Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

2si1 "Kayıp kaçak bedelli" Teknoloji ve Oyun Programı

23 Eylül 2016 Gökhan Yılmaz 29 İzlenme Sayısı: 35123 Video süresi: 06:04:09 2si1
DİĞER BÖLÜMLER
YouTube Kanalımıza Abone Olun

2si1'i izleseniz de izlemeseniz de kotanızdan 2GB düşülecek! Kayıp kaçak bedeli bundan sonra internet faturanıza eklenecek demedi demeyin. Kırılmaca gücenmece olmasın.

BSC bolumsonucanavari Bolum Sonu Canavarı PC PS3 xbox 360 DS PSP Wii IPhone PS4 2si1
2si1 "Pro" Teknoloji ve Oyun Programı 2si1 "Marslı" Teknoloji ve Oyun Programı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

SellYourSoul

30.9.2016 13:05:35

0
quote:

Orijinalden alıntı: SonictheHedgehog-MZ

Dün hesabı hacklendi, video falanda hackleyen kişi tarafından silindi.
olabilir hocam bsc den kaldirilmamis ona baktim, yazarken mesajinizi gordum :)

SellYourSoul

30.9.2016 12:45:18

0
quote:

Orijinalden alıntı: Valve Corporation Video kalktı mı bana mı öyle geliyor?
kaldirilmis

Valve Corporation

30.9.2016 12:28:07

0
Video kalktı mı bana mı öyle geliyor?

DH Misafiri

30.9.2016 10:52:00

0
ben siteye üye değilim ama mesut beyi tanıdığımdan 10 beri hiç bir videosunu kaçırmam.Siteye sadece video izlemek için giriş yaparım. şimdi mesut beyin görüşlerini konuşma tarzını düşünce şeklini ve gerçekçiliğini beğenmeyen arkadaşların niçin onun yazılarını ve videolarını izlediklerine anlam veremiyorum.Madem bu adamın egosu çok yüksek madem görüşleri size çok ters niye onun adının geçtiği yere girip içeriği tüketiyorsunuz.öyle yorumlar var ki bir insanı işinden soğutur yazıktır günahtır. çok bilen neyin nasıl yapılması gerektiği konusunda açık fikirleri olan arkadaşlar kendileri bir şeyler üretmiş mi ? bunu insanlara veya formlarda paylaşmışlarmı çok merak ediyorum. lütfen bu adamı veya başka bir sitedeki içerik üreten insanları rahat bırakın.Eskiden ürün tartışılırdı okuyup bize uyar uymaz derdik artık mesut aşağı okan yukarı eleştirinin dibine vuruluyor. son sözüm sevmiyorsan düşünce fikre saygında yoksa bu adamın adının geçtiği yere uğramayın.

Team NINJA

28.9.2016 18:53:38

0
o bu değilde ulan mesut olmayıncada proğramın tadı hiç olmuyor.2 haftadır yoktu adam hiç 2si1 izleyesim gelmedi mesudu göremeyincede izlemedim. mesut demek her ikisi birde ekşın demek beyler.mesut giderse mum gibi ararsınız benden demesi. kabul edelim mesutsuz 2si1 in tadı tuzu yok. mesut olduğunda bol aksiyon oluyor forumda

husmenus

28.9.2016 12:46:29

0
telefon vergi oranlarından falan bahsedildi , vergi oranlarının ülke şartları ile bağlantılı olduğunu öne sürmüşler. ne alaka yeni çıkan telefon fiyatları kanatlanıp ucarken 2 yıl sonra ne oluyorda fiyatlar yarı yarıya düşüyor. devlet vergi oranlarınımı düşürüyor. lg g4 3000tl. yakın fiyatlara satılırken ilk çıktığında , bugün 1250Tl. lere satılıyor.

Kseo

28.9.2016 01:20:43

0
Sizler teknoloji bloggerısınız, politikacı değil. Dünya'da 196 ülkeden 99 tanesi internette bizden daha iyi durumdayken ve Türkiye dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasındayken ne hakla mümkün değil diyebiliyorsunuz. Politikacı gibi davranıyorsunuz. Nasıl test için gönderilen problemli ve yerden yere vurmanız gereken ürünlere bile "iyi yanları da var kötü yanları da var, her şeye rağmen bu ürünü çıkartmalarını takdir etmek lazım" diyerek durumu politik şekilde dengelemeye çalışıyorsunuz, bu kadar mühim bir konuda da yine aynı şeyi yapıyorsunuz. Lütfen görevinizin, mesleğinizin ne olduğunu hatırlayın. Teknoloji sitesi net olarak teknoloji haberi yapar, bunu da son kullanıcı için yapar. Burda distribütörlerin gönlünü şen tutmaya değil, sizi 15 yıldır olduğunuz yere getiren kişilerin çıkarlarını savunmaya çabalamanız gerekiyor. Çok etik olmasa da yeri gelir belki belli bir marka ile promosyon yönlü anlaşma yapar, o markanın ürünlerini öne çıkartırsınız, ancak şu baş belası AKK'yı haklı çıkartmaya, onu dayatanları ya da görmezden gelen yetkilileri mağdur göstermeye ÇA-LI-ŞA-MAZ-SI-NIZ! Ne demek Türkiye'nin şartları böyle, Türkiye'de her şey pahalı. Ne kadar hazırsınız her şeyi kabullenmeye. Araba alırken hammaddesi, vergisi pahalı bir çok şeyi var. İnternet bu, bilgi geçiyor kablolardan. Niye arabayla kıyaslıyorsunuz? Ekmek de mi pahalı Türkiye'de? 2016'da interneti ille de bir şey ile kıyaslamak istiyorsanız ekmek ile kıyaslayın, toplu taşıma bileti fiyatıyla karşılaştırın. Ülkenin her yerine köprüleri, yolları, barajları koyan irade, kıytırık fiber kabloları mahalle mahalle döşemekten mi aciz? Parası mı yok(ki hakettiğinin 5 katından fazlasını kazandığını biliyoruz)? Kredi mi alamıyor, ihale mi alamıyor? Başka memleketler bunun 5'te 1'i kadar ücret politikalarıyla yatırım yapıp her yeri fiberleyebiliyor da biz mi yapamıyoruz? Toprak mı sert, asfalt mı delinmiyor? Dolar yükseliyor, benzin yükseliyor, her şey yükseliyor ama 4 senedir 200GB olan adil kullanım kotası 500'e bile çıkamadı. Youtube 720p video yayını yaparken 200GB kota vardı. Youtube 1080P yayına geçti, 4K yayına geçti, 60FPS yayına geçti, en rezalet durumda bile kotanın orantılı olarak artması 600-800 civarında olması gerekirdi. Bu da şartların iyileşmesi için değil, her yıl daha kötüye gitmemesi için gereken oran. Oysa geçen yıl AKK/ihtiyaç oranı kötüleşti. Harbiden aklım almıyor, çıkmış yetkilileri nazikçe, soğukkanlı şekilde yerin dibine sokmanız gerekirken keh keh diye gülüp lakayit şekilde daha iyisi mümkün değilcilik oynuyorsunuz. Ya bu işi siz dile getiremiyorsanız, siz teknolojiden ve ihtiyaçlardan bihaberseniz millet kimi örnek alacak. Kendinize çeki düzen verip çağı yakalayın! Dünyada 200GB adil kullanım katasını meşrulaştıran 195 tane arasında 1 teknoloji-haber sitesi daha bulamazsınız. Yükseltin şu standartlarınızı artık!

AlpKhanate

27.9.2016 19:18:54

0
Videoyu izlemeden önce yorumlardan dolayı Mesut Çeviğe kızmıştım. Ama videoyu izledim bir şey dememişki. Adam fikrini beliritmiş. Aşağılamayı falan nerden çıkarttınız? Beğenmeni kapatmış evet o kötü olmuş. Bir tek o konuda hak veriyorum.

Blindfire

27.9.2016 14:54:14

0
[twitter=https://twitter.com/fx57/status/780716082659201024]

Hoid

27.9.2016 14:41:08

0
Mesut hocam çok yanlış düşünüyorsunuz . Bu AKK nin kalkması lazım nasıl mümkün değil ? Bal gibi de biliyorsunuz mümkün olduğunu şimdi nedir bu tutumunuz böyle ... AKK sıfırlanınca kaldırmayan çöken patlayan alt yapı nasıl oluyor da tıkır tıkır çalışıyor ? Neyin yetmemesiymiş bu . Kotayı dolduruyoruz biz sonra üstüne para veriyorum alt yapı hiç ben çökerim bak patlarım demiyor son sürat devam ediyor . Bırakın artık bu patlar çatlar kaldrımaz yalanlarını . Bal gibi de kullanıcıyı yoluyorlar sizde bunlara çanak tutuyorsunuz .

Frozzy45

27.9.2016 00:08:37

0
Ezik Çevik işte egosunu konuşturuyor. Adam koskoca DonanımHaber gibi yeri kendi blog sayfasına çevirdi anasını satayım onun konularına cevap yazanlar da (şu an maalesef ben de) adama prim vermekten başka bir şey yapmıyor. Daha da ağır konuşurum ama neyse. Ben bu forumda Mesut Çevik'in yaptığı bir yayınla ilgili olarak hiçbir kötü kelime, bozuk üslup olmadan eleştiri yaptığımda beni forumdan "yöneticiye hakaret" sebebiyle sınırsız banlatmış biridir. Ve yaptığım büyük itirazlar sonucu hesabımı zar zor geri açtırmıştım o yüzden bu adama "merhaba" bile deseniz banlanırsınız. Technopat'ın yönetiminden bir farkı yok bu Mesut Çevik denen zat-ı muhteremin.

dante87

27.9.2016 00:01:49

0
Yorum da kapa bari bir o kaldı

afulkem

26.9.2016 17:40:15

0
quote:

Orijinalden alıntı: enon_485

Bizde böyle oy kullanırız. +1
+1

omaray43

26.9.2016 17:27:37

0
bu teknoloji sitelerinin yapacağı birtek şey var herkesi internetleri kapatması için birlik çağrısı yapın yani herkes internetini kapatsın indirimin en kralı gelmezse yüzüme tükürün. etkiye tepki vermezsek adamlar bizi daha çok tencere düdüğü gibi öttürecek

enon_485

26.9.2016 14:17:29

0
quote:

Orijinalden alıntı: sefaozsoy Merhaba Mesut kardeşim, yaşım senden büyük olduğu için kardeşim diyorum ego yaparak yanlış anlamazsınız diye umuyorum. Öncelikle siteyi 2004 yılından beri takip eden 2005 yılında da üye olup 4-5 yıl öncede siteyi bırakmış biriyim, şuanda görüş ve tecrübelerimi başka mecralarda dile getirir, arada sırada da el alışkınlığından olsa gerek buraya göz atar çıkarım. AKK yazını bende okumuştum fakat o yazına şifremi hatırlamadığım için yorum yazamamıştım, açıkçası söyleyeceklerimi bir kaç arkadaş söylediği içinde fazla üstelemedim. Ancak bu videoda o yazına tepki gösteren herkesi çoluk çocuk, ehliyetleri bile yok yani 18 yaşından küçük ergenlik çağında olan gençler olarak hitap etmen beni çok rahatsız etti. Sizinle ilgili bugüne kadar hiç olumsuz bir düşünceye kapılmış olmasam da(Evet, AKK yazınızda dahil) bu videoda ki hal ve hareketleriniz, Akk konusundan bahsederken ki alaycı tavranız sizin yaşınızda ki birine kesinlikle yakışmamış. Bu yaşta olan ve üstelik göz önündeki birinin artık daha olgun olması gerektiğini düşünüyorum. Bir arkadaşın da yaptığı tespite katılıyorum, donanımhaber forumları bütün bilinirliğini tanınırlığını benimde bir zamanlar içinde bulunduğum forum kısmında ki kullanıcıların yaptığı paylaşımlara borçludur. Bundan kimsenin alınmasına gerek yok, zira bizler de bu foruma paylaşım yaparken insanlara faydalı olmak birilerine yardımcı olmak amacıyla paylaşım yapıyorduk, siz editör arkadaşlar gibi herhangi bir maddi beklenti karşılığında değil. Kimse de bu duruma gocunmasın. Ancak sizin bizlere çoluk çocuk diyerek kendi hitap ettiğiniz kitleyi aşağılamaya çalışmanızın bizler gibi bu foruma katkı sunmuş kişilerin hoşuna gitmeyeceğini bilmelisiniz. Zira forumun hitiyle sitenin Anasayfasından ekmek yiyen siz, bunu söyleyecek en son kişi olmalısınız. Forum kullanıcılarını beğenmiyor, çoluk çocuk görüyorsanız, size forumun ana sayfasında yer almamanızı tavsiye edebilirim. Bence buradaki tecrübeniz ile başka sitelerde(kendinize güveniniz varsa ki var gibi görünüyor) şansınızı gayet tabii deneyebilirsiniz. Ve eğer gerçekten sizi seven ve sadece sizin için bu siteye giren bir kitlenin olduğunu düşünüyorsanız, bu dediğimi yapmamanız için hiç bir sebep göremiyorum. Umarım nereden nerelere kimler sayesinde geldiğinizi unutmaz ve Donanımhaber kullanıcılarını daha fazla rencide etmeyi bırakırsanız. Ya da üstte de belirttiğim gibi gerçekten çoluk çocuk dediğiniz kitle ile uğraşmayıp kendinizi üzmeyip, başka yerlerde şansınızı deneyebilirsiniz. Son olarak Zeki Müren'e her şarkısından sonra övgüler düzen dinleyecisine söylediği; "beni sizler yarattınız" repliğinde ki mütevaziliğe ulaşmanızı temenni eder, iyi çalışmalar dilerim.
Bizde böyle oy kullanırız. +1

SIRADANUS

26.9.2016 11:40:05

0
quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Bu kadar komik davrandıklarına göre kendilerini vazgeçilmez zannediyor diyebiliriz
quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin Bugun begeni kalkar yarin Yorum atayiz. Ama kesin birsey var. Oda bu forumun Donanimdan ,Siyasi alana kaymasiyla yok olacagi gercegi. Karar verin Donanimcimisiniz yoksa Siyasi goygoycumu olma hedefiniz var. Cunku Siyaset Yalan isidir ,siyasete bulasan bir sitede x urunun incelemesi bana gore dogru kabul edilemez. Her isi yarim yamalak yapmak yerine hedefinizi iyi belirleyin ona gore haraket edin.
Siyasi goygoy yapacaklarsa da hedef kitlelerini iyi seçmeleri gerekiyor. Gezi dönemi Kızılkayalar'ı hatırlasınlar Ad-Block kullanırken bazen kendimi suçlu hissediyordum. Donanımhaber'de bu hiç başıma gelmiyor bir süredir.

YveJhin

26.9.2016 11:06:20

0
Bugun begeni kalkar yarin Yorum atayiz. Ama kesin birsey var. Oda bu forumun Donanimdan ,Siyasi alana kaymasiyla yok olacagi gercegi. Karar verin Donanimcimisiniz yoksa Siyasi goygoycumu olma hedefiniz var. Cunku Siyaset Yalan isidir ,siyasete bulasan bir sitede x urunun incelemesi bana gore dogru kabul edilemez. Her isi yarim yamalak yapmak yerine hedefinizi iyi belirleyin ona gore haraket edin.

Blindfire

26.9.2016 11:02:32

0
quote:

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE Beğen butonu nerede? İnsan kendi forumunda bu kadar mı kötü duruma düşer?
Eskiden - butonu vardı, kaldırıldı, + butonu kaldı, oda yalan oldu, yani bazı insanlar eleştirilmeye gelemiyor. işin komik yani elma ile armut karşılaştırılmaya başlandı. İnternet zammı ile arabanın ne alakası var, sanki dersin vergi oranlar aynı, Velhasıl forumun gidişatı iyi değil.

DH Misafiri

26.9.2016 10:57:38

0
Akk neden var diyorlar? Çok kullanıcımız var kaldırmaz diyorlar ondan, e be kardeşim çok kullanıcı çok para kazanma değil mi? Daha fazla kazanıyorlarsa daha çok yatırım yapmaları gerekmiyor mu.. Niye mecburuz ki? adamların yurt dışında 100mbit sınırsız kullandıkları fiyata biz 25 mbit sınırsız isteyince yeterince kazık yememiş mi oluyoruz?

SIRADANUS

26.9.2016 10:30:27

0
Beğen butonu nerede? İnsan kendi forumunda bu kadar mı kötü duruma düşer?

enon_485

26.9.2016 01:18:03

0
Videonun AKK İle ilgili ilk birkaç dakikalik bölümünü izledikten sonra hemen durdurdum. Malum boş bir muhabbet olmuş. Çok değerli AKK mı böyle boş videolara ayıramam. Mesut Çevik çok kazanıyor anlaşılan vergilere gülüp geçtiğine göre pek zoruna gitmiyir en fazla vergi veren ülkelerden biri olmamız. Lafı yine katlanmaya getiriyor. Madem o kadar söylediklerine güveniyorsun, sormazlar mı neden begeni butonunu acmiyorsun diye. Bu forumu vareden alay etmeye calistigin kullanıcılardır sen değilsin. Eger aksini iddaa ediyorsan buyur git. Bakalim gorelim ne olacak.Formundaki arkadaşları tebrik ederim koyun olmadıkları için. AKK neden var Türkiye kullanıcı sayisi çok artarken altyapı büyüme oranı daha yavaş olduğu içinmiş. Mesut cum sormazlar mı bu artan kullanicilar bedava mı kullanıyor diye. Sayı arttiysa gelir de arttı. Gelir arttıysa kullan altyapiya. Yalanını kimse yemedi diye mi bu hıncın. Kullanıcı dostu yazı yazmış sorsan. Katlanacaksın Türkiye demeye getiren bendim sanki. Asıl komik olan Mesut un kendi durumu malumken nasıl editör olunur diye video hazırlamasıdır. Not: Yaşım 30 üzeri. Evim arabam ve çok şükür hakkını verebildigim bir işim var. Saygılar.

etnaxy

25.9.2016 21:40:22

0
Gerçekten sıkıntılı durum,öyle bir yayıncı düşününki kendini takip edenlerden korkar duruma gelmiş .

optimux

25.9.2016 20:52:29

0
Oha, beğeni butonu da kalkmış. Oldu olacak yorumunu beğenmediğiniz kullanıcıların üyeliğini silin tam olsun.

Ordan Geçenbay

25.9.2016 19:41:29

0
Mesut elestirilmiyeyim diye oylamayı bile kapatmış. Pes yani!!

thunderstruck7

25.9.2016 19:07:07

0
Beğeni butonu kalkmış. Bu ifade özgürlüğüne tecavüzdür. Kınıyorum

atkosturanadam

25.9.2016 16:59:26

0
Bu ne ya şaka gibi resmen.

alex59

25.9.2016 16:30:45

0
Tepkiyle hakaret arasındaki ince çizgiyi bozmadan eleştirmek lazım insanları. Mesut'un akn ile ilgili ilk yazısını okudum ve bu denli tepki hatta hakaret edilecek bir tarafını görmedim. Diğer yandan sunmuş olduğu son programla ilgili yazdığım halen geçerlidir. Kitlelerce tanınan ve takip edilen kişilerin hem yaptıkları hemde söylediklerini daha iyi tartması gerekir.

enjoyman95

25.9.2016 14:18:58

0
çok tepkil alınca açtığın konularda beğeni butonunu kaldırmak nasıl bir diktatörlüktür

dipoldipol

25.9.2016 13:50:01

0
Camın arkasında gözüken yer gerçek mi adresi nerede

Tekno moomce

25.9.2016 13:41:45

0
Yazar burda AKN gerlliliğini vede araba alırken göreyim sizin tavrınızı demekte yani yazar buarada Ülkemizdeki fahiş vergilerden bahsetmemete İnterneti olsu iletişimi olsun elektirği olsun neresinden tutarsanız tutunu vergi adeletsizliğinin en başındayız. Ama forumdakiler çoluk çocuk bişeyler demiş gülüp geçelim bence

AskN0More

25.9.2016 13:37:00

0
Şuana kadar ağzımı açmadım ama bu defa iyice batırmışlar. Kişinin bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaması gerektiğine güzel bir örnek olmuş video. Telefon vergi oranları, araç vergileri ve akk:) güzel ilişkilendirme :) ayrıca güzel bir normalleştirme. Tebrik ederim.

MantarTheGreat

25.9.2016 11:51:48

0
İyi de Mesut Çevik'in tavrı yeni yeni böyle olmadı ki? Yıllardır, belli bir kısmı destekleyen, kraldan çok kralcı bir tavrı vardı. Bende ilk videolarından beri kendisinin bulunduğu videoları çok boş buluyorum ve izlemiyorum. Zaten editörlerin kaliteli işler çıkardığını da minimum 2 senedir göremedim. Kaldı ki biz, bu şahsi görüşleriyle haber hazırlayan editörler için burada değiliz. 2007 yılında üye olurken de forum için üye olmuştum, hala da forum için buradayım.

canskru

25.9.2016 11:26:36

0
millet gidicem filan diyor güle güle tutan yok kimseyi. Mesut bey e kafayı takmış millet, biryerlerden akıl fikir bulaşır inş.

mehmetelmas82

25.9.2016 11:10:37

0
Videoyu acarsin izlersin ogreneceklerini ogrenirsin kapatirsin. Bende mesutu sevmem ama mesut bu. Yillardan beri boyle. Adami degistiremezsiniz ki degismesi daha kotu olur insan neyse oyle kalmali. Zaten kac tane boyle site var ister istemez egolar yukseliyor. Genc arkadaslar demesi beni hic rahatsiz etmedi. Ama bakiyorum koca adamlar kusmus bir daha girmeyecegim doyor. Bu yaklasim cok komik degil mi? Her kizdigimizda cekip gidecekmiyiz. Bazen yorumlara bakiyorum ilginc elestiriler goruyorum. Sanki burada yorum yapanlar baska yerde bu isi yapiyor da bazi seylerin soyle olmaliydi boyle olmaliydi gibi elestirilerde bulunuyor. Mesut sen devam et emeginize saglik. Kovulursun insallah diyenler var ya. Adam ekmeginizle mi oynuyor? Ayip...

enja

25.9.2016 09:45:38

0
anlaşılan oki Mesut bayağı ezilmiş bu BTK olayından sonra baksanıza nasılda hoşuna gidiyor milletin twiter hesabı kapanmış kahkaha atıyor ahahaahahah twiter hesabı banlanınca noluyor anlamıyorum çokmu komik Mesut birde sen DH nin kurucususun yazık valla aciz bir durumdasın araba hesabı yapıyor birde arabalarda zerre gözüm yok all hepsi senin olsun bisiklet yetiyor bana bu arada AB vadandaşlığı aldım Mesutçum gidiş geliş beleş AB ülkelerine ahahahahahahahahahaha bende güleyim bari şu yaptığın programa harcadığım kotaya yazık artık başka forumlardan takip ederiz bizde teknolojik gelişmeleri 2si1 senin olsun arabalarda senin olsun BTK da AKK da ayda yılda bir CS GO BF 4 atıyoruz gerisi bisiklet üstündeyiz bunlar yeter bize

Joe.Joe

25.9.2016 08:56:34

0
Şu tipi görünce iyice sinir olmaya başlayan bir tek ben miyim Bu arada artı vermeye çalıştıkça "Bu konu oy vermeye kapalıdır" gibi bir uyarı geliyor bana. Kendini eleştiren mesajların bu kadar artı aldığını görüp onu da mı kapattılar yoksa

slackerm

25.9.2016 07:49:19

0
mesut porşa binmek istiyorsan bedelini ödeyeceksin! Yok öyle ben 10 bin vereyim porşa bineyim falan. 24 ay kalma sözü verirsen yalın porş kullanım bedeli alınmıyormuş hadi gene iyisin tek gezebilirsin taahhüt ile.

slackerm

25.9.2016 07:21:34

0
mesut yürü git bir otomobil sitesinde editör ol buralar sana göre değil yeğen. Devlet otomobillerden güzel öpüyor seni belli acın orda baya büyük amma velakin onu bile huaayuaua diye gülerek anlatmaya çalışıyorsun.Öyle anlatınca devlet baba kızmıyor mu sana afacan

ugurr999

25.9.2016 06:06:16

0
Demek ki neymiş saçmaladığında eğer insanlar senden korkmuyorsa cevap vermekten imtina etmiyorlarmış. Mesut Çevik bundan 150 yıl önce New Orleans'da yaşasaydı(aynı kişilik özelliklerine sahip olmak kaydıyla) ''arkadaşlar kölelik tarih boyunca var olmuştur istesek de kalkamaz ve kalkmamalı'' derdi.

Guest-7490F4031

25.9.2016 02:18:07

0
mide bulandırıcı

ozgur0785

25.9.2016 02:12:11

0
Forumda bir grup direk Musut Çevik'e saldırmaya çalışıyor. Bazılarıda onların gazına geliyor. Var bu işin içinde birşeylerde çıkar ortaya...

SellYourSoul

25.9.2016 00:31:41

0
quote:

Orijinalden alıntı: javaprof bence mesut çevik dh daki en değerli editörlerden beğenmeyenler 19.90 liraya akk siz 1000 mbit internet bekleyen ergenler.ben bilgisayar mühendisiyim tcp/ıp nin cisco cihazların nasıl çalıştığını bilen biriyim staj döneminde de ttnet ten gelen bazı mühendislerden ders aldım neyin nasıl yürüdüğünü biraz araştırabilen insanlar kendi isteklerinin diğer insanlara nasıl zarar verebileceğini düşünür siz sabah akşam torrentten oyun indireceksiniz diye 50 mbit interneti olan normal kullanıcı internetten 4k spiderman filmi indiren yan komşusu yüzünden doğru düzgün internete bağlanamıyacak.evet internette en az 300 gb akk ve akk sonrası 8mb download 5 mb upload internet gece yarısı da akk ye işlemez bence en uygun çözüm tüm bunlar da 70 tl olsa iyi olur ama yok illa akk kalkacak he kalkacak hee ağlamaya devam edin siz. not:beğeni butonu gelmezse forumu bırakırım burayı dh yapan şey buranın forum kültürünü en iyi koruyan site olmasıdır.eğer forum kültürünü bırakırsanız biz de sizi bırakırız zamanı geldi 60 bin okunan başlıklar açtım zamanı geldi 10 tane okunan başlıktan bir sürü bilgi öğrendim eğer siz forum kültürüne sahip çıkmazsanız r10 wm aracı gibi bir sürü sahip çıkan site olacaktır.kullanıcıyı böyle yok sayamazsınız.
evde 10 senedır ınternet var birakin akksiz 8mbiti, 4 ten yuksek download 1mb den yuksek upload gormedim, akk de umrumda degil hiz 4 ken 3 oluyor ben hep 3 luk internet kullandigimdan beni etkilemeyen kullanim kotasi. ama bir gun ttnet altyapi yapayim derse de hiz 8leri gorurse o zaman akk karsiti olurum ( yine de karsitim ) ayrica abonelikten ciktim, akli basinda yorumlara mantikli cevaplar gelmeden de tekrar abone olmayacagim.

sefaozsoy

25.9.2016 00:01:02

0
Merhaba Mesut kardeşim, yaşım senden büyük olduğu için kardeşim diyorum ego yaparak yanlış anlamazsınız diye umuyorum. Öncelikle siteyi 2004 yılından beri takip eden 2005 yılında da üye olup 4-5 yıl öncede siteyi bırakmış biriyim, şuanda görüş ve tecrübelerimi başka mecralarda dile getirir, arada sırada da el alışkınlığından olsa gerek buraya göz atar çıkarım. AKK yazını bende okumuştum fakat o yazına şifremi hatırlamadığım için yorum yazamamıştım, açıkçası söyleyeceklerimi bir kaç arkadaş söylediği içinde fazla üstelemedim. Ancak bu videoda o yazına tepki gösteren herkesi çoluk çocuk, ehliyetleri bile yok yani 18 yaşından küçük ergenlik çağında olan gençler olarak hitap etmen beni çok rahatsız etti. Sizinle ilgili bugüne kadar hiç olumsuz bir düşünceye kapılmış olmasam da(Evet, AKK yazınızda dahil) bu videoda ki hal ve hareketleriniz, Akk konusundan bahsederken ki alaycı tavranız sizin yaşınızda ki birine kesinlikle yakışmamış. Bu yaşta olan ve üstelik göz önündeki birinin artık daha olgun olması gerektiğini düşünüyorum. Bir arkadaşın da yaptığı tespite katılıyorum, donanımhaber forumları bütün bilinirliğini tanınırlığını benimde bir zamanlar içinde bulunduğum forum kısmında ki kullanıcıların yaptığı paylaşımlara borçludur. Bundan kimsenin alınmasına gerek yok, zira bizler de bu foruma paylaşım yaparken insanlara faydalı olmak birilerine yardımcı olmak amacıyla paylaşım yapıyorduk, siz editör arkadaşlar gibi herhangi bir maddi beklenti karşılığında değil. Kimse de bu duruma gocunmasın. Ancak sizin bizlere çoluk çocuk diyerek kendi hitap ettiğiniz kitleyi aşağılamaya çalışmanızın bizler gibi bu foruma katkı sunmuş kişilerin hoşuna gitmeyeceğini bilmelisiniz. Zira forumun hitiyle sitenin Anasayfasından ekmek yiyen siz, bunu söyleyecek en son kişi olmalısınız. Forum kullanıcılarını beğenmiyor, çoluk çocuk görüyorsanız, size forumun ana sayfasında yer almamanızı tavsiye edebilirim. Bence buradaki tecrübeniz ile başka sitelerde(kendinize güveniniz varsa ki var gibi görünüyor) şansınızı gayet tabii deneyebilirsiniz. Ve eğer gerçekten sizi seven ve sadece sizin için bu siteye giren bir kitlenin olduğunu düşünüyorsanız, bu dediğimi yapmamanız için hiç bir sebep göremiyorum. Umarım nereden nerelere kimler sayesinde geldiğinizi unutmaz ve Donanımhaber kullanıcılarını daha fazla rencide etmeyi bırakırsanız. Ya da üstte de belirttiğim gibi gerçekten çoluk çocuk dediğiniz kitle ile uğraşmayıp kendinizi üzmeyip, başka yerlerde şansınızı deneyebilirsiniz. Son olarak Zeki Müren'e her şarkısından sonra övgüler düzen dinleyecisine söylediği; "beni sizler yarattınız" repliğinde ki mütevaziliğe ulaşmanızı temenni eder, iyi çalışmalar dilerim.

ctunc66

24.9.2016 22:41:54

0
*Bu ülkede hiç kimse eleştiriye gelemiyor ama niyeyse kişi kendisi eleştirilince karşıda ki eleştirdiği insanlar gibi oluyor. *Herkes üstüne alınsın bi zahmet..

Blindfire

24.9.2016 22:41:30

0
Hakaret icermemesine rağmen mesajım silinmiş, neyse yumuşatarak bir defa daha yazayım. Araba ile internet fiyatlarının ne alakası var, arabadaki vergi oranı ile internet hizmeti vergi oranı aynimi sanki, arabada 1.6 ccye kadar %45 ötv %18 kdv var. İnternette ise %5 öiv ve %18 kdv vardır. Yüksek cc lerde bu oran çok daha fazladır, matematik var, izan var, tartı var, komik bir karşılaştırma olmuş, o genç dediğimiz arkadaşlara bende katılıyorum, Hem Akıl yaşta değil bastadir.

toysican

24.9.2016 22:20:43

0
Kolay kolay yorum yapmam ama, umarım mesut çevik kovulur.

kule_genclik

24.9.2016 21:59:42

0
beğeni butonu da yok sansür almış başını gitmiş forumda. mesut çevik beyin zaten belli bir ego problemi var. herkes aynı şeyi söylerken , herkes hatalıymış gibi bunu inkar ediyor. video da yarısına kadar dayanbildim eskiden 1 saatten uzun olsun dediğim programa. hele ki bazı lafları ne öyle ? sanki bütün forum 18 altı gibi , yok araba alıcakları zaman yok ehliyet aldıktan sonra, konuşmalara bak. aklınca milleti küçük görücek

bulutfatih

24.9.2016 21:55:56

0
quote:

Orijinalden alıntı: aytacesmebasi bu son mesajım sonra üyeliğimi silicem Mesut senin yaşın kaç da birader ne zaman"genç arkadaşlar" diyebilecek seviyeye çıktın bakim, açık ve net olarak şunu söyleyeyim konuşmana 2 dakika katlanabildim, ayrıca yaşım 33. Senin böyle cümleler kurmaya hakkın yok, yaşın kaç olursa olsun hakkın yok. Bizi takip eden arkadaşlar diyebilirsin mesela ama alaycı bir şekilde "genç arkadaşlar" diyemezsin. AKN haberinde sana söylediğim şeyleri okumamışsın belli ki. Yazının neresi kullanıcı lehine neresi bir eleştiri babında. Sen baya baya hastalanmışsın, rahatsızlaşmışsın bir doktora git psikaytr olur psikolog olur noropsikoloji olur yani içinde psikoloji olan herhangi bir dal olabilir. AKN yazını iki kere okudum ve altına yazdım dürüstçe senden bir cevap bekledim sesin soluğun çıkmadı, yazdığım yazıyı bu mesajın altına alıntılayacağım. Sonra bizi trol yerine koydun. Kimsin ki tanımadığın insanları trol yerine koyabiliyorsun, trol demek hakaret demek ben de bu hakaretini üzerime alınıyorum. Görmediğin, tanımadığın, bilmediğin, insanlar hakkında nasıl böyle fütursuzca har vurup harman savurur misali bir şeyler uydurup sallayabiliyorsun. Kalktım orada da bir yazı yazdım yine doğru dürüst bir cevap alamadım senden. Sen hesap yapmasını seviyorsun hesap kitap yaparak konuşayım. O yazı şu an baktığımda 27510 kez gösterilmiş. Benim mesajım 514 beğeni almış yani yazıyı okuyanların %2si seni eleştiriyor haksız buluyor ve bu sadece yorumu beğenenlerin sayısı. Seni eleştirenlerin, sessiz kalanların sayısı bundan kat kat fazladır , yazdığım yazıyı bu mesajın altına alıntılayacağım. Ortada bir AKN yok buraya resim atıyorum -e kadar denen illet yüzünden internet hızımı ping hızımı gör diye. Ve bu havanın en güzel olduğu zamanlarda. Bir gün yağmur yağdı mı internet minternet yok oluyor. Senin tuzun kuru bariz belli oluyor bu. Hangi hayal dünyasında yaşıyorsun hangi gezegendesin hangi ülkedesin napıyorsun ne yiyorsun ne içiyorsun da şu anki kafa yapısına sahip oluyorsun bilmiyorum. Ülkedeki geçim sıkıntısının farkında mısın? Ülkedeki işsizliğin farkında mısın? Ülkedeki internet hızlarının farkında mısın? Ben diyorum ki benim hızım düşük sizin altyapınız yetersiz benden 8mbite kadar hız için 80 lira alacağına şu andaki verdiğin hız için yani 2mbite kadar için 20 lira al. Hangi şirket yapar bunu tabiki hiçbiri. Altyapıya para akmasın ama siz bizi kullanın. TT resmen tekel artık. Ben dsmart kullanıyorum bir sorun oldu mu TT'nin kucağına atıyorlar topu. Bu her iss için aynıdır muhtemelen. Ben sana altyapının da resmini atardım eğer bu yazıyı gündüz görseydim. İnsanlar diyorki AKN kotası biraz artsın, AKN sonrası hız biraz artsın. Hangimiz 10 lira verip 1 gigabit kotasız internet kullanalım dedikki. "10 lira verip 1gigabit kotasız internet kullanma" cümlen ne kadar saygısızca farkında mısın? Hayallarimizi sormuyorlarmış bak hele. Yahu var ya şu an sinirden titriyorum o kadar çok söylenecek söz varki sana mahkeme mahkeme uğraşmak istemediğim için yutuyorum.
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
edit: Yukarıdaki cümleyi kurarken yanlış kurmuşum bu yüzden resimdeki hız AKN'siz hız gibi algılanabilir. O cümlemi düzeltmiyorum. Bu hız AKN geldikten sonraki hızdır. Hadi sözde eleştiri yazındaki bir cümlene bakalım;

Şu forumda farklı konular yüzünden rahatsızlık verdiğim tartıştığım çok insan oldu hepsi nolur haklarını helal etsin. Hepsinden özür dilerim, bir çok zaman eski yazılarımı okuyp hatalarımın farkına varmaya çalıştım ve gerçekten de tartışığım insanlar karşısında hep haksızmışım bunun farkına vardım. Benden bu kadar, zaten uzun zamandır dh forumunu kullanmıyordum bundan sonra da reklam engellemesine komple engelleteceğim adrese girdim mi hiç bir şey görmemek için. Bunu ismi lazım değil dirsek atan bir site için ve başka bir site için daha yapmıştım. Bir süre bu yazım dursun sonra aboneliğimi komple sileceğim. DH'ı da komple takip etmeyi bırakacağım. Bu siteyi yapan, para, emek ve bilumum her şeyini harcayan hep geliştirmeye çalışan sayın Gün Oksay umarım bir gün bazı şeylerin farkına varır. Türkiye'de teknoloji haberciliği ve forumculuğuna katkıları hiç bir zaman göz ardı edilemez. Kendi adıma emeklerinden ötürü teşekkür ederim, umarım teşekkürümü kabul eder.
+1 Ben de takip etmeyi bırakıyorum artık.

blnt4

24.9.2016 21:53:08

0
Begeni butonu neden kaldırdınız. bir yarışma sonucunda eleştirildiğinizde beğeni butonunu kaldırmıştınız. madem insanları trol diye eleştirebiliyorsunuz . onlarda güzel yorumlara beğeni vererek sizi bir nevi eleştirebilmeli. gelişim adına özeleştiri yapabildiğiniz sürece yükselirsiniz. kısıtlamak bazen ters etki gösterebilir şu an yaşananlarda olduğu gibi...

Be All My Sins Remembered

24.9.2016 21:50:23

0
quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

banada pm atabilirmisin hocam
Hocam maalesef ki atamam zira Periscope yayınında söyledi, detayları yukarıda yazmıştım. Hatırlayan eminim ki çıkacaktır.

HIGHER

24.9.2016 21:49:58

0
quote:

Orijinalden alıntı: aytacesmebasi bu son mesajım sonra üyeliğimi silicem Mesut senin yaşın kaç da birader ne zaman"genç arkadaşlar" diyebilecek seviyeye çıktın bakim, açık ve net olarak şunu söyleyeyim konuşmana 2 dakika katlanabildim, ayrıca yaşım 33. Senin böyle cümleler kurmaya hakkın yok, yaşın kaç olursa olsun hakkın yok. Bizi takip eden arkadaşlar diyebilirsin mesela ama alaycı bir şekilde "genç arkadaşlar" diyemezsin. AKN haberinde sana söylediğim şeyleri okumamışsın belli ki. Yazının neresi kullanıcı lehine neresi bir eleştiri babında. Sen baya baya hastalanmışsın, rahatsızlaşmışsın bir doktora git psikaytr olur psikolog olur noropsikoloji olur yani içinde psikoloji olan herhangi bir dal olabilir. AKN yazını iki kere okudum ve altına yazdım dürüstçe senden bir cevap bekledim sesin soluğun çıkmadı, yazdığım yazıyı bu mesajın altına alıntılayacağım. Sonra bizi trol yerine koydun. Kimsin ki tanımadığın insanları trol yerine koyabiliyorsun, trol demek hakaret demek ben de bu hakaretini üzerime alınıyorum. Görmediğin, tanımadığın, bilmediğin, insanlar hakkında nasıl böyle fütursuzca har vurup harman savurur misali bir şeyler uydurup sallayabiliyorsun. Kalktım orada da bir yazı yazdım yine doğru dürüst bir cevap alamadım senden. Sen hesap yapmasını seviyorsun hesap kitap yaparak konuşayım. O yazı şu an baktığımda 27510 kez gösterilmiş. Benim mesajım 514 beğeni almış yani yazıyı okuyanların %2si seni eleştiriyor haksız buluyor ve bu sadece yorumu beğenenlerin sayısı. Seni eleştirenlerin, sessiz kalanların sayısı bundan kat kat fazladır , yazdığım yazıyı bu mesajın altına alıntılayacağım. Ortada bir AKN yok buraya resim atıyorum -e kadar denen illet yüzünden internet hızımı ping hızımı gör diye. Ve bu havanın en güzel olduğu zamanlarda. Bir gün yağmur yağdı mı internet minternet yok oluyor. Senin tuzun kuru bariz belli oluyor bu. Hangi hayal dünyasında yaşıyorsun hangi gezegendesin hangi ülkedesin napıyorsun ne yiyorsun ne içiyorsun da şu anki kafa yapısına sahip oluyorsun bilmiyorum. Ülkedeki geçim sıkıntısının farkında mısın? Ülkedeki işsizliğin farkında mısın? Ülkedeki internet hızlarının farkında mısın? Ben diyorum ki benim hızım düşük sizin altyapınız yetersiz benden 8mbite kadar hız için 80 lira alacağına şu andaki verdiğin hız için yani 2mbite kadar için 20 lira al. Hangi şirket yapar bunu tabiki hiçbiri. Altyapıya para akmasın ama siz bizi kullanın. TT resmen tekel artık. Ben dsmart kullanıyorum bir sorun oldu mu TT'nin kucağına atıyorlar topu. Bu her iss için aynıdır muhtemelen. Ben sana altyapının da resmini atardım eğer bu yazıyı gündüz görseydim. İnsanlar diyorki AKN kotası biraz artsın, AKN sonrası hız biraz artsın. Hangimiz 10 lira verip 1 gigabit kotasız internet kullanalım dedikki. "10 lira verip 1gigabit kotasız internet kullanma" cümlen ne kadar saygısızca farkında mısın? Hayallarimizi sormuyorlarmış bak hele. Yahu var ya şu an sinirden titriyorum o kadar çok söylenecek söz varki sana mahkeme mahkeme uğraşmak istemediğim için yutuyorum.
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
edit: Yukarıdaki cümleyi kurarken yanlış kurmuşum bu yüzden resimdeki hız AKN'siz hız gibi algılanabilir. O cümlemi düzeltmiyorum. Bu hız AKN geldikten sonraki hızdır. Hadi sözde eleştiri yazındaki bir cümlene bakalım;

Şu forumda farklı konular yüzünden rahatsızlık verdiğim tartıştığım çok insan oldu hepsi nolur haklarını helal etsin. Hepsinden özür dilerim, bir çok zaman eski yazılarımı okuyp hatalarımın farkına varmaya çalıştım ve gerçekten de tartışığım insanlar karşısında hep haksızmışım bunun farkına vardım. Benden bu kadar, zaten uzun zamandır dh forumunu kullanmıyordum bundan sonra da reklam engellemesine komple engelleteceğim adrese girdim mi hiç bir şey görmemek için. Bunu ismi lazım değil dirsek atan bir site için ve başka bir site için daha yapmıştım. Bir süre bu yazım dursun sonra aboneliğimi komple sileceğim. DH'ı da komple takip etmeyi bırakacağım. Bu siteyi yapan, para, emek ve bilumum her şeyini harcayan hep geliştirmeye çalışan sayın Gün Oksay umarım bir gün bazı şeylerin farkına varır. Türkiye'de teknoloji haberciliği ve forumculuğuna katkıları hiç bir zaman göz ardı edilemez. Kendi adıma emeklerinden ötürü teşekkür ederim, umarım teşekkürümü kabul eder.
+9999 hocam bence forumu bırakmayın bu forumun bu kadar tutmasının sebebi kesinlikle üyeleridir, editörler değildir.

HIGHER

24.9.2016 21:43:40

0
quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Mesut Bey'e katlanamadı, ilk önce programdan ayrıldı; sonra da şirketten. Şirketten ayrılma sebebini bilmiyorum fakat zamanında bu programdan ayrılma sebebi Mesut Efendi'nin patavatsız ve pervasız hareketleriydi; zira bunu kendisi açıkladı.
banada pm atabilirmisin hocam

m-99

24.9.2016 21:36:58

0
Levent Pekcan Murat Gamsız gibi insanların değerini şimdi çok daha iyi anlıyorum. Üyelik silmenize değmez bu kişiler için. Forumu sahipsiz bırakmyın. Edep sınırları içinde tepkinizi koyun.

alex59

24.9.2016 21:32:00

0
quote:

Orijinalden alıntı: aytacesmebasi bu son mesajım sonra üyeliğimi silicem Mesut senin yaşın kaç da birader ne zaman"genç arkadaşlar" diyebilecek seviyeye çıktın bakim, açık ve net olarak şunu söyleyeyim konuşmana 2 dakika katlanabildim, ayrıca yaşım 33. Senin böyle cümleler kurmaya hakkın yok, yaşın kaç olursa olsun hakkın yok. Bizi takip eden arkadaşlar diyebilirsin mesela ama alaycı bir şekilde "genç arkadaşlar" diyemezsin. AKN haberinde sana söylediğim şeyleri okumamışsın belli ki. Yazının neresi kullanıcı lehine neresi bir eleştiri babında. Sen baya baya hastalanmışsın, rahatsızlaşmışsın bir doktora git psikaytr olur psikolog olur noropsikoloji olur yani içinde psikoloji olan herhangi bir dal olabilir. AKN yazını iki kere okudum ve altına yazdım dürüstçe senden bir cevap bekledim sesin soluğun çıkmadı, yazdığım yazıyı bu mesajın altına alıntılayacağım. Sonra bizi trol yerine koydun. Kimsin ki tanımadığın insanları trol yerine koyabiliyorsun, trol demek hakaret demek ben de bu hakaretini üzerime alınıyorum. Görmediğin, tanımadığın, bilmediğin, insanlar hakkında nasıl böyle fütursuzca har vurup harman savurur misali bir şeyler uydurup sallayabiliyorsun. Kalktım orada da bir yazı yazdım yine doğru dürüst bir cevap alamadım senden. Sen hesap yapmasını seviyorsun hesap kitap yaparak konuşayım. O yazı şu an baktığımda 27510 kez gösterilmiş. Benim mesajım 514 beğeni almış yani yazıyı okuyanların %2si seni eleştiriyor haksız buluyor ve bu sadece yorumu beğenenlerin sayısı. Seni eleştirenlerin, sessiz kalanların sayısı bundan kat kat fazladır , yazdığım yazıyı bu mesajın altına alıntılayacağım. Ortada bir AKN yok buraya resim atıyorum -e kadar denen illet yüzünden internet hızımı ping hızımı gör diye. Ve bu havanın en güzel olduğu zamanlarda. Bir gün yağmur yağdı mı internet minternet yok oluyor. Senin tuzun kuru bariz belli oluyor bu. Hangi hayal dünyasında yaşıyorsun hangi gezegendesin hangi ülkedesin napıyorsun ne yiyorsun ne içiyorsun da şu anki kafa yapısına sahip oluyorsun bilmiyorum. Ülkedeki geçim sıkıntısının farkında mısın? Ülkedeki işsizliğin farkında mısın? Ülkedeki internet hızlarının farkında mısın? Ben diyorum ki benim hızım düşük sizin altyapınız yetersiz benden 8mbite kadar hız için 80 lira alacağına şu andaki verdiğin hız için yani 2mbite kadar için 20 lira al. Hangi şirket yapar bunu tabiki hiçbiri. Altyapıya para akmasın ama siz bizi kullanın. TT resmen tekel artık. Ben dsmart kullanıyorum bir sorun oldu mu TT'nin kucağına atıyorlar topu. Bu her iss için aynıdır muhtemelen. Ben sana altyapının da resmini atardım eğer bu yazıyı gündüz görseydim. İnsanlar diyorki AKN kotası biraz artsın, AKN sonrası hız biraz artsın. Hangimiz 10 lira verip 1 gigabit kotasız internet kullanalım dedikki. "10 lira verip 1gigabit kotasız internet kullanma" cümlen ne kadar saygısızca farkında mısın? Hayallarimizi sormuyorlarmış bak hele. Yahu var ya şu an sinirden titriyorum o kadar çok söylenecek söz varki sana mahkeme mahkeme uğraşmak istemediğim için yutuyorum.
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
edit: Yukarıdaki cümleyi kurarken yanlış kurmuşum bu yüzden resimdeki hız AKN'siz hız gibi algılanabilir. O cümlemi düzeltmiyorum. Bu hız AKN geldikten sonraki hızdır. Hadi sözde eleştiri yazındaki bir cümlene bakalım;

Şu forumda farklı konular yüzünden rahatsızlık verdiğim tartıştığım çok insan oldu hepsi nolur haklarını helal etsin. Hepsinden özür dilerim, bir çok zaman eski yazılarımı okuyp hatalarımın farkına varmaya çalıştım ve gerçekten de tartışığım insanlar karşısında hep haksızmışım bunun farkına vardım. Benden bu kadar, zaten uzun zamandır dh forumunu kullanmıyordum bundan sonra da reklam engellemesine komple engelleteceğim adrese girdim mi hiç bir şey görmemek için. Bunu ismi lazım değil dirsek atan bir site için ve başka bir site için daha yapmıştım. Bir süre bu yazım dursun sonra aboneliğimi komple sileceğim. DH'ı da komple takip etmeyi bırakacağım. Bu siteyi yapan, para, emek ve bilumum her şeyini harcayan hep geliştirmeye çalışan sayın Gün Oksay umarım bir gün bazı şeylerin farkına varır. Türkiye'de teknoloji haberciliği ve forumculuğuna katkıları hiç bir zaman göz ardı edilemez. Kendi adıma emeklerinden ötürü teşekkür ederim, umarım teşekkürümü kabul eder.
+1 Siz artı butonunu silsenizde klavyemdeki artı butonunu kimse silemez.

hayansame

24.9.2016 21:12:47

0
Cevik Ayni basimizdakiler gibisin . Ne elestireye aciksin, nede farkli kulturlere. Astigim astik kestigim kestiksin, cok duygusal hareket ediyorsun. Tribunlere oynama burada oyle bir yuzde elli yok cunku... Eksi butunonu. Arti butonunu kaldirirsin... Senin gibi dusunmeyen herkesi kucumser asagilar yada kucuk dusurur hedef gosterirsin. Cok tanidik geliyor herseyin. Kibirin bilmisligin höt hötlüğün... Yani videoyu izlerken gordugumuz sey ne biliyormusun.. samimiyetsiz iki yuzlu. Zamanin Tuccarlari gibi karsidakini kandirmaya calisiyorsunuz. Bize susleyip pusleyip olanlara akk sacmaligina kilif uydurmayin. Hayirdir nie bu kadar gercekcisiniz. Nie biz ergenlerin hayallerini yikiyorsunuz. 10tlye 1gigabit hiz gibi isteklerimizi nie yikiyorsunuz. Bu forumu boyle sacma sapan seylerle (arti-) muhabbetiyle daha fazla yipratmayin. Burasi dingonun ahiri degil. Elinizde zaten bi bu kaldi. GERI HER YER BIZIM!!

Mazzini

24.9.2016 21:00:55

0
Aytaç hocam ağzınıza sağlık.

Final Getsuga Tenshou

24.9.2016 20:59:14

0
Sizler bizler gidersek, yapılan bu yapılan bu haksızlıkları savunanlara kimler bunun yanlış olduğunu söyleyecek? Kimler insanları yanlış yönlendirmenin önüne geçecek?

Blindfire

24.9.2016 20:46:40

0
Adamsın hocam, yalnız üyeliğinizi hemen silmeyin derim. Forumun çoğu sizin gibi dusunuyor, meydanları kime hizmet ettiği belli olmayan kişilere birakmayalim. Forum kimsenin babasının malı değil, Arada sırada forumun gerçek sahibinin kim olduğu hatırlatmamiz gerekiyor.

Guest-6F17B5B5B

24.9.2016 20:31:40

0
bu son mesajım sonra üyeliğimi silicem Mesut senin yaşın kaç da birader ne zaman"genç arkadaşlar" diyebilecek seviyeye çıktın bakim, açık ve net olarak şunu söyleyeyim konuşmana 2 dakika katlanabildim, ayrıca yaşım 33. Senin böyle cümleler kurmaya hakkın yok, yaşın kaç olursa olsun hakkın yok. Bizi takip eden arkadaşlar diyebilirsin mesela ama alaycı bir şekilde "genç arkadaşlar" diyemezsin. AKN haberinde sana söylediğim şeyleri okumamışsın belli ki. Yazının neresi kullanıcı lehine neresi bir eleştiri babında. Sen baya baya hastalanmışsın, rahatsızlaşmışsın bir doktora git psikaytr olur psikolog olur noropsikoloji olur yani içinde psikoloji olan herhangi bir dal olabilir. AKN yazını iki kere okudum ve altına yazdım dürüstçe senden bir cevap bekledim sesin soluğun çıkmadı, yazdığım yazıyı bu mesajın altına alıntılayacağım. Sonra bizi trol yerine koydun. Kimsin ki tanımadığın insanları trol yerine koyabiliyorsun, trol demek hakaret demek ben de bu hakaretini üzerime alınıyorum. Görmediğin, tanımadığın, bilmediğin, insanlar hakkında nasıl böyle fütursuzca har vurup harman savurur misali bir şeyler uydurup sallayabiliyorsun. Kalktım orada da bir yazı yazdım yine doğru dürüst bir cevap alamadım senden. Sen hesap yapmasını seviyorsun hesap kitap yaparak konuşayım. O yazı şu an baktığımda 27510 kez gösterilmiş. Benim mesajım 514 beğeni almış yani yazıyı okuyanların %2si seni eleştiriyor haksız buluyor ve bu sadece yorumu beğenenlerin sayısı. Seni eleştirenlerin, sessiz kalanların sayısı bundan kat kat fazladır , yazdığım yazıyı bu mesajın altına alıntılayacağım. Ortada bir AKN yok buraya resim atıyorum -e kadar denen illet yüzünden internet hızımı ping hızımı gör diye. Ve bu havanın en güzel olduğu zamanlarda. Bir gün yağmur yağdı mı internet minternet yok oluyor. Senin tuzun kuru bariz belli oluyor bu. Hangi hayal dünyasında yaşıyorsun hangi gezegendesin hangi ülkedesin napıyorsun ne yiyorsun ne içiyorsun da şu anki kafa yapısına sahip oluyorsun bilmiyorum. Ülkedeki geçim sıkıntısının farkında mısın? Ülkedeki işsizliğin farkında mısın? Ülkedeki internet hızlarının farkında mısın? Ben diyorum ki benim hızım düşük sizin altyapınız yetersiz benden 8mbite kadar hız için 80 lira alacağına şu andaki verdiğin hız için yani 2mbite kadar için 20 lira al. Hangi şirket yapar bunu tabiki hiçbiri. Altyapıya para akmasın ama siz bizi kullanın. TT resmen tekel artık. Ben dsmart kullanıyorum bir sorun oldu mu TT'nin kucağına atıyorlar topu. Bu her iss için aynıdır muhtemelen. Ben sana altyapının da resmini atardım eğer bu yazıyı gündüz görseydim. İnsanlar diyorki AKN kotası biraz artsın, AKN sonrası hız biraz artsın. Hangimiz 10 lira verip 1 gigabit kotasız internet kullanalım dedikki. "10 lira verip 1gigabit kotasız internet kullanma" cümlen ne kadar saygısızca farkında mısın? Hayallarimizi sormuyorlarmış bak hele. Yahu var ya şu an sinirden titriyorum o kadar çok söylenecek söz varki sana mahkeme mahkeme uğraşmak istemediğim için yutuyorum.
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
edit: Yukarıdaki cümleyi kurarken yanlış kurmuşum bu yüzden resimdeki hız AKN'siz hız gibi algılanabilir. O cümlemi düzeltmiyorum. Bu hız AKN geldikten sonraki hızdır. Hadi sözde eleştiri yazındaki bir cümlene bakalım;
quote:

2009’dan 2016’ya fiber kablo uzunluğu 30 kat artarken, internet kullanıcı sayısında 7 Milyon 444 bin'den 55 Milyona yani 9 katlık bir artış yaşanıyor. Kişi başına düşen günlük ortalama tüketilen veri miktarında ise 6 kat bir artış yaşanıyor. Yine kaba bir hesapla fiber kablo kapesitesindeki 30 katlık artış karşısında tüketilen veri miktarı 49 kat artış gösteriyor. Bu veriler ışığında 2009’dan 2016’ya alt yapı yatırımının çağın gereklerini karşılamaktan uzak kaldığı sonucuna ulaşabiliriz
Yahu bu adamlar enayi mi bunca emek verip de işini geliştiremeyecek seviyede kazanç sağlıyorlar. Hadi enayi değiller peki bizi neden enayi yerine koyup da yurt dışında neden şirket satın alıyorlar? Hadi bunu geçelim şu cümlene ne demeli;

Eleştiri dediğin böyle olur tamam mı? Çıkarsın "kardeşim ne ayaksınız" diyebilir misin? Diyemezsin mecbur ekmek yemen gerek ama onlar enayi yerine koyarken sen bari enayi yerine koyma bizi. Kalktın bir de trol dedi, o yazına da yazdım;
quote:

Nickim : aytacesmebasi Adım Soyadım : Aytaç Çeşmebaşı Trol olmadığımı kanıtlamak için adımı soyadımı verdim. İsterseniz ev ile iş hakkında adres ve telefon bilgilerimi de verebilirim. Önce yiğidin hakkını vereyim Apple konusunda ve yazısında haklısınız, güzel yazılardı. Ancak adı geçen diğer firmalardan illa para almak önemli değil, "Ben onlardan maaş almıyorum" demek de savunma değil. İş dünyasını az çok bilen insan bütün çarkların parayla dönmediğini bilir. Dh yazarları "sanırım" apple hariç bütün tanıtımlara fuarlara davet ediliyor ancak bazı teknoloji siteleri davet edilmiyor mesela bu örnek para yerine geçen bir karşılık olabilir. Sonrasında "Türkiye'de ilk", "Dünya'da ilk" gibi başlayan haberlerle ilgili kaynakların sağlanması da bir karşılık olabilir, bu karşılıklara daha çok örnek verilebilir. Yazılı veya sözlü olarak "Mesut sen bizi öv biz de sana bir davetiye gönderelim" denmez ancak Dh över onlar da bir davetiye gönderir, bu olay böyledir. 2000 TL'ye alınacak telefon listesinde 2 tane Lg 2 tane Samsung var hatta hiç adı anılmaması gereken lg flex gibi bir telefonun adı geçiyor, ülkemizde 2000liraya kadar alınacak gerçekten güzel telefonlar varken flex nerden çıktı gerçekten. E buda fuarlarda, tanıtımlarda size "özel" tavırlar sergilettirebilir bir davranış değil mi gerçekten? Çeşitli rakamlar vererek "Mantıklı veya değil fakat kotaya giden yol işte böyle ve biz kullanıcılar katlanmak zorundayız." dersen bu işte bir şeyler aranır illaki. Alt yapı yatırımı neden çağın gereklilikleri altında? O kadar kullanıcı varken bu şirket enayi mi para kazanamıyor? Para kazanıyorsa bu para nereye gidiyor? 16 ülkede 30 bin kilometre fiber optik ağa sahip Pantel şirketini alacak parayı Türk Telekom nereden buldu, madem buldu Türkiye'ye Türk milletine neden harcamadı? Bunu bu şekilde yazmak bu şekilde sormak varken karman çorman rakamlarla insanın kafasını karıştıran bir yazı yazmak neden? Ben söyleyeyim ; ne şiş yansın ne de kebap. "AKK'ye katlanmak zorundayız" diyerek TT'nin kalbini kazanırsın itirazlar gelince savunma yaparak da kullanıcıların kalbini kazanırsın olur biter. Bunlar iş dünyasının gereklilikleri olduğunu gerçekten kabul edip itiraf edersen eyvallah ama "yok siz trolsünüz ben doğruyum" dersen bu işin sonu "bir psikoloğa git bence" teklifine döner çünkü insanlarla aranda bir sınır olmalı insanlara karşı bir had olmalı ve evet bu had ve sınır tek taraflı olmalı çünkü sana küfür de etseler senin işin bu ekmek yemek istiyorsan işini yapmak zorundasın. Ben kimseye sınır ve had bildirecek biri değilim ancak kim olursa olsun eğer gazetecilik ve benzeri bir iş yapıyorsan kimseye karşı böyle bir tavır takınma hakkın olamaz. Bırak gazeteciliği ekmek yiyeceğin her meslekte sana gelen iyi veya kötü tepkiler ve bu tepkilerin büyüklüğü ile küçüklüğü ne olursa olsun sen yine gülümseyip işini yapmak zorundasın.
Şu forumda farklı konular yüzünden rahatsızlık verdiğim tartıştığım çok insan oldu hepsi nolur haklarını helal etsin. Hepsinden özür dilerim, bir çok zaman eski yazılarımı okuyp hatalarımın farkına varmaya çalıştım ve gerçekten de tartışığım insanlar karşısında hep haksızmışım bunun farkına vardım. Benden bu kadar, zaten uzun zamandır dh forumunu kullanmıyordum bundan sonra da reklam engellemesine komple engelleteceğim adrese girdim mi hiç bir şey görmemek için. Bunu ismi lazım değil dirsek atan bir site için ve başka bir site için daha yapmıştım. Bir süre bu yazım dursun sonra aboneliğimi komple sileceğim. DH'ı da komple takip etmeyi bırakacağım. Bu siteyi yapan, para, emek ve bilumum her şeyini harcayan hep geliştirmeye çalışan sayın Gün Oksay umarım bir gün bazı şeylerin farkına varır. Türkiye'de teknoloji haberciliği ve forumculuğuna katkıları hiç bir zaman göz ardı edilemez. Kendi adıma emeklerinden ötürü teşekkür ederim, umarım teşekkürümü kabul eder.

adam olun

24.9.2016 20:15:51

0
vurun daha ölmedi :)

Luken Drew

24.9.2016 19:59:45

0
Mesut çevikten sonrasını dinlemedim

Be All My Sins Remembered

24.9.2016 19:33:03

0
quote:

Orijinalden alıntı: Chromosty Kendisi nerede açıkladı? Kaçırdım herhalde. Pm atabilir misin
Bir yıl civarı önce, Mesut Çevik'in kendisi gece 12 civarında yaptığı Periscope yayını yaparken birisi "Talha Aynacı programa neden katılmıyor?" diye sorduğunda söylemişti. Belki de ağzından kaçırdı, bilemiyorum. Hemen ardından da "kendi bilir" diyerek noktaladı, o denli de nezaket sahibi birisidir.

Chromosty

24.9.2016 19:28:35

0
Kendisi nerede açıkladı? Kaçırdım herhalde. Pm atabilir misin

Nicolae

24.9.2016 19:08:46

0
Eleştirilere açık olmayan biri nasıl genel yayın yönetmeni oluyor arkadaş. Beğen tuşunu kaldırmışlar konuda pes .

tnrvrd1996

24.9.2016 19:04:33

0
Ekmeğini DH sayesinde donanımhaberde ekmeğini üyeler sayesinde kazanıp sonra onları ergen yapan Mesut Bey sizede selamlar olsun.

brkylmz19990102

24.9.2016 18:16:58

0
Talha beyi özledik valla . Yinede bu siteden kaliteli içerik üreten başka site yok ama sevdiğimiz editörler gidince içimizde burukluk oluyo ne yazık ki. Akk olayını iyice açıklığa kavuşturabilirdi kendisi diye düşünüyorum.

kule_genclik

24.9.2016 18:06:14

0
Talha nerde yahu? nereye gitti

Sipihrz

24.9.2016 18:04:28

0
Bir sonraki programda yorum yapma da devre dışı kalacak bu gidişle.

lterlemez

24.9.2016 17:38:41

0
quote:

Orijinalden alıntı: javaprof bence mesut çevik dh daki en değerli editörlerden beğenmeyenler 19.90 liraya akk siz 1000 mbit internet bekleyen ergenler.ben bilgisayar mühendisiyim tcp/ıp nin cisco cihazların nasıl çalıştığını bilen biriyim staj döneminde de ttnet ten gelen bazı mühendislerden ders aldım neyin nasıl yürüdüğünü biraz araştırabilen insanlar kendi isteklerinin diğer insanlara nasıl zarar verebileceğini düşünür siz sabah akşam torrentten oyun indireceksiniz diye 50 mbit interneti olan normal kullanıcı internetten 4k spiderman filmi indiren yan komşusu yüzünden doğru düzgün internete bağlanamıyacak.evet internette en az 300 gb akk ve akk sonrası 8mb download 5 mb upload internet gece yarısı da akk ye işlemez bence en uygun çözüm tüm bunlar da 70 tl olsa iyi olur ama yok illa akk kalkacak he kalkacak hee ağlamaya devam edin siz. not:beğeni butonu gelmezse forumu bırakırım burayı dh yapan şey buranın forum kültürünü en iyi koruyan site olmasıdır.eğer forum kültürünü bırakırsanız biz de sizi bırakırız zamanı geldi 60 bin okunan başlıklar açtım zamanı geldi 10 tane okunan başlıktan bir sürü bilgi öğrendim eğer siz forum kültürüne sahip çıkmazsanız r10 wm aracı gibi bir sürü sahip çıkan site olacaktır.kullanıcıyı böyle yok sayamazsınız.
Siz hala konuyu tam anlamamışsınız bence; tartışılan şey (tamamen) AKK'ya neden ihtiyaç duyulduğu değil neden olması gerektiği gibi kullanılmadığıdır. AKK'yı koyarsın ama bunu 84-100 lira veya daha fazla bir bedelle üstelik, sabit ücret ve/veya sabit telefon zorunluluğu gibi, asıl hizmette karşılığı olmayan ücretlerle sunulmasıdır. Bunun yanında 24 Mbit bağlantıya 75 GB gibi komik bir AKK ile sunulmasıdır. Bugün bir StarCraft 2 oyunu ortalama 15 dakika süren 4-4 kişilik bir karşılaşmada yaklaşık 500 Mb harcamaktadır ve bu sadece bir maç içindir. Eğlencesine takılan bir abone (normal şartlar altında) günde 4 maç yapsın, 2 GB veri demek. 30 gün ile çarpın 60 GB demektir. Bakın sadece 1 oyun ama sadece 1 oyun. Bunun Windows vb. uygulama güncellemeleri, youtube vb. hizmetlerden yararlanılması, şu anda yapmış olduğumuz gibi video gündem gibi hizmetleri de katın (daha da katamadığımız bir sürü hizmet var). Üstelik temel alt yapıyı işleten firma yıllık ortalama 1.5 milyar dolar kar açıklayan bir şirkettir (merak eden Borsa İstanbul aracılığı ile kamuya yapılması gereken mali tablo açıklamalarını inceleyebilir). Ne rekabete izin vermektedir (ki vermiş olsa belki ne alt yapı ne de AKK gibi tartışmaları yapmıyor olabilirdik) ne de doğru düzgün alt yapı yatırımı yapmaktadır. Bugün, 4.5G gibi saçma bir yatırım zorunluluğu sunmamış olsa devlet, o döşenen fiber kabloları bile göremeyebilirdik belkide. Evet donanım ve sunulan hizmetin yüksek tutulması yüksek bir maliyet istiyor ama neredeyse tekel durumundaki (hem de devlet eliyle özelleştirilmiş) bir şirketin böyle pahalı bir hizmet sunması kabul edilebilir değildir.

ImbaLanceD

24.9.2016 17:31:40

0
Adam her cümlesinde kendisini bu konuma getiren topluluğu aşağılıyor. Ben izlediğimde kendisi adına utandım zaten fazla katlanamayıp videoyu kapattım.

Cossie

24.9.2016 16:34:54

0
2012 yılında Euro 2.28 TL iken 1.000 TL maaş alan birisi bugün 2.000 TL alıyordur bence. Ülkemizde niteliksiz işçiye az para ödeniyor olabilir, ama yurtdışında sigorta yaptırmayıp al sana para, sigortanı yaptırır mısın yaptırmaz mısın onu ben bilemem diyebiliyorlar. Yurtdışında kazanıp Türkiye'de harcayacakmış gibi düşünüyoruz biz, ondan yabancının kazandığı bize yüksek geliyor. Vay be Corvette dünyanın en iyi arabası, Amerika'da 50.000$ diyoruz bize ucuz geliyor ama bir polis memuru 30.000$ 'a Cadillac alınca arkadaşları biz de aynı maaşı alıyoruz bu değirmenin suyu nereden geliyor diye sorabiliyor. Ben polissem Cadillac'a binemem diyebiliyorlar yine de. Bu sırada ama adamlar insan gibi yaşıyor demeyin, cezalar çok daha büyük olmasına rağmen hapishaneler polis katilleriyle dolu. Diğer masraflarımız az olduğu için arabalara bu paraları ayırabilen bizleriz. Benzin ucuzsa mesafeler uzak. Böyle detayları düşünmeden hayal kuruyoruz. Polyanna olalım demiyorum ama, etraflıca düşünmek lazım. Amerika'da Amerikalı birinin üniversiteye gitmesi bile bir dolu para.

yosiduduk

24.9.2016 16:27:52

0
ha ha haaa genç arkadaşlar.... Hacı genç arkadaş diyorsun ya 34 yaşındayım. "genç arkadaşlar"!!! ile aynı fikire sahibim. M.Ç bey, biraz seviye lütfen. Siz seviyeyi düşürünce insanlar da tahrik olup seviyenize inmek zorunda kalıyor...

gultekinlive

24.9.2016 16:16:12

0
Mesut Çevik'i severek takip ediyordum. Teknoseyir AKK konusunda cesur davranırken onun korkak davrandığını düşünüyorum. Site yöneticileri sektörü götüren ve reklam veren Şirketlerin gözünde fail olmak istemiyor gibiler. Sonuçta bu hareket buranın forumunda başladı. Gelişmiş ülkelerin standartlarına ulaşmak için insanları bilinçlendirmeye çalışan kesimi çoluk çocuklukla, hayalperestlikle itham ediyorsunuz. Hayalperest değiller çünkü diğer ülkelerdeki somut verileri masaya koyuyorlar. Siz ülkemizdeki pek çok sorunun başı olan kaderci, razıcı, boyun eğen sömürülmeyi bekleyen zihniyeti yansıtıyorsunuz. Sonra da 2si1 lerde elealem uzaya gidiyor biz hala... gibisinden serzenişlerde bulunuyorsunuz. Kendinizle çelişiyorsunuz. Beğeni butonunu kaldırmak aklıma bunları getirdi. Burada eleştiri içeren bir mesaj artı alarak üstte yer alsaydı ne olacaktı? Siz demokratik davranmış olacaktınız. Ama belli ki korkuyorsunuz.

punisher_1947

24.9.2016 16:13:07

0
m.ç. bey ilk önce troll şimdi de çocuk yaptı bizi şu sitenin geldiği hale bak 26 yaşındayım yakında küfür bile edebilir bu editör arkadaş bize...

manyakurt

24.9.2016 16:04:40

0
AKK'na takılıp izleyemeyen arkadaşlara özetle, Mesut Ç. geçen haftaların eleştirilerini her zamanki gibi dikkate almayıp forum üyelerine çoluk çocuk demiş geçirmiş. Büyük bir çoğunluğu 18 yaş altı ergen yapmış. Dirençlerini sınamış. Sanırım forumun direncini görmüş olacak ki, beğeni butonu kalkmış ve yorumlar silinmiş. dikkate almıyorsunuz ama yinede söyleyelim. DH'i DH yapan forum üyeleri ve bilgi paylaşımıdır. Çevik senin yaptığın incelemeleri emin ol çoluk çocuklar ki gerçek anlamda çoluk çocuklar çok daha profesyonel yapıyor youtube da. Ama ingilizcesi olmayan yada türkçe izlemek isteyen arkadaşlar için iyi bir alternatifsin. O yüzden kendini bu kadar kaf dağında görme ataşlı oğlan. Hayır yanındakileri de bozuyorsun. Erdi bey mesala iphone olayından sonra gayet özür dilemesini bilen kalender bir arkadaşdı ama sana takıla takıla dejenere olmaya başlamış. Keza gökhana beyide kendine çekme çabaların ortada.Sen neysede bu arkadaşlara üzülüyoruz yani.

HIGHER

24.9.2016 15:46:45

0
ahahha kaldırmış beğeni tuşunu

lterlemez

24.9.2016 15:29:16

0
Ya nasıl daha çok para kazansa; yılda ortalama 1.5 milyar dolar kar açıklayan, topladığı ücretler içinde karşılığı olmayan paylar (sabit ücret, zorunlu sabit telefon aboneliği vb.) olan bir hizmetten bahsediyoruz. Yılda 1.5 milyar dolar kar ve bu şirket dolaylı olarak rekabet ortamına izin vermeyen bir şirket. Daha nasıl itiraz etmeyelim? Rekabet demişken, diğer şirketleri de biliyoruz. Gsm aboneliğinde verilen paketlere baktığınızda, kaçınız (mesela) verilen 500 dakika 500 sms'i her ay sektirmeden doldurabiliyorsunuz? Aslında bu pakete verdiğiniz ücretin çoğunu bedavadan veriyorsunuz. Diğer hizmetlerde ise insanlar sahip olamayacağı şeylere çok para vermek istemiyorlar. Örnek olarak Apple ile Bruce Wills arasında yaşanan miras vak'ası verilebilir. Dolayısı ile Netflix vb servislerin sunduğu hizmetlere çok para vermek cazip gelmiyor. Spotify'ı da kendi ağzınızla belirtiyorsunuz zaten ücreti, sahip olunamayacak bir hizmet için makul bir fiyat (üstelik ödediğiniz tek ücret de değil, bağlantı ücreti falan ödüyorsunuz).

Guest-6DF6ACC6A

24.9.2016 15:08:00

0
iyi günler ben telekom müdürlüğünden recep bu harika videonuzu beğenmemi söyledi müdürüm ama sanırım beğen tuşu kaldırılmış onu geri getirebilirmisiniz teşekkürler

javaprof

24.9.2016 15:04:51

0
bence mesut çevik dh daki en değerli editörlerden beğenmeyenler 19.90 liraya akk siz 1000 mbit internet bekleyen ergenler.ben bilgisayar mühendisiyim tcp/ıp nin cisco cihazların nasıl çalıştığını bilen biriyim staj döneminde de ttnet ten gelen bazı mühendislerden ders aldım neyin nasıl yürüdüğünü biraz araştırabilen insanlar kendi isteklerinin diğer insanlara nasıl zarar verebileceğini düşünür siz sabah akşam torrentten oyun indireceksiniz diye 50 mbit interneti olan normal kullanıcı internetten 4k spiderman filmi indiren yan komşusu yüzünden doğru düzgün internete bağlanamıyacak.evet internette en az 300 gb akk ve akk sonrası 8mb download 5 mb upload internet gece yarısı da akk ye işlemez bence en uygun çözüm tüm bunlar da 70 tl olsa iyi olur ama yok illa akk kalkacak he kalkacak hee ağlamaya devam edin siz. not:beğeni butonu gelmezse forumu bırakırım burayı dh yapan şey buranın forum kültürünü en iyi koruyan site olmasıdır.eğer forum kültürünü bırakırsanız biz de sizi bırakırız zamanı geldi 60 bin okunan başlıklar açtım zamanı geldi 10 tane okunan başlıktan bir sürü bilgi öğrendim eğer siz forum kültürüne sahip çıkmazsanız r10 wm aracı gibi bir sürü sahip çıkan site olacaktır.kullanıcıyı böyle yok sayamazsınız.

Alkımm

24.9.2016 14:37:21

0
Bu mantıkla hırsızlarda haklı nasıl olsa adamın paraya ihtiyacı var napsin oda başkasından çalıyor.Tepkiyi göstermeye devam edeceğiz bunun başka yolu yok bunca insan dalga geçer gibi bu çözümsüzlügü yaşamak için imza toplamadi.4.5 dan 5 şaka gibi 100mb parası öde onuda normal den fazla öde yurt dışı çıkışları can cekissin hiç bir zaman bu hızları göreme birde bu yetmezmiş gibi 3.5 mb düşünsünler.Neden olarakta fazla odenen paralari bahane etsinler Duyan da sadece Türkiye ödüyor sanır.

S.Vettel

24.9.2016 14:23:39

0
Gün bey bu yorum kaldırılmadan lütfen su siteyi eski haline çevirin artık donanımhaberi donanımhaber yapan editörler değil üyelerin kendisidir kendine editör diyerek kendilerinin sitenin önüne koymalarına izin vermeyin şu editörün.

NeroWin

24.9.2016 14:17:07

0
quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84 Beğeni butonu neden kaldırıldı ?? Ego üst limitleri aşmış herhalde. Yanlışdan dönmüyorsunuz.
+2

Golden Hawk

24.9.2016 14:16:20

0
Forumda baskıcı rejimli dakikalar

Nınja

24.9.2016 14:12:52

0

TeufeL-07

24.9.2016 14:12:30

0
Gökhan Yılmaz veya akrabaları galiba elektirik çalıyor :D Pek bi bozuldu, savundu çalanları :D

Final Getsuga Tenshou

24.9.2016 14:10:27

0
Mesut Bey eleştirilere açık değilseniz lütfen belirtin. Çünkü konulardan insanları uzaklaştırıp, forumun getirdiği beğeni butonunu kaldırmak size yardımcı olmaz. Aksine daha fazla tepki çekersiniz.

Hasan07-36

24.9.2016 14:07:20

0
quote:

Orijinalden alıntı: Cossie 1.6lt hacime kadar olan otomobiller pahalı değil bence. Dövizin yüksek olmasını saymazsak. Hatta ben Chevrolet Aveo otomobilimi aldığımda Almanya fiyatı Türkiye'den pahalıydı. Bu konuda sadece eski ikinci el otomobillerin ucuz olmamasında farkedilir bir fark var. Bu da Türk milletinin "bana bir şey olmaz" düşüncesinden kaynaklanıyor. Yabancılar 10 yaşında arabaları güvenlik açısından büyük risk olarak görüyor, bu yüzden ucuz. Sigortaları vs, arabayı aldığınız fiyattan pahalıya yapılabiliyor bazen. Öyle olmasa bile adam kendisi 10 yaşında arabayı büyük risk olarak görüp binmek istemiyor. Seat Leon fiyatına Porsche'ye binen yabancı arkadaşa sorduğunuzda büyük ihtimalle çok yüksek bir sigorta fiyatı ödediğini söyleyecektir. Ya da Türkiye'deki gibi sanayi kavramı olmadığı için servisine binlerce Euro ödediğini. Ayrıca burada Türk insanlarında gözüken başka bir özellik de devreye giriyor, parasının satın alabileceği en pahalı otomobile binme ve parasını son kuruşuna kadar otomobile yatırma merakı. Sosyolojik açıdan incelenmesi lazım. Yabancı insanlar paramı son kuruşuna kadar otomobile yatıramam, demek ki benim Porsche'ye binecek gelirim yok diye düşünüp Seat Leon alıyor. Türkiye'de lüks markalar gerçekten gelire baktığınızda çok fazla satıyor. Peki Türkiye'de niye eski otomobilden vazgeçirici önlemler alınmıyor derseniz eski otomobillerin hala kullanılıyor olması milli servete katkı sağlıyor. Bu arada İngiltere gibi ülkelerde sigortalı insanları bile kapsamayan bir sürü tedavi Türkiye'de günde yüzlerce yapılıyor. Adamların güvenliğine çok önem vermesinde bunun da payı yok değil. Türkiye'de her şey çok güzel demiyorum ama yurtdışı gerçekten sandığımız kadar güllük gülistanlık değil. Eski otomobillerin pahalı olmasında Türk milletinin otomobil açlığı, gösteriş merakı ve "sanayide yaptırırım" düşüncesi yatıyor. Ekonomi için iyi, Türk milleti için kötü bir şey. Bana bayideki satış temsilcisi neden bu arabanın yan airbagleri yok dediğimde Türkiye marketi için arka camların otomatik olması yan airbagten daha büyük bir beklenti, bizim önceliğimiz aracı satıp satamayacağımız dedi. Bunun altında da sosyolojik olarak kader inancı yatıyor olabilir. Gösteriş merakının altında ise cinsel açlık yatıyor olabilir, bilmiyorum.
1.6 litre altı otomobiller dediğiniz gibi çok pahalı değil ülkemizde. Ancak bize pahalı geliyor. Bir örnek verirsek gelişmiş ülkelerde asgari ücret bile 2000-3000 dolar seviyesinde. C segmenti bir aracın 20 bin dolar olduğunu düşünürsek yurtdışında 2000 dolar asgari ücret alan bir adam 10 maaşını yatırsa bu arabayı alıyor. Bizde ise bu aynı araç 60 bin TL ediyor. Vergilerin fazla olmasını sayarsak 70-80 ediyor yine. Ama asgari ücret 1300 TL olunca bu adamın 5 yıl falan tüm maaşını ödemesi gerekiyor. Aslında sorun bizim paramızın değersiz olması ya da az paramızın olması.

Hasan07-36

24.9.2016 13:58:06

0
Forumda eleştirenlere çocuk vs. demeniz maalesef pek iyi olmadı. Çocuk değilim ve üstüme de alınmadım ama yadırgadım açıkçası. Ülkemizde birçok şey pahalı ya da bizim paramız değersiz olduğundan bize pahalı geliyor. Ancak internet konusunda dediklerinize katılamıyorum. İngiltere, Fransa, Japonya gibi gelişmiş ülkeleri bir kenara bırakalım. Hemen kuzeybatı komşumuz Bulgaristan'a bakalım. Orada dolar cinsinden hem internet fiyatı bizden düşük hem kota yok ya da yok denecek kadar az rahatsız edici hem de altyapı daha iyi. O ülkedeki şirketler müşterilerinden aldığı daha az parayla bu hizmeti verebiliyorsa bizimkiler niye daha fazla para alıp aynı hizmeti veremiyor? Çünkü tek amaçları maksimum miktarda kar etmek. Bu gün hala Telekom müdürlüğüne 100-200 metre mesafede bakın fiber de değil VDSL2 alamıyorsam durum ortadadır...

Mazzini

24.9.2016 13:40:48

0
Beğeni butonunun kaldırılmasından sonra 2.dalga yorumların silinmesi başladı 3.dalga çok yakın dikkatli olun arkadaşlar :D var arkadaş daha neler göreceğiz.

kaazto28

24.9.2016 13:38:05

0
quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84 Beğeni butonu neden kaldırıldı ?? Ego üst limitleri aşmış herhalde. Yanlışdan dönmüyorsunuz.
+1

alpalp84

24.9.2016 13:18:33

0
Beğeni butonu neden kaldırıldı ?? Ego üst limitleri aşmış herhalde. Yanlışdan dönmüyorsunuz.

Dr.Gonzo

24.9.2016 12:58:50

0
Programlarınızı zevkle ve ilgiyle takip ederim ancak bugün AKK yüzünden programınızı izleyemiyorum. İzleyemedim de. Antrede Modemin üsütüne bilgisayarı koyuyorum 1,5 Mb veriyor. Sanki 3 Mb in tamamını veriyor mu, vermiyor. AKK' ın neyi nasıl savunulur. AKK kalkmayacaksa, hizmet sağlayıcılar da AKK nı düşürünce aldığı ücreti de düşürsün, olur mu?, bu da bir seçenek mesela. Sonuçta hizmet kalitesi de düşüyor. Kusura bakmayın çok sinirliyim, yeri gelmişken yazayım dedim. Ayrıca Video yayın hizmeti veren firmalar (sizin gibi), internet hizmet sağlayıcıları zorlamalı, çünkü bu AKK en çok yayıncıları etkiler. Kullanıcılarda mağdur olduğu ile kalır.

hakanlevent

24.9.2016 12:58:15

0
eleştren arkadaşlarıda bir video inceleme veya sunum yapmaya davet edelim zira mesut gerçekleri konusuyor , akk konusundada kalkmayacak akk biraz degişecek diyede üzerine basarak söylüyor , erdi mesut ve gökhan ve bu siteden olmayan murat gamsız ve levent bey gibi editorlerin yaptıgı her haberi takip ederim , begenmeyen gidebilir inceleme sitesi veya forummu yok , benim 2007 den beri her gün girmeye çalıştıgım yerlerden biridir dh. he adblock kullanıyorum sagı solu her yeri reklamladılar o başka , eski tadı şu manada yok donanım istiyoruz ve bu donanımın reklam amaçlı olmasını istemiyoruz , eksik sıkıntılı ve sorunlu tarafları tarafsızca anlatılmalı , bu 2008 den beri biraz azaldı bunun dışında , gercekten tr nin en güzel forumlarındandır dh.

denklen2a

24.9.2016 12:10:42

0
quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

Begenilen mesazlarin yukarida bulunmasi durumu ve begeb butonu neye kayboldu? Coluk cocuklar ya da troller goturmus olmasin...

Cossie

24.9.2016 11:53:36

0
1.6lt hacime kadar olan otomobiller pahalı değil bence. Dövizin yüksek olmasını saymazsak. Hatta ben Chevrolet Aveo otomobilimi aldığımda Almanya fiyatı Türkiye'den pahalıydı. Bu konuda sadece eski ikinci el otomobillerin ucuz olmamasında farkedilir bir fark var. Bu da Türk milletinin "bana bir şey olmaz" düşüncesinden kaynaklanıyor. Yabancılar 10 yaşında arabaları güvenlik açısından büyük risk olarak görüyor, bu yüzden ucuz. Sigortaları vs, arabayı aldığınız fiyattan pahalıya yapılabiliyor bazen. Öyle olmasa bile adam kendisi 10 yaşında arabayı büyük risk olarak görüp binmek istemiyor. Seat Leon fiyatına Porsche'ye binen yabancı arkadaşa sorduğunuzda büyük ihtimalle çok yüksek bir sigorta fiyatı ödediğini söyleyecektir. Ya da Türkiye'deki gibi sanayi kavramı olmadığı için servisine binlerce Euro ödediğini. Ayrıca burada Türk insanlarında gözüken başka bir özellik de devreye giriyor, parasının satın alabileceği en pahalı otomobile binme ve parasını son kuruşuna kadar otomobile yatırma merakı. Sosyolojik açıdan incelenmesi lazım. Yabancı insanlar paramı son kuruşuna kadar otomobile yatıramam, demek ki benim Porsche'ye binecek gelirim yok diye düşünüp Seat Leon alıyor. Türkiye'de lüks markalar gerçekten gelire baktığınızda çok fazla satıyor. Peki Türkiye'de niye eski otomobilden vazgeçirici önlemler alınmıyor derseniz eski otomobillerin hala kullanılıyor olması milli servete katkı sağlıyor. Bu arada İngiltere gibi ülkelerde sigortalı insanları bile kapsamayan bir sürü tedavi Türkiye'de günde yüzlerce yapılıyor. Adamların güvenliğine çok önem vermesinde bunun da payı yok değil. Türkiye'de her şey çok güzel demiyorum ama yurtdışı gerçekten sandığımız kadar güllük gülistanlık değil. Eski otomobillerin pahalı olmasında Türk milletinin otomobil açlığı, gösteriş merakı ve "sanayide yaptırırım" düşüncesi yatıyor. Ekonomi için iyi, Türk milleti için kötü bir şey. Bana bayideki satış temsilcisi neden bu arabanın yan airbagleri yok dediğimde Türkiye marketi için arka camların otomatik olması yan airbagten daha büyük bir beklenti, bizim önceliğimiz aracı satıp satamayacağımız dedi. Bunun altında da sosyolojik olarak kader inancı yatıyor olabilir. Gösteriş merakının altında ise cinsel açlık yatıyor olabilir, bilmiyorum.

olağan_şüpheli

24.9.2016 11:51:43

0
quote:

Orijinalden alıntı: Mazzini

Editör okuyucularına nasıl hitap ediyor ise üyeleri de aynı şekilde karşılık veriyor bence garipsenecek bir durum yok. Sana yapılan hakaretler hoşuna gidiyorsa buna saygı duyarım. Trollsen çocuksan üzerine alınırsın mantığındanda vazgeçin adam resmen kendi fikirlerine katılmayanlara saydırıyor bu durumun hoş görülecek bir tarafı yok.
Aynı programı izledik. Ben üstüme bir şey alınmadım. Alınsaydım da vereceğim tepki bu kadar kaba olmazdı. Forum üzerinden -yetişkin dahi olsa üyeler - verdikleri tepkiler çok da yetişkince değil. Sokak ağzına doğru kayan yorumlar var.

Mazzini

24.9.2016 11:48:23

0
quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

Eleştiri dozunu aşıp terbiyesizlik boyutuna vardırıyorsunuz işi. Sorsan ben koca adamın, çocuk değilim derler.
Editör okuyucularına nasıl hitap ediyor ise üyeleri de aynı şekilde karşılık veriyor bence garipsenecek bir durum yok. Sana yapılan hakaretler hoşuna gidiyorsa buna saygı duyarım. Trollsen çocuksan üzerine alınırsın mantığındanda vazgeçin adam resmen kendi fikirlerine katılmayanlara saydırıyor bu durumun hoş görülecek bir tarafı yok.

Mazzini

24.9.2016 11:37:35

0
Beğeni butonu kaldırıldı ?? şaka gibisin mesut çevik

olağan_şüpheli

24.9.2016 11:37:24

0
quote:

Orijinalden alıntı: Mazzini Gün bey rica ediyorum bu editör bozuntusu haber hazırlamasın yoksa üyelerinizi kaybetmeye devam edeceksiniz.
Eleştiri dozunu aşıp terbiyesizlik boyutuna vardırıyorsunuz işi. Sorsan ben koca adamın, çocuk değilim derler.

Guest-A21AA1D72

24.9.2016 11:35:09

0
Hakikaten Mesut haklı ortalık çoluk çocuk ve troll dolu yahu bir kişinin görüşüne katılmayabilirsiniz ama bu ona hakaret etme yada aşağılama hakkını size vermez o videoların tamamını izledim siz kalkıp orada anlatılan benim deyipte çoluk çocuk yada troll lafını üzerinize alıyorsanız öylesiniz o vakit kusura bakmayın!

kesbi

24.9.2016 11:32:40

0
Araba ile internetin ne alkası var? Birisi ürün, birisi servis. TT rekor karlar açıklıyor ve yatırım yok. Kazndığı parayı ortaklarına dağıtıp duruyor. Yıllardır hiçbir ilerleme yok. Siz hala bu durum bizim ve ülkemizin kaderi razı olmak zorundasınız modundasınız. AKN saçmalığın daniskasıdır. Her ay herkesin kotası sıfırlanıyor ve Türkiyede internet mi çöküyor? Olsa olsa Biraz yavaşlama olur onuda altyapı yatırımı ile çözecekler bi zahmet. Para alırken iyi. 8, 16, 32, 64 Mbps diye sınırsız satsın işte. Neden illa hala kota olmak zorundaymış gibi konuşuyorsunuz? TT'u savunmak ülke adına bizler adına size ne kazandırıyor? Ülkenin teknolojiyi geriden takip etmesi saçmalık demek varken bu duruma alışın eliniz mahkum demek ne kadar doğru?

DH Misafiri

24.9.2016 11:23:05

0
mesut bey 14,5 mbit mi dedi ben mi yanlış anladım

HIGHER

24.9.2016 10:39:23

+2
harbiden sıvamış ya insan biraz toparlanır be kardeşim ben napuyorum ne diyorum diye düşünür biraz

huseyincarnege

24.9.2016 10:26:44

+1
o kayıp kaçak bedeli bize delik açtı birilerinide zenginline zenginlik kattı :S

hayansame

24.9.2016 10:24:04

+2
quote:

Orijinalden alıntı: Mazzini Gün bey rica ediyorum bu editör bozuntusu haber hazırlamasın yoksa üyelerinizi kaybetmeye devam edeceksiniz.
Zaten bu editörler var diye , donanımhaber de değiliz ki, kendileri ne doğru dürüst içerik üretiyor, ne de bilgi paylaşıyor... Donanımhaber uzun zamandır kendi içinde üyeleriyle büyüyor ve gelişiyor. Editörler ha var ha yok. örnek: ''bsc'' terkedilmiş gibi. Ayıp olmasın diye arada haber paylaşıyorlar.

Sanat Günesi

24.9.2016 10:15:40

+3
şu canlıyı dikkate almayın. artık sırf acaba bu videoada ne saçmalayacak diye izliyorum.

alpalp84

24.9.2016 09:55:27

+4
Sanırım MÇ nin yeni hakaret şekli görüşlerine karşı çıkanlara "genç arkadaşlar", "siz bilmezsiniz..." diye söylemlerde bulunmak olmuş. MÇ nin egosu tavan yapmış

Tekno moomce

24.9.2016 09:31:01

0
Sömürülmeye devam en erken 2019 http://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fBas%c4%b1n+B%c3%bclteni%2fBTK-Adil-Kullanim-Noktasi-09-09-2016.pdf AKN uygulamasına 31.12.2018 tarihi itibarıyla son verilmesi yazıyor

fatalrhymex

24.9.2016 09:11:13

+3
Hani çok ta güzel bir laf vardır ya Mesut aynısını yapıyorsun şu an. S....n sıvıyorsun! Bi egolar bi kendini beğenmeler, her dediği doğru (karşı çıkanlar sorunlu troll) görsen interneti kendisi icat etmiş donanımhaberin sahibi beyefendi

Mazzini

24.9.2016 09:04:25

+4
Gün bey rica ediyorum bu editör bozuntusu haber hazırlamasın yoksa üyelerinizi kaybetmeye devam edeceksiniz.

nefendim

24.9.2016 08:41:37

+1
quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou Mesut Bey tarafından önce Troll ilan edildik şimdi de çocuk. Mesut Bey'e göre akk bir zorunluluk ve kaldırılamaz. Gerçekçi olup kotaları yükseltmeye odaklanacakmışız. Tamam hadi biraz gerçekçi olalım. 4k film 70-100 gb. oyunlar 50-60 gb seviyelerinde. Önümüzdeki yıllar 70-80 diyerek aratacak. 4k videolar, diziler.... 60 fps videolar..... Telefonlar, güncellemeler.... evet kabaca hesaplarsak 1 tb kota yeterli olacaktır diye düşünüyorum bir kaç sene için. Mesut Bey haklıymış. Çok merak ediyorsanız ben 26 yaşındayım. Bakalım haftaya ne ilan edileceğiz. Belki de yorum atmadan önce noterden onay falan alalım sizin için ne dersiniz? akk çıkmadan önce 50 liraya satılan paket, akk bahanesi ile günümüzde 200 liraya satılıyor. Bunun sebebini hala normalmiş gibi göstermeniz çok gülünç. 4 sene önce akknin adı yokken kaldıran altyapı şuanda kaldırmıyor mu yani? Tamam hadi haklısınız diyelim. Ama? Bir dakika... Oda ne? BUNUN BİR BAHANE OLDUĞU DEFALARCA KANITLANDI ZATEN. Her ay başı kotalar sıfırlanıyor. Kimin interneti çöküyor? Bu da mı yetmedi? Darbeden sonra yaklaşık 15 gün akksiz internet kullanıldı. Kimin interneti çöktü? Yurtdışından kamyonla internet mi getirdiler acaba? Siz interneti Doğalgaz, Elektrik gibi tükenen bir şey yada üretilen bir şey olarak mı görüyorsunuz? Fabrikalarda üretilen telefonlar yada arabalar ile nasıl bir tutarsınız bunu? Evet haklısınız ülkede herşey pahalı ama bunun sebebi vergilerdir. Ama internet olayında 50 liradan 200 liraya çıkarılacak bir vergi zammı duymadım şahsen ben. akknin gerçek amacı tamamen haksız para kazancıdır. Altyapı ile alakası yoktur. Bunun örnekleri oldukça fazladır. akk bir zorunluluk gibi aşılanmaya çalışıldı yıllarca. Bunun böyle olduğunu zanneden çok kişi var. Sizde bu sözleriniz ve yazılarınız ile buna destek olmaya devam ediyorsunuz. Kesin konuşuyorum çünkü sizin bilgi seviyenizde birisi bunun gerçek amacının ne olduğunu bilmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Bilerek kasıtlı olarak bu sistemin varlığını savunuyor ve savunmaya devam ediyorsunuz. İnsanları yanlış bilgilendiriyorsunuz. ------------- Netflix konusuna gelirsek. Kusura bakmasın. 3mbps internet ile para verip online izlemeye çalışarak kriz falan geçiremem ben. Kaldı ki bu interneti tek kullanan da ben değilim. İndiririm sezonları 720 veya 1080p sıkıntısız, donmasız, sinir ve stressiz. Üstelik Netflix'in 3 mbps kalitesinden çok daha iyi bir kaliteyle izlerim. akk var olduğu sürece ben dizi, film izlerken ulan kotam dolacak acaba izlemesem mi diye bir düşünce içinde para verip de bir servise üye falan olmam. Buradan korsan kullanımı desteklediğim falan anlaşılmasın. Netflix'i diğer servislerin aksine parasını hakeden bir servis olarak görüyorum. akk kalktığı gün üyelik alacağım. Fakat benden 3mbps ile film, dizi izlemem için 27 lira para vermem falan beklenmesin. Kusura bakmayın keriz değilim.

Final Getsuga Tenshou

24.9.2016 08:18:54

+16
Mesut Bey tarafından önce Troll ilan edildik şimdi de çocuk. Mesut Bey'e göre akk bir zorunluluk ve kaldırılamaz. Gerçekçi olup kotaları yükseltmeye odaklanacakmışız. Tamam hadi biraz gerçekçi olalım. 4k film 70-100 gb. oyunlar 50-60 gb seviyelerinde. Önümüzdeki yıllar 70-80 diyerek aratacak. 4k videolar, diziler.... 60 fps videolar..... Telefonlar, güncellemeler.... evet kabaca hesaplarsak 1 tb kota yeterli olacaktır diye düşünüyorum bir kaç sene için. Mesut Bey haklıymış. Çok merak ediyorsanız ben 26 yaşındayım. Bakalım haftaya ne ilan edileceğiz. Belki de yorum atmadan önce noterden onay falan alalım sizin için ne dersiniz? akk çıkmadan önce 50 liraya satılan paket, akk bahanesi ile günümüzde 200 liraya satılıyor. Bunun sebebini hala normalmiş gibi göstermeniz çok gülünç. 4 sene önce akknin adı yokken kaldıran altyapı şuanda kaldırmıyor mu yani? Tamam hadi haklısınız diyelim. Ama? Bir dakika... Oda ne? BUNUN BİR BAHANE OLDUĞU DEFALARCA KANITLANDI ZATEN. Her ay başı kotalar sıfırlanıyor. Kimin interneti çöküyor? Bu da mı yetmedi? Darbeden sonra yaklaşık 15 gün akksiz internet kullanıldı. Kimin interneti çöktü? Yurtdışından kamyonla internet mi getirdiler acaba? Siz interneti Doğalgaz, Elektrik gibi tükenen bir şey yada üretilen bir şey olarak mı görüyorsunuz? Fabrikalarda üretilen telefonlar yada arabalar ile nasıl bir tutarsınız bunu? Evet haklısınız ülkede herşey pahalı ama bunun sebebi vergilerdir. Ama internet olayında 50 liradan 200 liraya çıkarılacak bir vergi zammı duymadım şahsen ben. akknin gerçek amacı tamamen haksız para kazancıdır. Altyapı ile alakası yoktur. Bunun örnekleri oldukça fazladır. akk bir zorunluluk gibi aşılanmaya çalışıldı yıllarca. Bunun böyle olduğunu zanneden çok kişi var. Sizde bu sözleriniz ve yazılarınız ile buna destek olmaya devam ediyorsunuz. Kesin konuşuyorum çünkü sizin bilgi seviyenizde birisi bunun gerçek amacının ne olduğunu bilmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Bilerek kasıtlı olarak bu sistemin varlığını savunuyor ve savunmaya devam ediyorsunuz. İnsanları yanlış bilgilendiriyorsunuz. ------------- Netflix konusuna gelirsek. Kusura bakmasın. 3mbps internet ile para verip online izlemeye çalışarak kriz falan geçiremem ben. Kaldı ki bu interneti tek kullanan da ben değilim. İndiririm sezonları 720 veya 1080p sıkıntısız, donmasız, sinir ve stressiz. Üstelik Netflix'in 3 mbps kalitesinden çok daha iyi bir kaliteyle izlerim. akk var olduğu sürece ben dizi, film izlerken ulan kotam dolacak acaba izlemesem mi diye bir düşünce içinde para verip de bir servise üye falan olmam. Buradan korsan kullanımı desteklediğim falan anlaşılmasın. Netflix'i diğer servislerin aksine parasını hakeden bir servis olarak görüyorum. akk kalktığı gün üyelik alacağım. Fakat benden 3mbps ile film, dizi izlemem için 27 lira para vermem falan beklenmesin. Kusura bakmayın keriz değilim.

dante87

24.9.2016 06:32:09

+7
Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir sizde busunuz fazlası değil

Ryder1511

24.9.2016 04:34:41

+2
Yav 50-60 liralık paketlerin kotaları 50 gb olmasın minimum 200-250 olsun ve akk hızını da makul bir seviyeye çeksinler bu bile yeterli olur. Ama yatırım yapmamaya ve pahalı fiyatları müşteriye yedirmeye o kadar alışmışlar ki bu bile zor geliyor. Bu kadar basit bir konu bu. Yok altyapı yetmiyor yok bilmem ne geçin bunları lütfen. Forza çıkmış, oyun 60 gb. Bunlar 50 gb kotalı paketleri 60 tl'ye satıyor.

Quoand

24.9.2016 04:30:21

+1
önce yorumları okudum sonra izledim siz mi fesatsınız anlamıyorum tamam Mesut ÇEVİĞİN araba alacak kısmı biraz labali olabilir ama diğer söyledikleri şeylerde bir şey göremedim gayet güzeldi

H34RTL3SS

24.9.2016 03:48:57

+1
quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC 10 lira verip kim 1gigabit internet istiyormuş var mı böyle gençler arkadaşlar. 02:32 de tam öyle söylüyor sayın Mesut çevik.
çarpıtmayın herkez kullanmak ister kim istemezki dedi tabiki eleştireceğiz hoşumuza gitmeyen yerleri fakat saldırmaya yalan yanlış konuşmayada gerek yok

H34RTL3SS

24.9.2016 03:27:19

+1
quote:

Nasıl bir algı bilmiyorum tabi öyle algılayabilmek için
genç arkadaşlar olarak size fazla yüklenildimi acaba diye düşünüyorduk sanırım en azından ben fazlamı yüklendiler diyordumki bu gülerek genç arkadaşlar akılları ermiyor daha anlama kabiliyetleri yok dercesine... belliki özünde aynı şeyi istiyoruz fakat seçtiğin kelimeler takındığın tavır benim bile antipatimi kazandı söylemek istediğin ile kullandığın kelimeler ve takındığın tavır arasında biraz ayrılık var birazda sana karşı yazılanlara sinirle söylüyorsun belliki mazur görüyoruz büyük bir kısmımız en azından ben öyle zannediyorum

geçtiğimiz ay uzunca bir dönem AKK işleme konmadı ve ay başlarında sıfırlandığı zamanlarda da aynı şekilde yanık kablo kokusu almadım ben şahsen aklımda şöyle bir soru işareti oluşuyor tabi kullanılan veriyi düşük tutmaya zorlayarak elde etmeye çalıştıkları ne, enerji ve iş gücü sarfiyatını düşük tutup zaten yüksek olan kar marjını uçurmakmı istiyorlar yada başka bir sebebi mi var... pek alakalı değil fakat bu tür haberlerde kullanılan araştırma sonuçlarıda ayrı bir gülünç durum şu kadar kişi hızlı internet kullanıyor şu kadar veri harcıyor. hızlı internet kullanıcısını çok gösterebilmek için aralık geniş tutuluyor tabi... kullanılan veri miktarına gelince akk ye takıldıktan sonra kullanamıyoruzki nasıl kullanım miktarı yükselsin. akk olmasa sanki 7/24 download içinmi kullanacağız.
quote:

genç arkadaşlar tabi birşeyi kaçırıyorlar-,(herşey pahalı yurt dışına göre) pahalığıa karşı söyleyecekleri birşey varsa hepsine söylemeleri lazım özellikle "araba alacak yaşa geldiğinde bir çoğu şeyi görücekler (( gülüşü muhteşem)) ( fiyat/ürün karşılaştırması yurt dışına göre...) direncinizi çok merak ediyorum hani o araba alacak yaşa geldiğinizde ... direnç ne olacak
büyüklerimiz birşeyler yapmış olsaydı bize söz düşmezdi gerek kalmazdı ayrıca direncimize gelecek olursa köreltmeye çalışan "büyüklerimiz" olsada olmasada inş. direnecek gücü içimizde bulacağız. aslıda bu kadar büyütülecek birşeyde yoktu en başta, sadece bikaç hatalı kelime seçimi yanlış ifade yanlış anlaşılma... geri kalan kısmını pek dikkat edip izleyemedim kusur bakmasın kimse aramızda pek fazla yaş farkı yok saygımızdan mesut abi diyoruz diyeceğiz lütfen kullanıcıların üstüne yürümekten vazgeç ama "duruşundan"da vazgeçme inceleme ve yorumlar içinde ayrıca teşekkürler seni daha sempatik (yanlı olarak algılamayın) halin ile izlemek istiyoruz yeni incelemelerde görüşmek üzere

Eeltorm

24.9.2016 01:04:02

0
Forumdakiler malesef diğer insanların düşüncelerine saygı duymayı bilmiyor. Kendi düşündüklerinin tek doğru olduklarını sanıyorlar. Yine çok güzel bir bölümdü teşekkürler. BTK, AKK hakkında bir an evvel tüketici yararına bir karar alıp açıklasalarda bizde rahatlasak.

CrashBone

24.9.2016 00:53:01

+6
quote:

Orijinalden alıntı: alex59 Kaliteli içerik için parasını ödemelisiniz, insan şunu söylerken durur düşünür biraz 40 tl verip 3mb. internetlemi kaliteli içerik izleyeceğiz. Kusura bakmayın ama son zamanlardaki programlarınız laf olsun torba dolsundan ibaret.
Mesut ve Gökhan Bey videoda kendi görüşlerini belirtmişler ve anladığım kadarıyla bu görüş sizinki ile çelişiyor. Sırf sizi hoşnut etmeyen bir cümleden dolayı koskoca 50 dakikalık 2si1'i kötülerseniz emeğe çok büyük saygısızlık etmiş olursunuz. 2si1'i takip eden ve yeni videonun çıkmasını iple çeken bir insan olarak, hem yeni çıkacak oyunlar hakkında hem de ülkemiz hakkında önemli haberleri edindiğimizi unutup bu kadar agresif bir yorumda bulunduğunuzu düşünüyorum. Çok köklü olmasam da 2006 üyesi olarak bu forumdan çok fazla şey almış bir üyeyim, ve vermiş olduğunuz gibi bir eleştirinin koskoca emeği mahvetmesinden şikayetçi olduğum için bu yorumu yazıyorum.

hayansame

24.9.2016 00:42:21

+27
çevik ''araba alacak yaşa geldiklerinde, o zaman ki tepkileri ne olacak, merak ediyorum'' diyor (gevrek gevrek gülerek) Zaten forum çoluk çocuk kaynıyor değil mi... Yazık yazık, kendi kötü uslubunu ve tavrını Gökhan danda destek alarak haklı olduğunu bastırmak istiyorsun... Bu editörlerde baya zamandır fakirler ölsün, parası olmayan elbette hak etmiyor derdindeler, ne çok kazanır olmuşsunuz, yok fakirlerin kaçak kullanmasını acaba gelirlerimi düşük, iyi hizmet için para vermek gerekir, kraldan çok kralcı gibi konuşuyorsunuz!!! SİZ BAYA HALK OLMAKTAN ÇIKMIŞSSINIZ BE ÇEVİK! Yukarıdan bakmlarınız ne zaman son bulacak.

silversmith

24.9.2016 00:36:42

0
Nokia 6600'ın kutusunun içinden 32MB hafıza kartı çıkıyordu. Cihazın dahili hafızası 6MB idi. Aynı dönem (2003 yılı) 256KB dahili hafızaya sahip telefonların olduğunu düşündüğümüzde büyük bir atılımdı. 1TB hafıza kartı da hızlı gelişen teknoloji çağında, çok geçmeden çağın gerisinde kalacağı açıktır.

KaleyDeskop

24.9.2016 00:00:52

0
sevenler kavuştu sonunda :)

kaazto28

23.9.2016 23:43:55

+14
Yaw arkadaş yeter biri bana ayın birinde herkesin kotası sıfırlandığında neden internette kopma olmuyor neden sistem kaldıryor bu lanet olası belli bir kotayı gelince sistemsel sıkıntılar baş gösteriyormuşmuşmuş Elektronik haberleşme mühendis birisi varsa aydınlatsa memnun olurum. Edit: şu 720p olan bu videoyu bile 14 mbit ile izleyemiyorum takılıyor,

BRNSpawn

23.9.2016 23:39:13

+3
Ya kardeşim şu video oynatıcıya bi ayar çekin. Bi türlü videonun tamamını izleyemiyorum. Mutlaka takılıp, sayfayı yenilemek zorunda kalıyorum. Youtuba geçinde bizde rahatlayalım.

classlord

23.9.2016 23:36:51

0
Yönetim bile konu dışında konu açıyor. Donanimhaber den daha populer

PowerPC

23.9.2016 23:33:49

0
10 lira verip kim 1gigabit internet istiyormuş var mı böyle gençler arkadaşlar. 02:32 de tam öyle söylüyor sayın Mesut çevik.

Mazda Motor Corporation

23.9.2016 23:30:08

+11
quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon Akk konsunda Superonline iyice sapıtmış,TTNET'e kızardık,şim SO ondan bile beter olma yolunda ilerliyor... Adamlar 50gb'ye 60 TL istiyor şaka olmalı bu,bir alt tarifeleri de 54'tlye 35 gb veriyor...Kızdığımız nokta bura da başlıyor. Halbuki 60 TL'ye 300-350 gb verseler,54TL'ye 200-250 verseler belki kabul edilebilir ama o iğrenç kotaları yüksek fiyatlardan sattıkları için tepkiler gelmeye devam edecek...
nereye tepki geliyor ciddi bir tepki gelse b segmenti araba 70 bin tl iphone 3000 tl üzeri olmazdı hükümet kırbacı vurdukça halk zevke geliyor Türkiyede yaşamak ne eziyet verici bir olay

Khang

23.9.2016 23:28:10

+6
Gökhan Bey kaçak elektrik kullanan halkın ne kadar geliri olduğu, durumları kaçak elektrik kullanmak için haklı sepebler mi doğuruyor? Hadi gelirlerleri az diyelim, bu durum onları haklı mı çıkartır? Onların kullandıkları bu elektriğin parasının bizlerden alınması için geçerli bir sebep mi O bölgede ki gelirler. Çok iyi biliyoruz ki mesele gelir meselesi değil öyle olsa bağa, bahçeye,kendinizin söylediği gibi ahıra ısıtıcılar klimalar konulmaz.

ürüng ayıg toyon

23.9.2016 23:15:19

+1
Akk konsunda Superonline iyice sapıtmış,TTNET'e kızardık,şim SO ondan bile beter olma yolunda ilerliyor... Adamlar 50gb'ye 60 TL istiyor şaka olmalı bu,bir alt tarifeleri de 54'tlye 35 gb veriyor...Kızdığımız nokta bura da başlıyor. Halbuki 60 TL'ye 300-350 gb verseler,54TL'ye 200-250 verseler belki kabul edilebilir ama o iğrenç kotaları yüksek fiyatlardan sattıkları için tepkiler gelmeye devam edecek...

alex59

23.9.2016 23:14:43

+30
Kaliteli içerik için parasını ödemelisiniz, insan şunu söylerken durur düşünür biraz 40 tl verip 3mb. internetlemi kaliteli içerik izleyeceğiz. Kusura bakmayın ama son zamanlardaki programlarınız laf olsun torba dolsundan ibaret.

SPaCeLoRD

23.9.2016 23:10:56

0
konuşmasını bilmeyen, kendini mükkemmel sanan tipler başka firmalara laf eder olmuş :) uu beybi :)

mehmetaksakal

23.9.2016 23:06:59

0
süper. tam zamanında!

36

23.9.2016 23:03:28

0
Hahahaha komedi

Firaristt

23.9.2016 22:53:52

0
Tam zamanında

Gscarbon

23.9.2016 22:53:42

+9
Bu ne saçmalık ya iyice zivandan cikdilar.Muz cumhuriyeti KHK olarak yayinlasalar oldu olacak

rockymarlboro

23.9.2016 22:50:04

+1
rezerve
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Bölüm Sonu Canavarı 8/10 41 oy
KÜNYE
Bölüm Sonu Canavarı ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
426 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
0
OY
0
URL
EMBED
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD