Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

2si1 "Adana Merkezli" Teknoloji ve Oyun Programı

16 Ekim 2015 Talha Aynacı 75 İzlenme Sayısı: 24446 Video süresi: 01:49:46 2si1
DİĞER BÖLÜMLER
YouTube Kanalımıza Abone Olun

2si1'in bu bölümünde Assassin's Creed filmini, Xbox 360 emulatörünün muhtemel gelişini ve Türkiye'nin dijital oyun pazarındaki yerini tartışıyoruz.

2si1 oyun haberleri teknoloji haberleri bölüm sonu canavarı talha aynacı playstation 4 xbox one nintendo wii u
2si1 "Serbest Stil" Teknoloji ve Oyun Programı 2si1 "Sohbeti güzel SS'li" Teknoloji ve Oyun Programı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Nevfel

22.10.2015 11:56:15

+2
Aynen katılıyorum ben dayanamadım kapattım videoyu. Mesut bey eskiden böyle değildi. Şimdi çoğu videoda böyle. Hem Mesut beyin önünde laptop Talha beyin önünde küçücük tablet bizim israil ile olan koltuk skandalı gibi duruyor.

deluxx

21.10.2015 10:37:03

+2
Talha ya üzülüyorum adama söz hakkı geliyor, bişey anlatmaya çalışıyor Mesut pat araya giriyor sözünü kesiyor yakışık almayan bi durum

homeknight

21.10.2015 10:12:40

-1
Koskaca devlete bir tane babayiğit bulunmaz doğru çünkü iktidarın nemalanacağı, ben yaptım ben deyip ortada gezip duracağı projeyi kimse yapmaz. İktidar yandaşlarından da bu projeyi yapacak zihniyet çıkmaz, niye babayiğit çıkmıyor sorusu yanlış, babayiğit dolu da 5 km öteden değil de yakından bile baksanız göz görmüyor. Bu zihniyetin yapacağı en basit tabirle bu, önce yerse diye araba yaptık diye ortaya çık, yalan ortaya çıkınca da en saçma bilimselinden açıklama yap. Çünkü biliyorlar ki kendi zihniyetine sahip insanlara ne derlerse he diyorlar, ortaya çıkmasa güzel seçim malzemesi olurdu, ortaya çıktı bir şey değişmedi, 5 km öteden gözükse bile inanan yine inanıyor
quote:

Orjinalden alıntı: Biyturs_OnSr Güzel bir 2si1'di. Sert çıkışmalar hala var önceki bölümde ki gibi ama daha az, umarım bir dahaki bölümde hiç olmaz, eski 2si1ler'i tekrar izlemek durumunda kalacağız yoksa :) Bu arada haberleri merak eden zaten açıklama kısmına bakar diye düşünüyorum, 2si1'in başında söylemeye gerek yok. Yerli araba konusunda çok sert çıkışmış üyeler. Türkiye'nin yerli arabası olsun ne demek ? Türk markası olarak bir araba üretilmesi. Devletin bunu tabi ki de "desteklemesi" gerekiyor. $50-$60k araba Türk halkına uygun değilmiş Bir dahaki projelerinde 5 kapı aile aracı varmış, e buna neden yorum yapmıyorsunuz dh üyeleri ? "İlk proje" satılmadan, sermaye olmadan nasıl üretilecek o "Türk halkına uygun araç" ? İşte ya ilk proje satılacak-sermaye yapılacak, yada devlet destek verecek. Yerli araba üretecek babayiğit arıyorlarmış 2016'ya giriyoruz, koskoca devlet 2014'ten beri 74 milyon kişi arasından 1 babayiğidi nasıl bulamadı ? Tamam savununda körü körüne değil. Bazı gerçekler de 5km uzaktan görülüyor.

Biyturs_OnSr

20.10.2015 23:17:14

+1
Güzel bir 2si1'di. Sert çıkışmalar hala var önceki bölümde ki gibi ama daha az, umarım bir dahaki bölümde hiç olmaz, eski 2si1ler'i tekrar izlemek durumunda kalacağız yoksa :) Bu arada haberleri merak eden zaten açıklama kısmına bakar diye düşünüyorum, 2si1'in başında söylemeye gerek yok. Yerli araba konusunda çok sert çıkışmış üyeler. Türkiye'nin yerli arabası olsun ne demek ? Türk markası olarak bir araba üretilmesi. Devletin bunu tabi ki de "desteklemesi" gerekiyor. $50-$60k araba Türk halkına uygun değilmiş Bir dahaki projelerinde 5 kapı aile aracı varmış, e buna neden yorum yapmıyorsunuz dh üyeleri ? "İlk proje" satılmadan, sermaye olmadan nasıl üretilecek o "Türk halkına uygun araç" ? İşte ya ilk proje satılacak-sermaye yapılacak, yada devlet destek verecek. Yerli araba üretecek babayiğit arıyorlarmış 2016'ya giriyoruz, koskoca devlet 2014'ten beri 74 milyon kişi arasından 1 babayiğidi nasıl bulamadı ? Tamam savununda körü körüne değil. Bazı gerçekler de 5km uzaktan görülüyor.

artenis

19.10.2015 21:37:04

-1
quote:

Orijinalden alıntı: mgedik06 dostum sende ciddi manada mantık ve olaylar arası ilişki kurma sorunu var, birincisi ben hiç bir yerde sana bir şey sorulmadan cevap verme diye bir ifade kullanmadım, 1 kişinin diğer kişiye hitap ettiği ve onunda kendisine cevap vererek olayın kapandığı 2 kişilik bir diyaloğa maydanoz olmaktan bahsettim burada, ben sana muhabbet kuramazsın kimseye bir şey yazamassın diye bir ifade kullanmadım... tabiki zeka seviyene göre sende muhabbet kuracaksın... dünyadaki bütün otoriteler, Türkyenin son 13 yılda geldiği noktaya şaşkınlıkla bakarken, Türkiye bugün dünyada her alanda söz sahibi bir ülke olurken senin burada sarfettiğin bir kaç önemsiz şey sineğin kanadının çıkardığı rüzgardan daha etkisiz kalır. şuanda bir çok parti seçim vaadi olarak yapacaklarını son 13 yılda Türkiyenin hazinesinde biriken parayı kaynak göstererek yapıyor, ifade aynen " son 13 yılda elde edilen kazanç" neden son 20 yıl demiyor kimse...? onun için sana hiç birşeyi ispat etmem gerekmiyor, benim mesut çevik e binayen hitabetime üzerine vazife olmadan 3. kişi olmana rağmen ( ne derler bilirsin ) seni zaten fazlasıyla ciddiye aldım cevap vererek... ama sende haklısın Türkiyenin bu günki durumu, ekonomik krizlerle birikimini 1 günde 3 katına çıkaranlara, bankalardan %100 lerde faiz alanlara hiç yaramadı... onlar zaten ekonomik krizlerin Türkiyesini şuanda mumla arıyorlar, keşke o günlere dönsek diye el ovuşturuyorlar sende büyük ihtimal o zümreye aitsindir.
1) FORUMA girip, sen niye cevap yazıyorsun diyen adamın dramı 2) 5maddelik iletiyi görmezden gelme-cevaptan kaçma 3) +3 maddelik ek iletiyi göremezden gelme- cevaptan kaçma 4) Dram dram dram 5) Forum nedir? Bkz: https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0nternet_forumu

mgedik06

19.10.2015 19:24:20

-5
dostum sende ciddi manada mantık ve olaylar arası ilişki kurma sorunu var, birincisi ben hiç bir yerde sana bir şey sorulmadan cevap verme diye bir ifade kullanmadım, 1 kişinin diğer kişiye hitap ettiği ve onunda kendisine cevap vererek olayın kapandığı 2 kişilik bir diyaloğa maydanoz olmaktan bahsettim burada, ben sana muhabbet kuramazsın kimseye bir şey yazamassın diye bir ifade kullanmadım... tabiki zeka seviyene göre sende muhabbet kuracaksın... dünyadaki bütün otoriteler, Türkyenin son 13 yılda geldiği noktaya şaşkınlıkla bakarken, Türkiye bugün dünyada her alanda söz sahibi bir ülke olurken senin burada sarfettiğin bir kaç önemsiz şey sineğin kanadının çıkardığı rüzgardan daha etkisiz kalır. şuanda bir çok parti seçim vaadi olarak yapacaklarını son 13 yılda Türkiyenin hazinesinde biriken parayı kaynak göstererek yapıyor, ifade aynen " son 13 yılda elde edilen kazanç" neden son 20 yıl demiyor kimse...? onun için sana hiç birşeyi ispat etmem gerekmiyor, benim mesut çevik e binayen hitabetime üzerine vazife olmadan 3. kişi olmana rağmen ( ne derler bilirsin ) seni zaten fazlasıyla ciddiye aldım cevap vererek... ama sende haklısın Türkiyenin bu günki durumu, ekonomik krizlerle birikimini 1 günde 3 katına çıkaranlara, bankalardan %100 lerde faiz alanlara hiç yaramadı... onlar zaten ekonomik krizlerin Türkiyesini şuanda mumla arıyorlar, keşke o günlere dönsek diye el ovuşturuyorlar sende büyük ihtimal o zümreye aitsindir.

artenis

19.10.2015 19:05:32

0
quote:

Orijinalden alıntı: mgedik06 dostum sana ne oluyor anlamadım...? seninle muhatap olan oldumu, körü körüne devlet düşmanı tavrınla cevap vermeye filan çalışmışsın...? birde nezaketten behsediyor... nezaket sahibi insan kendine hitab edilmeden araya karışmaz... ne derler bilirsin... [:'(]
1) 17 ekimde sana hiçbirşey sorulmadan cevap vermişsin (senin mantığınla düşünürsek) ve o bahsettiğin ne derler bilirsini bizzat önce sen yapmışsın 2) Burası FORUM herkes herkesle muhabbet kurar 3) O yukarıda yazdığım 5 maddeyi çürüt sonra gel ben sana acc'mi vericem istediğini yaz ağzımdan ;) Bu 2 gönderi seni kilitler, ayrıca devlet düşmanı ayrı, hükümet eleştiriside ayrıdır, o bile olumlu olumsuz diye belirtilmelidir. Terimlere hakim olmadan kullanmak sorun yaratır, komik duruma düşürür (bkz: sen)

Omisis046

19.10.2015 15:17:31

0
Vaay xbox 360 emulatörü sonunda gerçek oldu. Eskiden fakeler vardı surveyli falan. Bilen bilir. Sonunda yaptılar.

BSC Misafiri

19.10.2015 15:15:19

0
Platform eskiymişte bilmemne araçları o platformda üreteceklerini nereden biliyorsunuz belki tecrübe için kullanılıyordur sırf eleştirmek için konuşmuş!

rambocuk

18.10.2015 23:44:13

-1
quote:

Orjinalden alıntı: Sansi Salvo
quote:

Orjinalden alıntı: TheStarBox
quote:

Orjinalden alıntı: rambocuk
quote:

Orjinalden alıntı: borealatis Bütün bu saçma sapan karşı çıkmalar eleştiriler, kabullenememeler,yorumlar bütün bunların Ak parti döneminde yapılmış olması. Şu dönemde "yok şunun şu metalinin kalitesi şu standartlarda uygun değil" gibi sözler söyleyen şu adamcıklar daha düne kadar bayrak ipinin %100 yerli üretiyoruz diye manşet atıyorlardı :) Yani gerçekten komik. Bu arada Mesut Çevik i dinledim ve direk Talhanın haberlerine atladım. Gerçekten saçmalık. Umarım çekimden sonra kendisini bir kere olsun izliyor, dinliyordur. Bu kadar bariz ve kör şekilde konuşulmaz. Editörüm diyorsun ya hani, siz eleştiri yapmıyorsunuz, siz kötülemeye yer aramışsınız. Yani Türkiye böyle bişeye imza atıyor ama ağzınızdan bir tek olumlu kelime çıkmıyor. Kaldı ki Türkiye çok ilginç projeleri gerçekleştiriyor, gerçekleştirdi. Mühendislik harikası dünyada ilk olan projeler gerçekleştirildi. Bunlardan haberiniz yok mu ? Tabi ki var ama haber yapmazsın. Kusura bakmayın ama burada ben art niyet ararım. Sende buna ancak "sözde" habercilik dersin. Millet sana bugün gülmez belki ama yarın gülecek. Evet, bu düşüncelere sahip olmayan insanlar bu forumun sayfalarında size cevap yetiştirmeye çalışmıyor, o yüzden mesajlarını çok görmezsiniz, az yazarlar. Size cevap yetiştirmekle uğraşmazlar. Ben ufak bir uğraşta bulundum ama bende çekiliyorum. Kendi kendinizi orgazm edebilirsiniz.
Bende ak partiye oy verdim ama neden ? iyi işler yapıyordu sonra durdu mahallemizi pislik götürüyor işsizlik kritik duruma doğru ilerliyor vergiler uçuk kaçık adamlar elektirikli araç yapmış onlara destek yerine benzinli araç peşinde koşmalar yani anlıcağın iyi işler yapmış olmaları şimdiki hatalarını kurtarmıyor demekki bazı şeylerin artık tazelenmesi gerekiyor
kardeşim tanıtılan araba zaten elektrikli bir araba.bu arada işsizlik veya bunun gibi sorunlar bu ülkede devletin çözemeyeceği şeyler.şunuda belirteyim işsizlik son yılların en düşük seviyelerinde seyrederken bu tür çıkışlarınız sizin hangi medyayı okuyup nasıl bilgisiz kaldığınız ile alakalıdır.
İşsizlik sorununu devlet çözmiyicek ben mi çözücem yani ? Gir bi tüik'e bak bakalım işsizlik oranları ne durumda. Sen malum medyayı takip bile etmiyorsun galiba hiç bir şeyden haberin yok. Neyse şimdi araba konusuna gelicek olursak, Mesut Çevik : " Keşke önceden biz bir şirketten arabanın haklarını aldık onu geliştiricez deselerdi" diye bi ifade kullandı. "Devlet" bunu fırsat bilip 0 dan araba yaptık milli araba yerli araba ye hüloğ diyerek sizi galeyana getirdi tabi. Kör bile olmamışsın bak onu demiyicem sana onun için biraz daha yolun var.
ülkenin sorunu en büyük soruu herkezin birbirine çamur atıp anlamamaya çalışması herkez birbirine okadar tutarsız suçlamalarda bulunuyorki diyorum halk böyleyse daha iyisi olmaz herhalde herkez benim gibi iş yapana iş yapacak olanı seçse keşke ama olmuyor ben iş yaptığı sürece ak partiye verdim ne zaman iş yapmayı bırakıp hatalar yapmaya başladı örnek açılım muhabbeti örnek paralele devlet muhabbeti yapıyor yapıyor yaw biz ne yapalım diyor adamlar hain diyor o zaman biz nasıl güvenecek yeni hata yapmıcağına gibi gibi he dersen şu an oy kime verilir valla hepsi kötü çok kötü ama chp lideri diyorki passo ligi kaldırıcam bu bile iyi bişeyse gerisini siz düşünün herhalde chp ye verecem

Sansi Salvo

18.10.2015 22:49:49

+1
quote:

Orjinalden alıntı: TheStarBox
quote:

Orjinalden alıntı: rambocuk
quote:

Orjinalden alıntı: borealatis Bütün bu saçma sapan karşı çıkmalar eleştiriler, kabullenememeler,yorumlar bütün bunların Ak parti döneminde yapılmış olması. Şu dönemde "yok şunun şu metalinin kalitesi şu standartlarda uygun değil" gibi sözler söyleyen şu adamcıklar daha düne kadar bayrak ipinin %100 yerli üretiyoruz diye manşet atıyorlardı :) Yani gerçekten komik. Bu arada Mesut Çevik i dinledim ve direk Talhanın haberlerine atladım. Gerçekten saçmalık. Umarım çekimden sonra kendisini bir kere olsun izliyor, dinliyordur. Bu kadar bariz ve kör şekilde konuşulmaz. Editörüm diyorsun ya hani, siz eleştiri yapmıyorsunuz, siz kötülemeye yer aramışsınız. Yani Türkiye böyle bişeye imza atıyor ama ağzınızdan bir tek olumlu kelime çıkmıyor. Kaldı ki Türkiye çok ilginç projeleri gerçekleştiriyor, gerçekleştirdi. Mühendislik harikası dünyada ilk olan projeler gerçekleştirildi. Bunlardan haberiniz yok mu ? Tabi ki var ama haber yapmazsın. Kusura bakmayın ama burada ben art niyet ararım. Sende buna ancak "sözde" habercilik dersin. Millet sana bugün gülmez belki ama yarın gülecek. Evet, bu düşüncelere sahip olmayan insanlar bu forumun sayfalarında size cevap yetiştirmeye çalışmıyor, o yüzden mesajlarını çok görmezsiniz, az yazarlar. Size cevap yetiştirmekle uğraşmazlar. Ben ufak bir uğraşta bulundum ama bende çekiliyorum. Kendi kendinizi orgazm edebilirsiniz.
Bende ak partiye oy verdim ama neden ? iyi işler yapıyordu sonra durdu mahallemizi pislik götürüyor işsizlik kritik duruma doğru ilerliyor vergiler uçuk kaçık adamlar elektirikli araç yapmış onlara destek yerine benzinli araç peşinde koşmalar yani anlıcağın iyi işler yapmış olmaları şimdiki hatalarını kurtarmıyor demekki bazı şeylerin artık tazelenmesi gerekiyor
kardeşim tanıtılan araba zaten elektrikli bir araba.bu arada işsizlik veya bunun gibi sorunlar bu ülkede devletin çözemeyeceği şeyler.şunuda belirteyim işsizlik son yılların en düşük seviyelerinde seyrederken bu tür çıkışlarınız sizin hangi medyayı okuyup nasıl bilgisiz kaldığınız ile alakalıdır.
İşsizlik sorununu devlet çözmiyicek ben mi çözücem yani ? Gir bi tüik'e bak bakalım işsizlik oranları ne durumda. Sen malum medyayı takip bile etmiyorsun galiba hiç bir şeyden haberin yok. Neyse şimdi araba konusuna gelicek olursak, Mesut Çevik : " Keşke önceden biz bir şirketten arabanın haklarını aldık onu geliştiricez deselerdi" diye bi ifade kullandı. "Devlet" bunu fırsat bilip 0 dan araba yaptık milli araba yerli araba ye hüloğ diyerek sizi galeyana getirdi tabi. Kör bile olmamışsın bak onu demiyicem sana onun için biraz daha yolun var.

DH Misafiri

18.10.2015 19:58:28

0
abi şu player'ı değiştirin artık ya. yenisi eskisinden daha çok kasıyor.

DH Misafiri

18.10.2015 19:58:27

0
uludağ üniversitesi üniversiteler arası f1 yarışında arabayı tasarlayıp motoru hondadan aldı şimdi bu üniversite öğrencilerinin arabayı tasarlıyıp geliştirmesinini hiç mi önemi yok yanlış düşünüyorsunuz hocam bence üstündeki parçaların 100de 1 bile yerli olsa bu bir ilerlemedir bence.Tabi ki bir mercedes değil zaten bunu beklemek akıl işi değil bence.

TheStarBox

18.10.2015 19:04:41

-1
quote:

Orjinalden alıntı: rambocuk
quote:

Orjinalden alıntı: borealatis Bütün bu saçma sapan karşı çıkmalar eleştiriler, kabullenememeler,yorumlar bütün bunların Ak parti döneminde yapılmış olması. Şu dönemde "yok şunun şu metalinin kalitesi şu standartlarda uygun değil" gibi sözler söyleyen şu adamcıklar daha düne kadar bayrak ipinin %100 yerli üretiyoruz diye manşet atıyorlardı :) Yani gerçekten komik. Bu arada Mesut Çevik i dinledim ve direk Talhanın haberlerine atladım. Gerçekten saçmalık. Umarım çekimden sonra kendisini bir kere olsun izliyor, dinliyordur. Bu kadar bariz ve kör şekilde konuşulmaz. Editörüm diyorsun ya hani, siz eleştiri yapmıyorsunuz, siz kötülemeye yer aramışsınız. Yani Türkiye böyle bişeye imza atıyor ama ağzınızdan bir tek olumlu kelime çıkmıyor. Kaldı ki Türkiye çok ilginç projeleri gerçekleştiriyor, gerçekleştirdi. Mühendislik harikası dünyada ilk olan projeler gerçekleştirildi. Bunlardan haberiniz yok mu ? Tabi ki var ama haber yapmazsın. Kusura bakmayın ama burada ben art niyet ararım. Sende buna ancak "sözde" habercilik dersin. Millet sana bugün gülmez belki ama yarın gülecek. Evet, bu düşüncelere sahip olmayan insanlar bu forumun sayfalarında size cevap yetiştirmeye çalışmıyor, o yüzden mesajlarını çok görmezsiniz, az yazarlar. Size cevap yetiştirmekle uğraşmazlar. Ben ufak bir uğraşta bulundum ama bende çekiliyorum. Kendi kendinizi orgazm edebilirsiniz.
Bende ak partiye oy verdim ama neden ? iyi işler yapıyordu sonra durdu mahallemizi pislik götürüyor işsizlik kritik duruma doğru ilerliyor vergiler uçuk kaçık adamlar elektirikli araç yapmış onlara destek yerine benzinli araç peşinde koşmalar yani anlıcağın iyi işler yapmış olmaları şimdiki hatalarını kurtarmıyor demekki bazı şeylerin artık tazelenmesi gerekiyor
kardeşim tanıtılan araba zaten elektrikli bir araba.bu arada işsizlik veya bunun gibi sorunlar bu ülkede devletin çözemeyeceği şeyler.şunuda belirteyim işsizlik son yılların en düşük seviyelerinde seyrederken bu tür çıkışlarınız sizin hangi medyayı okuyup nasıl bilgisiz kaldığınız ile alakalıdır.

the clicker1

18.10.2015 13:56:08

+3
Bu Talha ya sosyal medyada kim küfür ediyor acaba? Sürekli bu konudan dem vuruyor adam gayet kibar Talha ya da küfür ediyorlarsa yuh artık.

rambocuk

18.10.2015 11:17:16

+2
quote:

Orjinalden alıntı: borealatis Bütün bu saçma sapan karşı çıkmalar eleştiriler, kabullenememeler,yorumlar bütün bunların Ak parti döneminde yapılmış olması. Şu dönemde "yok şunun şu metalinin kalitesi şu standartlarda uygun değil" gibi sözler söyleyen şu adamcıklar daha düne kadar bayrak ipinin %100 yerli üretiyoruz diye manşet atıyorlardı :) Yani gerçekten komik. Bu arada Mesut Çevik i dinledim ve direk Talhanın haberlerine atladım. Gerçekten saçmalık. Umarım çekimden sonra kendisini bir kere olsun izliyor, dinliyordur. Bu kadar bariz ve kör şekilde konuşulmaz. Editörüm diyorsun ya hani, siz eleştiri yapmıyorsunuz, siz kötülemeye yer aramışsınız. Yani Türkiye böyle bişeye imza atıyor ama ağzınızdan bir tek olumlu kelime çıkmıyor. Kaldı ki Türkiye çok ilginç projeleri gerçekleştiriyor, gerçekleştirdi. Mühendislik harikası dünyada ilk olan projeler gerçekleştirildi. Bunlardan haberiniz yok mu ? Tabi ki var ama haber yapmazsın. Kusura bakmayın ama burada ben art niyet ararım. Sende buna ancak "sözde" habercilik dersin. Millet sana bugün gülmez belki ama yarın gülecek. Evet, bu düşüncelere sahip olmayan insanlar bu forumun sayfalarında size cevap yetiştirmeye çalışmıyor, o yüzden mesajlarını çok görmezsiniz, az yazarlar. Size cevap yetiştirmekle uğraşmazlar. Ben ufak bir uğraşta bulundum ama bende çekiliyorum. Kendi kendinizi orgazm edebilirsiniz.
Bende ak partiye oy verdim ama neden ? iyi işler yapıyordu sonra durdu mahallemizi pislik götürüyor işsizlik kritik duruma doğru ilerliyor vergiler uçuk kaçık adamlar elektirikli araç yapmış onlara destek yerine benzinli araç peşinde koşmalar yani anlıcağın iyi işler yapmış olmaları şimdiki hatalarını kurtarmıyor demekki bazı şeylerin artık tazelenmesi gerekiyor

Mianfei

18.10.2015 09:40:57

+1
quote:

Orijinalden alıntı: borealatis Bütün bu saçma sapan karşı çıkmalar eleştiriler, kabullenememeler,yorumlar bütün bunların Ak parti döneminde yapılmış olması. Şu dönemde "yok şunun şu metalinin kalitesi şu standartlarda uygun değil" gibi sözler söyleyen şu adamcıklar daha düne kadar bayrak ipinin %100 yerli üretiyoruz diye manşet atıyorlardı :) Yani gerçekten komik. Bu arada Mesut Çevik i dinledim ve direk Talhanın haberlerine atladım. Gerçekten saçmalık. Umarım çekimden sonra kendisini bir kere olsun izliyor, dinliyordur. Bu kadar bariz ve kör şekilde konuşulmaz. Editörüm diyorsun ya hani, siz eleştiri yapmıyorsunuz, siz kötülemeye yer aramışsınız. Yani Türkiye böyle bişeye imza atıyor ama ağzınızdan bir tek olumlu kelime çıkmıyor. Kaldı ki Türkiye çok ilginç projeleri gerçekleştiriyor, gerçekleştirdi. Mühendislik harikası dünyada ilk olan projeler gerçekleştirildi. Bunlardan haberiniz yok mu ? Tabi ki var ama haber yapmazsın. Kusura bakmayın ama burada ben art niyet ararım. Sende buna ancak "sözde" habercilik dersin. Millet sana bugün gülmez belki ama yarın gülecek. Evet, bu düşüncelere sahip olmayan insanlar bu forumun sayfalarında size cevap yetiştirmeye çalışmıyor, o yüzden mesajlarını çok görmezsiniz, az yazarlar. Size cevap yetiştirmekle uğraşmazlar. Ben ufak bir uğraşta bulundum ama bende çekiliyorum. Kendi kendinizi orgazm edebilirsiniz.
Dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlar. Ama sen burda onu yapamazsin çadırda millete gülümse. Ulkenin ne kadar berbat halde oldugunu goremiyosan ve hala Türkiye bişeyler yapti diyosan helal olsun kafandan verde bizde bosuna alkole para vermeyelim.

BSC Misafiri

18.10.2015 02:06:26

0
metro goldwyn mayer Metro 2033 ün filmini yapcakmış bu bilgiyi daha önce 2si1 de paylaştıysanız linkini paylaşmadıysanız paylaşırsanız sevinirim kolay gelsin

Lyc

17.10.2015 21:28:30

+9
en baştaki özet kısmı çok saçma olmş tüm heycanı yitiriyor

GoldPunch

17.10.2015 20:26:26

-1
quote:

Orijinalden alıntı: redoracle O deilde şu quantum haberindeki neşeli,fatso,metalci ne alaka,ne yapıyor anlamadım? Üzerine sıvı nitrojen gibi bişey döküyolar fokur fokur dumanlı,ama şişman dude'a etki etmiyor,tişörttemi bişey var,adamdamı,yoksa adam donarken quantum sesimi ölçüyolar vücudundan gelen,nedir?
Aynen ben de anlamadım orayı.

1BilimAdamı

17.10.2015 20:00:16

+1
aya "astroloji" üssü burçlar artık daha kesin öğrenilebilecek

Dovahkiin

17.10.2015 17:28:15

+6
Öncelikle şu başta haber başlıklarını söyleme kısmı olmamış. Merak hissini yok ediyor ve zaten dinleyeceğimiz haberler için tekrar 6-7 dk kaybetmeye gerek yok. Yerli araba konusuna gelirsek. Takdir etmemiz için bir neden söyleyin bana? Son halinin prototipten farklı olacağını açıklamayı yapan şahıs bile söylemedi. 20-25 bin fiyat olacağını kimse söylemedi. Olmayacağını hepimiz biliyoruz. Şeffaflıktan olabilecek en uzak noktadaydı. Kimse fark etmese Cadillac'ı yerli tasarım diye yutturacaklardı. Bir de kamuflaj giydirmeleri enayi yerine koymaya çalıştıklarını bir kez daha gösteriyor. Bu daha önceden yapılmamış, özel bir şirketin, gizli bir projesi değil ki. Senin benim vergimle yapılacaksa, detaylarını paylaşacaksın arkadaş. Aynı kasayı kullanarak yakıtlı ve elektrikli araç üretmek var bir de. Çalışma sistemlerinin alakasız olduğunu belirtmeme gerek var mı? Şanzımanı egzozu söküp elektrik motor + pil mi takılacağını sanıyorsunuz? İvmelenmesi, maksimum hızı, ağırlığı, ağırlık merkezi herşeyi farklı bunların. Baştan aşağı ona göre tasarım yapman lazım BMW i3 gibi. Yoksa bu işin uzmanları salak da doğrusunu biz mi göstereceğiz? "EYYY TESLA" Bu çamur atmak değil. Bunlar gerçekler. Akepe yapmış cehape yapmış önemi yok, hepimizin parasıyla yapılıyor bunlar. Milattan önce üretilmiş kasayı alıp, desenli donla üstünü kapatıp, "Ya işte 2020 gibi falan %90 yerli olarak üreteceğiz" demek başarı değildir.

X-FI

17.10.2015 17:25:47

0
Beyler gösterilen o assassins creed videosu nereden?

redoracle

17.10.2015 17:01:04

0
O deilde şu quantum haberindeki neşeli,fatso,metalci ne alaka,ne yapıyor anlamadım? Üzerine sıvı nitrojen gibi bişey döküyolar fokur fokur dumanlı,ama şişman dude'a etki etmiyor,tişörttemi bişey var,adamdamı,yoksa adam donarken quantum sesimi ölçüyolar vücudundan gelen,nedir?

mgedik06

17.10.2015 16:18:25

0
dostum sana ne oluyor anlamadım...? seninle muhatap olan oldumu, körü körüne devlet düşmanı tavrınla cevap vermeye filan çalışmışsın...? birde nezaketten behsediyor... nezaket sahibi insan kendine hitab edilmeden araya karışmaz... ne derler bilirsin...

trojannn

17.10.2015 15:54:21

-3
quote:

Orijinalden alıntı: mgedik06 tablet dağatacağına 60 şer bin dolarlık araba al dağıt bu ne ya...? kafan yerinde mi senin...? devlet erkanına 60 ar bin dolarlık elektirikli araç makam aracı olarak alınıp dağatılacak sonra...? bir kaç tonluk zırh o araca uygulanabilecek mi...? edilse dahi sonrasında o araç kaç km hız yapıp kaç km menzile sahip olacak...? yerinden kalkabilecek mi acaba...? güldürme bizi MESUT ÇEVİK... Elektrikli arabayı zaten yurdum insanıda üretiyor o zor bir şey değil, çinde üniversite öğrencileri proje ödevi olarak elektrikli araba yapıyorlar... haber kaynakları 9-10 bin dolara maaledilen elektirikli araçlar ile dolu ... dışardan parça alarak o işler çok kolay... 3 bin parça dışarıdan mış... geriye ne kaldı direksiyon simidimi... Kaldıki Hacettepenin yaptığı araç devletin yapacağı yerli araca alternatif düşüncesi ile yapılan bir araç değil, son 5 yıldır bir çok üniversitenin akademik başarısını gösterme metodu oldu elektirikli araç yapmak... yok efendim adamlar herşeyi açıklamış bilmem ne... neyi neye kıyas ediyorsun...! [:] Türkiye 20-25 bin TL ye vatandaşına sunabileceği mekanik arabanın peşinde, hem 160-170 bin TL lik elektirkli arabayı kaç kişi alacak kullanacak bu ülkede...? hadi seri üretime geçsin yarı fiyata düşsün yine bir çok kişi alamaz 70-80 bine araba... alsan dahi kullanışlı bir şey değil... pahalılığı ve şarj problemleri nedeni ile bugün tüm dünyada rağbet yok zaten elektirikli araçlara... sizin kadar körü körüne muhalefet görmedim, bir kısmı yerli bir kısmı dışarıdan savunma sanayii teknolojisine sanki %100 ü yerlimi üretiliyor... bir kısmını sağdan soldan alıyorsun sonra yerli üretim diyorsun önemli olan hepsini yerli üretmek dersiniz... şimdide devlet tutturdu aracın hepsi yerli olacak diye... siz bir kısmını dışardan tedarik edin bir kısmını üretin bugün bütün firmalar bu şekilde hareket ediyor doğru olan bu dersiniz... duruma göre şekil değiştirme MESUT ÇEVİK... 12-13 sene önce senin ülken memurunun maaşını ödeyemeyecek duruma gelmiş, İMF in borç dahi vermeyi kabul etmediği yok oluşun eşeğinde bir ülke iken bugün kendi uydusunu üretip uzaya fırlatan bir ülke oldu... Ülke başındakiler neyin ne olduğundan bırakta senin kadar haberdar olsunlar... Hyundai, Cadillac, Saab gibi firmalar ile fikir ortaklığı ile devam ettiriliyor bu iş... bizim ülkede ne kadar çok kendi alanı olmayan konularda yorum yapmayı seven insan var...! yok efendim 2007 cadillac kasa en tutulmayan kasa olmuş... bilmem ne... fiat linea aston martinden devşirme kasa ama satış rekoru kırdı bizim ülkede, insanlar alırken kasanın hangi marka modele ait olduğuna veya benzediğine mi baktı...? MESUT ÇEVİK... kaldıki bu yerli araç ve yerli araç için gayet başarılı bir kasa... çıksın satış rekoru kıracaktır. Bizim ülkemizde çok büyük zihniyet problemi var... bu zihniyet devrim arabalarınıda engelledi zamanında... bugün üretilmek istenilen aracada ağzına geleni söyleyecektir... hayırlısı olur inş. ben en iyisini yapacağımıza eminim diyemiyor kimse... neden diyemiyor...? bu işe girişenler kendi zihniyetinde olan insanlar değilde ondan... bu güne kadar yapılan bir çok projeleri ve yerli araba konusunu kendi zihniyetindeki birisi başlatsaydı o adamın her yere heykelini dikerlerdi...
bir gelişmemişlik örneği kardeşimizi dinlemekteyiz. o kadar alakasız konuşuyorsunuz ki -saygımdan siz diye hitap ediyorum. tam tersine sizin gibi kişiler sayesinde gelişemiyoruz. o 50 60 bin dolarlık arabalar seriye geçince ucuzlasın diyor adam. tablet çocukları geliştirmez.

BSC Misafiri

17.10.2015 15:38:44

0
quote:

Orjinalden alıntı: There goes your life x360 emulatorü pc için hayal, spencer'in röpörtaj sırasında getirmeyiz demesini beklemiyordunuz herhalde zaten kurduğu cümlede "I would like to see x360 games on pc". Bunun altındaki amaç windows10'u arka planda bırakmamak sonuçta ikiside microsoft ürünü. Bu arada çeviri yanlış sanırım çünkü röpörtajda emülatör üzerinde çalıştıklarına dair bir açıklaması yok.
Yakın zamanda xbox360 oyunları PC ye gelecek, göreceksiniz. :)

beckhir.36

17.10.2015 15:27:36

0
quote:

Orijinalden alıntı: vanhelsingson Ülkemde bir şeye mok atılmasa zaten şaşarım. Çıkın daha iyisini yapın takdir edelim. yapın eleştirinizi ama yıkıcı eleştiri yapmayın.
Aynen adam oturdugu yerden yerli araca ne gerek var alayci elestiriler yok hacettepenin ki daha yerli bu matikla hic bisey yapamayiz Mesut cevik ve benzerlerinden bahsediyorum

alasterkasor

17.10.2015 15:20:49

0
Adana'ya hoşgeldiniz ;)

vanhelsingson

17.10.2015 14:02:03

+6
Ülkemde bir şeye mok atılmasa zaten şaşarım. Çıkın daha iyisini yapın takdir edelim. yapın eleştirinizi ama yıkıcı eleştiri yapmayın.

artenis

17.10.2015 13:31:28

+1
quote:

Orijinalden alıntı: mgedik06 tablet dağatacağına 60 şer bin dolarlık araba al dağıt bu ne ya...? kafan yerinde mi senin...? devlet erkanına 60 ar bin dolarlık elektirikli araç makam aracı olarak alınıp dağatılacak sonra...? bir kaç tonluk zırh o araca uygulanabilecek mi...? edilse dahi sonrasında o araç kaç km hız yapıp kaç km menzile sahip olacak...? yerinden kalkabilecek mi acaba...? güldürme bizi MESUT ÇEVİK... Elektrikli arabayı zaten yurdum insanıda üretiyor o zor bir şey değil, çinde üniversite öğrencileri proje ödevi olarak elektrikli araba yapıyorlar... haber kaynakları 9-10 bin dolara maaledilen elektirikli araçlar ile dolu ... dışardan parça alarak o işler çok kolay... 3 bin parça dışarıdan mış... geriye ne kaldı direksiyon simidimi... Kaldıki Hacettepenin yaptığı araç devletin yapacağı yerli araca alternatif düşüncesi ile yapılan bir araç değil, son 5 yıldır bir çok üniversitenin akademik başarısını gösterme metodu oldu elektirikli araç yapmak... yok efendim adamlar herşeyi açıklamış bilmem ne... neyi neye kıyas ediyorsun...! Türkiye 20-25 bin TL ye vatandaşına sunabileceği mekanik arabanın peşinde, hem 160-170 bin TL lik elektirkli arabayı kaç kişi alacak kullanacak bu ülkede...? hadi seri üretime geçsin yarı fiyata düşsün yine bir çok kişi alamaz 70-80 bine araba... alsan dahi kullanışlı bir şey değil... pahalılığı ve şarj problemleri nedeni ile bugün tüm dünyada rağbet yok zaten elektirikli araçlara... sizin kadar körü körüne muhalefet görmedim, bir kısmı yerli bir kısmı dışarıdan savunma sanayii teknolojisine sanki %100 ü yerlimi üretiliyor... bir kısmını sağdan soldan alıyorsun sonra yerli üretim diyorsun önemli olan hepsini yerli üretmek dersiniz... şimdide devlet tutturdu aracın hepsi yerli olacak diye... siz bir kısmını dışardan tedarik edin bir kısmını üretin bugün bütün firmalar bu şekilde hareket ediyor doğru olan bu dersiniz... duruma göre şekil değiştirme MESUT ÇEVİK... 12-13 sene önce senin ülken memurunun maaşını ödeyemeyecek duruma gelmiş, İMF in borç dahi vermeyi kabul etmediği yok oluşun eşeğinde bir ülke iken bugün kendi uydusunu üretip uzaya fırlatan bir ülke oldu... Ülke başındakiler neyin ne olduğundan bırakta senin kadar haberdar olsunlar... Hyundai, Cadillac, Saab gibi firmalar ile fikir ortaklığı ile devam ettiriliyor bu iş... bizim ülkede ne kadar çok kendi alanı olmayan konularda yorum yapmayı seven insan var...! yok efendim 2007 cadillac kasa en tutulmayan kasa olmuş... bilmem ne... fiat linea aston martinden devşirme kasa ama satış rekoru kırdı bizim ülkede, insanlar alırken kasanın hangi marka modele ait olduğuna veya benzediğine mi baktı...? MESUT ÇEVİK... kaldıki bu yerli araç ve yerli araç için gayet başarılı bir kasa... çıksın satış rekoru kıracaktır. Bizim ülkemizde çok büyük zihniyet problemi var... bu zihniyet devrim arabalarınıda engelledi zamanında... bugün üretilmek istenilen aracada ağzına geleni söyleyecektir... hayırlısı olur inş. ben en iyisini yapacağımıza eminim diyemiyor kimse... neden diyemiyor...? bu işe girişenler kendi zihniyetinde olan insanlar değilde ondan... bu güne kadar yapılan bir çok projeleri ve yerli araba konusunu kendi zihniyetindeki birisi başlatsaydı o adamın her yere heykelini dikerlerdi...
1- Sadece bakanlar ve üst çok üst düzey yetkililer zırhlı araba biner, AYRICA tayyibe Renault Fluens ELEKTRİKLİ modeli hediye etti fransa ve tayyip ekranlarda o araca bindi 2- 20-25 binlik aracın peşinde Türkiye ? Evet bu cümle son derece etkili, son zamlardan önce Mercedes C180- 50bin tl idi vergisiz, anahtar teslim 95-100bin TL arasıydı, peşinde olduğumuz şeyler baya belli. 3- Tablet ÜRETİM değil TÜKETİM aracıdır, tablet üreten ülkeler cocuklarına RASPBERYY Pİ veriyor! 4- DEVRİM arabası %100 elde üretim, Türk malıydı ve CUMHURBASKANI HAYIR demişti, Burada HALK, CADILLAC arabaya tepki veriyor, Tarih manupulasyonuna grek yok. 5- Memur maasları ödeyecek duruma gelmiş TÜrkiye artık, demişsin önce maaşlar ödenmediği için zaten halk arasında SIRTINI DEVLETE YASLAYACAKSIN MEMUR OLACAKSIN lafı türetilmiştir... ! ... 5- IMF borcunu resmi rakamlarına bak, hala haklı olduğunu düşünüyorsan IMF konusunda borsaya bak yani 15 sene önce ki ASGARİ ÜCRETLE KAÇ EKMEK ALINIYOR, BUGUN KAÇ EKMEK ALINIYOR, yada ÇEYREK ALTIN ALINIYOR, windows başlat hesap makinesi aç.

manesfirst

17.10.2015 13:13:01

+1
hocam bakın güzel bir duyuru yapılmış yerli araba diyoruz siz onu gidip bir universite projesi ile karşılaştırıyorsunuz. bakın 1.'si hacettepenin yaptığı araba spor tek kapılı bir araba zaten bu tarz arabalar ülkenin %80'ine hitap etmiyor genel çift kapılı normal binek araçlarını tercih ediyor. 2.'si bu arabanın fiyatı 50-60 bin dolar yapar size 150-180 bin lira. türkiyenin %80'i gene bu parayı verebilecek güçte değil. yani siz tutup da devletin muhtemelen 35-40 bin lira civarında olacak çift kapılı binek arabasıyla bunu kıyaslamanız mantıklı olmaz. ki zaten bu yerli arabaların yapımında odtü hacettepe gibi iyi üniversitelerden yardım alınacaktır devlet tek başına yapmaz bunu. "tamamının yerli olmasına gerek yok" demişsiniz. bu eğer dış piyasaya açılabileceksek doğru. ama ilk etapta bu yerli arabaların hedefi sadece türkiye en fazla orta doğu ülkeleri/balkanlar gibi bize yakın ülkeler olacaktır. bunun için yerli üretimin olması önemli. ki adamlar "aha yarın çıkardık hemen yapıyoruz" demiyorlar 2019-2020 yıllarını gösteriyorlar ki 4-5 sene içinde tüm parçaların yerli üretiminin yapılabileceğine inanıyorum ben. şuna dayanarak: bir üniversite tek başına bir kısmı yerli bir araba yapabildiyse devlet desteği ile bu iş çok daha kolay olacaktır tamamını yerli yapmak. şimdi bunları yazım diye bir ton eksi yiyeceğim biliyorum ama gözü kapalı bir biçimde sadece duyuru yanlış yapıldı diye çok güzel bir olaya bu şekilde balta vurmayı da hoş görmüyorum.

dreameren

17.10.2015 11:30:48

-4
Yerlide hayaller Paris gerçekler Adana Merkez

byrd

17.10.2015 11:25:08

0
xbox 360 emulatörü konusunda gayri resmi yazılımcılar ilk kez bu kadar ileri bi seviyede xbox360 emülatörü gelişimi gösterdiler. Emülatörün ismi Xenia Aşağıdaki playliste gözatabilirsiniz bence heyecan verici. https://www.youtube.com/watch?v=OhsyqaHvlXk&list=PLiOt7bsZBDpsQyFwwea1DRA5kq5RFLhgo Bu emulatör microsoftun fikrini olumlu yönde değiştirmesine yardımcı olabilir.Belkide çoktan bunun farkındalar ve ortaya dedikoduyu attılar.

arkham92

17.10.2015 11:06:04

-4
quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER Mesut bi susta biraz talha konuşsun motorun soğusun be ne bu hep bi lafa atlama çabası ne yarış mı yapuyorsun sakin sakin konuşsana her şeyi ben bilirim havasındasın kendine çeki düzen ver
Adam bise biliyoki konusuyor, sen ne sacmaliyon asil? Zaten pek yorumu olmadigi yerde bise demiyor mesut reyiz.

Just My Life

17.10.2015 10:18:19

-3
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step Merhaba, Videoyu nasıl bir ortamda dinlediniz bilemiyorum ama söylediklerimle sizin yazdıklarınız arasında hiç bir alaka olmaması sesleri duyamadığınız izlenimi yarattı. Uzun uzadıya ben şunu dedim bunu dedim yazmayacağım. Videoyu açın tekrar baştan sona yüksek seste izleyin sorun kalmayacaktır. Sevgiler, Mesut Çevik
merhaba mesut abi öl de ölelim

Speed-Step

17.10.2015 10:08:25

+2
Merhaba, Videoyu nasıl bir ortamda dinlediniz bilemiyorum ama söylediklerimle sizin yazdıklarınız arasında hiç bir alaka olmaması sesleri duyamadığınız izlenimi yarattı. Uzun uzadıya ben şunu dedim bunu dedim yazmayacağım. Videoyu açın tekrar baştan sona yüksek seste izleyin sorun kalmayacaktır. Sevgiler, Mesut Çevik

Speed-Step

17.10.2015 10:05:08

0
Merhaba, Sade bir ses kaydı ile görsel bir programı karşılaştırmak doğru olmaz. 2si1, görsel öğeler üzerine kurulu ve izleyenin o anda iki kişinin olay hakkındaki heyecanını ve yorumlarını paylaşması amacıyla hazırlanan bir program. Görüşleriniz bizler için büyük önem taşıyor fakat saygılı bir şekilde birbirinizi bekleyin demeniz bir yandan bize saygısız demeniz anlamına geliyor ki bu çok anlamsız. Talha ile yakın arkadaşız ve bu program tartışma programı değil yani iki dost nasıl heyecan ile bir şeyler paylaşırken araya giriyor ya da o anki düşüncesini hemen paylaşıyorsa biz de öyle yapıyoruz. Eğer ses kaydındaki gibi bu görsel şovda büyük boşluklar verilir, diğerinin sözünü baştan sona tamamlaması beklenirse en azından benim zevkle izleyeceğim bir program hazırlamamış oluruz. Sevgiler, Mesut Çevik

UyGaR___

17.10.2015 08:19:32

0
sabah işe gelirken serviste sizi dinlemek istedim. yarı uyku halinde teknoseyir haftalık gündem değerlendirmelerini ve sizin 2si1 i dinlemeyi çok seviyorum. fakat bu bölümde o kadar yüksek tonlu ve birbirinizin sözlerinin bitmesini beklemeden aralara dalma yaptınız ki; yemin ederim kulaklığı çıkarıp fırlatacaktım yeter diye. akıl vermek gibi olmasın ama teknoseyir'de levent pekcan konuşurken nasıl murat gamzsız ve hamdi kelleci saygı ile susup bekliyorsa, hatta uzun es verse dahi araya girmeyip bittiğine emin olmaya çalışıyorlarsa birbirlerinin konuşmalarını, sizlerin de bu tip bir davranış içinde olmanızı istiyorum. siz gibi bu tip kaliteli yayın yapan çok kaynak yok. işinizi de gayet güzel icra ediyorsunuz. daha özenli olursanız bu konuda sevinirim.

Stickand

17.10.2015 07:20:44

0
Xbox360 emilatoru videoda göremedim ben

mgedik06

17.10.2015 02:35:24

-24
tablet dağatacağına 60 şer bin dolarlık araba al dağıt bu ne ya...? kafan yerinde mi senin...? devlet erkanına 60 ar bin dolarlık elektirikli araç makam aracı olarak alınıp dağatılacak sonra...? bir kaç tonluk zırh o araca uygulanabilecek mi...? edilse dahi sonrasında o araç kaç km hız yapıp kaç km menzile sahip olacak...? yerinden kalkabilecek mi acaba...? güldürme bizi MESUT ÇEVİK... Elektrikli arabayı zaten yurdum insanıda üretiyor o zor bir şey değil, çinde üniversite öğrencileri proje ödevi olarak elektrikli araba yapıyorlar... haber kaynakları 9-10 bin dolara maaledilen elektirikli araçlar ile dolu ... dışardan parça alarak o işler çok kolay... 3 bin parça dışarıdan mış... geriye ne kaldı direksiyon simidimi... Kaldıki Hacettepenin yaptığı araç devletin yapacağı yerli araca alternatif düşüncesi ile yapılan bir araç değil, son 5 yıldır bir çok üniversitenin akademik başarısını gösterme metodu oldu elektirikli araç yapmak... yok efendim adamlar herşeyi açıklamış bilmem ne... neyi neye kıyas ediyorsun...! Türkiye 20-25 bin TL ye vatandaşına sunabileceği mekanik arabanın peşinde, hem 160-170 bin TL lik elektirkli arabayı kaç kişi alacak kullanacak bu ülkede...? hadi seri üretime geçsin yarı fiyata düşsün yine bir çok kişi alamaz 70-80 bine araba... alsan dahi kullanışlı bir şey değil... pahalılığı ve şarj problemleri nedeni ile bugün tüm dünyada rağbet yok zaten elektirikli araçlara... sizin kadar körü körüne muhalefet görmedim, bir kısmı yerli bir kısmı dışarıdan savunma sanayii teknolojisine sanki %100 ü yerlimi üretiliyor... bir kısmını sağdan soldan alıyorsun sonra yerli üretim diyorsun önemli olan hepsini yerli üretmek dersiniz... şimdide devlet tutturdu aracın hepsi yerli olacak diye... siz bir kısmını dışardan tedarik edin bir kısmını üretin bugün bütün firmalar bu şekilde hareket ediyor doğru olan bu dersiniz... duruma göre şekil değiştirme MESUT ÇEVİK... 12-13 sene önce senin ülken memurunun maaşını ödeyemeyecek duruma gelmiş, İMF in borç dahi vermeyi kabul etmediği yok oluşun eşeğinde bir ülke iken bugün kendi uydusunu üretip uzaya fırlatan bir ülke oldu... Ülke başındakiler neyin ne olduğundan bırakta senin kadar haberdar olsunlar... Hyundai, Cadillac, Saab gibi firmalar ile fikir ortaklığı ile devam ettiriliyor bu iş... bizim ülkede ne kadar çok kendi alanı olmayan konularda yorum yapmayı seven insan var...! yok efendim 2007 cadillac kasa en tutulmayan kasa olmuş... bilmem ne... fiat linea aston martinden devşirme kasa ama satış rekoru kırdı bizim ülkede, insanlar alırken kasanın hangi marka modele ait olduğuna veya benzediğine mi baktı...? MESUT ÇEVİK... kaldıki bu yerli araç ve yerli araç için gayet başarılı bir kasa... çıksın satış rekoru kıracaktır. Bizim ülkemizde çok büyük zihniyet problemi var... bu zihniyet devrim arabalarınıda engelledi zamanında... bugün üretilmek istenilen aracada ağzına geleni söyleyecektir... hayırlısı olur inş. ben en iyisini yapacağımıza eminim diyemiyor kimse... neden diyemiyor...? bu işe girişenler kendi zihniyetinde olan insanlar değilde ondan... bu güne kadar yapılan bir çok projeleri ve yerli araba konusunu kendi zihniyetindeki birisi başlatsaydı o adamın her yere heykelini dikerlerdi...

Elessar Eredhian

17.10.2015 02:12:59

+3
Başta haberlerin özetini geçme işi olmamış gibi sanki. Bilemedim. Ayrıca Kanye mobil oyunların micro transaction içermesine değil, 2 yaşındaki çocuklar için yapılmış oyunların micro transaction içermesine saydırmıştı. Kim Kardashian oyununun 2 yaşındaki çocuklar için yapılmış bir oyun olduğunu sanmıyorum.

kule_genclik

17.10.2015 01:51:36

+8
bu haberleri okuma isi bence de olmamis.

HIGHER

17.10.2015 01:22:24

-10
Mesut bi susta biraz talha konuşsun motorun soğusun be ne bu hep bi lafa atlama çabası ne yarış mı yapuyorsun sakin sakin konuşsana her şeyi ben bilirim havasındasın kendine çeki düzen ver

homeedition88

17.10.2015 00:35:35

0
Cok guzel bir bolumdu tesekkur ederiz :) Araba olayini netlestirdiniz kafamiz karismisti.

MetalWave

17.10.2015 00:20:50

+14
vallahi demiştim
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın

There goes your life

17.10.2015 00:13:22

+1
x360 emulatorü pc için hayal, spencer'in röpörtaj sırasında getirmeyiz demesini beklemiyordunuz herhalde zaten kurduğu cümlede "I would like to see x360 games on pc". Bunun altındaki amaç windows10'u arka planda bırakmamak sonuçta ikiside microsoft ürünü. Bu arada çeviri yanlış sanırım çünkü röpörtajda emülatör üzerinde çalıştıklarına dair bir açıklaması yok.

beckhir.36

17.10.2015 00:07:03

0
mesut bey size katılmıyorum hyundai de bizim gibi başladı bu işe fordun alt yapısıyla

secondbest

17.10.2015 00:00:28

-7
Şunu anlayalım motorunu, pilini ve yazılımını hadi pili geçtim motorunu yapmadıktan sonra o araba yerli olmaz. Çünkü teknoloji motorda. Zor olan bilgi ve mühendislik gerektiren iş bu. Yurt dışından parçalar getirerek şov yapmak yerine keşke üniversiteler gerçek mühendislik üzerine çalışsa. Üniversitenin işi parçaları birleştirip ben elektirikli otomobil yaptım demek olmamalı.

Nachtsicht93

16.10.2015 23:32:56

0
Başlığa gel

John Sheppard

16.10.2015 22:56:52

+3
quote:

Orijinalden alıntı: RhiFaT Haberleri programın baştan itibaren sıralamanız olmamış bence ben şahsen bir sonraki haber ne diye merak ediyorum normalde.
Katılıyorum. Birden bire böyle bir konsept nerden çıktı?

John Sheppard

16.10.2015 22:55:18

0
Mesut Bey, KGB ile ilgili izlediğiniz belgeselin ismini söyler misiniz? Bende ilk defa sizden duydum böyle birşeyi, merak ettim

emre1393

16.10.2015 22:37:46

0
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Şimdi dener misiniz düzelmiş olmalı.
Hem Chrome hem de miui tarayicisinda mobil versiyonda alternatif oynatıcı yla oynat diyince şu video geliyor ipod.tr.stream.donanimhaber.com/dijital_perde-2_16102015_ipod.mp4

Qonrul

16.10.2015 22:05:24

0
haha adana merkez. bıkana kadar

Stand Alone

16.10.2015 21:55:19

+7
quote:

Orijinalden alıntı: Mağdur Adam ortanıza şöyle güzel bi kız koysanız da programa bi renk gelse konuşmasına gerek yok sadece başlıkları okusa yorumları siz yapsanız. Arkaya da fabrika mıdır nedir bi arkaplan koymuşunuz anlamsız.
Az daha sabredin, sene sonunda Victoria Secret's şovunu izleyeceğiz.

Stand Alone

16.10.2015 21:54:07

+2
Bizim insanımız cidden enteresan. Adam gider sahte Windows kullanır, netten 1 dolarlık uygulamanın APK dosyasını bulur marifet gibi anlatır, gelir sonra başkasına laf eder. Cidden bazen çok beş beleş bir millet olduğumuzu düşünüyorum.

Mağdur Adam

16.10.2015 21:53:46

+4
ortanıza şöyle güzel bi kız koysanız da programa bi renk gelse konuşmasına gerek yok sadece başlıkları okusa yorumları siz yapsanız. Arkaya da fabrika mıdır nedir bi arkaplan koymuşunuz anlamsız.

RhiFaT

16.10.2015 21:40:48

+3
Haberleri programın baştan itibaren sıralamanız olmamış bence ben şahsen bir sonraki haber ne diye merak ediyorum normalde.

callofdutyf

16.10.2015 21:27:28

0
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Alternatif oynatıcı ile dener misiniz?
Tamamdır Mesut bey, şimdi izlenebiliyor.

caneycaney

16.10.2015 21:21:08

+2
quote:

Orijinalden alıntı: FRIENDS Güzel videoydu
ne sallıyorsun kardeşim video yükleneli 33 dakika olmuş video 55 dakika ayrıca otomobil konusuna gelirsek otomobilden gram anlamayan kişiler eleştirmeye devam ediyor devrim arabalarındaki gibi Prototip araçlara cadillac diyenler prototiplerin final versiyonlarıyla arasında dağlar kadar fark olduğunu biliyor mu acaba?

Speed-Step

16.10.2015 21:20:44

+1
quote:

Orijinalden alıntı: emre1393 Bi videoyu düzgün koyamadınız, html5 için yanlış video eklemişsiniz
Şimdi dener misiniz düzelmiş olmalı.

emre1393

16.10.2015 21:18:51

0
Bi videoyu düzgün koyamadınız, html5 için yanlış video eklemişsiniz

Speed-Step

16.10.2015 21:18:40

0
quote:

Orijinalden alıntı: callofdutyf 240p de 1-2 dk sonra video başa dönüyor.buna çözüm bulunamadı.
Alternatif oynatıcı ile dener misiniz?

Speed-Step

16.10.2015 21:18:04

+1
quote:

Orijinalden alıntı: emre1393 240p alternatif oynatıcı ya tıklayınca mobilden, dijital perde videosu geliyor @Speed-Step
Uyarı için teşekkürler :) düzelttik denerseniz sevinirim.

Patren

16.10.2015 21:13:06

0
adana merkez vay arkadaş

callofdutyf

16.10.2015 21:06:14

0
240p de 1-2 dk sonra video başa dönüyor.buna çözüm bulunamadı.

Kurthitman

16.10.2015 21:03:05

0
Yine adana

GelecektenGelenDinozor

16.10.2015 21:00:40

+1
Adana Adana adama merkez patlıyor herkes şekeri alan kopmalık açıyor son ses

Aléister Crowley

16.10.2015 20:59:58

0
Yinemi Adana

emre1393

16.10.2015 20:54:25

0
240p alternatif oynatıcı ya tıklayınca mobilden, dijital perde videosu geliyor @Speed-Step

Altıpatlar

16.10.2015 20:50:02

0
"Adana Merkezli"

Vogue

16.10.2015 20:49:52

+1
Adana merkez patlıyo herkes.

Yazmayı_Severim

16.10.2015 20:49:43

-1
Hep şu kız geliyor aklıma

FRIENDS

16.10.2015 20:49:18

-3
Güzel videoydu

EzoBride

16.10.2015 20:48:53

+22
Şekeri alan kopmalık açıyo son ses
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Bölüm Sonu Canavarı 8/10 41 oy
KÜNYE
Bölüm Sonu Canavarı ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
426 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
1
OY
10
URL
EMBED
PC TEST SİSTEMİMİZ
 • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
 • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
 • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
 • Sabit Disk 128GB SSD