Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Sony'nin Square Enix Tokyo ile ilgilendiği Bildiriliyor

 
 
Bu yılın başlarında Square Enix, Eidos Montreal ve Crystal Dynamics gibi Batılı stüdyolarını 300 milyon dolara Embracer Group'a sattı. Bunun ardından Sony'nin Square Enix'i satın almaya hazırlandığını bildiren söylentiler ortaya çıktı. Şimdi ise Eidos Montreal'in kurucusu Stephane D'Astous'tan yeni bir açıklama, Sony'nin hala Square Enix Tokyo'yu satın almakla ilgilendiğini gösteriyor.
 
Geçtiğimiz günlerde GamesIndustry biz'e konuşan D'Astous, hem Eidos Montreal hem de Crystal Dynamics'in sahip olduğu IP'lerin dikkat çekici olduğunu belirtti. Bu kadar IP'nin bulunmasına rağmen stüdyoların ve IP'lerin küçük bir miktara satılması konusundaki duygularını da dile getirdi.
 
Öte yandan D'Astous, uzun süredir devam eden söylentiler hakkında da konuştu ve şunları söyledi: "Evet, ben de çeşitli söylentiler duydum. Sony, Square Enix Tokyo ile gerçekten ilgileniyor gibi görünüyor. Ancak Tokyo dışında geri kalan stüdyolarla ilgilenmiyor.."
 
Tüm bu gelişmeler haricinde Sony, resmi olarak Square Enix satın alımıyla ilgili bir bildiride bulunmadı. Şu anda Sony'nin Square Enix ile halen ilgilendiği belirtiliyor.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak GlitchedOnline oyun geliştirme stüdyo firma sony
Ağustos ayının PlayStation Plus Essential Oyunları Sızıdırldı Wizards of the Coast, Yeni Stüdyo Açıyor

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Sony
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız