Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »
DİĞER BÖLÜMLER
YouTube Kanalımıza Abone Olun

2si1'in bu bölümünde oyunların kokusunu almamızı sağlayan yeni teknolojilerden, 3 Boyutlu yazıcılara, güneş enerjisiyle beslenen motorlarıyla dünya turuna çıkan uçaktan, Türkiye'deki MineCraft yasaklanması tartışmalarına ve oyun firmaları hakkındaki soruşturmaya kısacası Teknoloji ve Oyuna dair her şey bu programda.

2si1 oyun teknoloji bölümsonucanavarı minecraft yasak minecraft yasaklandı oyun fiyatları türkiye dx12 konsol satış rakamları oyun satış rakamları talha aynacı
2si1 "Şen" Teknoloji ve Oyun Programı 2si1 "Yerli Malı" Teknoloji ve Oyun Programı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

DH Misafiri

22.6.2015 20:13:20

0
Mesut Çevik ile Canlı yayın ne zaman devam edecek bide o canlı yayını nasıl yapıyorsun onun hakkında bilgi vercektin ne oldu

DH Misafiri

22.6.2015 20:13:20

0
Türkiyede en büyük sorun devletin kendini her zaman vatandaşı karşısında çok güçlü hissetmesidir.Vatandaş her zaman devlet karşısında güçsüz zayıf savunmasız olmuştur.Vatandaş her zaman devletten korkmuştur.Devlet vatandaşına korku vererek ayakta kalacagına sanmıştır.Devlet ile vatandaş aarasındaki bu durum düzelmedikçe hiç bir zaman Türkiye ileri uygar düzeydeki ülkelerin seviyesine gelemeyecektir.

DH Misafiri

22.6.2015 20:13:15

-1
ATATURK HAKKINDA NASIL OLURDA KONUSABILIRSIN MESUT CEVIK NASIL BU SEKLE GELDINIZ HERSEYINIZ POLITIKA OLDU BU SEKILDE BIR KONUSMAYI ASLA KABUL ETMIYORUZ ORNEK VERECEKSEN YURTDISINDAN ORNEK VER YETER POLITIKA DEGIL TEKNOLOJI DINLEMEK ISTIYORUZ REKLAM DEGIL GERCEKLERIN PESINDEYIZ POLITIKAMIZ BIZE YETERI KADAR HERKESIN KAFASINDA VAR ZATEN!!!

DigitalWorld

28.3.2015 12:16:16

0
quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit mesut bey siyaset yapmıyor belki programa olan ilgiyi arttırma çabasında evet ve bunu kısmende başarmış görüyorum. aile bakanı elalemin milyon dolar kazandığı oyuna bilir kişi raporları olmadan laf ederse mesut çevik te böyle bir teknoloji sitesinin ekibinde ise haklı olarak konuşur da eleştirirde. asıl siyaset bu işlere derinlemesiye sızmış desek daha doğru. bu ülkede madem osmanlı özlemi var neden fatih sultan mehmet örnek alınmıyor. adam avrupa da kimyacılar yakılırken bugün amerika nın yaptığı gibi bütün bilim adamlarını topluyor. bana öyle bir top dizayn edinki bizans surlarını yerle bir etsin diyor. bakın o adamlar avrupa da kelle korkusu yaşarken burada para bile kazanıyorlar ve o muhteşem topları icat ediyorlar. işte ilimin ülkeye katkısı tüm ülkeler sana hürmet eder korku duyar. ama biz şu an ne yapıyoruz hazırı tüketiyoruz. değeri kuş gibi hafifleyen paramızı ithal ürünlere döküp ülkenin cari açığını arttırıyoruz. ihracat rakamları ithal ürünlerin yanında esamesi okunmaz hale gelmiş. bakın bir ülke ihracattan çok ithalat yaparsa kesinlikle zarara uğrar bunun lamı cimi yok. keşke köy enstitüleri kapanmasaydı bugün belki halk biraz daha modern kafada olurdu. üretirdi icat ederdi sorun çözerdi. komünist yetişecek eyvah halk bilinçlenirse oyları toplayamayız korkularıyla bir bir kapattılar. ama bugün bakın köylerimizde erkekler oturmuş kahvelerde kumar çay. hanımların sırtında odun karnında çocuk. bakın daha geçen sene memleketim olan karadenizdeydim. inanın ki adamlar bahçelerine bile bakmıyor artık her tarafı diken sarmış herkes tembelleşmiş. devletten gelecek 3 kuruşa bakıyorlar. bizim halkımız inançlıdır namazını da kılar başını da örter ama şu an derin uykudadırlar. kurtuluş savaşı öncesinde de böyle son ana kadar hiç bir şeyden haberleri yokmuş. memleket parselleniyorken anadolu da ki halk hala padişahımız çok yaşa diyormuş. ama baktılar ki memleket elden gidiyor el birliğiyle lazı kürdü türkü bu toprağı savunmuş. sanıyorum olanlardan yine geç te olsa dersler alınacak dinimize de ilime de gereken değerler verilecek diğer ülkelerin gıpta ile baktığı bir ülke olacağız epey ileri bir zamanda.
Aile bakanı öyle bir şey demedi. Sorun da orada zaten. Gazetecinin biri ( Dün akşam arkak sokaklarda vardı işte gazeteci güya. Sallıyor da sallıyor. Aynı o misal. ) diyor ki efendim böyle bir oyun var işte karısını öldürüp puan alıyorlar. Bakan da diyor ki. Varsa böyle bir şey araştırır gerekeni yaparız diyor. Gidiyor birine araştır şu oyunu diyor. Sonra medya bir körüklüyor ki işte yasaklanacak falan filan vb diye. TV lerde sözde psikologlar sallıyor işte zararlı falan diye. Olay aslen bundan ibaret. İki ihtimal var ve beni ikisi de endişelendiriyor. Birincisi haberciliğin bu kadar ayağa düşmesi ve habercilerin kafasına göre haber uydurması yani salak olmaları. Diğer ihtimal de Türkiye nin itibarını zedelemek için kasten ortalığın ateşlenmesi. Ki bence asıl sebep bu.

DH Misafiri

21.3.2015 20:37:53

0
Mesut Çevik, sen hakikatti inandıklarını konuşmaya devam et. Her eleştiriyi siyaset olarak algılayan insanlar her zaman var olacak. Çünkü bu insanlar ülke geleceğini düşünmüyor. Onlar futbol takımı tutuyorlar.

Aaron Paul

17.3.2015 17:48:40

+4
Sevgili, Mesut Çevik; Sağol, Var ol... Aklımızdakileri dile getiriyorsun... Dürüstsün, dobrasın...Doğruları söylüyorsun... Eminim ki sen ülkenin üst düzey bi mevkisinde olsaydın. kuşkusuz harika şeyler yapabilirdin... Eleştirmekten çekinmiyorsun... Ağzına sağlık... Sevgili, Talha Aynacı; Senide kim susturuyor böyle ? Mesut çeviğin söylediklerine onay bile veremiyorsun kafa sallayıp :( Sende düşüncelerini dile getirmekten çekinme... Eleştiri yapmaya korkar oldun. Eskiden böyle değildin... Konulara ve gündeme çok seviyeli duruyorsun... Neyse, ağzınıza sağlık. Keyifli program oldu...

Recharged

17.3.2015 17:24:38

0
Mesut Çevik sonunda patlamış. Haklı bir patlama olarak bakıyorum ve mantıklı yaklaşırsanız söyledikleri doğru. Eleştiriler dozunda ancak bu eleştirlerin farklı yorumlanması şaşırtmıyor artık.

soralalp

17.3.2015 14:16:38

0
Çok haklısınız hocam, arkadaş koru körüne savunuyordu anlamayacağı için detaya girmedim bende.

Ray Kurzweil

17.3.2015 14:11:38

0
quote:

Orijinalden alıntı: soralalp Daha somut yorumlar beklerdim sizden biraz koru körüne bakıyorsunuz gibi geldi bana yorumunuz. Lütfen Atatürk'ün ülke adına yaptığı yatırımlara hatta günümüzde bile Atatürk modeli diye adlandirilan bir ekonomik model uygulayarak gün yüzüne çıkan ülkeleri biraz inceleyin, okuyun ve yıllar önce yapılan yaklaşıma bakın. Bir de günümüzde bir adamın kalkıp iktisatin temel kurallarından olan ve düşük istihdam sağlanan ve gelir düzeyinin düşük olduğu bizim gibi bir ülkede faiz yukseltmesinin ivedi olmasının kendi kafasına göre mantıksız olduğunu savunmasına bakın. Gerçek dinamiklerden uzak, ekonomiye hiç bir faydası dokunmayacak ve banane banane ben böyle istiyorum böyle olacak yaklaşımından öteye gidemeyen bir tutumun destekleyenleri tarafından savunulması= bakınız günümüz dövizi. Bunlar gerçekler, inkar edildiği sürece duzelmeyecekler. İyi akşamlar dilerim.
Merhaba, doların yükselmesinin sebeplerinden biride faizin düşük tutulmaya çalışılmasından dolayı. Merkez bankasının faizleri indirmemesinin sebebi doların yükselmesini engellemekti. Faiz düşürülürse ülkeye giren dolar miktarı düşer, çıkan dolar miktarı artar. Bu da doların iç piyasada daha fazla yükselmesine sebep olur.

tricore

17.3.2015 02:39:14

0
quote:

Orijinalden alıntı: Wi Fi

Bu yazdıklarınla da bi şey ifade etmiş olmuyorsun zaten. Demek istediğimi anlamamışsın, o basiretin sende olduğunuda sanmıyorum.
off sesi buraya geldi :D

ilker90

17.3.2015 01:22:11

+4
ilk defa mesut çeviği her söylediğini destekleyeceğim aklıma bile gelmezdi helal olsun diyorum YOK ATATÜRK E LAF Söylemiş vs vs diyenlere siz nerenizden anladığınıza bağlı .ATATÜRK kendisi diyor zaten "Beni övme Gelecek için neler yapacağız, onlardan bahsediniz!" diyor madem o kadar ATATÜRK Ü Seviyorsunuz kendine güvenen varsa girer twittra belediye başkanlarının ettiği hakaretler için dava açar.. lafla penir gemisi yürümüyor.. tabiki troller heryerde var cahil+paraya tapan bir kesim..sen paraları betona göm sonra dış ticaret açığımız çok fazla hemen vergi getirelim de :) neyse bu konulara girmicem anlayan anlıyor trt4k yayını içinde yazmıştım mesut bey e helal olsun boş işlerle uğşacağına git belgesel çek dünyaya pazarla diyor bizimkiler elin teknolojisi ile övünüyor elin belgeseli ile para kazanmaya çalışıyor çin malı uyduruk tablettin bile devlete faturasının 750 tl olduğunu duyunca şoke oldum gerçekten ne zengin bir milletiz biz akıllı tahtalar tabletler bilgisayar laboratuvarları sonuç? alın işte ygs geçen gün yapıldı herkes ağlıyor matematik yapmıyoruz :( vs üniversitlerden mezun ol diplomalı hıyarcı olarak hayata devam et ondan sonra trol kardeşler ama siz iktidarı eleştiriyorsunuz ammda muhalefetsiniz bakın şu etrafınıza heryer ne güzel gökdelen kuleler rezidanslar duble yollar köprüler tüp geçitler ohh ne güzel:) marsa giden cahildir su bulacakta ne olacak bize iphone dağıtsın kafası.. bizim millet inşaatlarda ırgatlığı seviyor gördüm çalıştım bir kişide yanımızda öldü bunları anlatsan ne yani çalışmayalım der :) sen projelendir sen sat markanı otelini gelsin yabancılar çalışsın onu bile anlatamazsın neyse uzar gider bu konu isteyen osmanlıcılık oynamaya devam eder osmanlı yılıkılmadan önce zaten 100 yıl geride idik milllet sanayi devrimi yaparken bizimkiler elinde basma basıyordu caddede lokum satıyordu CUMHURUYETİN KURULMASINI BİLE HAZMEDEMEYEN bir toplumdan bilim beklemek SALAKLIKTIR

Candaroglu37

16.3.2015 22:22:35

0
çok güzel düşünceler fakat bir laf vardır olsa ile bulsayı ekmişler hiç bitmiş tamam devlet programlama yada tasarım vs.dersleri koydu kim anlatacak yetişmiş hocası mı var bırakın bu dersleri bilgisayardan doğru düzgün anlayan hoca bulmak bile zor orta okulda bilgisayar dersi hocama bilgisayar öğretmiş adamım ben siz yazılım diyorsunuz söylemek çok kolay da gerisi gelmiyor

muratkaya

16.3.2015 21:41:55

0
Oculus Rift yanında kullanılacak koku cihazının gerçeklik hissini artıracak ciddi bir etkisi olacağına inanıyorum şimdi Mesut Çevik bunu saçma bulduğu halde 'aman söylemeyeyim, belki önemli olduğunu düşünenler vardır' deyip susması mı gerekir? Yıllarca susturulmanın, bastırılmanın acısını en derinden yaşamış bir kesim olarak aynı şeyi başkalarına yapmaya başlamamız çok büyük bir çıkmaz. Program mükemmel olmuş. Lütfen medeniyet duygusunu bir nebze olsun yaşamamız için böyle içten olmaya devam edin.

redoracle

16.3.2015 00:44:30

+1
Bi dahaki program 2 si 1 Çılgın olmalı mutlaka,kaç kere çılgın dendiğini sayamadım bile

barbarian161

15.3.2015 20:03:05

+1
helal olsun dogruyu soyleyeni dokuz koyden kovarlar sonuna kadar katılıyor ve destek veriyorum mesut bey.Türkiyenin iyiligi için soylenmiş her sozun deri var.

musAKka

15.3.2015 18:45:34

+8
Konunun altına "programdaki şu şu şu fikirlerinize katılmıyorum, ben şu şekilde düşünüyorum" diyerek fikir paylaşımı yapmak yerine "sana fikrini soran olmadı, sen haber anlat" demek gerçekten çok olgun bir davranış olmuş. Yarın da program sonrası "sana hangi konsolu daha güçlü bulduğunu soran olmadı", "sana bu aralar hangi ekran kartını almayı daha mantıklı bulduğunu soran olmadı", "sana Battlefield mı, Call of Duty mi daha iyi diye soran olmadı", "yorum yapma, haber anlat" denilecek (ki zaten zamanında bir çok defa denildi). Daha söyleneni anlamakta zorluk yaşayan, fanatiklik yapıp farklı düşünceyi duymaya bile tahammülü olmayan, başkalarının istek ve düşüncelerine saygı göstermeyen insanlara bu tür programlar fazla. Yani siyasetmiş, bilmemneymiş, bunlar tamamen bahane. İnsanların duymaya korktukları şeyler sadece siyaset değil, günü gelince konsol, ekran kartı, işlemci, oyun vs. oluyor. Ve hepsi sana sadece "işlerine gelmediği zaman" fikrini sormuyor. En temizi haberleri yorum yapmadan baştan sona slayt şeklinde okuyun, 30 dakikada bitirin. Hem kafanız rahat olur, hem de daha az yorulursunuz. Ayrıca Gün hoca da fazlasıyla memnun olur gibi gözüküyor.

AC_Hawker

15.3.2015 15:19:02

-1
o arkadaki görüntü ne ya :D neresi orası?

Hands0meJack

15.3.2015 13:59:44

+1
mesut bey siyaset yapmıyor belki programa olan ilgiyi arttırma çabasında evet ve bunu kısmende başarmış görüyorum. aile bakanı elalemin milyon dolar kazandığı oyuna bilir kişi raporları olmadan laf ederse mesut çevik te böyle bir teknoloji sitesinin ekibinde ise haklı olarak konuşur da eleştirirde. asıl siyaset bu işlere derinlemesiye sızmış desek daha doğru. bu ülkede madem osmanlı özlemi var neden fatih sultan mehmet örnek alınmıyor. adam avrupa da kimyacılar yakılırken bugün amerika nın yaptığı gibi bütün bilim adamlarını topluyor. bana öyle bir top dizayn edinki bizans surlarını yerle bir etsin diyor. bakın o adamlar avrupa da kelle korkusu yaşarken burada para bile kazanıyorlar ve o muhteşem topları icat ediyorlar. işte ilimin ülkeye katkısı tüm ülkeler sana hürmet eder korku duyar. ama biz şu an ne yapıyoruz hazırı tüketiyoruz. değeri kuş gibi hafifleyen paramızı ithal ürünlere döküp ülkenin cari açığını arttırıyoruz. ihracat rakamları ithal ürünlerin yanında esamesi okunmaz hale gelmiş. bakın bir ülke ihracattan çok ithalat yaparsa kesinlikle zarara uğrar bunun lamı cimi yok. keşke köy enstitüleri kapanmasaydı bugün belki halk biraz daha modern kafada olurdu. üretirdi icat ederdi sorun çözerdi. komünist yetişecek eyvah halk bilinçlenirse oyları toplayamayız korkularıyla bir bir kapattılar. ama bugün bakın köylerimizde erkekler oturmuş kahvelerde kumar çay. hanımların sırtında odun karnında çocuk. bakın daha geçen sene memleketim olan karadenizdeydim. inanın ki adamlar bahçelerine bile bakmıyor artık her tarafı diken sarmış herkes tembelleşmiş. devletten gelecek 3 kuruşa bakıyorlar. bizim halkımız inançlıdır namazını da kılar başını da örter ama şu an derin uykudadırlar. kurtuluş savaşı öncesinde de böyle son ana kadar hiç bir şeyden haberleri yokmuş. memleket parselleniyorken anadolu da ki halk hala padişahımız çok yaşa diyormuş. ama baktılar ki memleket elden gidiyor el birliğiyle lazı kürdü türkü bu toprağı savunmuş. sanıyorum olanlardan yine geç te olsa dersler alınacak dinimize de ilime de gereken değerler verilecek diğer ülkelerin gıpta ile baktığı bir ülke olacağız epey ileri bir zamanda.

kartal172

15.3.2015 11:09:45

-1
Akrepe'ye selam Hırtlar Vadisine devam...

DigitalWorld

15.3.2015 10:25:21

+4
Abi hani diyor ya işini bilmeyen insanlar bilmedikleri konuya bodoslama dalınca diye. Ona göre de bir lafımız var. "İşini bilmeyen çavuşlar, döner g....ü avuçlar." Durum tam olarak bu oyun mevzusunda. Ya başa bir yerde dediği gibi. Piksel piksel oyun zaten Allah aşkına çocuklar bunun mu gerçek dünyayla farkını ayırt edemiyor? Zaten şu iyice uçmuş. Çocuklar ailesinden izinsiz oyunu satın alabilir. Arkadaş oyunun zaten paralı olması şu demek; aile bakar oyuna uygun görmez ise para vermez çocuk ta oyunu alamaz. Ama yok çocuk evden para çalıp oyun alıyor ise oyunun bir suçu olamaz ki? O ailede bir sorun var demektir. Bu kafa ile Tüm alışverişi kapatalım o zaman ya. Online olan tüm siteleri kapatalım Hepsiburada vb hepsini at gitsin. Ama o da kesmez alışverişi komple yasaklamak lazım. Arkadaş şimdinin çocukları öyle uyanık ki. Bir eyi istiyor ise alır. Gerekirse 3 arkadaş sırt sırta çıkıp babasının paltosu ile gidip mağazadan da alır istediğini. Bir kere bu oyun yahu. Neymiş işte oyunda iletişim yüzünden sakıncalı kişiler ile karşılaşabilirmiş. Ne alaka. Ona bakarsan okulların önüne pusu kurmuşlar hatta öğrenciler bile artık işe girmiş. Çocuk oyun oynamasın gitsin uyuşturucu tacirleriyle görüşsün daha mı iyi?

DigitalWorld

15.3.2015 09:46:07

-1
quote:

Orijinalden alıntı: RaDReS Adam demiş bu görüşü benimsemiyorum şu uygulama şöyle olsa daha faydalı olur... Kendince fikrini söylemiş... Sonunda da zaten "bunlar beni bağlar" diyor... Katılırsın katılmazsın o sana kalmış... Gel gelelim yorumlara bak yok "siyaset yapma"(sanki bu ülkede bu mümkünmüş gibi yediğimiz ekmeğe bile siyaset karışmış), yok "kendi yorumunu kendine sakla" hatta "kendini ne zannediyorsun" diyen var yuh artık... Kusura bakmayın da varsa fikrinde eksiklik söyle adamın fikrini geliştir yada karşı bulduğun nedir onu açıkla beyin jimnastiği yapalım geyiğe dökelim eğlenelim unutmayın burada konuşulan en küçük fikir bu forumu takip eden bir genci etkileyebilir beklide bir gün söz sahibi olur bakarsın bir gün gazeteyi okurken şöyle dersin "valla benim aklıma gelmişti" ama sizin gibi düşünmeyeni susturarak nereye varmaya çalışıyorsunuz? bu düşünce tarzı yüzünden iki darbe sayısız siyasi istikrasızlık yaşamadık mı? Tek insan tipi tek kültür tek düşünce tarzı isteyenler! Kafanıza şunu iyice sokun bu OLMAYACAK bu sadece kamplaşmanıza ve yozlaşmanıza neden olacak ve tarafınızda fark etmeyecek bilin… onun için kendiniz gibi düşünmeyen insanlardan nefret etmeyi bırakın artık. Bunun size de karşınızdaki kişiye de bu ülkeye de faydası yok. Bu ülkenin hepimizin olduğunu unutmayın kimse kimseyi bu ülkeden kovamaz yada yok edemez sadece birbirimiz anlamalıyız ve birini anlamak istiyorsanız “dileyin” ve saygı gösterin bu kadar basit... Ayrıca dünyanın en gelişmiş ülkesi kendini yazılımda geri olduğunu düşünüyor ve insanına maddi manevi destek oluyor bizimde bunu ülkemizden beklememiz gayet normal değil mi? ben bunda zerre siyasi olgu görmüyorum... Yazılım öğretilsin kısmına gelirsem tamam öğretilsin de bu işin milyon tane testi var küçük yaşlarda çocukların neye yeteneği var bakılsın sosyoloji düşünce yapısındaysa yada heves ve merakı bu yöndeyse tarih, Osmanlıca, siyasi, idari bilimlere ve benzeri alanlara yönlendirilsin matematik analitik düşünce yapısı gelişmişse yeteneği ve hevesi de varsa ona göre programcılık matematik fizik kimya benzeri alanlarına yönlendirilsin... Ama en önemlisi bunu bu işin uzmanı yapsın yani birisi çıkıp "ŞUNU HERKES ÖĞRENECEK... O KADAR!" demesin artık bu ülkede... Herkesin aynı şeyi öğrenmesi gerektiği saçmalığına nasıl kaptırdıysak kendimizi konu tamamen saçma yerlere gidiyor... Saygılar
Valla haklısın. Ama ben o işi kökten çözdüm. Ayrımcılık olmasın diye artık hepsinden iğreniyorum insanların. :D Arkadaş anlamıyorum bu tarz düşünen adamlar salata olarak sadece kıvırcık mı yiyiyor? Hayatlarında hiç çorba içmiyorlar mı hep tek malzemeden oluşan yiyecekleri mi tercih ediyorlar? Yahu arkadaş salatanın içine roka da atılacak. Maydonoz da, domates te. Roka ya tahammül edemiyor musun? Yeme kardeşim salatayı o zaman. Kimse seni zorlamıyor! Kusura bakma sen Roka dan nefret ederim de. Salatada roka mı olurmuş. Hangi s.l.k bu salataya roka koydu diyip bir yandan da salataya sövüyorsan kapağını alırsın kusura bakma. İlla izledin mi yorumunu yapacaksan yap ama bu da MANTIK ve SAYGI çerçevesinde olmalı. Öyle ya farklı düşünceler zenginleştirir ve lezzet katar da durup dururken yemeğe b.k mantarı ( Zehirli bir mantar. Köyde verilen adı ile. Ölümcül sayılmaz ama tadı iğrençtir ve miğdeni acayip bozar. ) atmanın da alemi yok. Söylenen şey mantıklı ve saygılı olacak. Burada bir abi var mesela. Yahu yeni yasa ile adamın dedesinden kalma topraklar ortaya çıktı. Zamanında diğerlerinin ev parası diye toplayıp üstüne yattığı paralar iade edildi. 2B den zaten köşe oldu. Yok neymiş arsanın %20 si istimlak edilmiş yol için. Ya el insaf, daha düne kadar o tarladan haberin bile yoktu. Tamam başkasına destek oluyorsun da iyi bir şey yaparlar ise hakkını ver adamların. Sen oto b.ka itiraz edersen kimse de seni kaale almaz. Dediğin hiçbir şeye inanmaz. Ne demişler "yiğidi öldür, hakkını yeme!" Yani neymiş. Herkes fikrini sonuna kadar yazabilir video çekip koyabilir. Ne kadar mantıksız olursa olsun. Ama aynı şey başkasının düşüncesini eleştirmeye geldiğinde olmaz. Birinin düşüncesine itirazını yazabilirsin ama bu olanca içtenliği ile MANTIKLI ve SAYGILI bir biçimde olacak. Kulaklarını kapatıp çocuk gibi la la la dinlemiyorum ki laaa la laaa yaparak bu olmaz.

RaDReS

15.3.2015 03:03:37

+5
Adam demiş bu görüşü benimsemiyorum şu uygulama şöyle olsa daha faydalı olur... Kendince fikrini söylemiş... Sonunda da zaten "bunlar beni bağlar" diyor... Katılırsın katılmazsın o sana kalmış... Gel gelelim yorumlara bak yok "siyaset yapma"(sanki bu ülkede bu mümkünmüş gibi yediğimiz ekmeğe bile siyaset karışmış), yok "kendi yorumunu kendine sakla" hatta "kendini ne zannediyorsun" diyen var yuh artık... Kusura bakmayın da varsa fikrinde eksiklik söyle adamın fikrini geliştir yada karşı bulduğun nedir onu açıkla beyin jimnastiği yapalım geyiğe dökelim eğlenelim unutmayın burada konuşulan en küçük fikir bu forumu takip eden bir genci etkileyebilir beklide bir gün söz sahibi olur bakarsın bir gün gazeteyi okurken şöyle dersin "valla benim aklıma gelmişti" ama sizin gibi düşünmeyeni susturarak nereye varmaya çalışıyorsunuz? bu düşünce tarzı yüzünden iki darbe sayısız siyasi istikrasızlık yaşamadık mı? Tek insan tipi tek kültür tek düşünce tarzı isteyenler! Kafanıza şunu iyice sokun bu OLMAYACAK bu sadece kamplaşmanıza ve yozlaşmanıza neden olacak ve tarafınızda fark etmeyecek bilin… onun için kendiniz gibi düşünmeyen insanlardan nefret etmeyi bırakın artık. Bunun size de karşınızdaki kişiye de bu ülkeye de faydası yok. Bu ülkenin hepimizin olduğunu unutmayın kimse kimseyi bu ülkeden kovamaz yada yok edemez sadece birbirimiz anlamalıyız ve birini anlamak istiyorsanız “dileyin” ve saygı gösterin bu kadar basit... Ayrıca dünyanın en gelişmiş ülkesi kendini yazılımda geri olduğunu düşünüyor ve insanına maddi manevi destek oluyor bizimde bunu ülkemizden beklememiz gayet normal değil mi? ben bunda zerre siyasi olgu görmüyorum... Yazılım öğretilsin kısmına gelirsem tamam öğretilsin de bu işin milyon tane testi var küçük yaşlarda çocukların neye yeteneği var bakılsın sosyoloji düşünce yapısındaysa yada heves ve merakı bu yöndeyse tarih, Osmanlıca, siyasi, idari bilimlere ve benzeri alanlara yönlendirilsin matematik analitik düşünce yapısı gelişmişse yeteneği ve hevesi de varsa ona göre programcılık matematik fizik kimya benzeri alanlarına yönlendirilsin... Ama en önemlisi bunu bu işin uzmanı yapsın yani birisi çıkıp "ŞUNU HERKES ÖĞRENECEK... O KADAR!" demesin artık bu ülkede... Herkesin aynı şeyi öğrenmesi gerektiği saçmalığına nasıl kaptırdıysak kendimizi konu tamamen saçma yerlere gidiyor... Saygılar

zdniz

15.3.2015 02:32:26

0
Yeni izledim tşk mesut abi sonuna kadar katılıyorum sana özellikle bu taplet konusunda ve bizim firmalarımızın konusunda...

raptor32

15.3.2015 02:00:11

-1
quote:

Orijinalden alıntı: 18_Eren Tesekkurler
BEn teşekkür ederim.

dreameren

15.3.2015 00:42:56

0
Tesekkurler

Stand Alone

14.3.2015 23:30:59

+7
Videoyu tamamen izledim, güzel bir program olmuş. Konu içeriğinde bence Mesut Çevik'e gereksiz yere saldırı var ve anlatılanlar yanlış yere çekilmiş. Atatürk mevzusunda Mesut Çevik yanlış bir şey dememiş, Atatürk bu ülkenin kurucusudur ve ülkenin bugünlere gelmesine temel sağlayan esas kişidir ancak ülkenin sahibi değildir. Bu ülke, ülkenin kendi vatandaşlarına aittir. Herhangi bir kişi ya da örgüte mensup değil. İktidar ve onlardan sonrakiler de ancak yönetici olacaktır, sahiplik durumu söz konusu olamaz. Rahmet Mustafa Kemal Atatürk yaşasaydı ya da aynı vizyona sahip bir yönetim başımızda olsaydı, zaten böyle saçma sapan sansürcülüğe de izin verilmezdi. Tablet konusunda devlet kesinlikle hata yaptı. Tablet tüketim aracıdır ve akıllı telefon ile paralel özellik gösterir. Var olanı tüketmek ayrı bir şey, bir şeyler yaratmaksa bambaşka bir şeydir. Yeni bir şey yaratmak içinse en doğrusu öğrencilere bilgisayar verilmesidir. Tablet alan çoğu öğrencinin Google Play Store'dan basit oyunlarla zamanını geçirdiğine adım kadar eminim. Ne amacı kaldı peki? Bu sebeple, teknoloji ile içli dışlı olan çoğu tüketici dahi akıllı telefon ve tablete yüksek para bağlamayı dahi yanlış görüyor. Onlar da bunların tüketime yönelik olduğunun farkında. Osmanlıca mevzusu bana göre yanlış. Neden? Çünkü Türkiye'de hala doğru düzgün Türkçe okuyup yazamayan insanlar var, bunu da geçtim İngilizce konusunda çoğu vatandaş özel kurslara gidip güç bela öğrenebiliyor. Dünya İngilizce dilinin ortak kabul etmiş, biz daha kendi dilimizi %100 kapasite ile vatandaşlarımıza kazandıramamışız, İngilizce seviyemiz yerlerde, buna rağmen her şeyi çözmüş gibi Osmanlıca'dan yola başlamak önceliğe yanlış.

mumincalik

14.3.2015 23:19:40

+1
Ya arkadas herkes linç kampanyasina baslamis. Yok siyaset yapmis yok Ataturk u elestirmis , yok hükumete giydirmis. Birakin fanatikligi adam cikmis dogru gordugune dogru , yanlis gordugune yanlis demis. Kendi fikrini acikca beyan etmis. Katilirsin katilmazsin senin bilecegin is , sana zorla empoze ettirmeye calisiyormus gibi ergen triplerine girmeye gerek yok. Gunumuzde ekmegine dokunulmasin diye 2 arada bi derede bir öyle bir böyle konusan cok adam var. Acikca fikrini söyledigi icin Mesut Cevik i tebrik ediyorum.

AntonChigurh

14.3.2015 22:58:31

0
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step Merhaba, Amacım ne sizi ne de bir başkasını rencide etmek. Zaten videoyu baştan sona izlediyseniz neyi nerede neden dediğimi ve bunu derken de kurumları veya şahısları hedeflemediğimi de belirttiğimi görmüş olmanız lazım. Dediğim gibi söylediklerim sadece beni bağlar. Sizin veya bir başkasının düşüncelerini değiştirme amacı taşımıyorum. Beni eleştirenlerden de beklediğim şey hayır Osmanlıca bir genç için programlama öğrenmekten daha önemlidir derken bunun nedenlerini sıralamaları. Tabi bu nedenler derken ata, soy sop gibi sığ kulaktan dolma bilgilerle derlenmiş altı boş şeylerden söz etmiyorum. Varsa Osmanlıca öğrenilerek çözülecek bir sorun, varsa bilinmeyen ve öğrenildiğinde kişinin hayatını olumlu etkileyecek Türkçeye çevrilmemiş bir eser bunları görmek dileğim. Tablet dağıtılması yerine dizüstü verilse daha iyi olur diyorum. Tablet dağıtılmasın demiyorum ama eğer siz dizüstü değil tablet dağıtılsın diyorsanız ne gibi üstün yanları var bu yapılacak işin, sıralayın ki ben de neden bu düşünceyi savunduğunuzu öğrenme şansı bulup varsa eksiğim tamamlayayım. Ama yok sen Tablet yerine dizüstü dağıtılsın demişsin ne gerek var önce tablet alsınlar sonra zaten dizüstüyü para verir alırlar derseniz işte o zaman bir yere varamayız. Zira ben dizüstüyü neden dağıtmaları gerektiğini söylüyorum :) Katılmayanlardan da nedenlerini duymak istemem hakkım diye düşünüyorum. Programda da dediğim gibi sağı diğeri solu tutmuş laf söyletmiyor. Dünyada insan yapısı mükemmel bir şey yok :) düşünceler de buna dahil bu yüzden bir şeyi körü körüne savunanlar kördürler. Bunu söyler, söylemeye de devam ederim. Yapılanı eksik buluyor ve nasıl tamama ereceğini bildiğimi düşünüyorsam da söylemekten çekinmem. Bunu yapan ister ali ister veli olsun. Sevgiler, Mesut Çevik

qqqqrpppp

14.3.2015 21:16:25

0
sonda ne bakış attın talha reyiz :D

volkie

14.3.2015 21:16:20

+3
mesut cevik ya da dh diyelim oyle pek etliye sutluye karismak istemiyorlar,ya da tarafsizlik adina, haklilik paylarida var su konjonkturde, ama bazen oyle seyler oluyorki ulkede hani bir yere kadar, dilsiz seytan olmayada gerek yok.ayrica orda ataturke laf soylemiyor orda kizim sana soyluyorum gelinim sen anla, anlayan anlar. su an ulkenin geldigi durum ortada bunlari konusmazsak dillendirmezsek yarin cok gec olabilir. ben inaniyorum dh ekibinin cogu kamera arkasinda belki bizden cok muhalif yapilan haksizliklara hukuksuzluklara ama iste ulke oyle bir yere geldiki fikirlerini soylesen bir guruh tarafindan linc ediliyorsun. iki kutup oldu ulke sonumuz hayir ola

mehmetaksakal

14.3.2015 21:05:56

-8
öncelikle özür dilerim ama düşüncelerim; hemen hemen her programda azıcık da olsa siyasetin kenarından köşesinden de olsa konuşmanızdan rahatsız oluyorum. sizleri severek izliyorum ama bu konulara girildimi olmuyor-yakışmıyor.

BORUBEY06

14.3.2015 21:04:24

+4
Zaten şurada boş konuşanlara denecek en güzel laf " beğenmiyorsan izleme" olacaktır. Aslında beğenmese her hafta en önden yapışmaz pc camına. Ama ön yargıyla oturursan seyretmek için Mesut Çevik çorba desede o tarafa çekersin konuyu... Siyasetin dibine vurmuş yazısını okuyanda anlayacak ki 60 dakika siyasetten konuşuldu. dx 12 hakkında ne konuşuldu desen "hatırlamıyorum ki" der.. Şu herşeye her görüşe her söze karşı kafayı değiştirin artık..

strahd_von_zarovich

14.3.2015 21:01:31

+2
Aslında çok güzel yerlere değindi Mesut Çevik ama insanlar her şeyi kendine söylendi zannediyor. Atatürk'e herhangi bir saygısızlık yok burada , kişilere bağlı kalmayalım kişi yerine düşünceleri fikirleri savunalım dedi Mesut Bey ki Atatürk'ün de bu konuda çok güzel bir vecizesi var. Bunun dışında her zamanki gibi bilgisiz insanlar atıp tutmuş , Osmanlıcaya nasıl laf edersin , C# ile nasıl karşılaştırırsın vs... Osmanlıcayı çocuklara zorla öğretince hayatlarında ne işe yarayacak ? Bütün dünyayla size iletişim özelliği kazandıran İngilizce'yi zorla öğretiyoruz da ne oluyor ? İstemeyen birisinin öğrenebildiğini görmedim ben daha , ha siz istiyorsanız benim çocuğum nereden geldiğini öğrensin , o bilinci verirsiniz kendi isteğiyle öğrenir. Çocuk yaşta nasıl programlama öğrenecek diyorlar, tabiyki bu konuda hiçbir bilgiye sahip değiller , ama ağızları çok iş yapıyor. Dünyadaki en iyi eğitim sistemlerini bir araştırın bakalım , programlama eğitimleri ana sınıfında başlatılıyor hem zekayı hem de sorunlara çözüm bulma yeteneğini geliştirdiği için çocukların gelişiminde çok yararlı. Siz gene de anlamazsınız diye daha da açıyım , öyle bilgisayarın başına oturtup çocuğu kod yazmayı öğretmiyorlar, algoritma mantığını basit oyunlarla öğretiyorlar. Ama bunlar hakkında hiç bir bilgisi olmayanlar mahalle karısı gibi konuşmayı çok iyi biliyor. Mevlana ne güzel demiş; Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına...

mehmet4428

14.3.2015 20:56:29

0
Sizi 60 FPS ile izlemek güzel olurdu, aslında bir gün 60 FPS bir yayın yapsanız en azından bizlerde görmüş olurduk. Türkiye'de eğitimimiz hakkında bir şeyler söylemek isterim. Ülkemizde malesef teknolojik gelişim geliştirilmeye çalışılıyor fakat yanlış yapılıyor, bazı kendince uğraşan gruplar var fakat bunlarında kendilerini göstermeleri gerek. Geçmişten gelen okusunda adam olsun memur olsun zihniyeti hala devam etmekte, yıl olmuş 2015 hala çoğu öğrencimiz YGS sınavına girecek ama geleceklerinde istediği sevdiği meslek ile ilgili düşünceleri yok, üniversiteyi kazanalımda düşünürüz sonrasını düşüncesi oluşuyor, bu yüzden sonuç yine istedikleri gibi olmayacak. Bu durum yaygınlaşan anadolu liseleri yüzünden daha da büyüyeceğe benziyor çünkü çocuklar sadece sınavı kazanmak için öğrenim görüyorlar anadolu lisesinde amaçları sadece bu, hayalleri buna yönlendiriliyor, meslek liseleri v.s ise sağdan soldan duyan gençlerimizin bilmediği bir mesleğin lisesine gidenlerden veya aileden bildiği kadarıyla meslek liselerine gidiyorlar ileride ise gördüğü şeyi yapmak mecburiyetinde kalıyor çünkü ona hayalini kurdurtacak onun istediğini keşfedecek fırsat verilmedi yani onun neye meraklı olduğunu onu yeteneğini öğrenecek rehber edecek öğretmenlere ihtiyacımız var ama bu sistemden dolayı zaten çoğunluk öğretmenlik seçiyor. Çünkü eğitimimiz öğrencilerimizi ders çalışmaya yani sürekli sınava hazırlık derse hazırlık, ödev yapmaya yönlendirildi, bunlarda öğrenimini aldığı olguya göre hayatlarını aslında yönlendirdiler. Bu yüzden çoğunlukla öğretmen sayımız arttı, aslında öğretmen olmak istemiyorlardı ama oldular, her gün çocuk sesinden bıkıpda okula gelmek istemeyen bir sürü öğretmen var ama bu işi öğrendikleri için mecbur yapıyorlar fakat sevmeden yapıyorlar sonucu ise gelecek gençlerimize oluyor, onları keşfedecek, yeteneklerini öğrenecek, yön verecek rehber edecek kişiler lazım, işini sevenler lazım. Bence asıl sorunumuz yanlış yönlendirilme, bizdeki sadece okuma ve belge alma zihniyeti, bu yüzden her şeyi diplomaya bağladılar, şimdi ne oldu herkes buna yönlendirildi diploma belgesi aldılar, üniversiteli oldular ama çoğu yer tecrübesiz elemanla doldu, ben bu işi yapmam diyip atarlananlarla doldu, işini sevmeden özenmeden yapanlar olursa zaten her şey eksik olur. Bu zamanda patronu lise mezunu olan çoğu üniversiteli vardır kesin. :D

1BilimAdamı

14.3.2015 20:51:16

0
Core M övülüyordu?ne oldu ne değişti??

Speed-Step

14.3.2015 20:48:34

+10
Merhaba, Amacım ne sizi ne de bir başkasını rencide etmek. Zaten videoyu baştan sona izlediyseniz neyi nerede neden dediğimi ve bunu derken de kurumları veya şahısları hedeflemediğimi de belirttiğimi görmüş olmanız lazım. Dediğim gibi söylediklerim sadece beni bağlar. Sizin veya bir başkasının düşüncelerini değiştirme amacı taşımıyorum. Beni eleştirenlerden de beklediğim şey hayır Osmanlıca bir genç için programlama öğrenmekten daha önemlidir derken bunun nedenlerini sıralamaları. Tabi bu nedenler derken ata, soy sop gibi sığ kulaktan dolma bilgilerle derlenmiş altı boş şeylerden söz etmiyorum. Varsa Osmanlıca öğrenilerek çözülecek bir sorun, varsa bilinmeyen ve öğrenildiğinde kişinin hayatını olumlu etkileyecek Türkçeye çevrilmemiş bir eser bunları görmek dileğim. Tablet dağıtılması yerine dizüstü verilse daha iyi olur diyorum. Tablet dağıtılmasın demiyorum ama eğer siz dizüstü değil tablet dağıtılsın diyorsanız ne gibi üstün yanları var bu yapılacak işin, sıralayın ki ben de neden bu düşünceyi savunduğunuzu öğrenme şansı bulup varsa eksiğim tamamlayayım. Ama yok sen Tablet yerine dizüstü dağıtılsın demişsin ne gerek var önce tablet alsınlar sonra zaten dizüstüyü para verir alırlar derseniz işte o zaman bir yere varamayız. Zira ben dizüstüyü neden dağıtmaları gerektiğini söylüyorum :) Katılmayanlardan da nedenlerini duymak istemem hakkım diye düşünüyorum. Programda da dediğim gibi sağı diğeri solu tutmuş laf söyletmiyor. Dünyada insan yapısı mükemmel bir şey yok :) düşünceler de buna dahil bu yüzden bir şeyi körü körüne savunanlar kördürler. Bunu söyler, söylemeye de devam ederim. Yapılanı eksik buluyor ve nasıl tamama ereceğini bildiğimi düşünüyorsam da söylemekten çekinmem. Bunu yapan ister ali ister veli olsun. Sevgiler, Mesut Çevik

muratcool

14.3.2015 20:39:30

0
Çok merak ediyorum acaba kişiye özel bir video mu yayınlanıyor? Mesut Çevik bir yorumda Atatürk Düşmanı ilan ediliyor Bir başka yorum da ise Osmanlı Düşmanı. Siz nerenizle görmek ve duymak istediğiniz için Bir Mesut Çevik değilsiniz. Allah ıslah etsin. Bir ben mi rahatsız olmadım tarafsız adil ve eğlenceli bir yayın olduğu için? Yanlış anlamayın da İdeolojik saplantılı bireyler ve Ergenler şu siteden başka bir siteye kaysalar. Yemin ediyorum reklam için her yere tıklarım o derece. Mesut Çevik kimsenin adamı değil. En azından ben öyle bir durum hiç sezmiyorum. Siz kimin adamısınız? Tasmanız ipiniz kimde onu sorgulayıp Mesut Çevik'i eleştirin derim. Size Mesut Çevik bile fazla da neyse...

Bu bir kullanıcı adı

14.3.2015 20:37:56

-1
Topluma hitap ederken İnsanları ayrımcılığa götüren konularda yorum yapmaktan kaçınmak gerek, özelliklede bizim ülkedeyseniz, çünkü konuştuklarınızı herkez kendi penceresinden yorumluyor ve bu durum sıkıntı yaratabiliyor, Sonrasında sonuç olarak Biri sana sağcı der, diğeri solcu, başka biriside ateist, Bence en güzeli haklıda olsan bu tür konularda kişisel yorum yapma reyiz, tabi bu benim düşüncem yanlış veya eksik olabilir, sadece fikrimi belirtmek istedim.

astralll

14.3.2015 20:19:28

-4
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba, Ben PC ile orta okulda tanıştım ilk programı 2 sene sonra yazdım. Çok şükür çevremde yön gösterenler vardı merak da olunca hızlı oldu. Kod yazmaya başlamak için üniversiteye kadar beklemeye gerek yok kaldı ki tableti alan gençlerin bir çoğunun tablet alacak parası yok PC'i nereden alsınlar :) Tarih öğrenmek için eski dilleri bilmeye gerek yok zira öğrenmek isteyen için Türkçe kitap çok. Siz okumak isteyip de Osmanlıca bilmediğiniz için okuyamadığınız kaç eser oldu yazsanız da biz de öğrensek :) Ek olarak öğrenmek isteyen öğrensin hatta bence önce Kürtçe öğretilsin ama öncelik farklı olmalı diyorum tabi kime diyorum :) herkes olayı işine geldiği gibi ön yargılarıyla yorumluyor. Zaten konuya bakınca biri Atatürk diğeri Osmanlı düşmanı ilan etmiş :D Allah sizi bildiği gibi yapsın umarım ömür boyu benden uzakta kalırsınız. Sevgiler, Mesut Çevik
Ben söze kardeşim diyerek başladım çünkü ara sırada olsa sizi severek takip ediyorum uslubunuz hoşuma gidiyor. Siyasi olmanız beni rahatsız etmez yanlış anlamayın sonuçta sizde bir insansınız fikriniz var... O yüzden Allah sizi uzak etsin demeniz beni üzdü gerçekten. Ben size sempati duydugum için bunları yazdım... Tabletle ilgli olarak insanların durumu yok diyorsunuz olabilir bizim de durumuz yoktu ancak 1-2 seneye yeni bir bilgisayar da aldık herşeyimiz de fazlasıyla oldu... Ama siz daha reşit olmayan ufacık çocukara bu sorgulamayı yapmadan önce üniversite ögrencisi olupta yazılım geliştirmeyi bırakın dogru düzgün bilgisayar kullanmayı bilmeyen genç ögrencilere aynı şeyleri söyleseniz keşke... Osmanlıcayla ilgili olarak da şunu söyliyeyim insanlara zorla ögretilmek istenen bir şey degil bu. Tarih ögrenme amacını da taşımıyor zaten tarih türkçe olarakta ögrenilebiliyor. Burda ki amaç kısaca kültürdür... Bu derin bir konudur... Çevirmenin çevirisiyle degil o zamanı o günün cümleleriyle izah eden bir kelime ile anlamak arasında daglar kadar fark var... Bu, anlatılmaz ingilizce türkçe çeviri yapanlar az çok anlarlar ne demek istedigimi... Aslında biz dilin ne demek oldugunu ve önemini millet olarak bilsek kimsenin bu konuda bir itirazı olmaz ama işte biz dilin ne anlam ifade ettigini bilmiyoruz.... Millet kazılardan çıkan kalıntılarda atalarının eski yazılarını anlamak için yıllarını verir biz elimizde ki hazır yazıları anlamayı gereksiz görürüz. Az buz degil 600 yıllık tarih... Avrupa yada Amerika bizim çocugumuzdan daha küçük yaştalar 200 yıllık tarihleri bile yok ama onlar kendi vahşet dolu tarihleriyle övünüp insanların gözüne sokarlar,vs... Bizm bazı insanlarımızda kendi tarihine düşman olur ilginç gerçekten. Daha fazla uzatmıyayım umarım anlamışsınızdır ne demek istedigimi...

ali guler

14.3.2015 20:11:27

-2
quote:

Orijinalden alıntı: Saylam06

Ağzına sağlık kardeşim. Severek izlediğim programı canimi sıktığı için kapattım. Şu hayatta yapabildiği bir is var, onu yaparken bile Atatürk'çülere laf giydirme gayretinde beyefendi. Senin siyasi fikrini soran olmadı Sn Mesut Çevik. Teknoloji anlat bize.
doğru

killuminati25

14.3.2015 19:41:44

-3
Herkes senin peşinde ya, hayranın ya "inşallah benden uzak olursunuz" diyorsun.Eğer ufak kardeşlerimiz okuyorsa size söylüyorum ego kötü bir şey sakın örnek almayın Mesut Çevik'i.Zira konuşma diliyle programlama dilini bir tutan birinin peşinden gidersiniz.

Speed-Step

14.3.2015 19:31:14

+6
quote:

Orijinalden alıntı: astralll Mesut Çevik kardeşim ufacık çocuklara dagıtılan tablete kabahat bulmuşsun ilginç gerçekten... Nasıl program yazıcaklar,vs... diyorsun? O yaştaki çocuklar mühendis degil program yazmayla niye ugraşacak? Tablet ile o noktaya gelene kadar geçiş dönemini tamamlıyor bir nevi... Teknolojiyi tanıyor,vs... Ben ilk bilgisayarımı aldıgımda program yazmayı bırakın kullanamyı ögrenmem, programları tanımam yıllarımı aldı... Ancak üniversiteye gittigimde dogru düzgün anladım... Hem bu çocukların ilerde bilgisayarı olmayacak mı ne bu telaşınız ömürlerinde ki tek cihaz dagıtılan bu tablet olacakmış gibi konuşuyorsunuz... Belli bir niyetiniz mi var anlamadım.? Kalkmış Osmnalıca dilini C# ile kıyaslıyorsunuz komik gerçekten... Toplumları ayakta tutan C# mıdır yada teknoloji midir yoksa yüzlerce yıllık tarihi kültürlerimi? Çince, japonca, ibranice kullanan ülkeler geri kalmış ülkeler mi oluyor size göre merak ettim.
Merhaba, Ben PC ile orta okulda tanıştım ilk programı 2 sene sonra yazdım. Çok şükür çevremde yön gösterenler vardı merak da olunca hızlı oldu. Kod yazmaya başlamak için üniversiteye kadar beklemeye gerek yok kaldı ki tableti alan gençlerin bir çoğunun tablet alacak parası yok PC'i nereden alsınlar :) Tarih öğrenmek için eski dilleri bilmeye gerek yok zira öğrenmek isteyen için Türkçe kitap çok. Siz okumak isteyip de Osmanlıca bilmediğiniz için okuyamadığınız kaç eser oldu yazsanız da biz de öğrensek :) Ek olarak öğrenmek isteyen öğrensin hatta bence önce Kürtçe öğretilsin ama öncelik farklı olmalı diyorum tabi kime diyorum :) herkes olayı işine geldiği gibi ön yargılarıyla yorumluyor. Zaten konuya bakınca biri Atatürk diğeri Osmanlı düşmanı ilan etmiş :D Allah sizi bildiği gibi yapsın umarım ömür boyu benden uzakta kalırsınız. Sevgiler, Mesut Çevik

MantarTheGreat

14.3.2015 19:27:59

-7
Mesut Çevik yine cılkını çıkarmış anlaşılan, en son yanlış hatırlamıyorsam canlı yayında yine siyasetin dibine vurmuştu. Olacağı bu zaten. Ne diyelim, izleyici kitlesi belli. Beğenmeyen izlemesin kafasındalar. İzlemeden yorumlara bakıyım dedim, doğru yapmışım demek ki.

kuyu0kazici

14.3.2015 19:22:04

+2
Mesut bey %100 haklı sen ne saçmalıyorsun troll efendi... başka kapıya yallah...

kuyu0kazici

14.3.2015 19:19:32

+1
bu minecraft yasağı örnek alınan ülkeyi belli etmiş... ایران بت ما

killuminati25

14.3.2015 19:05:12

-3
Evet Osmanlı'ya dokundırmayı unutmamış.Nasıl bir nefretse..

killuminati25

14.3.2015 18:50:20

-2
Bir de kusura bakma da senin gibiler devlet her zaman 18 yaşında bir gençtir demez,hasta adam der.

astralll

14.3.2015 18:44:42

-6
Mesut Çevik kardeşim ufacık çocuklara dagıtılan tablete kabahat bulmuşsun ilginç gerçekten... Nasıl program yazıcaklar,vs... diyorsun? O yaştaki çocuklar mühendis degil program yazmayla niye ugraşacak? Tablet ile o noktaya gelene kadar geçiş dönemini tamamlıyor bir nevi... Teknolojiyi tanıyor,vs... Ben ilk bilgisayarımı aldıgımda program yazmayı bırakın kullanamyı ögrenmem, programları tanımam yıllarımı aldı... Ancak üniversiteye gittigimde dogru düzgün anladım... Hem bu çocukların ilerde bilgisayarı olmayacak mı ne bu telaşınız ömürlerinde ki tek cihaz dagıtılan bu tablet olacakmış gibi konuşuyorsunuz... Belli bir niyetiniz mi var anlamadım.? Kalkmış Osmnalıca dilini C# ile kıyaslıyorsunuz komik gerçekten... Toplumları ayakta tutan C# mıdır yada teknoloji midir yoksa yüzlerce yıllık tarihi kültürlerimi? Çince, japonca, ibranice kullanan ülkeler geri kalmış ülkeler mi oluyor size göre merak ettim.

Virtual Reality

14.3.2015 18:39:21

0
@Speed-Step Mesut Çevik iyi akşamlar, bir sorum olacak. Günlük işlerim için notebook almayı düşünüyorum. Bu saatten sonra almışken Intel 5.nesil işlemcili alayım diyorum. Sizce, Intel 5.nesil işlemcili notebooklar ne zaman piyasaya çıkar? Bilhassa Türkiye pazarında? Bu işlemcili notebookların çıkış tarihleriyle ilgili, distribütörler den bir duyum aldınız mı? Teşekkür ederim.

killuminati25

14.3.2015 18:12:41

-2
Programı açmadan ve yorumlara bakmadan söylüyorum Sn. Bağımsız Milletvekili Mesut Çevik (artık ne kadar bağımsızsa...) yine siyasete girmiştir.Programın adı bundan sonra Mesut Çevik ile Siyaset Programı.Adam resmen pusuda bekliyor ''bu hafta da bir şey çıksa da ben de ekmeğime baksam'' diye.

:::LOSTPLANET:::

14.3.2015 17:57:53

+1
Siz de Özgecan gibi olursunuz diyerek öğrencilerinin akıllarına giren bir "öğretmen"(?) zihniyet , 1000 tane Grand Theft Auto'dan , minecraft'tan hatta ve hatta atom bombasından daha tehlikelidir. : ) Çocukları , büyükleri , aileleri ve nihayetinde toplumu böyle bir zihniyetten korumak gerek öncelikle.

:::LOSTPLANET:::

14.3.2015 17:53:07

0
Gündemcilik yapmaktan başka bir şey değil bu yasak fikri. Bir kavşakta haftada en az bir kez kaza oluyordur , yetkililerce hiçbir önlem alınmaz .Başka bir kavşakta her şey düzgün yapılmıştır , hiç kaza olmuyordur olsa da sürücü hatasıyla oluyordur.Her ne olursa o kavşağa polis konulur.Maksat bir şeyler yapıyoruz "biz çalışıyoruz" algısını oluşturmak. Çok geriye gitmeye gerek yok hatırlarsanız bir süre önce Balıkesir'de internet kafelerde bazı oyunların oynatılması ilgili makamların kararıyla yasaklanmıştı.O oyunlar en az 10 sene öncesinin oyunlarıydı.Belki de o kafelerdeki bilgisayarlarda sadece o oyunları kaldırabilecek bir donanım var veya o oyunları yükleyip bunları oynasınlar demişlerdir. Şiddet içeren tonla güncel oyunun adı anılmazken 10 sene önceki oyunun o bölgede göze çarpması ilginçti. Bu durum oyunlara yasak getirebilecek kamu gücüne sahip kişilerin aslında bu dünyadan tamamen bi haber olması. Dünyadaki uygulamaları gibi içinde şu şu içerikleri barındıranlar şu yaş kategorisinde olacak , o yaşın altındakilere satılamayacak gibi .PEGİ'ye göre gta hangi kategorideyse onun gibi şiddet içeren oyunların hepsi o kategoride.Call of duty :World at war oyunu 18 ibaresi içerirken Dead Rising ya da Mortal Kombat 6 yaş kategorisinde yer almıyor.Bir oyuna şiddet içerikli derken diğerini es geçmiyor oyun derecelendirme kuruluşu. Akıllının biri Türkiyede birinin kulağına çalmıştır bakın minecraft diye bir oyun var diye.Haber kanalının birinde bir psikolok ile yapılan röportajda: " şehirde suç işleyerek ,araba çalarak para kazandığınız , insan öldürerek ünlü olduğunuz oyun var" diyerek üstü kapalı olarak Gta'yı kastetti .Gta evet şiddet içeren bir oyun.Fakat tek yaptığımız şey insan öldürmek araba çalmak parçalamak değildir. Taksicilik yaparak da para kazanıyorsunuz. Eğer insanlara oyunu bu şekilde lanse ederseniz tek amacın şiddet olmadığı görülür. Minecraft sadece işgüzarlık başka da bir şey değil. Gezi olayları döneminde eylemcilerden bir tanesinin pankartında yazan "biz gta'da polis öldürmüş bir nesiliz sizden mi korkacağız" ifadesi üzerine o dönemde gümrükte tonlarca gta V ps3-xbox360 disklerinin bekletildiğini duymuştuk. Oyunda küpleri parçalıyoruz kılıç kullanıyoruz , inekleri koyunları vs öldürdüğümüzde kan çıkıyor diye mi tüm bu tantana ? Yasaklayacaksanız şiddet içerenlerin hepsini yasaklayın o halde. Biz toplum olarak bir şeyin peşine takıldık mı gideriz peşinden .Alem güneş enerjili elektrikli uçaklar yapadursun , dünyayı dolaşadursun .Biz daha 20 yıl kadın cinayetlerinin nasıl önüne geçerizi düşünelim , sözlükte 40 yıl önce konmuş bir sözcüğün peşinden gidip gündem oluşturalım, bunları tartışaduralım biz.

soralalp

14.3.2015 17:44:13

0
Tablet dağıttı diyenler programı dinlememiş galiba yazık çok dar açıdan bakıyorlar. Tablette bu öğrenci hocanın anlattığını kopyalamaktan başka birşey yapamaz, tablet üretim değil tüketim odaklidir. Gelişmiş ülkeler, adam gibi gençliğine yatırım yapmak isteyen ülkelerde laptop verilir eğitimde. Yılların montaj saniyiside biz ürettik Türk malı diye reklam ediliyor ve iş yaptık deniyorya bu yalanların hesabı ahirette sorulacak. Marmaray ve metro konusunda tebrik ederim ama kendilerini.

mu5tafa

14.3.2015 17:29:32

0
Öğrencisine Tablet dağıtan, 3. Havaalanı, marmaray dahil bir çok modern yapıyı türkiye ye kazandıran hükümet piksel piksel oyunla uğraştı diye teknoloji karşıtı ilan edilmiş neydeyse. Komikmiş kardeş...güney kore de belli bir saatten sonra online oyun bile yasak. Ama onlar modern biz yobaz. donanım haber değil siyaset meydanı mübarek.

Beograd

14.3.2015 17:12:11

0
Program iyi, en azından casper reklamı yok.

Speed-Step

14.3.2015 16:58:47

+2
quote:

Orijinalden alıntı: Saylam06

Ağzına sağlık kardeşim. Severek izlediğim programı canimi sıktığı için kapattım. Şu hayatta yapabildiği bir is var, onu yaparken bile Atatürk'çülere laf giydirme gayretinde beyefendi. Senin siyasi fikrini soran olmadı Sn Mesut Çevik. Teknoloji anlat bize.
Merhaba, Atatürkçülere laf ettiğimi nereden çıkarttınız? Eğer düzgünce dinleseydiniz ne demek istediğimizi anlardınız. Sevgiler, Mesut Çevik

quar7

14.3.2015 16:58:43

0
Çocukların eline oyuncak silah verip, MineCraft'ı almak...

Saylam06

14.3.2015 16:08:53

-1
quote:

Orijinalden alıntı: tayguncifci

Sevgili mesut çevik. Seni ve donanım haberi yıllardır takip ediyorum. Bazı insanlar bazı sözleri duymak ister bazıları istemez. Siyaset yapıyosun demiyoruz zaten. Siyasi söylemler yapıyosun. Tutuyosun atatürk bilmem ne diyosun. Niye demiyosun'ki ya bu sözümden birileri alınır. yada tartışma çıkar yine forumda. niye demiyosun. Sen siyasi söylemler yapmıyoruz diyosun'da bi mesajlara bak allah aşkına. Ne yapmış olabilirsinki bu insanlar birbilerine giriyo burda. bi düşün bakalım. Yada ne gerek var böyle söylemlere. Ülke gündemi zaten sıkıcı, bunaltıcı, bide siz yapmayın ya. Siz bizi bilgilendirin haberdar edin. yeni teknolojiler oyunlar vs. yorumlara bak allah aşkına. birisi atatürke laf atıyo. diğeri şeriat istiyo. madem yapmıyosunuz niye bu tartışmlar çıkıyor. bana bunu bi anlat ya.
Ağzına sağlık kardeşim. Severek izlediğim programı canimi sıktığı için kapattım. Şu hayatta yapabildiği bir is var, onu yaparken bile Atatürk'çülere laf giydirme gayretinde beyefendi. Senin siyasi fikrini soran olmadı Sn Mesut Çevik. Teknoloji anlat bize.

gun

14.3.2015 15:56:43

-3
Size Katılıyorum bir izleyici olarak Taygun bey. Zira bende kafa dağıtmak veya teknoloji merakımı giderirken tatmin olma duygusu ile izliyorum bu programı ancak bu Tür iç karartıcı söylemleri istemiyoruz çünkü her yerde bunlar yapılıyor zaten. Varsa mesela tek konu olmak üzere kısa bir video sonrada altında herkes görüşlerini yazar. Bunlar nedeniyle izlememe noktasına geldim ayrıca bunlar çıkartılırsa program 5-10 dk kısaltılır buda daha akıcı hale getirir. Anlıyorum çok dolusunuz ama fikirleriniz için başka bir program çekilebilir Türkiye ve teknoloji Politikaları gibi.

gun

14.3.2015 15:46:56

0
Türkiye'de yazılım öğreten Üniversitelerde büyük değişim gerek bunlar için tavsiyelerim şöyle;
  • Bölümlere mutlaka mülakatla öğrenci alınmalı, rastgele sınıfı aşağı çekecek kişiler olmamalı
  • Yurt dışı ortak eğitim programları ile yöneticiler bir süreliğine tamamen yabancı başarılı Üniversitelerden Olmalı.
  • Öğrenciler devamlı pratik ödevler ve prolüjeler ile kendi kendine araştırmayı ve öğrenmeyi teşvik edilmeli.
  • Teknokent'ler yaygınlaştırılmalı ve oralarda çalışan yazılım Öğrencilerine teşvikler arttırılmalı.

tayguncifci

14.3.2015 15:42:57

-2
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba, Programda siyaset yok siz yapılan bazı teknolojik uygulamalara ve müdahalelere yorum yapmamızı siyaset olarak tanımlıyorsanız dil bilginizi gözden geçirin derim zira siyaset ne demek gram bilginiz yok. Program teknoloji ve oyun teması taşıyor ve TRT'nin yayın politikasından tutun da dağıtılan tabletlere kadar konuşulan her konu bu temanın içinde yer alıyor. Eğer bunları dahi duymaya dayanamıyorsanız izlemeyin en azından yorumlarınız ile rahatsızlık vermezsiniz. Sevgiler, Mesut Çevik
Sevgili mesut çevik. Seni ve donanım haberi yıllardır takip ediyorum. Bazı insanlar bazı sözleri duymak ister bazıları istemez. Siyaset yapıyosun demiyoruz zaten. Siyasi söylemler yapıyosun. Tutuyosun atatürk bilmem ne diyosun. Niye demiyosun'ki ya bu sözümden birileri alınır. yada tartışma çıkar yine forumda. niye demiyosun. Sen siyasi söylemler yapmıyoruz diyosun'da bi mesajlara bak allah aşkına. Ne yapmış olabilirsinki bu insanlar birbilerine giriyo burda. bi düşün bakalım. Yada ne gerek var böyle söylemlere. Ülke gündemi zaten sıkıcı, bunaltıcı, bide siz yapmayın ya. Siz bizi bilgilendirin haberdar edin. yeni teknolojiler oyunlar vs. yorumlara bak allah aşkına. birisi atatürke laf atıyo. diğeri şeriat istiyo. madem yapmıyosunuz niye bu tartışmlar çıkıyor. bana bunu bi anlat ya.

X-FI

14.3.2015 15:20:43

+3
Mesut bey çok güzel konuşmuş şu minecraft ve türkiye hakkında açık ve net.

RaDReS

14.3.2015 15:20:33

0
Valla bir bu programı birde walking dead i her hafta hecanla bekliyorum :) soruşturma olayınım arkasında Bilkom olduğunu düşünüyorum... Bölge yöneticisiyle konuşmuştum çok heyecanlılar oyun sektörü açısından... süreç sonunda ne çıkacak göreceğiz en azından rekabetin önü açılsın böylece bilkom steam derken kazanan kesinlikle biz olacağız...

the_alien89

14.3.2015 15:06:30

0
bana xbox one için 300 tl indirm geldi teknosa.com için. keşke playstation 4 için gelseydi..

Sirrüs

14.3.2015 15:05:39

0
Oyunlarla ilgili olan soruşturmadan bir şey çıkmaz gibi geliyor bana. Aksine vergi falan derken oyun oynamak iyice lüks hale gelir.

Master_Evil

14.3.2015 14:46:26

0
minecraft olayını çok güzel özetlediler

Guest-BB2CECC18

14.3.2015 14:34:26

+1
Mesut Reyiz her zamanki gibi bomba gibisin arkandayız. Talha Reyiz bazı konularda sus pus oluyorsun senide sahalarda görmek istiyoruz.

turhill

14.3.2015 14:10:31

-3
Speed-Step Mesut bey. Ağır Sanayi hamlesi diyenlere ne oldu bilirsiniz.. Üzerler.. Kızarlar.. Aga he he de geç.. Yok üretim yok kendimizi geliştirelim felan... Gereksiz hocam. Teknolojiye fazla kafa takmayacaksın.. Mazallah kafayı üşütürsün. Nimetlerinden faydalan, tamam!!

CoreGame

14.3.2015 13:46:36

+3
Yani bide atatürkü suçluyanlar var böle mesut abi bişey söylesin siyasi direk atatürke yok atatürk naptı diyorlar bide sanki google gibi şirket kurdunuzda yardım etmiyorlar diyosunuz.İlk önce bu ülkede herkez istediği gibi yaşayamadığı için[Katillerinde 1 2 yıl sonra af ile cıkması] çoğu zaman mecliste ağız burun tekme girilmesi böyle bir ülkemi yardım edicek yazılımcı olduğumuzda güldürmeyin allah aşkına düşününde yazın.

kartal172

14.3.2015 13:35:41

+4
Bazı arkadaşlar utanmasalar bu programı yasaklatacaklar galiba... Makarna isteyen?

VeZiLay

14.3.2015 13:29:36

-4
Bu arada keşke her eleştiren mesut çevik gibi olsa partizanlık yapmadan nasıl eleştirilir iyi bir örnek yanlış yanlıştır.Ortada yanlış varsa partinin önemi yoktur. Bazıları bir eleştiriyor sanırsın ülkede her şey yanlış kendinin her şeyi doğru nasıl saçmaladığını bir bilse nasıl gülünç duruma düştüğünü bir bilse böyle insan çok bu forumda. Bir de bu aralar sürekli iktidarda ki partiyi kötüleyen konular açılıyor ve bunlara müdahale edilmiyor herkes yalan bilgiler kullanarak kötülüyor ve forum yöneticilerin hoşuna gider gibi bunları korurcasına hiçbir şey yapmıyorlar. Burası eskiden bunu açık yapmıyordu şimdi ne değişti açık açık yapmaya başladınız sadece merak ettim.

Abehesti

14.3.2015 13:17:39

0
O tetiklemedi bile! Yeni yeni ortaya çıkıyor yasaklı kitaplar. Kazım Karabekir tetikledi ve kitapların da yazar okuyorum. Yorumuna M. Kemal tetikledi hariç katılıyorum

VeZiLay

14.3.2015 13:17:18

-3
Anlamadığım iyi bir şey olunca kişi kendi yaptı iyi bir şey olmayınca yada kötü olunca hükümet suçlu yazılımı birey kendisi öğretmeli yada özel şirketler öğretmeli hangi devlet bireye yazılım öğretiyor bence çok fantastik düşüncelerle hükümet kötülüyorsunuz inan yapacak olan bilgisayar bulur bir şeydan anlamayan çocuğa bilgisayarda versen tablette versen ne fark edecek önemli olan istek çaba inanın tabletler çok şey kazandıracak en azından çocukların yaratıcılığını geliştirecek emekleyen kişiyi siz maratona sokuyorsunuz sonra neden birinci gelmedi diye eleştiriyorsunuz biz teknoloji konusunda çok geriyiz tabletlerle topyekün ileri atılmaya çalışıyoruz yoksa amaç yazılım değil o ayrı bir kısım çocuklarla alakası yok o uzmanlık gerekir ve bu kısım çok önemli bilgisayarı ver öğretmen ver yazılım öğret böyle öğreneceğini sanmak zaten baştan bitiriyor bizi. Bu ülkenin en büyük sorunu nedir? Bu ülkenin en büyük sorunu zamanında iyi eğitim almadan yetişmiş insanların fazlalığı ve kendilerini bilir kişi sanıp her konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaları. Bu yüzden her şey yarım kalıyor bırakın yapsınlar karışmayın sanki uzmansınız. Yapanlar bir zamanda hemen yapmadı belli birikim gerekir zamanında ağır sanayi yaptıkları için şimdi çok daha geliştiler çünkü bunlar onların beyinlerini eğitti bilgi birikimi kazandılar maalesef yetişmiş insan açığımız öyle böyle değil çok fazla. En kötüsü de kendilerini bilgili sanan kör cahil entel kesimimiz.

musAKka

14.3.2015 13:15:17

0
quote:

Orijinalden alıntı: tayguncifci

Ya pardon valla özürdilerim. Bu program teknoloji oyun ve siyasetin içinden programıydı dimi pardon ya. Arkadaş sen neyin kafasını yaşıyosun. Burası donanım haber. Bilgisayar, teknoloji, cep telefonu ekran kartı falan filan haberlerinin olduğu (yada olması gerektiği) bir yer. Bana git katıksız haber için ana sayfaya bak diyo. Kafayı yemiş millet. Hazırladıkları program teknoloji ve oyun programı yazıyo okuma biliyosun dimi. Siyaset meydanı falan yazmıyo. Sen siyaset tartışmak istiyosan git televizyonda bi çok kanalda var ordan izle. kirletme burayı. İşte mesut çevik. istediğin olmuş bak. adam ne diyor "ben sadece bu tartışmalar için için izliyorum bu programı" diyor. başarmışsın yani.
"Ben sadece bu tartışmalar için izliyorum" gibi hayali cümleler ile konuyu çarpıtmayın, benim ne söylediğim gayet nettir. Herhangi bir şeyin de kafasını yaşamıyorum, insanlarla konuşurken seviyeyi düşürmeyin lütfen. "Teknoloji ve oyun" konusuna siyaseti bizler karıştırmıyoruz, siyasetçiler karıştırıyor. Şu an attığımız her adımın içinde (ne yazık ki) artık siyaset var, bunları istesek de istemesek de dile getirmek durumundayız. Keşke ülke siyaseti, ülke yöneticileri her konuya karışmayı kendilerinde hak görmese, ya da karışıyorsa bile 50 kere düşünüp bunları yapsalar da bizler de kirli siyaseti teknoloji ve oyunda bile dilimize almasak. Ancak ülke gerçekleri ortada iken sadece "şu şöyle oldu, bu böyle oldu" deyip haberleri geçiştirmek, gerçekler karşısında göz yummaktır. Ayrıca konu içerisindeki siyasi durumu dile getirmek, siyaset yapmak değildir. O yüzden program içeriği zaten olması gerektiği gibi gitmektedir.

Speed-Step

14.3.2015 13:06:40

+17
quote:

Orijinalden alıntı: tayguncifci

Ya pardon valla özürdilerim. Bu program teknoloji oyun ve siyasetin içinden programıydı dimi pardon ya. Arkadaş sen neyin kafasını yaşıyosun. Burası donanım haber. Bilgisayar, teknoloji, cep telefonu ekran kartı falan filan haberlerinin olduğu (yada olması gerektiği) bir yer. Bana git katıksız haber için ana sayfaya bak diyo. Kafayı yemiş millet. Hazırladıkları program teknoloji ve oyun programı yazıyo okuma biliyosun dimi. Siyaset meydanı falan yazmıyo. Sen siyaset tartışmak istiyosan git televizyonda bi çok kanalda var ordan izle. kirletme burayı. İşte mesut çevik. istediğin olmuş bak. adam ne diyor "ben sadece bu tartışmalar için için izliyorum bu programı" diyor. başarmışsın yani.
Merhaba, Programda siyaset yok siz yapılan bazı teknolojik uygulamalara ve müdahalelere yorum yapmamızı siyaset olarak tanımlıyorsanız dil bilginizi gözden geçirin derim zira siyaset ne demek gram bilginiz yok. Program teknoloji ve oyun teması taşıyor ve TRT'nin yayın politikasından tutun da dağıtılan tabletlere kadar konuşulan her konu bu temanın içinde yer alıyor. Eğer bunları dahi duymaya dayanamıyorsanız izlemeyin en azından yorumlarınız ile rahatsızlık vermezsiniz. Sevgiler, Mesut Çevik

Persona_Non_Grata

14.3.2015 13:00:29

+4
quote:

Orijinalden alıntı: Wi Fi Arkadaşım güdük siyaseti bırakıp işimize bakalım, ayrıca savaşların kazananı olmaz derler, illa gene savaşacaksanız kaybedeceğinizi gördüğünüz için bağırdığınızı duymuyor değiliz. Su akar yolunu bulur, sizinki taşıma suyla değirmen işletmekti bir nevi, artık devriniz bitti. İyi geceler, Allah ısta rahat versin....
Allah ıslah etsin.

tayguncifci

14.3.2015 12:58:50

-4
quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Katıksız bilgi ve haber almak isteyenler için Ana Sayfa Haberleri bölümü var zaten. Yorum görmek istemiyorsanız orayı kullanabilirsiniz. Bu insanlar yayınladıkları, hazırladıkları programda yorum yapmayacaklarsa neden varlar ki? Ben bu yorumlar, görüşler ve samimiyet için izliyorum programı. Hala gelmiş haddiniz olmayan bir şekilde direktif verme hakkını kendinizde görüyorsunuz. Programın içeriği ve yapısı belli. Beğenmiyor musunuz? İzlemezsiniz olur biter. Ancak programı hazırlayanlara ve her hafta bu programı bekleyen izleyicilere biraz saygınız olsun. İyi günler dilerim.
Ya pardon valla özürdilerim. Bu program teknoloji oyun ve siyasetin içinden programıydı dimi pardon ya. Arkadaş sen neyin kafasını yaşıyosun. Burası donanım haber. Bilgisayar, teknoloji, cep telefonu ekran kartı falan filan haberlerinin olduğu (yada olması gerektiği) bir yer. Bana git katıksız haber için ana sayfaya bak diyo. Kafayı yemiş millet. Hazırladıkları program teknoloji ve oyun programı yazıyo okuma biliyosun dimi. Siyaset meydanı falan yazmıyo. Sen siyaset tartışmak istiyosan git televizyonda bi çok kanalda var ordan izle. kirletme burayı. İşte mesut çevik. istediğin olmuş bak. adam ne diyor "ben sadece bu tartışmalar için için izliyorum bu programı" diyor. başarmışsın yani.

VeZiLay

14.3.2015 12:47:23

0
Minecraft konusunda hak veriyorum zaten yasaklanmayacakta yasaklanamaz çünkü zaten sadece çocuklar oynamıyor en fazla yaş sınırı gelir ancak rekabet kurumunun oyun fiyatlarının yüksek olmasına dahil soruşturmasında bile dolar 3 liaraya yaklaşmış yapsa ne olur yapmasa ne olur yorumu beni şok etti en çok siz ve biz bundan şikayet ediyoruz bence hükümeti eleştirmek için çok saçma bir yorumda bulunmuş oldunuz.

musAKka

14.3.2015 12:30:41

+3
quote:

Orijinalden alıntı: tayguncifci Ya mesut çevik şu programda siyaset yapma. Milleti birbirine düşürmek hoşunamı gidiyo arkadaşım. Ortalığı kızıştırıp daha fazla yorum almak istiyosun tabi anlıyorum ama yapma arkadaş. Sen işine bak haberlerinimi sunacaksın ne yapacaksan yap ve git. Adı üstünde teknoloji ve oyun haberleri. Yeter artık siyaset geyikleri. Milleti biebirine düşürme yeter da.
Katıksız bilgi ve haber almak isteyenler için Ana Sayfa Haberleri bölümü var zaten. Yorum görmek istemiyorsanız orayı kullanabilirsiniz. Bu insanlar yayınladıkları, hazırladıkları programda yorum yapmayacaklarsa neden varlar ki? Ben bu yorumlar, görüşler ve samimiyet için izliyorum programı. Hala gelmiş haddiniz olmayan bir şekilde direktif verme hakkını kendinizde görüyorsunuz. Programın içeriği ve yapısı belli. Beğenmiyor musunuz? İzlemezsiniz olur biter. Ancak programı hazırlayanlara ve her hafta bu programı bekleyen izleyicilere biraz saygınız olsun. İyi günler dilerim.

kartal172

14.3.2015 12:28:42

0
Adil kullanım kotası nedir arkadaş??? Aradım sordum YÜCE ve ULU Devlet Adamlarımızın herkesin eşit miktarda İnternet kullanabilmesi içinmiş? Dedim ki ben 23mbps İnternet kullanıyorum iki sokak aşağıdaki arkadaşım da o halde aynı İnternet'i kullansın? Fakat 6 bile zor geliyor. YAZIKLAR OLSUN HARAM OLSUN sizin beyninizi sevsinler, mantığınızı sevsinler.

kımyasal

14.3.2015 12:26:23

0
Tablet yerine netbook tarzında dizüstü bilgisayarlar verilmesi daha iyi olurdu diye düşünüyorum.Tüketim odaklı bir nesilden ziyade üreten nesle ihtiyacımız var,bu nesle tablet gibi gereksiz bir cihaz yerine içerik oluşturmaya yarayacak fonksiyonlu bir laptop vermek daha akıllıca olur.

tayguncifci

14.3.2015 12:19:32

-8
Ya mesut çevik şu programda siyaset yapma. Milleti birbirine düşürmek hoşunamı gidiyo arkadaşım. Ortalığı kızıştırıp daha fazla yorum almak istiyosun tabi anlıyorum ama yapma arkadaş. Sen işine bak haberlerinimi sunacaksın ne yapacaksan yap ve git. Adı üstünde teknoloji ve oyun haberleri. Yeter artık siyaset geyikleri. Milleti biebirine düşürme yeter da.

NeroWin

14.3.2015 12:06:01

-1
quote:

Orijinalden alıntı: volkie

adam ataturk un komutanligini kucumsuyor olm ne iciyorsunuz da bu hale geliyorsunuz, tum dunyanin kabul ettigi ovguyle soz etttigi askeri bir dehayi kucumsemek, ustelik yasadigi onun kurdugu ulkede, halk yapmis ne demek la kurtulus savasini, dunyanin en iyi ordusuda olsa basinda adam gibi komutan olmadiktan sonra hicbir basari elde edemez sonu husrandir, sirf ataturk u kucultmek icin yapmayacaginiz akil disilik trolluk yok, istanbul un fethininde fatih sultan mehmet degil toplar yapti o toplar olmasa hicbir halt yiyemezdi, yani bu savasi toplar kazandi. anlayacagin dilden, mantik disi ama baska care kalmadi
Efendim yalnızca arkadaşa verdiğim bu cevaba bakarak yazdıklarım yanlış anlaşılabilir.Bir önceki yazdıklarıma bakarak ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Saygılar,

BORUBEY06

14.3.2015 11:54:16

0
Öncelikle bu yayın için emeği geçen kişilere teşekür ediyorum. Zaman verip bilgi paylaşımında bulunulmuş.. On konudan hiç bir bilgi almayıp, belirli noktalara takılan arkadaşları anlamıyor, anlamakta istemiyorum.. Video konusu dışındaki bazı yorumları da ayrıca kınıyorum. Mustafa Kemal Atatürk ülkenin kurtuluş için kıvılcımı başlatan büyük bir komutandır. Fatih Sultan Mehmet de keza öyle, icraatları ve makamı hadislere konu olan bir padişahtır.Ne demek "Osmanlı kafası" Ne demek "Atatürkçü zihniyeti" !? Lütfen şanlı tarihimizi bir kez daha gözden geçirin! Bu 2 büyük isim Yurt ve Devleti için çabalamış,birbirleriyle mukayese edilip kişisel terazilerde değerlendirilemeyecek ulvi zatlardır. Ülkemizde taraf/taraftar olmak, ne yazık ki fanatiklikle körü körüne bağlılıkla sonuçlanmaktadır.Bu bağlılıkla uslubunu bozan ,farklı görüşlere hakaret ve alaycı yaklaşımlda bulunan kişilerinde kendilerine çeki düzen vermeleri gerektiğini düşünüyor,ilerleyen zamanlarda , "saygı" ve "sevgi" çerçevesinde eleştiri yapmalarını umud ediyorum. iyi seyirler ve iyi forumlar.

volkie

14.3.2015 11:28:49

+1
quote:

Orijinalden alıntı: NeroWin

Efendim yanlış anlaşılmasın ben Atatürk'e saygılı biriyim, kin falan da beslemiyorum.Kurtuluş savaşını siz normal bir savaş olarak algılayamazsınız.Çünkü bu savaşı ordu değil halk yapmış olduğu bir savaştır.Yani siz bu savaşı fatih sultan Mehmet'in komutanlığı altında İstanbul'u fetih edilmesi ile kıyaslayıp küçümseyemezsiniz. Ve ben Atatürk'ü eleştirmiyorum, Atatürk'ün yaptıklarını sorgulamıyorum.Yalnızca onu Türklerin Atası yaparak, yaptıkları olayları fazla abartarak lanse edilmesinden doğan abartıyı eleştiriyorum. Saygılarımla,
adam ataturk un komutanligini kucumsuyor olm ne iciyorsunuz da bu hale geliyorsunuz, tum dunyanin kabul ettigi ovguyle soz etttigi askeri bir dehayi kucumsemek, ustelik yasadigi onun kurdugu ulkede, halk yapmis ne demek la kurtulus savasini, dunyanin en iyi ordusuda olsa basinda adam gibi komutan olmadiktan sonra hicbir basari elde edemez sonu husrandir, sirf ataturk u kucultmek icin yapmayacaginiz akil disilik trolluk yok, istanbul un fethininde fatih sultan mehmet degil toplar yapti o toplar olmasa hicbir halt yiyemezdi, yani bu savasi toplar kazandi. anlayacagin dilden, mantik disi ama baska care kalmadi

NeroWin

14.3.2015 11:16:14

-2
quote:

Orijinalden alıntı: Bloodborne

şimdi sana sorsam İstanbulu kim fethetti diye, cevap Fatih Sultan Mehmet dersin. Ne oldu iş Atatürk'e geldiğinde mi zoruna gitti? Atatürk abartılmasınmış, kafaya bak. adamın zoruna gitmiş resmen bide teknoloji programının altında Atatürk'ü eleştiriyor, kine bak!
Efendim yanlış anlaşılmasın ben Atatürk'e saygılı biriyim, kin falan da beslemiyorum.Kurtuluş savaşını siz normal bir savaş olarak algılayamazsınız.Çünkü bu savaşı ordu değil halk yapmış olduğu bir savaştır.Yani siz bu savaşı fatih sultan Mehmet'in komutanlığı altında İstanbul'u fetih edilmesi ile kıyaslayıp küçümseyemezsiniz. Ve ben Atatürk'ü eleştirmiyorum, Atatürk'ün yaptıklarını sorgulamıyorum.Yalnızca onu Türklerin Atası yaparak, yaptıkları olayları fazla abartarak lanse edilmesinden doğan abartıyı eleştiriyorum. Saygılarımla,

rambocuk

14.3.2015 10:50:25

+3
Adamın dibisiniz keşke herkez sizin gibi objektif bakabilse olaylara

HIGHER

14.3.2015 10:35:50

0
hahhah yorumları beğenme özelliği yok ama yinede bana bildirim geldi ilginç

Speed-Step

14.3.2015 09:27:48

+23
quote:

Orijinalden alıntı: tersal anlaşılan krizden dolayı hükümet donanımhaber'in arpasını azaltmış yoksa bunlarda sisteme kafa tutacak yürek yok. kriz zamanı celallenmek kolay düne kadar ttnet'i ve hükümeti öve öve bitiremiyordunuz. önemli olan her durumda dürüst, tarafsız yorum yapabilmek, rüzgara göre yelken çevirmek değil. illa bu tür kötü olayların gerçekleşmesimi gerekiyor insanları bilinçlendirmek için ? bu tür olayların olacağı ve artacağı senelerdir belli. ama yılan size dokunana kadar gıkınız çıkmıyordu.
Merhaba, Mesajınız o kadar boş ve anlamsız ki :) kayda almaya değer yanı yok. Bizim şurada söylediklerimizin aksini söylediğimiz bir program çıkartın karşımıza da yalancı bir provakatör olmadığınızı görelim. Sevgiler, Mesut Çevik

Guest-563091384

14.3.2015 08:55:45

0
Teknoloji de kişiler yoktur konular vardır. Biride çıkıpta şöyle teknolojiye katkıda bulundum yazmıyor. Hep gereksiz tartışma çabası. Sonra Türkiye neden geride. Birazda yazılıma yönelik birşeyler yapın o zaman birbirinize sarmayı bırakırsınız yazacağım ama nerede hep siyaset, din, mezhep, cinsiyet tartışmaları. Minecraft ı bile çoğu korsan oynuyor. Yasaklansa da oynayacak. Daha önemli sorunlar varken gereksiz tartışma yapan gençliği gördükçe ilerlemeye dair hiçbir umudum yok. Son olarak aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

deoksiriboz1000

14.3.2015 08:12:11

0
he kardeşim he doktor olmak çok kolay zaten. kedi ulaşamadığı ete mundar dermiş hesabı. devlet doktorları zorla elinde tutuyo mecburi hizmet ayağına haberin var mı? yoksa devlette çalışmaya meraklı değiliz. bilip bilmeden konuşma burda.

eriten

14.3.2015 06:16:12

+1
Gendarme_ali ' ye Arkadaşım İslam dini Şeffaflık demek değil midir ? İslam dini güzellikle Öğretmenin dini değil midir ? İslam en büyük özgürlük değil midir ? İslam dini diğer dinlerede saygı duymayı gerektirmez mi ? Vb bir çok cümle kurabilirim ama hiçbiri Atatürk ve meclisinin kurduğu ülkede kısıtlanmamıştır. Öncesine bakacak olur isek Osmanlı' da Hükmettiği her toprakta dine müdahale etmemiştir aksine gerekirse ibadethanelerini kendisi yaptırmış herkesi kendi dinini seçmekte Özgür kılmıştır. Bu İslam ahlakından gelmektedir. Kadınlarında seçme Seçilime özgürlüğü vardır. Bu özgürlük oy kullanmaktan ibaret değildir. Eşini seçebilir, işini seçebilir, dinini seçebilir, ne giyip giymeyeceğini seçebilir, nerede nasıl yaşayacağını seçebilir. Tanınan sadece Kadınlara haklar ve özgürlük değil demokrasi ve hürriyetdir bunun için bu ülkede bir çok görüş ve kişiye yer var kardeşim. Dikkat ediyorsan arkadaşım diye başlayıp kardeşim diye bitiriyorum hiçbir garez güdemem ne düşüncenden nede başka şeyden ötürü "yaradılanı sev yaradandan ötürü"

Uncle Trevor

14.3.2015 05:50:56

+4
Ne demiş ünlü bir filozof seçmen ? Hülooooğğğğ

volkie

14.3.2015 05:26:05

+6
Forum yobaz kayniyor guya tekno sitesi herif kafayi dinle yemis, senin bir tik oten isid iste, din toplumlarin afyonudur demisler ne kadar dogru, allah ile aldatip ceplerini dolduruyorlar bunlarda hala ama musluman ayaginda bu kafaya ne anlatsan bos. Su an suriye irak gibi degilsek bunun tek sebebi ataturktur kinleride bu yuzden, ama az kaldi kinlerinde bogulacak bu gerici zihniyet ATATURK DUSMANLARINI YENECEGIZ!!!

gendarme_ali

14.3.2015 04:55:01

-3
Mesut abi yazılımcı neslin önemini kavramamız konusunda sen bize vesile oldun, ben de bu mesele üzerine kafa yorup mümkün olduğunca bir takım insanlara bu fikri aşılamaya çalışıcam. Siyasi mevzulara girilince işin rengi değişiyor, tadımız kaçıyor ama söylemek istediklerim var. İlk defa, islam sancaktarı ecdadın başarılarıyla övünmekten öteye gidemez hale düşmüş toplumun içinden birileri çıktı, binbir surat takınıp, ülkeyi kurtaran milletin değerleriyle mücadele etmeyi ilke inkılap diye yutturanlara kendi silahlarıyla haddini bildirdi. Şimdi aşama aşama putlarını yediriyo. Karın ağrınız bundan.(sanılmasın ki hükümetin 4 4lük olduğunu düşünüyorum)Yoksa mesele öğretmenlerin atanmaması mı? Merak eden bu hükümet döneminde kaç tane öğretmen atanmış, okul açılmış araştırsın. Kendi sanayisini,yazılımını üreten devlet olmak mı? milli işletim sistemi, orduda millileşme çabaları. Süpergüç mü olduk dedim, hayır ama başımızda her alanda hiçbir hükümetin başaramadıklarıni başaran ve değerlerine diğer bir çok hükümetten daha bağlı birileri var. Felaket tellallığı yapmayın. [quote]Orijinalden alıntı: soralalp 12 bini aşkın kişi ışide gitmiş arkadaşım bu Ülkeyi, Cumhuriyeti ve Atamızı sevmeyenlerin yolu orası ama illa burada kalacağız diyorsa bu gerçeklerden ve bilgiden bahsedince korkan ama kendinde Atamıza hakaret etme yetkisi gören kişiler, onlarında karşısında Türk Gençliği savasacaktir. Bu böyle biline! [/quote] Hah bu arada vehabi bozması ışid ,önce kalabalıkların hükmüne uyup hakkın hükmünden sapanları, sonra böyle bi devlette siyaset yapan hükümeti sonra da tasavvuf büyüklerine muhabbetten bizi keser. 12 bin sadece tr den değil galiba ama öyle diyelim,az bile gitmiş, ülkemizde potansiyel çok daha fazla. Biz Kuranı ve Kuranın ona itaatin Allah a itaat olduğunu bildirdiği peygamberi hak bir yorumla öğrenmedikçe daha neler gelir başımıza kim bilir [quote]Orijinalden alıntı: eriten Öncelikle sadece Atatürk değil tüm ceddimize sahip çıkan bir millet olmalıyız. Atatürk'ün bu ülke ve insanlara yaptığını anlayanlar takdir ve dua eder, anlamayanlar ise böyle sağda solda orada burada bölücülüğe ve ayrımcılığa hizmet eder. Bir lider düşünün ki Türkiye cumhuriyeti içinde yaşayan ve Türk kimliği almış herkes Türk'tür desin ve ayrımcılığı bitirsin, bir lider daha düşünün Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni..... (Hatırlayamadıkladım için şimdiden özür) ayrımcılığına izin vermeyeceğiz deyip Türkiye'ye ayrımcılığı getirsin. Yetmesin oldu olacak başörtüsü getirdik şimdi açık saçık giyineni korkutalım diye psikoloji ilerletsin. Atatürk'ün zamanındaki şapka takmayan şehirler bombalanmışmış ben böyle bir karalama kampanyası görmedim o zihniyeti silmek için ellerinden geleni yapıyor bu topluluk. Malum iktidar parti ve yandaşı terörist partinin faaliyetleri bunlar. Sayenizde terörist başı yakında içerden video mesaj izletecek nevruzda ( pardon unuttum seçime çok yakın ya izin vermeyin bu sefer oy oranınız düşer ) ve benim gibi işiniz il il hastane hastane gezmek ise Mardin, Batman, Diyarbakır, Ağrı gibi illere gidin yerel halkı bir dinleyin kandırılıp toprak vaadedilmişler. İşte beğenmediğin O Atatürk ve bahsettiğin mermi taşıyan kadın hatta ve hatta çocuğunun üstünden battaniye Alıp mermi ıslanmasın diye mermiyi koruyan kadın ve nice Atatürk gibi vatan evladının Mücadelesi ve Kanı ile aldığı toprağı karış karış değil il il dağıtıyorlar şuan... Ben oralara gidince başka dilde tabela görünce üzülüyorum, halkın üretmeyip kahvede oturup teşvik aldığını ve başka güçlere inandığını görünce üzülüyorum. Yeşil kartın yokluk olmadığı bilinci ile yetiştiğini 100 Dönüm arazi olup yeşil Kartı Olanları elektrik su faturasını jandarmanın alamadığını görünce üzülüyorum. Belediye polislere su veriyor polis gösteride bize su sıkıyor diye belediyeyi yakan zihniyete üzülüyorum. Sonuçta kurtuluş savaşı'nda seninle benim dedem omuz omuza savaştı yürekler birleşti birlik oldu bu ayrımcılığı 80'lerden itibaren planlayanlar ve ona hizmet edenler utansın. Bizim üretim yapan tüm birimlerimizi özelleştirenler, bizi tüketim milleti yapanlar utansın. Not: Üniversiteler ile tıb alanında yabancı ülkelerde üretilen ithalat cihazları ülkemizde üretmek için bir çok projeye başvuran bir girişimciyim. 15-16 Yıldır ülkemizi geziyorum hastane hastane ve açıkları görüyorum cahil ben cihaz projeleri için borç içinde yaşıyorum ama proje destek parası Alıp lüks yaşamını destekleyen formalite AR-GE Atölyeleri kuranlar görüyorum çok yazık [/quote] Allah ve resulünün belirlediği yasalarla yönetilen devlet isteyen bu acize de yerin var mı kardeş

eriten

14.3.2015 04:45:59

+9
Öncelikle sadece Atatürk değil tüm ceddimize sahip çıkan bir millet olmalıyız. Atatürk'ün bu ülke ve insanlara yaptığını anlayanlar takdir ve dua eder, anlamayanlar ise böyle sağda solda orada burada bölücülüğe ve ayrımcılığa hizmet eder. Bir lider düşünün ki Türkiye cumhuriyeti içinde yaşayan ve Türk kimliği almış herkes Türk'tür desin ve ayrımcılığı bitirsin, bir lider daha düşünün Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni..... (Hatırlayamadıkladım için şimdiden özür) ayrımcılığına izin vermeyeceğiz deyip Türkiye'ye ayrımcılığı getirsin. Yetmesin oldu olacak başörtüsü getirdik şimdi açık saçık giyineni korkutalım diye psikoloji ilerletsin. Atatürk'ün zamanındaki şapka takmayan şehirler bombalanmışmış ben böyle bir karalama kampanyası görmedim o zihniyeti silmek için ellerinden geleni yapıyor bu topluluk. Malum iktidar parti ve yandaşı terörist partinin faaliyetleri bunlar. Sayenizde terörist başı yakında içerden video mesaj izletecek nevruzda ( pardon unuttum seçime çok yakın ya izin vermeyin bu sefer oy oranınız düşer ) ve benim gibi işiniz il il hastane hastane gezmek ise Mardin, Batman, Diyarbakır, Ağrı gibi illere gidin yerel halkı bir dinleyin kandırılıp toprak vaadedilmişler. İşte beğenmediğin O Atatürk ve bahsettiğin mermi taşıyan kadın hatta ve hatta çocuğunun üstünden battaniye Alıp mermi ıslanmasın diye mermiyi koruyan kadın ve nice Atatürk gibi vatan evladının Mücadelesi ve Kanı ile aldığı toprağı karış karış değil il il dağıtıyorlar şuan... Ben oralara gidince başka dilde tabela görünce üzülüyorum, halkın üretmeyip kahvede oturup teşvik aldığını ve başka güçlere inandığını görünce üzülüyorum. Yeşil kartın yokluk olmadığı bilinci ile yetiştiğini 100 Dönüm arazi olup yeşil Kartı Olanları elektrik su faturasını jandarmanın alamadığını görünce üzülüyorum. Belediye polislere su veriyor polis gösteride bize su sıkıyor diye belediyeyi yakan zihniyete üzülüyorum. Sonuçta kurtuluş savaşı'nda seninle benim dedem omuz omuza savaştı yürekler birleşti birlik oldu bu ayrımcılığı 80'lerden itibaren planlayanlar ve ona hizmet edenler utansın. Bizim üretim yapan tüm birimlerimizi özelleştirenler, bizi tüketim milleti yapanlar utansın. Not: Üniversiteler ile tıb alanında yabancı ülkelerde üretilen ithalat cihazları ülkemizde üretmek için bir çok projeye başvuran bir girişimciyim. 15-16 Yıldır ülkemizi geziyorum hastane hastane ve açıkları görüyorum cahil ben cihaz projeleri için borç içinde yaşıyorum ama proje destek parası Alıp lüks yaşamını destekleyen formalite AR-GE Atölyeleri kuranlar görüyorum çok yazık

soralalp

14.3.2015 04:23:45

+7
12 bini aşkın kişi ışide gitmiş arkadaşım bu Ülkeyi, Cumhuriyeti ve Atamızı sevmeyenlerin yolu orası ama illa burada kalacağız diyorsa bu gerçeklerden ve bilgiden bahsedince korkan ama kendinde Atamıza hakaret etme yetkisi gören kişiler, onlarında karşısında Türk Gençliği savasacaktir. Bu böyle biline!

WarSaw

14.3.2015 04:11:23

+7
wifi bir bitmediniz. senin gibilerin yetişmesi bu ülke için ne acı. keşke arabistanda falan doğsaydında öz topraklarına daha iyi hizmet edebilseydin.

olağan_şüpheli

14.3.2015 03:45:25

+1
candy crush vandalizm e yönlendiriyor çocukları.şeker parçalayıp duruyorlar. yasaklansın. mineciraft konusu kadına şiddet konuları hortladığı bir dönemde aile bakanlığına soruldu . bu yüzden bu bakanlık takibe aldı bu oyunu.

soralalp

14.3.2015 03:35:53

+3
Daha somut yorumlar beklerdim sizden biraz koru körüne bakıyorsunuz gibi geldi bana yorumunuz. Lütfen Atatürk'ün ülke adına yaptığı yatırımlara hatta günümüzde bile Atatürk modeli diye adlandirilan bir ekonomik model uygulayarak gün yüzüne çıkan ülkeleri biraz inceleyin, okuyun ve yıllar önce yapılan yaklaşıma bakın. Bir de günümüzde bir adamın kalkıp iktisatin temel kurallarından olan ve düşük istihdam sağlanan ve gelir düzeyinin düşük olduğu bizim gibi bir ülkede faiz yukseltmesinin ivedi olmasının kendi kafasına göre mantıksız olduğunu savunmasına bakın. Gerçek dinamiklerden uzak, ekonomiye hiç bir faydası dokunmayacak ve banane banane ben böyle istiyorum böyle olacak yaklaşımından öteye gidemeyen bir tutumun destekleyenleri tarafından savunulması= bakınız günümüz dövizi. Bunlar gerçekler, inkar edildiği sürece duzelmeyecekler. İyi akşamlar dilerim.

BlitzHan34

14.3.2015 03:32:12

0
Abi, videoda 1 kere LG G2 kelimesi duymadım. Etiketler kısmında var ? :(

lido

14.3.2015 03:23:33

0
keyifli bir program olmuş dx12 yi gerçekten merak ediyorum yıllar sonra yeni bir sistem toplatabilir bana

volkie

14.3.2015 03:22:55

+11
13 yildir tek basina iktidardalar ve ulkenin geldigi yer ortada, adalet sifirlanmis, hukuk sifirlanmis, ozgurlukler sifirlanmis, yurtdisinda itibarin sifirlanmis, ulkede huzur sifirlanmis, evdeki eurolar sifirlanmis. ama gel gorunki aktroller ama siyaset yapmayin yaea, neden cunku islerine gelmiyor, kimselerin uynamasini istemiyorlar, yapin hemsehrim her yerde yapin bilmeyenlere gormek istemyenlerin gozlerine sokun anlamazsa bir daha anlatin, baska turlu duzluge cikamayiz, siyaset konusmayi elbette bende sevmiyorum, ama sanki norvec'iz gibide davranamam, sustuk sustuk ulke ne hale geldiz yazik.

soralalp

14.3.2015 02:51:00

+6
Yazdıklarım birşey ifade etsin ozaman konuda bilgisiz olduğunuzu düşünüp sizi ciddiye almadığım için cevabı kısa kesmiştim. Önce referans vereyim. Türkiye'nin büyük yazılım projelerinden birini yürütmüş ve kapatmış bir yazılımcı ve güncel olarak odtü iktisat öğrencisiyim. Web, mobil ve pc platformlarında 8 adet programlama dili biliyorum ve hepsinde iş tecrübem ve ödüllerim var. Gelelim konumuza. İnsanlar devleti beğenmiyor demişsiniz ama devlette iş istiyor demişsiniz. İlerleyen döviz ve potansiyel kriz karşısında sunulan 130 sayfalık rapor bana göre vasat ve üniversite birinci sınıf seviyesindeyse ve istihdam anlamında özel sektör yüksek seviyede riskli ise insanlar ancak kadrolu olarak devlete girmek isteyecektir, bunun neresi size garip geldi? Burada insanları tembellikle suçlamak yerine izlenen zayıf ekonomik politikaya bakmak daha mantıklı değil mi? Zaten şu noktada atanmak için yıllarca bekleyen riyakar diye nitelendirdiğiniz öğretmenlerde yakında devletten dahi ümidi keserler. Bunun yanı sıra devletçi yapı ile ilgili sorununuz tamamen ilke ve inkılaplara ters düşen ve bu ülkeyi kurtaran mantığa zıt bir düşünce gibi geldi bana. Atamızın devletçilik örnekleri dünyada örnek olarak uygulanırken siz bunu milletimizde tembelliğe yol açtı diye kestirip attınız bu yüzden dünyaya ve ekonomiye dair bilginizden şüphe duydum. Son olarak gelin bakın odtü teknokentte neler yapıyor insanlar ancak hukumet hala ülkemizin en verimli ve önemli üniversitesinin önüne taş koymaya çalışıyor. Bunun yanı sıra yaptığım yazılım işi sırasında çelme mi takıyor dediğiniz hükümet ile neler yaşadım anlatsam biraz fikriniz olurdu ama bunları anlatmam ne yasal olur ne de iş etiğine uyar. Sonuç olarak şundan eminim ki ne ekonomide ne de yazılım sektöründe gram tecrübeniz yok ancak havadan bizim millet şöyle bizim halk böyle yok bizden google çıkardı da hükümet mi engel oldu diye kahve muhabbeti yapıyorsunuz.

Persona_Non_Grata

14.3.2015 02:24:17

+9
quote:

Orijinalden alıntı: NeroWin Mesut abi öncelikle teknoloji çok güzel bir program olmuş.Ağzınıza sağlık.Güzel konulara değinmişsiniz ama benim bir eleştirim olacak.Dakika 39:20 de değindiğiniz konu hoş.Gerçekten bazı kişiler sorgusuz sualsiz bazılarını destekliyor. Söylediğiniz şu sözlerinizi ilk olarak hatırlatayım "Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir kişiye aitmiş gibi" ve "Bir kişiye bir ülkeyi sahiplenmek, tapusunu vermek diye bir kavram yok". Efendim siz bunları söylüyorsunuz ancak bu iki lafın arasında da "Atatürk Türkiyeyi kurtarmış, bize Cumhuriyeti hediye etmiş" diyorsunuz.Yani siz koskoca bir milletin kendi iradesiyle, "Vatanımız bölünmesin, Gavurların boyunduruğu altında yaşamayalım" diyen genç yaşlı, kadın çocuk demeden yaptığı kurtuluş savaşını tek bir kişiye adıyorsunuz.Atatürk'ün yaptığı tek şey milli mücadelenin ateşlenmesinde rol oynaması ki bu bir tek Atatürk'ün değil camilerde ki ve o zamandaki bazı hocaların ve daha bir çok kişinin yardımıyla yapılmış bir harekettir. Bize çocukken öğretilen "Atatürk yoktu, Düşman çoktu" şarkısının bilincimizde yaptığı etkiden olacaktır ki küçük yaştan beri Atatürk'ün çok büyük biri olduğunu, o olmasaydı şuan çök kötü bir halde olacağımızı ve onun sayesinde düşmanı yendiğini zannediyoruz.Yani cephede savaşan genç yaştaki çocuklar, yaşılar, cepheye mermi hazırlayan kadınların emeklerini hiçe sayıyorsunuz.Bunu yarım milyon şehidimize ve o savaşta maddi, manevi yardımı bulunan herkese yapılan saygısızlık gibi görüyorum. Türkiye'yi kurtaran milletimizdir, Atatürk değil. Olayı belki çok farklı bir tarafa çekiyormuşum gibi gözükebilir ancak ben yalnızca en yukarıda yazdığım sözleriniz ile Atatürk hakkında söylediklerinizin zıt olduğunu ve Atatürk'ü çok fazla abartılmaması gerektiğini belirtmek istedim. Yanlış bir şey yazdıysam affola. Saygılarımla,
şimdi sana sorsam İstanbulu kim fethetti diye, cevap Fatih Sultan Mehmet dersin. Ne oldu iş Atatürk'e geldiğinde mi zoruna gitti? Atatürk abartılmasınmış, kafaya bak. adamın zoruna gitmiş resmen bide teknoloji programının altında Atatürk'ü eleştiriyor, kine bak!

Wi Fi

14.3.2015 02:16:57

-4
quote:

Orijinalden alıntı: soralalp Size hükümetin yazılım sektörünün gelişmesi ile ilgili neler yapamadiklarını bir anlatırdım uzun uzun yazdığınızdan utanirdiniz ve neden bizden google çıkmıyor anlardınız ama neyse şimdi hükümet kendi kendini ne hallere sokacak bu gidişle ben artık ağzımı açmıyorum bu konuda.
Bu yazdıklarınla da bi şey ifade etmiş olmuyorsun zaten. Demek istediğimi anlamamışsın, o basiretin sende olduğunuda sanmıyorum.

Stickand

14.3.2015 01:48:32

+3
quote:

Orijinalden alıntı: Abehesti Sesiniz çok yankılı idi rahatsız edecek derecede :) harici sohbet çok güzeldi. Minecraft hakkında konuşurken gayet dikkatli idiniz yasak olmadığını yasaklanma süresince olduğunu vurgulamak, bunun haberini yaparken Yasaklandı başlığı altında haber yapmamak, BURASI TÜRKİYE vari ülkeyi aşağılayıcı yorumlar yapmamanızı çok takdir ettim. Zaten çoğu haberde bu şekilde yapıyorsunuz. Örneğin GTA VI duyruldu başlığında haber yapan Leader games, merlinin kazanı, techno-labs... vb gibi aptal sitelerin facebook haber başlıklarını görünce şok oluyorum. Zaten bazı siyasi olaylarda o siteler haddi olmadığı halde siyasi haber de yapmıyor değil. Sizde bazen siyasete girmiyor değilsiniz bazılarına katılmasam da seviyeli ve güzel oluyor. İnşallah hep bu şekilde devam edersiniz. Ailecek izliyoruz ;P
valla mesut reyizin öyle siyasi bir görüşü olduğunu tam düşünmüyorum doğruyu yanlışı ayırt ediyor suçlu iktidarsa eleştiriyor haklıysa övüyor 2 yıldır takip ederim 2si1 i hep böyleydi yani :)

soralalp

14.3.2015 01:39:59

+4
Size hükümetin yazılım sektörünün gelişmesi ile ilgili neler yapamadiklarını bir anlatırdım uzun uzun yazdığınızdan utanirdiniz ve neden bizden google çıkmıyor anlardınız ama neyse şimdi hükümet kendi kendini ne hallere sokacak bu gidişle ben artık ağzımı açmıyorum bu konuda.

ürüng ayıg toyon

14.3.2015 00:48:23

+3
Minecraft yasağı ile ilgili konuşmanızı Türkiye'nin her kurumuna yaymak lazım.Az biraz belki cehaletleri gider özellikle yasaklamayı düşünen devlet kurumuna...

matmuhendisi

14.3.2015 00:43:57

0
quote:

Orijinalden alıntı: raptor32 0-5 dakkika kullanılamyacak cihaz 5-14 dakika mine craft yasaklanmasın 14-19 oyun fahiş fiyatları soruşturması 19- dx12 %25-75 oyun hatta %300 performansı artışı iddası 21 open gl linux 22,06 3 boyutlu yazıcı hammeddesini kilosunu 3 $ mal eden geri dönüşümlü makina (kit starte projesi ) 24,20 rainbow 6 sage (doğru yazdım umarım) Pc alfa sonbaharda 27.40 unchearthted 4 2016 ya ertlendi 29.10 Samsungun akıllı köpek evi 3000 $ 32.20 windows Xp nin pazar payının yükselmesi 34.10 GTA Online Heist videoları ve sunucu problemleri 37.50 BBC den GTA dizisi 39.20 benden ALKIŞ 40.30 Solar impulse II dünya turuna başladı (1468 km yi güneş enerjisi ile geçen ilk uçak by google) 43.20 Dronelara takılmak üzere tampon (kitstarter projesi) 45.50 oyun dünyasından kısa kısalar 51 Son kısa kısalar 380 milyon dolara tablet ihalesi ve Obamanın 100 milyon dolara yazılım konusunda eğitim hamlesi
Teşekkür ederim

halogonga

14.3.2015 00:25:37

0
ooooo tarafsız(!) program alırım bi dal

MehmetEmin95

14.3.2015 00:23:31

0
13.03.2015 tarihinde putinin müslüman olmasından ahmet kuralın ölmesine kadar birsürü yalan yanlış haber çıktı haberciliğin türkiyede nereye gittiği zaten ortada minecraft olayını yadırgamayın bence. oyun fiyatları ise türkiyede düşmez! doların yükselişini kendilerine rant haline getiren düşmesi için çözüm sunacağına sırf hükümeti beğenmedikleri için yükselmesini isteyen bir muhalefet varken, dolarda düşmez oyun fiyatlarıda. trt konusunda söylenecek şeyleri söylediniz. hadi trt 1 de dizi çıkıyor trt belgeselde neden adam akıllı belgesel çıkmıyor :)

pocemonmutlu

14.3.2015 00:02:02

+1
Bu program farklı olmuş ve çok güzel olmuş. Dobra konuşanı net konuşanı severim.

cemecem21

13.3.2015 23:33:21

+3
Bu arada internette dolanırken o zeki(!) gazetecinin neden bakana Minecraaft'ı anlatırken karısını öldüren puan alıyor dediğini öğrendim. South Park'ın 17. Sezon 2. bölümündeymiş meğersem olay.

HIGHER

13.3.2015 23:31:16

+4
süper olmuş dhükümetle ilgili olan kısımlara hem talhanın hem mesutun her dediğine katılıyorum

CoreGame

13.3.2015 23:10:54

+1
Son 10 dk ağzınızdan bal damlıyor

Galatas4ray

13.3.2015 23:07:31

+2
YGS sınavına çalışıyodum bildirim geldi kapattım kitabı izlemeye başladım dünyaya bir kez geliyorz arkadaş :D

Abehesti

13.3.2015 23:04:57

0
Sesiniz çok yankılı idi rahatsız edecek derecede :) harici sohbet çok güzeldi. Minecraft hakkında konuşurken gayet dikkatli idiniz yasak olmadığını yasaklanma süresince olduğunu vurgulamak, bunun haberini yaparken Yasaklandı başlığı altında haber yapmamak, BURASI TÜRKİYE vari ülkeyi aşağılayıcı yorumlar yapmamanızı çok takdir ettim. Zaten çoğu haberde bu şekilde yapıyorsunuz. Örneğin GTA VI duyruldu başlığında haber yapan Leader games, merlinin kazanı, techno-labs... vb gibi aptal sitelerin facebook haber başlıklarını görünce şok oluyorum. Zaten bazı siyasi olaylarda o siteler haddi olmadığı halde siyasi haber de yapmıyor değil. Sizde bazen siyasete girmiyor değilsiniz bazılarına katılmasam da seviyeli ve güzel oluyor. İnşallah hep bu şekilde devam edersiniz. Ailecek izliyoruz ;P

raptor32

13.3.2015 23:03:19

+1
0-5 dakkika kullanılamyacak cihaz 5-14 dakika mine craft yasaklanmasın 14-19 oyun fahiş fiyatları soruşturması 19- dx12 %25-75 oyun hatta %300 performansı artışı iddası 21 open gl linux 22,06 3 boyutlu yazıcı hammeddesini kilosunu 3 $ mal eden geri dönüşümlü makina (kit starte projesi ) 24,20 rainbow 6 sage (doğru yazdım umarım) Pc alfa sonbaharda 27.40 unchearthted 4 2016 ya ertlendi 29.10 Samsungun akıllı köpek evi 3000 $ 32.20 windows Xp nin pazar payının yükselmesi 34.10 GTA Online Heist videoları ve sunucu problemleri 37.50 BBC den GTA dizisi 39.20 benden ALKIŞ 40.30 Solar impulse II dünya turuna başladı (1468 km yi güneş enerjisi ile geçen ilk uçak by google) 43.20 Dronelara takılmak üzere tampon (kitstarter projesi) 45.50 oyun dünyasından kısa kısalar 51 Son kısa kısalar 380 milyon dolara tablet ihalesi ve Obamanın 100 milyon dolara yazılım konusunda eğitim hamlesi

atof

13.3.2015 23:00:16

0
hemen köşeye kıvrılalım =)

-Rommel-

13.3.2015 22:50:00

0
Video bulunamadı diyor sorunu düzeltinde izleyelim.

Stand Alone

13.3.2015 22:48:35

+6
Zamanında YouTube yasağı çıktığında da birileri ortaya atılıp bu yasağın haklı olduğunu iddia ediyordu. Konudan alakasız ne kadar insan varsa Türkiye'de bulunuyor.

javaprof

13.3.2015 22:47:04

-8
tarafsız teknoloji ve oyun programı olmaz bu ne biçim video bundan sonra ak partiyi savunmanızı rica ediyoryum.

Gece772

13.3.2015 22:46:52

0
Video Bulunamdı

jakops.

13.3.2015 22:46:19

+2
Youtube'a ne zaman yükleyeceksiniz acaba. Burada izlemek işkence yemin ediyorum.

redwolf0

13.3.2015 22:45:32

0
video ne oldu ya

Guest-FD9F31C06

13.3.2015 22:44:54

0
Güzel bir bölümdü.

sacrificeson

13.3.2015 22:42:21

0
Oo erken 2si bir ha :)

mhcd

13.3.2015 22:10:32

0
izleyelim bakalım

sariduru

13.3.2015 22:02:22

+1
Arkadaşlar 1080p videoyu nasıl indirebiliriz?

eriten

13.3.2015 21:56:00

0
Çok geç kaldınız hani canlı yayın ???

wwide1543

13.3.2015 21:55:12

-17
Onları tartışacağınıza biraz da forumun tarafsızlığını tartışın. Hükümete eleştiri ve hakaret serbest ama diğer konular siliniyor nedense...

-BraveHeart-

13.3.2015 21:48:26

0
Hökümet yassah diyiyi la

Xlargest

13.3.2015 21:46:54

0
Ooo geldi sonunda. Hadi bagalim

whatdoyouseee

13.3.2015 21:46:49

0
beklenen program geldi :D
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Bölüm Sonu Canavarı 8/10 41 oy
KÜNYE
Bölüm Sonu Canavarı ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
426 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
0
OY
0
URL
EMBED
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD