Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »
DİĞER BÖLÜMLER
YouTube Kanalımıza Abone Olun

2si1'in bu bölümünde eSpor ve eSporcuları değerlendiriyor bir yandan teknoloji diğer yandan oyun konuşuyoruz.

Oyuncular 24 yaşından sonra yavaşlıyor, Sapphire'dan hız aşırtmalı 295x2, eSporcular yarar mı zarar mı?, Fransa oyunlardan 60 milyar dolar kazanıyor, Hitachi'den değişik bir rekor denemesi, AMD'den ARM tabanlı 64bit sunucu işlemcisi, Intel'in gelecek tahminleri tutar mı? ve daha fazlası.

2si1 oyun teknoloji donanımhaber bölümsonucanavarı fransa finlandiya playstation 4 evolve wolfenstein
2si1 "Japon sever" Teknoloji ve Oyun Programı 2si1 "Sağlıklı" Teknoloji ve Oyun Programı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

007crank

14.5.2014 03:07:13

0
Ffh

omerfa

8.5.2014 08:05:41

0
quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

General Mobile kadar bile ucuza satamaz diyorsun yani. Ne kadar iddialısın?
Ben şu an telefon kullanmıyorum yani telefonum yok. Akıllı saatlerin ucuzlayıp pil sürelerinin artmasını bekliyorum .daha sonra bir akıllı telefon ve saat ikilisi alacağım. Tabi telefon en az 6 inç olacak ve çantamdan çıkmayacak. Demem şu ki Xiaomi Türkiye'ye geldiğinde modaya ayak uydurmasın yine fiyatları aynı seviyede olsun beni yanıltsın(ki en büyük dileğim budur.) alırım

Paul Klee

30.4.2014 21:22:41

0
Bravo çok güzel yorum

orhanyıldız

30.4.2014 21:18:14

0
.

PuSaT28

30.4.2014 21:09:14

0
quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx Bir ülkenin geçliğini yok etmek istiyorsanız MMORPG oyunları o ülkede virüs gibi yayın. İlköğretim ve lise yıllarını başarısız geçiren bir gencin memleketini eğitim, bilim, sanat, sanayi, tarım alanlarında ileriye götürmeye kapasitesi yetmeyecektir. Emperyalist devletlerin yeni taktiği, gelişmekte olan ülkelerin gençlerini MMORPG oyunlar ile zehirleme ve gelişimini yavaşlatma stratejisi Diğer oyunlar bağımlılık yapmadığı ve insanın okul yıllarını ziyan etmesine neden olacak kadar zaman harcanmadığı için, onlara lafım yok. Fakat, Ultima Online, Dota, Knight Online, WOW, LOL, vs. gibi çok zaman harcanan, bağımlılık yapan ve insana oynarken bir şey katmayan oyunlara son derece karşıyım. Devlet, youtube, Twitter gibi sitelere kafayı takacağına, çocukları gençleri nasıl MMORPG oyunlardan uzak tutarım, salgın hastalık gibi olan bu MMORPG oyunlara erişimi nasıl engellerim ona kafayı taksın. Evet, yasaklara karşıyım ama MMORPG oyunlar benim için istisna, çünkü bir gençlik göz göre göre yok oluyor. Bizden kat kat gelişmiş olan G.Kore devleti bile MMORPG oyunlarla mücadele başlatmışken, Türkiye devleti neden MMORPG oyunlarla mücadele etmiyor, neden ? Devlet, MMORPG oyunların dışında ki oyunlara erişimi engellerse ona da karşıyım. Devlet dediğin vur deyince öldürmeyecek, MMORPG oyunlar bir hastalıktır ve onu tedavi edecek, diğer oyunlara karışmayacak. Kendi çocuğunuzun, günün birinde bu MMORPG denen illete bulaşıp okul yıllarını yok etmesini istemiyorsanız, benim bu haykırışımı destekleyin.
Işte buna günlerim. Mmorpg dediginiz 10-15 senelik zaman dilimidir. 1299 da kurulan bi imparatorluk ve sonrasında ki Cumhuriyet 700 yılı aşkın bir zamandır. Sorarım size bu kadar yıl imparatorluk ve Cumhuriyet döneminde bu gençlik mmo mu oynadı da halen bir baltaya sap olamayan ülkeyiz. Imparatorluk döneminde özellikle kas gücü sayesinde birseyler yapmış, işin içine ne zamanki bilim girmiş cuvallamaya başlamışızdir.Bu topraklar bilimin, eğitimin değil, yobazligin bagnazligin insan haklarına saygısızlığin toprakları olmuştur. Nüfusunun cogunu müslüman oluşturan bir toplum, YARATICISININ ilk emrini "Oku" değil, onu geri kalmisligin hat safhasına vardiracak insanların peşinden git olarak algilmistir. Çık bakalım sor millete:ALLAHIN ILK EMRİ NEDİR de, sana kaç kişi cevap verebilecek. Bir toplumu köle yapmak için 3 şeye ihtiyacın var: 1.Cehalet 2.Ozunden uzaklastirilmis din 3.Fakirlik Bunların arasına mmorpg yi koyabiliyorsan bravo. Mmorpg den değil, cehaletden kurtulmamız lazim.O ilet den kurtulur isek, dini özü ile anlarız. Bunu sağlarsak fakirlikten kurtuluruz.Onu da sağlar isek kolelikten kurtuluruz.

senseman62

28.4.2014 10:07:16

+1
23:08 'de mesutun dediği video obama vs binali yıldırım dimi ? yoksa başka bir video daha mı var :D rezilliğimizin tescilidir o video :@

Appetite

28.4.2014 01:43:51

0
Kusura bakmayında ben de o yollardan geçtim, ben de saatlerce bahsettiğiniz oyunları oynadım ama şu anda Ege Üniversitesinde İngiliz Dili Edebiyatı bölümünde 3. sınıfı okuyorum ve ortalamamda gayet iyi. Şimdi sizin dediğinize bakarsak benim ortalıkta başı boş dolaşıyor olmam lazımdı? Bu nasıl bir mantık? Ne demek engellensin? Ayrıca sanıyormusunuz ki MMORPG tabanlı oyunlar engellense gençlerimiz birden atomu parçalayacak, dünya gücü olacağız? Bu nasıl bir saçmalık? Hadi diyelim engellendi, bunun tonlarca çözümü var oynamak isteyen yine girer yine oynar. Mademki gençlerin böyle oyunları oynamayı bırakması isteniyor başta bu eğitim sisteminden geçiyor. Anlatırsın zararları neler, çocuğa bırakırsın oynayıp oynamıyacağını. Zaten ortalama bir zekaya sahip herhangi bir çocuk hem oyununu oynar hem de derslerinden başarılı olur. Sırf azınlığı oluşturan bir kısım yüzünden diğerlerinin hakkı yenemez.

alito

27.4.2014 23:16:25

0
2 Saniye sonra video kapanıyor.

Guaire

27.4.2014 22:49:59

-1
Ergence başladığınız zırvalığı ergence bitirmeniz doğal.

Nobody_Found

27.4.2014 22:44:46

0
Hmmmmmm

laroz

27.4.2014 22:33:13

0
Filozof derecesinde bilgili olduğunuza eminim ama yinede size ergence son birşey yazmak istiyorum; Yav he he

treamer

27.4.2014 17:41:17

0
yabancı uçan canlı detected
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın

Guaire

27.4.2014 16:46:13

0
Meslek haline geldiyse meslektir. Gerisi boş laf. Kibriniz temelsiz. Bilginiz eksik.

ARTAGON99

27.4.2014 16:23:37

0
Tlaha alacağın olsun beni de bulaştırdın HeartStone'a :) uğraş dur işin yoksa şimdi.

laroz

27.4.2014 15:56:12

0
İşte ilk alıntıda neden temelsiz kibir yapmışım belli oldu, türlü kelime oyunları içeren bir yorum "19. yüzyılda spor bir meslek oldu" diyerek bir itiraf yapmadım kapitalizmin bunu meslek haline dönüştürdüğünü söyledim, olmaması gereken birşeyi bize empoze ettiler demeye getirdim ama okurken kendi fikirlerinize göre yazdıklarımı şekillendirdiğiniz için algınız farklı zaten temelsiz kibirimde sanırım bundandır. Halk dilinde sporcu dedik mi "topçu", müzisyen dedik mi "popçu" algısı neden oluşmuştur sizce "emek=para" olduğu için mi yoksa kolay yoldan para olduğu için mi? 10 yıl futbol oyna en kötü 35te bırak kazandığım milyoncuklarla tatlı emekliliği yaşa millet 65 yaşında emekli olsun 800 lira emekli maaşı alsın veya 3-5 albüm çıkartır ki artık ona bile tenezzül etmiyorlar single yapıp onunla yaz sezonlarında otellerde, barlarda gecelik 10 bin eğer şöhreti biraz yüksekse 50-60 bine sahneye çıkarlar yine tatlı paraları ile yatırım yapar (misal oyunculuk olsun müzisyenlik olsun 5 para etmeyecek Küçük Emrah kazancını gayrimenkule yatırmış aylık 250 bin dolar kira geliri alıyor) bunlar size göre emektir ve meslektir bana göre haksız kazançtır. Kıskanma ne olur çalış seninde olur kafasında yaşayan bir millet olduk "çok laf yalansız çok mal haramsız olmaz" sözünü bile bu uğurda devşirdik, çok mal haramsız olmaz ama maaşallah seninde çenen düşük amma yorum yapıyorsun o zaman seninde söylediklerin yalansız olmaz diyor ve yine zengini koruyoruz.

Guaire

27.4.2014 15:22:32

0
quote:

Orijinalden alıntı: laroz espor, progamer vs vs bu kavramlar hayatın bir parçası olmaya başladı ama şunu anlayamıyoruz; Bilgisayar oyunu oynayanlar sporcu mu değil mi bir meslek oldu mu olmadı mı tartışmak yerine tüm spor dallarının aslında meslek olmadığını görebilmek gerekir. Spor insanların keyif aldığı bir hobidir. Misal uzaydan geldiğini düşündüğümüz bir kaç futbolcu hariç dünya futbol arenasında ki bir çok oyuncu 5 yaşında futbola başlamış ve hayatı spor yapmakla geçmiş, eğitim almamış, çalışmak zorunda kalmamış(haftada 4-5 gün antreman yapıyor ya diyenler yıllık 2 milyon dolara ne antremanlar yaparsınız Askerde ücretsiz olarak yaptıklarınızı hatırlayın) Üniversitedeyken mühendislik fakültesi futbol takımında öyle oyuncular vardı ki adamlar şiir gibi top oynuyordu ama futbol kariyerleri amatör kulüpleri geçmemişti neden mi? Adam okudu mühendis oldu hayat öyle bedava değil, bu adamlarda orta okuldan sonra okumasa hayatı futbol olsa belki bir yerlere gelirdi. Birde bunu deneyip bir yerlere gelemeyip elinde de mesleği olmayan garibanlar var, herkes gibi kolay para hayalidir sporcu olmak, lüks arabalar güzel kadınların hayalidir. Asla Meslek değildir, spor bir hobidir arkadaşlar başka birşey değildir. 19. yüzyılda kapitalizmin bir parçası olarak spor meslek oldu aynı sanat dalları gibi, müzikte bir meslek değilidir. (Müzik öğretmenliği, Beden eğitimi öğretmenliği gibi düşünürsek o zaman meslek olur gençlere öğretmek için milyonlarca dolar karşılığı değil herkes gibi makul kazançlarla yapıldı mı meslek olur) Yazacak çok şey var ama bu forumda bunları mantık süzgeçinden geçirip hak verecek üye sayısı o kadar azdır ki bu nedenle bol bol eksileneceği garanti
Son cümlenizde sizin düşüncenize hak vermeyecek kişileri peşin peşin mantık süzgecini kullanmamakla itham etmekle temelsiz bir kibir içerisindesiniz. İlginç olan şey spor bir meslek değildir derken aynı zamanda "19. yüzyılda spor bir meslek oldu" diyerek aslında sporun bir meslek olduğunu kendi ağzınızla itiraf etmişsiniz. Emek verip karşılığında para kazandığın uğraş bir meslektir. Spor yaparak para kazananlar için bu bir meslektir. Para kazanmayanlar için bir hobidir.

laroz

27.4.2014 14:42:08

-1
espor, progamer vs vs bu kavramlar hayatın bir parçası olmaya başladı ama şunu anlayamıyoruz; Bilgisayar oyunu oynayanlar sporcu mu değil mi bir meslek oldu mu olmadı mı tartışmak yerine tüm spor dallarının aslında meslek olmadığını görebilmek gerekir. Spor insanların keyif aldığı bir hobidir. Misal uzaydan geldiğini düşündüğümüz bir kaç futbolcu hariç dünya futbol arenasında ki bir çok oyuncu 5 yaşında futbola başlamış ve hayatı spor yapmakla geçmiş, eğitim almamış, çalışmak zorunda kalmamış(haftada 4-5 gün antreman yapıyor ya diyenler yıllık 2 milyon dolara ne antremanlar yaparsınız Askerde ücretsiz olarak yaptıklarınızı hatırlayın) Üniversitedeyken mühendislik fakültesi futbol takımında öyle oyuncular vardı ki adamlar şiir gibi top oynuyordu ama futbol kariyerleri amatör kulüpleri geçmemişti neden mi? Adam okudu mühendis oldu hayat öyle bedava değil, bu adamlarda orta okuldan sonra okumasa hayatı futbol olsa belki bir yerlere gelirdi. Birde bunu deneyip bir yerlere gelemeyip elinde de mesleği olmayan garibanlar var, herkes gibi kolay para hayalidir sporcu olmak, lüks arabalar güzel kadınların hayalidir. Asla Meslek değildir, spor bir hobidir arkadaşlar başka birşey değildir. 19. yüzyılda kapitalizmin bir parçası olarak spor meslek oldu aynı sanat dalları gibi, müzikte bir meslek değilidir. (Müzik öğretmenliği, Beden eğitimi öğretmenliği gibi düşünürsek o zaman meslek olur gençlere öğretmek için milyonlarca dolar karşılığı değil herkes gibi makul kazançlarla yapıldı mı meslek olur) Yazacak çok şey var ama bu forumda bunları mantık süzgeçinden geçirip hak verecek üye sayısı o kadar azdır ki bu nedenle bol bol eksileneceği garanti

Guaire

27.4.2014 14:31:45

0
quote:

Orijinalden alıntı: omerfa Xiaomi Türkiye'ye geldiğinde modaya ayak uyduracaktır merak etmeyin.Fiyatları diğer markaların düzeyine yükselteceklerdir. O yüzden Htc, Samsung ve Sony fiyat düşürür diye beklemeyin.
General Mobile kadar bile ucuza satamaz diyorsun yani. Ne kadar iddialısın?

SHamuL

27.4.2014 14:26:53

0
quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx Bir ülkenin geçliğini yok etmek istiyorsanız MMORPG oyunları o ülkede virüs gibi yayın. İlköğretim ve lise yıllarını başarısız geçiren bir gencin memleketini eğitim, bilim, sanat, sanayi, tarım alanlarında ileriye götürmeye kapasitesi yetmeyecektir. Emperyalist devletlerin yeni taktiği, gelişmekte olan ülkelerin gençlerini MMORPG oyunlar ile zehirleme ve gelişimini yavaşlatma stratejisi Diğer oyunlar bağımlılık yapmadığı ve insanın okul yıllarını ziyan etmesine neden olacak kadar zaman harcanmadığı için, onlara lafım yok. Fakat, Ultima Online, Dota, Knight Online, WOW, LOL, vs. gibi çok zaman harcanan, bağımlılık yapan ve insana oynarken bir şey katmayan oyunlara son derece karşıyım. Devlet, youtube, Twitter gibi sitelere kafayı takacağına, çocukları gençleri nasıl MMORPG oyunlardan uzak tutarım, salgın hastalık gibi olan bu MMORPG oyunlara erişimi nasıl engellerim ona kafayı taksın. Evet, yasaklara karşıyım ama MMORPG oyunlar benim için istisna, çünkü bir gençlik göz göre göre yok oluyor. Bizden kat kat gelişmiş olan G.Kore devleti bile MMORPG oyunlarla mücadele başlatmışken, Türkiye devleti neden MMORPG oyunlarla mücadele etmiyor, neden ? Devlet, MMORPG oyunların dışında ki oyunlara erişimi engellerse ona da karşıyım. Devlet dediğin vur deyince öldürmeyecek, MMORPG oyunlar bir hastalıktır ve onu tedavi edecek, diğer oyunlara karışmayacak. Kendi çocuğunuzun, günün birinde bu MMORPG denen illete bulaşıp okul yıllarını yok etmesini istemiyorsanız, benim bu haykırışımı destekleyin.
Bu mantıkla akıllı telefonlar da yasaklansın, bence MMORPG oyunlarından çok daha büyük bir illet, etrafımda o kadar çok ki başını telefondan kaldırmayan gençler. Toplu halde otururken bile birbirlerinden çok telefonlarına bakıyorlar. Ben lisedeyken akıllı telefonlar yoktu ama eminim derslerde birçok öğrenci telefonla uğraşıyordur. MMORPG oyunlarının da kimsenin taktiği olduğunu falan düşünmüyorum birileri bu oyunları para kazanmak için yapıyor bazıları oynuyor bazıları kendini kaptırıyor. Güney Kore mevzusuna gelecek olursak da orada bu işlerin nasıl çığırından çıktığını hepimiz biliyoruz, bizde öyle bir durum yok, Türkiyede oyun oynayan sayısı tehtid oluşturmayacak kadar az. Gençliğin yok olduğu doğrudur ama bunun MMORPG oyunlarıyla uzaktan yakından alakası yok. Not: "belli ki 15-16 yaşlarındasın" gibi bir başlangıçla başlayan bir cevabı kimse yazmasın bana.

DARBE

27.4.2014 14:10:10

0
Konuyu her gördüğümde "2. El spotcu" diye okuyorum nedense.

Nobody_Found

27.4.2014 14:05:04

0
Hmmmmm

cccaaannn

27.4.2014 04:25:49

0
DirtyMoneySyndicate dostum adamlar espor yok dememiş ki sadece pek spor gibi değil diyolar

HarryPotter93

27.4.2014 02:09:50

0
quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx Bir ülkenin geçliğini yok etmek istiyorsanız MMORPG oyunları o ülkede virüs gibi yayın. İlköğretim ve lise yıllarını başarısız geçiren bir gencin memleketini eğitim, bilim, sanat, sanayi, tarım alanlarında ileriye götürmeye kapasitesi yetmeyecektir. Emperyalist devletlerin yeni taktiği, gelişmekte olan ülkelerin gençlerini MMORPG oyunlar ile zehirleme ve gelişimini yavaşlatma stratejisi Diğer oyunlar bağımlılık yapmadığı ve insanın okul yıllarını ziyan etmesine neden olacak kadar zaman harcanmadığı için, onlara lafım yok. Fakat, Ultima Online, Dota, Knight Online, WOW, LOL, vs. gibi çok zaman harcanan, bağımlılık yapan ve insana oynarken bir şey katmayan oyunlara son derece karşıyım. Devlet, youtube, Twitter gibi sitelere kafayı takacağına, çocukları gençleri nasıl MMORPG oyunlardan uzak tutarım, salgın hastalık gibi olan bu MMORPG oyunlara erişimi nasıl engellerim ona kafayı taksın. Evet, yasaklara karşıyım ama MMORPG oyunlar benim için istisna, çünkü bir gençlik göz göre göre yok oluyor. Bizden kat kat gelişmiş olan G.Kore devleti bile MMORPG oyunlarla mücadele başlatmışken, Türkiye devleti neden MMORPG oyunlarla mücadele etmiyor, neden ? Devlet, MMORPG oyunların dışında ki oyunlara erişimi engellerse ona da karşıyım. Devlet dediğin vur deyince öldürmeyecek, MMORPG oyunlar bir hastalıktır ve onu tedavi edecek, diğer oyunlara karışmayacak. Kendi çocuğunuzun, günün birinde bu MMORPG denen illete bulaşıp okul yıllarını yok etmesini istemiyorsanız, benim bu haykırışımı destekleyin.
Bende aynı fikirdeyim yanlız asıl önemli nokta yasakların bir çözüm olmaması gençlerin bilinçlendirilmesi ve bu oyunlara günlük belli bir sınır koyulması daha mantıklı umarım ilerde oyun oynamakla kalmayıp oyun geliştirebiliriz Ben bir bilgisayar mühendisi adayı olarak böyle düşünüyorum, gelecek üreten ve gelişenler için daha parlak

orhanyıldız

27.4.2014 00:52:35

0
.

akare+bkare=ckare

26.4.2014 23:07:21

+3
quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz Editör olarak donanım - elektronik - oyun hakkında yorum yapabilirsiniz. Fakat e-spor'u sorgulamak sizin işiniz değil. Söylediğiniz seylere göre yapılan işin/sporun bir katkısı olmalı diyorsunuz. Hangi spor'un bir katkısı var? "BOX - YARIŞLAR - FUTBOL - BASKETBOL" Bunlar evrensel sporlar fakat hepsinin insanlara zararı var. Hepsinde insanlar ölüyor. Hepsinde e-spor'a göre KAT VE KAT DAHA FAZLA PARA HARCANIYOR! BOŞUNA! Bu nedenle konuya burdan giriş yapmamak gerekiyor. E-spor camiasına baktığınızda neredeyse profesyonel ve ün yapmış oyuncular 20-30 yaş arasındadır. 24 yaşını bırakın 30 yaşında şuan ekranda uçan sineğe tek atan insanlar bulunuyor. Herşey antrenman. Aşağıda gördüğünüz kişilerin tamamı 24 yaşın üzerinde olup İEM turnuvasında şampiyon oldular. Üstelik rakipleri daha gençti. Ben kanıt sunuyorum size ya siz? İsviçreli bilim adamına döndünüz iyice.
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
AYRICA! Bazı arkadaşlar vücuda zarar, esporcular şişman falan demiş... Aşağıda gördüğünüz şahıs progamer üstelik 26 yaşında 10 yıldır bu sektörün içinde! Hanginiz daha iyi bir vucuda sahip?
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
Herşey kafada başlar! Kafada biter! Bu gün bende 24 yaşında bir esporcuyum ve ülkemizin geri kalmışlığı sebebiyle bir çok üzücü duruma şahit oluyoruz her gün. En basiti Oyun geliştirmenin, oyun piyasasının ne kadar para çevirdiğini kendiniz söylüyorsunuz. Peki bana söyleyin Bu oyunun profesyonelleri olmadan pazarlanması ve sürdürüle bilmesi ne derece mümkün? Adam oyun yapıyor, 5 yıl aynı oyun oynanıyor belki daha fazla. Bunu sağlayan e-spor camiasıdır. Haliyle bu camiada 250 bin dolar ödüllü turnuva yapımcılar için HİÇ BİRŞEY... Ve yılda 2-3 kez yapılmaktadır. Katılırsın, çalışırsın, sponsorlar destek olur, Kazanır veya kaybedersin. Üstelik 8. olsan bile en kötü 4-8 bin dolar para kazanıyorsun.. Son olarak Kız istemeye gittiğinde progamer'ım mı diyeceksin mevzusuna gelicek olursak eğer. Okuma diyenmi var? Çalışma diyenmi var? Bazı insanlar oyun oynamaktan zevk alır. Profesyonel oyuncular ise zevk almaz. Başka oyun oynamaz. Girer antrenman yapar, Taktik çalışır, Bileğini öyle bir yakar ki 4-5 saat hiç durmadan mousepad üzerinde, bunu sıradan bir insan yapsa 2 gün elini kullanamaz. Canlı yayında turnuva esnasında mouse tutarken eli kanayan birini gördünüzmü hiç? O zaman görmediğiniz bilmediğiniz işler hakkında yorum yapmayın. Buyrun bahsi geçen OBAMA videosu ve bizim halimiz. BİLİŞİMDEN ANLAMAYAN AMA SORUMLUSU OLAN İNSANLAR VAR BU ÜLKEDE. [:'(]
Her zaman kazananı gösterirler. İşte bu tek cümlem onca yazdığın şeyi etkisiz hale getirir nitelikte. Ben futbol oynamaktan beyni uyuşmuş bir insan görmedim. Ya da basketbol oynamaktan çocuklarını açlığa terk eden insanları da görmedim.

letingo

26.4.2014 22:47:41

0
Acaba BİMER kullanarak oyun sektöründeki ekonomik anlamda gelişimi, gelirleri duyursak toplu bir şekilde ve ya kampanya yürütsek ve ya bunun için hangi kurum ilgileniyorsa o kuruma digital imza ve ya dilekçeler göndersek dikkate alırlar mı? Şu an ki muhalefet ve iktidar, büyük bir rekabet peşinde olduğu için bu konulara karşı duyarlı yaklaşabilirler. Düşünün ki devlet böyle bir atılım gerçekleştirdi. Vergi indirimleri, kredi kolaylıkları sağlandı. Bunun sonucunda birçok firma açılabilir. hatta en önemlisi yurtdışı yazılım sektörünün ilgilini ciddi manada çeker. Bu da demektir ki, ülkemizde şirketler açabilir bu yabancı firmalar. Burda çalışan gençlerimiz tecrübe kazanabilir. Ayrıyetten üniversitelerde oyun programlamayla alakalı seçmeli dersler koyulabilir bilgisayar ve yazılım mühendisliği alanında. Çeşitli ödeller ile, teşvikler ve hibeler ile, lise çağındaki gençlerinde dikkatini çekebilir ve bu konularda gelişimi sağlanabilir. Günümüzde her yerde görüyoruz binlerce genç hep şu soruyu soruyor "Oyun nasıl yapılıyor?". Ama elde ciddi bir kaynak yok, bilgilendirme yok. Hep sağdan soldan toplaya toplaya birşeyler yapmaya çalışılıyor ve insanların hevesi kırılıyor. Bu söylediklerim uygulamalar bugünden başlasa ve çeşitli destewkler 10 sene sürse, 10 senenin sonunda sizce nerelere gelebilir Türkiye oyun sektörü? Amerika hayatında yaptığı 3-5 savaşla ilgili onlarca oyun üretiyor. Bizim ise yüzyıllara dayanan ve birçok olayı içinde barındıran, imparatorluklarımız, destanlarımız ve şu an hep birlikte Türkiye topraklarında yaşayan birçok milletle ilgili ortak tarihimiz ve çeşitli kültürlerimizle ilgili bırakın onlar oyunu yüzlerce oyun yapılabilir. Ayrıca borsa yönündende gelecek olarak yatırımlar, hisse alımları bence bir hayli yükselişe geçirebilir ülke ekonomisini. Acaba diyorum, dijital imza kampanyaları ve ya dilekçeler ile sesimizi duyurmaya mı çalışsak?

smurfylol

26.4.2014 21:25:53

0
Espor diyor adamlar hala siz sporla falan kıyaslıyosunuz...Espor olayı tamamen saçmalık ve vakit kaybı bence de.Büyük paralar dönüyo diyen var asdasdasfasda.Oyunu oynayan milyonlar ve binlerce de esporcusu var.Peki bunların ne kadarı gelir elde ediyo..?

Fetih1453|TR

26.4.2014 20:52:50

0
videonun sonunda donanım habere darbe indirdiler :) Xmiao çin malı diye almaz kimse :):) bendeki japon malı oğlum :):):)

romeo6464

26.4.2014 20:31:19

0
philips ütü reklamı kaç aydır ana sayfada

akare+bkare=ckare

26.4.2014 20:04:44

+1
Türkiye'de bu hareketi yapacak kaykaycı tanımıyorum. Not: 1.5 senelik kaykay tecrübem var. Bizden böyle adam çıkmaz.
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın

GylR?

26.4.2014 19:14:29

0
Giyilebilir teknoloji nasıl akıllı telefonun yerini alacak yakın zamanda anlamak zor...

Sanat Günesi

26.4.2014 16:10:18

+2
Oyunlardan bu kadar korkmak niye ? Eğer oyun kişiyi ele geçirmişse bu kişinin karakter yoksunluğudur. Çocuksa ailesinin yetersizliğidir. ''AMARIGA OYUNU BUNLAR'' demekle gençliğe sahip çıkmış olmuyorsunuz. Oyun oynamak tehlikeli birşey değil ''eğitimsizlik, kontrolsüzlük, plansızlık'' tehlikeli ve zararlıdır. Pokemon izleyipte bir çocuk kendini ben pikaçuyum deyipte camdan atıyorsa pokemonu yasaklayamazsın çocuğu eğitmelisin. Tabi önce kişi kendini eğitmeliki çocuğu eğitebilsin Ülkemizdeki eğitim durumu ortada. Eğitim ortalaması ilkokul 5 olan bir ülkede bu tür şeylere şaşıramıyor insan.

OgrenciPasosu

26.4.2014 15:49:17

0
Satranç neyse dota odur. Kimse de bilgisayarda oturdu diye şişmanlamaz. Hayvan gibi yerseniz ne yaparsanız yapın kilo alırsınız.

blackzeros

26.4.2014 15:03:24

0
1600 lira nerden çıktı anlamadım ama bu fiyat çok yüksek , 1000 lira ve altına rahatlıkla satar şaomi mi3s'i. http://www.phonearena.com/news/New-Xiaomi-Mi3S-to-have-a-Snapdragon-801-processor-and-improved-design_id54927 8 nisanda haberi var 320 dolardan satilacak diye.320 dolardan satilan telefonu rahatlikla 1000 lira ve altina getirebilir Türkiye'ye şaomi üstelikde hiçbir aracı olmyacağından ve direkt interntten kendi satacağından.3 gb ram ve sd 801 olacak m3s'te.

CodeineLife

26.4.2014 13:52:24

0
mesut abi 4 mbps bağlantım var bağlantıyı meşgul eden hiçbirşey kesinlikle yok ama video acayip donuyor anlamadım

pisagor76

26.4.2014 13:02:33

-1
Wii Sports oynarken yorulduğum kadar basketbol oynarken bile yorulmuyorum.

CodeineLife

26.4.2014 12:47:03

+1
obama gençlere destek veriyor oyun yapın internette diye youtube açık bırakıyor ama bizim bakanda engelleme peşinde

omerfa

26.4.2014 12:18:21

+1
Xiaomi Türkiye'ye geldiğinde modaya ayak uyduracaktır merak etmeyin.Fiyatları diğer markaların düzeyine yükselteceklerdir. O yüzden Htc, Samsung ve Sony fiyat düşürür diye beklemeyin.

Virtual Reality

26.4.2014 11:59:30

+41
Bir ülkenin geçliğini yok etmek istiyorsanız MMORPG oyunları o ülkede virüs gibi yayın. İlköğretim ve lise yıllarını başarısız geçiren bir gencin memleketini eğitim, bilim, sanat, sanayi, tarım alanlarında ileriye götürmeye kapasitesi yetmeyecektir. Emperyalist devletlerin yeni taktiği, gelişmekte olan ülkelerin gençlerini MMORPG oyunlar ile zehirleme ve gelişimini yavaşlatma stratejisi Diğer oyunlar bağımlılık yapmadığı ve insanın okul yıllarını ziyan etmesine neden olacak kadar zaman harcanmadığı için, onlara lafım yok. Fakat, Ultima Online, Dota, Knight Online, WOW, LOL, vs. gibi çok zaman harcanan, bağımlılık yapan ve insana oynarken bir şey katmayan oyunlara son derece karşıyım. Devlet, youtube, Twitter gibi sitelere kafayı takacağına, çocukları gençleri nasıl MMORPG oyunlardan uzak tutarım, salgın hastalık gibi olan bu MMORPG oyunlara erişimi nasıl engellerim ona kafayı taksın. Evet, yasaklara karşıyım ama MMORPG oyunlar benim için istisna, çünkü bir gençlik göz göre göre yok oluyor. Bizden kat kat gelişmiş olan G.Kore devleti bile MMORPG oyunlarla mücadele başlatmışken, Türkiye devleti neden MMORPG oyunlarla mücadele etmiyor, neden ? Devlet, MMORPG oyunların dışında ki oyunlara erişimi engellerse ona da karşıyım. Devlet dediğin vur deyince öldürmeyecek, MMORPG oyunlar bir hastalıktır ve onu tedavi edecek, diğer oyunlara karışmayacak. Kendi çocuğunuzun, günün birinde bu MMORPG denen illete bulaşıp okul yıllarını yok etmesini istemiyorsanız, benim bu haykırışımı destekleyin.

EnergyHill

26.4.2014 11:40:32

-4
quote:

Orijinalden alıntı: mturul Bakanımızdan açıklama: 'Kullanının bırakın fazla kafa yormayayın, sıyırırsınız' [Edit]: http://www.youtube.com/watch?v=1HrZsuOah3g
niye bu kadar az + almanın sebebi belli bazı sempatizanlar sessizce eksilemiş

veysel_lowe

26.4.2014 11:29:10

-3
quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Dostum DH'de boyle tuhaf bir uygulama olusmus. İlk yorumu yapana kil millet, hele ki "onlerden, yerimizi alalim vb." yorumlar oldu mu daha bir killaniyor millet. Takilmayin bence boyle seylere.
abi ben bilmiyordum ki programı bekledıgım için önlerden yazdım izledim baktım - veren verene hayır kötü bişey mi yazdım diye baktım .... tövbe daha yorum yazmam hayır kötü bişey yapsam milyon tane -- versinler tuhaf bi durum

Sealine

26.4.2014 11:11:54

0
GTX 295 X2 ekran kartı derken GTX modeli yanlış olsa gerek ?

kımyasal

26.4.2014 11:04:09

+1
Tüketmeyi çok seviyoruz,üretmek işimize gelmiyor.Üretmenin zorluğunu sevmiyoruz.Zamana ihtiyacımız var,Çin gibi espor okulları açılacağına,oyun yapımı ile ilgili eğitim kurumları açılmalı.Hatta buna ilk önce bu forumda başlanılmalı,oyun motorları bölümünü düzenleyin mesela.Her önüne gelen ''nasıl oyun yapabilirim'',''oyun yapmak için neler gerekli'' gibi leş konuları açıp bölümü berbat ediyorlar.Foruma düzen gelsin,öyle ''insanları özgür bırakırız'' mottosu ile hareket ederseniz,ben ve benim gibi kullanıcılarda sizin paramızı kazanalım,millet serbest takılsın düşüncesinde olduğunuz kanısına varırız.Forum yöneticileri şunu unutmasın.Dürüstlük önemlidir,bir slogan vardır ''Müşteri kaybetmektense,para kaybetmeyi yeğlerim'' evet ticari bir kurumsunuz,fakat işleri nizamında yapmak zorundasınız.

Salvatuon

26.4.2014 11:00:18

-1
quote:

Orijinalden alıntı: veysel_lowe Size önlerden küfür mu ettik bu eksi zihniyeti nedir ?ne tuhaf adamlar var yaw tövbe tovbe
Dostum DH'de boyle tuhaf bir uygulama olusmus. İlk yorumu yapana kil millet, hele ki "onlerden, yerimizi alalim vb." yorumlar oldu mu daha bir killaniyor millet. Takilmayin bence boyle seylere.

Recharged

26.4.2014 10:23:13

+2
Kısa bir program olmuş diğer bölümlere göre. Belli bir standartı tutturmak lazım. 60 Dakika mesela ama her zaman konuşulacak haber olmayabilir. İzleyicilerden gelen sorulara 10 dakika ayırılsa fena olmaz aslında. Bir konu açılabilir ve orada sorulan sorular programda cevaplanabilir. Buda ufak bir öneri, istek gibi.

Konungariket Sverige

26.4.2014 10:06:39

+1
ben hergün 30 km pedal basıyorum o elemanlar sadece parmaklarını çalıştırıyo ne sporu bu ?

ten_don

26.4.2014 07:54:54

-2
Şişmanlamazlar tabi oyundan sonra ikide zorno seyretse tamamdır..günü oyun ve zornoyla tamamlayan gençlik aman ne marifet..

omerfak

26.4.2014 07:17:30

+1
quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking Bilgisayar başında oyun oynayıp şişmanlayanlara sporcu demek bana göre saçmalıktan başka bir şey değil. Aynı şekilde esport da oyun firmalarının oyunlara olan ilgiyi arttırıp, oyunculara farklı bir değer kazandırmaktan başka bir amacı olmayan bir kelimeden fazlası değil.
LCS oyuncularından şişmanlayan hatırlamıyorum ayrıca bakınız : Snoopeh

ten_don

26.4.2014 05:58:33

-2
Mesut çevik doğal adam..Boş işe boş iş diyebiliyor en azından..Normalde israf haramdır ama boş boş vakit öldürmek marifet sayılacak neredeyse ne günlere kaldık..

Morphinz

26.4.2014 05:26:48

-4
Editör olarak donanım - elektronik - oyun hakkında yorum yapabilirsiniz. Fakat e-spor'u sorgulamak sizin işiniz değil. Söylediğiniz seylere göre yapılan işin/sporun bir katkısı olmalı diyorsunuz. Hangi spor'un bir katkısı var? "BOX - YARIŞLAR - FUTBOL - BASKETBOL" Bunlar evrensel sporlar fakat hepsinin insanlara zararı var. Hepsinde insanlar ölüyor. Hepsinde e-spor'a göre KAT VE KAT DAHA FAZLA PARA HARCANIYOR! BOŞUNA! Bu nedenle konuya burdan giriş yapmamak gerekiyor. E-spor camiasına baktığınızda neredeyse profesyonel ve ün yapmış oyuncular 20-30 yaş arasındadır. 24 yaşını bırakın 30 yaşında şuan ekranda uçan sineğe tek atan insanlar bulunuyor. Herşey antrenman. Aşağıda gördüğünüz kişilerin tamamı 24 yaşın üzerinde olup İEM turnuvasında şampiyon oldular. Üstelik rakipleri daha gençti. Ben kanıt sunuyorum size ya siz? İsviçreli bilim adamına döndünüz iyice.
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
AYRICA! Bazı arkadaşlar vücuda zarar, esporcular şişman falan demiş... Aşağıda gördüğünüz şahıs progamer üstelik 26 yaşında 10 yıldır bu sektörün içinde! Hanginiz daha iyi bir vucuda sahip?
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
Herşey kafada başlar! Kafada biter! Bu gün bende 24 yaşında bir esporcuyum ve ülkemizin geri kalmışlığı sebebiyle bir çok üzücü duruma şahit oluyoruz her gün. En basiti Oyun geliştirmenin, oyun piyasasının ne kadar para çevirdiğini kendiniz söylüyorsunuz. Peki bana söyleyin Bu oyunun profesyonelleri olmadan pazarlanması ve sürdürüle bilmesi ne derece mümkün? Adam oyun yapıyor, 5 yıl aynı oyun oynanıyor belki daha fazla. Bunu sağlayan e-spor camiasıdır. Haliyle bu camiada 250 bin dolar ödüllü turnuva yapımcılar için HİÇ BİRŞEY... Ve yılda 2-3 kez yapılmaktadır. Katılırsın, çalışırsın, sponsorlar destek olur, Kazanır veya kaybedersin. Üstelik 8. olsan bile en kötü 4-8 bin dolar para kazanıyorsun.. Son olarak Kız istemeye gittiğinde progamer'ım mı diyeceksin mevzusuna gelicek olursak eğer. Okuma diyenmi var? Çalışma diyenmi var? Bazı insanlar oyun oynamaktan zevk alır. Profesyonel oyuncular ise zevk almaz. Başka oyun oynamaz. Girer antrenman yapar, Taktik çalışır, Bileğini öyle bir yakar ki 4-5 saat hiç durmadan mousepad üzerinde, bunu sıradan bir insan yapsa 2 gün elini kullanamaz. Canlı yayında turnuva esnasında mouse tutarken eli kanayan birini gördünüzmü hiç? O zaman görmediğiniz bilmediğiniz işler hakkında yorum yapmayın. Buyrun bahsi geçen OBAMA videosu ve bizim halimiz. BİLİŞİMDEN ANLAMAYAN AMA SORUMLUSU OLAN İNSANLAR VAR BU ÜLKEDE. [:'(]

Fys

26.4.2014 04:02:21

0
quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men Escortcu gibi okudum başlığı.
sen yine iyi okumuşsun bende esfortçu diye okudum hahaha şaka gibi topic

Okisht

26.4.2014 02:54:03

0
tabii ki ben de daha ucuz olmasını isterim haklısınız, xiaomi sanırım kârın direk kendine kalması peşinde (bir bakıma da haklı olarak). ancak iki cihazda aynı seviyede satsa bile xiaomi tercihim olurdu açıkcası, belkide bu durum diğerlerinin bir şekilde fiyat kırmasına sebep olur. umarım 999 gibi rakamlarla gelir amiral gemileri. yılın 2. yarısını bekleyelim görelim

xxSpecter

26.4.2014 02:49:41

0
Çinde daha pahalıya satılan Gionee Elife E7 32 GB, TR'ye 1300 liradan giriyor da daha ucuz olan Xiaomi Mi3 64 GB, neden 1600 liradan giriyor? Xiaomi'yi neden sadece 1.5 dakika konuşup kestirip attınız? Adamların telefonları karaborsaya düşüyor, 56 saniyede tüm stokları tükeniyor; Xiaomi'nin konuşulduğu kısmın yarısı ''nasıl okunuyor?'' tartışmasıyla geçiyor. Zaten Türkiye'ye geleceği haberini Ekrem Bey öyle bir yazmış ki sanki her gün Xiaomi kalitesinde bir firma ülkeye geliyor sanırsınız. Sanırım Xiaomi'nin Türkiye'ye gelmesi bazılarının canını fena halde sıkmış.

Guaire

26.4.2014 02:20:03

+2
Ben net bir şey söylüyorum. Adamın en pahalı telefonu Mi3 64GB'ın fiyatı 400$. Bunun içine o saydığınız malzeme, yazılım, tasarım, aksesuar ne kadar ekstra maliyet varsa dahil. %17 vergisi de içinde... Gionee kalitesiz veya değil. E7'nin 16GB/2GB modelinin satış fiyatı 430$. Gionee karını koyuyor. General Mobile karını koyuyor. Teknomarket gibi perakendeciler karını koyuyor. Buna rağmen fiyatı 999TL. 16GB Mi3'ün satış fiyatı daha da düşük, sadece 320$. Saygısızlık olarak algılamayın, ama sizin saydığınız şeyler bu gerçeği değiştirmiyor. Xiaomi neticede maliyetleri ne olursa olsun Gionee'den ucuza satıyor. Gionee'nin aksine distribütör, perakendeci vs. olmadan buraya aracısız gelecek. General Mobile'dan ucuz olamayacağı düşüncesi absürd kaçıyor.

Okisht

26.4.2014 02:02:50

0
xiaomi biraz daha farklı bi firma aslında, tabi umarım bizim için en iyi fiyattan gelir ancak; ilk olarak kaliteye önem veren bir firma, hatta huawei , zte gibi dünya devi çinlilerden daha çok kalite hissi uyandırıyor bende. kalite de ekstra maliyet demektir sonuçta ikincisi tasarıma önem veren bir firma, cihaz tasarımlarının dışında aksesuar tasarımlarının bile ne kadar üzerine düştükleri ortada bunlar da maliyeti arttıran şeyler, üçüncü olarak kendi arayüzünü geliştiren, her hafta güncelleme veren ve sürekli forumlarının aktif tutup takip eden bir firma. yani bünyesinde gionee ve general mobile gibi firmalardan çok çok daha fazla yazılımcı ve teknik ekip çalıştırması gerekiyor ve bunlarda maliyeti yükselten şeyler. satış stratejilerini de mantıklı buluyorum ben açıkçası sadece kendi web siteleri üzerinden satılmasını, türkiyeye gelecek olmalarına da çok sevindim beklemedeyim. umarım hepimiz için güzel fiyatlarla gelirler

Guaire

26.4.2014 01:52:10

+2
Şimdi seyrediyorum. Sonuna gelmeden bir yorum yapacağım. Mesut Çevik sektör kaynaklarına dayanarak en pahalı telefonun 1600TL olabileceğini söylüyor. Umarım beklediğimiz fiyatlarda gelir diyor. Umarım beklediğiniz fiyatlardan gelmez Mesut Çevik'in ne diyeceğini gerçekten merak ediyorum. Çin'de ürünlerini Xiaomi'den daha pahalıya satan Gionee'nin Elife E7 arada General Mobile'ından tut, videoda saydığı teknomarket komisyonlarıyla birlikte 1300TL'ye piyasaya çıktı. Aracıları aradan çıkartım direk satış yaptığını söylediğiniz Xiaomi nasıl General Mobile Elite'den pahalı satılabilir? Benim aklım almıyor. En pahalı ürünleri bugün Mi3 64GB Snapdragon 800. 2499 yuan. 400$ ediyor. Gionee E7 16GB fiyatı 2699 yuan. 430$ ediyor. Burda da Elite Lite diye satılacak. Aracı koymadan satıp General Mobile'dan daha ucuza satamayacak mı? "Fabrikadan halka" diyorsunuz. General Mobile fabrikadan halka mı satıyor? General Mobile'ın kendisi fiyatı arttıran bir aracı zaten. Üretici değil. Tasarımcı değil. Sonra bunu perakendecilere, teknomarketlere dağıtıyor. Onlar da üstüne biniyor. O halde bile Discovery Elite 1300TL... En pahalısı 1000TL'ye gelirse hiç şaşırmayın. Amiral gemisinin baz modeli de 900TL'nin altına gelirse de şaşırmayın. Bize gelene kadar Mi3s modeli çıkacak zaten. Gelen o olacak. Snapdragon 801, 3GB RAM. Burası kesin. Mi3'te 16GB olan baz modeli de 32GB yaparlarsa şaşırmam. Bu da tahmin. 900TL altına bekleyin dediğim bu. Olmaz da demeyin. Discovery Elite Lite 999TL.

Okisht

26.4.2014 01:47:38

0
37:20'de nike'ın fuel band tanıtım videosunda "atatürk bulvarı" yazıyor aynı tanıtım videosunun başında ve sonunda amerikadan görüntüler olduğu için şaşırttı

Alperk87

26.4.2014 01:33:16

0
bayılıyorum bu adamlara :)

Fx_57,5

26.4.2014 01:12:20

-3
yanlış hatırlamıyorsam seri eksi olayına ceza gelecekti..umarım gelir

.RealWesT.

26.4.2014 01:01:01

0
herzaman ki gibi 2si1 harika mesut abi bi ara video bitiminde kısa ama etkileyici fragman vs ekliyordunuz devamlı koysanız iyi olur diye düşünüyorum:D

OyunDelisi

26.4.2014 00:36:00

0
Xiaomi mi3 64gb modelinide getirir inş. Geçen sene çıkmasına rağmen donanım olarak bu senenin amiral gemi modelleriyle aynı.

faqa41

26.4.2014 00:28:51

+2
quote:

Orijinalden alıntı: teknobah Oneplus'un ve Xmiao'nun gelmesi müthiş olur. Xmiao'da ksimao şeklinde okunur. :)
çok saçma ama nedense ben iksonomi diye okuyorum

QuickPlay

25.4.2014 23:56:51

0
yalnız ben xiaomi mi3 fiyat konusunda katılmıyorum 1600 den daha düşük bir fiyata çıkar gibime geliyor.

bocekgrafik

25.4.2014 23:52:45

-1
Yayın geri akışını istiyoruz.

agarip

25.4.2014 23:49:41

-1
ilk tekken 3 te çıkan Xiaoyu isimli çinli bir karakter var. oyunda şağoyu diye seslendirildiğinden Xiaomi'yi de aynı mantıkla şağomi diye okuyorum. bu arada gingerbread zamanında çok fazla süre Miui Rom kullandım. o kadar çok rom denememe rağmen hep geri dönüş yaptım Miui'ye. One Plus One içinde cyanogenmod'un destek vereceği söyleniyor. ki şu an kullandığım rom :) ikisi arasında kararsızım. büyük ihtimalle tercihim Xiaomi olur.

nihaidevran

25.4.2014 23:47:11

-1
Xiaomi nasıl telaffuz ediliyor merak ediyorsanız Hugo Barra'dan dinleyebilirsiniz.. http://www.youtube.com/watch?v=mZsvJUa9FpI&feature=youtu.be&t=20m36s

DirtyMoneySyndicate

25.4.2014 23:45:20

-3
Esporu spor olarak görmeyenler hiç bir oyunda belli bir başarısı olmayan ve her olaya muhalefet arkadaşlardır.Siz bu işi istediğiniz kadar görmezden gelin, bu iş aldı başını gitti bile.Spor federasyonları, sporcu lisansları, dünya çapında organizasyonlar korkunç paralar dönüyor artık bu sporda.Hani hiç bir fikriniz olmasa bile ya da muhalif düşünce de olsanız bile açın bir Free To Play movie(DotA 2 nin filmi imdb puanı 8.9) yi izleyin tr altyazılı çıktı zaten.Gerçekten bu spor hakkında fikirleriniz değişecek ve saygı duyacaksanız oradaki sporculara bir günde milyon dolarlar kazanan bir sporcu olmuyorsunuz.Hem en azından bu sporda karşıdaki oyunculara saygı var kaybettiğinde bile birbirlerini tebrik edip beraber poz veriyorlar kameralara...Hani şu bizim dünya derbisi Galatasaray-Fenerbahçe maçlarındaki gibi küfürler, köpeklikler, birbirlerinin boğazına sarılmalar olmuyor.

emre_virüs

25.4.2014 23:42:23

0
37:20 ATATÜRK MEYDANI NİKE REKLAMI

TEKLER

25.4.2014 23:41:30

0
Emeği Geçen Herkese Teşekkürler Fakat Son 3-4 Haftadır Nedense Eski 2si1 Havası yok.

barbunyaza

25.4.2014 23:25:16

0
her şeyi geçtim 45 bine daciamı alınır Açık Mert Korkusuz.

TheDC

25.4.2014 22:26:35

-8
Nedense hiç izleyesim gelmedi.

KraftMK

25.4.2014 22:15:13

0
2000 liranın üstünde cihaz satan firmalara kapak olucakya bu çinliler onları sevmeye başlıyorum.İçimin yağları eriyor.

Schnitter

25.4.2014 22:12:25

-2
Casper ın programa katkısını merak edenler ?

keskin53

25.4.2014 22:10:07

-1
şaomi tr ye geliyormuş güzel haber

Astronot1997

25.4.2014 22:05:07

-1
37:19 da ABD'de atatürk yeri var o ne oluyor bir bakın

ekuyucak

25.4.2014 21:56:26

+1
Gtx 295x2 mi yazmışsınız haberde bana mı öle geldi :)

msgstr

25.4.2014 21:55:18

-1
orta sıra iyidir.

kucukkilic

25.4.2014 21:53:18

0
şunu her gün yapsanız olmaz mı? ana haber gibi seyrederiz işte...

14531992

25.4.2014 21:40:44

+1
Xoami, one plus'ın ve oppo'nun Türk pazarına girmesi biz tüketiciler açısından önemli bir gelişme olur.Bu firmaların çin menşei'li olmaları bizde kötü bir izlenim oluşturmaması gerekir.Çin'in geleck 20 yılda elekromik ürünlerin üretiminde tekel olacağını ve daha kaliteli ürüner oraya koyacağını düşünüyorum.Ayrıca tüketici ile yakın temas halinde olmaları,ucuz ve kaliteli ürünler çıkartmış olmaları oldukça büyük bir avantaj.Türkiye'de de aynı desteği sağlamaları, teknk desteğini ve servis hizmetini üst düzeyde tutmaları ve iyi bir fiyat politakası izlemeleri halinde bu firmalar hem prestij sağlayacıktır hemde karlılıklarını artıracaktır.Eğer bu şekilde Türk pazarına girerlerse hem biz tüketiciler kazanırız hemde bu firmalar kazanır.

istanblue3455

25.4.2014 21:39:25

+1
Aynen neden bu kadar kısa :S bütün hafta bunu bekliyorum zaten bi saaatten kısa olmaması lazım.

-BraveHeart-

25.4.2014 21:28:30

0
Simdi xiaomi nin en iyi modeli (su an mi3)1600 denmi gelecek yoksa benmi yalnis anladim

deadmanku

25.4.2014 21:25:16

+1
mesut senin linuxla alıp veremediğin ne kardeş.

Tevez51

25.4.2014 21:14:54

0
http://www.youtube.com/watch?v=6XvmhE1J9PY Obama oynayin ama yapinda :)

Mihrali Bey

25.4.2014 21:14:53

-2
Oneplus'un ve Xmiao'nun gelmesi müthiş olur. Xmiao'da ksimao şeklinde okunur. :)

ardarda45

25.4.2014 21:09:00

0
Güzel bir bölüm olmuş Hp bütün all-in-one ları bizim ünive kakıtmış sanırsam

Adowzky

25.4.2014 21:06:42

0
html 5 çalışmıyor neden ?

Gamer10

25.4.2014 21:05:59

-2
anaaa Mesut Çevik,Roberto Carlos olmuuuuşşş

dere.beyi

25.4.2014 21:05:30

-4
yerimizi alalım :)

StyleSlayer

25.4.2014 20:58:23

+2
mesut abi iyi güzel diyonda bizim millet 2000 tl üstü samsung htc gibi telefonlari almaya devam eder niye? markasi var diye xiaomi da ne ki ?

iLsrt

25.4.2014 20:53:56

0
Logo ne zaman değişecek

12 Angry Men

25.4.2014 20:52:33

0
Escortcu gibi okudum başlığı.

pozzecco 07

25.4.2014 20:48:44

+1
Bende hiç açılmıyor.

serdar_k

25.4.2014 20:41:34

0
izleyebiliyor musunuz? ben açıyorum 4. sn de kapanıyor her denememde böyle oluyor

Guest-BBC1E4D76

25.4.2014 20:41:29

+2
37:20'deki Atatürk meydanı yazıyor. "Aa Türkiye dedi lan" gibi hissettim. :D

MassiveDeviL

25.4.2014 20:39:28

0
Mesut abi konu ile alakasız ancak ihtiyacım var yardımlarınıza.. Lütfen Nvidia 3D Vision 2 kitini nereden ve nasıl alabilirim bir yardım edin lütfen

DubSteq

25.4.2014 20:37:21

-7
quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking Bilgisayar başında oyun oynayıp şişmanlayanlara sporcu demek bana göre saçmalıktan başka bir şey değil. Aynı şekilde esport da oyun firmalarının oyunlara olan ilgiyi arttırıp, oyunculara farklı bir değer kazandırmaktan başka bir amacı olmayan bir kelimeden fazlası değil.
Kaç tane şişman ve profesyonel eSpor oyuncusu var? % olarak hesaplasan %0.10'u geçmez.eSpor oynayanlar bütün gün pc başında oturmuyorlar, onlarında özel hayatları, hobileri felan var.Futbolcu gibi düşün turnuva saatleri dışında belirli günler antreman belirli günler free.

Baholi

25.4.2014 20:33:29

-2
Eti Karam'ımı aldım ve seyre daldım.

DownClock01

25.4.2014 20:31:15

+2
Bu sefer kapanış videosu olmamış...

mturul

25.4.2014 20:31:05

+14
Bakanımızdan açıklama: 'Kullanının bırakın fazla kafa yormayayın, sıyırırsınız' [Edit]: http://www.youtube.com/watch?v=1HrZsuOah3g

veysel_lowe

25.4.2014 20:30:24

-13
Size önlerden küfür mu ettik bu eksi zihniyeti nedir ?ne tuhaf adamlar var yaw tövbe tovbe

Elsa

25.4.2014 20:27:56

0
Yine 1 saat değil

yhackup

25.4.2014 20:27:37

0
Neden yeni teknolojiler hiç heyecanlandırmıyor sizde de aynı mı?

BayCC

25.4.2014 20:23:15

-5
O koltukları değiştireceğim. Kaç tane lazım?

_BruceWayne_

25.4.2014 20:23:01

0
Ha şöyle geçen hafta çok rezaletti en erkenden :D

ygultekin82

25.4.2014 20:22:15

-3
Bir buçuk saatlik işim var.Saat 10.00'da izliyorum inşallah.

Guest-313783FBA

25.4.2014 20:21:25

+1
Hadi bakalım her hafta izliyorum :)

-BraveHeart-

25.4.2014 20:20:25

0
İzleyelim bakalim bu hafta ne.haberler var

ardarda45

25.4.2014 20:11:21

+1
vize vaaar

David Attenborough

25.4.2014 20:10:57

+47
Bilgisayar başında oyun oynayıp şişmanlayanlara sporcu demek bana göre saçmalıktan başka bir şey değil. Aynı şekilde esport da oyun firmalarının oyunlara olan ilgiyi arttırıp, oyunculara farklı bir değer kazandırmaktan başka bir amacı olmayan bir kelimeden fazlası değil.

Basteryus

25.4.2014 20:08:09

-1
24 yaşında jübile yapmak lazım o zaman

-VITO Carliyone-

25.4.2014 20:05:45

-2
bu ne yaa 44 dk nedir abi yaa en az 55 dk olması gerek sizi fena takip ediyorum reklamlara günde en az 20 30 kez tıklıyorum

emre1393

25.4.2014 20:03:33

-4
yerimizi alalım

EXios

25.4.2014 20:02:39

-1
Tam zamanında.

Gladiotürk

25.4.2014 20:00:59

-1
Teşekkürler. İzleyelim bakalım gündemde ne var ne yok

Xlargest

25.4.2014 19:59:33

-6
aynen.

Blood Money

25.4.2014 19:59:16

-9
24 yaşında jübile yapmak lazım o zaman.

veysel_lowe

25.4.2014 19:59:05

-55
Önlerden :))
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Bölüm Sonu Canavarı 8/10 41 oy
KÜNYE
Bölüm Sonu Canavarı ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
426 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
0
OY
0
URL
EMBED
PC TEST SİSTEMİMİZ
 • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
 • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
 • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
 • Sabit Disk 128GB SSD