Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Overlord 2

1 | Giriş ve Oyunun Hikayesi

Hem sinema filmlerinde hem de oyunlarda, çoğu zaman iyiler kazanırlar. İyiler ön planda olurlar, tüm olan biten iyilerin etrafında döner. Bundan şikayetimiz yok tabi ki, iyi olmak önemlidir ama bazen bu durum sıkıcı olmuyor da değil. Çünkü iyi karakterin başı bir yerlerde belaya girse, ona nasıl olsa birşey olmayacağını bilmek, tüm olayın heyecanını kaçırmaya yetiyor. Bu yüzden, nadir de olsa kötü karakterlerin başrolde olduğu oyunlar ve kötü karakterlerin kazandığı filmler de yapılıyor. Overlord da bunlardan birisiydi.
 
İlk oyunu, konsept bakımından farklıydı. Kötü karakteri, hatta kötü karakterlerin lordunu canlandırıyorduk. Bu çok ilgi çekiciydi. Daha önce kötü karakteri kontrol ettiğimiz oyunlar görmüştük ama Overlord, emirler yağdırmamıza izin verdi, kontrolümüze bir sürü yaratık verdi ve özgürce önümüze çıkanı yok etmemize imkan tanıdı. Bu sayede de bir çok oyuncunun ilgisini çekti. Aradan uzun zaman geçti ve 2. oyun Overlord 2 piyasada. İlk oyunun izinden sağlam bir şekilde ilerleyen 2. oyun, kötülüklerine de kaldığı yerden devam ediyor. Hem de bir sürü yeniliklerle.

İlk oyundaki Overlord'umuz, vahim bir şekilde öldürülmüş. Yıllar boyunca da yaratıklarımız, yeni Overlord aramak için yollara düşmüşler. Etrafta bir Overlord yokken, devir çok değişmiş. İmparatorluklar kurulmuş, çevreci Elf'ler tuhaf birlikler kurmuşlar. Yerin altındaki kulemiz ise, ilk oyunda tamir etmiş olmamıza rağmen, yine harabeye dönmüş. Bütün bunlar olup biterken, kasabanın birisinde, bir çocuk tek başına oyun oynuyor. Kasabanın diğer tüm çocukları onu dışlamışlar. Lakabı ise Witch-Boy. Cadı çocuk yani. Ona neden böyle dendiğini, yüzüne baktığınızda anlıyorsunuz. Gözleri ışıl ışıl parlıyor. Ama bu zeki olmasından değil, kötü olmasından. Çocuğun yüzünden kötülük akıyor. Bu yüzden de tüm kasaba onu dışlamış. Bir süre sonra onun canına tak ediyor ve çocuklardan intikam almaya karar veriyor. Bu karardan sonra kontrol bize geçiyor ve tutorial bölümüne başlıyoruz. Neyse ki, çok fazla çocuk halde kalmayacağız. Asıl oyuna başladığımızda, yetişkin bir baş kötü oluyoruz.

Oyunun başında, kendimizi kulemizde buluyoruz. Dünyanın merkezine yakın olan kulemiz, harabe halinde ilk oyunda olduğu gibi. Görevleri bitirdikçe, haremimize kadınları getirdikçe, kulemize de çeki düzen verebiliyoruz. Kulemiz birkaç parçaya bölünmüş durumda. Tahta oturduğunuz zaman, harita ekranı geliyor önünüze ve görevleri buradan seçebiliyorsunuz. Tahtın arkasında, kendi odamız ve kadınlarımızın odaları var.

Bu kısımda, büyü geliştirmesi, kuleye yeni eşyalar satın alma, birden fazla kadın olduğunda, onların hangisinin asıl eşimiz olduğunu seçme gibi işlemleri yapabiliyoruz. Kulenin ön tarafına gittiğimizde, iki tane hareketli platform görüyoruz. Bunlardan birisi, mezarlık kısmına gidiyor. Burada favori askerlerimizi, bir kaç acemi asker feda ederek hayata geri döndürebiliyoruz. Diğer platform ile de demirci ustamıza gidiyoruz. Burada da yeni silahlar, zırh, asker güncellemesi yapabiliyor ve yeni aldığımız silahlarımızı kuşanabiliyoruz.

underrated games değeri bilinmeyen oyunlar beyond good & evil Ico Psychonauts Luigi’s Mansion Mirror’s Edge Lost Odyssey The Legend Of Zelda: The Wind Waker Alice: Madness Returns Secret of Evermore Binary Domain Metroid: Other M Psi – Ops: The Mindgate Conspiracy Operation Flashpoint: Red River Herzog Zwei Spec Ops: The Line Super Mario Sunshine The Legend of Dragoon Alpha Protocol Mega Men 7 The Saboteur
Watchmen : End is Nigh Tales of Vesperia
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Overlord II Murat Şen 8 / 10 oy
KÜNYE
Overlord II
+ TAKİBE
AL
2 kişi bu oyunu takip ediyor.
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,0
2.0
15
OY
7,2
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız