Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Roblox'ta Deneyebileceğiniz 6 Eğlenceli Futbol Oyunu

 
 
Roblox Corporation tarafından geliştirilen bir çevrimiçi oyun platformu ve oyun oluşturma sistemi olan Roblox, geniş bir dünyayı oyunculara sunuyor. Roblox tek bir oyunu ifade etmeyip içerisinde kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından oluşturulan oyunlar da yer alıyor.
 
Kullanıcılara geniş bir dünya sunan Roblox'ta aksiyondan spora kadar devasa bir içerik havuzu bulunuyor. Bu içerikleri dilediğiniz gibi deneyimleyebiliyorsunuz. Oyuncular bu ekosistem içerisinde dilediği kategoriden oyunlara göz atabiliyor ve oynayabiliyor. 
 
Bu listemizde sizlere Roblox içerisinde yer alan eğlenceli 6 futbol oyununu derledik. İşte listemiz:
 
1- Ro Evolution Soccer
 
 
 
Futbol söz konusu olduğunda FIFA ve PES serileri ön plana çıkıyor. Roblox içerisinde bu yapımlara benzer şekilde modlar bulunuyor.  
 
Ro Evolution Soccer, oyunculara farklı oyun modları sunuyor. Bunun yanı sıra çok oyunculu platformlar aracılığıyla çevrimiçi olarak rekabet etmenize olanak tanıyor. Böylece eğlenceli bir futbol deneyimi sunuyor.
 
2- Super Striker League 
 
 
 
Futbolu aksiyon ile birleştiren bu mod ile oyuncular farklı bir deneyim yaşayabiliyor. 2019 yılında Cinder stüdyoları tarafından yayınlanan Super Striker League'de normal futbol kuralları geçerli. Ancak mücadele boyunca ortaya çıkan çeşitli engeller ve güçlendirmeler sayesinde oyunculara heyecanlı bir aksiyon- futbol deneyimi sunuyor.
 
Super Striker League ile sahaya adım atarak,  rakiplerinizi alt etmek için çeşitli güçlendirmeler, özel yetenekler ve daha fazlasını kullanabilirsiniz. Bu mücadelede avantajlı taraf olmak için yeni öğelerin kilidini açabilir ve bunları yükseltebilirsiniz.
 
3- RSA Soccer Alpha  
 
 
 
RSA Soccer Alpha tam bir futbol menajerlik deneyimi sunuyor. Bu oyun içerisinde takımınızı sıfırdan oluşturabilir ve kendinize göre taktikler yapabilirsiniz. Menajerlik oyunlarını sevenler için iyi bir mod diyebiliriz. Super Striker League,  Football Manager ve FIFA Ultimate Team gibi oyunlarla benzerlik gösteriyor.
 
Bu yapımda oyuncular, bir yönetici olarak kabul takımın başına geçecek ve takımı üzerinde tam kontrol sahibi olacak. Super Striker League, oyunculara kullanılabilir enerjiler, günlük ödül puanları, oyuncu paketleri ve daha fazlasını sunuyor. Oyunda ilerledikçe daha fazla deneyim ve ödül puanı kazanabilir ikonik oyunculara erişebilirsiniz. Çevrimiçi olarak diğer oyunculara karşı oynayabilirsiniz. 
 
4- TPS: Ultimate Soccer 
 
 
 
TPS: Ultimate Soccer, Roblox'ta yer alan en iyi ve en eğlenceli futbol oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Burada oyuncular dörde karşı dört formatta mücadele ediyor ve her bir oyuncu bir karakteri kontrol ediyor. 
 
TPS: Ultimate Soccer'da atılan her gol ve kazanılan her mücadele puanlar kazanılıyor. Ayrıca oyunculara özel yetenekler ve kombinasyonlar sunuluyor. Özel hareketleri ve kombinasyonları yapmak maç içerisinde kazandığınız puanlar ile yapılıyor. Bu yüzden bu özel hareketleri doğru zamanda ve yerde kullanmanız gerekiyor.
 
5- Goal Kick Simulator
 
 
 
Goal Kick Simulator'da oyuncular, topu kaleye geçirmek zorunda. Oyuncular dilediği mesafeden kaleye gol atmaya çalışacak ve mesafe ne kadar uzak olursa o kadar çok puan kazanacak.
 
6- TPS: Street Soccer
 
 
 
TPS: Street Soccer oyuncuları üçüncü şahıs kamera bakış açısına geçiriyor ve eğlenceli bir futbol deneyimi sunuyor. Roblox oynuyorsanız ve futbol ile aranız iyiyse bu modu denemenize fayda var.
 
Roblox içerisinde listelediğimiz modlar dışında birçok içerik daha yer alıyor. Geniş bir oyun havuzu sunan Roblox ekosistemi içerisinde hemen hemen her kategoriden yapım bulunuyor. Bunları denemek ve çeşitli ödüller kazanmak da size kalıyor. 
 
Öte yandan geçtiğimiz sene 2021 yılında Roblox, 500 milyon dolardan fazla gelir ettiğini açıklamıştı. Bu da 2020 yılına göre yüzde 52'lik bir artışın göstergesiydi. Dolayısıyla oyun büyümeye, kazanmaya, geliştirmeye ve ekosistemini genişletmeye devam ediyor .
 
Liste dışında eklemek istediğiniz ve dikkatinizi çeken modlar varsa bunları da yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. 

Bu haberin bağlantısı
URL
ryo aksiyon macera
Pokemon Go Battle League'in 11. Sezonu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Söylenti: Ubisoft Önümüzdeki Ay Skull & Bones Hakkında Yeni Bilgiler Paylaşacak

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Roblox
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız