Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Xbox Series X/S Konsollarının Yakında Daha Hızlı Açılacağı Belirtiliyor

 
 
Xbox konsollarının mühendislik lideri Eden Marie, hafta sonu boyunca yeni bir özelliği test etti. Xbox Insider üyelerinin dahil olduğu bu testte, konsolların açılış hızı konusu üzerinde çalışıldı. Testlerin ardından Marie, konsolların tamamen kapalı durumdayken açılması için geçen sürenin artık daha kısa olduğunu doğruladı.
 
Marie ek olarak şunları söyledi: "Xbox Series X|S konsollarında açılış animasyonu ve süresi konusunda çeşitli testler yaptık. Son yapılan Insider testlerimiz olumlu sonuç verdi ve artık konsollar öncekine göre daha hızlı açılacak."
 
Açılış süresinin kısaltılması durumu Xbox pazarlama direktörü Josh Munsee tarafından da onaylandı. Konu hakkında atılan Twitter gönderisinde açılış animasyonu hızının 9 saniyeden 4 saniyeye düşürüldüğü belirtildi.
 
Bu yeni güncelleme mevcut tüm Insider kullanıcılarına sunulacak ve test edilecek. Daha sonra diğer tüm konsol sahiplerine standart bir güncelleme olarak aktarılacak.
 
Öte yandan Xbox sahiplerinin konsollarını Bekleme modu yerine Enerji Tasarrufu'na alırlarsa bu hızlı açılış süresinden yararlanabileceği belirtiliyor. 
 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Videogameschronicle yazılım microsoft uygulama
EA'in Tek Oyunculu Açık Dünya Bir Black Panther Oyunu Geliştirdiği Bildiriliyor Diablo Immortal 20 Milyon indirmeyi Aştı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

26.7.2022 23:12:45

+2
Adamlar yazılımda usta baba, Hız olarak Sony nin SSD'sinin yarı hızına sahip olmasına rağmen oyunlarda Ps5 ile aynı hızda hatta bazen daha hızlı şekilde yükleme yapıyor..Adamlar böylece SSD'ye yapacağı masrafı Grafik ve işlem gücüne yapmışlar çok akıllıca. Bu sayede performans olarak bir tık önüne geçmişler Ps5 in.Ayrıca daha fazla depolama alanıda sağlamışlar.. Tam bir mühendislik harikası Series X. Ama ben kaliteli oyun kimdeyse ona bakarım usta..Şunu biliyorum ki Sony çok daha iyi kullanıyor oyunlarda donanımını..

Philipp_Plein

26.7.2022 18:34:49

+2
Dünya nın en güçlü ve en hızlı konsoluna da bu yakışır zaten.

aterikasedi

26.7.2022 14:03:47

0
Lafın gelişi ortalama bir rakam olarak 3dk demiştir arkadaş.1dk bile sürse insana 3dk gibi geliyor bazı şeyler.Series makinelerle eski makineler arasında açılış kapanış ve oyun yükleme süreleri bakımından ciddi fark var.Açılışı değil de oyun yüklemelerini biraz daha hızlandırırlarsa iyi olur aslında.Pc o konuda konsolları yakaladı ve geçiyor.

arnavut_efe

26.7.2022 13:34:10

0
doğru söylüyorsun müdür bir yandan çalışyıorum bir yandan haberlere bakıyorum farketmedim series x dediğini sandım :))) ama yinede 3 dakika fazla demiş arkadaş yaklaşık 50-70 saniyede arası sürüyor açılması geçmişte kullandığım için biliyorum 3dk ifadesi bana fazla geldi

TheCapedCrusader

26.7.2022 11:26:25

+2
hard diskin mefta

Sylisyum

26.7.2022 11:13:38

0
Marketingde kim varsa şutlanması gerekiyor şu isim yüzünden. İsim benziyor diye eski konsolları da kakalarız dedilerse bilmiyorum artık.

aterikasedi

26.7.2022 11:11:16

+4
One x demiş hocam series x değil.Buradaki karışıklık bile isimlendirmenin ne kadar yanlış yapıldığını gösteriyor.

arnavut_efe

26.7.2022 09:27:22

+1
quote:

Orjinalden alıntı: pharm4vita Benim one x 3 dk da açılıyor
benim series s 30 saniye sürüyor senin series x nasıl 3dk sürüyor anlamadım. İnternetteki testlerde 33 saniye gösteriyor açılması.... standy by modunda ise 9 saniyede açıp oyuna kaldığım yerden devam edebiliyorum ikisi toplam 9 saniye

pharm4vita

25.7.2022 22:39:05

+1
Benim one x 3 dk da açılıyor
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Microsoft
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız