Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Gearbox, Aynı Anda 9 Büyük Çaplı Oyun Geliştiriyor

 
 
Borderlands geliştiricisi Gearbox, ana şirket Embracer Group'un son üç aylık kazanç raporuna göre aynı anda dokuz AAA (büyük çaplı) oyun üzerinde çalışıyor. Emcracer Group geçtiğimiz süreçte Square Enix'ten Tomb Raider, Deus Ex ve daha birçok IP ile birlikte üç stüdyo satın almıştı.
 
Raporda şu ifadeler yer alıyor: "Gearbox, iddialı büyüme misyonunu yerine getirmek için son hız çalışmalarına devam ediyor ve şu anda geliştirilmekte olan dokuz AAA oyunu bulunuyor."
 
Gearbox'ın hem geliştirme tarafı hem de yayın tarafı bulunuyor. Dokuz oyunun tamamının Gearbox Software ile geliştirilip geliştirilmeyeceği veya Gearbox Publishing tarafından yayınlanıp yayınlanmayacağı belirsiz. Rapor bu detaydan bahsetmiyor.
 
Embracer, Gearbox'ı Şubat 2021'de 1.3 milyar dolara satın almıştı. Bu alımın, stüdyonun daha fazla oyun geliştirmek ve Kuzey Amerika'daki yayıncılık işini büyütmek için yapıldığı belirtilmişti. Borderlands IP'si hala Gearbox'a ait ve stüdyo, franchise üzerinde yayıncı 2K Games ile çalışmaya devam ediyor. 
 
Öte yandan Gearbox'ın yayıncılık şirketi Blackbird Interactive ise Homeworld 3 oyununu yayınlayacak. 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Vgchartz Borderlands 2K Games Gearbox Software PS3 xbox360 PC
Söylenti: Electronic Arts Yeni Birleşmeye ve Satın Alıma Açık Korku Oyunu The Callisto Protocol için ilk Ekran Görüntüsü Yayınlandı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

2K

31.5.2022 20:17:06

0
Gearbox uzun süredir tek oyun üstünde çalışırken bile düzgün kaliteli bir ürün ortaya koyamıyordu. Aynı zamanda tabi oyunu yaparken söyledikleri yalanları da unutmamak lazım. Eğer satın alındıktan sonra yönetimde büyük değişiklikler olmadıysa kalite oyunlar beklemiyorum.

Orange20

31.5.2022 03:00:30

0
Alien Colonial Marines faciasına dönmesin de...

JaReD22

21.5.2022 15:07:51

+1
Aynı anda birden çok oyun yapılıyorsa o oyunlardan kalite beklememek lazım

alex59

21.5.2022 13:45:25

+1
Artık yeni bir Brothers in Arms gelsin.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Borderlands ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
9 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız