Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Immortals of Aveum Beklentilerin Altında Kaldı: Geliştirici Sayısı Yarıya Düşürüldü

 
 
Ascendant Studios tarafından oyunculara sunulan sihir ve büyü odaklı birinci şahıs nişancı oyunu Immortals of Aveum yakın zamanda çıkış yaptı. Çıkış yapmasıyla beraber oyuncular tarafından yetersiz bulundu. Bu durumdan dolayı ekip çalışan sayısını yarıya düşürmeye başladı.
 
Ekip tekrar bir yapılanmaya gidiyor
 
 
 
Tanıtımları yapılan ve ilgi çekici mekaniklerin olacağı belirtilen Immortals of Aveum yayınlandıktan sadece birkaç hafta sonra ekibin neredeyse yarısını işten çıkarıyor. Ekibin CEO'su Bret Robbins şirketin çalışanlarının yaklaşık yüzde 45'ini işten çıkarılacağını doğruluyor. Haberi ilk aktaran Polygon'a göre ise bu sayı yaklaşık 40 kişi.
 
Diğer taraftan Robbins, X'te (eski adıyla Twitter) bir gönderi yayınladı ve konuyla alakalı şunları aktardı: "İçerisinde bulunduğumuz durum son derece acı verici ve bir hayli zor. Her ne kadar zor olsa da bu hamleyi yapmamız gerekti."
 
Immortals of Aveum deneyimli geliştiricilerin başında bulunduğu bağımsız bir stüdyo olan Ascendant Studios'un ilk oyunu olarak karşımıza çıktı. Ancak yayıncı EA, çıkış tarihi konusunda tahmin edilene göre acele etmiş durumda.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Engadget oyun firması pc ps4 ps5 xbox Electronic arts
Titanfall 2'nin Sunucuları Yıllar Sonra Tekrar Aktif Oldu: Oyuncular Akın Etti! Cyberpunk 2077 için 2.0 Adlı Büyük Güncelleme Geliyor: İşte Tarih
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

speedycihan

21.9.2023 21:56:55

0
Ben oyun başlığında yazdım oyun kötü değil, parasını hak etmez o ayrı konu ama bu kadar gömmek saçma daha kötülerini gördük. Forspoken faciası mesela. Fps ile büyü olmaz diye kural mı var nereden çıkıyor böyle şeyler de anlamıyorum. İyi sistem istiyor optimizasyon bazı sistemlerde sorun çıkarabilir. Denuvo zaten başlıbaşına bir bela...

2K

21.9.2023 13:32:37

0
Oyun iyi değil ama EA'ninde suçu yok değil. Ben Lichdom oyununu beğendiğim için merakla bekliyordum ona rağmen pek reklamını görmedim. Sessiz sedasız çıktı ve istediği sistem gereksinimlerine göre iyi gözüken bir oyun değildi. Oyunu 4 saat sonunda beğenmediğim için sildim fakat EA biraz daha reklamını yapıp oyunu göz önünde tutabilirdi.

Story Master

19.9.2023 22:45:27

+1
quote:

Orjinalden alıntı: aykut291 Firmalar insanlardan Oyundan beklentileri neler hiç araştırmıyomu acaba çok merak ediyorum.Yani insan kalkıpta bir bakmazmı Zelda nie bukadar çok satıyor Elden Ring nie bukadar çok sayıyor bu Oyunlarda ne varki bir inceleme analiz yapmazlarmı.Zorla kendi isteğini dayatma dönemi bitti artık.İnsanlar bu tarz oyunları defalarca kez oynadı FPS kamera açısıyla büyü yapmanın eğlenceli olduğunu kim söyledi mesela bu yönetmene Milletin böyle bir talebi varmıydıki FPS ve büyü yapmak hiç alaksız iki mekanik.
Ekstra birşey yazmama gerek kalmadı yazmışsın sen zaten tebrik ediyorum canı gönülde EA'yi.

mahsur kalan adam

19.9.2023 14:58:26

+1
Tam da bunu yazmak için gelmiştim

aykut291

19.9.2023 14:21:34

+3
Firmalar insanlardan Oyundan beklentileri neler hiç araştırmıyomu acaba çok merak ediyorum.Yani insan kalkıpta bir bakmazmı Zelda nie bukadar çok satıyor Elden Ring nie bukadar çok sayıyor bu Oyunlarda ne varki bir inceleme analiz yapmazlarmı.Zorla kendi isteğini dayatma dönemi bitti artık.İnsanlar bu tarz oyunları defalarca kez oynadı FPS kamera açısıyla büyü yapmanın eğlenceli olduğunu kim söyledi mesela bu yönetmene Milletin böyle bir talebi varmıydıki FPS ve büyü yapmak hiç alaksız iki mekanik.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Electronic Arts
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız