Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Steam Hafta Ortası İndirimleri: Hi-Fi RUSH, Skyrim ve Daha Fazlası

 
Oyuncuların uğrak noktası Steam platformu üzerinde bildiğiniz üzere farklı farklı avantajlar bizlere sunuluyor ve kütüphanenizi genişletmek için elbette bazı oyunlar oldukça ucuz bir şekilde karşımıza çıkabiliyor .Ancak her ne kadar dolar üzerinden yüksek fiyatlarla beraber karşılaşsak da bazı durumlarda elbette normal fiyatlandırma seviyesine de inebiliyoruz.
 
Bu kapsamda Steam platformunda şu anda hafta ortası indirimleri bulunuyor. Dikkatleri üzerine çeken oyunlar burada daha ucuz bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu listemizde sizlere hafta ortasında kütüphanenize ekleyebileceğiniz ve satın alabileceğiniz oyunları yer vereceğiz. Bu fırsatları elbette Steam uygulamasının ana sayfasında görebilir ve siz de doğrudan inceleme fırsatına erişebilirsiniz.
  
- Hi-Fi RUSH (11.69 dolar)
 
 
 
Ritim tabanlı aksiyon platform oyunu Hi-Fi RUSH, Steam'de alıp oynayabileceğiniz ilgi çekici bir proje. Şu anda Hafta Ortası İndirimleri kapsamında 11.69 dolarlık fiyat etiketiyle karşımıza çıkan oyunda, mega bir şirkete karşı hızlı bir aksiyona giriyoruz. Eğlenceli ve ritmik hareketlerle ön plana çıkan bir karakteri kontrol ediyor, arka planda çalan müzikler eşliğinde düşmanları ortadan kaldırıyoruz ve aksiyon şeması ile beraber de gerçekten eğlenebileceğiniz bir yapının burada olduğunu aktarabiliyoruz.
 
Oyunda platform unsurlarının haricinde elbette çeşitli bulmacalar da bizlere sunuluyor. Müzik parçaları ile beraber burada yer aldığımız süre boyunca hem platform zorluklarını hem de platform bulmacalarını burada çözmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Farklı şekillerde bulmaca içerikleriyle beraber karşılaştığımız yapımında aksiyon odaklı bir yapının da burada olduğunu elbette aktarabiliyoruz. Nitekim arka planda yer alan hikaye boyunca elbette hem esprilerin hem de şakaların da bizlere sunulduğunu ve diğer taraftan animasyonların ve grafiklerin gerçekten de renkli bir şekilde bizlere sunulduğunu belirtebiliyoruz.
 
Hareketli bir dünya içerisinde yer aldığımız süre boyunca ritim destekli dövüşlerde şirket çalışanlardan oluşan yani robotları burada ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve zamanlamayı doğru şekilde tutturarak burada daha fazla kombo ile beraber karşılaşabiliyoruz.
 
 
 
Çıktığı günden bu yana hem satmaya devam eden hem de oynanmaya devam eden bu yapım gerçekten de eğlenceli bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve saf aksiyon içerisine dalış yapmak istiyorsanız ve aynı zamanda kendinizi ritimlere kaptırmak istiyorsanız oynanması gereken yapımlar arasında ilk sırada yer alıyor diyebiliriz. Oyun içerisinde elbette farklı şekillerde skor elde edebileceğimiz bir bölüm tasarımı bulunuyor. Burada kendi sesimizi ve yeteneklerimizi yükselterek farklı şekillerde puanlar elde edebiliyor ve yüksek puanlarla beraber de bölümü tamamlamaya çalışıyoruz. Her renkten takım arkadaşlarımızla beraber ekip odaklı bir yapıyla da karşılaşabiliyor ve aynı zamanda burada irili ufaklı düşmanların haricinde patron savaşlarının olduğunu da aktarabiliyoruz.
 
Patron savaşları belli bir bölgede zorlu bir aksiyon mücadelesini bünyesinde barındırıyor. Elbette öncelikle buradaki patronların nasıl saldırdığını öğrenmeli daha sonrasında ise onların saldırılarına karşı gelmeliyiz. Bu şekilde hareket ederseniz kolaylıkla burada bulunan düşmanları ortadan kaldırabilir ve yaptığınız hareketlerinde boşa gitmemesini sağlayabilirsiniz.
 
Elbette oyunda temel mekaniklere hakim olmak ve karakteri doğru bir şekilde kullanmak ve hatta aksiyon şeması içerisinde çeşitli komboları gerçekleştirmek oldukça önem arz ediyor. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız hafta ortası indirimleri kapsamında bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Oyun gerçekten de tatmin edici bir aksiyon platform deneyimini bizlere sunuyor ve aynı zamanda arka planda sunduğu ritimlerle beraber de eğlendiriyor.
 
- Fallout 4: Game of the Year Edition (5.99 dolar) 
 
 
Kıyamet sonrası ortamları ve açık dünya hayatta kalma deneyimini bir araya getiren Fallout 4: Game of the Year Edition, şu anda Steam'de hafta ortası indirimi kapsamında 5.99 dolarlık fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor. Bu sürüm hem ana oyunu hem de ek paketleri içeriyor. Dolayısıyla oyunu tam bir paket olarak satın almak isterseniz tam sırası diyebiliriz. Böylelikle hem kütüphanenizi genişletebilir hem de geniş çaplı bir oyun deneyimine adım atabilirsiniz.

Hayatta kalma deneyimine farklı bir bakış açısı sunan ve gerçekten de ortamlarıyla ve özgürlükçü seçimleriyle kendi kaderinizi belirleyebileceğiniz bir yapımla karşı karşıyayız. Çorak arazileri keşfetmeye başlıyor ve etrafta bulunan farklı gruplarla etkileşime girebiliyorsunuz. Oyun boyunca karakter odaklı bir yapı olduğunu da belirtmek isterim. Karakterinizi geliştirerek ve farklı donanımlar edinerek daha da güçlenebiliyorsunuz. Açık dünya içerisinde farklı şekillerde radyasyona ve değişimlere uğramış düşmanlarla ve canlılarla karşılaşabiliyor ve onları ortadan kaldırmak için elinizdeki yeteneklere ve silahlara güveniyorsunuz.

Oyunda hem yakın dövüş hem de menzilli dövüş sistemleri bulunuyor. Dilediğiniz şekilde silahlara el atabiliyor veya yakın dövüşe girmek isterseniz palanızla, bıçağınızla ve daha fazlasıyla oyunda yer alabiliyorsunuz. Böylece düşmanları ortadan kaldırabiliyorsunuz. Envanter sisteminin de yer aldığı yapımda etrafı keşfederek çeşitli kaynaklar toplayabiliyor ve bu kaynakları doğru şekilde ve doğru zamanda tüketmeye çalışıyorsunuz.
 
 

Tek oyunculu bir hikaye deneyimiyle beraber karşılaştığınız yapımda elbette karakter sistemi ile beraber kendinize ait zayıflıklar üretebiliyor, farklı yetenekler arasında seçim yapabiliyorsunuz. Seviye sistemiyle beraber de ne kadar çok seviye atlarsanız o kadar çok farklı becerinin kilidini açabiliyorsunuz. Böylece farklı gruplara daha farklı şekillerde yaklaşabiliyor ve istatistiklerini yükselttiğiniz esnada diyaloglar arasında farklı seçimlere yelken açabiliyorsunuz.

Oyunda açık dünya içerisinde farklı hayatta kalan gruplar bulunuyor. Bu grupların elbette hem avantajları hem de dezavantajları var. Bu gruplara dilediğiniz şekilde yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. Elbette bir gruba doğru yaklaşırsanız o grubun çeşitli görevlerini yapabilir ve aynı zamanda farklı kaynaklarla ve avantajlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hangi gruba yaklaşabileceğiniz tamamen sizin seçimlerinize bağlı olarak değişkenlik gösteriyor ve burada her bir oyuncu farklı bir deneyim elde ediyor. Çünkü oyunda yer aldığı süre boyunca özgürlükçü bir yapının olduğundan bahsedebiliyor ve bu yapı ile beraber de kendi kaderinizi kendiniz belirleyebilir ve yaptığınız seçimlerin sonuçlarıyla yüzleşebilirsiniz.
 
 

Bu tarz hayatta kalma oyunlarından hoşlanıyorsanız ve serinin dördüncü oyununu denemek istiyorsanız şu anda tam sırası diyebiliriz. Hafta ortası indirimi ile beraber satın alabileceğiniz ve kütüphanenize ekleyebileceğiniz bu yapımda yukarıda da bahsettiğimiz gibi hem ana oyun hem de tüm ek paketler ve geliştirmeler yer alıyor. Bunlarla beraber oyuna daha hızlı bir şekilde başlayabilir ve aynı zamanda başlangıç paketi ile beraber oyuna daha güçlü bir şekilde giriş yapabilirsiniz.
 
Geniş çaplı ve uzun bir oyun deneyimi ile beraber yer alabileceğiniz bu yapımda elbette uzunca vakitler geçirebilir ve böylece açık dünyayı dilediğiniz şekilde keşfedebilir, etkileşime girebileceğiniz karakterlerle diyaloglar arasında geçiş yapabilir ve daha fazlasını bu oyun özelliğinde gerçekleştirebilirsiniz. Geniş kapsamı ile beraber uzun oyun süresinin bizlere aktarıldığı bu yapım şu anda yukarıda bahsettiğimiz gibi 6 dolarlık bir fiyatla beraber karşımıza çıkıyor.
 
- The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition (9.89 dolar)
 
 
 
Açık dünyası ve hikayesiyle dikkatleri üzerine çeken ve günümüzde hala oynanmaya devam eden The Elder Scrolls V, hafta ortası indirimi ile beraber Steam'de 9.89 TL fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor. The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition sürümü, oyuna hem yükseltme hem de geliştirme getiriyor. Bu yükseltme içerisinde yeni görevler, zindanlar, patronlar, silahlar, büyüler ve daha fazlası yer alıyor. Aynı zamanda tüm içeriklere erişmek için oyunun Special Edition'a sahip olmanız gerekiyor.

Geniş çaplı içeriği ve açık dünyasıyla yer aldığımız yapımda, 200'den fazla ödülün sahibi olduğu bir projeye geçiş yapabiliyoruz. Farklı şekillerde ilerleyebildiğimiz ve çizgisel bir yapının olmadığı oyunda, elbette farklı görevlere istediğimiz zaman geçiş yapabiliyoruz. Zindanları keşfedebiliyor, karakter odaklı bir yapı ile beraber kendi karakterimizi geliştirebiliyor ve genişletebiliyoruz. Aynı zamanda burada farklı şekillerde aksiyon sistemi ile beraber karşılaşıyoruz. Bu sistem ile hem yakın dövüş hem de menzilli dövüş üzerinde usta olmaya çalışıyoruz. Elbette bunların seçimi tamamen size ait oluyor.

Oyunda hangi yöne doğru gidebileceğimiz ve hangi gruba doğru yaklaşabileceğimiz tamamen bizim seçimlerinize bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Yeni içeriklerin, efektlerin, alan derinliklerin, grafik geliştirmelerin ve daha fazlasının yer aldığı bu sürümde, elbette dilediğiniz şekilde yer alabiliyor ve aynı zamanda oyunun tüm içeriğini keşfetmeye hazırlanıyorsunuz. Oyunda karlı bölgelere, yani dağlara doğru geçiş yapabiliyor, burada ölümsüzleri ortadan kaldırmaya çalışıyorsunuz. İsterseniz üçüncü şahıs kamera bakış açısıyla, isterseniz de birinci şahıs kamera bakış açısıyla beraber oyundaki ilerleyişinizi sürdürebiliyorsunuz. İlgi çekici manzaraların ve atmosferlerin yer aldığı yapımda, seçim odaklı bir hikaye gidişatının bizlere sunulduğunu da aktarabiliriz.
 
 

Oyunda farklı silahların, yakın dövüş kılıçlarının, büyülerin ve daha fazlasının yer aldığını söyleyebiliyor ve bunlarla beraber de kendi aksiyon sisteminizi ve planlarınızı oyuna dahil edebiliyorsunuz. Oyunda hangi göreve nasıl yaklaşabileceğiniz konusunda tamamen bizlere çeşitli özgürlükler sunuluyor ve böylece biz de oyunda kendi seçimlerimize göre yer alabiliyoruz. Günümüze kadar ulaşan yapısıyla beraber hala oynanmaya devam eden ve içerikleriyle beraber aynı zamanda mod desteğine sahip olan bu yapım, hemen hemen her oyuncunun oynaması gereken projeler arasında bulunuyor. Ve kütüphanenizde yer alması da elbette büyük önem arz ediyor.

Bu tarz oyunlar, aksiyon rol yapma ve açık dünya oyunlarını sevenlere hitap ediyor. Yeniden düzenlenen içeriklerle ve efektlerle beraber de elbette çeşitli geliştirmelerle oyunu oynayabiliyorsunuz ve bunun yanı sıra mod desteği gerçekten de büyük önem arz ediyor. Bu mod destekleri ile oyunun kapsamını daha da geliştirebiliyor ve genişletebiliyorsunuz. Ek olarak modlarla beraber de farklı şekillerde oyunu deneyimini özelleştirebiliyor ve kendinizi başka bir deneyim içerisinde bulabiliyorsunuz. Modlarla beraber deneyebileceğiniz oldukça fazla içerik bulunuyor.
 
 

Farklı bölgeleri keşfedebileceğiniz ve her bölge içerisinde ilgi çekici düşmanlarla beraber karşılaşabileceğiniz yapım, uzun süreli bir deneyimi bizlere sunuyor. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Oyun, yukarıda da bahsettiğimiz gibi 9.89 TL fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor. Hafta ortası indirimi ile beraber yer alabileceğiniz ve aynı zamanda kütüphanenize ekleyebileceğiniz bu yapım ile geniş çaplı bir oyun deneyimine adım atabilir ve kendi karakterinizi ve kaderinizi burada belirleyebilirsiniz. Aynı şekilde oyunda kendi evinizi satın alabilir, farklı tarzlarda dekore edebileceğiniz unsurları elde edebilir ve daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz.
 
- We Were Here Together (2.91 dolar) 
 
 
 
Eşli oyunlar içerisinde eğlenceli bir deneyimi bizlere sunan ve bulmacaları ile beraber ön plana çıkan We Were Here Together, şu anda Steam Hafta ortası indirimleri kapsamında 2.91 dolarlık fiyat etiketiyle beraber karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde tamamen eşli bir oyun deneyimi bizlere sunuluyor ve arkadaşlarımızı ve ekibimizle beraber oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Burada farklı şekillerde bizlere sunulan bulmacaları çözmeye çalışıyor, etrafı araştırarak çeşitli ipuçlarını yakalamaya başlıyor ve aynı zamanda karanlık bir tarihi açığa çıkarmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.

Soğuk ortamların yer aldığı ve yolumuzu kaybettiğimiz bu yapım içerisinde ilgimizi çekecek bir sürü bulmacanın burada olduğunu aktarabiliyoruz. Farklı farklı mekanlara geçiş yapabildiğimiz ve bu mekanları dilediğimiz şekilde inceleyip keşfedebildiğimiz yapımda Antarktika'nın donmuş vadilerini gezip tozabiliyor ve aynı zamanda burada diğer bölgelere doğru adım atabiliyoruz. Telsizle beraber ekibimizle iletişim kurabildiğimiz ve burada çevremizi tanımak için elimizden geleni yapmaya çalıştığımız yapımda arkadaşlarla beraber diyaloğumuzun oldukça önemli olduğunu vurgulayabiliyor ve burada yaptığımız hamlelerin de elbette oldukça önemli olduğunu aktarabiliyoruz.

Dikkat çekici atmosferi ile beraber karşımıza çıkan yapımda sadece eşli oyun modu bulunur. Yani oyunu herhangi bir şekilde tek oyunculu bir mod ile oynayamıyorsunuz. Dolayısıyla her iki oyuncunun da PC sistemlerinde çalışabilen bir mikrofonu ve internet bağlantısı olması gerekiyor. Ancak bu şekilde oyun içerisine geçiş yapabilir ve oyunu deneyimleyebiliyorsunuz. Burada yer aldığınız süre boyunca elbette ekip arkadaşınıza yardım ediyorsunuz. Sesinizde yani mikrofonunuzla beraber arkadaşınıza yol göstermeye çalışıyor ve nereye gideceğiniz konusunda elbette ipuçlarını bulmak için elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz. Keşif ortağınızla beraber yer alabildiğiniz yapımda gizli gizli ilerleyerek Orta Çağ kalesine sızmanız gerekiyor.
 
 
 
Elbette bu sızma işlemini yapmak için de planlamalarınızı tamamen siz belirleyebiliyorsunuz.
Oyunda ilk etapta sınırlı kaynaklarla ve ekipmanlarla beraber oynatılabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra sadece elinize telsiz ile ilerlemeye çalışıyorsunuz. Bu telsizle beraber sadece arkadaşınızla konuşmaya başlıyor, ona çeşitli koordinatlar vermeye çalışıyor ve aynı zamanda ilerlemenin yollarını bulmaya çalışıyorsunuz. İki farklı kişinin düşünmeye çalıştığı ve farklı planlamalarla beraber ilerlemeye başladığınız yapımda ekip arkadaşınızla beraber bulmacaları çözmeye çalışıyor ve bazı durumlarda ise daha heyecan verici durumların bizlere aktarıldığını deneyimleyebiliyoruz. Yeni ortamlara doğru geçiş yaparken elbette ilk olarak buralarda neler olup bittiğini öğrenmeye çalışıyoruz ve bu ortamları keşfederken de çeşitli bulmacaların karşımıza çıktığına görebiliyoruz.
 
 

Arka planda canlı ve soğuk bir ortamın olduğunu deneyimlerken burada karanlığın sarmış olduğu bir hikaye içeriği ile beraber yolumuza devam etmeye başlıyoruz. Kaleye doğru tırmanmaya çalıştığımız yapımda elbette burada önceden güzel bir hayat sürülürken şimdi ise buranın tamamen karanlıkta dolup taştığını görebiliyor ve bu karanlığı ortadan kaldırmak için farklı etkileşim hamlelerinde bulunabiliyoruz. Bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan ise etrafı keşfetmeye başladığımız yapımda aynı zamanda düşmancıl unsurların da burada olduğuna görebiliyor ve bu unsurlardan kaçmak için elbette karakterimizin temel becerilerinden faydalanmak durumunda kalıyoruz.
 
- Thief Simulator (1.04 dolar) 
 
 
 
Soygun teması ile beraber karşımıza çıkan Thief Simulator, Steam Hafta ortası etkinliği kapsamında 1 dolarlık fiyat etiketi ile beraber karşımıza çıkıyor. Oyunda gerçek bir hırsız olmaya çalışıyor ve burada yapacağımız hamlelerle beraber farklı soygunlar gerçekleştirmeye hazırlanıyoruz. Elimize aldığımız ekipmanlarla ve unsurlarla beraber farklı bölgelere doğru ilerleyebiliyor, bu bölgelerde bulunan evleri araştırabilir ve içeriye girmeden önce elbette tamamen bilgi toplama amaçlı etrafı keşfetmeye çalışıyorsunuz.

Farklı soygun planlamaları ile beraber yer alabileceğiniz yapımda öncelikli olarak hedefinizi gözlemlemeye başlıyorsunuz. Gözlemleme ile beraber öncelikle etrafta keşfetmeye çalışır ve etrafta insanların olup olmadığına bakabiliyorsunuz. Bunun dışında elbette vardiyalı sistemle beraber bazı karakterlerin burada çalıştığını görebiliyor ve bu çalışma sonrasında ise oraya doğru giriş yapabiliyorsunuz. Ek olarak oyun içerisinde yer aldığınız süre boyunca evlerin içine araştırmaya koyuluyor ve burada elinizdeki dürbünle beraber yakın görüşe geçebiliyorsunuz. Dürbünle beraber etraftan bilgi toplayabiliyor, kimin nerede olduğunu görebiliyor ve kimin hangi hareketleri ve animasyon tarzına sahip olduğunu burada deneyimleyebiliyorsunuz.

Öncelikli olarak yaptığınız bu hamlelerle beraber etraftan bilgileri topladınız ve akabinde ise soygun girişimine başlamak durumunda kalıyorsunuz. Soygunla beraber elbette evde değerli eşyaları bulmaya çalışıyor, burada görevler dahilinde verilen unsurları da aynı şekilde bulmaya başlıyor ve bunları topladıktan sonra da geriye kaçış planınız kalıyor. Kaçış planınızla beraber doğrudan çıkış yapmaya çalışıyor ancak bazı noktalarda elbette hem alarm sistemi hem de yaptığınız sesle beraber uyanan karakterler karşımıza gelebiliyor. Dolayısıyla burada oldukça dikkat etmemiz gerekiyor ve sessiz bir şekilde hareket ederken bu soygunları gerçekleştirmemiz şart. Dolayısıyla burada yer aldığınız süre boyunca bu durumları oldukça dikkat etmeniz gerekiyor ve bunları aşarken de farklı şekillerde seviye atlayabiliyorsunuz.
 
 

Oyunda aynı zamanda bir seviye sistemi bulunuyor. Bu seviye sistemi ile beraber yüksek teknolojiyle ekipmanlarla oyundaki yerinizi alabilir ve en iyi güvenlikli evlere bile bu sayede soyabiliyorsunuz. Zaten oyunun özünde tamamen soygun teması bulunuyor ve bunlarla beraber de kapalı yani kilitle kapıları açmaya çalışıyor, elinizdeki donanımları en iyi şekilde kullanmaya başlar ve bu donanımları elde etmek için de belli bir bölgeyi ziyaret etmeniz gerekiyor veya bilgisayarınızdan bunları sipariş edebiliyorsunuz. Çalıntı malları toplarken elbette burada bunları satabileceğiniz çeşitli karakterler bulunuyor. Bunları sattıktan sonra da elbette elde ettiğiniz paralarla beraber bilgisayardan veya diğer ticaret bölgelerinden çeşitli donanımlar söyleyebilir ve ekipmanlarla beraber de daha yüksek değerlere sahip evleri soyabiliyorsunuz. Zaten amacımız burada görevleri tamamlamak ve aynı zamanda mekanikleri hakim olmak. Bunları yaptıktan sonra daha yüksek ve zengin bölgelere doğru ilerleyebilir ve buralardaki mekanları tamamen soyabiliriz.

Bunun dışında elde ettiğimiz çalınan malları elbette yolda geçenlere satabiliyor ve gerçek bir hırsızı ne yapması gerektiği konusunda burada tamamen işler size bırakılıyor. Dolayısıyla bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız gerçekten de güzel bir simülasyon deneyimini bizlere aktaran unsurları bünyesinde barındırdığından söz edebiliyoruz. Birçok modern cihazla beraber atılabileceğiniz bu yapımda istediğiniz şekilde ilerleyebiliyor, farklı bölgelerde bulunan evi soymaya çalışırken çeşitli planlamalar yapabiliyor, hızlı olmaya başlıyor. Ne kadar hızlı bir çevik olursanız o kadar çok görevi kısa sürede tamamlayabilir ve risk oranı bu denli düşük olabilir. Bu kapsamda elinizden geldiğince hızlı bir şekilde değerli malları çantanızı atmalı ve bunun akabinde ise yaptığınız görevle ilerlemeye başlamanız gerekiyor.
 
 
 
Yukarıda bahsettiklerimiz dışında elbette oyun içerisinde simülasyon unsurları olduğundan dolayı daha detaylı bir oyun deneyimi ile burada karşılaşabiliyor ve bu oyun deneyimini kendimize göre özelleştirebiliyoruz. Bu tarz oyunlar içerisinde bildiğiniz üzere soygunlar genel olarak geceye başlatılır ve gece başlatıldığı için elbette ışık kaynağını elimize almamız gerekiyor. Mümkün olduğu sürece en kısa zamanda soygunları tamamlamamız için elimizden geleni yapacağımız yapımda elbette soğukkanlılığımızı korumamız ve aynı zamanda elimizdeki el fenerine doğru bir şekilde doğru yerlere tutmamız gerekiyor.

Evin işlerinde gezinti yaptığımız esnada elbette ses çıkarmamamız, dolapları doğru şekilde ve yavaş bir şekilde açıp kapamamız ve aynı zamanda doğru yerlere parmak basmamız gerekiyor. Bunun dışında ise hızlı olmamız gerekiyor çünkü oyunda ilerleyen saatlerde bazı durumlarda karakterler ayağa kalkabilir ve tuvalet ihtiyaçlarına da giderebiliyor. Dolayısıyla bu anlarda yakalanmamamız da oldukça olası görünüyor. Dolayısıyla sırt çantanızı değersiz eşyalarla doldurmamanız lazım ve değerli eşyaları burada bularak çantanızı bu şekilde doldurmanız gerekiyor ve böylece daha fazla paranın ve değerli varlıkların sahibi olabilirsiniz.

Gerçekçi bir deneyimle beraber yer alabildiğimiz yapımında değerli eşyaları anında bulma olasılığımızın en yüksek olduğu yerleri tespit etmemiz gerekiyor. Bu durumlarda ise elbette elimizde teknolojilerin olması lazım. Yüksek teknolojiyle unsurlarla beraber doğru şekilde ve kısa sürede bu değerli eşyaları bulabiliyor ve elimizde bunların olması ile beraber daha hızlı bir şekilde soygunları gerçekleştirebiliyoruz. Tüm değerli eşyaları ve diğer unsurları bulmamızı sağlayan el feneri ile beraber oyundaki yerimizi alabiliyor ve bununla beraber de soygun olarak kısa sürede gerçekleştirebiliyoruz. Örneğin çalınan bir arabayı parçalarını ayırabiliyor ve bununla beraber de bunun parçalarına dilediğimiz şekilde bilgisayar üzerinden internette satışa koyabiliyoruz. Dolayısıyla oyunda bu tarz unsurlarında olduğundan bahsedebiliyor ve diğer taraftan telefon ve tabletleri ise farklı dükkanlarda satışa koyabiliyoruz.
 
 

Oyunda gerçekten de farklı farklı detayların ve simülasyon unsurların olduğundan bahsedebiliyor ve burada soygunları gerçekleştirmeden önce istediğimiz şekilde kendi planımızı ve stratejimizi oyuna dahil edebiliyoruz. Bu tarz oyunları elbette gerçekçi yapısı ile beraber ön plana çıkmaya hazırlanıyor. Ayrıca oyunun ikinci bir oyunu daha yer alıyor. Dolayısıyla oyun ilk etapta grafikleri ve animasyonları ile beraber elbette bağımsız bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Çünkü burada animasyonlarına grafiklerin oldukça üst düzey bir şekilde bizlere sunulmadığını aktarabiliyoruz. Oyunda yer aldığınız süre boyunca zaten bu unsurları es geçmeniz gerekiyor. Yüksek grafiklerle animasyonlara ne yazık ki burada karşılaşamıyorsanız ve bu bilgiyle oyuna girmeniz elbette beklentilerinizi düşük tutmanızı sağlayan unsurlar arasında yer alıyor.

Son olarak oyunda elbette elinizdeki unsurlarla beraber kilit açma mekaniklerine geçiş yapabilir ve aynı zamanda alarm sistemlerini burada hacklemek durumunda kalabiliyoruz. Dolayısıyla bunları yaptığımız zaman biraz daha süre kazanabiliyor ve böylece daha hızlı bir şekilde etrafı keşfedebiliyor ve başarılı bir operasyon sağlayabiliyoruz.
- Contraband Police (7.86 dolar)
 
 
 
Sınır polisi olarak yer alabildiğimiz yapım içerisinde yılların 1981'i gösterdiğini deneyimleyebiliyor ve aynı zamanda sınır karakolunda burada elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Steam Hafta ortası indirimleri kapsamında Contraband Police 7.86 dolarlık fiyat etiketi ile beraber karşımıza çıkıyor ve burada farklı şekillerde sınırdan geçmeye çalışan araçları durduruyor, onların pasaportlarını inceliyor ve kaçak olup olmadığını burada araştırmaya çalışıyoruz.

Arka planda bir hikayenin yer aldığı yapımda elbette Acaristan Halk Cumhuriyeti adında bir bölgeye doğru girişleri biz kontrol ediyor ve her gelenin burada eksiksiz bir şekilde belgelerine inceleyerek uyuşmazlık olup olmadığını araştırıyoruz. Uyuşmazlık konusunda geçişe izin verip vermemek tamamen bize kalıyor. Eğer doğru şekilde yapmadığımız ve doğru şekilde tespit edemediğimiz durumlarda yanlış bir karar verirsek bu kararla beraber de içeride bir karışıklık çıktığını görebiliyor ve bu şekilde de tamamen bir suçlu olabiliyoruz.

Oyunda incelememiz gereken farklı dökümanlar bulunuyor. Bu dökümanları elbette tamamen incelemek gerekiyor. Zamanla belge sayısını burada artış gösterdiğini görebiliyor ve bu artış gösterme ile beraber de daha fazla zaman burada ayırmak durumunda kalıyoruz. En küçük uyuşmazlık bile ülke sınırlarına giriş için uygun olmuyor. Ama farklı tedbirler alabildiğimiz ve aynı zamanda sadece belgelere bakmak dışında diğer taraftan aracın içerisini de araştırabildiğimiz yapımda kaçakçılık durumunu da burada tespit etmeye çalışıyoruz.

Örneğin elimize aldığımız tırmıkla, baltayla ve diğer bıçak unsurları ile beraber araştırmamız gereken belli noktalarının parçalayabiliyoruz. Örneğin elimizdeki tırmıkla beraber aracın tekerleklerini indirebiliyor ve tekerleklerin içine doldurulmuş kaçak malları burada ortaya çıkarabiliyoruz.
 
 

Diğer taraftan elimizdeki keserle yani küçük baltayla beraber aracın koltuklarını kesebiliyor, içlerinden yine kaçak malların burada olup olmadığını kontrol etmeye çalışıyor ve aracın bagajını açarak burada elimizdeki bıçakla beraber farklı kolileri veya kasaları açmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla oyunda bakabileceğimiz ve inceleyebileceğimiz çeşitli alanlar bulunuyor. Ve aracın her bir yanını bu şekilde kontrol etmek tamamen bizim işimiz oluyor. Elbette işimizi burada iyi yapmak oldukça mühim. Bu işle beraber hem ülkenin güvenliği bizden soruluyor hem de kendi mesleğimizi burada en iyi şekilde yerine getirmek durumunda kalıyoruz. Oyunun zaten temel amacı bundan ibaret.

Diğer taraftan kaçakçılık tespiti ile beraber elbette istihbaratımız da bizlere çeşitli bilgiler verebiliyor ve bu istihbarat bilgilerine göre de bir takım araçları burada durdurup şüpheli şoförleri de gözaltına alabiliyoruz. Bunun dışında elimize UV ışınlı el feneri alabiliyor ve bu ışınlarla beraber araçların sağını solunu araştırabiliyor ve bu şekilde daha uygun aletlerle beraber kaçak malın olup olmadığını burada görmeye çalışıyoruz.

Diğer taraftan burada aksiyon içerisine dahil olabileceğimiz ve çeşitli savaş anlarının karşısına çıkacağı bir durum da söz konusu. Örneğin oyun içerisinde ormanların içlerinden gelen ve bizlere pusu kuran çeşitli düşmanları bulunuyor. Bu düşmanları ortadan kaldırmak için elimizdeki silahlara güvenebiliyor ve silahlardan tabancalara, makine tüfeklerden daha yüksek kalibreli malzemelere kadar burada farklı şekillerde aksiyon içerisine dahil olabiliyoruz. Kendimizi siperlerin arkasına bıraktığımız ve ekibimizin bizlere destek olduğu yapımda elbette düşmanları ortada kaldırmak ve bizlere saldıran bu pusucuları tamamen yerle bir etmek bizim işimiz oluyor. Silahlı çatışmalarla karakolun sürekli olarak bazı çetelere maruz kaldığında deneyimleyebiliyor ve her görev aslında düşmanla çatışma riskini burada taşıyor diyebiliriz.
 
 
 
Silahlı çatışmalar elbette oyun deneyimini geliştiren ve genişleten unsurlar arasında bulunuyor. Çünkü sadece sınır güvenliğini korumak için araçları arayıp sorgulama yapmak elbette bir yerden sonra sıkıcı hale gelebilir. Ancak bu şekilde bazı çetelerin ve düşman oluşumların bizlere aniden pusu kurması ve bizlere saldırması gerçekten de oyunun akışını değiştiren ve bir anda kendimizi aksiyonun içerisinde bulduğumuz anlardan birini temsil ediyor. Böylece oyun içerisindeki aksiyonu bir anda yükselebiliyor ve kendimizi eğlenceli bir durum içerisinde bulabiliyoruz. Burada yapacağımız farklı farklı hamleler bulunuyor ve elimizdeki ekipmanlarla ve silahlarla beraber düşmanları ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Düşmanlara karşı silahlarımızı ateşlediğimiz, farklı patlayıcılarla ve ekipmanlarla beraber onları toplu bir şekilde ortadan kaldırdığımız ve aynı zamanda ekibimizden yardım istediğimiz anlar da aksiyon sahneleri de bir hayli ön plana çıkıyor diyebiliriz.

Silahlı çatışmaların dışında oyun içerisinde polis kovalamacılarının da olduğundan bahsedebiliyoruz. Elbette bu da oyunda yer alan diğer eğlenceli unsurlardan birkaç tanesi. Kaçakçılar elbette kontrol noktasında her zaman durmuyor ve bir yandan basıp gidebiliyorlar. Biz de burada aracımıza yani polis aracımızı atlayıp ilerleyebiliyor ve kontrol bölgesinden kaçmaya çalışan bir kaçakçıları aracımızla beraber durdurmak durumunda kalıyoruz. Bu durum içerisinde ormanlara doğru dalış yapan kaçakçıları durdurmak için elbette aracımıza onların üzerine doğru kırabiliyor, araçlarını hamle yapmaya çalışır ve aracımızı onların araçlarının önüne kırmaya başlıyoruz. Kovalamacılar elbette bizlere eğlenceli dakikaları sunmayı hedefliyor ve polis arabası alıp onları tutuklamak tamamen bizim işimiz oluyor.

Öte yandan oyun içerisinde karakol yönetimi kapsamında çeşitli simülasyon önerileri bulunuyor. Karakol yönetimiyle beraber buranın savunmasını arttırabiliyor ve sonraki kontrollerin daha iyi yapılması için çeşitli ekipmanları ve donanımları buraya dahil edebiliyoruz. Doğru yapılan denetimlerle beraber hem daha güvenli bir sınır karakolu sistemini buraya dahil edebiliyor ve aynı zamanda kaçakçılık girişimlerini başarılı bir şekilde burada ortadan kaldırabiliyoruz. Diğer taraftan bu hamleleri yaptıkça elbette nakit para kazanma konusunda daha fazla kendimize yarar sağlıyor ve bu nakit paralarla beraber de hem güvenliğimizi arttırabiliyor hem de yapılacak işlerin denetimlerini burada daha sıkı hale getirebiliyoruz.
 
 

Diğer taraftan oyun içerisinde özel görevlerinin olduğundan da bahsetmek gerekiyor. Özel görevler dahilinde acil müdahale gerektiren işler bizleri bekliyor ve her zaman burada görevi hazır olmamız gerekiyor. Bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilen sistemleri kurtarmak, rehineleri kurtarmak ve çetelerin planlarını bozmak gibi görevler içerisinde yoldaşlarımızı burada desteklemek durumunda kalıyor, haydutların yani çetelerin planlarını bozmaya çalışıyor ve Acaristan bölgesinin kaderini belirlemek için burada çeşitli kararlar almak durumunda kalıyoruz. Her aldığımız kararla beraber elbette bölgenin güvenliğinin artıp artmayacağı tamamen bize bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Ayrıca burada tüm oyuncular farklı bir deneyim elde edebiliyor. Çünkü bakılacak ve yapılacak oldukça fazla işin olduğunu ve aynı zamanda farklı şekillerde oyuncuların burada hamleler yaptığını deneyimleyebiliriz.
 
- Forza Horizon 4 (6.59 dolar) 
 
 
 
Forza serisinin dördüncü oyunu olarak karşımıza çıkan Forza Horizon 4 şu anda Steam Hafta ortası indirimleri kapsamında 6.59 dolarlık fiyat etiketi ile beraber karşımıza çıkıyor. Açık dünya içerisinde yer alabileceğimiz bir aksiyon ve yarış içerisine dalabileceğimiz yapımda 450'den fazla araçla beraber ilerleyebiliyor, burada farklı arenalara doğru geçiş yapabilir ve açık dünya içerisinde dilediğimiz şekilde etkinliklere katılabiliyor ve yarışları kazanmaya çalışıyoruz. Yarışları kazandıkça yine araçların kilidini açabilir ve aynı zamanda araçları özelleştirebileceğimiz kişiselleştirebileceğimiz yapı ile beraber de buradaki yerimizi alabiliyoruz.

Farklı araç türleri ile beraber yer alabildiğimiz yapımda elbette bu araçların her birinin dinamik sürüş sistemleri bulunuyor. Her araç içerisinde farklı şekillerde ilerleyebiliyor ve her aracın burada farklı sürüş sistemleri ortaya çıkıyor. Bu sistemlerle beraber oyunda bazı araçlar kayabiliyor, bazı araçlarda oradan hızlı bir şekilde ilerleyebilir ve yol tutuş sistemi daha iyi bir şekilde karşımıza çıkıyor. Diğerleri ise farklı özellikleri ile beraber ön plana çıkabiliyor.
Oyunda Büyük Britanya bölgesinde yer alıyor ve bu bölgeyi dilediğimiz şekilde keşfedebilir ve aynı zamanda başka oyuncularla beraber takım oluşturup etkinliklere katılım sağlayabiliyoruz. Bu etkinliklerle beraber de listelerde kendimizi üst sıralarda görebiliyor ve bu şekilde bir yıldız olmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
 

Yüzden fazla lisanslı aracın yer aldığı yapım içerisinde ortak bir dünyayı keşfetmeye çalışıyor, etkinliklere katılarak burada daha fazla kaynağın ve ödülün sahibi olabiliyor ve Gece ve Gündüz döngüsüyle beraber oyunda yer aldığınız süre boyunca farklı zaman dilimlerinde yarışabiliyorsunuz. Her bölgenin kendine özgü havası, atmosferi ve bölgeleri bulunuyor. Dolayısıyla oyunda yer aldığınız süre boyunca buraları dilediğiniz şekilde keşfederken aynı zamanda atmosferlerin ve manzaralarında tadına çıkartabiliyorsunuz. Bunun dışında farklı şekillerde mevsim geçişleri de bulunuyor. Ve mevsimler değiştiğinde elbette tüm farklılıkları ile buradaki bölgeleri gezebilir ve havanın karlı olduğu bölgelerde veya yağmurlu olduğu bölgelerde daha farklı şekillerde yarışabiliyor ve aracın burada daha fazla kaydını deneyimleyebiliyorsunuz. Dolayısıyla oyundaki mevsim geçişleri ve hava koşulları yarış deneyiminizi bir hayli etkileyen unsurlar arasında yer alıyor.

Yarışabileceğiniz, keşfedebileceğinize ilgi çekici ortamları görebileceğinize yapım da Büyük Britanya'yı en iyi şekilde keşfetmeye çalışıyor ve aynı zamanda oyunda 4K ve HDR destekleri de yer alıyor. Bunlarla beraber elbette kendinizi ilgi çekici ve yüksek kaliteli ortamlarda bulabiliyor ve manzaralarla da kendinizi kaybedebiliyorsunuz. Bu tarz yarış oyunlarından hoşlanıyorsanız elbette bu oyunu bir göz atabilir ve bir şans verebilirseniz. Oyunun şu anda elbette diğer birçok seri projeleri bulunuyor. Aynı zamanda o projelere ve oyunları da göz atabilir ve kendinizi bu yarış deneyiminde ön plana atabilirsiniz.
 
 

Steam hafta ortası indirimleri kapsamında bu oyunlar ön plana çıkan yapımlar arasında bulunuyor ve diğer günlerde daha farklı indirimlerle karşılaşmaya hazırlanıyoruz. Elbette bu liste içerisinde olmayan birçok oyun bulunuyor. Siz de hangi oyunların ucuz bir şekilde bizlere sunulduğunu yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. İlgi çekici bulduğunuz veya daha önce deneyimlediğiniz ve arkadaşlara tavsiye etmek istediğiniz yapımları da aynı şekilde aşağıdan dilediğiniz şekilde yorumlayabilirsiniz. Steam platformunda dolar kuru üzerinden oyunlar satın alındığından dolayı elbette bazı noktalarda bağımsız yapımlar oldukça pahalı bir şekilde karşımıza çıkabiliyor. Ancak bazı durumlarda ise yüksek bütçeli oyunlar normal bir fiyatlandırma ile beraber bizlere sunulabiliyor. Biz de burada bunlara yer vermeye çalışıyoruz.

Bu haberin bağlantısı
URL
Steam Valve Oyun Half Life Mağaza Store Portal Steam Haberleri
SILENT HILL: The Short Message PlayStation 5 Platformunda Ücretsiz Olarak Yayınlandı NBA Infinite ikonları Arasına All-Star Yıldız Karl-Anthony Towns Katıldı

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Steam
+ TAKİBE
AL
3 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız