Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »
DİĞER BÖLÜMLER
YouTube Kanalımıza Abone Olun

Google'ın yeni oyun streaming servisi Stadia için 40dk tartıştık. Mesut şu anda oluru yok diyor, Enis ise çok umutlu. Tarafını seç haklı olmanın keyfini sen de sür!

BSC bolumsonucanavari Bolum Sonu Canavarı PC PS3 xbox 360 DS PSP Wii IPhone PS4
2si1 | Google Stadia ile konsol ve PC devri bitiyor mu? 2si1 | iPhone ve iPad'de Gamepad ile oyun oynamak
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

shot_gun

4.4.2019 10:28:33

0
Haklısın haklısın uzun uzadıya yazmak istememiştim ancak tüm alan 128 gb olunca bunun için ödediğin parayla en fazla 1-1,5 oyun yükleyebildiğini de hesaba katarsak (sonuçta tüm video,resim ve müzik verileri için de bu alanı kullanacaksın) traji komik bir sonuç çıkar karşımıza. Kanımca bu işler için tüm cep telefonlarının en azından 2tb gibi veriyi özgürce ve çok uygun fiyata verebiliyor olması gerekir diye düşünüyorum.

MonitörKertenkelesi

2.4.2019 15:34:56

0
Bence bu sistem daha güzel oyunlar, daha çok oyuncu ve daha fazla teknoloji firmasını kar etmesi demek. Artık Google gibi dev firmaların elinde olan oyun sistemelerine göre oyun yapımcıları ellerini ve grafiklerini korkak alıştırmaz ve en yüksek grafik gücüne sahip oyunlar yaratabilirler. Google ise bu oyunları oynatabilmek için daha fazla teknolojik alt yapı satın alır ve oyuncu abonesi yükseldikçe de daha fazla ekipman satın alır. Öyle ya her abone oyunu yeni bir sistemde oynayacaktır, bir ana kart kaç oyuncuya online oyun deneyimi yaşatabilir ki? Bu güne kadar hiç oyun oynamamış veya sistemi olmayan biri bile sırf merak ettiği için TV'sinden abone olup oyun deneyimi yaşayabilir ve severse potansiyel paralı oyuncu olabilir. Oyunculuk sırf konsol veya bilgisayar sistemi olanların tekelinden çıkacak ve herkese ulaşabilecektir. Barış Özcan'ın bu konudaki video yorumları gerçekten çok akıllıca güzel olmuş meraklısı için buraya koyayım:

S.Vettel

1.4.2019 21:15:01

0
Mesut abinin ektirdiği saçlar dökülmüş ondan agresif gibi geldi bana.

EFEFPSTR

1.4.2019 11:00:12

0
2 side pek anlamıyolar bu işten artı google da malmış o sistemle rekabetçi oyunda cok rahat oynanır bana kemiksiz 3 milyon dolar artı yuzde 1 hisse versinler bak nasıl yapılır anlatayım

DH Misafiri

31.3.2019 22:02:40

0
2018 yılının en iyi grafikli ve en iyi oyunu God of War oldu hala telefon falan diyorsunuz. Birkere de delikanlı gibi tebrik edin. Telefonda bu mekanikleri özgürlüğü ve grafikleri asla göremezsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=HfnP7ARaJy0

DH Misafiri

31.3.2019 22:02:07

0
Stadia ve xbox'tan bir cacık olmaz. Onlive gibi patlamaya devam edecekler. PS5 God of War 5, Horizon Zero Dawn 2, TLOU2 gibi oyunlarıyla yine ezip geçer. PC'ye de güzel kartlar çıkar ve gelecek nesil böyle devam eder...

MonitörKertenkelesi

31.3.2019 11:14:48

0
Bunu daha önce yazdım ama yine yazayım burada bulunsun zaten senelerdir forumlarda yazıyordum, paranızı boşuna konsola bilgisayara yatırmayın artık internetten oynanacak oyunlar, bu sistemler konsollar rafa kalkacak, paranıza yazık olacak diye. Stadia sisteminin hala masal, fantezi ve imkansız diyen kıt kafalılara inanamıyorum. Öncelikle bu sistem zaten ilk değil. Bundan seneler önce Gaikai ve Onlive adı altında online oyun deneyimi serverler ile denendi ve bu şekilde oyun oynanabileceği kanıtlandı. Ama yolunacak oyuncu enayileri olduğu için konsol pazarı ve bilgisayar pazarı buna izin vermedi ve bu sistemleri Sony bir güzel satın alıp ortadan kaldırdı. Ama artık büyüyen oyun sektörü ile birlikte son derece devasa boyutlarda oyunlar ve bu oyunu oynatabilecek sistemlerin de devasa fiyatları ile birlikte bir oyuncunun verebileceği paralar da devasa miktarlara yükseldi ve mutlu ve zengin bir azınlığın tekeline girdi oyun sektörü. Bu da oyun dünyasının geleceği için tehlike çanları demek. Google bu artık parasız kalan imkanları kısıtlananan oyuncuları kaçırmadan hızlıca hamlesini yapıyor. Böyle bir server olamaz diyen imkansız diyenler yıllar önce de bir cep telefonu üzerinden Full HD video ve fotoğraf çekmeye imkansız ve görüntülü konuşmaya asla gerçekleşemeyecek bir bilim kurgu fantezisi gözüyle baktığını belirtmekte fayda var. Ama şimdi 4K video çeken telefonlar, internet üzerinden görüntülü konuşulan telefonlar o kadar sıradan geliyor ki, bunun da bir mucize olduğu unutulmuş gibi. Sözün özü yıllar önce keşfedilen ama para babaları tarafından halı altına gizlenmiş bir sistemin artık ortaya çıkma zamanı geldi, çünkü bu artık bir ihtiyaç, istek ve talep, oyuncular için artık şart olan bir şey. Güle güle sonu gelmez oyun sistemleri, para yiyen oyun konsolları. Aylık belli bir ücret ile online her oyunu oyna. Müzik ve TV ve sinema ve hatta kitap sektöründe olan şeyin artık oyun sektörüne gelemeyeceğini sanan teknoloji düşmanlarına da kapak olur inşallah.

Xerus

30.3.2019 20:33:42

0
Stadia kesinlikle oyun devrimi yapacaktır. İşi iyisi streaming rakibi xbox artık daha iyi olmak zorunda

Sonic.Storm

30.3.2019 16:34:59

0
Oyunlarla internet kafelerde counter strike oynayarak tanışmış, düne kadar NES'e "Atari", PS'e "PES" diyen, Commodore'u MS-Dos'u bilmeyen, sırf para var diye Twitch, Youtube üzerinden oyun oynamaya başlamış, oyun sektörünü internet sayesinde öğrenmiş adamların, bu ülkenin oyun sektöründeki yüzleri olması kadar saçma birşey olamaz. Yorumlarına katılmayabilirsiniz eyvallah ama her videoda, şu twitch yayıncısı denen boş adamları Mesut Çevik'le kıyas yapmayın gözünüzü seveyim. Adamın yorumları tutmayabilir sonuçta adı üstünde yorum, ama teknoloji sektöründe geçmişi olup bilgiye dayalı konuşan nadir insanlardan biri. Her videosunda boş boş eleştiriliyor. Şu adamların efendiliği yeter.

gultekinlive

30.3.2019 13:31:10

0
GTA nın bile uyarlananbildiği bir platforma izometrik Hack & Slash, Point and Click bazlı rpg ler dokunmatik kontrollerle gayet güzel yapılabilirdi Mesut Çevik'e bu yönden katılıyorum misal Diablo, Dungeon Siege gibi oyunlar niye yapılmıyor anlamıyorum. Mobile oyunlar genelde microtransectiona dayalı vıcık vıcık renkli ve ciddiyetsiz oyunlardan ilerliyor. Elder Scrolls bile sandık açma mekaniği getirmiş mobile yoluncak kaz gözüyle oyun yapıyor Bethesda. Veya shooting mekaniği olmayan Penumbra, Amnesia türevi korku oyunları tablette gayet keyifle oynanırdı. Google ve Apple'ın mobil oyunculuk için öncü rol üstlenip stüdyo kurmak gibi adamakıllı bir yatırım yapmamasına bağlıyorum.

Biyturs_OnSr

29.3.2019 21:54:15

0
Bir konuya açıklık getireyim. GeForce NOW ŞUAN ÜCRETSİZ. PC sürümü ücretsiz bir süreliğine. Nvidia Shield için ise aylık $7,99. Mesut beyin bahsettiği rakamlar çok yüksek, yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.

gyulanemeth

29.3.2019 21:03:02

+1
"cep telefonları aslında ps4 oyunlarını çalıştıracak güçtedir" iddiası ve bunda ısrar edilmesi çok talihsiz olmuş yahu.

GuNTiS

29.3.2019 15:26:41

0
Sözde Stadia için özel bölüm çekilmiş lakin konu detaylıca araştırılıp bizlere aktarılamamış dahi. Bütün video Mesut beyin "bu iş olmaz çünkü ben Google'dan daha vizyon sahibiyim onların göremediklerini görüyorum" şeklinde standart Türk mizah şovu seviyesinde. Tamam girip reddit tartışmalarına bakmıyorsunuz, Digital Foundry analizlerini izlemiyorsunuz, sektörün geldiği noktayı göremiyorsunuz ama bari gidinde en azından Twitch'de bu konuda sizden daha bilgili ve daha önemlisi interaktif yorumlar yapan yayınları bir izleyin. [link=https://www.youtube.com/watch?v=T-yskOUU5Zs&t=0s&index=8&list=PLLkT9MAdXYADvgS5CNN4PkPO1lG2v8uFS]Google Stadia NEDİR, Epic Store NE Amaçlamaktadır, Sekiro NASIL? #HESOYAM YOUTUBE[/link] Edit: Harf Düzeltme

turker03

29.3.2019 14:07:29

+1
Mesut reyizin destekçisi olarak reyizi haksız ve aşırı tepkili buldum. Bu programın bir benzerini Ekrem İmamoğlu Ülke tv'ye konuk olduğunda izlemiştim. :D :D Enis=Ekrem İmamoğlu Maddeler halinde özetlemek gerekirse; 1- Eski baba oyunların telefonlara karlı olmadığı için gelmediği fikri bana pek gerçekçi gelmedi. Bunların vizyonu olmadığı için pazara girmediği de aynı şekilde. Yani telefonlar için god of war olsa makul bir fiyatla deli gibi satar. Final Fantasy ve Rockstar oyunları var mesela. Güç olarak yeterli demek çok genel bir ifade. Güçten kasıt nedir? O zaman neden kocaman bilgisayar kasaları ve büyük konsollar var? Burada sınırları belirtilmeden çok yanlış bir kıyaslama var. Örneğin cihazların bataryaları çok sınırlı bu cihazlar iki üç saat oyun çalıştırmaya ve oynamaya dayanmıyor. Tecrübe ile sabit :D Telefonlarda adobe programlarını çalıştırın bakalım. Çok hafif ve basit telefon versiyonları var. 2- Stadia'nın neler vadettiğini konuşmanız yararlı olurdu. Eğer stadia netflix mantığında olacaksa muazzam bir fikir. Oyun ve konsol satın almaya gerek olmadan sadece aylık üyelikle tüm platformlardan genel kütüphanedki oyunlara eriş, aynı netflix gibi. Derslerin veya işlerin mi yoğunlaştı? O ay üyeliğini dondur. Vaktin olunca tekrar devam et. Bu çok heyecan verici bir fikir ve girişim. Hele ki arkasında Google gibi serverları ve sınırsız parası ile duran bir firma varsa. 3- Steam'in ve Netflix'in özel içerikler platformu insanlara tanıtmak için çok önemli. Steam halflife ve indirim fiyatlarıyla yaygınlaştı. Netflix orjinal içerikleriyle kendini insanlara alıştırdı. Stadia da bunu başarabilirse iyi bir başlangıç olabilir. 4- Muhtemelen bu işi uzun vadede düşünecekler ve Kuzey Amerika ve Avrupa'yı plot olarak kullanacaklar. Youtube ve Netflix çok geniş kitleler tarafından kullanılıyor. Youtube'ın Kuran, yemek tarifi öğrenmeye çalışan teyzeden tut ufacık bebeler bile kullanıyor. Stadia ortaya çıkınca tüm oyuncu kitlesi(ki bunlar belirttiğim üzere youtube kullananlar kadar kalabalık değil) toptan bunu kullanmaya başlayacak diye düşünmek ve internet yetmeyecek falan diye düşünmek komik:D Netflix ve Hulu çıktı diye millet topluca deli gibi video stream etmeye başlamadı. :D :D Yani altyapı çökecek yetmeyecek falan ilk etapta çok komik bir önerme. :D :D 5-Başarılı olur mu? Bekleyip görmek gerek. Çok erken bence bu konuda kehanette bulunmak için. Oyunlar ve kendilerine özel bir kitle oluşturmaları önemli. Fiyat ve içerik önemli. Bence neflix'in başarı olmasının sebeplerinin başında içerik/ücret oranın makul olması. Steam için de aynı şey geçerli. Rekabet açısından iyi olacağını düşünüyorum. Bu tarz farklı girişimler bence heyecan uyandırıcı, değişik fikirler. Sony'nin insafına kalınca ne hallere düştüğümüz ortada. Adamlar yapabilse her oyun için ayrı konsol almayı şart koşacak. Şimdi baktılar yeni konsollara eskisi kadar oyun çıkmıyor(PS2'de binlerce oyun vardı) millet isyanda. Hadi geriye dönük destek verelim. Playstation oynamayı çok seviyorum ama Sony'nin politaları ortada. 6-DH'nin Enis'e bedava saç ekimi hizmeti vermesi gerek. Mesut reyiz adamın saçlarını azaltıyor.

Vatikanli Mumin

29.3.2019 02:48:46

0
Firmalar uretiyor bizim ulkemiz ise satin aliyor dolar euro harciyor Bence gelismeleri bu pencereden izlemek lazim Cebimizde paramiz hazir yeni gelecek teknolojiyi alip kullanacakmisiz gibi olaylari yorumlamaktansa ulkemizi irite edici muhabbetler cevirmek lazim bence Banane elin stadiasindan filan, biz ne zaman masaya yumrugumuzu vurucaz yakinda afrika ulkeleri gibi olacaz stadia gelse ne yazar

The Time Lord

29.3.2019 02:09:58

0
tamamen haklısın, düzeltmek istediğim nokta cebimdeki telefon 128 gb depolama alanı sunuyor.

fuckulteli

29.3.2019 01:45:38

0
Stadia fikrinin heyecanlandırması çok doğal. (oyun oynayan biri değilim) Enis'in dediği gibi, hadi diyelim telefonların gücü bir çok oyunu çalıştırabilecek işlem gücüne sahip olsa da bugüne kadar hangi oyunlar mobil içinde duyuruldu, Stadia ile tek bir platforma (Stadia'ya) geliştirileceği için telefondan da PS/XBOX oyunlarını aynı anda isteyen mobil olarak oynayabilecek diyor. Fikir heyecanlandırıcı, oyunu bir kez yapıyorsun, ekranı olan her cihazdan oynanabiliyor. (hepsine ayna anda geliyor) Birde şöyle düşünüyorum; bugünü geçtim 10 yıl sonrasının internet trafik hacmi, hızları artmış olsa bile, bir oyunu 50-60 GB bir kez indirerek sürekli oynayabilirken Stream ederek niye her gün bu kadar veriyi tüketeyim? İnternet tarifem sınırsız olsa bile trafiği niye boşuna tıkayayım? Kullandığım cihaz bana aynı deneyimi sunabilecek bir güçteyse (pc/konsol) ben kendi cihazım üzerinden çalışan bir oyunu oynamayı tercih ederim. Sürekli veri çekerek aşırı enerji tüketimi olacaktır. Bu sistem sadece televizyonlar için mantıklı olabilir (sürekli enerjiye bağlı, düşük donanımlı ekranlar, tam oyun oynama cihazları) Stadia heyecan verici, ben de buna katılıyorum ama daha önce bir örneğini görmediğimiz için heyecan verici. Bir oyunun tüm ekranlarda aynı anda oynanabilir olması heyecan verici, fakat bu ekranların (mobil cihazlar) kendi imkanları varsa bunların kullanılarak bana oyunun sunulmasını isterim, aracı Stream kalabalıklarını istemem. Geliştiriciler için ayrı ayrı geliştirmek zor gelebilir, peki ben niye bu donanımlarda cihazlar alıyorum. Kendi donanımımı nerede kullanacağım? --Hemen kendimi cevaplayayım (kendi sorumu boşa çıkarayım) bu servis basit donanımlı ekranları (pc,tv,telefon) olanlar için. Harbi sonunun kesin bir noktaya varmayacağı bir tartışma bu konu.. Millet konsol tercihi yaparken, ekran kartı, telefon tercihi yaparken bile sonuca varamazken bu servis bambaşka sorulara sebep olacak. Bir konsolun kullanım ömrü ne kadar? 4-5 yıl mı? (belki 10 yıl çalışır, soru o değil, yenisini isteyene kadar geçecek süreyi diyorum) Stadia'ya 4-5 yılda ödediğim para bir konsol fiyatını aşıyorsa hiçbir mantığı yok. Videoda konuşurken aylık 30 dolar gibi bir tahmin yapıldı (yanında bir oyun kütüphanesi sunmadan sadece hizmet içinse eğer), yıllık 360 dolar yapar, iki yılda 700 doları aşar ki, gidip konsol alırım daha mantıklı. Yıllık 100 doları aşmadan Stadia hizmetini sunmalı, kısıtlaması olmayan 4K çözünürlüklü üyelik ile.

Stackalloc

28.3.2019 21:58:56

+2
Mesut reyiz yine olay cikarmis

joven

28.3.2019 21:51:17

+3
Telefonda ps4 değil ps5 kalitesinde oyun olsa ps3 oyununu dev bir ekranda oynamanın asla asla heyecanını yakalayamaz telefonda oyun oynayanlar oyun oynadığını sanıp kendilerini avutu dursunlar

1ses1

28.3.2019 20:41:51

+1
Enis in telefonu ps4 deki grafik kartından daha güçlü Grafik işlemcisi m var. Bilmediğimden yazıyorum. Bunun bir benchmark ı mı var.

neo-life

28.3.2019 19:07:31

+3
Mesut bey eğer yorumları okuyorsanız size tek bir sorum olacak, dediğinize göre internet altyapıları dünya da dahi yetmez diyorsunuz operatörlerin ek ücret uygulamak istediğini söylüyorsunuz video izleyenlere ki doğrudur amerika da böyle bir istek de bulundu operatörler fakat mahkeme izin vermedi yani isteseler de uygulayamazlar şu an için oyun şirketleri sırf vizyonsuzluk dan yani sizde olmayan vizyonlarından dolayı mobile oyun yapamıyorlar bunu da anladım neyse soruma geleyim O zaman google da sizin bilginize birikimize sahip birtane bile çalışan yok bunumu anlamalıyız.NOT:lütfen gidip google plus gibi kapatılan servisleride var gibi tartışmalara girmeyin çünkü onların hep karşıların da büyük rakipleri vardı stream servisin de şu anda google dan güçlü rakip yok.

m_keskin

28.3.2019 17:55:44

+10
Mesut çevik geçen bir programda "bazen içeriklerin altında ki yorumlara öyle dalıyorum ki eşim kendine gel gibisinden birşey söylüyor" demişti. Bu proğramın aldındaki yorumları okuyunca tamemen iptal olucak bence :) Mesut çeviği severim ama iphone x e ps4 den güçlü demesi beni de şaşırttı. yok amk artık dedim. dipnot amk(azıcık mantıklı konuş) ;)

dr20mouse

28.3.2019 17:05:43

+7
İzlerken bayıldım resmen. Enis abinin sabrı peygamber sabrı gibi maşallah. Mesut beyle para konuşun ekonomi programı yapın daha iyi.

DH Misafiri

28.3.2019 14:55:57

0
yorumları görünce videoyu izlemekten vazgeçtim..

shot_gun

28.3.2019 14:19:28

+15
Mesut bey inanılmaz hatalı konuşmuş dayanılacak gibi değil. Bugün için cep telefonları asla bir ps4 gücünde değil. Bir ps4 4 teraflop gücünde seyrederken ancak ve ancak 2020 yılında cep telefonlarının gücü 1 teraflop güçlere kadar çıkması bekleniyor. 2020 yılında 4'te birini görebileceğimiz tahmin ediliyor. Bu kadar teknolojinin içinde olup ta nasıl teknik bir bilgiyi üstüne bastıra bastıra hatalı sunmaya devam edebiliyorsun. En azından önce bir araştır cep telefonlarının tepe noktasında bulunan cihazların kaç teraflop olduğunu ondan sonra "Ps4'ten DAHA GÜÇLÜ" diyerek bizlere bilgi ver. Ayrıca bir cep telefonune zaman 50 gb veri depolama alanı sunuyor Mesut bey? Bir oyunun diskte kapladığı alanları bilmiyor musun? Bir cep telefonuna uyumlu hale getirebilmek demek oyunun neredeyse yeniden kodlanması gerekir. Ayrıca göz var nizam var, mobil pubG ile desktopta oynadığımız pubg'nin grafikleri nasıl olurda aynı hatta senin deyiminle mobildeki DAHA güzel olur. Bak istersen birebir karşılaştırmalara. Evet cep telefonları güçlendi ancak dalga geçer gibi desktoptan daha iyi diyebilmek ps4'ten daha güçlü ifadesini kullanabilmek çok komik. İnsanlar aptal mı ne diye nvidia 2080ti alıyor o zaman? metro oyununda 4k da rtx'i açınca sürünüyor tabi ne gerek var cep telefonuna çıkarsınlar oyunu bak sen o zaman yansımalara ve fps değerlerine... Lütfen kusuruma bakma da bazen söylediklerine inanamıyorum bunu Mesut bey gibi bu kadar bilgili, işini bilen bir insan nasıl böyle söyledi diye, saygılarımla

No Way Out

28.3.2019 13:26:37

+7
Mesut Çevik güncel mobil telefonların gpu ve cpu gücü, one x ve ps4 pro ile eşit olduğunu mu söylüyor, yoksa ben mi yanlış anladım.

Herhangibirkullanici

28.3.2019 12:26:21

+2
Mesut çeviğin beyni tek bir konu üzerine odaklanınca tüm algısı kayboluyor sanırım. :D Enis ne diyor, mesut hala aynı şeyi tekrarlıyor :D Enisi tebrik ediyorum. :) iyi sabır gösteriyor :D ahahaha :D

caneycaney

28.3.2019 12:17:48

+2
Mesut beyin telefonlar bu oyunları kaldıracak kadar güçlü demesi çok komik olmuş. Enis bey bu konuda bilgili olmamasına rağmen daha doğru konuşuyor.

Bat-Man

28.3.2019 11:28:09

+2
1050ti alın diyen adamdan mı bahsediyoruz?

Lord Melkor

28.3.2019 10:58:50

+1
Mesut çevik orda streamden bahsetmiyor. Oyunun telefonda çalışmasından bahsediyor

DH Misafiri

28.3.2019 10:50:22

+1
3 senedir eve internet bağlatamıyorum siz oyun için yeter mi diyorsunuz...

DH Misafiri

28.3.2019 10:11:32

+1
Mesut abi severiz seni de bu program çok formsuzsun be

DH Misafiri

28.3.2019 10:10:56

0
wifi kontrolcüyle latencyi düşürmek mi ahahah tam bir keriz avı. böyle bir şey mümkün değil. 20-30ms maks ping istiyor bu ve Google denen tröst TR de bir tane cloud sunucusu barındırmıyor.

ugurr999

28.3.2019 08:38:07

+26
28.03.2019 Enis Kirazoğlu elindeki cep telefonunu gösterir ve Nvidia Gtx 1070 gücünde olup olmadığını sorar (ki o telefon şu anda piyasadaki en güçlü telefon olarak da algılansa farklı olmaz) Mesut Çevik cep telefonunun PS4'ten ''daha güçlü bir makina'' olduğunu iddia eder. Bu ülkenin teknoloji editörleri neden bu kadar yetersiz anlamıyorum. Arkadaş sabahtan akşama kadar başka bir meslek yapıp 10 saat tavuk döner kesip akşam bu işlerle hobi ilgilenen insan değilsin. Bütün gününü bu işleri öğrenmeye ayırabileceğin imkânın var. Forumlarda sıradan bir kullanıcı söylese bile alay konusu olacak lafları nasıl ediyor bu insanlar anlamıyorum.

Baxı

28.3.2019 08:26:14

+1
Sırf muhalefet olsun diye konuşanlar vardır ya , işte şu arkadaş o kişi

dark_prince60

28.3.2019 07:43:19

0
45 dakika mı çaldılar

Bat-Man

28.3.2019 07:02:39

0
Olmayacak birşey değil. İphone 8 plus ile chrome remote control ile bağlanıp kasmadsn AC odyssey oynamıştık. (Oynadıgım dediğimde sadece tıklama ile kılıc sallıyordu. ) İki satır yazılım ile belki telefona bağlanan klavyelerde entegre olur stream ile gerçekleşebilir. Şuan bu yapılıyor zaten

alaz1903

28.3.2019 02:27:35

0
Takılmalardan, crash olmaktan daha bu videoyu tamamlayamadım. Oyun diyorsunuz bir de. Teorik olarak güzel bir düşünce ama mevcut koşullarda olmaz o iş.

ssbrutality

28.3.2019 01:49:11

+2
ENİS Patron Süpersin.Ezdirme Kendini.

Hobar

28.3.2019 01:41:39

+5
@Mesut Çevik. Cep telefonları, konsollardan güçlü diye başka yerde söyleme gülerler. Enis bile donanım konusunda bilgi sahibi değilken böyle birşey olamaz diye mantık yürütüyor en azından. Cep telefonları o boyuttaki bir cihaza göre iyi mi? iyi. Ama pc ve konsolların en az 10 sene gerisinde. En iyi grafikli mobil yarış oyunları bile 10 sene önce çıkmış NFS: Shift, PS3 deki Gran turismo gibi oyunlardan daha az grafik detayı var. Daha son birkaç yıldır PS2 zamanında çıkmış GTA oyunlarını çalıştırabiliyorlar. CPU konusunda Arm, X86 ya verimlilik, optimizasyonlar, mobilde ihtiyaç olmayan birimlerin çıkarılması ile biraz yaklaşıyor ama onun içindeki onboard GPU bir masaüstü gpu dan 50 kat zayıf.

khaos

28.3.2019 01:27:46

+20
Mesut beyin google adı geçen her şeyle ne alıp veremediği var anlayamıyorum Enis bey e bravo vallahi sabır taşı olsa çatlardı.

al-ozaria

28.3.2019 01:21:14

+1
Birara dedim birazdan kavga çıkacak herhalde, izlerken iyi gider diye kabak çekirdeğini aldım geldim. :D

intel7mix

28.3.2019 01:20:03

0
Mümkün değil bence

ungalath

28.3.2019 00:53:41

0
konu hakkında bilgisi olan birileri cevaplarsa sevinirim hybrit bir sistem olamaz mı bu streaming işinde ? mesela sana oyunun belirli dosyalarını indirtecek böylece sen oyunu oynarken daha az veri kullanmış olacaksın. atıyorum shaderları indireceksin. ekran kartın sadece bunları çizeceği için yükü çok azalacak üstelik saniyede çekmen gereken veride azalacağı için daha düşük hızda internetlerde daha iyi performans alabileceksin. Bu tarz bir şey mümkün müdür ?

qoqoCAN

28.3.2019 00:08:12

+9
Superonline'ı arayıp paket loss var diyorum, nasıl biliyorsun diyor, online oyun oynuyorum diyorum, bizim online oyun servisimiz yok diyor.Hal böyleyken TRde en az 50-60 sene sonra gelir.

LGR9

28.3.2019 00:04:44

+2
bu sistem Türkiye'de tutmaz. Nedeni ise Google'ın Türkiye'de bırakın PoP noktası olmasını, cache sunucusu bile yok. Fiber bağlantı kullanılsa bile en yakın Google cache sunucusu / pop noktası Sofya'da. FTTH/B bağlantı ile Ankara'dan 16ms uzakta yani. Bugün konsol/bilgisayar tarafında gecikmenin kullanıcı tarafında ortalama 5ms civarında olduğunu ve sunulan internet hizmetlerinin halini düşünürsek bu sonuca varmak çok da zor olmasa gerek.

Guest-9DE6A5ECA

27.3.2019 23:56:52

+1
Hakikaten bu ne saçma bi' cümledir böyle.

dere.beyi

27.3.2019 23:52:44

+7
Enis MESUTA LAF ANLATMAYA ÇALIŞIRKEN ; [simage=1]http://store.donanimhaber.com/93/07/53/9307531542946633fb0e1d7f020feaac.jpg[/simage]

Mukarnas

27.3.2019 23:48:08

+2
"Tarafını seç haklı olmanın keyfini sen de sür!" ?

qoqoCAN

27.3.2019 23:45:23

0
MEZUT! MEZUT! BANA GÖRE HAKLISIN.

Krone

27.3.2019 23:17:25

+5
Diğerleri için erken davrandılar diyebiliriz ama Google tam zamanında davranıyor bu servisi için. Wi-Fi 6 ve destekli cihazlar geliyor. Aynı zamanda dünya çapında operatörler 5G için zemin hazırlıyorlar, entegrasyon çalışmaları yapıyorlar. Youtube dediğin platformu bugün yediden yetmişe yaşlısı genci milyarlarca insan ücretsiz bir şekilde kullanıyor ve bir sürü cihazda önyüklü geliyor. Stadia ücretli bir platform olursa bu kadar bandwidth sıkışıklığı yaratacağını sanmıyorum. Netflix kadar, belki ondan biraz daha fazla bir trafik oluşturur.

stophart

27.3.2019 23:15:50

0
Playstationın hikayeli oyunlarında internet kesildiğinde 15 dk sonra kapanacak diye bi uyarı çıkmıyor enis hocam hatanız var. Ben karşılaşmadım hiç bugüne kadar.

ssbrutality

27.3.2019 23:13:49

0
Yürü be ENES Patron.Ezdirme Kendini.

efyavas

27.3.2019 23:10:04

+32
Enis'i sabrından dolayı tebrik ediyorum. İzlerken Enis'ten çok ben sinir oldum Mesut'a. Sevgili Mesut, Enis'in görüşüne katılmıyorsun anlıyoruz da karşındakinin ne dediğini bir dinle be adam.

Nınja

27.3.2019 22:30:06

0

qoqoCAN

27.3.2019 22:16:11

+1
TR dışında tutar. Malüm internet.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Bölüm Sonu Canavarı 8/10 41 oy
KÜNYE
Bölüm Sonu Canavarı ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
426 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
0
OY
0
URL
EMBED
PC TEST SİSTEMİMİZ
 • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
 • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
 • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
 • Sabit Disk 128GB SSD