Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Hi-Fi Rush Steam'de ilk Haftada Forspoken'dan Daha Fazla Kazanç Sağladı

 
 
Steam platformunda elde edilen gelire göre en çok satan oyunları listeleyen SteamDB'deki Haftalık En Çok Satanlar listesine göre Hi-Fi Rush 8. sırada yer alırken Forspoken ilk 10'a bile giremedi. Oyun endüstrisinde bulunan yorumcu Benji-Sales, Twitter üzerinden paylaştığı gönderide bunun temel nedenini oyunun çıkış fiyatına bağladı.
 
Benji-Sales çeşitli açıklamalarda bulundu
 
 
 
Oyun sektöründe yer alan Benji-Sales'e göre bu durumun temel nedeni fiyat politikası. Bethesda tarafından yayınlanan ritim tabanlı aksiyon macera oyunu Hi-Fi Rush, 30 Dolardan çıkış yaparken (ülkemizde 299 TL), Square Enix tarafından yayınlanan açık dünya aksiyon macera oyunu Forspoken ise 70 Dolarlık (ülkemizde 699 TL) bir fiyatla oyuncular buluştu. Sales, bu karşılaştırmayı yaparak Hi-Fi Rush'ın ilk haftasında Forspoken'dan daha fazla gelir sağladı aktardı.
 
Benji fiyat politikası dışında bir de bu durumun reklam politikasından kaynaklandığını belirtti. Forspoken için uzunca bir süre reklam kampanyaları sürerken, Hi-Fi Rush geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Xbox Developer Direct etkinliğinde duyuruldu ve aynı zamanda çıkışını yaptı. İlk defa duyurulan bir oyunun aynı zamanda çıkış yapması oyuncuların bir hayli dikkatini çekti.
 
 
 
SteamDB'de haftalık liste içerisinde her oyunun farklı sürümleri tekrar tekrar yer alabiliyor. Örneğin, Dead Space remake ilk 10'da dört sürümü bulunuyor: Standart sürüm, Deluxe sürüm ve ön sipariş sürümleri.
 
Hi-Fi Rush, Resident Evil yönetmeni Shinji Mikami tarafından kurulan stüdyo Tango Gameworks'ün en yeni oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Videogameschronicle Steam Valve Oyun Half Life Mağaza Store Portal Steam Haberleri
Sony, Türkiye Pazarından Çekiliyor mu? RPG Souls of Chronos, 14 Şubat'ta PS5, Switch ve PC için Çıkıyor

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Steam
+ TAKİBE
AL
3 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız