Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Rapor: Nintendo Bu Yıl Yeni Konsol Duyurmayacak

 
 
Bu haftanın başlarında Nintendo, hem donanım hem de yazılım (oyun) satışlarında bir düşüşün yaşandığını ortaya koyan üç aylık mali raporunu yayınladı. Nintendo Switch satışlarındaki düşüşün sebebi bileşen kıtlığına bağlandı. Şimdi ise yeni bir rapor, Nintendo'nun mevcut donanım satış hedeflerini karşılamaya odaklandığını gösteriyor. Bu da şirketin 2022'de herhangi bir yeni konsol duyurmayacağı anlamına geliyor.
 
Nikkei tarafından bildirildiği üzere Nintendo, istediği satış rakamlarına ulaşmak için birçok hamle yapıyor. Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa'nın yaptığı açıklamada ise "Bu yaz önceki dönemlere kıyasla çok üretemiyoruz” ifadeleri yer alıyor.
 
Furukawa, Nikkei'ye Mart 2023'te sona eren mali yıla kadar 21 milyon Switch konsolu üretmeyi hedeflediğini belirtti. Ancak Nintendo'nun bu satış hedeflerini karşılamak için yeterli parça tedarik edip edemeyeceği belli değil. 
 
Şu anda Nintendo'nun odak noktası mevcut Switch konsollarını piyasaya daha sürmek ve satışları arttırmak. Yaşanan bileşen sıkıntısı nedeniyle düşüş yaşayan şirketin bu yıl yeni donanım duyurması da pek olası gibi görünmüyor.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Videogameschronicle Nintendo NX Nintendo X NX Yeni nesil konsol 2016
Marvel's Spider-Man Remastered Steam Deck ile Uyumlu Olacak Hogwarts Legacy için Yeni Oyun içi Görüntüler Yayınlandı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

7ender

5.8.2022 12:30:54

0
Nintendo'nun kemik kitlesi hariç bir hedefi yok zaten. Gameboy ile beraber Wii ve Switch ile zaten bu kitleye milyonlarca konsol sattı. Yeni bir inovasyon fikri ile konsol çıkartamazlarsa yine çöp bir ürün olup, hayal kırıklığı yaratacaktır.

BSC Misafiri

5.8.2022 12:21:10

+1
Nintendo Switch zaten efsane konsol artık hala PS3 hatta PS4 e çıkan oyunların çoğunu portlayip konsoluna çıkarıyor, kesinlikle 3 yıl daha çıkarmaz Nintendo konsol, asıl elden ring bekliyorum ben ve dark souls serisi switche

mementopolis

4.8.2022 21:14:44

0
gelmemezsinin sebebi tamamen yeni cikaracaklari bir donanim olmazsin sonra :D

BSC Misafiri

4.8.2022 19:15:01

0
Biz alıştık konsol üreticilerinin konsol duyurmayacağız laflarına bu ne ilk ne son olacak. Covid'in ilk döneminden beri ilk defa birinci parti oyun içermeyen başka bir sunum yaptılar. Basbaya yeni model duyurusuna saklıyorlar oyunları.

encuni

4.8.2022 18:18:12

+1
yeni konsolda umarım bi dlss yada fidelty fx patlatırlar el modunda çoşar cihaz zaten ekran kücük gözede batmaz
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Nintendo Switch
+ TAKİBE
AL
9 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız