Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Pokémon Scarlet ve Violet Üç Günde 10 Milyon Adet sattı

 
 
The Pokémon Company ve geliştirici Game Freak tarafından oyunculara 18 Kasım'da sunulan açık dünya rol yapma oyunu Pokémon Scarlet ve Pokémon Violet, üç günde 10 milyon adet sattı. Bu, Nintendo cephesinde ilk üç gün içinde satılan en yüksek satış rakamı. Satış rakamı içerisinde hem fiziksel hem de dijital satışlar yer alıyor.
 
Pokémon Scarlet ve Violet oyunculara geniş özgürlük sunuyor
 
 
 
Çeşitli kasabaları ve vahşi doğayı keşfedebileceğiniz bu oyunlar ile Pokemon deneyimini üst düzeyde yaşamanız hedefleniyor. Oyunda bulunan Pokemonları gökyüzünde, denizlerde, ormanlarda, sokaklarda kısacası her yerde görmeniz mümkün.

Bu yeni macerada iki farklı profesör bulunuyor. Hangisiyle tanışacağınız, oyunun hangi sürümünü oynamayı seçtiğinize bağlı. Yeni arkadaşınız Nemona ile birlikte bu yeni profesörler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.
 
Pokémon Scarlet and Pokémon Violet, Pokémon serisindeki ilk açık dünya rol yapma deneyimi oyunları karşımıza çıkıyor. Serinin ayırt edici özellikleri arasında yeni Pokémon'larla tanışma, ekip kurmai savaşlara atılma, eğitim alma ve takas etme sistemleri yer alıyor.  
 
Pokemon Scarlet ve Pokemon Violet, 18 Kasım'da Switch için piyasaya sürüldü. 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Gematsu oyun geliştirme stüdyo The Pokémon Company
The Witcher 3: Wild Hunt - Yeni Nesil Güncelleme Fragmanı Bağımsız Oyun Etkinliği BitSummit Let’s Go'nun Başlangıç Tarihi Açıklandı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

26.11.2022 16:38:35

0
1200 TL bastım aldım hiç araştırmadan ve Switch Lite ile oynadım yaklaşık 19 saat oldu ne bir bug ne bir çökme yaşamadım? Bunu söyleyenler acaba hiç oyuna sahip olmadan mı yazıyor?oyunda kasma dahi yok ki?

BSC Misafiri

25.11.2022 12:41:14

0
quote:

Orjinalden alıntı: monteecristoo Bende hepsini oynamış biri olarak söylemeliyim ki Pokemon oyunları tarihinin en iyi oyunu. Performans olarak; Switch OLED versiyonunda handle modda oynarken bir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat monitöre bağlayınca oyunda kasılmalar oluyor.
Oyun mekanikleri ve fikirsel olarak olabilir fakat oyun bariz bitmeden, adam akıllı geliştirilmeden piyasaya sunulmuş. Tamamiyle 1,5-2 sene sonra çıkması gereken bir oyun piyasa da. Bunun da satış bazında ödüllendirilmesi üzücü. Elde oynarken mutlaka performans sıkıntıları vardır siz bir şekilde fark etmemişsinizdir. Ps2 neslindeymişiz gibi oyun yapmaktan utanmıyorlar adamlar ve yaptıkları işe oranla kazandıkları para piyasada ki bütün stüdyoları kıskandıracak kadar fazla.

BSC Misafiri

25.11.2022 12:41:10

0
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Pokemon Arceus çok daha iyi, ikincisi bu oyunun dünyası Arceus kadar büyük değil, Arceus Pokemon oyunlarındaki en büyük açık dünyaya sahip.
Arceus değişik bir dönemde geçmesi ile bile güzeldi birde söylemek lazım görsel olarakta şu yeni oyundan daha iyiydi. Özellikle oynanış özellikleri, pokemonların insan karakterimize saldırabilmesi vs. güzeldi fakat işte yine aceleye getirilmiş bir oyundu. Benim o oyunu oynamayı bırakma sebebim oyunun büyük oranda grinding odaklı olmasıydı.

BSC Misafiri

25.11.2022 12:08:47

+1
Pokemon Arceus çok daha iyi, ikincisi bu oyunun dünyası Arceus kadar büyük değil, Arceus Pokemon oyunlarındaki en büyük açık dünyaya sahip.

monteecristoo

25.11.2022 08:29:16

+2
Bende hepsini oynamış biri olarak söylemeliyim ki Pokemon oyunları tarihinin en iyi oyunu. Performans olarak; Switch OLED versiyonunda handle modda oynarken bir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat monitöre bağlayınca oyunda kasılmalar oluyor.

monteecristoo

25.11.2022 08:25:29

+1
Yanlış değil yanlı haber yazmış. Birisi PS tarihinin rekorunu kırmış, şöyle rekor kırdı böyle rekor kırdı diye haber yazmış. Diğeri konsol oyunları tarihinin en hızlı çıkış yapan exclusive oyunu. Yani şimdiye kadar bir konsola özel olan hiçbir oyun, bu kadar kısa sürede bu kadar çok satış gerçekleştiremedi. Bu haberi sanki sıradan bir habermiş gibi yazıyorsun. Sıkıntı burada.

mehmetalpertr

25.11.2022 01:15:48

0
quote:

Orjinalden alıntı: monteecristoo "God of War Ragnarök Rekor Kırdı: İlk haftada 5,1 Milyon Adet Sattı." "Pokémon Scarlet ve Violet Üç Günde 10 Milyon Adet sattı." Bu kadarda aleni SONY taraflı haber yazılmaz.
GOW Ragnarok PS tarihinde en fazla en hızlı satan birinci parti oyunu olarak rekor kırdı. Adam doğru haber yapmış.

BSC Misafiri

24.11.2022 23:43:34

0
Hayır dostum en büyük hissedar Nintendo değil, değiştiremez. Nerden okumuş ya da duyduysanız bariz yanlış. Kabaca Nintendo 3/1 oranında hisseye sahip.

BSC Misafiri

24.11.2022 21:40:08

0
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Oyun problemli ve dandik. Bu adamlar maksimum 1,5 yılda yapıyorlar şu oyunları, herkes farkında artık. Fanlar artık gözlerini kapatıp almayı bırakmalı. Görsel kalite yerlerde, üstüne bir sürü bug ve büyük performans problemleri vs ile çalkalanıyor. Nintendo'nun kendi stüdyolarından çıkma maksimum 2-3 milyon satacak Xenoblade 3 açıyorum grafikler, seslendirme, hikaye, derin oynanış ve daha fazlası var. Sonra birde minimum 20 milyon satacak buna bakıyorum kaçıncı nesilden kaldığı belli değil ve dökülüyor. Game Freak denilen stüdyo Pokemon markasının sahibi olmasaymış cidden çoktan batmıştı. Nintendo şu markayı biraz daha satın alsa da kendisi yapabilse oyunları, böylece de adam akıllı oyunlar görsek.
Game Freak Pokemon Company'e ait, Pokemon Company'nin çoğunluk hissesi de Nintendo'ya ait, yani Nintendo istese çok rahat stüdyo değiştirebilir ya da oyun üzerinde çalışanları değiştirebilir, sadece ek bilgi vermek istedim.

Venomstr

24.11.2022 20:59:13

0
Pokemon oyunların çıkış zamanları oyun bayramı gibi oluyor. İnsanı alıp götürüyor, dünyasında kayboluyorsun. Pokemon Blue’dan beri ana serilerin hepsi harika oyunlar oldu.

BSC Misafiri

24.11.2022 18:37:39

0
Oyun problemli ve dandik. Bu adamlar maksimum 1,5 yılda yapıyorlar şu oyunları, herkes farkında artık. Fanlar artık gözlerini kapatıp almayı bırakmalı. Görsel kalite yerlerde, üstüne bir sürü bug ve büyük performans problemleri vs ile çalkalanıyor. Nintendo'nun kendi stüdyolarından çıkma maksimum 2-3 milyon satacak Xenoblade 3 açıyorum grafikler, seslendirme, hikaye, derin oynanış ve daha fazlası var. Sonra birde minimum 20 milyon satacak buna bakıyorum kaçıncı nesilden kaldığı belli değil ve dökülüyor. Game Freak denilen stüdyo Pokemon markasının sahibi olmasaymış cidden çoktan batmıştı. Nintendo şu markayı biraz daha satın alsa da kendisi yapabilse oyunları, böylece de adam akıllı oyunlar görsek.

BSC Misafiri

24.11.2022 18:37:28

0
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Tr'deki aptal oyuncu kitlesi işte, Kratos getir götürünü yapar oyunun bu arada çok sağlam olmuş 300 saat rahat oynarsın.
GameBoy'dan beri her Pokemon oyununu oynamış biri olarak son çıkan Scarlet&Violet'in çok sağlam bir oyun olduğunu söyleyemeyeceğim, her yeni oyunda o kadar az yenilik var ki, her biri neredeyse birbirinin kopyası. Nintendo bu seriyi GameFreak'in elinden alması gerekiyor, çok satıyor diye seriyi ileriye taşımaya uğraşmıyorlar bile.

arnavut_efe

24.11.2022 16:33:27

0
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Tr'deki aptal oyuncu kitlesi işte, Kratos getir götürünü yapar oyunun bu arada çok sağlam olmuş 300 saat rahat oynarsın.
oyun şuan sağlam felan değil fps düşüşü ve buglarla dolu hala düzeltemediler

BSC Misafiri

24.11.2022 15:07:31

+1
Tr'deki aptal oyuncu kitlesi işte, Kratos getir götürünü yapar oyunun bu arada çok sağlam olmuş 300 saat rahat oynarsın.

monteecristoo

24.11.2022 14:09:08

+1
"God of War Ragnarök Rekor Kırdı: İlk haftada 5,1 Milyon Adet Sattı." "Pokémon Scarlet ve Violet Üç Günde 10 Milyon Adet sattı." Bu kadarda aleni SONY taraflı haber yazılmaz.

BSC Misafiri

24.11.2022 12:39:30

0
pokemonla alakam yok ama internette çalkalanıyor bu oyun sanırım glitch ile bug ile baya komik sahneler çıkıyor ama yinede iyi satmış .
  • 1
  • 2
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
The Pokémon Company
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız