Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Lego Indiana Jones 2

1 | Tüm hikaye bir arada

Çocukluğumuzun vazgeçilmez oyuncaklarından biri olan Legolar ile hemen hemen herkes haşır neşir olmuştur. Çoğu kişi bu Legolar ile ev araba yapmaya çalışırken benim gibilerde televizyonda izlediği Voltran, Kızıl Baron’dan etkilenerek çalışmalarını bu yönde geliştirirdi.

Favori oyuncaklarımızdan biri olan Legolar, LucasArts’a öyle bir ilham verdi ki Star Wars’tan, Batman’e hatta Rock Band’a kadar şimdiye dek bir çok Lego oyunu ile de karşılaştık. Kendine has bir üslubu olan bu oyunların satışları firmayı memnun ediyor olacak ki hala da Lego oyunlarının duyurusu yapılmakta. Önümüzdeki dönemlerde Harry Potter versiyonuna da şahit olacağımız Lego oyunlarının en iyi örneklerinden birisi de Lego Indiana Jones olmuştur.

Lego Indiana Jones’in ilk oyunu orijinal üçlemeyi konu ediniyordu. Lego Indiana Jones 2’de ise orijinal üçlemedeki Raiders of the Lost Ark, Temple of Doom ve Last Crusade dışında serinin son filmi Kingdom of the Crystal Skull’a yer verilmiş.

Serinin ilk üç filmi her ne kadar oyunda yer alsada aslında Indy 2 daha çok Kristal Kafatası Krallığı üzerine yoğunlaşmış. Hem bu filmin son dönemde daha popüler olması hemde orijinal üçlemeye bir önceki oyunda yer verdikleri için yapımcılar böyle bir uygulamaya gitmişler. İlk üç film birer parça olarak oyunda kendisine yer edinirken son film ise 3 ana parçadan oluşuyor.

Oyunda başta Indiana Jones olmak üzere bir çok karakteri kontrol edebiliyoruz. Bulunduğunuz bölüm ve hikayeye göre yanınızda her zaman ikinci bir karakter yer alıyor.Her karakterin kendine özgü özel hareketleri var. Ve oyunda ilerleyebilmek için bu özellikleri karşınıza çıkan küçük bulmacalarda kullanmak zorundasınız. Mesela Marion karakteri ile daha yüksek yerlere zıplayabiliyorken, Indiana Jones’in oğlu Mutt ile tamirat işlerini yapabiliyoruz. Tabi ki Indiana Jones’in en büyük özelliği de kamçısı oluyor. Kamçıyı kullanarak düşmanlarınızı alt edebildiğiniz gibi yuksek yerlere tutunma ve sallanma gibi işlemleri de tıpkı ilk oyunda olduğu gibi kamçımızla hallediyoruz.

Lego oyunlarının vazgeçilmez unsurları bu yeni oyunda da karşımıza çıkıyor.Oyun boyunca kazandığımız lego parçaları ile ( aslında para sayılır) yeni karakterlerin kilidini açabiliyoruz. Bir çok işlevi olan bu lego parçaları oyundaki genel başarınızı da oluşturuyor ve bölüm içerisindeki topladığınız bu parçalar bir nevi can barınız görevini de görüyor.

Oyunu ister tek başına isterseniz de yanınıza birini alarak oynayabilirsiniz. Ben ikinci seçeneği tavsiye ederim, şayet oynayabileceğiniz birisi varsa. Çünkü oyunun iki kişilik modu da oldukça güzel ayarlanmış. Tek başınıza oyunu oynarken direk olarak ikinci oyuncu oyuna dahil olabiliyor veya dilediği zaman oyundan çıkabiliyor. Zaten hikayenin tümünde iki kişi yer aldığı için bir başka oyuncu oyuna dahil olduğunda oyunun dinamiklerinde en ufak bir aksama bile olmuyor.

İki kişilik oyun modunun en büyük özelliklerinden birisi de kamera sistemi oluyor. Aynı ekrandan oynadığınız için birbirinizden uzaklaştığınızda ekran buna izin veriyor ve ortaya bir çizik atıyor. Biribirinize yaklaştığınızda ise mekanlar yavaş yavaş birleşiyor ve bu ekranı ayıran çizgi ortadan kayboluyor. Oyunun en beğendiğim özelliklerinden birisi de bu oldu diyebilirim.

Lego Indiana Jones Lego Indiana Jones 2 : The Adventures Continius PC PS3 Xbox 360 PSP DS Wii
MX vs. ATV REFLEX Borderlands : Zombie Island of Dr. Ned
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Saitou Hajime

8.2.2011 15:25:39

0
kardesım oynarken kesfettım abı bı yer var gecermısın dedı tamam dedım sonra bı baktım abı ver oyunu dıyor yarın o uyanmadan kalktım oynadm etkıleyıcı keyıflı bıse

GoldPunch

29.1.2011 16:33:32

0
quote:

Orijinalden alıntı: Affliction Lego oyunlarını her zaman eğlenceli bulmuşumdur. Bu oyunda eminim ilki gibi kalitelidir. İnceleme için teşekkürler.
Kesinlikle. Bu tür oyunların Türkçe çıkmasına gerek yok. Legolar mırıldanarak anlaşıyorlar çünkü. İngilizcesi 0 olan birisi bile oyunu anlayabiliyor.

BSC Misafiri

29.1.2011 12:22:56

0
oyunu ben oynadım çok güzel

BSC Misafiri

10.2.2010 00:27:20

0
merhaba ben de oynuyorum ve gerçekten çok güzel. ama bir yerde takıldım hepsini bitirdiniz mi. temple of doom bölümünü nasıl bitirdiniz. büyük çok kollu canavarı nasıl yok ettiniz. yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler.

NextGenCeo

11.1.2010 09:23:23

0
Bayılıyorum lego serilerine çocukmuyum neyim

Queen Hentai

11.1.2010 04:26:59

0
Lego oyunlarını her zaman eğlenceli bulmuşumdur. Bu oyunda eminim ilki gibi kalitelidir. İnceleme için teşekkürler.
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues Ersin Kılıç 7 / 10 oy
KÜNYE
LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues ÇOKLU PLATFORM
Editör Notu: Türü sevenlere.
7,2
2.0
8
OY
6,2
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız