Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Race Pro

1 | Race Pro'ya Giriş

Yarış oyunları ikiye ayrılır. Gerçekçi olanlar ve gerçekçi olmayanlar. Bazıları sadece sizi eğlendirmek isterler ve gerçek fizik kurallarını pek önemsemezler. Bazıları ise daha ciddidir ve size gerçek sürüş deneyimi yaşatmayı isterler. Race Pro, ikinci gruptan bir araba yarışı.

Şubat ayı sonlarına doğru piyasaya çıktığında, Race Pro çok fazla dikkat çeken bir oyun olmadı. Halen de öyle. Çok popüler olmadı ama oynayanları da pişman etmedi. Özellikle sürüş fiziklerindeki etkileyici detaylar ve arabanın teknik özelliklerinde yapılabilecek değişikliklerle, gerçekçi yarış isteyenlerin dikkatini çekmekte gecikmedi. İlk görüşte kalitesiz ve baştan savma bir oyun gibi duruyor ama oyunun derinine inildikçe, bir de direksiyon setiyle oynuyorsanız, gerçekten de bir arabanın içinde hissedebiliyorsunuz kendinizi.

 
Oyunda tek kişilik, online ve kariyer olmak üzere, daha önceki oyunlardan da bildiğimiz modlar bulunmakta. Online modda oyuncu bulmak oldukça zor. O yüzden ilk yapacağınız şey, kariyer moduna girmek olmalı.
 
Kariyer modunda, sağa doğru ilerleyen harflerle, çeşitli klasmanlar bulunmakta. Bu klasmanların içerisinde de çeşitli yarışlar var. Bu yarışların her biri 3 aşamadan oluşuyor ve her birinde farklı bir şirket adına, farklı bir araba ile yarışıyorsunuz. Her bir yarıştan önce sizi deniyorlar. Başarılı olmanız durumunda, az bir miktar para vererek sözleşme imzalıyorsunuz. Paranız çoksa, testlere girmeyip direk daha yüksek bir miktara sözleşmeye imza atabiliyorsunuz. Ama bunu öyle güzel ayarlamışlar ki, oyunda sadece 1-2 kere yapabiliyorsunuz. Çünkü oyun boyunca hiç bir zaman zengin bir yarışçı olunmuyor.

Kontrollere alışmanız biraz zaman alabilir. İlk turlarınızı yardım modu açık oynamanızı tavsiye ediyorum. Özellikle virajlarda ne kadar hızlı olmanız gerektiği konusunda size ciddi yardımlarda bulunuyor. Daha sonra alıştığınızda, sürüş yardımlarını kapatabilirsiniz. Yol üzerinde nereden gitmeniz gerektiğini gösteren, hızlanmanız veya yavaşlamanız gerektiğini gösteren göstergeler çıkıyor. Ayrıca arabanın savrulmasını önleyen ve buna benzer yardımlar da var. Bunların tümünü kapatarak tamamen gerçekçi bir yarış deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Ama kontroller inanılmaz zor oluyor. Arabayı yolda tutmak, virajı dönmek zor olduğu gibi, bunları yaparken bir de 12 tane araçla yarışmak zorunda kalmak ayrı bir işkence oluyor.

Sony Microsoft Xbox 360 Playstation 3 X360 PS3 exclusive exclusive oyunlar exclusive oyun karşılaştırması 2011 exclusive karşılaştırması
Velvet Assassin Terminator Salvation
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

crazysis

23.6.2009 19:11:11

0
SimBin yarış oyunlarını iyi yapan bir firma özellikle simulasyon tarzının piri...Race 2006 ve 2007 güzeldi...xbox360m olsa denerim.

xamaximax

25.5.2009 01:23:28

0
bosuna ugrasmasaydınız keske bu oyunu incelemek zaman kaybi

By_e

24.5.2009 23:24:32

0
Deneme

Venom[TR]

24.5.2009 22:35:09

0
xbox360'da oynadıgım en berbat grafikli araba yarısı oynuydu en fazla yarım saat dayanabilmiştim oyuna
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

RACE Pro Murat Şen 8 / 10 oy
KÜNYE
RACE Pro
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,0
2.0
13
OY
6,2
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız