Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Eski Battlefield Yönetmeni: Büyük Bütçeli Yapımlar Yenilikçiliği Öldürüyor

Yenilikçi fikirle sunulan pek çok AAA yapım ise DLC paketleriyle linç ediliyor.
 
     Battlefield 3'ün baş tasarımcısı olarak görev almış olan David Goldfarb, oyun endüstrisinin nabzını tutan basın yayın organlarından Gameindustry.biz'e verdiği röportajda risk/ödül anlayışına inanan firmaların halen yatırımda bulunarak büyük bütçeli ve başarılı oyunlar sunmayı hedeflediklerini söylerken böyle bir risk için ayıracak bütçesi olmayan diğer yayıncı/yapımcıların mevcut başarılar üzerinden ilerlediklerini dile getirdi.
 
Tam haline buradan ulaşabileceğiniz röportaj yanı sıra Goldfarb'ın aynı sebeple geçtiğimiz yaz Payday yapımcısı Overkill Software'den ayrıldığını hatırlatalım.
 
AAA yapımların artık yenilikçilik kaldıramaz hale gelmesine değinen bir diğer stüdyo ise Avalanche Studios olmuş ve bu iş dalını sağlıksız, getirisi olmayan bir alan olarak tanımlamıştı. Hatta Metal Gear Solid yapımcısı Hideo Kojima bu konu hakkında fikirlerini dile getirirken büyük çaplı oyunlarda yenilikçilik ve özgünlük namına çok da özgür olamadıklarını belirtmişti.
 
Geçtiğimiz hafta başında Goldfarb, Stockholm'de 4 kişilik The Outsiders isimli stüdyosunu kurarak RPG türündeki ilk oyununun yapımına başladı.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak GameSpot Battlefield 3 DICE EA games PC PS3 Xbox 360 FPS Patrick Bach
JoyGame Yeni Oyunu Magic Cat Story'i Duyurdu Valve, Çok Gizli Bir Konunun Sunumuyla EGX Rezzed'e Katılıyor!
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

einhander

11.4.2015 03:09:45

0
adam haklı

Mehmet_Tek

23.2.2015 14:11:18

+1
Şimdi mi gelmiş aklı başına, sen yıllarca bu tarz oyunları besle, büyüt cebini doldur ondan sonra başka şirkete geçince "aaa yapımlar oyunculuğu öldürüyor" e günaydın bi zahmet.

MustafaSengonul

23.2.2015 13:49:19

+1
DLC olayı için de iki kelam etseydi keşke.. önceden çalıştığı şirket tam sürüm adı altında %25 oyun verip, geri kalan %75'i DLC ile satıyordu.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Battlefield 3
+ TAKİBE
AL
510 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız