Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Cevat Yerli'nin Crysis 2 Röportajı

1 | Oyun Endüstrisinde Bir Türk

 
    Geçtiğimiz günlerde Times Square'de gösterime sunulan Crysis 2'nin kapalı kapılar ardında Xbox 360 demosu gösterildi.
 
    Bu demo'nun hemen ardından VG247 sitesinin mikrofon uzatarak yaptığı röportaj ve bu röportajın ardından bir hotel lobisinde yapılan söyleşiyi sizler için çevirerek altın tepsiyle önünüze sunmaya karar verdim.
 
    Durum Crytek ve aynı kanı paylaştığımız Cevat Yerli olunca bu çeviriyi büyük bir keyifle yaptım, size de okumak kaldı. Bu arada bazı değerli üyelerimiz "Crysis 2 Türkçe altyazısı olacak mı?" diye merak içerisindeler. Maalesef bu soru yabancı sunucu tarafından sorulmadığı için yanıt alamadık. Röportajı biz yapsaydık emin olun ilk soracağımız soru kesinlikle bu ve buna yakın şeyler olurdu.
 
    Sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın merakla beklediği Crysis 2 ile ilgili çoğu merak edilen konuya Cevat Yerli bu röportaj ile ışık tuttu ve çok iddialı demeçler verdi...
 
    Neyse lafı fazla uzatmadan demonun hemen ardından ve ertesi gün, 2 ayrı röportaja tabi tutulan Cevat Yerli şöyle konuştu;

 
Sizce herşey yolunda gitti mi?
 

Cevat Yerli: Bence harika gitti. Çok mutluyum. Oyun harika görünüyor. Biliyorsunuz, bu bir sandbox (Serbest Harita) oyunu ve bir sandbox oyununun demosunu yapmak gerçekten zordur ve bu tarz bir demoyu oynayarak gösterime sunarken eğer oyunu o an kötü oynayarak sunarsanız, oyun kötüymüş izlenimi verir, iyi oynanırsa iyi izlenimi verir. Fakat Nathan gerçekten iyi oynadı ve oyun iyi göründü. Bu yüzden çok mutluyum.  

 
Oyunu Xbox 360'a çıkarma konusunda endişeli miydiniz?
 

Cevat Yerli: Evet. Xbox 360 bir konsol platformu ve bu zor bir aşama, öyle değil mi? Biz de "Bunu doğru yapmalıyız!" dedik. PC demosu yapıp sonra "şimdi de konsol demosu gösteriyoruz" diyemezdik. Bunu risk edeceğimizi söylemiştik, yani sınırları zorlama anlamında... Hala yapım aşamasındaki bir teknolojiden bahsediyoruz, o yüzden herşey iyi gittiği için çok mutluyum.  

 
Konsollara, PC için geliştirdiğiniz oyun teknolojisinin kapasitesini biraz aşağı çekerek uyarlama konusunda sıkıntı yaşadığınızı söylemiştiniz, öyle değil mi? 
 

Cevat Yerli: Sadece kapasiteyi düşürme konusu değil, bizim yapmaya çalıştığımız en önemli şey, PC ve konsolların aynı anda oynanışının sorunsuz olmasını sağlamaya çalışmak. Oyuncuların yaşayacağı deneyim muazzam olmalı. Ormanlar, yükseklikler, tüm çekici deneyim, genel olarak aksamadan oyuncuya sunulmalı. Yüksek kapasite grafikler Xbox 360 içinde geçerli olmalı.

 
Konsollarda hedeflediğiniz Framerate kaç?
 

Cevat Yerli: Saniye başına 30 frame... Hedefimiz 30. Bunun altına düşmemeli. Hala yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Oyun çalıştığı için çok mutluyum [Gülerek] Oyunu zorlamamız ve aldığımız sonuç doğrultusunda yakaladığımız nokta beni çok mutlu ediyor. 

 
Doğrusunu söylemek gerekirse oyun harika görünüyor. Muhteşem. New York'daki çevreyi ve binaları yaratırken ne kadar ileri gittiniz? Tamamen bitirdiğinizi söyleyebilir misiniz?
 

Cevat Yerli: Böyle bir atmosferi yaratmak için ilk kısım olarak üretim araçları gerekiyor ve o kısmı bitirdik. Şimdi geriye kafamızdaki dünyayı oluşturmak kaldı. Bu kısım ise halen geliştirilme aşamasında... Bir adım attığımız zaman, geride bıraktığımız tüm alanları da aynı kalitede geliştirmek zorunda kalmak çok zor olabiliyor. Ama biz kaliteden asla ödün vermeyen bir firmayız ve bu bizim önümüzdeki birkaç ay için büyük savaşımız olacak.

 
Demodan anladığımız kadarıyla oyunda yıkım öğesi büyük bir rol oynuyor.
 

Cevat Yerli: Kesinlikle.

Facebook Oyunları Alternatif Ücretsiz MMO Oyunları
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

whiteside

16.8.2014 18:50:16

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri Ben böyle oyunun :@@ tamam oyunlar güzel ama birde çalışma şekline gelince... tam bir rezalet, takılma bir yandan grafik bozulma bir yandan, pcyi kaç defa bozdu, mavi ekran hatası ve pcnin birden kapanması. Birde utanmadan pcleri eritecez demiş! Al işte anakartla işlemciyi aşırı ısınmaktan yaktı, memnunmusun!!! crysis 2 orjinal aldım ama gene arızalı ,hele 1.9 yaması,zaten gamespy de istifa etti,at şimdi dvd yi çöpe hadi bakalım. Oyun son derece bozuk ve hatalı. Bir haltı beceremiyorsanız bırakın bu işleri! Sırf kazanç için yaptıkları düzenbazlığa bak! Hiç yapmasaydınızı daha iyidi! Herifin türkçe'side kıt zaten!
4 yillik hort

BSC Misafiri

16.8.2014 18:49:08

0
Ben böyle oyunun :@@ tamam oyunlar güzel ama birde çalışma şekline gelince... tam bir rezalet, takılma bir yandan grafik bozulma bir yandan, pcyi kaç defa bozdu, mavi ekran hatası ve pcnin birden kapanması. Birde utanmadan pcleri eritecez demiş! Al işte anakartla işlemciyi aşırı ısınmaktan yaktı, memnunmusun!!! crysis 2 orjinal aldım ama gene arızalı ,hele 1.9 yaması,zaten gamespy de istifa etti,at şimdi dvd yi çöpe hadi bakalım. Oyun son derece bozuk ve hatalı. Bir haltı beceremiyorsanız bırakın bu işleri! Sırf kazanç için yaptıkları düzenbazlığa bak! Hiç yapmasaydınızı daha iyidi! Herifin türkçe'side kıt zaten!

BSC Misafiri

21.5.2011 12:59:35

-1
arkadaşlar crysis 3'ün boss kapışmasının senaryosu şöyle olmalı bence: 1. oyundaki albay lee robotlaştırılmış bir şekilde önümüze çıkar . :) manyak olur .

hdblack35

21.12.2010 17:55:30

0
Ben PC-Konsol ayrımı yapacaklarına inanmıyorum, en azından Türkçe dil desteği açısından...

darkdogan

21.12.2010 13:49:16

0
quote:

Orijinalden alıntı: hdblack35 Ben daha önce yazmıştım, tekrar yazıyorum. Oyun TÜRKÇE olacak... Buyrun: TR-OYUNCU Yöneticisi ve CRYSIS TÜRKİYE Kurucusu Giray Saltuk ÖZEN'in Facebook yazısı: CRYSIS 2, 25 Mart 2011'de Profesyonel Türkçe Dil ve Dublaj Desteği ile ister 2D ister 3D şeklinde piyasada olacaktır! Sakın kaçırmayın! Devamı: http://tr-tr.facebook.com/note.php?note_id=123388244381798
Söylenen pc versiyonu için olabilir,Ayrıca sormak lazım xbox 360 da türkçe dublaj olacak mı?Aslında bu dediklerinden sonra büyük ihtimal türkçe olur,adamlar oyunu her platform için eşit tutmak istiyor.

hdblack35

21.12.2010 08:37:05

0
Ben daha önce yazmıştım, tekrar yazıyorum. Oyun TÜRKÇE olacak... Buyrun: TR-OYUNCU Yöneticisi ve CRYSIS TÜRKİYE Kurucusu Giray Saltuk ÖZEN'in Facebook yazısı: CRYSIS 2, 25 Mart 2011'de Profesyonel Türkçe Dil ve Dublaj Desteği ile ister 2D ister 3D şeklinde piyasada olacaktır! Sakın kaçırmayın! Devamı: http://tr-tr.facebook.com/note.php?note_id=123388244381798

Nemesis-cpa

21.12.2010 08:17:15

0
killzone 2 yi grafik açısından övenleri de anlamıyorum açıkçası. ilk oynadığımda hayal kırıklığına uğramıştım kaplamaları falan görünce. ben sevmiyorum ama sevenlerede bişi diyemem atmosferi güzel olabilir, oyun oynanabilirliğini ben sevmedim ama sevenlere bişi diyemem ama grafikler hakkaten berbattı kill zone 2 nin.resmen çamur deryası, ne netlik var ne renk canlılığı var her şey tek renk moblarda kırmızı gözde olmasa onlarıda seçemiyecen .Ara videolar hakkaten çok iyiydi onlara bişi demiyorum bende beğendim ama oyun grafikleri resmen berbat silah grafikleri cod mw2 dekilerin yanında mezbelelik ama işte millet övüyor bende anlamıyorum neden övüyolar.

whoops

21.12.2010 06:27:00

0
quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel Yapımcısı TÜRK olan bir oyundan bahsediyoruz.İlki gelmiş geçmiş en iyi grafiklere sahip.Not ortalaması da 90 civarı,yani kesinlikle boş oyun değil.Ama yorumlara baktığım zaman şunu anlıyorum;Türk'ün Türk'den başka değil,hiç dostu yokmuş. Crysis'e grafikten ibaret diyenlerin çoğu,belki de hepsi Killzone 2'yi öve öve bitiremiyor.Yanlış anlama olmasın sakın,oynanışı bana ağır da gelse Killzone 2 başarılı bir oyundur.Başka yerlere çekmeyin sakın. Yahu biraz destek olun,elin gavuru yere göğe koyamıyor adamları,biz yerin dibine sokuyoruz.Gören de oyun dünyasında söz sahibi ülkenin insanları sanacak sizi.Acaba kronik yabancı hayranlığımız mı devreye giriyor?Crysis'i beğenmek için,MW ya da BC'nin yapımcılarının mı yapması gerekiyor?
killzone 2 yi grafik açısından övenleri de anlamıyorum açıkçası. ilk oynadığımda hayal kırıklığına uğramıştım kaplamaları falan görünce.

NOWITZKI

20.12.2010 22:06:48

0
helal olsun adamlara yaa olay budur türkçe olsun direk orjinal parasına bakmadan alıcam yeter artık hungarian dilini görüpte türkçe görmemek içler acısı 5. dünya ülkelerinin dil seçenekleri bile oluyo artık türkçenin zamanı geldi ve seslendirmedede on numara ülkemiz dünyada ilk sıralarda umarım bu öbür firmalar için bir ders olur

güzelfatsam

20.12.2010 18:56:02

0
quote:

Orijinalden alıntı: Leoxs İnşallah Türkçe Çıkar :D
tr çıkacağı kesinde umarım yapımı crysis 1 gibidir(yani işlemciye yüklenmeyen sadece ekran kartına yüklenen yapım) crysis 1i modlarla full aa ve max. ayarlarda oynadım (fps 20-30 arasıydı)işlemcimse celerondu, şimdi bc2yi multide 15-20 fpsde oynuyorum bo uda hiç oynayamıyorum,bu tabloya göre crysis tüm zamanların en iyi optimize edilen oyunuydu;umarım celeronumla 2yide oynarım

Leoxs

20.12.2010 15:02:38

0
İnşallah Türkçe Çıkar :D

Swatr

15.9.2010 13:36:25

0
Ya tamam herşy güzel ama yine sınırları zorlıycam diyo ben Crysis 1 i yüksekte oynadım eğer grafikler artarsa bu sefer bi alta düşcem demek yani adam her durumda bim cebimizi yakıyor:S:S:S:S

This Time

24.8.2010 23:25:10

+1
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri arkadaşlar bnce asıl oyun inglizce olcak ama tr dil seçeneği ayarlar kısmında mevcut olcak
adamda ki zekaya bakar mısın? harcanıyorsun buralarda

BSC Misafiri

24.8.2010 23:08:35

0
arkadaşlar bnce asıl oyun inglizce olcak ama tr dil seçeneği ayarlar kısmında mevcut olcak

funnel

23.5.2010 22:01:04

0
bence birinci oyun tam bir yapay zeka fiyaskosuydu ins bu öyle olmaz.

Hyperkin

23.5.2010 19:24:04

0
Umarım bu oyun da Türkçe dil desteğine sahip olur Ama Wii'ye de gelse daha bi güzel olurdu hani not: şaka yapıyorum

Antrim

23.5.2010 19:13:16

0
güzel ama ropörtajı türk yapsaydı daha güzel olurdu.

DüzMANTIK

10.5.2010 10:21:10

0
quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel Yapımcısı TÜRK olan bir oyundan bahsediyoruz.İlki gelmiş geçmiş en iyi grafiklere sahip.Not ortalaması da 90 civarı,yani kesinlikle boş oyun değil.Ama yorumlara baktığım zaman şunu anlıyorum;Türk'ün Türk'den başka değil,hiç dostu yokmuş. Crysis'e grafikten ibaret diyenlerin çoğu,belki de hepsi Killzone 2'yi öve öve bitiremiyor.Yanlış anlama olmasın sakın,oynanışı bana ağır da gelse Killzone 2 başarılı bir oyundur.Başka yerlere çekmeyin sakın. Yahu biraz destek olun,elin gavuru yere göğe koyamıyor adamları,biz yerin dibine sokuyoruz.Gören de oyun dünyasında söz sahibi ülkenin insanları sanacak sizi.Acaba kronik yabancı hayranlığımız mı devreye giriyor?Crysis'i beğenmek için,MW ya da BC'nin yapımcılarının mı yapması gerekiyor?
haklısın...

Y@KI$IKLI

10.5.2010 00:20:11

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri ya abi şu ayun satıldığı yeri söleyin nakdarsa alcam dolar euro fark etmez kafayı yicem şu oyun yüzünden
Sakin ol oyun daha çıkmadı. .Hem niye kafayı yiyosun ki çok mu seviyosun crysisi

Kreuger

10.5.2010 00:15:37

0
crysis ve devamini pc de oynadim grafik olarak tatmin edici idi ama AI yok hep orman ot agac kamis cïmen belli bir saatden sOnra SIKIYOR ama crysis 2 bir sehirde geciyor ve ortam farkli her sey farkli eger AI yi iyi yaparlarsa bütün sistemlerde 10 milyon satar buda yeter EA ve cevat abimize

BSC Misafiri

9.5.2010 22:24:26

0
ya abi şu ayun satıldığı yeri söleyin nakdarsa alcam dolar euro fark etmez kafayı yicem şu oyun yüzünden

DRACON1C

21.4.2010 21:20:36

0
@Physicist_; Bana 2 defa oldu. Diyorum ya her darbede ölmüyorsun zaten. Neyse ya, fazla hız yapmayalım. Trafik kurallarina uyalım, uymayanları uyaralım. İyice konu dışına çıktık zaten. 2. oyunda umarım gezilecek çok yer olmaz da; gezmekten zaman bulup, arada da görevleri yapabiliriz. @Dante; Aynen öyle.

Dante

21.4.2010 21:15:31

0
Nanosuit enerjin %100 iken hız modunu kullandığında çok ani şekilde hızlanıyor. ölmesi doğal o hızda. ama suitin enerjisi dolarken kullanırsanız o kadar hızlanmıyor. Merak etmeyin binlerce nesnenin çok gerçekçi şekilde fiziklerini yapan adamlar hesap etmiştir onu da. Fizik kralı bir oyun var karşınızda

GwynBlade

21.4.2010 21:12:43

0
quote:

Orijinalden alıntı: DRACON1C Maksimum Hız modunda zırh bir işe yaramıyor. Gerçek hayatta da, o hızla, zırhlı bir araca çarparsan ölüm ihtimali var. Oyunda görmen gerek, yüklüyse oyun bir bak. Hızlı koşarken bir yere çarptığın zaman, her darbede ölmüyorsun zaten.
Biliyorum genelde canın azalıyor ben hiç çarparak ölmemiştim belkide uğraşmadığım içindir ama dediğim gibi üzerinde nano giysi var sonuçta yani bir şekilde darbeyi absorbe edebilir

DRACON1C

21.4.2010 21:08:22

0
Maksimum Hız modunda zırh bir işe yaramıyor. Gerçek hayatta da, o hızla, zırhlı bir araca çarparsan ölüm ihtimali var. Oyunda görmen gerek, yüklüyse oyun bir bak. Hızlı koşarken bir yere çarptığın zaman, her darbede ölmüyorsun zaten.

GwynBlade

21.4.2010 20:56:33

0
quote:

Orijinalden alıntı: DRACON1C Ben zannediyorum. 1-2 saniyede inanılmaz hızlanıyor. Ayrıca, çarptığım araç, zırhlı.
ama sende zırhlısın dostum unutma

DRACON1C

21.4.2010 19:23:55

0
Ben zannediyorum. 1-2 saniyede inanılmaz hızlanıyor. Ayrıca, çarptığım araç, zırhlı.

GwynBlade

21.4.2010 18:26:07

0
quote:

Orijinalden alıntı: DRACON1C Geçen gün Warhead oynuyordum. Maksimum Hız modunda koşuyordum, duran araca çarptım ve öldüm. Gerçekçilik had safhada, 2. oyundan da bekliyorum.

Kesinlikle.. Klasik değil fakat gerçekçilik, getirdiği yenilikler ve hikaye olarak pek başarılı olamasa da senaryo işleyişi bakımından film tadı vermeyi başarmıştır. Bu arada hoş bir röportaj.. Çeviri için de teşekkür ederiz.
gerçekte o hızla arabaya çarpınca öleceğini zannetmiyorum

DRACON1C

21.4.2010 18:20:19

0
Geçen gün Warhead oynuyordum. Maksimum Hız modunda koşuyordum, duran araca çarptım ve öldüm. Gerçekçilik had safhada [Tabi Simulasyonlardaki gibi bir gerçekçilikten bahsetmiyorum.], 2. oyundan da bekliyorum.
quote:

Dante; Klasik olduğunu söylemedim zaten, klasik olan bir FPS varsa oda HL2'dir, Stalker'dır.
Kesinlikle.. Klasik değil fakat gerçekçilik, getirdiği yenilikler ve hikaye olarak pek başarılı olamasa da senaryo işleyişi bakımından film tadı vermeyi başarmıştır. Bu arada hoş bir röportaj.. Çeviri için de teşekkür ederiz.

TunahaN___

21.4.2010 18:00:48

0
çok uçuk bir fikir gibi görünse de, ilerde yerli kardeşler, 'yerli' bir oyun yaparlar umarım, cod'a rakip olup, bu sefer de Türk tarafından oynarız dünya savaşını belki de ..

Fatz

21.4.2010 17:46:19

0
Dante'ye katılıyorum. Klasik olmayabilir ama içi boş değil kesinlikle. Metacritic ortalaması 91. Pek çok tanınmış siteden çok yüksek puanlar almıştı çıktığı zamanda. Boş olmadığının kanıtı budur. Şahsen bende beğenerek oynadım. Senaryosu zayıftı ama oyun mekanikleri çok iyiydi Crysis'in.

Dante

21.4.2010 17:15:27

0
quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

Ben en yüksek detaylarda hem crysis 1 hemde warhead ı oynadım , Bencede bu oyun bir klasik olamaz. bir oyunun klasik olması için sadece 3 -5 efekt yetmez.
Klasik olduğunu söylemedim zaten, klasik olan bir FPS varsa oda HL2'dir, Stalker'dır vs. FPS türünde klasik olan fazla oyun olamaz zaten. Ama Crysis söylendiği gibi "sırf grafik, içi boş" bir oyun değildir. İnceleme ortalamaları da kanıtlamıştır bunu. Bir FPS de olması gereken şey akıcı oynanış, yenilik getirmesi, atmosferi ve en önemlisi grafikleridir. Grafik konusunu geçiyoruz zaten crysis'te, tartışılacak bir konu değil. Ama getirdiği nanosuit kullanımı çok güzel bir yeniliktir ve buna benzer başka bir fps yok bile ortada. Buna rağmen içi boş denmesi tamamen tam detay oynayamamaktan kaynaklanan çamur atma durumundan başka bir şey değildir. Oyunu beğenmeyen olabilir, zevk meselesi bu, kimse karışamaz. HL2'yi de beğenmeyen var stalker'ı da. Ama içi boş denemez Crysis gibi bir oyuna. Nanosuit çarpar adamı. Bu kadar reklamı yapılmasa, hiçbir oyunda olmayan böyle grafiklerle çok meşhur olmayan bir oyun olsaydı crysis, sessizce çıksaydı piyasaya, alan oynayan tonla insan övecekti bu oyunu ondan da eminim.

KAKÁ

21.4.2010 17:10:24

0
quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS evo_4 , KAKA Artık sahalara geri döndüm, her türlü seviyeli atışmaya hazırım.Kendinize dikkat edin. Ayrıca 2010 model fare zehir ilacıda yanımdadır .Bilginize sunarım :)
İyi bakalım unutmamışsın zehir esprisini

evo_4

21.4.2010 16:33:45

0
quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS evo_4 , KAKA Artık sahalara geri döndüm, her türlü seviyeli atışmaya hazırım.Kendinize dikkat edin. Ayrıca 2010 model fare zehir ilacıda yanımdadır .Bilginize sunarım :)
Önce kendinde kullan onu, etkili olursa bizde alırız bir doz.

FRAPS

21.4.2010 16:31:34

0
evo_4 , KAKA Artık sahalara geri döndüm, her türlü seviyeli atışmaya hazırım.Kendinize dikkat edin. Ayrıca 2010 model fare zehir ilacıda yanımdadır .Bilginize sunarım :)

@dministrator

21.4.2010 16:27:12

0
quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

Konuyla alakalı yorumlar yapalım.Xbox da PS2'den donanım olarak daha üstündü.Sonucu hepimiz biliyoruz.Bu işlerde donanım olarak üstün olmak yetmiyor bazen
Ben Playstation 3 daha iyi yada daha kötü demedim , donanımdan bahsettim zaten. İşlemci olarak veya optik sürücü olarak üstün açıkça , diğer konularda da aşağı kalmayacaktır.

KAKÁ

21.4.2010 15:02:05

0
Oo Fraps buralara uğrar mıydın sen özledik seni

evo_4

21.4.2010 14:58:46

0
Oo Flaps da teşrif etmiş.

Fatz

21.4.2010 14:54:27

0
quote:

Orijinalden alıntı: Origami Killer Sayın Bsc BOLÜM SONU CANAVARLARI Artık bi cevat yerliyi arasanız yada sms atsanız yada çaldırın o arasın olmadı bi ödemeli atın ee artık bi sorun yani türkçe olucakmı crysis 2 sizin için çok basit bişey

FRAPS

21.4.2010 14:42:19

0
quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Ne alakası olduğunu hd 4830 ile oynuyorum diyerek göstermişsin. İşte o alakası var. 4830 ile grafik modları + full detay 4x AA ortalama 40-45 FPS arası oynayamayacağından o oyunu full detayda oynamamış oluyorsun. Ben böyle bir oyuna haksızlık yapmamak için, ne kadar çok oynama isteği olsa da içimde, sistemim bu oyuna hazır olmadığı için tam 2 sene hiç oynamadım. Herkesten çok takip ediyordum bu oyunu, videolarını vs.. ama oynayamadım. Menüsüne bile girmedim. Böyle bir oyuna hakaret olacaktı bu, tam detayda oynamamak. O yüzden bu oyunu tam detayda grafik modlarıyla akıcı şekilde oynamayanların yorumları hiç önemli değildir benim için.
Ben en yüksek detaylarda hem crysis 1 hemde warhead ı oynadım , Bencede bu oyun bir klasik olamaz. bir oyunun klasik olması için sadece 3 -5 efekt yetmez.

BERGX

21.4.2010 14:29:00

0
quote:

Orijinalden alıntı: Origami Killer Sayın Bsc BOLÜM SONU CANAVARLARI Artık bi cevat yerliyi arasanız yada sms atsanız yada çaldırın o arasın olmadı bi ödemeli atın ee artık bi sorun yani türkçe olucakmı crysis 2 sizin için çok basit bişey
sanırım okadar basit degıl ulasmak yoksa ilk ulasanlardan biri olurdu donanimhaber veya bölümsonucanavarı

Silver_Sky

21.4.2010 14:16:16

0
Sandbox, oyunun kendisinden çok daha iyi bence, kendi eğlencemizi yaratabiliyoruz en azından.

Nepennthe

21.4.2010 14:11:36

0
quote:

Orijinalden alıntı: Masta Zek-Qon

Şakamasın nesin sen ya ?!
oyunu kolay da oynarsan tabi öyle konuşursun.

Origami Killer

21.4.2010 04:44:18

0
Sayın Bsc BOLÜM SONU CANAVARLARI Artık bi cevat yerliyi arasanız yada sms atsanız yada çaldırın o arasın olmadı bi ödemeli atın ee artık bi sorun yani türkçe olucakmı crysis 2 sizin için çok basit bişey

Dante

21.4.2010 04:11:57

0
quote:

Orijinalden alıntı: Onder1911

ne alakası var hd4830 la oynadım gayette üst ayarlarda ve grafiğe lafım yok ama oyun üstteki arkadaşın da dediği gibi olmuş güzel oyun ama klasik değil bana göre
Ne alakası olduğunu hd 4830 ile oynuyorum diyerek göstermişsin. İşte o alakası var. 4830 ile grafik modları + full detay 4x AA ortalama 40-45 FPS arası oynayamayacağından o oyunu full detayda oynamamış oluyorsun. Ben böyle bir oyuna haksızlık yapmamak için, ne kadar çok oynama isteği olsa da içimde, sistemim bu oyuna hazır olmadığı için tam 2 sene hiç oynamadım. Herkesten çok takip ediyordum bu oyunu, videolarını vs.. ama oynayamadım. Menüsüne bile girmedim. Böyle bir oyuna hakaret olacaktı bu, tam detayda oynamamak. O yüzden bu oyunu tam detayda grafik modlarıyla akıcı şekilde oynamayanların yorumları hiç önemli değildir benim için.

CrySystem

21.4.2010 01:15:23

0
quote:

Orijinalden alıntı: Pisiko_21 CRYSİS Yİ heycanla bekliyorum

bluelabel

21.4.2010 00:11:52

0
quote:

Orijinalden alıntı: @dministrator

Demelerine gerek yok , donanım olarak daha üstün Playstation 3.
Konuyla alakalı yorumlar yapalım.Xbox da PS2'den donanım olarak daha üstündü.Sonucu hepimiz biliyoruz.Bu işlerde donanım olarak üstün olmak yetmiyor bazen

Miex

21.4.2010 00:01:46

0
quote:

Orijinalden alıntı: @dministrator

Demelerine gerek yok , donanım olarak daha üstün Playstation 3.
Bluray'i kastediyorsan, evet daha üstün...

L337

20.4.2010 23:56:20

0
quote:

Orijinalden alıntı: Masta Zek-Qon

O yoruma razıyım Sen başkasına saygı göstermeyince bana geliyorsun beyefendi kesiliyorsun
Farkındaysan baştan kim yorum atmış, ve onun hemen arkasından kim atmış bir bak bakalım sonra kim kime saygı göstermemiş anlarsın.neyse daha fazla uzatırsam "rahatsız edici mesaj" dan ötürü bana adminler tatil verecek o yüzden uzatmayayım. Yenisin öğreniceksin bazı şeyleri. Hadi iyi akşamlar sana.

archVillain

20.4.2010 23:51:49

0
[quote]Orijinalden alıntı: 1337-Killa ya ben tatil ya karşısı [/quote] O yoruma razıyım Sen başkasına saygı göstermeyince bana geliyorsun beyefendi kesiliyorsun Alta Edit: [quote] Yenisin öğreniceksin bazı şeyleri. [/quote] Öldüm bu mesaja.Post kasarımı açayım illa Şu sorgulama şekli... ''Yenisin daha çek git buralardan tamam mı gülüm'' Yapma bunu, yapma bunu

L337

20.4.2010 23:43:19

0
quote:

Orijinalden alıntı: Masta Zek-Qon

Şakamasın nesin sen ya ?!
Şakayım arkadaşım varmı başka yorumun ? Bide orayı neden boltladığınıda pek anlamış değilim. Burası bir forum saygı duy az. Zaten bu forumdan ne çektiysem mesajlarıma ters geri cevap atanlardan çektim.Sonuç tabi hep aynı ya ben tatil ya karşısı.Arkadaş istediğim yorumu yaparım banada böyle yorum yazamazsın.

Onder1911

20.4.2010 23:21:13

0
quote:

Orijinalden alıntı: Dante ŞU Crysis'i de full detayda oynayamayıp "sırf grafik, içi boş" demek moda oldu. O oyundaki gibi gerçekçi vuruş hissi ender oyunlarda vardır. Nanosuit kullanımı gibi orijinal bir şey hangi oyunda var? Öyle bir yapay zeka hangi oyunda var? Bu kadar rahat ve çok çok akıcı oynanış hangi oyunlarda var? Adamlar grafik koymasa çöp oyun, bu ne biçim grafik deniyor, grafik koyduklarında da sistemi kaldırmayanlar "grafik var, içi boş" diyor. Kardeşim grafik istiyorsan elini cebine atacaksın, bu kadar. Bu oyundaki grafik hiçbir oyunda yok, gelmedi, gelecek gibi de görünmüyor. Bunu geçtim. Ama bu oyundaki diğer bir çok öğe de çok kaliteli ve profesyonelce yapılmış şeylerdir. Adamlar FPS türünde bir sanat eseri yaratmış, oynayamayanlar sallıyor çamurları. Oh gel keyfim.
ne alakası var hd4830 la oynadım gayette üst ayarlarda ve grafiğe lafım yok ama oyun üstteki arkadaşın da dediği gibi olmuş güzel oyun ama klasik değil bana göre

bluelabel

20.4.2010 23:18:14

0
Yapımcısı TÜRK olan bir oyundan bahsediyoruz.İlki gelmiş geçmiş en iyi grafiklere sahip.Not ortalaması da 90 civarı,yani kesinlikle boş oyun değil.Ama yorumlara baktığım zaman şunu anlıyorum;Türk'ün Türk'den başka değil,hiç dostu yokmuş. Crysis'e grafikten ibaret diyenlerin çoğu,belki de hepsi Killzone 2'yi öve öve bitiremiyor.Yanlış anlama olmasın sakın,oynanışı bana ağır da gelse Killzone 2 başarılı bir oyundur.Başka yerlere çekmeyin sakın. Yahu biraz destek olun,elin gavuru yere göğe koyamıyor adamları,biz yerin dibine sokuyoruz.Gören de oyun dünyasında söz sahibi ülkenin insanları sanacak sizi.Acaba kronik yabancı hayranlığımız mı devreye giriyor?Crysis'i beğenmek için,MW ya da BC'nin yapımcılarının mı yapması gerekiyor?

archVillain

20.4.2010 23:00:32

0
quote:

Orijinalden alıntı: 1337-Killa Bide şu nano giysi olmasa oyun daha çekişmeli olacakta...Yok maximum hız maximum güç oyun zaten kolay bide nano giysi olunca..
Şakamasın nesin sen ya ?!

@dministrator

20.4.2010 22:44:47

0
quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY Adamlar açıktan olmasa da PS3 xbox tan daha iyi demeye çalışmışlar
Demelerine gerek yok , donanım olarak daha üstün Playstation 3.

GwynBlade

20.4.2010 21:16:51

0
quote:

Orijinalden alıntı: Dante ŞU Crysis'i de full detayda oynayamayıp "sırf grafik, içi boş" demek moda oldu. O oyundaki gibi gerçekçi vuruş hissi ender oyunlarda vardır. Nanosuit kullanımı gibi orijinal bir şey hangi oyunda var? Öyle bir yapay zeka hangi oyunda var? Bu kadar rahat ve çok çok akıcı oynanış hangi oyunlarda var? Adamlar grafik koymasa çöp oyun, bu ne biçim grafik deniyor, grafik koyduklarında da sistemi kaldırmayanlar "grafik var, içi boş" diyor. Kardeşim grafik istiyorsan elini cebine atacaksın, bu kadar. Bu oyundaki grafik hiçbir oyunda yok, gelmedi, gelecek gibi de görünmüyor. Bunu geçtim. Ama bu oyundaki diğer bir çok öğe de çok kaliteli ve profesyonelce yapılmış şeylerdir. Adamlar FPS türünde bir sanat eseri yaratmış, oynayamayanlar sallıyor çamurları. Oh gel keyfim.
yaw oynamasak yapay zekasını çok süper sanacaz hee delta seviyesinde bitirmiştim ve düşmanlar hiçte akıllıca işler yapmamışlardı çoğu oyunda olduğu gibi daha iyi nişan alıyorlar fazla bi numarası yok

kkratoss

20.4.2010 21:11:24

0
Benim gözümde crysis dünyanın en iyi 3 fps oyunundan birisidir.anlayacağınız cod falan hikaye

cloud35

20.4.2010 20:21:54

0
İlk Crysis güzel bir oyundu fakat ben pek fazla beğendiğimi söyleyemem (grafik harici özellikleri) başka oyunlarla karşılaştırmakta istemem. Söz konusu grafikleri güzel olmasına rağmen başarı güzel grafikler yapmanın yanında genelin o grafiklere yakın oynamasını sağlamaktan geçiyor. Yoksa oyun çıktıktan 2 sene sonra o grafiklerle oynayacaksam benim için pek bir önem arz etmiyor. Crysis ilk çıktığında oyunu full detay oynatabilecek kart kimsede yoktu. Çok ağır sistem gereksinimi vardı. Yoksa çok güzel grafikleri olan oyun yapabilirsin fakat bunu oynatabilecek sistem çoğu kişide yoksa pek bir anlam ifade etmez. Ulaşılamaz grafikleri olduğunada inanmıyorum. Ayrıca heryerin ağaç ve otlardan oluşmasıda sinir bozucu bir durumdu. Burası ada nasıl olabilirdi dediğinizi duyar gibiyim fakat zaten sorun sadece ada da geçmesiydi bence. Online olarakta başarısızdı. İlk oyunda çok fazla eksik ve hata vardı. Bu oyunda hepsinin düzeleceğine inanıyorum. Umarım düşündüğüm gibi olur. Oyunun fanatikleri kusurabakmasın sadece kendi görüşümdür.

L337

20.4.2010 20:20:16

0
quote:

Orijinalden alıntı: Dante ŞU Crysis'i de full detayda oynayamayıp "sırf grafik, içi boş" demek moda oldu. O oyundaki gibi gerçekçi vuruş hissi ender oyunlarda vardır. Nanosuit kullanımı gibi orijinal bir şey hangi oyunda var? Öyle bir yapay zeka hangi oyunda var? Bu kadar rahat ve çok çok akıcı oynanış hangi oyunlarda var? Adamlar grafik koymasa çöp oyun, bu ne biçim grafik deniyor, grafik koyduklarında da sistemi kaldırmayanlar "grafik var, içi boş" diyor. Kardeşim grafik istiyorsan elini cebine atacaksın, bu kadar. Bu oyundaki grafik hiçbir oyunda yok, gelmedi, gelecek gibi de görünmüyor. Bunu geçtim. Ama bu oyundaki diğer bir çok öğe de çok kaliteli ve profesyonelce yapılmış şeylerdir. Adamlar FPS türünde bir sanat eseri yaratmış, oynayamayanlar sallıyor çamurları. Oh gel keyfim.
Yav ne full detayından bahsediyon sen? Full detayda oynasamda sırf grafik içi boş diyicem low detayda oynasamda.En küçüğünden en büyüğüne kadar herkes zaten grafik konusunda aşmış olduğunu biliyor crysis'in.Grafik var sadece diyenler oyunu 600x800 de low ayarda oynayanlardanmı sanıyosun? Hayatın önyargı galiba senin.Nano giysi orjinal miş miş miş.Neyi orjinal kardeşim neyi?Maximum güç maxiumum zırh bu ne biçim arcade'tir yav.Zaten yeterince destek alıyosun Şu grafikle bi fps simu'lesi yapsalardı daha hoş olmazmıydı? Oyun resmen bebek oyuncağı gibi.çok kolay çok.

>skunk<

20.4.2010 20:00:21

0
.

Dante

20.4.2010 19:55:42

0
ŞU Crysis'i de full detayda oynayamayıp "sırf grafik, içi boş" demek moda oldu. O oyundaki gibi gerçekçi vuruş hissi ender oyunlarda vardır. Nanosuit kullanımı gibi orijinal bir şey hangi oyunda var? Öyle bir yapay zeka hangi oyunda var? Bu kadar rahat ve çok çok akıcı oynanış hangi oyunlarda var? Adamlar grafik koymasa çöp oyun, bu ne biçim grafik deniyor, grafik koyduklarında da sistemi kaldırmayanlar "grafik var, içi boş" diyor. Kardeşim grafik istiyorsan elini cebine atacaksın, bu kadar. Bu oyundaki grafik hiçbir oyunda yok, gelmedi, gelecek gibi de görünmüyor. Bunu geçtim. Ama bu oyundaki diğer bir çok öğe de çok kaliteli ve profesyonelce yapılmış şeylerdir. Adamlar FPS türünde bir sanat eseri yaratmış, oynayamayanlar sallıyor çamurları. Oh gel keyfim.

L337

20.4.2010 16:09:14

0
Güzel olacak sanıyorum senaryoyu biraz daha iyileştirip oyunu uzatırlarsa tutar.Oyuncular hakkında çok konuşmuş, demekki adam oyun yapımcısından çok oyuncu.Bide şu nano giysi olmasa oyun daha çekişmeli olacakta...Yok maximum hız maximum güç oyun zaten kolay bide nano giysi olunca.. Geçen gün en zor seviyede bitirdim crysis ve warheadı adamın önüne çıkıyorum 3-4 saniye sonra vuruyor.

kkratoss

20.4.2010 14:49:32

0
quote:

Orijinalden alıntı: Onder1911 sadece grafik yapıyorlar gerisi yalan oluyor
hee...

BERGX

20.4.2010 14:46:11

0
quote:

Orijinalden alıntı: Beholder Eğer Türkçe olursa bir FW'li XBOX sahibi olarak orjinalini alırım oyunun

Onder1911

20.4.2010 13:05:40

0
sadece grafik yapıyorlar gerisi yalan oluyor

SiPAHi_

20.4.2010 12:15:37

0
Bencede 720p olur sanirim aksi taktirde bu oyun cok kasar.Merakla bekliyorum.Cevre etkilesimi super olucak.En cokda ilgimi ceken Cry Engine3 un gucu.

Beholder

20.4.2010 09:39:20

0
Eğer Türkçe olursa bir FW'li XBOX sahibi olarak orjinalini alırım oyunun

sasa_iliç

20.4.2010 09:09:38

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri Crysis 2 büyük ihtimalle Türkçe olacak arkadaşlar. Level dergisinin Crysis 2 özel sayısında ki röportajda da Cevat YERLİ bunu belirtmiş. "Geleneği sürdüreceğiz, Türkçeleştirmek için elimizden geleni yapacağız" demişti.
xboxda da türkçe olursa ilk oyundaki gibi süper olur valla

mertvontrier

20.4.2010 07:43:47

0
PS3 için Türkçe dublaj olursa sevincimden

Unzerstörbar

20.4.2010 05:25:39

0
Büyük ihtimal Konsollarada Türkçe gelecektir

cloud35

20.4.2010 04:22:07

0
PS3 içinde Türkçe olacaktır. Zaten oyunu Türkçeleştirdikten sonra niye PC, PS3 diye ayrım yapsınlar ki? Onlara ek bir masraf getirmeyeceğine göre bütün platformlarda aynı olacaktır. Sonuçta Türkiye de PS3 resmi olarak satılan bir cihaz ve çok sayıda kullanıcıya sahip.

serhat_ps3

20.4.2010 03:59:56

0
quote:

Orijinalden alıntı: BERGX

güzel haber
İyide PC için zaten kesin Türkçe olurda önemli olan PS3 PS3 için Tr olacak demediler henüz

BERGX

20.4.2010 02:40:57

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri Crysis 2 büyük ihtimalle Türkçe olacak arkadaşlar. Level dergisinin Crysis 2 özel sayısında ki röportajda da Cevat YERLİ bunu belirtmiş. "Geleneği sürdüreceğiz, Türkçeleştirmek için elimizden geleni yapacağız" demişti.
güzel haber

BSC Misafiri

20.4.2010 02:11:26

0
Crysis 2 büyük ihtimalle Türkçe olacak arkadaşlar. Level dergisinin Crysis 2 özel sayısında ki röportajda da Cevat YERLİ bunu belirtmiş. "Geleneği sürdüreceğiz, Türkçeleştirmek için elimizden geleni yapacağız" demişti.

LeVO

16.4.2010 19:48:55

0
@BERGX Değerli yorumun için teşekkürler. Cevat Yerli'nin bana göre ilk oyunda Türkçe dil seçeneği getirdiği Crysis'den sonra ikinci oyuna da Türkçe dil seçeneği getireceğini düşünüyorum. Tabi bu benim şahsi fikrim. :)

Red_devil33

16.4.2010 19:26:20

0
CRYSİS Yİ heycanla bekliyorum

Jack Rabbit Slims

16.4.2010 18:00:12

0
Adamım benim :)

BERGX

16.4.2010 17:57:34

0
keske Türkiyeden bir ilk olarak bölümsonucanavarı rÖportaj yapsa Cevat Yerliyle herkes Türkçe dublajdan emin oldugumuz 1 OYUN VAR derken burada Türkçe altyazı olucakmı sorusunu sormak ısterdık dıyen LPTRASH demek ıstyrki Dublaj zaten olmayacak bari keşke altyazı olsa bu bakımdan cok uzucu cunku ılk crysisde Türkçe dublaj mukemmel bır oyun deneyımıydı 10kat oynama zevkını arttırdı dıyebılırım ... umarım bi gün Türk yapımcıyla Bi Türk de randevu alabılır ve Ropörtajını yapabılır...

NomadCRY

16.4.2010 17:15:25

0
Adamlar açıktan olmasa da PS3 xbox tan daha iyi demeye çalışmışlar

Project Scorpio

16.4.2010 16:09:43

0
Oyun Kasım ayında çıkıyor ve 720p olacak sanırım. Yav TR de o kadar net ve dergi editörü var artık dinozor olmuş adamlar hala öğrenemediler mi şu oyunda TR dil desteği olup olmadığını.

BSC Misafiri

16.4.2010 15:23:02

0
peki oyun yine %100 TÜRKÇE olacak mı? eğer türkçe olmazsa benim için diğer oyunlardan farkı kalmaz açıkçası :(

Fatz

16.4.2010 15:06:57

0
quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss ne zaman çıkaacaktı bu oyun ..
Aralık 2010.

bigbooss

16.4.2010 14:57:53

0
ne zaman çıkaacaktı bu oyun ..

hasskabal

16.4.2010 14:53:00

0
Bence 1080p olmaz bu oyun çünki zaten çok kastıklarını söylüyor 30 fps altına düşmemek için birde 1080p olursa daha da zor olur sanırım...

Devil01

16.4.2010 14:28:46

0
Sanırım Bi 1080p Oyunumuz Daha Olacak...

GT_55

16.4.2010 13:34:00

0
quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR Güzel bir röportaj,ama devamı için tıklanmıyor
http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Cevat_Yerlinin_Crysis_2_Roportaji_Huzurlarinizda-5632.htm

wNchstR

16.4.2010 13:24:15

0
Güzel bir röportaj,ama devamı için tıklanmıyor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Crysis 2 9 / 10 122 oy
KÜNYE
Crysis 2
+ TAKİBE
AL
243 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
5
OY
7,2
DOSYA KONULARI VE TAM ÇÖZÜMLER
29 Aralık 2016 Perşembe
En Etkileyici Assassin’s Creed Videoları Şu sıralar filmiyle gündemde olan Assassin's Creed serisinin en etkileyici videoları derledik. Kaan Bolat
18 Ağustos 2016 Perşembe
Hearts of Iron IV Tam Çözüm ve Rehber Derin oynanış dinamiklerine sahip oyunun tüm detaylarına beraber bakıyoruz. Burak Gezgin
16 Aralık 2014 Salı
2015 Hediye Satın Alma Rehberi Bir oyuncuya yılbaşı hediyesi olarak alınabilecek bazı şeyleri bir arada topladık. Tunahan Başol
17 Kasım 2014 Pazartesi
Yeni Nesil GTA V Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Yeni nesil GTA V hakkında bilmeniz gereken önemli detayları sizler için bir araya getirdik. Tunahan Başol
11 Kasım 2014 Salı
Ücretsiz Bir Şekilde Oynayabileceğiniz En İyi 110 Oyun Ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz en iyi yapımları sizler için derledik. Tunahan Başol
11 Ekim 2014 Cumartesi
Oyunlarda Can Tazelemenin 10 İlginç Yolu Oynarken canımızı artırmak için başvurduğumuz yollardan ilginç olan 10 tanesini sizler için derledik Tunahan Başol
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız