Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

MX vs. ATV REFLEX

1 | Reflekslerine güvenen buraya

Bir oyun stüdyosunun benzer türde oyunlar üzerinde uzun süre çalışması hiç kuşkusuz büyük bir tecrübe kazanmasını sağlıyor. Bazı stüdyoların sadece belirli bir türde tecrübe kazanmış olması oyuncuların kaliteli oyunlarla karşılaşma oranını arttırıyor. Microsoft’un Turn 10 stüdyosu, Sony ait olan Polyphony Digital ve şu an bağımsız bir stüdyo olan Bizarre Creations gibi kendilerini yarış oyunlarına adamış firmalar sayesinde mükemmel yarış oyunları oynama şansımız artıyor. Bunlar kadar önemli bir firma olmasa da THQ bünyesinde çalışan Rainbow Studios’ta yarış oyunda oldukça tecrübeli ve başarılı oyunları olan bir firma olarak görülebilir.

Rainbow Studios daha önce PC için Motocross Madness ve konsollar için ATV Offroad Fury serilerini hazırlamış bir firma. Bunun yanında ATV ve MX’leri bir arada görebileceğimiz ATV vs. MX serisini de bir süredir başarılı bir düzeyde sürdürüyorlar. Stüdyonun yarış oyunlarına aşina olması oyunlarının kalitesini belli bir düzeyin üstünde tutmasını sağlıyor. MX vs. ATV Reflex’ten önce MX vs. ATV Unleashed ve MX vs. ATV Untamed gibi oyunlarla karşımıza çıkan Rainbow Studios serinin son oyununda da ortalamanın üzerinde bir oyun yapmayı başarmış görünüyor. Reflex adını verdikleri yeni kontrol sistemleri ve yeni fizik motorları ile oyuncuların ilgisini çekebilecek bir yapım ortaya çıkarmış.
 
 Oyunda karakterimizi yarattıktan sonra oynanış ile ilgili önemli ayrıntıların gösterildiği alıştırmaları tamamlıyoruz. Bu alıştırmaları başarıyla yapabilirsek oyunun tamamına yetecek kadar gerekli konular hakkında bilgi sahibi olduğumuzu söylemeliyim. MX vs. ATV Reflex’in ana menüsü Arcade, Motocareer, Multiplayer ve Motocard gibi seçeneklerden oluşuyor. Biz öncelikle Motocareer modunda oyuna başlıyoruz. Zaten Motocareer bölümündeki görevleri tamamlamadan Arcade’de yarışma şansına sahip değiliz. Motocard bölümünde yarattığımız karakterin özelliklerini değiştirebilir, achievements ve leaderboards’tan istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Tabi oyuna ilk önce Motocareer’den başlamak zorundayız. Bölümde 4 farklı zorluk seviyesinden birisini seçip Free style, Champion sport track, Waypoint, Omnicross, Supercross modlarında yarışabiliyorsunuz.
 

Oyunun adında da anlaşılacağı gibi Mx denilen motosikletler ve ATV’lerin içinde bulunduğu bir yarış oyunu. Ayrıca Sport Truck (Spor kamyonetler) ve Buggy’ler ile bütün araçların modifikasyona uğramış (Mx Lite, UTV gibi) çeşitlerini kullanabiliyorsunuz. Sizin tarzınıza en çok uyanı seçip yarışa başlayabilirsiniz. Ben bir Mx seçerek oyuna başladım. Mx vs. ATV: Reflex’in sadece bir yarış oyunu olmadığını oyunun başlarında anlıyorsunuz. Yarışmak dışında belli bir zaman dilimi içerinde bir yerlere ulaşmak, yüksekçe bir tepeye tırmanmak ya da belirli sayıdaki işaretlenmiş noktadan geçerek görevleri tamamlamak gibi amaçlarımız bulunuyor. Oyundaki bu görev çeşitliliği monotonluktan kurtulmasını sağlıyor. Benim en beğendiğim bölüm zaman karşı yarış kısmıydı. Diğer araçlarla yarışmak da her ne kadar zevkli olsa da inanılmaz geniş mekanlarda zamana karşı yarışmanın zevki başkaydı. Daha önce pek az yarış oyununda bu kadar geniş (kullanılabilir) mekanlara rastladığımı itiraf etmeliyim. En son oynadığım ve hayran kaldığım Pure adlı yarış oyunundaki kısıtlı mekânların aksine Mx vs. ATV: Reflex oldukça büyük mekanlara sahip.

mx atv THQ reflex yarış rainbow studios inceleme
Serious Sam HD : First Encounter Lego Indiana Jones 2
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

NomadCRY

9.1.2010 12:26:12

0
Hiçbir zaman MotorStorm a yaklaşamadı yaklaşamayacakta
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

MX vs. ATV Reflex Alkan Adakaner 7 / 10 oy
KÜNYE
MX vs. ATV Reflex ÇOKLU PLATFORM
Editör Notu: Türü sevenlere.
7,2
2.0
6
OY
6,5
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız