Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

2si1 "Aral rezaleti ve AMD RX 580'li" Teknoloji ve Oyun Programı

14 Nisan 2017 Gökhan Yılmaz 79 İzlenme Sayısı: 33912 Video süresi: 52:48 2si1
DİĞER BÖLÜMLER
YouTube Kanalımıza Abone Olun

2si1'in bu bölümünde Vatan, Gold, D&R gibi zincir market devleriyle ARAL'ın karanlık yazışmaları ve fiyatları nasıl anlaşıp yükselttiklerini konuşuyor, RX 580'e göz atıyoruz.

BSC bolumsonucanavari Bolum Sonu Canavarı PC PS3 xbox 360 DS PSP Wii IPhone PS4 2si1
2si1 "Hasta" Teknoloji ve Oyun Programı 2si1 "RX 480'leri 580 yapın, Starcraft ücretsiz oldu ve fazlası" Teknoloji ve Oyun Programı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

DH Misafiri

18.4.2017 15:36:14

0
Mesut abi yorumun çok tatlı ve cesaret gerektiriyor. Aslında bormal şeyler söylediklerin ama yobazlaşan toplum var ortada e bilmem ne okumuş arkadaş çevreye saygılı çöpleri yere atmıyo filanlar :) ne kadar örnek görünümlü ama ahlaklı kişi kavramı Din denilen kavram ilişkisi ....

Dark Poison

18.4.2017 12:52:35

0
Abd'de avrupada kendimi bildim bileli bir konsol çıkar 400 dolara bir oyun çıkar 60 dolara/euroya olur biter.Bizde tam tersi.Bir konsol çıkar ucuza sonra zamlanır daha pahalıya gelir.Halbuki olması gereken tam tersidir.Bizde oyun çıkar 50 farklı fiyattan.Tüketici zaten kaale alınmaz.Satıcıyı koruma odaklı bir sistem var.Firmalar rekabetle uğraşıp neden zarar etsin,birlik olup bizi yolmaları daha kolay sonuçta. Bunların anlayacağı tek dil fazla tüketim yapmamaktır.Gerçekten ama gerçekten ihtiyacım olmadığı sürece hiçbir teknolojik ürüne beş kuruş para vermiyorum. Oyunları güncel kesinlikle takip etmiyorum,hepsini de dijital alıyorum.Bu noktada yapılması gereken özellikle kitlelere ulaşabilecek kişilerin,sitelerin insanları uyarması ama bu noktada da bakıyorum bu haberi sizden başka paylaşan var mı diye sonuç içler açısı.Deve kuşu takilidi yapmaya devam edenler çok.Bunların aral vb şirketlerden zerre farkı yoktur benim gözümde.Sizi konunun üstüne gittiğiniz için tebrik ediyorum.Herhangi bir oyunu istediğin mağazadan gidip uygun bir şekilde almak bu kadar zor bir şey olmamalı ama bunda bile tonla pislik çıkıyor.Diğer ülkelere baktıkça bu tarz şeyler insanın gücüne gidiyor.

fthyrr1976fy

18.4.2017 02:09:28

0
neymiş aral dan kesinlikle oyun almıyoruz

gultekinlive

18.4.2017 01:40:16

0
quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Herkesin kendince haklı bir nedeni olabilir fakat bu olay bizim için es geçilir cinsten değil. Yıllarca Aral'a oyun fiyatları konusunda etkiniz nedir, fiyatları siz mi yükseltiyorsunuz diye sorduğumuzda farklı gerekçeler öne sürerek oyunlar pahalı değil diyorlardı ama gerçekler çok daha farklı çıktı.
Bu konuda hepimizin şüphesi hep vardı, dile getiriliyordu ama rekabet kurumu sayesinde belgelenip resmiyet kazanmış oldu. Ben ve pek çok kişi gözlerimizi medyaya çevirdik haliyle ve onlarda bir sorumluluk gördük. Bunu yerine getirmek aslında bir vazifeydi; vazifesini yapmayanlar bizde hayal kırıklığı yarattı. Ne yazık ki oyun sektöründeki işleyişin sadece bu gelişmeyle değişeceğini sanmıyoruz bu yüzden bunun sonraki aşamaları da var, olmak zorunda. Mesela siz DH ve BSC olarak yurtdışındaki geliştiriciler ve yayıncılarla daha doğrudan ve daha etkili iletişim kurabilirsiniz. Türkiye'deki oyun pazarının anormal olduğunu onların da fark etmesini sağlayabilirsiniz. Sonuçta distribütör onların ürünleri üzerinden para kazanıyor. Şimdiye dek ne bir dil desteği sağladı ne de adamakıllı kampanyalar yaptı. Türkiye oyun sektörüne bir katkısı olmadı. Valve, Microsoft, Ubisoft, EA vs. bunlara derdimizi anlatabileceğinizi düşünüyorum. Mesela oyunların fiyatları üzerine bir video hazırlayabilirsiniz neden fiyat farkları anormal oysa yurtdışında oyunlar 59luk 39luk 29luk fiyat bareminde kararlı şekilde satılırken bizdeki farkların sebeplerini konuşabilirsiniz. Bir oyun piyasaya çıktığında kimse satış fiyatını kestiremiyor. Beklediğim oyun mahalleme geldiğinde raflarda onun kaç paradan satılacağını bilmiyorum. Bu şimdi aklıma geldi, daha fazla içerikler hazırlayacağınızı umuyorum. Yeterki konuşun, anlatın, yayın içeriye ve dışarıya.

Speed-Step

17.4.2017 23:01:15

+4
quote:

Orijinalden alıntı: gultekinlive cesurca davranarak bu hukuksuzluğu gündemine alan bir teknoloji medyası olduğunuz için teşekkürler ederim. çok beğendiğim teknoseyir dahi kanallarında bu durum hakkında çekimser kalarak hayal kırıklığına uğrattı. en azından cezanın gerekçeleri hakkında takipçilerini kurumun sitesine yönlendiren bir şey diyebilirlerdi ama es geçtiler.
Herkesin kendince haklı bir nedeni olabilir fakat bu olay bizim için es geçilir cinsten değil. Yıllarca Aral'a oyun fiyatları konusunda etkiniz nedir, fiyatları siz mi yükseltiyorsunuz diye sorduğumuzda farklı gerekçeler öne sürerek oyunlar pahalı değil diyorlardı ama gerçekler çok daha farklı çıktı.

Yûnus

17.4.2017 17:00:29

+2
Aral olayının üstüne gittiğiniz için sizleri tebrik ederim bunun önemli olduğunu düşünüyorum.

Speed-Step

17.4.2017 14:08:41

+6
quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania @artemis mesajında diyor ya, "ARAL : REZALET , aslında ülkedeki BÜTÜN (%99) ESNAFLAR üçkağıtçı şekilde para kazanmakta. İrdeleyin herhangi bir firmayı ya çalışanlara paralarını çok az verir yada müşteriyi fazla kazıklar. Müslüman ülkede normaldir KUL HAKKI YEMEK, yeterki rakı içme mini etek giyme.", ben ona istinaden diyorum zaten hocam; adı müslüman, dini İslam ama içi bomboş.
Bende onun için diyorum zaten. Müslüman ülkelerin geneli her şeyin din eğitimi ile çözüleceğini sandığı için bugün gavur dedikleri toplumlar uzayda biz ise söylemeye gerek yok nerede olduğumuz belli :) Olay insan sevgisi ve evrensel ahlakta gizli. Dinsel ahlak diye bir öğreti tek başına başarılı olamaz. Neyse konu çok uzadı benden bu kadar.

eaglemania

17.4.2017 14:04:49

+2
@artemis mesajında diyor ya, "ARAL : REZALET , aslında ülkedeki BÜTÜN (%99) ESNAFLAR üçkağıtçı şekilde para kazanmakta. İrdeleyin herhangi bir firmayı ya çalışanlara paralarını çok az verir yada müşteriyi fazla kazıklar. Müslüman ülkede normaldir KUL HAKKI YEMEK, yeterki rakı içme mini etek giyme.", ben ona istinaden diyorum zaten hocam; adı müslüman, dini İslam ama içi bomboş.

Speed-Step

17.4.2017 13:29:44

+3
quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania Mesut bey merhaba, din eğitimi olarak kastettiğim şeyin içinde tam da belirttiğiniz gibi ahlaki değerler de vardı. Kaldı ki bu ikisi zaten birbirini destekler değerler, bir kişi neden hırsızlık yapmaması gerektiğini dini ve ahlaki olarak öğrendiği zaman sorun ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca yıllardır okullarımızda "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi" diye çocuklarımıza verilen dersin içeriğinin ne kadar boş olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ayrıca ben tümüyle din dersi de demedim, din dersinin eksikliğinden bahsettim Mesut Bey. Türkiye'de 2002 ÖSS'de ilk 5000'e girip hatırı sayılır bir üniversitede Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği okumuş birisiyim ama bu benim 6 yaşımda Kur'an öğrenmeme 10 yaşında Yasin suresini, 12-15 yaşları arasında diğer bazı sureleri öğrenmeme engel olmadı Ahlaki olarak illa ki eksiklerim vardır ama içtiğim sigaranın (keşke içmesem) izmaritini bile çöpe atmaya çalışan birisiyim, kaldı ki yollarda lüks arabalardaki modern görünümlü bay ve bayanlar araçlarından çeşit çeşit çöpleri yollara atıyor, ben bunu yaya olarak bile yapmıyorum, çantam varsa çantama yoksa cebime iliştirip çöp bulunca çöpe atıyorum. Saygılar
Merhaba, Kur'an dersine gitmeyen, Yasin surasini bilmeyen biri de Ahlaklı olabilir. Din ve Ahlak birbiri ile ilişkili değildir. İnsan temelinde odaklanmayan şu olmazsa bu olmaz diye direten her düşünce ve yaklaşım yanlıştır. Siz Din bilgisine sahip olduğunuz için mi ahlaklısınız yani? O zaman bir ateistin ahlaklı olmasını nasıl açıklarsınız? Bu bağlamda cehennemde yanma korkusu nedeniyle iyi olan biri ile sadece ahlak sahibi olan ve insana değer verdiği için iyi olan ateist birini tartıya koyduğunuzda hangisi daha iyidir? Birinde menfaat ve korku varken diğerinde ne vardır? Bu yüzden her işe din sokmayalım. İnanın, inanmayın burası bu konuların tartışılacağı yer değil. Sevgiler, Mesut Çevik

eaglemania

17.4.2017 12:35:53

0
Mesut bey merhaba, din eğitimi olarak kastettiğim şeyin içinde tam da belirttiğiniz gibi ahlaki değerler de vardı. Kaldı ki bu ikisi zaten birbirini destekler değerler, bir kişi neden hırsızlık yapmaması gerektiğini dini ve ahlaki olarak öğrendiği zaman sorun ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca yıllardır okullarımızda "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi" diye çocuklarımıza verilen dersin içeriğinin ne kadar boş olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ayrıca ben tümüyle din dersi de demedim, din dersinin eksikliğinden bahsettim Mesut Bey. Türkiye'de 2002 ÖSS'de ilk 5000'e girip hatırı sayılır bir üniversitede Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği okumuş birisiyim ama bu benim 6 yaşımda Kur'an öğrenmeme 10 yaşında Yasin suresini, 12-15 yaşları arasında diğer bazı sureleri öğrenmeme engel olmadı Ahlaki olarak illa ki eksiklerim vardır ama içtiğim sigaranın (keşke içmesem) izmaritini bile çöpe atmaya çalışan birisiyim, kaldı ki yollarda lüks arabalardaki modern görünümlü bay ve bayanlar araçlarından çeşit çeşit çöpleri yollara atıyor, ben bunu yaya olarak bile yapmıyorum, çantam varsa çantama yoksa cebime iliştirip çöp bulunca çöpe atıyorum. Saygılar

Speed-Step

17.4.2017 12:29:14

+4
quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

bu yüzden müslüman olan tüm ülke bireyleri gereken yaşlarda gerekli dini eğitimi almalı. Adam müslüman ve 30 yaşına gelmiş, bırakın namazı nasıl kılıp hangi duaları okuyacağını nasıl abdest alacağını bilmiyor, burada suçlu hem kişinin ailesi hem de devletin dini eğitim sistemi.
Merhaba, Ahlak ve namusu din ile eş koşarsanız Çalmaya besmele ile başlayan nesillere sahip olursunuz. Ahlak ve Din farklı şeylerdir. Çalmak veya Irz düşmanı olmanın tek ilacı din eğitimi ise orta doğuya ve batıya baktığımızdaki açık ara farkı izah edemeyiz. Din odaklı görüş kendi dininden olmayan herkesi cehennemlik ve şeytan misali görürken bu tanımlama içine aldığı insanların ahlak değerlerine sahip olmasına bir açıklama bulamaz ve bu noktada yıkılıp gider. Özetle Elhamdülillah ben de Müslümanım ve İslam dininin emrettiği vazifeleri yerine getirmeye çalışıyorum. Fakat bu benim iyi bir insan olduğum anlamına gelmez. İyi bir insan mıyım değil miyim bunu ancak diğer insanlara nasıl davrandığımla, çevreme olan duyarlılığımla ve nefsimi ne kadar dizginleyebildiğimle ölçebiliriz. Bu konular da dinden önce matematik, fizik, sosyal bilimler gibi modern bilim eğitimleri ile olabilecek şeyler. Bir insan eğer matematik bilmiyor, dilini düzgün konuşamıyor, dünya nasıl dönüyor, çevresinde olup bitenin arkasında nasıl bir formül var merak edip düşünemiyorsa din ona hiç bir şey anlatamaz. Sevgiler, Mesut Çevik

eaglemania

17.4.2017 11:54:32

0
Bir yerden başlanmış değil mi? Bu ülke yıllardır saçma sapan siyasi kavgalar ve koalisyon hükümetlerinin tarafları arasında kavgalar yüzünden boğuşup durdu, bir şeyler değişiyor, siz görmek istemeseniz bile...

eaglemania

17.4.2017 11:50:19

+1
quote:

Orijinalden alıntı: artenis ARAL : REZALET aslında ülkedeki BÜTÜN (%99) ESNAFLAR üçkağıtçı şekilde para kazanmakta. İrdeleyin herhangi bir firmayı ya çalışanlara paralarını çok az verir yada müşteriyi fazla kazıklar. Müslüman ülkede normaldir KUL HAKKI YEMEK, yeterki rakı içme mini etek giyme.
bu yüzden müslüman olan tüm ülke bireyleri gereken yaşlarda gerekli dini eğitimi almalı. Adam müslüman ve 30 yaşına gelmiş, bırakın namazı nasıl kılıp hangi duaları okuyacağını nasıl abdest alacağını bilmiyor, burada suçlu hem kişinin ailesi hem de devletin dini eğitim sistemi.

m-99

17.4.2017 11:49:16

+2
Çok marifet etmişler bravo yahu . 20 senedir milletin kanını emmişler. Cirosunun 50de 1i kadar ceza almışlar. Muhalif olmak için eleştirmiyorum . Başkası da iktidar da olsa aynı halde yine eleştiririm ama sizler toz kondurmamak için elinizden gelen tüm saçmalıkları ortaya savuruyorsunuz. İnşallah daha çok kazıklanırsınız ne diyeyim.

eaglemania

17.4.2017 11:46:20

0
quote:

Orijinalden alıntı: m-99 Erdi Özüağ'ın kilit sözü : Devletin bunları kontrol altına alması lazım. Nerde o devlet ? Kendini kontrol edemiyorlar. Aralla oyun fiyatlarıyla zerre kadar ilgilenmezler.
http://www.rekabet.gov.tr/tr-TR/AnaSayfa bak burada ne diyor, gov.tr diyor değil mi? Yani o tonla cezayı kesen devlet hocam ama birilerine göre devlet hiçbir şey yapmıyor Arkadaş muhalefetin bile bir adabı var, olana olmayana herşeye muhalefet ediyorsunuz!

gultekinlive

16.4.2017 14:38:15

+1
cesurca davranarak bu hukuksuzluğu gündemine alan bir teknoloji medyası olduğunuz için teşekkürler ederim. çok beğendiğim teknoseyir dahi kanallarında bu durum hakkında çekimser kalarak hayal kırıklığına uğrattı. en azından cezanın gerekçeleri hakkında takipçilerini kurumun sitesine yönlendiren bir şey diyebilirlerdi ama es geçtiler.

gxhero

16.4.2017 02:40:08

0
quote:

Orijinalden alıntı: FSOCIETY

Sen 50 lirada olsa az mı dersin seni memnun edemeyiz böyle devam et. Babamin maasina goz koyacak kadar şerefsiz degilim kendi maasim 1700 ayda 1-2 oyun almaya yetiyor fazlasina da gerek yok zaten. 119 ucuz demedik ama 200 300 vermeyin dedik
Yo 50 tl olsa hiç ses etmem vallahi hatta hep witcher 3'e dem vururum Crysis dediğimde nedense daha sert tepkiler oluyor ve daha Türkçe desteği olmayan oyunlara (hani online olsa server masrafı derim o paralar) altyazı hatta dublaj destekli oyun çıkarılan ülke ile aynı fiyatı neden verdiğini sorgula sonra bana laf sok derim inan bunu yapsan bana yeter o zaman bende babanın parasından bahsetmem çünkü sende böyle mesaj atmazsın güzel ve ütopik bir dünyada yaşarız... [:'(]

WhiteJAWS

16.4.2017 01:34:27

0
http://image.prntscr.com/image/a02904d10c1a4cadaa93b7ab2c6598d1.png resimde gördüğünüz gibi, video'yu oto'dan 720p'ye çekince çat diye çakılıyor...! Cuma günü videoyu oto'da en dandik görüntü ile izledim, oysaki youtube'ta otomatik 720p'den açılıyor, kendim 1080p'ye çekiyorum ve gene de sorunsuz izliyorum. Üstelik bağlantım 3 mbps'e düşmüş durumdayken... Sistemim i7 4770K 16 GB Ram. Önce bende sorun var sandım ama arka arkaya 5 defa aynı donma olunca mecburen en dandik görüntü ile izlemek zorunda kaldım, ama bir daha böyle olursa kaparım izlemem...

nebulabado

16.4.2017 00:48:21

0
HÜRKUŞ'un iki kişilik kokpiti iptal edilerek bu bölüme SAT/COM (Uydu Üzerinden)kumanda edilen bir uzak kumanda modülü eklenirse 10 numara Silahlı İHA olur.

artenis

15.4.2017 22:46:50

0
Oyun bölümünde kutulu oyun alan var mı? Diye sorar PC toplama bölümünde DVD sürücü alan var mı? diye sorar 20GB indirmemek için DVD den yüklüyorum update yapıyorum sonra, BF3 için 15GB dvd den kurdum sonra 7GB update geldi. Elimdeki DVD filmleri ve eski medyalarıda kullanmak için dvd sürücü alıyorum net.

Stand Alone

15.4.2017 21:32:27

+7
quote:

Orijinalden alıntı: artenis ARAL : REZALET aslında ülkedeki BÜTÜN (%99) ESNAFLAR üçkağıtçı şekilde para kazanmakta. İrdeleyin herhangi bir firmayı ya çalışanlara paralarını çok az verir yada müşteriyi fazla kazıklar. Müslüman ülkede normaldir KUL HAKKI YEMEK yeterki rakı içme mini etek giyme.
Aynen öyle. Nereden Müslüman ülke var maşallah dalavere gırla. Şu an yabancı bir firmada çalışıyorum ve insana insan muamelesi yapanların yabancılar olduğunu anlamış durumdayım. Bizimkilere kalsak bitmişiz...

16F84A

15.4.2017 19:37:56

0
quote:

Orijinalden alıntı: berkans

Hocam çok faydalı bir hata yakalamışsınız. Bütün video aslında çöpmüş meğer. Tamamını izlediğim için şu an kendime çok kızıyorum. Mesut'un bir daha suratına bakmayacağım. Ne Aral ne başka bir şey ya. Nasıl olabilir böyle bir şey ?!!!!!!! Ya kardeşim 1 saatlik videodan sadece bu mesajı mı aldın ? Bunun için mi seyrettin ?
Yahu boş muhabbetlerle tartışma ortamı yaratmaya çalışma Aral meselesini tartışsam ne olacak adamlar at koşturuyor biz izliyoruz.

Donatn

15.4.2017 19:35:46

0
Başlık içinde,delikanlı gibi rezaleti günceminize taşınığınız içinde helal olsun diyorum.Bütün hukuk sisteminin gözünün üzerlerinde olduğunu sananlarada örnek olur umarım..

Speed-Step

15.4.2017 18:27:38

+6
Merhaba Arkadaşlar, Youtube sayfamıza yükledik videoyu. Oynatıcı düzelene kadar youtube üzerinden gideceğiz. https://www.youtube.com/watch?v=iufIvsNQ5mw Sevgiler, Mesut Çevik

Marrusia

15.4.2017 17:49:51

+1
Su oynaticiyi allah rizasi icin degistirin :/ 99 defa kendi kendine geriye aliyor

WarSaw

15.4.2017 17:39:16

0
mesut çevik saçları çok dökmüşsün be hacı

Teknopat76

15.4.2017 17:35:10

+2
quote:

Orijinalden alıntı: oKsyqeN Video oynatıcıda sorun yok arkadaşlar. Adamlar videoyu o kadar yüksek bitrate oranı ile hazırlıyorlar ki haliyle oynatıcı sizin sistem kullanımızı vurduruyor ve sisteminiz yetmediğindede kitlenmelere sebep oluyor. Birtürlü anlayamadılar şunu. i5-3570k ile herhangi bir donma vs yok. c2d torrent makinama geçince tabi mort. 30fps'yi geçmemeli sayın adminler.
Kafanı nerden aldın güzelmiş kardeş.

Teknopat76

15.4.2017 17:31:19

0
Koskaca donanimhaber bir video oynatıcı yapamadı.İzlemek için 40 takla atıyoruz.

cccaaannn313162

15.4.2017 16:28:26

0
mesut bey kişisel vpn için güncel bir video bulamıyorum siz bir tane çekseniz güzel olur.

radef

15.4.2017 16:05:20

0
Gabe newell amcamız var bizim, %90 indirimle alırız ondan.. aral maral ilk kez duydum vala.

berkans

15.4.2017 15:35:24

+4
quote:

Orijinalden alıntı: 16F84A "Yarayan kana" ne Mesut reis? "Kanayan yara" olmasın?
Hocam çok faydalı bir hata yakalamışsınız. Bütün video aslında çöpmüş meğer. Tamamını izlediğim için şu an kendime çok kızıyorum. Mesut'un bir daha suratına bakmayacağım. Ne Aral ne başka bir şey ya. Nasıl olabilir böyle bir şey ?!!!!!!! Ya kardeşim 1 saatlik videodan sadece bu mesajı mı aldın ? Bunun için mi seyrettin ?

Roxy.

15.4.2017 15:23:07

0
Oyunları bu uçuk fiyatlardan bu satıcılardan alanlar, almaya devam ettikleri sürece daha çok şikayetçi oluruz. Milletimiz, kendisini becereni yüceltmekten büyük bir haz alıyor malum. Arkadaşlar fırsat vermeyin bunlara, boykot edin.

strathmorea

15.4.2017 15:16:57

+2
Şaka gibi. Artık kesin belli ki yapamıyorsunuz. Bırakın dışarıdan yardım alın şu oynatıcıyı düzeltin. Resmen komik duruma düşüyorsunuz. Aylardır hatta yıllardır herkes oynatıcınız yüzünden bu kadar dert yandı. İnanılmaz bir şey bunu hala düzeltememiş olmanız. Ciddi söylüyorum yapamıyorsunuz, bari dışarıdan yardım alın kökten halledin şunu.

mehmet4428

15.4.2017 15:05:39

+1
Ülkemizde oyun fiyatının maksimum 100 TL olması lazım yani oda en fazla. Alım gücü ortada sonuçta sen şimdi bir oyuna ilk çıktığında 300 veremezsin çok zor oluyor indirimlere gelincede 150-100 arası anca alırsın ama diğer türlü olsa indirimler de daha çok uyguna alınabilir. Bazı ülkeler iyi, uygun fiyat politikası yapabiliyorlar ise bizimde yapma imkanımız vardır.

asdasdqwertyveyaalxyvance

15.4.2017 14:55:09

+4
ulan elin adamı bile dolar kurunu 1,79 a sabitleyip uygun fiyatlardan oyun almamımızı sağlıyor bunları bıraksak kanımızı içecekler

gcb1903

15.4.2017 14:50:55

+4
En büyük rezalet DONANIMHABER video oynatıcı. Rezil ki ne rezil. Hayrına biri yok mu adam gibi video oynatıcı eklesin sisteme.

Nickola Tesla

15.4.2017 14:18:41

+1
Bu player iyi oldu diyorduk ama bununda suyu çıktı 2 haftada.Videonun yarısına geldim sonra video bulunamadı hatası aldım.Yeniledim sayfayı belki düzelir diye ama nerdeee

Behre17

15.4.2017 13:27:31

0
Asus Zenfone 2 ile videoyu sorunsuz izledim. Takılma, açılmama diye bir sorun yok. Evdeki 10 yıllık masa üstü bilgisayardada sorun yok.

Behre17

15.4.2017 13:24:24

+4
quote:

Orijinalden alıntı: artenis ARAL : REZALET aslında ülkedeki BÜTÜN (%99) ESNAFLAR üçkağıtçı şekilde para kazanmakta. İrdeleyin herhangi bir firmayı ya çalışanlara paralarını çok az verir yada müşteriyi fazla kazıklar. Müslüman ülkede normaldir KUL HAKKI YEMEK yeterki rakı içme mini etek giyme.

oKsyqeN

15.4.2017 12:42:22

0
Video oynatıcıda sorun yok arkadaşlar. Adamlar videoyu o kadar yüksek bitrate oranı ile hazırlıyorlar ki haliyle oynatıcı sizin sistem kullanımızı vurduruyor ve sisteminiz yetmediğindede kitlenmelere sebep oluyor. Birtürlü anlayamadılar şunu. i5-3570k ile herhangi bir donma vs yok. c2d torrent makinama geçince tabi mort. 30fps'yi geçmemeli sayın adminler.

ceza237

15.4.2017 12:41:30

0
nfs deluxe 2016 ilk çıktığında rusyadan 97tlye aldım türkiye fiyatı 80€ gibi birşeydi. yazık diyorum yazık....

Venomstr

15.4.2017 11:02:58

+3
Hala yaptıkları pisliğe devam ediyorlar. Gün içerisinde Steam'deki Ubisoft oyunlarının fiyatlarını yükselttiler. Bugün oldu.

gurpolo4

15.4.2017 10:59:54

+15
11dk dayanabildim 50 mbit internetim var 760p bile sanıyesinde donuyor izlenmiyor rezillik değiştirin şu oynatıcığı

dynaturk

15.4.2017 10:51:58

+7
şerefsizler zamanında steam'e de müdahale ettiler. aç gözlü "anal game"

yaki83

15.4.2017 10:13:01

+4
quote:

Orijinalden alıntı: Hasegawa Sikildim ugrasmaktan. Alt tarafi bir video izleyecegiz. On farkli browser, uc dort farkli aletle dene dene acilmiyor. Bir defa Opera acabildi o da 01:46 da dondu. Bu nedir yahu? Teknoloji videosu degil stress testi sanki. firmalar DH videolarini izlemeyi basarabilenleri CEO olarak ise mi aliyor nedir?
Siyaset yapana kadar sitesini geliştirseler ya neyse hayirlisi

gun

15.4.2017 10:10:49

0
Sorun yaşayanlara özel mesajdan ulaştım başka sorun yaşayan olursa lütfen bana yazsın.

ozkanerd

15.4.2017 10:10:37

0
quote:

Orijinalden alıntı: Hasegawa Sikildim ugrasmaktan. Alt tarafi bir video izleyecegiz. On farkli browser, uc dort farkli aletle dene dene acilmiyor. Bir defa Opera acabildi o da 01:46 da dondu. Bu nedir yahu? Teknoloji videosu degil stress testi sanki. firmalar DH videolarini izlemeyi basarabilenleri CEO olarak ise mi aliyor nedir?
Video sürekli farklı noktalarda donuyor. İleri geri bir yere tıklayıncada sabit bir saniyeyeye atlayor. Tekrar geriden izleyim dersen gene aynı yerde takılıyor. Bu bölümde iyice olay zıvanadan çıktı. İzleyesim kalmadı. Eski seceneklerde birinde izleyemesemde indirip izliyordum. İndirdiklerimde de buna benzer atlamalar oluyordu ama bu kadar kötüsüne denk gelmemiştim. :(((

Executor Arhentir

15.4.2017 10:04:36

+2
internet hızı anlık yavaşlayınca bir süre sonra video baştan açıyor.Bu yeni video oynatıcı buffer yapmayı sevmiyor anlaşılan.

The_VeJaR

15.4.2017 09:51:15

0
quote:

Orijinalden alıntı: HaciTTOR Ben bu sorun yüzünden mecbur indirip izliyorum. Kaynağı görüntüle yapıp ctrl +f ile mp4 diye arttığımda 720p olan satırı bulup indiriyorum sağlam oluyor. (845mb). Bu yöntemi öneririm.
dostum tam olarak nasil indiriyorsun dediğin gibi yapamadım

al-ozaria

15.4.2017 09:40:40

+5
Mesut Bey'e; Öncelikle yaptığınız kaliteli programlar ve sunduğunuz içerik için teşekkür ederiz. Zaman zaman olan övgü zaman zaman olan eleştirilerimizin yanlış anlaşılmaması dileğiyle. Nihayet Aral ile ilgili gerçekleri yansıtmanız sevindirici. Ancak 2si1'in ilgili bölümünü https://www.donanimhaber.com/2si1/haberleri/2si1-Denetimsiz-Teknoloji-ve-Oyun-Programi.htm 7.30'dan sonra dinlemenizi tavsiye ederim. Artı olarak o programdan önce Call of Duty konusunda Alkan Bey'in bahsettiği serzenişlerde; Steamin konu ile ilgili cevabını bilmeyen yoktu, çünkü ilgili mesaj çok zamanlar önce heryerde yayınlanmıştı. Zaten bilinen gerçeklerin ilanı idi bu mesaj. İnternette araştırabilirsiniz. Steamin ilgili mesajı: TR "Gecikme için özür dileriz. Steam fiyatlandırması hakkındaki geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Steam'de fiyatlar bölge baz alınarak bölgesel olarak ayarlanır. Gördüğünüz fiyat ve para birimi oyunların bölgenize göre konulmuş bedelleridir. Yerel perakandeciler ve online dükkanları da göz önünde bulundurarak fiyatları dengede tutmak için biz her zaman dağıtımcılarla birlikte çalışırız. Sormak istediğiniz başka bir şey varsa, bize bildirebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.” ENG “We apologize for the delay. We appreciate your feedback regarding the pricing in Steam. Prices in the Steam Store are set on a region by region basis. The price and currency displayed are the set prices for those games based on your location. We are always working with publishers to adjust prices to be in line with what can be found at local retailers and online shops. If you have any further questions, please let us know - we will be happy to assist you.” Asıl önemli olan o zaman oyuncuların yanında olmaktı.Yinede olsun geçte olsa.Objektif yayınlarınız devam etmesi dileğiyle. Saygılar.

Hasegawa

15.4.2017 09:21:21

+12
Sikildim ugrasmaktan. Alt tarafi bir video izleyecegiz. On farkli browser, uc dort farkli aletle dene dene acilmiyor. Bir defa Opera acabildi o da 01:46 da dondu. Bu nedir yahu? Teknoloji videosu degil stress testi sanki. firmalar DH videolarini izlemeyi basarabilenleri CEO olarak ise mi aliyor nedir?

irontakerr

15.4.2017 09:20:10

0
Bir sorum olacak Ryzen r5 1600 satın aldım oyun hediyesi varmı acaba

Guest-F5DFA3868

15.4.2017 08:49:36

+1
Keşke yurtdışındaki oyun firmaları aral ile olan ortaklıklarını iptal etseler.

ugpa7

15.4.2017 07:23:59

+3
yazık bu ülkeye firmalar biraz büyüdümü yargıda,polisde adamları oluyor ben eminimki aral belli noktalara haracını yatırmış tüketiciyi bu kadar aşağılayan,korumayan başka ülke görmedim o kadar vergi aliyor üstüne tüketiciyi korumuyor arkadaş sen kırbacı firmaların sırtından indirmeyeceksin vatandaşını bu kadar seviyorsan.

Sipihrz

15.4.2017 06:38:26

0
Sanırım öyle çözülecek bu sorun.

HaciTTOR

15.4.2017 05:43:21

+2
Ben bu sorun yüzünden mecbur indirip izliyorum. Kaynağı görüntüle yapıp ctrl +f ile mp4 diye arttığımda 720p olan satırı bulup indiriyorum sağlam oluyor. (845mb). Bu yöntemi öneririm.

DjarumBlack-

15.4.2017 05:23:47

+3
quote:

Orijinalden alıntı: gxhero

119tl ucuz mu? babanın maaş çeki 1 milyar euro herhalde! 1404 tl 3 kişilik aileye böl sonra ucuzu tanımla istersen... - Video player bende sorun vermedi sonuna kadar izledim amd işlemciler için olan video da bende aynı hatayı aldım. Şirketleri eleştirmenize memnun oldum ama bence az kalmış ayrıca bize "her şeye istemezük" diyorsunuz diyerek kafalarınca bizleri aşağılayan tayfa var ya işte nedeni bu, şirketler hatta devletimiz her fırsatta bizi düzmeye çalışıyor aklı başında olduğumuz için kanımıza dokunuyor. Hürkuş için bu video da olan yorum gibi fikirlerinizi de ekleseniz konularda ki yorumların düzeyi değişir !
Sen 50 lirada olsa az mı dersin seni memnun edemeyiz böyle devam et. Babamin maasina goz koyacak kadar şerefsiz degilim kendi maasim 1700 ayda 1-2 oyun almaya yetiyor fazlasina da gerek yok zaten. 119 ucuz demedik ama 200 300 vermeyin dedik

gxhero

15.4.2017 05:05:49

+1
quote:

Orijinalden alıntı: FSOCIETY kutulu oyun alan var mı hala ya psn hergün indirim yapıyor digital oyunlara neredeyse. ağustosta çıkacak uncharted'ın yeni oyunu bile şuan ön siparişte 119tl tek zahmeti indirmek onuda göze alın bir zahmet. 200 tl 300 tl ne para veriyorsunuz oyunlara
119tl ucuz mu? babanın maaş çeki 1 milyar euro herhalde! 1404 tl 3 kişilik aileye böl sonra ucuzu tanımla istersen... - Video player bende sorun vermedi sonuna kadar izledim amd işlemciler için olan video da bende aynı hatayı aldım. Şirketleri eleştirmenize memnun oldum ama bence az kalmış ayrıca bize "her şeye istemezük" diyorsunuz diyerek kafalarınca bizleri aşağılayan tayfa var ya işte nedeni bu, şirketler hatta devletimiz her fırsatta bizi düzmeye çalışıyor aklı başında olduğumuz için kanımıza dokunuyor. Hürkuş için bu video da olan yorum gibi fikirlerinizi de ekleseniz konularda ki yorumların düzeyi değişir !

jerry smith

15.4.2017 03:11:52

+4
yok böyle bişe niye durmadan şu playerın ayarını bozuyosunuz. Video durdurunca tekrar başa sarıyori, şimdi nerde kaldık diye ara dur.

artenis

15.4.2017 02:42:14

+12
ARAL : REZALET aslında ülkedeki BÜTÜN (%99) ESNAFLAR üçkağıtçı şekilde para kazanmakta. İrdeleyin herhangi bir firmayı ya çalışanlara paralarını çok az verir yada müşteriyi fazla kazıklar. Müslüman ülkede normaldir KUL HAKKI YEMEK, yeterki rakı içme mini etek giyme.

tanerergul

15.4.2017 01:56:47

+1
video boyutunuda biraz azalttın kardeşim 240p için 145mb diyo... 2gb ile 1 ay geçiniyorum ben ya... insaf

Cpt. MacMillan

15.4.2017 01:53:26

0
Keyifli dolu dolu bir program olmuş.

olağan_şüpheli

15.4.2017 01:32:55

0
quote:

Orijinalden alıntı: TigTheBand Dh video player rezaleti videoyu en az 7 kez başlattım her seferinde çöküyor.
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
bende başlatamadım nedense.

busterr

15.4.2017 01:32:00

+4
Aral ölsün Steam'den selamlar

volkie

15.4.2017 01:23:49

+1
dk 6 da vidceo çöktü ya adam gibi player kullanın youtube a yükleyin,

Sipihrz

15.4.2017 01:10:51

+13
Dh video player rezaleti videoyu en az 7 kez başlattım her seferinde çöküyor.
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın

16F84A

15.4.2017 00:54:09

+2
"Yarayan kana" ne Mesut reis? "Kanayan yara" olmasın?

programmer_onur

15.4.2017 00:41:12

+1
Rekabet Kurulu raporu ile rezil bir firma oldukları zaten sabitlendi.

Kurt Knispel

15.4.2017 00:39:07

+2
13. dakikada video çöktü. Gerisini de izleyecek hevesim kalmadı haberiniz olsun yani.

zaferyurt

15.4.2017 00:26:04

0
Ben kutulu oyun alıyorum ama yurtdışından kolekson yapıyorumkutulu oyun koleksonu türkiyedeki psn daha ucuza geliyordu ama dollar euro pound kurudan aynı fiyata geldi ç

olağan_şüpheli

15.4.2017 00:10:34

0

babacan52

15.4.2017 00:07:52

+9
mesele kutulu oyun değil. Mesele steam fiyatlatının kutulu oyun fiyatların üstünden belirlenmesi

DjarumBlack-

15.4.2017 00:06:59

0
kutulu oyun alan var mı hala ya psn hergün indirim yapıyor digital oyunlara neredeyse. ağustosta çıkacak uncharted'ın yeni oyunu bile şuan ön siparişte 119tl tek zahmeti indirmek onuda göze alın bir zahmet. 200 tl 300 tl ne para veriyorsunuz oyunlara

adnan96

15.4.2017 00:01:30

+2
keşke akk de yapıldığı gibi şu forumdan bir hareket olsa da bütün oyun yayıncı/yapımcılarının bunların yaptığı pislikleri görmelerini sağlasak

m-99

15.4.2017 00:00:38

+1
Erdi Özüağ'ın kilit sözü : Devletin bunları kontrol altına alması lazım. Nerde o devlet ? Kendini kontrol edemiyorlar. Aralla oyun fiyatlarıyla zerre kadar ilgilenmezler.

Psycho_MAN

14.4.2017 23:39:00

+13
Aral rezaleti bakalım nereye kadar devam edecek en yakın zamanda batsalar güzel olur. Türk oyuncuları bıktı artık bu kan emici firmadan.

cndr

14.4.2017 23:33:22

+24
helal olsun. aral rezaleti diye gercek bir baslik atmissiniz. gercekten rezalet.

H34RTL3SS

14.4.2017 23:32:28

0
counter strike demişsiniz hepsi aynıda global ofensive için konuşuldu sanırım 300fps altı onun oyuncusuna bir anlam ifade etmiyor aradaki farkı göremeyenlerde zaten o oyunu oynamak için değil vakit geçirmek için denemek için almıştır çok cins bi oyun intel işlemci seviyor frekans seviyor ekran kartı bi yerden sonra pek birşey ifade etmiyor o oyunda gtx770 ile 90-100 fps alıyordum gtx980 ile 120-130 fps alıyorum çözünürlük değişikliğide pek fark ettirmiyor nedense test için kullanılabilecek bir oyun değil

Lotalan

14.4.2017 23:23:55

+33
Başlık çok iyi olmuş bu konuya kayıtsız kalmamanız beni mutlu etti

Hoid

14.4.2017 23:22:50

0
Demo olayına da değinmek istiyorum . Firma kendisine güveniyor ise yaptığı oyunun demosunu yayımlıyor . Oyunun ilk 1 saatini önceden deneme fırsatı sunuyorsun , yaptığın iş kötüyse No Man's Sky gibi bir rezalet ise asla yayımlamazsın [:'(] Ayrıca oyunu yapan firma Arkane Studios kötü bir oyun olacağını hiç sanmıyorum .

Guest-DFD4D6B39

14.4.2017 23:18:56

+6
quote:

Orijinalden alıntı: mr.harun Ne rezaleti adamlar piyasada fiyatlarını kırdırmamak için mücadele vermişler. Takdir ediyorum .
Kardeş ciddi değilsin herhalde. Eğer ciddiysen; fiyat kırmama mücadelesi distribütöre baskı ve zorbalık yapmak mıdır?

mr.harun

14.4.2017 22:53:42

0
Ne rezaleti adamlar piyasada fiyatlarını kırdırmamak için mücadele vermişler. Takdir ediyorum .

Dante

14.4.2017 22:50:56

+27
Aral rezaleti deyince takdir ettim helal be. İzlemem ama, o kadar da degil Ama simdi araldan reklam aldiginiz doneme denk gelse bunu demezdiniz bak yemeyin bizi.

Nınja

14.4.2017 22:49:15

0

Hoid

14.4.2017 22:48:59

+5
Batmaları dileğiyle .
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Bölüm Sonu Canavarı 8/10 41 oy
KÜNYE
Bölüm Sonu Canavarı ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
426 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
1
OY
7
URL
EMBED
PC TEST SİSTEMİMİZ
 • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
 • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
 • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
 • Sabit Disk 128GB SSD