Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Survarium Yapımcısı Andriyash Kozlovsky ile Özel Röportaj

1 | Andriyash Kozlovsky ile BSC'ye Özel Röportaj

 
     Vostok Games'ten Andriyash Kozlovsky ile Survarium'da son durumu, oyunun içeriğini ve oyuncuları nelerin beklediğini konuştuk. Haber editörlerimizden Gazali Çetinkaya tarafından gerçekleştirilen röportaj şu şekilde:
 
BSC: Merhaba ilk olarak kendinizi tanıtabilir misiniz?
AK: 2024 yılından tüm okurlar ve BSC editörlerine merhaba. Ben Andriyash Kozlevsky. Küresel felaket öncesi Vostok Games'in Halka İlişkiler Yöneticisiydim.(espri yapıyor) Şimdilerde ise yeni dünyanın kalıntıları üzerinde mücadele veriyor, eski ve sağlam Submachine Gun'ımı elimden geldiğince sıkı tutmaya çalışıyorum.


BSC: Oyununuz hakkında bilgi verebilir misiniz?
AK:
Survarium dünya üzerindeki büyük bir felaket sonrası yakın gelecekte kurulmuş online bir shooter oyunu. Oyun şu an ücretsiz olarak ulaşılabilir durumda. Tüm yapmanız gereken oyunu yüklemek, hesap açmak ve oynamaya başlamak. Eğer daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa buradaki Survarium dünyasına ait ilk adımları anlatan videoyu izlemelisiniz. Bu video oyunumuza ait basit mekanikleri ve oynanış ögelerini tanıtıyor.

BSC: Survarium şu an erken erişimde olan bir oyun. Peki tam sürüm için herhangi bir çıkış tarihi var mı?
AK:
İzin verin okuyuculara tekrar hatırlatayım. Survarium online bir oyun. Bu nedenle "Oyunun Çıkış Tarihi" kavramı bizim açımızdan belirtmesi zor bir nokta. O yüzden çıkış tarihini başlangıçta duyurulan tüm modların oyunculara sunulacağı gün olarak belirleyelim.

BSC: Survarium'da 3 tane oyun modu bulunmaktaydı. İleride yeni modlar görme şansımız olacak mı?
AK:
Evet ve buraya not düşeyim şu an için oynanabilir 4 adet mod bulunmakta. Sizinde fark ettiğiniz üzere 0.42 güncellemesi ile oyuna Artifact Hunt modunu ekledik.

Bu mod ile iki takım nadir bir eser için mücadele veriyor. Kazanan takımın 5 eseri kendi alanına teslim etmesi veya maç esnasında diğer takımdan daha fazla eser teslim etmesi gerekiyor. Bir kerede sadece tek eser Forest Glow haritasında bulunuyor ve tüm oyuncular hangi bölgede olduğunu biliyor. Ayrıca taşıma işlemini gerçekleştiren kişinin pozisyonu da minimap üzerinde gösteriliyor.

BSC: Survarium şu an oynaması ücretsiz bir oyun. Peki sürekli böyle mi kalacak?
AK:
Biz başlangıçta oyunun oynaması ücretsiz olmasına karar verdik ve gelecek için de planımız bu şekilde. Oynaması ücretsiz oyunları sürekli içerik eklemek, projeyi geliştirmek, korsana karşı korunması ve geliştirici ekip ile kolay iletişim kurarak projenin gelişimine olumlu etkilerinin bulunmasından dolayı daha avantajlı buluyorum.

BSC: Oynaması ücretsiz oyunlarda en rahatsız edici şey pay to win konseptidir. Sizin oyunuz için pay to win hakkında ne söyleyebilirsiniz?
AK:
Ne zaman birisi Survarium'a pay to win oyunu dese biz güleriz. Bu kişiler kesinlikle oyunda yeterince iyi olacak kadar zaman harcamamış kişilerdir. İzin verin size bir kaç basit örnek vereyim.

Premium bir set satın alındığında oyuncu ekstra oyun içi para ve kendi grubunda saygınlık puanı veren bonuslar kazanıyor. Böylece daha yüksek seviyelerde oynayabiliyor ve karakterini geliştirmek ve yükseltmek için zaman kazanmış oluyor. Fakat kurşun geçirmez kıyafetler ve acımasızca düşmanlarına karşı tozu dumana katacak silahlara sahip olmuyor. Veya başka bir örnek verelim. Premium harcamanın yardımı ile oyuncu silahına anında modifikasyonlar ve modüller takabiliyor. Bunlar da dediğim gibi oyun içerisindeki paralar ile satın alınabiliyor ve düşman öldürdükçe silah modülleri açılabiliyor.

Bu nedenle sizinde gördüğünüz gibi Survarium'u pay to win bir oyun olarak sınıflandırmak zor. Biz daha çok PvP'de oyuncu yeteneklerinin hazır alınmış silah ve teçhizatlardan daha önemli olduğu bir rekabetçi modunu sağlamaya odaklandık.

BSC: Oynaması ücretsiz oyun endüstrisi için ne düşünüyorsunuz ve sizin oyununuzun bu sektördeki yeri nedir?
AK:
Şu an piyasada birçok oynaması ücretsiz oyun bulunmakta ve önemli olan diğerlerinden öne çıkabilmek. Survarium'un yaklaşımı da bir istisna olamaz. PVP modu aktif olarak hala geliştirilmekte. İnanıyoruz ki oyunumuz bazı benzersiz ayırt edici özelliker sunuyor.
Yeni başlayanlar için belirtmek gerekirse Survarium'da oyuncular sadece düşmanın kurşunuyla ölmeyebilir. Ayrıca haritada sıkça görülen anomaliler tarafından da hasar alabilir. Oyuncular bu anormal yerlerden tamamen de uzak kalmamalıdır çünkü nadir eserlerden bulup karakterin güçlerini arttırabilirler. Unutmayın zamanında kullanılan eser, savaşı sizin lehinize sarsabilir.
Karakterin silah ve teçhizatını modifiye imkanı Survarium'un göze çarpan başka bir özelliği. Basit bir örnekle oyunda silahın ateş gücünü arttırabilir, botlarınızı kişiselleştirerek hızını arttırabilir bunun yanı sıra kıyafet ile sağlık yenilenmesi de geliştirilebilir.

Ayrıca Survarium'un 0.40 sürümüyle birlikte tanıtılan ve silah modifikasyonlarına çeşitlilik imkanı sunan silah modülleri sistemi de bahse değer. Bu modüller silahlarınızın hem görünüşünü hem de karakteristiklerini etkiliyor. Örneğin lazer görüş eklediğinizde yakınlaştırma yapmadan attığınız atışlarda yayılan ateşi azaltırken dikey tutacaklar silahın geri tepmesini azaltıyor vs. PvP konusunda sunduğumuz oyun modları sağladıkları çeşitlilik ile oyunun başka bir özelliğini yansıtıyor. Bu arada bu modlardan bazıları sektörde eşsizler.

BSC: Bu nesilde konsollar üzerinde birçok oynaması ücretsiz oyun gördük. Survarıum'u konsollar üzerinde görme şansımız var mı?
AK:
PC için duyurduğumuz özellikleri henüz tamamlamadan çok fazla acele etmek istemem. Ancak gelecekte Survarıum'un konsollar için çıkması mümkün.
 
BSC: Yakın zamandaki ve uzun vadedeki planlarınız nelerdir?
AK: Şu an PvP kısmının geri kalan %20'lik kısmını bitirme konusunda istekliyiz. Ayrıca yavaş yavaş Survarıum için PvE elementlerini tanıtma planımız var. Önümüzdeki 12 ay içinde de NPC'lerin yanı sıra coop oynanışını da tanıtmak istiyoruz. Muhtemelen diğer güzel özellikleri de ancak şimdilik bunlar bir sır olarak kalsın.

BSC: Röportaj için teşekkür ediyoruz, eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?
AK:
Buradan projemize ilgi duyan BSC okurlarına teşekkür ediyoruz ve onları Survarıum'daki son değişiklikleri görmeleri için oyunumuza davet ediyoruz. Ayrıca bu röportajı yapma imkanı veren BSC editörlerine de özel olarak teşekkür ediyorum. Umarız ileri de daha fazla iş birliği yaparız.

Survarium'u denemek isterseniz takipçilerimize özel 500 koddan biri sizin olabilir! Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Survarium kodunuzu alabilirsiniz. Elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Herkese iyi oyunlar!
http://www.bolumsonucanavari.com/action.aspx?mod=survarium

2015 Hediye Satın Alma Rehberi En Etkileyici Assassin’s Creed Videoları
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Fearless_tr

17.8.2016 15:54:02

0
.....
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Survarium 0 / 10 0 oy
KÜNYE
Survarium
+ TAKİBE
AL
22 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
0
OY
0
DOSYA KONULARI VE TAM ÇÖZÜMLER
29 Aralık 2016 Perşembe
En Etkileyici Assassin’s Creed Videoları Şu sıralar filmiyle gündemde olan Assassin's Creed serisinin en etkileyici videoları derledik. Kaan Bolat
18 Ağustos 2016 Perşembe
Hearts of Iron IV Tam Çözüm ve Rehber Derin oynanış dinamiklerine sahip oyunun tüm detaylarına beraber bakıyoruz. Burak Gezgin
16 Aralık 2014 Salı
2015 Hediye Satın Alma Rehberi Bir oyuncuya yılbaşı hediyesi olarak alınabilecek bazı şeyleri bir arada topladık. Tunahan Başol
17 Kasım 2014 Pazartesi
Yeni Nesil GTA V Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Yeni nesil GTA V hakkında bilmeniz gereken önemli detayları sizler için bir araya getirdik. Tunahan Başol
11 Kasım 2014 Salı
Ücretsiz Bir Şekilde Oynayabileceğiniz En İyi 110 Oyun Ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz en iyi yapımları sizler için derledik. Tunahan Başol
11 Ekim 2014 Cumartesi
Oyunlarda Can Tazelemenin 10 İlginç Yolu Oynarken canımızı artırmak için başvurduğumuz yollardan ilginç olan 10 tanesini sizler için derledik Tunahan Başol
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız