Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

inFamous Demo İnceleme

1 | Kaos Ortamında Uyanıyoruz

Cole McGrath, Empire City’de yaşayan bisikletli bir kuryedir. Bir gün Cole’ün taşıdığı bir paket şehir merkezinde devasa bir patlamaya neden olur. Cole, 2 hafta bilincini kaybetmiş bir şekilde yattıktan sonra kendine gelir ve özel güçlere sahip olduğunu keşfeder.
 
Patlamanın olduğu bölgede kazadan tek kurtulan insan kendisidir. Şehir ordu tarafından karantinaya alınmasına rağmen patlamayla birlikte Empire City büyük bir kaos’a doğru sürüklenmiştir. Polis’lerin bir kısmının öldüğü bir kısmınınsa ortaya çıkmaktan korktuğu bu kaos ortamında Reapers adı verilen çeteye ait hırsızlar ve yağmacılar şehrin sokaklarında terör estirmeye başlamıştır.

Medya ise patlamanın sorumlusu olarak Cole McGrath’ı göstermektedir. Böyle bir ortamda Cole aranan adam olarak patlamanın gerçek sorumlusunun kim olduğunu bulmak ve Reapers’ın terror estirdiği Empire City sokaklarında hayatta kalmak zorundadır.Oyunun çizgi roman tarzında hazırlanmış açılış intro’sunda da izleyeceğiniz üzere kahramanımızın hikayesi bu şekilde başlıyor.

 
Bir demo için oldukça uzun bir oynanış süresi içeren Infamous Demo’su, gece ve gündüz zamanlarında geçen 2 farklı bölüm içeriyor. Gündüz bölümü olarak adlandırabileceğimiz ilk bölümde görevimiz sivillerin bulunduğu trenin güvenli bir şekilde istasyona varmasını sağlamak. Bunu yaparken tren yolunun altında bulunan cihazları aktif hale getirmek, tren yolunu tıkayan araçları temizlemek gibi faaliyetleri yerine getirirken aynı zamanda bize saldıran gangsterlerle de çarpışıyoruz. Gece bölümünde ise bir bölgede bulunan sağlık malzemelerini korumakla görevliyiz. 

Tabi bu esnade farklı yönlerden malzemeleri yok etmek için araçlı veya araçsız olarak saldıran gangsterlere karşı koymak zorundayız. Ayrıca bu saydığım ana görevlerin yanısıra yan görevler de bulunmakta. Örneğin bir yan görevde su deposunun üstündeki cihazı patlatmamız istenirken, bir başka yan görevde gangsterlerin kontrolündeki yakıt tankeri benzeri bir aracı patlatmamız gerekiyor. Kısaca özetlemek gerekirse görevlerin birbirini tekrar etmeyen ve keyif veren bir yapıda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Nintendo 3DS Nintendo 3DS E3 2010 DS DSi 3DS Oyunları Dosya konusu
Red Faction: Guerilla The Conduit
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

inFAMOUS 6 / 10 17 oy
KÜNYE
inFAMOUS
2.0
10
OY
5,1
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız