Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Final Fantasy 13'ün Skill Sistemi Belli Oldu

Crystallius System oyunda oldukça zamanımızı alacağa benziyor.
Final Fantasy serilerinin hikayesi, grafikleri ve sunumu gibi önemli özellikleri dışında önem teşkil eden bir şey varsa o da skill yani yetenek sistemidir.
 
Şimdiye kadar oyunun büyük bir kısmını geçirdiğimiz bu yetenek sisteminin çok güzel örneklerine şahit olduk. Final Fantasy 7'de Materia, Final Fantasy 8'de Guardian Force veya Final Fantasy X'te Sphere Grid sistemi Skill sisteminin en iyi örnekleri arasında yer alıyordu.
 
Nihayet Final Fantasy 13'teki sistemin adı da açıklandı. Crystallium System adlı skill sistemi ilk bakışta Final Fantasy X'teki Sphere Grid sistemini andırıyor.
 
Savaş anında düşmanlarınızı öldürdükçe Crytal Point (CP) kazanıyorsunuz ve bu puanlarla yeni yetenek ve özelliklerin kilidini açabiliyorsunuz. Her açtığınız özellik ile birlikte Crystallium Sisteminde yeni yolları da açmış oluyorsunuz. 
 
17 Aralıkta Japonya'da çıkacak olan oyun için ortaya çıkan bir diğer haber ise batı çıkışı ile alakalı. Son zamanlarda oyunun batı çıkışının Nisan ayında yapılacağına dair dedikodular dolaşıyor. Bakalım Japonya çıkışının ardından daha önce bahar aylarında batıya çıkacağı söylenen oyunun kesin çıkış tarihi ne zaman açıklanacak.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak square enix rpg final fantasy ps3 xbox 360 final fantasy 13
Yeni Prince of Persia Önümüzdeki Yıl Gelebilir Heavy Rain İçin En İyi Konsol PS3

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Final Fantasy XIII
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız