Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

2si1 "720P Next-Gen" Teknoloji ve Oyun Programı

17 Ocak 2014 Talha Aynacı 66 İzlenme Sayısı: 33096 Video süresi: 01:21:16 2si1
DİĞER BÖLÜMLER
YouTube Kanalımıza Abone Olun

Las Vegas CES 2014 derken 2 hafta ekranlardan uzak kalan 2si1 ekibi 1 saat 20 dakikalık uzun bir seans ile karşınızda. Çerez ve içecek stoğunuzu sağlam yapın, programın ortasında kalkıp tazelemek zorunda kalmayın!

2si1 bölüm sonu canavarı donanım haber oyun donanım teknoloji video şov 2014 playstation 4 xbox one
2si1 "Olağan Dışı" Teknoloji ve Oyun Programı 2si1 Özel: Xbox One Video İnceleme
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Tuykil

24.1.2014 04:59:44

0
Mesut Çevik'in oyun ve profesyonel oyunculuk konusunda söylediği kelime ve cümlelere harfiyen katılıyorum. Üslup biraz daha sakin olabilir miydi? Belki ama dediğim gibi kendi fikirleri ve bunu kimseye dayatmadığı sürece bi sorun yok. Başlığın tüm sayfalarını okudum ve kendisinin yaptığı eleştiriler karşısında genç arkadaşlardan bazılarının alındığını ve sitem ettiğini gördüm, ki bu da gayet doğal. Bu tür fikir ve düşünce farklılıkları her kuşak arasında mutlaka olur. Nasıl ki zamanında C 64, Amiga başında saatlerimizi harcarken aile büyüklerimiz " aferin evladım, tüm gün oyna, sonunda sana para verecekler değil mi? ", " ne zevk alıyorsun ki şu oyunlardan? " vs şeklinde, kendilerine göre haklı ama bize göre bariz ters gelen bi düşünce yapısı ile bizleri yerip, bizleri anlayamadıysa, ben de bugün 30'larında olan biz orta kuşağın bizden bir alt kuşak olan genç kardeşlerimize yaptığımız bu tür eleştirelere sitem etmelerini ve onları anlayamadığımızı düşünmelerini gayet doğal olduğunu düşünüyorum. Aslında çok fazla yazmaya gerek yok. Sonuçta hayat, tercihleri, doğruları ve yanlışlarıyla herkesin kendi hayatı. Çoğu yerde olduğu gibi karşılıklı saygı kısmı unutulmaması gereken yegane kısım bence . Ayrıca büyük bi keyifle izledim sohbetinizi, devamı sıklıkla gelir umarım.

merik and sago

24.1.2014 01:43:48

0
donanım haberin tayyib'i mesut çevik..

TurQich

23.1.2014 13:36:07

0
Guzel nasihatler var anlayanlara.. Bazilari gercek anlamda oyunlarla kafayi yemis durumda.. Gercek hayatin tadini alamiyorlar. Program uzerine sadece bir kritigim olacak. Mesut cevik'in tv'lerdeki smart ozelliginin kulanissiz oldugu fikri daha cok philips' le alakali sanirim.. Dun 2'si 1'i izledikten sora bu kaniya vardim.. Philips' te smart tv gercekten iskence. Samsung bu konuda cok iyi. Lg ve sony'ide iyi listesine ekleyebiliriz. Hele ki samsung tv'yle samsung'lu telefonunuzda varsa,kesinlikle rakipsiz. Sahsen web os' ta screen mirroring gibi bir ozellik olmazsa bir ise yaramayacagini dusunuyorum.

Virtual Reality

22.1.2014 01:44:56

0

Speed-Step

21.1.2014 16:13:58

+1
Merhaba, Bir aksilik olmaz ise bu akşam yayında :) Sevgiler, Mesut Çevik

bulamadımbirşey

21.1.2014 15:18:04

0
xbox one incelemesi ne zaman yayında olur?

Speed-Step

21.1.2014 15:05:19

+15
Merhaba, Tamam üstat sana ve Xbox One'a yanlış yapmaz eleştirmeyiz başka bir isteğiniz olursa yazın ona da uyalım. Sevgiler, Mesut Çevik

dante06

21.1.2014 14:01:31

-2
quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx Mesut Çevik arkadaşımız, PS4 Türkiye de çıktığı hafta ve bir sonra ki haftada yayınlanan 2si1 ve canlı yayın programlarında, aynen şu cümleyi kullanmıştı. "Arkadaşlar bu tür cihazları sizde biliyorsunuz ki çıktığı gün alırsanız zevki oluyor. Çıktığı gün alıp oynayacaksınız" diyordu. Kendisi de Teknosa' nın zorla oyun sattığı mağazasından aldı. 150TL oynamayacağı oyuna verdi. Ben ve benim gibi ömrünü konsollara vermiş bir çok arkadaş dedik ki, ortada henüz yeni nesil konsollara yapılmış adam akıllı oyun yok, cihaz daha sonra da alınabilir. Yaz ayında oyunlar sel olup akacaktır. Acele etmeyin dedik. Biz acele etmiyoruz sizde etmeyin dedik. Aradan 1 ay geçti, bu 2si1 programında Mesut Çevik arkadaşımız, kardeşimiz aynen şunu dedi. "Ben aldığımdan beri bir kaç saat oynadım. Öylece duruyor, ortalıkta oyun yok Ersin, oyunların çıkıp çıkmayacağı da belli değil, vita gibi olmasında, şuan acele etmeye gere yok, almazsanız bir şey kaybetmezsiniz arkadaşlar." İyide biz bunu forumda defalarca dile getirdik, Mesut kardeşimizde mutlaka okumuştur. Niye teknosa dan alacak kadar acele etti anlamadık, hiç değilse Las Vegas dan alsaydı. Hatta bekleseydi bir çok konsol üstadının belirttiği gibi yaz ayında alsaydı. Kendisi bu camianın içinde olmasına rağmen bu strateji hatayı yaptı. Aldığı hafta ki programlar da bu cihazları çıktığı gibi alırsanız zevk alırsınız dedi. Aradan 1 ay geçti, ortalıkta oyun yok, almazsanız bir şey kaybetmezsiniz dedi. İyide gerçek konsol üstatları bunu zaten biliyordu. Xbox 360 da PS2 de PS3 de de aynı şekilde olmuştu. İlk bir yıl oyun kıtlığı yaşandı, sonra bir birinden kaliteli oyunlar sel olup aktı. Neyse olan oldu artık yapacak bir şey yok, bir çok kişi gaza gelip, ortalıkta oyun olmayan yeni nesil konsolları aldı. Umarım PS5 de bu hata yapılmaz. Çıktığı gibi saldırılmaz. Fiyatı da bu derece çıkmaz. Türkiye de sistem ters işliyor. Bir şey ne kadar çok alınırsa fiyatı o kadar çok artıyor. Yıllarca orijinal oyun alırsak fiyatları düşer dendi. PS3 döneminde Türkiye de çok güzel orijinal oyun satışı oldu. Fiyatlar düşeceğine arttı. Çok güzel konsol satışı oldu, fiyatlar düşeceğine arttı, vs.
Zaten forumun ps4 konularında dikkat edersen,olay tam bir sidik yarışına döndü.%90 millet birbirinin gazına gelerek konsolu aldı.Bir kısmıda yine bu gazla ps3 ünü erkenden sattı ve mecburen aldı.Buda sınırlı sayıda gelen stok sıkıntısı yaşanan ps4 fiyatının fahiş bir seviyeye çıkmasına ve karaborsaya düşmesine neden oldu.Fırsatçılarda bunu affetmedi doğal olarak.Ama esas fiyaskoyu burda pazarcı,spotçu zihniyetiyle olayları yönetmeye çalışan Sony Türkiye yapmıştır.Konsol fiyatından oyun fiyatına, stoğundan dağıtımına kadar ps4 konusunda tamamen hayal kırıklığı olmuştur Sony Türkiye.Ayrıca ps4 te uyguladıkları bu politika ile, her zaman türk oyun sektörünün gelişmesi için çaba sarfeden sadık kullanıcı kitlesinin %90 ını kaybetmiştir.Bakmayın şimdi milletin o ps4 stoklarını tükettiklerine.İnsanlar sırf ilk parti ürünlerin arıza vereceğinden korktukları için garanti ayağına resmi yerlerden alıyorlar o ürünleri.Yarın bi gün stok sıkıntısı bittiğinde ve hata oranı kalmayan ürünler piyasa çıktığında da satarlar 1550 lerden 1700 lerden ps4 ü,200 220 lerden oyunları.

gokhanext

21.1.2014 13:49:32

-4
Tamamen katılıyorum. Bundan yaklasık 1 ay once baska bir oyun siteside aynı sekilde XBOX ONE ı yerden yere vuruldu.Hatta bununla yetinmeyip alırsanız bin pişman bile olursunuz diye söylemleri oldu.Ne oyunlardan bahsedildi ,ne de gamepad teki titreşim özelliğinden.Sesli komut gerekli değilmiş ,yahu koymasalar neden koymamış derler,eklemişler gereksiz diye söyleniyor.İnceleme yapılıyorsa eleştirilecek tabikide ama bunu kalkıp PS4 varken alınmaz.Oyun cihazi değil bu TV cihazı olmus Banane NFL NBA den vs gibi sözler ile incelerseniz zaten o inceleme değil kotuleme hatta daha da ilerisi rakibinden maddi cıkar amacıyla yapıldıgını bile dusunurum.Böyle inceleme olmaz,olmaz olsun da zaten!!! Umarım bu akşam sevgili BSC ekibi aynı olayı yapmazlar.Donanım olarak PS4 ten yeterli seviyede olmayabilir.Zaten aynı olacak diye bir anlasmamı olması gerekiyorduda illaki PS4 XBOX ONE gucu aynı olmalı diye.Her nakadar PC tabanlı konsolar olsada sistem incelendiğinde tamamen hem microsoft hemde sony kendi optimizasyonlarını yaparak işlemci ,ram, gpu, koymuslar .Kalkıpt aynı esdegerde bir pc ile karsılastırmak kadar yanlıs bir durum olamaz.Bu cihazlar konsol pc değil ,PC ile karsılastırılması ,sistemleri karsılastırılması cok yanlıs. Bu aksam PC ile karsılastırılmaktan ziyade ve cıkıs oyunlarındaki performanslardan ziyade ,Bu sene içinde cıkacak Oyunların her 2 platformda da nasıl goruneceği ,içeriği atmosferi hikayesi kurgusu snumu bunlara daha cok değinilmeli bence. Sonucta bunlar konsol pc kasası değil.Donanım karsılastırılması yarısma hic değil.umarım istediğim gibi bir inceleme olur eleştiri olmalı olacakta zaten kimse yanlısları örtelim demiyor.Ama yapıcı yıkıcı değil. Akşam insallah kimse kimsenin kalbini kırmaz burda.

Virtual Reality

21.1.2014 13:35:49

-6
Donanımhaberin Xbox One incelemesini heyecanla bekliyorum. Çünkü o gün kan gövdeyi götürecek, Mesut ve Ersin Xbox One' ı yerin dibine sokacaklar, Talha savunmaya çalışacak ve DH üyeleri burada bir birine girecek, sadece bir birine girmeyecekler, Xbox severler aynı zamanda DH çalışanlarına da ağza alınmayacak laflar edecekler. Ben olsam bende ederim. Bir teknoloji sitesinin, bir konsolu yüceltirken bir konsolu al aşağı etmeye hakkı yok, o konsolu sevenlere saygı gösterilmesi lazım. Asıl eleştirilmesi gereken Sony Türkiye fiyat artışını hiç eleştirmeyip, üstüne haklı bulan Mesut Çevik ve Ersin Kılıç arkadaşımız, sırf donanımı ve arayüzü yüzünden Xbox One' ı neden yerin dibine sokacaklar. Eğer Xbox One' ı tarafsızca eleştiriyorsan, Sony Playstation 4' ü de eleştir. Sony Türkiye' nin onun üstünden yaptıklarını da eleştir. Kutulu PS4 oyun fiyatlarını da eleştir, PSN Türkiye oyun fiyatlarını da eleştir, PS4 aksesuarlarının ne kadar pahalı olduğunu da eleştir, neden kablosuz kulaklıkların çalışmadığını da eleştir, neden vertical standın kutusundan çıkmadığını da eleştir, neden stok sıkıntısı olduğunu da eleştir, neden mavi ışık hatası olduğunu da eleştir, neden sebepsiz yere 150TL artış olduğunu da eleştir, Playstation Türkiye müdürünün 1399TL ye söz verip de neden sözünde durmadığını da eleştirin. Tüm bunları bir Playstation ve Kaz Hirai sever olarak yazıyorum. Xbox One' a bu forumda haksızlık yapılıyor. Sony Tükiye' nin sebepsiz 150TL fiyat artışından sonra, Xbox One' a daha da çok haksızlık yapıldığı kanısına vardım. 2 sene içinde sel olup akacak olan bir birinden güzel Sony' nin exclusive oyunları olmasa, hiç düşünmeden Xbox One alırdım. 720p falanda umurumda değil. Son zamanlarda benimle aynı fikir de olan bir çok arkadaş var. Valla bilmiyorum, DH çalışanları olarak Xbox One' ı eleştirmek gerçekten yürek ister. O insanları bu forumdan kaybedebilirsiniz, sitenin trafiği ciddi derecede azalabilir. Benden söylemesi

TheBladeRunner

21.1.2014 13:25:24

0
Kesinlikle dogru soyluyosun.Su an hic bir APU,PS4 den cok daha iyi grafik verebilecek duzey de degil.Fanatik fln degilim,donanim bilgim tabiiki de Mesut Bey ile es degil fakat kendimce teknolojiyi takip edip, ne nedir,ne ise yarar vs vs arastiriyorum.Entegre GPU lar ile PS4 den daha kaliteli oyun oynamak su an icin hayal. Daha once soyledim,yine soylerim.Bu konsollar x86 tabanli oldukdan sonra herkes bu cihazlara oldu,bitti diye soylemlerde bulunuyor.Arkadaslar bu cihazlar pc ye benzedikleri icin olmediler.Bu cihazlarin icindeki donanimlar pc de olmayan,tamamiyle elden gecmis,ozellestirilmis komponentler.Yani PS4 gpu su 7870 e benzer ama tam bir 7870 degil.Elden gecirilip performans artisi yapilmis bir komponent keza XBox One icin de oyle arti olarak kendi API ve driver larinin olmasi ayri bir arti.Konsollarin pc den donanimsal olarak en buyuk farki bu. Eger 7850K APU su ile 1080p de PS4 den kat be kat iyi grafik aliyorsak.Konsollara gelecek olasi bir BF4 Mantle yamasi olsa heralde 2k da 60 fps oynariz cunku bu APU ile PS4 arasinda ucurum tabirinde donanimsal farklilik var.Yanlis bisey soylediysem,uyarirsaniz sevinirim.

DH Misafiri

21.1.2014 12:22:35

+1
Mesut Bey siz gençlerimiz kendilerini geliştirsinler programlama öğrensinler iş bulurlar diyorsunuz ama ben yıllardır kendi teknolojilerimi kendi programlarımı kendi oyunlarımı yazıyorum ne bir tebrik eden var ne bi yaptığım yazılımları satın alan var yani ben sürekli üzülüyorum kendimi değersiz hissediyorum başarısız olduğumu düşünüp sektörü bırakmak istiyorum. Bir kaç ay önce ben tamamen kendi başıma bağımsız oyun yazdım kim tebrik etti kim satın aldı ya kardeşim sen de müslümansın oyun her ne kadar kalitesiz de olsa insan bi "aferin kardeşim eline sağlık bir şeyler yapmışsın uğraşmışsın en azından" demez mi yok kimse beni görmüyor kimse beni duymuyor ondan sonra gençlerimiz de iş yok hayır bizi gören yok yeter artık isyaaaan. Ne mi yaptım yaptığım oyunu merak ettiniz demi ben iyi niyetli bir insanım kimseye üstünlük taslamaya kalkmam ama bu tür konularda özellikle elin gavurunun yaptığı saçma sapan 8 pixellik oyunları alıyorsunuz sonra "oyun 10dk da bitti ama verdiğim paraya değdi" iyi halt ettin. Aynısını ben yapsam "Türkiyede oyun yapımcılığın gelişmesi lazım." Yanlış anlamyın abi valla sinir oluyorum ya. İşte karşınızda benim oyunum söyleyin bakalım o kötü eleştirilerinizi alıştık artık ben crytek değilim yüzlerce çalışanım yok tekim ben tek elimden bu geldi kötü eleştiri yapmanız bana haksızlık olur. [link=http://www.gezginler.net/indir/aircraft-war.html]UÇAK SAVAŞ OYUNU[/link]

hyper skyline

21.1.2014 10:56:59

0
quote:

Orijinalden alıntı: Riwalp Şu 2si1 Programının ismini 3 ü bir arada yapsanız yada başka birşey , Talha ya ayıp olmuş gibi geliyor. Türkiye de yapılan Teknoloji gelişmeleri varsa bunları da anlatırsanız bizim için güzel bir gelişme olur.
2si1'in anlamı oyun dünyası haberleri ve teknoloji dünyası haberlerinin ikisinide bir arada sunuyoruz anlamı taşıyor.Önceki bölümlerde söylemişlerdi.

GT_55

21.1.2014 10:54:31

0
quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd Ancak, videoda, "PC'de APU ile BF4'ü PS4'ten iyi oynama" gibi bir şey söylendi yanlış duymadıysam. Buna katılmak mümkün değil. 7850K APU'su 725 MHz 512sp'ye ve 8 ROP'a sahip. Bellek band genişliği kısıtlaması da cabası. PS4'teki APU ise 800 MHz 1152sp'ye ve 32 ROP'a sahip... + fizik için kullanılacak denilen 128sp'yi katarsak 1280sp eder. AMD, 7850K'dan daha güçlü bir APU henüz çıkarmadı, dolayısıyla şu anki APU'larla PS4 arasında büyük uçurum var. BF4, PS4'te ve dahi Xbox One'da çok daha hızlı çalışacaktır. (PS4'te, iyi bir detay seviyesinde, 900p 60 FPS çalışıyor.) 7850K'daki tek esneklik, grafik detayı ve fps'den ciddi feragat edip 1080p seçme olanağı olabilir; ama böyle bir oyunda 60 fps ve belli detaylar önemli olduğundan, 7850K ile 1080p biraz hayali olur.
Ben bu konuda bir düzeltme bekliyorum.Sonuçta yanlış bilgilendirme yapılmış.[:'(]

hyper skyline

21.1.2014 10:52:57

+1
quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Hocam inceleme için Sony çok önce gönderdi. 2 saatlik PS4 incelemesini Sony' nin gönderdiği PS4 ile yaptılar. Mesut Çevik kendi evine aldı. Mesut Çevik istediğini söylemekte özgür ama söylediğinin arkasında dursun yada biz söylediğimiz zaman suçlu olmayalım. PS4' ü aldığı hafta Mesut Çevikle canlı yayında sorduk, PS4 için acele etmeye gerek var mı diye, "Arkadaşlar bu cihazları çıktığı gibi alırsanız zevki oluyor. Bir an önce alın oynayın dedi." Aynı demeci o haftaki 2si1 programında da söyledi. Aradan yaklaşık bir ay geçti, bu 2s1 de şunları söyledi, "Ben aldığımdan beri bir kaç saat oynadım. Öylece duruyor, ortalıkta oyun yok Ersin, oyunların çıkıp çıkmayacağı da belli değil, vita gibi olmasında, şuan acele etmeye gere yok, almazsanız bir şey kaybetmezsiniz arkadaşlar." Siz inceleme yapacak ondan aldı diyorsunuz, bırakın incelemeyi, sadece bir kaç saat oynamış bırakmış, bayağıdır açmıyormuş, öylece duruyormuş, zaten incelemeyi de Sony Türkiye' nin hediye ettiği PS4 ile yapmışlardı. Hocam benim Mesut Çevik' e her zaman saygım var ama biz acele etmeyin ortalıkta oyun yok dediğimiz de suçlu olmuştuk, şimdi herkes aynı şeyi söylüyor. Mesut Çevik' in her ne kadar arası oyunlarla iyi olmasa da bu camianın içinden bir insan olarak neden bu kadar çok gaza geldi anlamadım. Bilmiyor muydu konsolların ilk 6-7 ayı hatta ilk 1 yılı oyun kıtlığı ile geçer. Sonra oyunlar sel olur akar. Sanki çıktığı gibi almayanlar çok şey kaybedecekmiş gibi demeçler de bulundu sonra zaman içinde oda anladı acele etmenize gerek yok, bu aralar almasanız da bir şey kaybetmezsiniz dedi. Bu acemiliği bu camianın içinden bir insan yaptı, onu demek istiyorum.
Ozaman köküne kadar haklısınız hocam ben fazla ilgili olmadığımdan bilmiyordum ps4 incelemesini Sony'nin gönderdiği cihazla yaptıklarını.Mesut Çevik aynı hatayı sanırım psp vita içinde yaptı sanırım önceki 2si1'lerde ondanda pişmanın felan diyordu yanlış hatırlamıyorsam.Ayrıca ben bile konsollarla pek ilgili olmadığım halde bu kadar erken davranmazdım çünkü oyun yok.

Riwalp

21.1.2014 10:37:30

0
Şu 2si1 Programının ismini 3 ü bir arada yapsanız yada başka birşey , Talha ya ayıp olmuş gibi geliyor. Türkiye de yapılan Teknoloji gelişmeleri varsa bunları da anlatırsanız bizim için güzel bir gelişme olur.

whiteangel206

21.1.2014 10:17:15

0
Başkan noldu , X1 geldimi ?

TheRECRUIT

21.1.2014 08:18:46

0
quote:

Orijinalden alıntı: By Salus

Kafamın boş olduğunu nerden çıkardın, bir konu hakkında fikrimi belirttiğimde kafam boşmu oluyor. Önce insanların fikirlerine saygın olsun sonra tartışırız seninle.
Birincisi videoyu izleyip (60:12) Mesut ÇEVİK'in dediklerini papağan gibi tekrar ederek fikrimi ortaya koyuyorum diyemezsin Mesut ÇEVİK'in fikrine katılıyorum diyebilirsin. İkincisi ben sana Mesut'un yanlış olduğunu gösterdim sen hala "ben boş değilim" "sen konuşmasını öğren" gibi laubali cümlelerle kendini savunmaya çalışıyorsun işte bu yüzden sana boş insansın diyorum fikrini savunacağına üslubuma sardırıyorsun konuyu. Üslubumun bozuk olduğunu biliyorum ne yapayım sen ve senin gibi boşlukların konuyla alakası olmadığı halde yorum yapması sinirlerimi bozuyor... Son olarak da seninle tartışmak gibi bir niyetim yok bu son mesajımdır... (Gerçi bu mesajı atarak tartışmamış mı oldum yani? kendime tezat düştüm pehh...).

Virtual Reality

21.1.2014 01:44:32

+2
quote:

Orijinalden alıntı: hyper skyline

Hocam bu adam editör tabikide cihazı herkezden önce edinmek isteyecek çünkü sonra millet bağrıyoyor çağrıyor kaç ay oldu inceleme gelmedi diye. Birde adam "Arkadaşlar bu tür cihazları sizde biliyorsunuz ki çıktığı gün alırsanız zevki oluyor. Çıktığı gün alıp oynayacaksınız" bunu derken illa zorla alın demiyor sadece kendi fikrini söylüyor belkide düşünmeden söyledi adamın kafasında kimbilir kaç tane şey döner koskoca dh genel yayın yönetmeni olmak kolay değil.artı adamın her söylediği öle kanun gibi doğru olacak diye birşey yok.
Hocam inceleme için Sony çok önce gönderdi. 2 saatlik PS4 incelemesini Sony' nin gönderdiği PS4 ile yaptılar. Mesut Çevik kendi evine aldı. Mesut Çevik istediğini söylemekte özgür ama söylediğinin arkasında dursun yada biz söylediğimiz zaman suçlu olmayalım. PS4' ü aldığı hafta Mesut Çevikle canlı yayında sorduk, PS4 için acele etmeye gerek var mı diye, "Arkadaşlar bu cihazları çıktığı gibi alırsanız zevki oluyor. Bir an önce alın oynayın dedi." Aynı demeci o haftaki 2si1 programında da söyledi. Aradan yaklaşık bir ay geçti, bu 2s1 de şunları söyledi, "Ben aldığımdan beri bir kaç saat oynadım. Öylece duruyor, ortalıkta oyun yok Ersin, oyunların çıkıp çıkmayacağı da belli değil, vita gibi olmasında, şuan acele etmeye gere yok, almazsanız bir şey kaybetmezsiniz arkadaşlar." Siz inceleme yapacak ondan aldı diyorsunuz, bırakın incelemeyi, sadece bir kaç saat oynamış bırakmış, bayağıdır açmıyormuş, öylece duruyormuş, zaten incelemeyi de Sony Türkiye' nin hediye ettiği PS4 ile yapmışlardı. Hocam benim Mesut Çevik' e her zaman saygım var ama biz acele etmeyin ortalıkta oyun yok dediğimiz de suçlu olmuştuk, şimdi herkes aynı şeyi söylüyor. Mesut Çevik' in her ne kadar arası oyunlarla iyi olmasa da bu camianın içinden bir insan olarak neden bu kadar çok gaza geldi anlamadım. Bilmiyor muydu konsolların ilk 6-7 ayı hatta ilk 1 yılı oyun kıtlığı ile geçer. Sonra oyunlar sel olur akar. Sanki çıktığı gibi almayanlar çok şey kaybedecekmiş gibi demeçler de bulundu sonra zaman içinde oda anladı acele etmenize gerek yok, bu aralar almasanız da bir şey kaybetmezsiniz dedi. Bu acemiliği bu camianın içinden bir insan yaptı, onu demek istiyorum.

mavikıs

21.1.2014 00:59:02

-2
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step Merhaba, Benim bu oyunlardan her hangi birini övdüğümü veya sponsor olduğumu ispatlayın, ben bu işi bırakayım. Eğer ispatlayamıyorsanız kim kimin zekası ile alay ediyor gelin konuşalım isterseniz. Sevgiler, Mesut Çevik
mesut kafan çok güzelmiş güle güle kullan. gta 5 pc ye daha duyurulmadı bile

Castle Bravo

20.1.2014 23:53:20

+1
quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx Mesut Çevik arkadaşımız, PS4 Türkiye de çıktığı hafta ve bir sonra ki haftada yayınlanan 2si1 ve canlı yayın programlarında, aynen şu cümleyi kullanmıştı. "Arkadaşlar bu tür cihazları sizde biliyorsunuz ki çıktığı gün alırsanız zevki oluyor. Çıktığı gün alıp oynayacaksınız" diyordu. Kendisi de Teknosa' nın zorla oyun sattığı mağazasından aldı. 150TL oynamayacağı oyuna verdi. Ben ve benim gibi ömrünü konsollara vermiş bir çok arkadaş dedik ki, ortada henüz yeni nesil konsollara yapılmış adam akıllı oyun yok, cihaz daha sonra da alınabilir. Yaz ayında oyunlar sel olup akacaktır. Acele etmeyin dedik. Biz acele etmiyoruz sizde etmeyin dedik. Aradan 1 ay geçti, bu 2si1 programında Mesut Çevik arkadaşımız, kardeşimiz aynen şunu dedi. "Ben aldığımdan beri bir kaç saat oynadım. Öylece duruyor, ortalıkta oyun yok Ersin, oyunların çıkıp çıkmayacağı da belli değil, vita gibi olmasında, şuan acele etmeye gere yok, almazsanız bir şey kaybetmezsiniz arkadaşlar." İyide biz bunu forumda defalarca dile getirdik, Mesut kardeşimizde mutlaka okumuştur. Niye teknosa dan alacak kadar acele etti anlamadık, hiç değilse Las Vegas dan alsaydı. Hatta bekleseydi bir çok konsol üstadının belirttiği gibi yaz ayında alsaydı. Kendisi bu camianın içinde olmasına rağmen bu strateji hatayı yaptı. Aldığı hafta ki programlar da bu cihazları çıktığı gibi alırsanız zevk alırsınız dedi. Aradan 1 ay geçti, ortalıkta oyun yok, almazsanız bir şey kaybetmezsiniz dedi. İyide gerçek konsol üstatları bunu zaten biliyordu. Xbox 360 da PS2 de PS3 de de aynı şekilde olmuştu. İlk bir yıl oyun kıtlığı yaşandı, sonra bir birinden kaliteli oyunlar sel olup aktı. Neyse olan oldu artık yapacak bir şey yok, bir çok kişi gaza gelip, ortalıkta oyun olmayan yeni nesil konsolları aldı. Umarım PS5 de bu hata yapılmaz. Çıktığı gibi saldırılmaz. Fiyatı da bu derece çıkmaz. Türkiye de sistem ters işliyor. Bir şey ne kadar çok alınırsa fiyatı o kadar çok artıyor. Yıllarca orijinal oyun alırsak fiyatları düşer dendi. PS3 döneminde Türkiye de çok güzel orijinal oyun satışı oldu. Fiyatlar düşeceğine arttı. Çok güzel konsol satışı oldu, fiyatlar düşeceğine arttı, vs.
Bu "oyun kıtlığı" argümanını fazla abartmamamız gerekiyor. BF4, NBA 2K14, AC4, Rivals, Ghosts vb.. bunların PS4 sürümünü gördükten sonra, PS3'te ne kadar oynayasınız gelir? İki sürüm bambaşka. Ben oyunları esasen PC'de oynamama rağmen, sırf KZ: Shadowfall'un enfes grafiklerini görmek PS4'ü 13 Aralık'ta aldım (13 Aralık'ta, MM'de akşamüstü bulmam da ayrı bir şanstı tabi). Bir de 7 yıldır sadece konsolda oynayan biri olsaydım, herhalde 15 Kasım'da Amerika'dan getirtirdim. Bambaşka grafikler, 64 kişi 60 fps BF4, DS3'ten kat kat iyi olan DS4, share özelliği, süper hızlı arayüz... Üstüne, 1-2 aya DriveClub ve infamous da geliyor. Playstation markasını belki UC, MGS, GoW, Tekken gibi oyunlarla anıyoruz ama, oyuncuların çoğu BF'de daha çok zaman geçirecek. Konsol oyuncusunun sırf yeni nesil için UC'yi beklemesi mantıksız olur. Bir de tabii, kurun artışı, şubat'ta 1700 TL derken, PS4'ü bir an önce almak daha da mantıklı hale geliyor.

hyper skyline

20.1.2014 23:41:12

+1
quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx Mesut Çevik arkadaşımız, PS4 Türkiye de çıktığı hafta ve bir sonra ki haftada yayınlanan 2si1 ve canlı yayın programlarında, aynen şu cümleyi kullanmıştı. "Arkadaşlar bu tür cihazları sizde biliyorsunuz ki çıktığı gün alırsanız zevki oluyor. Çıktığı gün alıp oynayacaksınız" diyordu. Kendisi de Teknosa' nın zorla oyun sattığı mağazasından aldı. 150TL oynamayacağı oyuna verdi. Ben ve benim gibi ömrünü konsollara vermiş bir çok arkadaş dedik ki, ortada henüz yeni nesil konsollara yapılmış adam akıllı oyun yok, cihaz daha sonra da alınabilir. Yaz ayında oyunlar sel olup akacaktır. Acele etmeyin dedik. Biz acele etmiyoruz sizde etmeyin dedik. Aradan 1 ay geçti, bu 2si1 programında Mesut Çevik arkadaşımız, kardeşimiz aynen şunu dedi. "Ben aldığımdan beri bir kaç saat oynadım. Öylece duruyor, ortalıkta oyun yok Ersin, oyunların çıkıp çıkmayacağı da belli değil, vita gibi olmasında, şuan acele etmeye gere yok, almazsanız bir şey kaybetmezsiniz arkadaşlar." İyide biz bunu forumda defalarca dile getirdik, Mesut kardeşimizde mutlaka okumuştur. Niye teknosa dan alacak kadar acele etti anlamadık, hiç değilse Las Vegas dan alsaydı. Hatta bekleseydi bir çok konsol üstadının belirttiği gibi yaz ayında alsaydı. Kendisi bu camianın içinde olmasına rağmen bu strateji hatayı yaptı. Aldığı hafta ki programlar da bu cihazları çıktığı gibi alırsanız zevk alırsınız dedi. Aradan 1 ay geçti, ortalıkta oyun yok, almazsanız bir şey kaybetmezsiniz dedi. İyide gerçek konsol üstatları bunu zaten biliyordu. Xbox 360 da PS2 de PS3 de de aynı şekilde olmuştu. İlk bir yıl oyun kıtlığı yaşandı, sonra bir birinden kaliteli oyunlar sel olup aktı. Neyse olan oldu artık yapacak bir şey yok, bir çok kişi gaza gelip, ortalıkta oyun olmayan yeni nesil konsolları aldı. Umarım PS5 de bu hata yapılmaz. Çıktığı gibi saldırılmaz. Fiyatı da bu derece çıkmaz. Türkiye de sistem ters işliyor. Bir şey ne kadar çok alınırsa fiyatı o kadar çok artıyor. Yıllarca orijinal oyun alırsak fiyatları düşer dendi. PS3 döneminde Türkiye de çok güzel orijinal oyun satışı oldu. Fiyatlar düşeceğine arttı. Çok güzel konsol satışı oldu, fiyatlar düşeceğine arttı, vs.
Hocam bu adam editör tabikide cihazı herkezden önce edinmek isteyecek çünkü sonra millet bağrıyoyor çağrıyor kaç ay oldu inceleme gelmedi diye. Birde adam "Arkadaşlar bu tür cihazları sizde biliyorsunuz ki çıktığı gün alırsanız zevki oluyor. Çıktığı gün alıp oynayacaksınız" bunu derken illa zorla alın demiyor sadece kendi fikrini söylüyor belkide düşünmeden söyledi adamın kafasında kimbilir kaç tane şey döner koskoca dh genel yayın yönetmeni olmak kolay değil.artı adamın her söylediği öle kanun gibi doğru olacak diye birşey yok.

Virtual Reality

20.1.2014 21:17:20

+1
Mesut Çevik arkadaşımız, PS4 Türkiye de çıktığı hafta ve bir sonra ki haftada yayınlanan 2si1 ve canlı yayın programlarında, aynen şu cümleyi kullanmıştı. "Arkadaşlar bu tür cihazları sizde biliyorsunuz ki çıktığı gün alırsanız zevki oluyor. Çıktığı gün alıp oynayacaksınız" diyordu. Kendisi de Teknosa' nın zorla oyun sattığı mağazasından aldı. 150TL oynamayacağı oyuna verdi. Ben ve benim gibi ömrünü konsollara vermiş bir çok arkadaş dedik ki, ortada henüz yeni nesil konsollara yapılmış adam akıllı oyun yok, cihaz daha sonra da alınabilir. Yaz ayında oyunlar sel olup akacaktır. Acele etmeyin dedik. Biz acele etmiyoruz sizde etmeyin dedik. Aradan 1 ay geçti, bu 2si1 programında Mesut Çevik arkadaşımız, kardeşimiz aynen şunu dedi. "Ben aldığımdan beri bir kaç saat oynadım. Öylece duruyor, ortalıkta oyun yok Ersin, oyunların çıkıp çıkmayacağı da belli değil, vita gibi olmasında, şuan acele etmeye gere yok, almazsanız bir şey kaybetmezsiniz arkadaşlar." İyide biz bunu forumda defalarca dile getirdik, Mesut kardeşimizde mutlaka okumuştur. Niye teknosa dan alacak kadar acele etti anlamadık, hiç değilse Las Vegas dan alsaydı. Hatta bekleseydi bir çok konsol üstadının belirttiği gibi yaz ayında alsaydı. Kendisi bu camianın içinde olmasına rağmen bu strateji hatayı yaptı. Aldığı hafta ki programlar da bu cihazları çıktığı gibi alırsanız zevk alırsınız dedi. Aradan 1 ay geçti, ortalıkta oyun yok, almazsanız bir şey kaybetmezsiniz dedi. İyide gerçek konsol üstatları bunu zaten biliyordu. Xbox 360 da PS2 de PS3 de de aynı şekilde olmuştu. İlk bir yıl oyun kıtlığı yaşandı, sonra bir birinden kaliteli oyunlar sel olup aktı. Neyse olan oldu artık yapacak bir şey yok, bir çok kişi gaza gelip, ortalıkta oyun olmayan yeni nesil konsolları aldı. Umarım PS5 de bu hata yapılmaz. Çıktığı gibi saldırılmaz. Fiyatı da bu derece çıkmaz. Türkiye de sistem ters işliyor. Bir şey ne kadar çok alınırsa fiyatı o kadar çok artıyor. Yıllarca orijinal oyun alırsak fiyatları düşer dendi. PS3 döneminde Türkiye de çok güzel orijinal oyun satışı oldu. Fiyatlar düşeceğine arttı. Çok güzel konsol satışı oldu, fiyatlar düşeceğine arttı, vs.

By Salus

20.1.2014 21:13:16

+1
quote:

Yorumun da kafan kadar boş. "Dediğim gibi bu işin bitmesi sadace tek bir firmaya bakar RIOT GAMES" Saçmalamacaların dan en iyi seçmece bu mu? riot games biterse valve ın dota 2 si var. HoN var blizzard dota yolda (gerçi tutacağını zannetmiyorum bu kadar oyun varken piyasada) Al buda HoN dan Dota 2 ye geçmiş Fnatic takımının dota 2'de kazandığı kupalar listesi http://dota2.gamepedia.com/Fnatic bunu niye verdim LoL bugün bitse "Profesyonel oyuncular yine aynı kalitede Dota yada HoN oynayabilirler" diyebilmek için verdim yazılımcıyım diyen birinin bu kadar boş konuşması komik gerçekten.
Kafamın boş olduğunu nerden çıkardın, bir konu hakkında fikrimi belirttiğimde kafam boşmu oluyor. Önce insanların fikirlerine saygın olsun sonra tartışırız seninle.

fierro35

20.1.2014 18:17:14

0
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step Merhaba, AMD'nin stantlarını CES 2014 kapsamında ziyaret etmedik. AMD bizi özel olarak Las Vegas'a davet etti ve CES 2014 için ayın 5'ine aldığımız Amerika biletlerini Ayın 2'sine alıp aradaki farkı ödeyip ekstra otel masraflarımızı karşıladılar. Nvidia ise CES 2014'e geliyorsanız bize de uğrayın demekle yetindi ki onlara da uğradık Tegra K1 videolarımız sitede yer alıyor. Sevgiler, Mesut Çevik
Cevap için teşekkürler. Amd firmasının sizi ayriyetten davet ettiğini bilmediğimden bu fikre kapılmıştım ki az önce farkettim videonun başında bunu çok kısa bir biçimde belirtmişsiniz. Artık nvidia için tok satıcımı desek acaba :) Birde mümkünse bu g-sync teknolojisi ile ilgili olarak benim gibi işlevsellik,fiyat performans noktasında merak edenler için ekstradan kulağınız açık olur ve bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. İstek konu yayınlıyormusunuz bilemedim ama? :) :) Tekrar teşekkürler kolay gelsin...

Yeniada

20.1.2014 18:14:23

0
quote:

Orijinalden alıntı: Fatz Mesut Çevik'e yöneltilen eleştiriler abartı olmuş. Adam yanlış birşey söylemiyor. Günde 10 saat DotA 2 oynayan arkadaşlarım var benim. Ki bu adamlar İTÜ, Yıldız Teknik gibi çok iyi üniversitelerin iyi mühendislik bölümlerinde okuyorlar. Üniversiteden önceki hayatları aynı şekilde olsaydı hiç sanmıyorum şimdi bu okullarda olabileceklerini. Zaten üniversitede de derslerinin çok iyi olduğunu söyleyemem. Oyunlar yüzünde okul uzatan arkadaşlarım da var. Bu adamların profesyonel oyuncu olacağım diye bir amaçları falan yok gerçi ama kaptırdığın zaman sonu gelmiyor işte :) Üniversitedeki adamlar böyleyse lisedekileri düşünmek bile istemiyorum. Xbox One konusunda da çok diretmeye gerek yok. Cihaz belli, donanım belli. Geçen nesilde aynı oyunlarda çoğunlukla daha yüksek framerate ve daha iyi AA sunduğu için %80 Xbox 360 kullandım mesela ben. Sallıyorum Xbox 360'da 80 oyun oynadıysam PS3'de 20 oyun oynamışımdır. Hatta exclusive oyunlar dışında PS3'de oynadığım multiplatform oyun sayısı belki 10 bile değildir. Bu nesilde de tam tersini yapacağız. Ha tabi exclusive oyunlarını sevip de alan arkadaşlara bir sözüm yok. Zamanı gelince (Quantum Break, Alan Wake 2 gibi oyunlar çıktığı zaman mesela) ben de almayı düşünebilirim konsolu.
Küçük çocukların saatlerce pc başında oturup, yaşamı ıskalamaları konusunda aslında hiçbir kimsenin Mesut Çevik'ten farklı düşündüğünü sanmıyorum.Özellikle benim takıldığım kısım üslup konusu. Anlatırken öyle genellemeler yapıyor ve alaycı bir üslup kullanıyorki oyun oynamak boş iştir gibi yanılsamalara sebeb verebiliyor.

Speed-Step

20.1.2014 17:49:10

+1
Merhaba, AMD'nin stantlarını CES 2014 kapsamında ziyaret etmedik. AMD bizi özel olarak Las Vegas'a davet etti ve CES 2014 için ayın 5'ine aldığımız Amerika biletlerini Ayın 2'sine alıp aradaki farkı ödeyip ekstra otel masraflarımızı karşıladılar. Nvidia ise CES 2014'e geliyorsanız bize de uğrayın demekle yetindi ki onlara da uğradık Tegra K1 videolarımız sitede yer alıyor. Sevgiler, Mesut Çevik

Fatz

20.1.2014 17:45:12

+1
Mesut Çevik'e yöneltilen eleştiriler abartı olmuş. Adam yanlış birşey söylemiyor. Günde 10 saat DotA 2 oynayan arkadaşlarım var benim. Ki bu adamlar İTÜ, Yıldız Teknik gibi çok iyi üniversitelerin iyi mühendislik bölümlerinde okuyorlar. Üniversiteden önceki hayatları aynı şekilde olsaydı hiç sanmıyorum şimdi bu okullarda olabileceklerini. Zaten üniversitede de derslerinin çok iyi olduğunu söyleyemem. Oyunlar yüzünde okul uzatan arkadaşlarım da var. Bu adamların profesyonel oyuncu olacağım diye bir amaçları falan yok gerçi ama kaptırdığın zaman sonu gelmiyor işte :) Üniversitedeki adamlar böyleyse lisedekileri düşünmek bile istemiyorum. Xbox One konusunda da çok diretmeye gerek yok. Cihaz belli, donanım belli. Geçen nesilde aynı oyunlarda çoğunlukla daha yüksek framerate ve daha iyi AA sunduğu için %80 Xbox 360 kullandım mesela ben. Sallıyorum Xbox 360'da 80 oyun oynadıysam PS3'de 20 oyun oynamışımdır. Hatta exclusive oyunlar dışında PS3'de oynadığım multiplatform oyun sayısı belki 10 bile değildir. Bu nesilde de tam tersini yapacağız. Ha tabi exclusive oyunlarını sevip de alan arkadaşlara bir sözüm yok. Zamanı gelince (Quantum Break, Alan Wake 2 gibi oyunlar çıktığı zaman mesela) ben de almayı düşünebilirim konsolu.

fierro35

20.1.2014 17:39:37

0
Bir konuda kendimi yanlış ifade etmişim sanırım ben diğer nvidia teknoloji haberleri için konuşmadım. Ortada daha sadece vaat ler halinde dolanan bir mantle teknolojisi var ve yüceltiliyor.(Çıksın görelim)Birde g-sync gerçeği var ama onca fuar gezisinde bir tane bu konu ile ilgili video yok. Onca monitör çıktı hiçbirinin amd standındaki kadar videosu ve reklamı mevcut değil.Bu teknolojinın üstünde niye bu kadar durduğuma gelince gerçekten dediğini yapabiliyorsa gerçekten g-sync li bir mönitör almayı düşündüğümden.Keşke bu fuar esnasında o mönitör ler hakkındada bilgi sahibi olabilseydim tüketici olarak. Amd standında herşeye bakıp ve röpörtajlar yapılıp nvidia nın bu konudaki teknojisi hakkında bir röpörtaj yada bir video olmaması beni bu fikre yöneltti. Zaten bu videonun sonundada ufakta olsa biraz bilgi verdiler sağolsunlar.Fiyat konusu beni en çok düşündüren şeydi uygun fiyatlılarıda gelecekmiş çok şükür :)

Muten Baba

20.1.2014 17:30:10

+3
Ne kadar saçma sapan yorumlar yapılmış , Yahu adam editör tabiki yorum yapacak. Begendiğine beğendim der beğenmediğine beğenmedim der. Zaten marka fanatikliğinin kıyısından köşesinden geçmiyorki eski incelemelerde de beğenilmeyen yada eksik görülen noktalar hep belirtilirdi yoksa nasıl genel yayın yönetmeni olsun ? Gerçekten çok gereksiz yorumlar var zihniyetin bu kadar bozuk olmasına üzüldüm açıkçası. Ben eleştirilerin yada yorumların dozunun aştığını kesinlikle düşünmüyorum. Hatta donanım proğramlarında samimi yorumların olması en azından benim açımdan '' proğramı izlememdeki en büyük etkenlerden birisi. Zaten takip ettiğim 2 tane video inceleme-program yapan donanım sitesi var. 2 sini de çok beğeniyor ve editörlerin fikirleri ile kendi fikirlerimi kıyaslamaktan zevk alıyorum. Kullanıcılar çok iyi biliyorlar, moral bozucu yorumlarla can sıkmaya gerek yok. Eleştri yapmanında bir adabı var. Kalitesiz yorumlarla yapılan eleştrileri kaaleye almamanızı tavsiye ederim. Buda benim nacizane tavsiyemdir , siz cevap verince yüz buluyorlar.

musAKka

20.1.2014 17:21:46

+6
quote:

Orijinalden alıntı: fierro35 Bu video için konuşmuyorum çünki tamamını izlemedim ama hızlı hızlı geçerken de donanım haber ces fuarı videolarındada şunu farkettim ki. (Bunu fanboyluk olarak algılamayın.) Donanım haber ve bölümsonu canavarı ekibi devamlı olarak amd ürünlerini tanıtıyor.Koca fuar onca videoda hiç g-sync teknolojisi ile ilgili birşey izleyemedik.Mental dediğimiz olay daha adı var kendisi yok sadece vaatler ama anlata anlata biteremiyorlar buna rağmen G-sync var yapılan ortada fakat konuşan yok. Ben bu konuda tüketici olarak bu iki siteyi seven ve devamlı takip eden biri olarak açıkçası amd firmasının biraz kayırıldığını düşünüyorum.Saygılarımla site yöneticilerine bildirilir :) (sondada bi şirinlik yaptım ona göre :) )
Donanım Haber CES2014 haberleri: http://www.donanimhaber.com/ces2014/ Bu haberlerden genel olarak nVidia, AMD ve Intel tabanlı olanları ayırırsak (-ki gözden kaçırdığım varsa affola): AMD 1- http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/AMDnin-iddiali-hamlesi-islemciye-entegre-yeni-GPU-ile-4K-oyun-deneyimi.htm nVidia 1- http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Nvidianin-cilgin-oyun-bilgisayarini-kullandik-3-adet-4K-TV-4-adet-GeForce-GTX-Titan-ve-dahasi.htm 2- http://www.donanimhaber.com/tablet-pc/haberleri/CES-2014--Tegra-Note-7-yeni-Tegra-K1-yongaseti-ve-4GB-RAM-ile-guncellendi.htm 3- http://www.donanimhaber.com/cep-telefonu-diger/haberleri/Nvidia-Tegra-K1-En-hizli-mobil-platform-on-inceleme.htm 4- http://www.donanimhaber.com/cep-telefonu-diger/haberleri/CES-2014--Karsiniza-NViDiA-Tegra-K1--Kepler-mimarisi-ozellestirilmis-cekirdek-64bit-destegi-ve-fazlasi.htm Intel 1- http://www.donanimhaber.com/cep-tel-aksesuarlari/haberleri/CES-2014--intelden-surekli-dinleme-konumunda-bulunabilen-Jarvis-kablosuz-kulaklik.htm 2- http://www.donanimhaber.com/tablet-pc/haberleri/CES-2014--intel-cift-isletim-sistemli-bilgisayarlara-destek-verecek.htm 3- http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/CES-2014--intel-artik-catisma-bolgelerinden-metaryal-temin-etmeyecek.htm 4- http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/CES-2014--intelden-SD-kart-buyuklugunde-bilgisayar.htm Bu durumda "sürekli AMD tanıtılıyor" demek ve AMD'nin kayırıldığını söylemek biraz garip olmuyor mu?

GT_55

20.1.2014 16:56:30

-2
Mesut Çevik'e katılıyorum.Ülkemizi hiçe sayan, çağdışı donanımı ile piyasaya çıkan, xbone kapının önüne dahi konulmaz.

fierro35

20.1.2014 16:27:32

-3
Bu video için konuşmuyorum çünki tamamını izlemedim ama hızlı hızlı geçerken de donanım haber ces fuarı videolarındada şunu farkettim ki. (Bunu fanboyluk olarak algılamayın.) Donanım haber ve bölümsonu canavarı ekibi devamlı olarak amd ürünlerini tanıtıyor.Koca fuar onca videoda hiç g-sync teknolojisi ile ilgili birşey izleyemedik.Mental dediğimiz olay daha adı var kendisi yok sadece vaatler ama anlata anlata biteremiyorlar buna rağmen G-sync var yapılan ortada fakat konuşan yok. Ben bu konuda tüketici olarak bu iki siteyi seven ve devamlı takip eden biri olarak açıkçası amd firmasının biraz kayırıldığını düşünüyorum.Saygılarımla site yöneticilerine bildirilir :) (sondada bi şirinlik yaptım ona göre :) )

SturdyHead

20.1.2014 14:39:43

+4
quote:

Orijinalden alıntı: AkAkce Amerika'da yaşasam ps'ın suratına bakmam xbox alırdım bu kadar eleştirmeyin sonuçta sadece oyun konsolu değil xbox (sony'den reklam alıyorsanız bilmem tabi)
Genelde parayı basıp kendini övdürtmek Micro'nun işi. Sony sadece işini yapar, Microsoft sadece konuşur.

Viik

20.1.2014 14:34:17

+1
oyun oynamak yerine , bol bol arayüzde gezinirsiniz artik.

murlek

20.1.2014 14:03:34

-1
2cihazada sahibim ne yalan söyliyeyim xbox dan daha çok keyif alıyorum arayüz olarakda controllerde xbox bence daha iyi ps4 ünki daha basit geliyor bana

LesBolcheviks

20.1.2014 13:54:46

0
Amerika'da yaşasam ps'ın suratına bakmam xbox alırdım bu kadar eleştirmeyin sonuçta sadece oyun konsolu değil xbox (sony'den reklam alıyorsanız bilmem tabi)

die.Rache

20.1.2014 12:42:03

+2
Sevgili Mesut Cevik,haftaya 2'si 1'de "Xbox One sen asiri derecede sevimli birseysin,öyle tarif edilebilecek gibi degil,kedi canini senin.." diye öve öve bitiremeyin,sizde rahatlayin bizde rahatlayalim

Castle Bravo

20.1.2014 12:37:37

0
Xbox One incelemesi yayınlanınca forumda kıyamet kopacak gibi. Merakla bekliyorum (Mesut Çevik'in Xbox One hakkındaki görüşlerine katılıyorum. Şu mesajımda ifade etmiştim: http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=86712013 ). ----- Ancak, videoda, "PC'de APU ile BF4'ü PS4'ten iyi oynama" gibi bir şey söylendi yanlış duymadıysam. Buna katılmak mümkün değil. 7850K APU'su 725 MHz 512sp'ye ve 8 ROP'a sahip. Bellek band genişliği kısıtlaması da cabası. PS4'teki APU ise 800 MHz 1152sp'ye ve 32 ROP'a sahip... + fizik için kullanılacak denilen 128sp'yi katarsak 1280sp eder. AMD, 7850K'dan daha güçlü bir APU henüz çıkarmadı, dolayısıyla şu anki APU'larla PS4 arasında büyük uçurum var. BF4, PS4'te ve dahi Xbox One'da çok daha hızlı çalışacaktır. (PS4'te, iyi bir detay seviyesinde, 900p 60 FPS çalışıyor.) 7850K'daki tek esneklik, grafik detayı ve fps'den ciddi feragat edip 1080p seçme olanağı olabilir; ama böyle bir oyunda 60 fps ve belli detaylar önemli olduğundan, 7850K ile 1080p biraz hayali olur.

nerostone

20.1.2014 12:15:41

0
Niye hep makina muhendis leri Antisosyal diye ornek verilen grup oluyor ki :) cok zoruma gitti bende mak. muhendisiyim arkadas :) tüm muhendislerin kaderi bu , sadece bizi ornek gosterenleri eshefle kınıyorum :P

Reanimate

20.1.2014 11:17:45

-1
3G fiyatları iyimi ? Rusyada kafkasyada ( Büyük şehirlerde daha ucuz ) 30 gb internet için 500 ruble para ödedim 30 lira ... konuşma felan herşey içinde.hızı 4 5 mb dı. evimde 3 mb internet vardı.Download 3mb ne kadar verebilecekse o kadar hız veriyolardı.bizdeki gibi ADSL kaybı felan yoktu . pahlımıydı evet 60 lira ödüyodum ama internette gezinmek daha hızlıydı browser hızını özlüyorum açıkçası evimde 50 mb internet kullanmama rağmen . Moskovada 50 100 mb internet alabiliyorsun .

Yeniada

20.1.2014 10:50:19

-1
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step Merhaba, Benim bu oyunlardan her hangi birini övdüğümü veya sponsor olduğumu ispatlayın, ben bu işi bırakayım. Eğer ispatlayamıyorsanız kim kimin zekası ile alay ediyor gelin konuşalım isterseniz. Sevgiler, Mesut Çevik
Oradaki adeta kelmesini esgeçmeyiniz. Eğer bu oyunların çocuklara zarar verdiğinizi düşünüyorsanız bunların reklamlarını yapmayınız. Bir ara BSC de haberlerin 3 tanesinden birisi bu oyuna aitti zira. Ne yapalım kapitaliz, reklama mecburuz diyorsanız kendizle tezata düşmüş olursunuz. Son olarak üslup konusunda programlarınızda biraz daha yumuşak ve alaycı olmamanız dileği ile.....

TheRECRUIT

20.1.2014 10:38:40

0
quote:

Orijinalden alıntı: biggame 800liradan 12 saat işe başlayın diyorsunuzda 800 liraya ek yaşayan ve dandik bir evde yaşayan ancak geciniyor ama dolandıran ve sömürenler prayı söylemeye dilim varmıyor o bicim kazanıyorda işcilerine asgari ücrein üstünde para vermiyor fasulye bile 8 lirayı aşı yemek bile yiyemiyecek hale gelecz pataes 4tl
Hahaha abi sen nerden çıktın ya "tüpüne zam gazına zam hani bize zAM zAM"

TheRECRUIT

20.1.2014 10:25:37

-6
Yetmediği konular hakkında niye konuşurlar anlamıyorum. Anlat kardeşim sen ekran kartlarını oculusunu telefondur ne bileyim bunun gibi şeyleri her kuşu tuttun profesyonel oyunculuğa dokundurmadığın mı kaldı? Birkere adı üstünde "E-SPOR" 7-8 saat oynamayı bırak gününün 15 saatini ver eğer yeteneğin yoksa profesyonel oyuncu olamazsın. Halı sahada arkadaşlarınla top oynamakla profesyonel futbolcu olmayı birbiriyle karıştırmak gibi birşey bu. Ayrıca geleceği yok diyorsun futbol içinde bir zamanlar aynıları deniyordu, tamamen insanların ilgisiyle alakalı bir durum. Ayrıca 30 yaşından sonra refleksler gider 17 yaşındaki çocuk sizi yener demişsin... Sen 50 yaş üstü profesyonel tenisçi,basketbolcu,futbolcu,atlet... gördün mü? Adı üstünde e-spor her sporda olduğu gibi gençlik istiyor... Bir kere her şeyden önce bilgisayarın başına geçip "Ben profesyonel oyuncu olacağım" diyipte 10-15 saat oynayarak olunacak birşey değil kpss yi kazanıp memur olmak değil ki(küçümsemiyorum onun içinde bir kapasite lazım), gerçekten çok basit düşününerek ele almışsınız konuyu.

Speed-Step

20.1.2014 09:50:40

+6
Merhaba, Benim bu oyunlardan her hangi birini övdüğümü veya sponsor olduğumu ispatlayın, ben bu işi bırakayım. Eğer ispatlayamıyorsanız kim kimin zekası ile alay ediyor gelin konuşalım isterseniz. Sevgiler, Mesut Çevik

Yeniada

20.1.2014 09:42:46

+1
quote:

Orijinalden alıntı: Atilla35-1905 Lol metin2 tarzi oyunlari yasaklayacaksin. Ilkokullu cocuklar hergun duzenli sekilde saatlerce bu oyunlari oynuyorlar. Bir de bunlari satmaya calisiyorlar
Aynı fikirdeyim. Bazı oyunlar çocuklar için yasaklanmalı. Lakin bunların yayılması için uğraşan,hatta LOL denilen oyunun adeta sponsorluğunu yapan insanların buraya çıkıp bunlar aslında boş işler demesi zekamızla alay etmektir............

biggame

20.1.2014 09:41:47

+2
800liradan 12 saat işe başlayın diyorsunuzda 800 liraya ek yaşayan ve dandik bir evde yaşayan ancak geciniyor ama dolandıran ve sömürenler prayı söylemeye dilim varmıyor o bicim kazanıyorda işcilerine asgari ücrein üstünde para vermiyor fasulye bile 8 lirayı aşı yemek bile yiyemiyecek hale gelecz pataes 4tl

Yeniada

20.1.2014 09:40:23

-3
quote:

Orijinalden alıntı: leo

Adam orda 15-16 yaşında gençlerin kendisini oyun denen şeye kaptırmaması, gelecekleri için bişeyler yapmaları için doğru dürüst 2 kelam ediyor, sen burda 35 yaşında halinle gelmiş bundan kendine alınganlık çıkarıyorsun, lanet olsun arkadaş ya...
Okuduğunu anlama özürlü kardeşim. Mesajı iyi oku...... Orada Mesut Çevik'in anlatması gereken şeyi yanlış ifadeler kullanarak anlattığını ve mevzunun içine ettiğini ifade ediyorum.Senin anlayacağın üslüptan bahsediyorum. İyi izlersen eski mesut çevik usluplarından daha sert ve alaycı bir üslupla konuştuğunu anlayabilrisin.(Ama pardon sen anlayamazsın)

devmanetihad

19.1.2014 23:40:58

-9
Mesut Çevik zaten acik acik PS4 fani oldugunu dile getiriyor. Xbox'u kotuluyor @Speed-Step

leo

19.1.2014 23:08:25

+15
quote:

Orijinalden alıntı: can_38 Yaşım gelmiş 35'e hala profosyonelce olmasada oyun oynarım. Amiga dönemlerinden beride takip ederim bu sektörü. Pazar günü sabah kahvaltısından sonra açıp şöyle rahat rahat bir teknoloji programı seyredeyim dedim ve pişman oldum. Meğer 20 yıldır yapmış olduğum oyun oynama eyleme tamamen boşmuş iyimi!!!!!!!! Hayır birşeyi söylemek var,söylemek var. Gençlere tavsiyede bulunmak ve profosyenel oyuncu olmanın zor olduğunu belirtmek için mevzunun bu kadar ............. edilmez. Üstelik bunu yapanın Türkiyenin hatrısayılır bir teknoloji sitesinin sorumlusu olmasıda cabası. Bu durumda ne büyük ironi değilmi BSC'nin varlığı!!!!! Birkaç hafta önceki programdada yorumcu arkadaşlardan birisi benzetme yaparken "kominist ülkelerde bile olmaz böyle şeyler" demişti. Adama demezlermi kardeşim sen siyaset programımı yapıyorsun diye. Belkide senin o küçümsediğin ideolojiye inanan insanlar vardır dimi!!!! Galiba BSC nin kurucusu arkadaş şu anda LOL ekibinde profosyonel olarak çalışıyor. İRONİ,İRONİ,İRONİ.......... Pek umudum olmasada, daha kaliteli programlar dileğiyle........
Adam orda 15-16 yaşında gençlerin kendisini oyun denen şeye kaptırmaması, gelecekleri için bişeyler yapmaları için doğru dürüst 2 kelam ediyor, sen burda 35 yaşında halinle gelmiş bundan kendine alınganlık çıkarıyorsun, lanet olsun arkadaş ya...

TheNewAtilla

19.1.2014 22:42:57

0
Lol metin2 tarzi oyunlari yasaklayacaksin. Ilkokullu cocuklar hergun duzenli sekilde saatlerce bu oyunlari oynuyorlar. Bir de bunlari satmaya calisiyorlar

By Salus

19.1.2014 20:19:17

0
quote:

LoL dediğini oyun profilinizde izlenen 3 mesajdan 2 sinde katılım gösterdiğiniz oyun mu?Bölüm Sonu canavarında 5 haberden 1 sini oluşturan oyunmu? Benim yorumlarımı okudunmu bilmiyorum kardeşim ama gençlerin saatlerce pc başında sadece oyun oynayarak geçirmesi elbette doğru değil.O konuda hemfikiriz.Mesut bey araştırın diyor durum çok ciddi...Sen asyadan falan örnekler veriyorsun.Çinde evinde karekter yaratıp/yeiştirip bunu satarak para kazanan insanlar olduğu gerçeği zaten yıllardır konuşuluyor duyuyoruz.HAtta bir ara ülkemizde de haber yapıldı.Gariptir medya bunu olumlu bişemiş gibi de yansıtmıştı. Bu gençler LoL gibi oyunları nereden görüyor? Okulda anlatılmıyordur değilmi..Tahmin et aşağğıdaki alıntı hangi siteden yapıldı. 1-2 Şubat tarihlerinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek olan League of Legends 2014 Sezonu Kış Mevsimi Finalleri; Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürülüğü tarafından resmi sporcu lisanslı verilen oyuncuların yarıştığı bir turnuva olarak, Türkiye’de bir ilke ev sahipliği yapacak BSC ye herhangi bir gün tıkladığında en az 3 LoL haberi ile karşılaşırsın ve hiçbirinde gençleri uyarır nitelikte bir ibare göremessin.MAdem ki konu 2si1 de sürekli ele alınacak kadar ciddi,konuyla ilgil detaylı bir program hazırlansın geçlerimizde aydınlansın.
Evet 3 seneye yakındır, oynuyorum ama vakit öldürmek için gülmek, eğlenmek için benim anlatmak istediğim nokta yurt dışında bu işten ciddi paralar kazanan oyuncular var yılda 600 bin $ kazanan oyuncu var ona yakın paralar kazanan oyuncular var, bizim küçük yaştaki arkadaşlarımızda bunlara özenip "yaa adam oyun oynuyor para kazanıyor bende öyle olucam" diyor. Ve vaktinin büyük bir kısmını oyun başında geçirip,real hayatı unutuyor. Dediğim gibi bu işin bitmesi sadace tek bir firmaya bakar RIOT GAMES

iboocum

19.1.2014 17:49:28

0
bu saatte çok iyi gidecek

asonket

19.1.2014 16:54:11

+4
mesut çevik in yorumlarına katılmamak elde değil. çok haklı. tabiki olgunlaşmasının göstergesi. yaş geçiyor bizim gibi. ileride gençlere örnek olacak güzel yapımlar yapacağına inanıyorum

FTX58

19.1.2014 16:07:12

0
oculus rift bende olsa kendimi oyuna kaptırdığım zaman bir hafta içinde evde sağlam hir bir şey kalmaz

Guest-2573B355F

19.1.2014 15:31:21

-1
İroninin dibine vurmuşsunuz tebrikler. BSC ekibinede yaptığınız ayıp bu arada.

xginxa

19.1.2014 15:08:28

-2
mobil için daha düşük çözünürlükte ya da youtube'a yükleyin 200mb. nedir ya.

Vibrant

19.1.2014 14:35:57

+3
Arkadaşlar emeğinize sağlık yine güzel bir program sunmuşsunuz.Mesut arkadaşımla fikren çakışan arkadaşlar sanırım yanlış anlaşılma içerisindeler.Anlatılmak istenen, mevcut oyun sektörü içine oyunculuk sektörü enjekte edilmeye çalışılması.Esasen oyun sektörü (programcısı,tasarımcısı,editörü vs.) gibi bir çok kişiye uzun vadeli iş imkanı sağlayan,kişinin gelişimini ilerletecek olan pozisyonlar.Fakat oyunculuk sektöründe, oyunun ömrü kadar geçinme imkanınız olacağı için,ilerisinde boş kalacağınız kesindir. Profesyonel açıdan (çalışan olarak)ele alırsak;Oyun sektöründe üreticisindir, oyunculuk sektöründe tüketici.İstisnalar dışında tüketerek ne kadar üretebilirsin ki? (maddi ve manevi) Bu arada yazmadan edemeyeceğim.Robot hıyarı doğradı, bıçağı yıkamadan yerine koydu.İstemem öyle pasaklısını

SturdyHead

19.1.2014 14:19:42

+1
Ne oldu oyuncağımıza laf mı edildi İksbaks Van sahipleri .s.s.s

atat54

19.1.2014 14:02:05

0
PM atılmıyor size buradan yazdım mecburen ; Gürkan K kim ; Mesut Bey

DH Misafiri

19.1.2014 13:53:32

0
Mesutun tarzini begenmeyip her cumlesine "bence" eklemesini ogutleyen arkaslarima: Lutfen bi zahmet o kelimeyi siz kendi icinizden ekleyin sonrada onun fikrine katilin yada katilmayin. Sizin aksinize ben Mesutun bu tarzini seviyor ve oyuzden takip ediyorum.

thriller89

19.1.2014 13:20:30

+4
Profesyonel oyunculuğu Türkiyeye getiren, yaygınlaştıran, E-Spor kavramını duyuran kişinin BSC'nin kurucusu, Erdinç İyikul olması ironi olmuş.

DH Misafiri

19.1.2014 12:44:50

+1
oyun konusunda mesut abiye aynen katılıyom e-spor o ne saçmalıktır ya spor pc yada konsol başında oturarak yapılmaz (bende spor salonuna giden biri olarak söylüyom ) oyun oynayarak para kazana kişiler var ama parmakla sayılır benim çevremde counter strike kupalı arkdaşlar vardı şimdi işten eve evde işe oldular ama bence oyun oynamak keyif verici ama keşke bende nasıl yapılır bilseydim en azından bir yere katkımız olur birşeyler başarmış olurduk (not: yaş 23) Mesut abimiz haftaya xbox one incelemesi gelicek demişsin incelemede ryse of son rome gibi oyun ile incelemesini bekliyoz ve ps4 ile kontrolcü ile ne kadar fark var,, yazılım sorunları var demiştin açıklarsan sevinirim .. daha önemlisi bazı formdaki arkadaşlar da aynı şeyleri demişti ürün çıktığı gibi almanın çok mantıklı olmadığı bizim gibi kullanıcılar için ama oyun yook (sen editör olduğun için ürünü tanıtıp gelen sorulara cevap vermen için sana şart )

Donatn

19.1.2014 12:44:43

-3
Mesut beyin xbox1 e karşı ps4 dü övüyor diye dellenenler neyin kafasını yaşıyor gerçekten merak ediyorum.Ps4 deki BF4 için amd nin gpu lu cpu su medium detayda kat be kat daha iyi oynatıyor diye açıklama yaptı..Bu mudur ps4 ü övmek. Benim favori platformum herzaman PC olmuştur.Ancak dönem dönem donanımsal açıdan cep telefonu ayarındaki konsolarda çıkan oyunlara heves etmedende olmadı.Konsollar yıllarca farklı mimari kullandı diye eleştirildi,şimdide pc mimarisi kullanıyor diye eleştiriliyor. Ortada konsolları eleştirmeye yetecek oyun bile yok henüz.En yüksek detayda oyunları oyandığım pc im ile ps4 de de mevcut oyunlar arasında nerdeyse fark yok.Nedir bu ön yargı anlamak mümkün değil.. ps4 ve xbox 1 arasında ki donanım farkıda,pc de nvida ve ati kanadında aylık olarak çıkan kartlarla bile fazlaşıyla aşılıyor.6 ay sonra şu an ki en iyi ekran kartından 2 kat hızlı ekran kartı çıkacak,söylermisiniz oyunlarıda çıkacakmı?..İki konsol arasındaki fark devede kulaktır süreci bütünüyle görebilene..Mesele donanıma göre oyun optimize edebilmek,ve bu oyunlar hala çıkmamışken cihazları yerden eyre vurup sonrada herkezi fanatiklikle suçlamak kolay tabi.

alito

19.1.2014 12:30:46

0
Bu bölüm pek hoşuma gitmedi. Program biraz tatsızdı sanki. Bence şu profesyonel oyunculuk kısmı pek hoş değildi, gereksiz derecede uzatıldı ve sanki biraz BSC tarafına da ayıp edildi gibi geldi bana. Umarım bundan sonra daha neşeli programlar görürüz. Bu program bence Türkiye'nin en kaliteli teknoloji programı ve yıldızı her geçen gün dahada parlıyor.

Castle Bravo

19.1.2014 12:10:14

+10
quote:

Orijinalden alıntı: french press

neye göre çok başarısız olduğunu düşünüyorsunuz .. teknik açıdan çok çok geriden ci,haz öyle mi ? Kinect denen muhteşem bir cihazın oyun içi entegrasyonu mu teknoloji dışı ? Gamepad Trigger tuşlarındaki titreşim motorları mı teknoloji gerisinde ? Battlefield4 oyununda kafa hareketlerinizi oyuna yansıtan teknoloji mi çok geride ? Elinize x1 gamepadi dahi aldığınızı sanmıyorum. Hem diyorsunuz bu fanatiklik çok saçma hem de başlığa dalga geçer gibi "720!" yazıyorsunuz.. Bu neyin fanlığı peki ? Sony Size bedavadan ürün veriyor alın inceleyin bizim reklamımızı yapın diye sizin de kör fan olmanıza gerek yok ayrıca çok samimi söylüyorum ki ben sizin gamer olduğunuza inanmıyorum. Bunu Bir çok kere belli ettiniz.. Sizin işiniz mobilite cihazlar ve pc bileşenleri .. ;Oyun ve oyunculuk çok farklı
Üstadım, savunma amacıyla söylemiyorum ama: PS4 GPU'su, Xbox One GPU'sundan işlem gücü olarak %41 (Xbox One'da, bir kısım güç Kinect'e gidiyorsa, %50 diyelim); ROP gücü olarak ise %88 daha üstün. Sistem belleğinde ise, PS4 lehine %159 devasa üstünlük mevcut. (Esram ile tabii belli ölçüde azalacaktır.) Yani fark ciddi. Ama bundan daha önemlisi, iki konsolun da pek güçlü olmaması. PS4 bile anca yeterliyken, Xbox One çok zayıf kalıyor: PC'de 3-4 senedir gördüğümüz grafikleri(bkz. Metro 2033 ve sonrası), 1080p 30 fps oynatamıyor.. Daha şimdiden bu haldeyse, ilerde daha da sırıtacak. Eğer Xbox One şu anki PS4 donanımıyla çıksaydı, PS4 gene %50 üstün olsa bile, bu kadar laf etmezdik. O durumda, "PS4 daha güçlü; ama Xbox One, tatmin edici gücü Kinect desteğiyle sunuyor" diyebilirdik.

kontraktil

19.1.2014 12:08:26

0
Tüm yorumları okuma fırsatım olmadı ama okuduğum kadarıyla bir karşıt görüş var. Mesut abinin bahsettiği olaya bir örnek vereyim ben,
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın

DownClock01

19.1.2014 10:37:34

+4
Mesut abi Xbox one senin kulun köpeğin olsun. Sana öyle bir konsol yakışmaz, hem zaten daha iyisi olan ps4 varmış elinde. "french press" nikli arkadaş cihazı gönderdiğinde sen de bunu bizim öğrenci evine yolla sevaba gir Birçok kişiden hayır duası alırsın yeminle. (geyik olsun diye yazmadım) Aç Öğrenciler Grubu, Saygılar...

Yeniada

19.1.2014 10:16:45

-6
Yaşım gelmiş 35'e hala profosyonelce olmasada oyun oynarım. Amiga dönemlerinden beride takip ederim bu sektörü. Pazar günü sabah kahvaltısından sonra açıp şöyle rahat rahat bir teknoloji programı seyredeyim dedim ve pişman oldum. Meğer 20 yıldır yapmış olduğum oyun oynama eyleme tamamen boşmuş iyimi!!!!!!!! Hayır birşeyi söylemek var,söylemek var. Gençlere tavsiyede bulunmak ve profosyenel oyuncu olmanın zor olduğunu belirtmek için mevzunun bu kadar ............. edilmez. Üstelik bunu yapanın Türkiyenin hatrısayılır bir teknoloji sitesinin sorumlusu olmasıda cabası. Bu durumda ne büyük ironi değilmi BSC'nin varlığı!!!!! Birkaç hafta önceki programdada yorumcu arkadaşlardan birisi benzetme yaparken "kominist ülkelerde bile olmaz böyle şeyler" demişti. Adama demezlermi kardeşim sen siyaset programımı yapıyorsun diye. Belkide senin o küçümsediğin ideolojiye inanan insanlar vardır dimi!!!! Galiba BSC nin kurucusu arkadaş şu anda LOL ekibinde profosyonel olarak çalışıyor. İRONİ,İRONİ,İRONİ.......... Pek umudum olmasada, daha kaliteli programlar dileğiyle........

nibbleArt

19.1.2014 06:46:38

-2
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Fifa'yı satmadım merak etmeyin :) Bekliyorum.
Abi gelince x1 ile 2 gün takılabilirmiyim ? PS4 alarak ne kadar doğru bir seçim yaptığımı doğrulatmam gerekiyor kendi kendime :)

musAKka

19.1.2014 02:56:56

+6
Birçok kişi Mesut'un ne demek istediğini tam anlamamış, "oyun oynamak boş iştir" türü laflar ettiğini sanmış sanırım -ki bahsettiğiniz adam zaten senelerdir oyun oynayan biri. Profesyonel oyunculuk konusunda Mesut'un söylediklerinin birçoğuna katılıyorum. Hem de karakutular, C64'ler, Sega Mega Drive'lar ve SNES'lerden bugünlere kullanmadığı cihaz kalmamış, tür farketmeksizin yüzlerce oyuna binlerce saat harcamış, zamanında irili ufaklı oyun turnuvalarına katılmış, para ve ödüller kazanmış biri olarak bunu söylüyorum. Şu an gelmişim 30'uma, evlenmişim zaten. En son turnuvaya katılalı belki 5-6 sene olmuştur. Eskisi kadar çok yoğun olmasa da halen oyun oynarım ve zamanında kendimi bu olaylara kaptırma potansiyelim varken frenlemeyi de yapabildiğim için ayrıca şanslı olduğumu düşünüyorum. Sonuçta "keşke yapmasaydım" dediğim bir pişmanlığım olmadı ancak bu pişmanlığa sahip çok insan gördüm çünkü bazı kaybedilen şeyler geri kazanılmıyor. Bugüne baktığınızda ise durum çok daha vahim çünkü MOBA'lar, etrafta parıldayan sayısız turnuvalar ve sürekli açıklanan uçuk rakamlı ödüller var. Eskiden belki bu furyaya kapılmak o kadar kolay değildi fakat günümüzde oyuncuların kendilerini kaptırmaları çok daha kolay hale geldi. Sadece WoW'un çıkış döneminde sırf bu oyun için okulunu uzatan, kaç yıllık sevgilisinden ayrılan ve hatta işinden olan (ya da söylemine göre kendi isteğiyle bırakan) insanlar tanıdım. Bir oyun bunları yapabiliyorsa gerisini siz düşünün. Yoksa gelip evinde kafasına göre oyununu oynayan adama kimse bir şey demiyor.

Donatn

19.1.2014 02:32:18

+2
quote:

Orijinalden alıntı: By Salus 7 senedir yazılım işiyle uğraşan bu işten para kazanan biri olarak yazıyorum bunları; "Profosyenel oyuncu" diye bişey çıktı ve daha önemlisi "E-Spor" diye bi olay çıktı şimdi bilgisayar başında günde 7 8 saat oyun oynayan biri kendine E-Sporcu diyor.Sporcu dediğin zaman "Vücüdüna,özel yaşamına,yediğine içtiğine dikkat eder" düzenli bir antreman tablosu vardır, peki sorarım günün 7 8 saatini belki daha fazlasını bilgisayar başında geçirip kendine "E-Sporcu" diyebilen bir insan nasıl olursa bu yukarıda yazdığım özellikleri yerine getirebilir ? *Bana göre "Sporcu" C.Ronaldo'dur bilgisayar başında 300 kilo olan biri değil. Şimdi gelelim bu E-Sporun dünyadaki durumuna "Amerika,Asya" bölgesinde Oyun evleri açıldı, takımın oyuncularının orda yaşadığı oynadığı takımlardan para aldıkları, yaptıkları yayınlardan para kazandıkları ortamlar hazırlandı, çok ciddi paralar kazandılar, kazanıyorlar. Ve tek bir oyun bunun aracısı "League Of Legends" bu bahsi geçen oyun okadar popiler olduki yaptığı turnuvaların çıtasını okadar yukarıya çıkardiki, Bu oyunun dünya şampiyonasını internet üzerinden milyonlar izledi. Durum böyle olunca takımlar çok ciddi sponsorluk parası kazanmaya başladı, e haliyle o takımda oynayan oyuncularda parayı buldu. Sorun şurda, bu oyunun yapımcısı Riot Games bir gün çıkar ben para kazanmıyorum sunucuları kapatıyorum derse ne olacak rica ediyorum bunu bir düşünün. Mesut beyin dediği gibi bu iş 30 yaşına gelirsin bacak kadar bebe eline verir gönderir. Dünyanın en iyi oyuncuları 17-20 yaş aralığındadır.
LoL dediğini oyun profilinizde izlenen 3 mesajdan 2 sinde katılım gösterdiğiniz oyun mu?Bölüm Sonu canavarında 5 haberden 1 sini oluşturan oyunmu? Benim yorumlarımı okudunmu bilmiyorum kardeşim ama gençlerin saatlerce pc başında sadece oyun oynayarak geçirmesi elbette doğru değil.O konuda hemfikiriz.Mesut bey araştırın diyor durum çok ciddi...Sen asyadan falan örnekler veriyorsun.Çinde evinde karekter yaratıp/yeiştirip bunu satarak para kazanan insanlar olduğu gerçeği zaten yıllardır konuşuluyor duyuyoruz.HAtta bir ara ülkemizde de haber yapıldı.Gariptir medya bunu olumlu bişemiş gibi de yansıtmıştı. Bu gençler LoL gibi oyunları nereden görüyor? Okulda anlatılmıyordur değilmi..Tahmin et aşağğıdaki alıntı hangi siteden yapıldı. 1-2 Şubat tarihlerinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek olan League of Legends 2014 Sezonu Kış Mevsimi Finalleri; Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürülüğü tarafından resmi sporcu lisanslı verilen oyuncuların yarıştığı bir turnuva olarak, Türkiye’de bir ilke ev sahipliği yapacak BSC ye herhangi bir gün tıkladığında en az 3 LoL haberi ile karşılaşırsın ve hiçbirinde gençleri uyarır nitelikte bir ibare göremessin.MAdem ki konu 2si1 de sürekli ele alınacak kadar ciddi,konuyla ilgil detaylı bir program hazırlansın geçlerimizde aydınlansın.

CommandPrompt

19.1.2014 02:19:49

+2
Mesut beyciğim neye istinaden söylüyorsunuz hiç bir fikrim yok ama, yurtdışın da heryerden internete ulaşabilirsiniz ve ücretsizdir. Siz hangi ülkelere dayanarak söylüyorsunuz bunları bilmiyorum ama avrupanın 8 ülkesini 15'den fazla şehrini gezmiş biri olarak, Viyanada bile hava alanında valizlerinizi beklerken bedava internete bağnabilir ve telefona düşen 15mbit interneti görebilirsiniz.. En küçük kafe de,hatta büfe de, şehir meydanları,turistik yerler ve parklarda bile(ülkemizde olsa lambayla beraber çalınacağını düşündüğüm,sokak lablarının üzerine konulmuş küçük access pointler ile) bedava,iyi sinyal kalitesinde ve hızlı internet erişimi var. Trenlerde, hatta tur otobüslerinde bile internet mevcut. Kırmızı ışıkda bekleyen bir otobüsün ağına bağlanıp check-in yapabilirsiniz mesela.. ( ) Özetle, şahsen ben her yurtdışına çıkışımda hattımı kapar, mobil olarak mesajları mı whatsaapdan, telefon konuşmalarımı skype veya benzeri yazılımlardan sağlarım...

GoldPunch

19.1.2014 02:19:15

-4
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Fifa'yı satmadım merak etmeyin :) Bekliyorum.
Şimdiden gelecek olan Xbox One'ınıza talibim.

By Salus

19.1.2014 02:01:05

+9
7 senedir yazılım işiyle uğraşan bu işten para kazanan biri olarak yazıyorum bunları; "Profosyenel oyuncu" diye bişey çıktı ve daha önemlisi "E-Spor" diye bi olay çıktı şimdi bilgisayar başında günde 7 8 saat oyun oynayan biri kendine E-Sporcu diyor.Sporcu dediğin zaman "Vücüdüna,özel yaşamına,yediğine içtiğine dikkat eder" düzenli bir antreman tablosu vardır, peki sorarım günün 7 8 saatini belki daha fazlasını bilgisayar başında geçirip kendine "E-Sporcu" diyebilen bir insan nasıl olursa bu yukarıda yazdığım özellikleri yerine getirebilir ? *Bana göre "Sporcu" C.Ronaldo'dur bilgisayar başında 300 kilo olan biri değil. Şimdi gelelim bu E-Sporun dünyadaki durumuna "Amerika,Asya" bölgesinde Oyun evleri açıldı, takımın oyuncularının orda yaşadığı oynadığı takımlardan para aldıkları, yaptıkları yayınlardan para kazandıkları ortamlar hazırlandı, çok ciddi paralar kazandılar, kazanıyorlar. Ve tek bir oyun bunun aracısı "League Of Legends" bu bahsi geçen oyun okadar popiler olduki yaptığı turnuvaların çıtasını okadar yukarıya çıkardiki, Bu oyunun dünya şampiyonasını internet üzerinden milyonlar izledi. Durum böyle olunca takımlar çok ciddi sponsorluk parası kazanmaya başladı, e haliyle o takımda oynayan oyuncularda parayı buldu. Sorun şurda, bu oyunun yapımcısı Riot Games bir gün çıkar ben para kazanmıyorum sunucuları kapatıyorum derse ne olacak rica ediyorum bunu bir düşünün. Mesut beyin dediği gibi bu iş 30 yaşına gelirsin bacak kadar bebe eline verir gönderir. Dünyanın en iyi oyuncuları 17-20 yaş aralığındadır.

freshmind

19.1.2014 01:54:52

+2
Mesut, gerçekten de zamanında bu siteyi yer imlerime eklemenin tek sebebi idi. Ne zaman nerede donanım ile ilgili konuşsak "Mesut Çevik böyle demişti, Mesut çevik şöyle demişti" diye arkadaşlarla birbirimize alıntılarda bulunur- bilgilendirirdik. Gerçektende bizim için oldukça değerli, kıymetli bir isim... Ancak kişisel tercihlerin-zevklerin-düşüncelerin ve görüşlerin bu kadar sert, aşağılayıcı, kırıcı ve kesin bir dil ile dile getirilmesi, bir teknoloji sitesinin editörü için ne kadar doğru bilemiyorum. Ki videolardan edindiğimiz izlenimler diğer editörlerin de bu konuda çok memnun olmadıklarına yönelik.(yanılıyor olabilirim) Bu konunun bahsini eden diğer arkadaşlara katılmakla birlikte ithamlarının hedefi olunsun yada olunmasın, parktaki bir voleybol topundan bile konuşurken Mesut hocam öyle bir gerinerek-irinerek duruma girişiyor ki insan ister istemez bir kaş çatıp "ne oluyor yahu" diyor. Hocam birazcık daha rahat takılırsa çok daha tatlı olur, kendisine yakışır. Tabi ki naçizane düşüncem... Sürç-i Lisan etti isek affola. Yol dönüşü sinirler mi gerildi nedir sayın hocam ? (gerçi son videoların geneli böyle ama )

Speed-Step

19.1.2014 01:38:44

-3
quote:

Orijinalden alıntı: french press Adresi not ettim yollayacağım p.tesi günü.. Fifa14 gibi bunu da açmadan satışa çıkarmayın ama !
Fifa'yı satmadım merak etmeyin :) Bekliyorum.

french press

19.1.2014 01:37:08

+6
Adresi not ettim yollayacağım p.tesi günü.. Fifa14 gibi bunu da açmadan satışa çıkarmayın ama !

Speed-Step

19.1.2014 01:34:16

+1
Merhaba, Bir bankacı olarak gençliğin ve oyunculuğun gittiği noktayı doğal olarak biz sektörün içinde olanlar kadar takip ediyor olmanızı zaten beklemiyorum. Free to Play isimli sözde ücretsiz ama aslen paralı oyunların bu ülkedeki kazançlarını ve turnuvada para dağıtıyoruz bağırışları ile gençleri profesyonel oyuncu olun diye teşviklerini bir araştırın derim. Sorunun ne kadar ciddi olduğunu göreceksiniz. Sevgiler, Mesut Çevik

Speed-Step

19.1.2014 01:31:14

+3
Merhaba, Benim cihazı kullandığım kesin de siz 2 tane var birini hediye edeceğim diyordunuz yalan mıydı? Yani atıyor muydunuz? Sahi sizde Xbox One var mı :) Sevgiler, Mesut Çevik

Donatn

19.1.2014 01:30:00

+2
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step Merhaba, 30 yaşında bir bankacı olarak "Gençler" için yaptığımız eleştirilere neden bu kadar alındığınızı anlamadım. Benim için oyun bir hobi diyorsunuz zaten biz de hobi olarak kalmalı genç arkadaşlar profesyonel "Bu işten para kazanan adam" olacağız diye hayatı es geçmesinler diyoruz. Ps4'ün fiyat artışının tamamen ticari bir karar olduğunu ve satmaya devam ettiği sürece de kimsenin indirmeye yanaşmayacağını söyledikten sonra satın alan olmasa fiyat düşer fakat zorla da satmıyorlar tabi serbest piyasa dediğimiz sohbette sadece son cümleye takılmanız enteresan olmuş. Fiyatı yüksektir veya değildir bu tartışmaya açık bir konu ama asıl tartışılması gereken sınırlı miktardaki ürünün yüksek denilen fiyat ile 10dk içinde tükenmesidir. Sevgiler, Mesut Çevik
Alınmadım.Yapmış olduğunuz eleştirilerin yanlış olduğunu da düşünmüyorum.Program yapısı ve süre göze alındığında bence gereğinden fazla uzamış bir konuydu.Neyin aşırısı iyiki ,oyun oynamanın aşırısı iyi olabilsin.2 + 2 =4 yani.Bilemiyorum program sizin bu konuda profesyonel olanda sizsiniz benden daha kolay ayırt edebiliyor olmanız lazım bu hususları. "Bu işten para kazanan adam" olacağız diye hayatı es geçmesinler diyoruz. '' Bence böyle bir kitle yok. Neyse ki serbest piyasa hakkında bende birşeyler biliyorum.Ayrıntılara girip işi derse dönüştürmeyeyim savunduğum şeyle tezat olmasın..Özetle ps4 bu günlerde kaça satılırsa satılsın o adetlerle cebi dolgun fanatik kitle tarafından zaten alınacaktır.Bu kadar basit.. Fiyatın 1.550 olması o yada bu şekilde kabul edilebilir.Ben sadece kimse zorla satmıyor demenize şaşırdım.. Belkide programın mevcut kalitesi itibariyle fazla beklenti içerisine girmemden kaynaklanıyor..Eleştiri kadar sahiplenmede söz konusu benim açımdan. Saygılar.

french press

19.1.2014 01:20:05

-9
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step Merhaba, Değerli görüş ve yorumlarınız için teşekkürler. Son dönemde eleştirilerimin dozunun armasının nedeni, aldıkları malın fanatiği olan ve eleştiri karşısında ailesine laf edilmiş gibi köpüren gençlerin biraz olsun sakinleşmelerini sağlamak ve ne kadar yanlış bir şey yaptıklarını anlamalarında yardımcı olmak. Bu fanatizm öyle bir seviyeye geldi ki bir çok konuda insanlar gerçek yorum ve düşüncelerini yazmaya korkar oldular zira bu fanatiklerle uğraşmak ya da laf dalaşına girmek istemiyorlar. Zaten aklı başında olan adam eleştirileri dinler geçer :) Onun derdi aldığı ürünün en iyi olması veya başkalarının en iyi demesi değildir. Xbox One'ın teknik açıdan çok çok geriden gelen bir cihaz olduğu açık. Bu su götürmez bir gerçek, arayüz konusunda da başarılı olduğunu düşünmüyorum. Cihazın incelemesi yapılırken zaten 3 farklı kişiden 3 farklı yorum işin içinde olacak. Böylece seçim yapma arifesinde olan kişiler daha rahat karar verebilecekler diye düşünüyorum. Sevgiler, Mesut Çevik
neye göre çok başarısız olduğunu düşünüyorsunuz .. teknik açıdan çok çok geriden ci,haz öyle mi ? Kinect denen muhteşem bir cihazın oyun içi entegrasyonu mu teknoloji dışı ? Gamepad Trigger tuşlarındaki titreşim motorları mı teknoloji gerisinde ? Battlefield4 oyununda kafa hareketlerinizi oyuna yansıtan teknoloji mi çok geride ? Elinize x1 gamepadi dahi aldığınızı sanmıyorum. Hem diyorsunuz bu fanatiklik çok saçma hem de başlığa dalga geçer gibi "720!" yazıyorsunuz.. Bu neyin fanlığı peki ? Sony Size bedavadan ürün veriyor alın inceleyin bizim reklamımızı yapın diye sizin de kör fan olmanıza gerek yok ayrıca çok samimi söylüyorum ki ben sizin gamer olduğunuza inanmıyorum. Bunu Bir çok kere belli ettiniz.. Sizin işiniz mobilite cihazlar ve pc bileşenleri .. ;Oyun ve oyunculuk çok farklı

Speed-Step

19.1.2014 01:13:43

+4
Merhaba, 30 yaşında bir bankacı olarak "Gençler" için yaptığımız eleştirilere neden bu kadar alındığınızı anlamadım. Benim için oyun bir hobi diyorsunuz zaten biz de hobi olarak kalmalı genç arkadaşlar profesyonel "Bu işten para kazanan adam" olacağız diye hayatı es geçmesinler diyoruz. Ps4'ün fiyat artışının tamamen ticari bir karar olduğunu ve satmaya devam ettiği sürece de kimsenin indirmeye yanaşmayacağını söyledikten sonra satın alan olmasa fiyat düşer fakat zorla da satmıyorlar tabi serbest piyasa dediğimiz sohbette sadece son cümleye takılmanız enteresan olmuş. Fiyatı yüksektir veya değildir bu tartışmaya açık bir konu ama asıl tartışılması gereken sınırlı miktardaki ürünün yüksek denilen fiyat ile 10dk içinde tükenmesidir. Sevgiler, Mesut Çevik

Donatn

19.1.2014 01:04:38

+2
Programı herseferinde olduğu gibi büyük bir hevesle açtım,iyi başladı ancak sonlara doğru eleştiri yapmadan duramayacağımı anladım ve buradayım. Komedi programlarını,standup ları bir aklınıza getirin.Yani bir insan Cem Yılmaz'ı neden izlemek ister..Beni güldürsün öyle değilmi.Mesela ben Olacak Okadar programının güldürürken bide düşündürür üslubundan gün be gün izlenmez olduğuna inanmışımdır hep.. Bana göre %50 si oyun içerikli olan bir programın öyle ya da böyle hayat dersine dönüşmesine karşıyım.Yarım saat boyunca gençlere oyuncu adam boş adamdır muhabbeti yapmak nedir ya..Ben 30 yaşında bir bankacıyım oyunlar benim için bir tutku yani açıkçası elle tutulur başka bir hobim yok (ha sanki bu arada istediğin herşeyi yapabileceğin bir ülkede/şehirde yaşıyosunda tercihen oyun oynuyorsun.Bana ,bütçesiyle olsun ayırdığım zamanıyla, erişilebilirliğiyle olsun eş değer bir hobi yok.Mesut beyin ne demeye çalıştığını anlamıyor da değilim,yani program da altını çizip geçse tamam diyeceğim.Bahsi geçen kitleden de değilim günde 2 sati geçmez oyun oynama sürem.Ama rahatsız ediyor.Bi ara e kardeşim kapatın ozaman Bölüm Sonu Canavarını demek geldi içinden.Bu ne lahana turşusu. Konsollar hep kötüydü zaten,oyunculukta artık sürekli tartışma konusu.Ersin arkadaşı gerçekten tebrik ettim .Engebeli arazide program sunuyor adam resmen.Kendisini bi dinleyen olsa,profesyonel oyuncu demek illaha o işten para kazanan adam demek olmadığı,(hangi eğlence insana aynı zamanda para kazandırıyor orasıda ayrı,film seyrederken sinemada mısır falan satanınız varmı?) anlayacaktık. Haddim olduğundan değil,ama sıkı bir izleyiciniz olduğumdan söylüyorum,oyun ve teknoloji haberleri farklı yapılsın o zaman!.Bir saatlik programın 15 dakikasını alan konu arası geçişlerden de kurtulmuş oluruz.Oyunu oyun oynayarak tanıyan adamdan dinlemekle,donanım kurdu birisinden dinlemek bence farklı şeyler.Bu fikirde aklıma yine bu son programda geldi,yani bazı şeyler gerçekten fazla uzadı.. Bir kaçta sorum olacak,ama direk yöneltiğim birisi yok. AMD nin GPU lu CPU sunun 1080p,30 karasaniye medium detayda BF 4 oynatması gerçekten PS4 deki halinden kat be kat iyimidir.Ps4 cidden bu kadar kötümüdür..(bende cihaz var ama oyun yok) PS4 ün fiyatının 1.550tl ye çıkartılmasına tepki verilmesine,kimse kimseye zorla satmıyor denildi.Peki program boyunca yapılan hertürlü eleştiride bu bakış açısına göre aynı duvara toslamaz mı?Beğenmiyorsan eleştirme,programını yapma gibi..

gokhanext

19.1.2014 01:02:54

0
Tesekkur Ederim Mesut Hocam ,İncelemenizi merakla bekliyorum .Hayırlı Geceler .

Speed-Step

19.1.2014 00:59:41

+5
Merhaba, Değerli görüş ve yorumlarınız için teşekkürler. Son dönemde eleştirilerimin dozunun armasının nedeni, aldıkları malın fanatiği olan ve eleştiri karşısında ailesine laf edilmiş gibi köpüren gençlerin biraz olsun sakinleşmelerini sağlamak ve ne kadar yanlış bir şey yaptıklarını anlamalarında yardımcı olmak. Bu fanatizm öyle bir seviyeye geldi ki bir çok konuda insanlar gerçek yorum ve düşüncelerini yazmaya korkar oldular zira bu fanatiklerle uğraşmak ya da laf dalaşına girmek istemiyorlar. Zaten aklı başında olan adam eleştirileri dinler geçer :) Onun derdi aldığı ürünün en iyi olması veya başkalarının en iyi demesi değildir. Xbox One'ın teknik açıdan çok çok geriden gelen bir cihaz olduğu açık. Bu su götürmez bir gerçek, arayüz konusunda da başarılı olduğunu düşünmüyorum. Cihazın incelemesi yapılırken zaten 3 farklı kişiden 3 farklı yorum işin içinde olacak. Böylece seçim yapma arifesinde olan kişiler daha rahat karar verebilecekler diye düşünüyorum. Sevgiler, Mesut Çevik

Arsenic

19.1.2014 00:52:33

0
İnternet alemi de olmasa bazıları ne yapardı merak ediyorum, klavye başında en agresif olan ve aslan kesilenler de genelde evden pek çıkmayan ve toplum içerisinde diyalog kurmayı dahi pek beceremeyen insanlar. Çevremde de bu tip arkadaşlar var örneklerini görüyorum. Tıpkı programda bahsettiğiniz gibi tüm hayat oyunlardan ve sosyal platformlardan (facebook, twitter, forumlar vs) ibaret olmamalı, hani dışarıya çıkıp insan içine karışmayacaklarsa dahi PC başında kendilerini geliştirmeliler başka türlü bu psikolojik travmayı üstlerinden atamazlar diye düşünüyorum. Gerçi yeni neslin işi de zor herşey insanları asosyalleştirmeye ve bu tarz psikolojilere itmeye yönelik, iyiki 80'lerde doğmuşum.

gokhanext

19.1.2014 00:47:39

0
Sayın Mesut Çevik iyi geceler ,Tamamen şahsi görüşüm bu .Konsollar arası karsılastırmalarda genelde PS4 ü övüyor ve sempati duyuyor ilgisi bende de oldu .XBOX ONE ı sanki ağır eleştırıyormuşsunuz hissi ,her konusu acıldıgında kotuleme duygusu veriyormussunuz olgusu var.Tabikide elestiri olucak ama biraz agır geldi banada .Çunku 2 konsolda var bnde .Xbox One okadar agır elestırılecek bir yonu yok .Sizden ricam sakın yanlıs anlamayın beni sizi cok seviyorum hemen hemen aynı yastayız ve yayınlarınızı zevkle ilgiyle izliyorum .Size akıl vermek asla haddim değil .Bir izleyiciniz olarak bir takipçi arkadasınız olarak Birazdaha yapıcı ve genelleme yaparak yorum yaparsanız daha iyi olur .Tabiki de kotuye kotu yanlısa yanlıs denmeli ama birazda uslup tarz farklı olunca sert oluyor :)) Tekrar beni yanlış anlamayın asla akıl vermek haddim değil bir öneri sadece benimkisi . Şimdiden tesekkur eder iyi geceler dilerim.

TheBladeRunner

19.1.2014 00:42:36

0
Mesut Cevik e oyun bagimliligi hakkinda soyledigi herseye katiliyorum.Kendisi ve ben ayni donemin insanlariyiz.Dedigi gibi bizim zamanimizda konsollar bu kadar gelismemmist,internet bu kadar on planda degildi vs vs..Bazi genc arkadaslarimiza soyledigi seyler hikaye gelebilir ama soyledigi sizin iyiliginiz icin.Biz unumuzu eledik elegimizi asdik.Ekmegimizi elimize aldik ve oyun oynamayi hobby olarak tutmayi basarabiliyoruz ama siz boyle bi ortamda oyunlari hayatinizin icine tamammiyle almayin,dersinize calisin,kendinize hep biseyler katin.Dedigi gibi 25 yasinda bi firmaya gittiginde senin digerlerinden ne farkin var dediklerinde WoW oynadim diyemezsin.O is icin ne kadar kalifiye isen o kadar o isi kapma sansin var. Neyse bence Mesut Bey in soyledikleri laflari genc arkadaslarimiz kulagina kupe etsin. Baska konuya gelirsek,bence entegre gpu lar ile ps4 den daha iyi kailtede oyunlarin gelecegine inancim hic yok.Bir arti olarak Mantle i konsollarda tamamiyle destekliyor.Ileride gelisen SDK lar ile bu konsollarda cok daha iyi gorseller gorecegimize eminim. PS4 ve XBox One cok yeni konsollar,fazla oyun olmamasi gayet dogal.PS3 ve 360 zamainda da ilk bir yil oyun kitligi vardi,sonradan yagdi oyunlar. Saygilarla

Speed-Step

19.1.2014 00:32:38

+1
Kendisi için bir tane Xbox One'ı var ise ne ala :) Genelde klavye başında coşuyor insan.

Arsenic

19.1.2014 00:30:10

+1
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba, Eğer lafınızın arkasında durabilecekseniz, atmıyorsanız lütfen cihazı şu adrese yollayın; Değirmen Sk. Şaşmaz Sitesi Cemal Bey İş Hanı A Blok No:11 D:39-42 34742 Kozyatağı / İst Yok ben sadece laf olsun diye yazdım diyorsanız silin de en azından okuyan arkadaşlar alay etmesinler. Sevgiler, Mesut Çevik
Bu iyiydi. Arkadaş gönderecek mi acaba.

Speed-Step

19.1.2014 00:24:47

+69
quote:

Orijinalden alıntı: french press oyun ve oyunculukla uzaktan yakından alakası olmayan editörlerin! yorumlarını ilkokul çocukları ciddiye alır ancak bu arada @mesut çevik bende fazladan bir x1 var istersen hediye edebilirim . malum 150 liraya fifa14 almıştın ps4 satışında içine oturmuştu 3 gün boyunca konuştun .. paraya ihityacın varsa finansa destek te verelim.
Merhaba, Eğer lafınızın arkasında durabilecekseniz, atmıyorsanız lütfen cihazı şu adrese yollayın; Değirmen Sk. Şaşmaz Sitesi Cemal Bey İş Hanı A Blok No:11 D:39-42 34742 Kozyatağı / İst Yok ben sadece laf olsun diye yazdım diyorsanız silin de en azından okuyan arkadaşlar alay etmesinler. Sevgiler, Mesut Çevik

DownClock01

19.1.2014 00:15:59

0
Kapanış videosu çok iyi yaaaaa

french press

19.1.2014 00:05:41

-19
oyun ve oyunculukla uzaktan yakından alakası olmayan editörlerin! yorumlarını ilkokul çocukları ciddiye alır ancak bu arada @mesut çevik bende fazladan bir x1 var istersen hediye edebilirim . malum 150 liraya fifa14 almıştın ps4 satışında içine oturmuştu 3 gün boyunca konuştun .. paraya ihityacın varsa finansa destek te verelim.

namık53

18.1.2014 23:29:41

0
O görüntü gözlükleri teknoloji hakkında detaylı bilgi verir misiniz? insan göz sağlığı açısından gözde kalıcı göz rahatsızlığı verir mi ? yoksa kısa süre göz rahatsızlığımı veriyor.Ben kullandığım bilgisayarımdaki ful hd led monitor ile 2 saat anca oyun oynuyorum daha uzun süre oynasam gözlerim kızarıyor.

gokhanext

18.1.2014 22:47:02

+1
Pazartesi yada Salı BSC XBOX ONE incelemesi (Pardon kötülemesi ) gelicek Merakla bekliyoruz.

Muten Baba

18.1.2014 22:43:09

0
Sonradan benimde aklıma geldi birşeyler de neyse

TsubasaXP

18.1.2014 22:16:24

0
quote:

Orijinalden alıntı: by _GoKhAn

Aynen katılıyorum sana . Mesut Cevik 'i yıllardır tanırım izlerim konularını takip ederim begenirimde .Yalnız birseyi kendisi de begenmediği zaman onu kötülüyor cok aşalıyor .Örneğin Xbox One ı begenmemiş kendisi ,olabilir begenmeyebilir eleştiredebilir bu oyle olsaydı daha iyi olurduda diyebilir .Ama böyle kesin bu cok kotü bu iyi değil sakın almayın PS4 cok cok daha iyi ben almam almadımda vs.gibi yaklasımları oluyor .bunları düzeltmesi gerek .
Kesinlikle katılıyorum, sanki Sony eline ekstra para sıkıştırmışta Xbox'ı kötüle demiş gibi yorumları var..

pckopatx

18.1.2014 21:58:27

0
Bence bu cloud sistem toplumun yararına kullanılırsa süper birşey olur. ama bu teknolojiyi savaş meydanlarında kullanırlarsa cok farklı sonuclar cıkabilir şahsen.

Gamer10

18.1.2014 21:35:43

0
30 dakikadan sonraki 1 saati efsane görüyorum.süper programdı başarılar

Fingolfin.

18.1.2014 21:02:54

0
Mesut, xbox one iyice yerdi programda ama xbox fanboylarını karşısına aldı şimdi.Bu Mesut'un bazı eleştirleri direk çok sert oluyor bence, ben beğenmedim dese neyse de kullanları aşağılar gibi olan üslübu hoşuma gitmedi açıkçası.Mesut Çevik'in severim ama bazen bu tarz noktaları hoşuma gitmiyor.BF3'ü aşırı sevip, Fallout'a laf atması gibi.İncelemede görücez bakalım, beklemedeyim.Ben de Talha gibi PC'ye dönüş planlıyorum. Ayrıca Bağımsız'ın yeni bölümü ne zaman çıkıcak yav.

isamil

18.1.2014 20:46:01

0
koltuk kenarındaki laptop birtek beni im geriyo :)

emre_virüs

18.1.2014 20:20:52

0
Mesut abi makine muhendısı arkadaslarını bizle tanıstır :) (mak. muh son sınıf ogrencısıyım)

gokhanext

18.1.2014 19:40:56

+3
quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit mesut çevik samimi adam işini bilen bir adam ama bazı sert söylemleri ağır kaçabiliyor. dikkat ederseniz hiç bir zaman bana göre öyle ya da böyledir demiyor. o kötü arkadaş kimse kullanamaz filan diyor genelleme yapıp. bence bu uslubunu de düzeltse 10 numara bir adam olacak.
Aynen katılıyorum sana . Mesut Cevik 'i yıllardır tanırım izlerim konularını takip ederim begenirimde .Yalnız birseyi kendisi de begenmediği zaman onu kötülüyor cok aşalıyor .Örneğin Xbox One ı begenmemiş kendisi ,olabilir begenmeyebilir eleştiredebilir bu oyle olsaydı daha iyi olurduda diyebilir .Ama böyle kesin bu cok kotü bu iyi değil sakın almayın PS4 cok cok daha iyi ben almam almadımda vs.gibi yaklasımları oluyor .bunları düzeltmesi gerek .

Hands0meJack

18.1.2014 19:28:50

+3
mesut çevik samimi adam işini bilen bir adam ama bazı sert söylemleri ağır kaçabiliyor. dikkat ederseniz hiç bir zaman bana göre öyle ya da böyledir demiyor. o kötü arkadaş kimse kullanamaz filan diyor genelleme yapıp. bence bu uslubunu de düzeltse 10 numara bir adam olacak.

lido

18.1.2014 19:20:35

0
videodan önce çıkan vestel 4k ulta bilmem ne zımbırtısı reklamı yüzünden izleyemiyorum 5 defa denedim atlamadı bir türlü video ya bu kadarına da pes doğrusu

tongucci

18.1.2014 18:39:08

0
sürekli oyun oynayan adam boş, kendini biraz geliştirip işe girip çalıştığında ona mobbing yapanlar dolu

akare+bkare=ckare

18.1.2014 18:28:25

0
Oyun bağımlılığı hakkında gerçekten haklısınız mesut abi. Ben 8. Sınıfta metin 2 oynamaktan iyi bir lise kazamadım. Metin2 ye yatırdığım 200 lirayı hiç hesaba katmıyor maddiyata çare var ama maneviyata yok. Şuan Ygs/lys ye çalışıyorum. Ve üniversiteyi kazandıktan sonra yapacaklarımın arasında bir programlama dili öğrenmekte olacak. Python ı başlangıç olarak ideal buldum araştırmalarım sonucu. Abi sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Ben sizin konuşmalarınızı gerçekten mantıklı ve bağımsız buluyorum. Şurdan atla deseniz atlayacak seviyeye geldim. Bunun bağnazlık olarak algılanmasını istemem, sadece güvenimin büyüklüğünü ifade etmeye çalışıyorum. O yüzden tavsiyelerinizi bekliyorum.

akare+bkare=ckare

18.1.2014 18:11:10

-2
quote:

Orijinalden alıntı: SturdyHead

Okumadım...
Okumuş gibi yaptım, okumadım.

wustti

18.1.2014 17:34:38

+8
quote:

Orijinalden alıntı: twitterfan Mesut Çevik'e göre oyun oynamak boş adamlık. Acaba merak ediyorum saçma salak türk dizilerinin karşısında 3 saat öldürmek doluluk mu oluyor? Bir insan işten eve geldiği zaman 8de koltuğa çakılıp 11.30'a kadar tek bir diziyi izlemek yerine o sürede zevk aldığı bir oyunu oynayıp boş adam oluyorsa ben bir şey demiyorum. Saygılar.
çok doğru söyledin. zaten mesut çevik dedi ki oyun oynamayın boş adam olmayın gidin dizi izleyin dedi. evet. burdan mesut bey e sesleniyorum. üyelik bedava olsun ama yorum yapabilmek parayla olsun yıllık 5-10 tl sembolik bişey toplayın en azından yahu :/

Tekno moomce

18.1.2014 17:15:06

0
Şimdi adil kotadan bahsetmecem diyeceğimde de benim bölüm işin ne oldu mesut bey hastalandın oda kayıp mı oldu acaba İnternet hızlarrı vede kota fiyatları vs karşılaştırması falan

ugurcankorkmaz

18.1.2014 16:55:49

0
Güzel bölümdü. Teşekkürler.

zabazingo0

18.1.2014 16:39:06

0
10 dakika süren savaşın ardından açabildim

foz54

18.1.2014 16:35:12

+1
quote:

Orijinalden alıntı: zabazingo0 Yav şunu şöyle akk bittikten sonra koyuyorsunuz kaplumbağa hızında açmaya çalışıyoruz videoyu
bahsettiğin adsl akk ise 3 Mbps hd için bile yetiyor. Eğer 96kbps mobil akk ise sayfayı açtığına şükret

FullFlavour

18.1.2014 16:30:31

0
güzelll

GoldPunch

18.1.2014 15:47:36

0
[quote]Orijinalden alıntı: Chris Brown Kurulduk izliyoruz da söylemeden edemeyeceğim , Las Vegas Maceraları isimli bir video oluştursaydınız çok eğlenceli olurdu diye düşünüyorum. Korsak taksi olayı gibi bir sürü güzel an vardır. Mesutla geziyorum gibi bir proğram olabilirdi [/quote] [quote]Orijinalden alıntı: DubSteq Vegas'ta olan Vegas'ta kalır :D [/quote] Arkadaş gerekli cevabı vermiş aslında.

gokhanext

18.1.2014 15:45:51

0
Kişinin tercihine gore değişir bu olay . Mesela ben işten gelince bazen 9 dan 11 e kadar cod oynadıgım oluyor .hatta 12 yi bile buluyor . Ama yeri geliyor bazende konsolu acmadıgım 4-5 gun bile oluyor . Bu tamamen kişinin yaşam tarzı ile alakalı . Yukarda arkadasln dediğine katılıyorum .Sacma dizilere vakit ayrılıyor oyuna neden ayrılmasın ,yada 1-1.5 saat film izleniyor ,kitap okunuyorsa oyunda oynanabilirb.Yani tamamen kişinin tercihine yasam tarzına bağlı .

SturdyHead

18.1.2014 15:36:08

+1
quote:

Orijinalden alıntı: twitterfan Mesut Çevik'e göre oyun oynamak boş adamlık. Acaba merak ediyorum saçma salak türk dizilerinin karşısında 3 saat öldürmek doluluk mu oluyor? Bir insan işten eve geldiği zaman 8de koltuğa çakılıp 11.30'a kadar tek bir diziyi izlemek yerine o sürede zevk aldığı bir oyunu oynayıp boş adam oluyorsa ben bir şey demiyorum. Saygılar.
Kitap falan daha önce hiç dıymadın tabi. Ya da sevdiklerinle vakit geçirmek falan.

twitterfan

18.1.2014 15:32:45

-5
Mesut Çevik'e göre oyun oynamak boş adamlık. Acaba merak ediyorum saçma salak türk dizilerinin karşısında 3 saat öldürmek doluluk mu oluyor? Bir insan işten eve geldiği zaman 8de koltuğa çakılıp 11.30'a kadar tek bir diziyi izlemek yerine o sürede zevk aldığı bir oyunu oynayıp boş adam oluyorsa ben bir şey demiyorum. Saygılar.

DubSteq

18.1.2014 14:17:08

+1
Vegas'ta olan Vegas'ta kalır :D

peters

18.1.2014 14:12:18

-3
Mesut ile ersin fikir ayrılığına düştüler 2si1 zedelendi gibime geliyor.Yine dolu bir program olmuş.

erkanberk

18.1.2014 14:10:09

-1
Özlemişiz kerataları :))

xxSpecter

18.1.2014 13:31:02

-1
O değil adamlar boşa 5 hafta korsan kullanmayın diye bağırdı. Cevabı Amerika da bir zenci vermiş.

ahmetzafer

18.1.2014 13:25:49

0
Evet diğer bölümlere göre uzun olmuş fakat 1 saat daha olsa gene izlerdim. Dediğiniz gibi imkanı olan yeni neslin büyük kısmı zamanının büyük kısmını oyun oynayarak israf etmekte. Keşke 'bugün çok çalıştım, yoruldum, biraz oyun oynayarak kafa dağıtayım' diyerek oyun oynasalar. Fakat gençlerin çoğunda oyuna bağımlılık var. O kadar vakti yazılım geliştirerek ya da öğrenerek geçirseler inanıyorumki tanıttığınız hedefini 12 den vurmanı sağlayan silahı ve rusların robot savaşçılarını üretebilicek seviyeye gelebilirler. Bu kolay birşey değil ama imkansız birşeyde değil. Oyun programlama ile uğraşanlar daha iyi bilirler. oyun programlamak yazılım yeteneğimizi çok ama çok geliştiriyor. Bazı ürünler varki adamlar yapmış diyoruz ama bazen ürünün arka planını gördüğümüzde yaw bunu bende yaparım diyoruz. O ürünleri geliştirebilmek için tecrübeye ve yeterli maddi kaynağa ihtiyaç var. tecrübe için zaten oyun oynamak yerine sadece oyun yazmak bile küçük yaştaki bir gencin başlaması için büyük birşey. zaten zamanla ilgi odakları değişir ve gençken edindiği yazılım tecrübelesini farklı konulara yönlendirebilir. belli yaşa ve tecrübeye geldiğinde ise bu ürünleri üretmek çocuk oyuncağı olur. Bence bir an önce ülkemizde gençlerin yeteneklerine göre doğru yönlendirilmeleri ve geliştirilmeleri lazım. Oyun oynayana değil oyun yazana daha çok para verilmesi lazım.

akbirkurt

18.1.2014 13:25:44

-1
'Xbox One berbat,xbox One çok kötü,leş berbat ötesi,beğenmedim.'Abicim oyun oynatan bir makine işte nesini bu kadar beğenmedin.:)Sırf donanıma bakıp konsol almak pişmanlıktır.(bkz. nintendo gamecube.)

Aeronautical Engineer

18.1.2014 13:19:07

0
Mesut bey , ama profesyonel oyunculuğu ülkemizde yaymaya çalışanlardan biri Erdinç İyikul.

leo

18.1.2014 12:51:10

+2
Su ana kadarki en iyi video olmuş, eğer seyretmeyen varsa mutlaka seyretsin, seyredenler bi daha seyretsin. Oyun ve hayat üzerine öyle güzel yorumlar var ki, herkesin özellikle genç arkadaşların üzerine düşünüp ders çıkarması gerekir. Bir oyun programında bu konulardan bahsedilmesi çok anlamlı. Çok büyüksünüz abiler. Elinize emeğinize sağlık.

ProjectMan

18.1.2014 10:38:28

-4
nette dolaşırken arka fonda radio modunda dinledik ! :D

volverine_007

18.1.2014 10:26:24

-1
Ne güzel bir ortam herkes sizin video çıkınca çayını püskevitini alıp izliyo gerçekten bende aynısını yapıyom:D:D sizi tebrik ediyorum valla çok güzel program yapıyorsunuz her hafta bekliyorum videolarınızı:D:D

TEKLER

18.1.2014 10:02:51

0
Çayımı Aldım ve İzlemeye Başlıyorum.

iARDAs

18.1.2014 10:01:27

-2
quote:

Orijinalden alıntı: S.M.M.M, Sony Türkiye'nin fiyat artırımı yönünde aldığı kararı, nasıl haklı bulabiliyorsunuz anlamış değilim. Çıkış fiyatı belli olan ürünün akabinde o fiyatla satılmaya başlayıp, ülke genelindenki talep patlamasından yararlanıp fiyat artırımını kura bağlamak nasıl bir zihniyettir. Bunun savunulacak bir yanı yoktur, Sonynin yararlandığı fırsatçılığa, spotcu zihniyetine kılıf uydurmayın lütfen. İyi günler dilerim.
1400 tl iken euro 2.73' şimdi 3.00

S.M.M.M,

18.1.2014 09:40:55

+2
Sony Türkiye'nin fiyat artırımı yönünde aldığı kararı, nasıl haklı bulabiliyorsunuz anlamış değilim. Çıkış fiyatı belli olan ürünün akabinde o fiyatla satılmaya başlayıp, ülke genelindenki talep patlamasından yararlanıp fiyat artırımını kura bağlamak nasıl bir zihniyettir. Bunun savunulacak bir yanı yoktur, Sonynin yararlandığı fırsatçılığa, spotcu zihniyetine kılıf uydurmayın lütfen. İyi günler dilerim.

yapuxna

18.1.2014 09:00:18

0
rusların geliştirmeye calıştığı insansız savaş aracı tüğlerimi ürpertti gerçekten videodaki gibi pencereden bakan adamı direk vurması gibi bişey savaş alanında hayal bile edilemiyecek bir gücü temsil eder. Buna karşı ülkemiz nasıl bir savunma kurar merak ediyorum. Alametlere göre türkler olarak çok zaman görücez ve savaşsız bi dünya görüp rahatada ericez. Belkide atağı kullanan pilotun baktığı yeri nokta atışı vurma özelliği burda savaş kazandırıcak bilinmez

Chandler Bing

18.1.2014 06:48:32

-22
en sağdaki arkadaş kim bilmiyorum ama çok gereksiz çıkışlar yapmış. hiç komik değil, komik olduğunu sanıyor ama yok yani. daha çok iğrendirdi. cıvıtıyor programı.

SturdyHead

18.1.2014 03:43:09

-7
quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps vay be yılların orjinal savunucuları korsan taksiye biniyorlar vay vay vay... demekki neymiş zorda kalan insan korsan kullanabilirmiş neyse bu konuyu es geçelim... nedense bu teknoloji haberleri artık oyun ve konsollar üzerine şekilleniyor artık...??(şahsen çok sıkıcı oluyor bazen...) oyun konusunda tartışılan konularda bence pek çok gereksiz saçma şeyleri savunuyorsunuz.en azından tutarsız... profesyonel oyuncu dan önce o kadar gereksiz şeyler yapıyorki insanoğlu siz ise belli bir konuyu ülkemize göre düşünerek dar bir bakış açısı sunuyorsunuz... mesela futbol gibi artık sporluktan çıkmış saçma kuruluşluşlar var.siz çocuğunuzu bir fulbolcu olarak yetiştirken bişey yok profesyonel oyunculuğa gelince yok bilmem ne... işin maddi sonucu olarak düşünüldüğünde haklı olabilirsiniz ama yapılan edilen şeyin anlamı değeri bakımından bence hiç bir fark yok...biri içi boş bir şeyin peşinden hayatınızı veriyorsunuz tüm eforunuzu gücünüzü bir topu dikdörgenin içine sokmaya çalışarak geçiriyorsunuz diğeri ise sanal dünyada gereğinden fazla varlığınızla yadsınarak hayatınızı harcıyorsunuz... bu bakımdan kağıt toplayan adam bence bir fulbolcudan çok daha değerlidir...üstelik bu spor dalı olarak görünen futbol artık kimileri için geçim kapısı olmuş durumda (bknz :idda) yine işe tekrar maddi olarak bakacak olursak bence profesyonel oyuncular için büyük bir insan kaynağı açılabilir ilerde...robotlardan konuştunuz mesela...ileride savaş için yapılmış profesyonel robotların kontrolü belkide bu insanlara bırakılacak...ayrıca oyun oynamak sadece refleksle alakalı bişey değil.günümüz çocukları daha iyi reflekse sahip olmasından çok etrafındaki teknolojik cihazlardan etkilenmeleriyle eski nesile fark atıyor bence... teknoloji geliştikce insanoğlu belli bir süreci daha hızlı geçiriyor...bu benim şahsi izlemim ve görüşümdür... tüm bunlara rağmen ortak noktamızda yok değil... tabiki çocuklar daha verimli daha gerçekci daha insalcıl daha faydalı iş ve mesleklere belkide hobilere yönelmeli... ama işi maddi boyuta çevirip bi dalı yerden yere vurmak şu şartlarda bana hiç dürüst gelmiyor...
Okumadım...

emre350z

18.1.2014 03:05:07

+11
yeni çıkan internet yasası ile bilgilendirme yapılsaydı keşke bilmeyen birçok kullanıcı var.

Zmpprz

18.1.2014 02:46:29

+6
quote:

Orijinalden alıntı: Xbox One Biri Mesuta XO hediye etsin de konsol nsl olurmuş görsün birde editör olacaklar fanlığın bu kadarı...
Onlar fansa sen ne oluyorsun acaba.

billybeat

18.1.2014 02:33:21

+5
biemdabülü nedir mesut abi bemewe dicen :D

SystemApps

18.1.2014 01:49:38

-15
vay be yılların orjinal savunucuları korsan taksiye biniyorlar vay vay vay... demekki neymiş zorda kalan insan korsan kullanabilirmiş neyse bu konuyu es geçelim... nedense bu teknoloji haberleri artık oyun ve konsollar üzerine şekilleniyor artık...??(şahsen çok sıkıcı oluyor bazen...) oyun konusunda tartışılan konularda bence pek çok gereksiz saçma şeyleri savunuyorsunuz.en azından tutarsız... profesyonel oyuncu dan önce o kadar gereksiz şeyler yapıyorki insanoğlu siz ise belli bir konuyu ülkemize göre düşünerek dar bir bakış açısı sunuyorsunuz... mesela futbol gibi artık sporluktan çıkmış saçma kuruluşluşlar var.siz çocuğunuzu bir fulbolcu olarak yetiştirken bişey yok profesyonel oyunculuğa gelince yok bilmem ne... işin maddi sonucu olarak düşünüldüğünde haklı olabilirsiniz ama yapılan edilen şeyin anlamı değeri bakımından bence hiç bir fark yok...biri içi boş bir şeyin peşinden hayatınızı veriyorsunuz tüm eforunuzu gücünüzü bir topu dikdörgenin içine sokmaya çalışarak geçiriyorsunuz diğeri ise sanal dünyada gereğinden fazla varlığınızla yadsınarak hayatınızı harcıyorsunuz... bu bakımdan kağıt toplayan adam bence bir fulbolcudan çok daha değerlidir...üstelik bu spor dalı olarak görünen futbol artık kimileri için geçim kapısı olmuş durumda (bknz :idda) yine işe tekrar maddi olarak bakacak olursak bence profesyonel oyuncular için büyük bir insan kaynağı açılabilir ilerde...robotlardan konuştunuz mesela...ileride savaş için yapılmış profesyonel robotların kontrolü belkide bu insanlara bırakılacak...ayrıca oyun oynamak sadece refleksle alakalı bişey değil.günümüz çocukları daha iyi reflekse sahip olmasından çok etrafındaki teknolojik cihazlardan etkilenmeleriyle eski nesile fark atıyor bence... teknoloji geliştikce insanoğlu belli bir süreci daha hızlı geçiriyor...bu benim şahsi izlemim ve görüşümdür... tüm bunlara rağmen ortak noktamızda yok değil... tabiki çocuklar daha verimli daha gerçekci daha insalcıl daha faydalı iş ve mesleklere belkide hobilere yönelmeli... ama işi maddi boyuta çevirip bi dalı yerden yere vurmak şu şartlarda bana hiç dürüst gelmiyor...

cemir7

18.1.2014 01:41:21

+2
Oyun piyasası tamamen buhran yaşıyor, piyasada oynamaya değer oyun sayısı çok az. Oysaki eskiden Metal Slug , King Of Fighters gibi seriler ne zevk verirdi. Sizi bilmem ama ben hala Neo Geo emulatöründeki Cadillacs and Dinosaurs oyunundan aldığım zevki piyasadaki hiçbir oyundan alamıyorum.

Persona_Non_Grata

18.1.2014 01:24:34

+2
quote:

Orijinalden alıntı: Xbox One Biri Mesuta XO hediye etsin de konsol nsl olurmuş görsün birde editör olacaklar fanlığın bu kadarı...
bonibonuna lafta söyletmezmiş. herkes anladı xbone dan bi cacık olmadığını bi sen anlamadın. Komiksin tek kelimeyle

Riwalp

18.1.2014 01:23:26

-1
BENDE ÖZLEDİM

HectorBarbossa

18.1.2014 01:18:54

+1
Şu robot teknoloji haberleri çok fazla çıkmaya başladı, insan ürpermiyor değil.

Project Scorpio

18.1.2014 00:54:26

-39
Biri Mesuta XO hediye etsin de konsol nsl olurmuş görsün birde editör olacaklar fanlığın bu kadarı...

Miex

18.1.2014 00:47:17

-7
Arayüzün falan neresinde facia var gerçekten merak ettim. Windows 8 tabanlı bir işletim sistemi zaten, arayüz de Windows 8'le birebir. Multitasking desen on numara yapmışlar, en ufak takılma vs yok. En güzel yanı işletim sistemi belki de, kanım dondu açıkçası izlerken. 3 kişi de hikayeyi tersten anlatmış. Sony ile kıyaslıyoruz di mi şimdi işletim sistemini? Bana Sony'nin işletim sistemi olarak önde olduğu bir yön açıklayın madem karşılaştırmalı olarak. Tasarım desen PS3 arayüzü daha kullanışlı ve estetikti. Belki de yorum yapmaya değmez. Xbox One'ın işletim sistemini eleştirmek doğrudan Windows 8'i eleştirmek gibi bir şey, hepiniz Linux ya da Mac kullanıyorsunuz herhalde bu kadar rezil bir şeyden bahsettiğinize göre. Cihaz kapalıyken tüm updateleri yapıyor sesiniz sedanız duymadan, cihaz kapalıyken xbox on diyorsunuz 2 saniyede kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Eşi benzeri görülmemiş şeylerin hakettiği cevap işletim sistemi faciası olarak tanımlanmış. Kocaman bir yav he he diyorum.

Wrocław

18.1.2014 00:45:12

0
güzel olmuş yeni bölümleri bekliyoruz

nibbleArt

18.1.2014 00:41:32

+3
Herşey çok güzelde sony TR yi sacunmanızı çözemedim :) Bu adamlar zaten kuru yüksekten hesap ederek 1400 TL den sattılar. Yine kur yükseldi bahanesiyle 1550 yaptılar...

Geldimmigordun

18.1.2014 00:41:24

0
mesut abi nin hali

rosedaled3

18.1.2014 00:25:33

0
Bu amd neymiş arkadaş ben geforce 630t'da bf 4 oynayamıyorum

turker03

18.1.2014 00:15:10

-3
Talha'nın espirileri eksi Yanlama Türkçe hassasiyeti artı :D

YüzüğüKayıpFrodo

17.1.2014 23:35:43

+15
Abi teknoloji konuşmanız şart değil.siz sohbet edin yeter.biz her türlü izleriz.Süpersiniz

Recharged

17.1.2014 23:33:12

0
Epey uzun ama sıkmayan bir bölümdü. Yanlayan apaçi BMW benzetmesi güzeldi.

Solu

17.1.2014 23:24:39

+4
'Düşmanlar çeri domates gibi patlıyor' Bu nasıl bir yorumdur arkadaş :D

Geldimmigordun

17.1.2014 23:18:40

0
reklamın yüklenmesi videodan daha uzun sürüyor :D tabi herkes abanınca

evren377

17.1.2014 23:10:37

-3
e çok ısrar ettiniz izleyelim

cmlds

17.1.2014 23:09:20

-1
peki neden zamanında ps2 oyunları ps3 de çalıştırdılar ikiside farklı mimari ama adamlar bunu başardı... emuleme işlemi yapılır ama yapmak istemiyorlar desenize

Hi Guy

17.1.2014 22:58:23

-11
quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

Katılıyorum. Bence mp3 seçeneği yerine mobil internet kullanıcıları için 144P seçeneği olmalı.
Mp3 nedir yav Olmadı .amr koyun tam olsun

mert1907

17.1.2014 22:56:03

+1
quote:

Orijinalden alıntı: Hi Guy 144p yükleseniz ne olurki Evde değil Avea edgesiyle sürünüyorum
Katılıyorum. Bence mp3 seçeneği yerine mobil internet kullanıcıları için 144P seçeneği olmalı.

rapidblaze

17.1.2014 22:55:09

-1
diş etlerim çekilmeye başlamıştı :D

3DMystic

17.1.2014 22:52:44