Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

2023'te Çıkış Yapacak Büyük Çaplı PS5 Oyunları

 
İçerisinde bulunduğumuz 2022 yılı oyun sektörü için sakin bir yıl olabilir. Ancak 2023'te bizlere çok fazla oyun sunulacak. Hem konsollara hem de diğer platformlara çıkış yapacak bu oyunlar arasında büyük yapımlar yer alıyor. 2023'te PS5 konsollarına çıkış yapacak hem birinci taraf hem de üçüncü taraf oyunlar arasında Resident Evil 4, Star Wars Jedi: Survivor'a Marvel's Spider-Man 2'den Final Fantasy XVI ve daha fazlası bulunuyor.
 
İşte 2023'te PS5'e gelecek büyük çaplı video oyunları:
 
- Dead Space
 
 
Yayıncı Electronic Arts ve geliştirici Motive, Dead Space yeniden yapımının 2023'ün başlarında PlayStation 5, Xbox Series ve PC için çıkış yapacağını duyurdu. Motive ayrıca ses efektleri ve atmosfer dahil olmak üzere Remake hakkında çeşitli videolar yayınladı.
 
Dead Space kıdemli yapımcısı Phillippe Ducharme bir basın açıklamasında oyun hakkında şunları söyledi: "Bu yeniden yapım, franchise'ın gerçek hayranları olduğumuz ve ona hak ettiği değeri göstermek istediğimiz için geliyor. Motive ekibi olarak bunu yapmak çok heyecan verici. Bu geliştirme sürecinde oyuncuların tepkilerini görmek de aynı derecede heyecan vericiydi.
 
Şu anda büyük ilerleme kaydediyoruz ve oyunun önümüzdeki yılın Ocak ayında çıkacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Hem eski hem de yeni oyuncular, remake ile orijinal Dead Space deneyimini çok daha iyi yaşayacak."
 
Bilim kurgu klasiği hayatta kalma korku oyunu Dead Space, sıfırdan geliştirilerek yeniden yapım olarak geri dönecek. Dead Space, yeni nesil konsollar ve PC için özel olarak geliştiriliyor. Ayrıca Frostbite motorunu kullanıyor. Oyun ek olarak çarpıcı görselleri, ses ve kontrolleri bünyesinde barındıracak. Böylece oyunculara eşsiz bir deneyim sunacak.
 
Dead Space içerisinde yer alan üst düzey yapımcı Phillippe Ducharme, Remake hakkında şu sözleri de ekledi: ''Dead Space 12 yıl önce piyasaya sürüldüğünde hayatta kalma korku türü üzerinde büyük bir etki yaptı ve olumlu geri dönüşler alındı. Şimdi ise bu tutkuyu devam ettirmek ve orijinal yapımı yeni nesil konsollara getirme fırsatı, ekipteki herkesi heyecanlandırdı.''  
 
Remake, orijinal oyundan daha karanlık bir yapıya sahip olacak. Bu durum kullandığı yeni aydınlatma sisteminden kaynaklanıyor. Bunun yanı sıra Dead Space Remake, Frostbite Engine'i kullanacak.  
 
Dead Space'in yeniden yapım sürümü 27 Ocak 2023'te PlayStation 5, Xbox Series ve PC için çıkış yapacak.
 
- Resident Evil 4
 
 
Capcom, PlayStation 5, Xbox Series ve PC için Resident Evil 4'ün yeniden yapım sürümünü bu yıl içinde duyurdu. Remake, 24 Mart 2023'te piyasaya sürülecek. PlayStation VR2 sürümü de geliştirme aşamasında.
 
Resident Evil 4 Remake, 2005 yılında piyasaya sürülen orijinal Resident Evil 4'ün yeniden yapımı. 2023 için yeniden uyanan Resident Evil 4, geliştirilmiş oyun deneyimini, yeniden tasarlanmış bir hikayeyi, canlı ve ayrıntılı grafikleri oyunculara sunacak. Remake sürüm, Capcom'un tescilli RE Motorunu kullanacak ve orijinal oyun özünü koruyacak.
 
Raccoon Şehri olayından kurtulanlardan biri ve eski bir Raccoon Şehri polisi olan Leon S. Kennedy, Racoon'da yaptıkları öğrenilince Amerikan Gizli Servisi'ne atanır. Leon gizemli bir tarikat tarafından kaçırılan ve başkanın kızı olan Ashley Graham'ı kurtarmaya gönderilir. Leon İspanya'da ki köye gönderildiğinde, orada hayatlarını Ashley'i kaçıran tarikata; Los Illuminados'a veren köylü sürüsüyle çarpışır.
 
- Diablo IV
 
 
Blzizard Entertainment tarafından oyunculara sunulacak Diablo IV, 2023 yılında PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak. Tüm platformlarda çapraz oynama ve çapraz ilerleme desteği yer alacak. Oyunun beşinci ve son sınıfı olan Necromancer da oyunda bulunacak.
 
Blizzard Entertainment başkanı Mike Ybarra oyun hakkında şunları söyledi: "Gelecek yıl Cehennemin kapılarını oyunculara açmak için sabırsızlanıyoruz. Diablo IV'ün arkasındaki yetenekli ekip, yaptıkları her şeyde oynanabilirliği ilk sıraya koyuyor. Bunun yanı sıra şimdiye kadarki en büyük ve en iddialı seri oyununu sizlere sunmaya hazırlanıyor."
 
Oyunun açıklaması 
 
Diablo IV, Diablo III'teki olaylardan uzun yıllar sonra; hem High Heavens hem de Burning Hells'in eylemlerinin milyonlarca insanın canına mal olmasının ardından gerçekleşiyor. Oluşan güç boşluğuyla birlikte efsanevi bir isim yeniden ortaya çıkıyor.
 
Diablo IV, türe şekil veren ve ARPG oyuncularının yıllardır severek oynadığı serinin en yeni oyunu. Şeytani yeni özellikler, zorlu görevler ve mutlak bir karanlığa dönüş çalışmalarımızın temelini oluşturuyor. Pusuda bekleyen dehşete göz at.
 
Oyundan haberler
 
Diablo IV Geliştiricileri: Oyun Kesinlikle Pay to Win Olmayacak
 
Blizzard web sitesindeki yeni bir üç aylık güncellemede oyun yönetmeni Joe Shely, oyunun canlı servis özelliklerini, özellikle de oyuncuların her sezon yeni bir karakterle sıfırdan başladığı Seasons modunu tanıttı.
 
Shely, “Oyuncular yeni sezonda oynamak için yeni bir karakter yaratacak ve diğer oyuncularla birlikte seviye atlarken sezonluk ödülleri ve içerikleri elde edecek” ifadelerini kullandı.
 
Diğer bir yönetmeni Joe Piepiora ise "Oyuncular sezon boyunca görevleri tamamlayarak daha fazla ödül kazanabilecek. Battle pass tarzı bir ilerlemeye sahip Sezon Bileti ise oyunculara birçok avantaj sağlayacak.
 
Sezon Bileti'nde hem ücretsiz ödüller (kozmetik, premium para birimi ve oyun güçlendirmeleri) hem de ücretli ödüller (yalnızca kozmetik ve premium para birimi) yer alacak."
 
Piepiora'nın belirttiğine göre premium para birimi, oyun içi mağazada harcanacak ve yalnızca kozmetik ürünler satın almak için kullanılabilecek. Yani Sezon biletinin ücretli sürümü oyunculara oyun güçlendirmeleri değil yalnızca kozmetik öğeler sunacak.
 
Diablo IV'ün Ana Hikaye Modu Yaklaşık 35 Saat Sürecek
 
Blzizard Entertainment tarafından geliştirilen aksiyon rol yapma oyunu Diablo IV'ün ana hikaye modunun yaklaşık 35 saat süreceği doğrulandı.
 
Diablo IV hakkında daha fazla ayrıntı paylaşan oyun direktörü Joe Shely şunları söyledi:
 
"Diablo 4'ün tamamlanması yaklaşık 35 saat sürecek.  Bu oyunda oyuncular duygusal olarak hikaye ve karakterlerle bir bağ kuracak. Diablo 4''ün ana hikaye modu için gerçekten çok çalıştık ve bu çalışmamız ile gurur duyuyorum."
 
Diablo serisinin genel müdürü Rod Fergusson da oyunun hikaye modu hakkında şunları belirtti:
 
"Oyundaki hikaye doğrusal değil. Bu yüzden hikayeyi nasıl şekillendireceğinizi siz seçeceksiniz. Burada bir açık dünyadasınız. Yapmak ve keşfetmek istediğiniz şeylere siz karar vereceksiniz. İsterseniz doğrudan hikayeye devam edebilir ya da zindanlara doğru bir keşif yapabilirsiniz.
 
Diablo IV Oyuncuların Benzersiz Karakterler Oluşturmasına izin Verecek
 
Blizzard, karakter ve canavar tasarımlarına odaklanan, Diablo IV'ün gelişimiyle ilgili ikinci üç aylık güncellemesini yayınladı. Yeni ortaya çıkan notlarda belirtilene göre oyuncular karakterlerinin özelleştirilmesi üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak. Klasik temele sadık kalınacak ancak benzersiz karakterlerin yaratılmasına olanak sağlayacak. Yaratıklar da bir hayli ürkütücü olacak.
 
Karakter tasarımlarıyla ilgili olarak resmi blog gönderisinde: ''Karakter sanatı, Diablo'nun iki temel öğesini kapsadığı için eşit derecede önemlidir: Sınıflar ve Canavarlar. Sınıfların görünümü ve hissi her zaman Diablo'nun gizli bileşenlerinden biri olmuştur. Her sınıf kolaylıkla tanınabilen güçlü ve benzersiz bir özelliklere sahiptir. Diablo IV, oyunculara bir Diablo oyununda her zamankinden daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunmayı hedefliyor.'' ifadeleri yer alıyor.
 
- Marvel’s Spider-Man 2
 
 
Yayıncı Sony Interactive Entertainment ve geliştirici Insomniac Games ilk oyunun devamı Marvel’s Spider-Man 2 üzerinde çalışıyor. Marvel's Spider-Man 2', PlayStation 5 için geliştiriliyor ve 2023'te piyasaya çıkması planlanıyor.
 
Oyun hakkında ekip şunları söylüyor:
 
Marvel's Spider-Man 2, hem Peter Parker hem de Miles Morales'in şimdiye kadarki en destansı tek oyunculu oyunu olacak. Oyun, 2023'te yalnızca PlayStation 5 konsollarına gelecek. Bu yapımı, sizlere sunmak için çok heyecanlıyız.
 
Tıpkı önceki Spider-Man oyunlarımızda olduğu gibi amacımız, sadece harika bir Süper Kahraman hikayesi anlatmak değil, aynı zamanda maskenin arkasındaki insanların yürek burkan ve mizah dolu hikayesini sizlere hissettirmektir.
 
- Street Fighter 6
 
 
Capcom tarafından geliştirilen Street Fighter 6, 2023 yılında PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series ve PC için Steam üzerinden çıkış yapacak.
 
Street Fighter 6, 2023 yılında dünya çapında piyasaya sürülüyor. 6. oyun, 35 yıl önce çıkış yapan ve o zaman bu yana 47 milyondan fazla satmış olan Street Fighter serisinin devamını temsil ediyor. Capcom'un tescilli RE Motoru tarafından desteklenen Street Fighter 6, Fighting Ground, World Tour ve Battle Hub dahil olmak üzere üç farklı oyun modunu bünyesinde barındırıyor. Oyun, yeni oyun sistemlerini ve geliştirilmiş görselleri içeriyor.
 
Street Fighter 6, önceki oyunların temel modlarını (Arcade Modu, çevrimiçi maçlar, Eğitim Modu, yerel savaşlar ve daha fazlası) Fighting Ground deneyimiyle birleştiriyor. Ryu ve Chun-Li gibi ikonik Savaşçıları bünyesinde barındırıyor.
 
- Suicide Squad: Kill The Justice League
 
 
Yayıncı Warner Bros. Games ve geliştirici Rocksteady Studios, Suicide Squad: Kill the Justice League, 2023'te çıkış yapacak üçüncü taraf PS5 oyunları arasında yer alıyor. Oyun en son 2022 yılından 2023 baharına ertelenmişti.
 
Rocksteady Studios Kreatif Direktörü ve kurucu ortağı Sefton Hill erteleme hakkında bir Tweet'te şöyle dedi: "Suicide Squad: Kill The Justice League'i 2023 baharına ertelemek için zor bir karar aldık. Gecikmenin sinir bozucu ve katlanılamaz olduğunu biliyorum. Ancak erteleme kararını almasaydık size en iyi oyun deneyimini sunamayacaktık. Kaosu Metropolis'e getirmek ve görmek için sabırsızlanıyorum. Sabrınız için teşekkürler."
 
Eleştirmenlerce beğenilen Batman: Arkham serisinin yaratıcısı Rocksteady Studios tarafından geliştirilmekte olan ve türe meydan okuyan aksiyon-macera üçüncü şahıs nişancı oyunu Suicide Squad: Kill the Justice League'e katılın. Bu oyun, benzersiz bir deneyim sunmak için stüdyonun imza niteliğindeki karakter tasarımlarını ve hikayeyi birleştiriyor.
 
Rocksteady Studios'un imzası karakter odaklı hikaye oynanışını TPS aksiyonla birleştiren Suicide Squad: Kill the Justice League'de DC evreninin en tehlikeli karakterleri önemli bir görev için bir araya geliyor: Justice League'i öldürmek.
 
Suicide Squad: Kill the Justice League, Arkham evreninin devamı. Açık dünyada Metropolis'te geçecek oyun Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang ve King Shark olmak üzere dört oynanabilir karakterin kontrolünü oyuncuya sunacak.
 
Kahraman olma. Suicide Squad: Kill the Justice League'e girin, meydan okuyan, aksiyon-macera türündeki üçüncü şahıs nişancı oyununa adım atın. Bu oyun, eleştirmenlerce beğenilen Batman: Arkham serisinin yaratıcıları Rocksteady Studios tarafından geliştiriliyor.
 
Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang ve King Shark'ın bulunduğu bu yapımda bu dört karakter gönülsüzce Dünyanın En Büyük DC Süper Kahramanları Adalet Ligi'ni devirme görevine girişir. Amanda Waller'ın meşhur Task Force X'inin (diğer adıyla İntihar Timi) kökenlerini keşfedin.
 
Geniş bir açık dünya şehri Metropolis'te geçen orijinal bir hikayeye sahip Suicide Squad: Kill the Justice League, dört DC Süper Kötü karakterini sizlere sunuyor. Her karakterin, Metropolis'in dinamik açık dünyasını özgürce keşfetmek için gelişmiş yetenekleri bulunuyor.
Bunun yanı sıra kendi benzersiz hareket kabiliyetleri ve özelleştirilecek çeşitli silahlar ve ustalaşacak becerileri yer alıyor. Oyuncular, ister tek oyunculu olarak kendi başlarına oynayabilir, isterse çok oyunculu co-op modunda arkadaşlarıyla takım oluşturarak deneyimlerini zenginleştirebilir.
 
Suicide Squad: Kill The Justice League, Metropolis'in açık dünyasında geçen bir aksiyon-macera video oyunudur. Oyun dört oynanabilir karakter içeriyor. Tek kişilik oynandığında, oyuncu istediği zaman karakterler arasında geçiş yapabiliyor.
 
- Final Fantasy XVI
 
 
Square Enix tarafından yayınlanacak olan Final Fantasy XVI, 2023 yazında PlayStation 5 konsollarına geliyor.
 
Final Fantasy XVI, Square Enix tarafından oyunculara sunulacak olan bir aksiyon rol yapma oyunudur. Serinin ana oyunlarından biri olacak bu yapım Final Fantasy serisinin on altıncı oyunu olarak karşımıza çıkıyor ve 2023'te PlayStation 5 için piyasaya sürülmesi planlanıyor.
 
Oyun, yayılan bir hastalık nedeniyle çatışmanın eşiğinde kalan altı fraksiyonun bulunduğu bir kıta olan Valisthea ülkesinde geçiyor. Final Fantasy XVI, Naoki Yoshida, Hiroshi Takai ve Kazutoyo Maehiro ile beraber geliştiriliyor.
 
Oyundan haberler
 
Final Fantasy XVI Amerikan Yerine İngiliz İngilizcesine Sahip Olacak
 
Square Enix'in rol yapma aksiyon macera oyun serisi Final Fantasy'nin yeni oyunu XVI hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yakın zamanda yapılan bir röportajda yapımcı Naoki Yoshida oyunun Orta Çağ Avrupası dönemine sadık kalacağını ve Amerikan yerine İngiliz İngilizcesinin kullanılacağını belirtti.
 
Yoshida, Orta Çağ Avrupa'sına en uygun dilin İngiliz İngilizcesinin olacağını söyledi. Ek olarak şunları belirtti: "Final Fantasy XVI'da hareket yakalama ve seslendirme Avrupalı oyuncular tarafından yapılıyor. Ancak oyunu biz Japonlar tasarladığımız için önce senaryoyu Japonca yazdık. Daha sonra İngilizce'ye çevirdik.
 
Oyunun seslendirmesi Avrupalı oyuncular tarafından yapıldığı için Amerikan aksanı eklememeye özen gösterdik. Dil konusunda tutarsızlığın yaşanmaması ve Ortaçağ Avrupası'nı daha iyi yansıtmak için İngiliz İngilizcesi'ni kullanmaya karar verdik."
 
Final Fantasy XVI, şu anda Square Enix'in tek Final Fantasy projesi değil. Şirket kısa süre önce Final Fantasy VII Remake'in bir parçası olarak hem Final Fantasy VII Rebirth üzerinde hem de Zack Fair'in yer aldığı sevilen PSP oyununun yeniden yapımı olan Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion üzerinde çalışıyor.
 
Naoki Yoshida: Final Fantasy 16 Deneyimsiz Oyuncuların Elinden Tutacak
 
Rol yapma aksiyon oyunu serisi Final Fantasy 16'nın yapımcısı Naoki Yoshida oyun hakkında çeşitli açıklamalar yaptı. Geliştirilen bu oyunun deneyimsiz oyuncuları da elinden tutacağını belirtti.
 
Famitsu ile yaptığı röportajda Yoshida, önceki Final Fantasy oyunlarında yer alan geleneksel savaş sisteminin değişeceğini belirtti. Bunun yerine Kingdom Hearts oyununa benzer aksiyon tabanlı bir savaş sistemine geçiş yapılacağını söyledi.
 
Yoshida, her Final Fantasy hayranının aksiyon oyunlarını iyi oynayamayacağını da kabul etti. Bu nedenle oyunun iki modu olacağını belirtti.: Aksiyon odaklı mod ve Hikaye odaklı mod. Bunun yanı sıra Yoshida Hikaye odaklı modda aksiyon tarafında iyi olmayan oyuncuların da zevk alacağını söyledi.
 
Hikaye modu sadece dövüş zorluğunu azaltmayacak aynı zamanda oyunculara mücadeleyi kolaylaştırmak adına çeşitli erişilebilirlik özellikleri ve donanabilecek bir dizi eşya sunacak. İki modun da hikaye içeriği aynı olacak. Ek olarak hikaye modu kolay değil standart bir zorluğa sahip olacak.
 
- Final Fantasy VII Rebirth
 
 
Square Enix, tarafından oyunculara sunulacak olan aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII Rebirth, PlayStation 5 konsollarına geliyor. Final Fantasy VII Remake projesi kapsamında yer alan bu ikinci oyun 2023 kışında çıkış yapacak.
 
Square Enix, Final Fantasy VII Remake projesinin üç oyundan oluşacağını da doğruladı. İlk oyun Final Fantasy VII Remake, ikinci oyun Final Fantasy Rebirth, üçüncü ve son oyun ise yakında açıklanacak.
 
Final Fantasy VII Rebirth, rol yapma türüne yeni bir bakış getiren ve hikayesini üç farklı oyunda anlatan Final Fantasy VII Remake serisinin ikinci bölümü. Final Fantasy VII Remake çıkışından bu yana dünya çapında beş milyondan fazla satarak hem oyuncular hem de eleştirmenler tarafından beğenildi. Final Fantasy VII Rebirth'ün ise önümüzdeki kış PlayStation 5 için çıkması planlanıyor.
 
Final Fantasy 7 Rebirth oyununun Final Fantasy 7 Remake ile aynı oynanış özelliklerini sunacağı bekleniyor. Yüksek kaliteli hızlı aksiyon odaklı savaşlar bu oyunda ön planda olacak.
 
- Exoprimal
 
 
Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan dinozor temalı aksiyon nişancı oyunu Exoprimal, 2023 yılında PS5 konsollarına gelecek olan yapımlardan biri.
 
Yıl 2040 ve gezegen büyük bir krizin eşiğinde. Dinozorlar ortaya çıkıyor ve dünyanın dört bir yanındaki şehirlere atık bırakıyor. Tarihin en ölümcül yaratıkları tarafından tehdit edilen dünya, yardım için güçlü Aibius Corporation'a ve onun devrim niteliğindeki teknolojisine sırt dayıyor.
 
Şirketin yeni nesil yapay zekası Leviathan, dinozor salgınlarının nerede olacağını tahmin edebilir ve bölgeye Exofighter'lar yerleştirebilir. Exosuits olarak bilinen son teknoloji mekanize savaş zırhıyla donanmış bu savaşçılar, insanlığın son umudunu temsil ediyor.
 
Exoprimal, co-op tabanlı çok oyunculu deneyime öncülük ediyor. Oyunun ana modu Dino Survival'da takımlar, beşe beş olarak mücadele ediyor. Maçta diğer takımlardan önce görevleri tamamlamak için yarışıyorsunuz.
 
Exoprimal, insanlığın en son exosuit teknolojisini tarihin en vahşi canavarları olan dinozorlarla karşı karşıya getiren çevrimiçi, takım tabanlı bir aksiyon oyunudur. Exosuitler farklı rollere göre gruplandırılmıştır ve oyuncular bu exosuitleri çevrimiçi ortamda tehlikeli dinozor sürülerine karşı durmak için kullanacaklar.
 
Ana oyun modu olan Dino Survival'da beş oyuncudan oluşan iki takım PvE ve PvP görevlerini yapabiliyor. Oyuncular, en son dinozor bölgesine doğru yol alacak ve görevleri tamamlamak için Leviathan'ın rehberliğini takip edecek. Görevi ilk tamamlayan takım galip gelecek.
 
Oyuncular ister doğrudan diğer takıma katılsın, isterse ortak bir düşmana karşı birlikte savaşsın, amaç hedefleri mümkün olduğunca çabuk gerçekleştirmek. Görevler, oyuncu becerisine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir, yani her deneyim aynı şekilde olmayacak.
 
- Pragmata
 
 
Pragmata, Devil May Cry, Resident Evil ve Monster Hunter gibi popüler serilerin geliştiricisi olan Capcom'un yeni oyunu. Oyun hakkında fazla bir şey bilmesek de şu anda geliştirilme aşamasında olduğu ve 2023 yılında çıkış yapacağını biliyoruz.
 
Haziran 2020'de Pragmata için bir tanıtım fragmanı yayınlandı ancak neler olup bittiğine dair bilgi edinmekten çok, aklımıza daha fazla soru takıldı. Açık olan şey, Pragmata'nın bir tür bilim kurgu macera oyunu olacağı.
 
Bilindiği kadarıyla bilim kurgu macera oyunu küçük bir kız ve astronot kıyafeti giymiş bir kişi etrafında dönüyor. Gösterilen küçük kız çocuk, uzayda nefes alabildiği ve gözleriyle garip şeyler yaptığı için insan gibi görünmüyor. Bildiğimiz kadarıyla dünya çökmüş gibi görünüyor ve gökyüzünü kaplayan bir tür teknoloji var.
 
- Wo Long: Fallen Dynasty
 
 
Yayıncı Koei Tecmo ve geliştirici Team NINJA, aksiyon rol yapma macera oyunu Wo Long: Fallen Dynasty, 2023'ün başlarında geliyor. Wo Long: Fallen Dynasty, Bloodborne'un yapımcısı Masaaki Yamagiwa ve Nioh'un yapımcısı Fumihiko Yasuda'dan yeni soluklu bir fantezi aksiyon oyunu. Wo Long: Fallen Dynasty, hayatta kalmak için savaşan isimsiz bir askerin dramatik ve aksiyon dolu hikayesini konu alıyor.
 
Şeytanlar Üç Krallık'a musallat olur. Oyuncular, Çin dövüş sanatlarına dayalı kılıç hareketlerini kullanarak ölümcül yaratıklarla ve düşman askerleriyle savaşır. Kaotik Üç Krallık döneminde geçen karanlık fantezi hikaye aksiyon oyunu.
 
Nioh'un geliştiricileri Team NINJA'dan yeni bir karanlık fantezi oyunu. MS 184, Han Hanedanlığı, Çin. Bölge kaos ve yıkımın eşiğinde. Uzun yıllardır zenginleşen imparatorluk hanedanı şimdi çökmek üzere.
 
Wo Long: Fallen Dynasty, iblislerin Üç Krallık'a musallat olduğu Geç Han Hanedanlık dönemini konu alıyor. Bu oyun, karanlık bir fantezi dünyasında hayatta kalmak için savaşan isimsiz bir milis askerinin dramatik ve aksiyon dolu bir hikayesini anlatıyor. Oyuncular, Çin dövüş sanatlarına dayalı kılıç üzerinde ustalaşarak ölümcül yaratıklarla ve düşman askerleriyle savaşır ve gerçek gücünü uyandırır.
 
Karanlığın derinliklerinden bir ejderha yükseliyor. Kaotik Üç Krallık döneminde geçen karanlık fantezi, bir milis askerinin iblislerle dolu hayatını anlatıyor. Han Hanedanlığı döneminde zorlu hayatta kalma mücadelesini kazanabilecek misin? Üç Krallık'a daha önce hiç olmadığı kadar kaos hakim.
 
Morali artırmak ve içinizdeki gücü uyandırmak için ölümcül düşmanları alt edin. Beş seviyeye dayalı savaş stilleri de dahil olmak üzere benzersiz yeni stratejilerle zorlukların üstesinden gelin.
Savaşın gidişatını bir anda değiştirebilecek acımasız saldırılarla tanınan Çin dövüş sanatlarının kılıç ustaları, saldırı ve savunma hareketleri arasında geçiş yaparken bir yandan da hızlarını kullanırlar. Bir dizi yoğun ve kanlı savaşta rakiplerinizi alt edin ve gerçek bir kılıç ustası olmak için gereken hassasiyeti ve beceriyi gösterin.
 
Wo Long: Fallen Dynasty, 2023'ün başlarında PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve Steam ve Microsoft Store üzerinden PC için çıkış yapacak. Ayrıca Xbox Game Pass platformunda da yer alacak.
 
- Star Wars Jedi: Survivor
 
 
Yayıncı Electronic Arts ve geliştirici Respawn Entertainment tarafından oyunculara sunulacak olan Star Wars Jedi: Fallen Order'ın devamı niteliğinde olan Star Wars Jedi: Survivor, 2023'te PS5 konsollarına geliyor.
 
Star Wars Jedi: Survivor, Jedi Cal Kestis'in yolculuğunu anlatan ve sevilen Star Wars aksiyon-macera serisinin bir sonraki oyunu. Stig Asmussen liderliğindeki Respawn tarafından geliştirilen Star Wars Jedi: Survivor, serinin ilk oyununda yer alan hikayeyi, dövüş sistemini ve karakterlerini genişletecek. Oyunculara daha derin ve daha kapsamlı bir Star Wars deneyimi sunacak.
 
Star Wars Jedi: Survivor, Jedi: Fallen Order olaylarından beş yıl sonrasını konu alacak. Cal, galakside kalan son Jedi'lardan biri olmanın ne kadar zor olduğunu daha da derinden hissedecek. Çıktığı bu macera sırasında bir dizi benzersiz ve ilginç karakterle tanışacak ve onlarla ittifak kuracak. Jedi: Survivor, serinin dinamik dövüş sistemini yenilikçi teknolojilerle genişletecek. Cal, hayatta kalabilmek için yeni beceriler öğrenecek ve kendini daha daha geliştirecek.
 
- Layers of Fears
 
 
Bloober Team tarafından geliştirilen Layers of Fear, oyuncuyu sürekli olarak baskı altında tutan sanrısal bir korku-gerilim oyunu. Sizleri deli bir ressamın zihninin derinliklerine davet eden oyunda, sürekli olarak değişen bir evin içerisinde ressamın delirme nedenini keşfetmeye çalışıyorsunuz.
 
Geçtiğimiz yüzyıllara ait başyapıt olarak kabul edilen tablolardan ve 19. yüzyılın mimarisinden esinlenen Layers of Fear, isminden de anlaşılabileceği üzere size korku ve dehşeti katman katman sunuyor ve ressamın büyük emek harcadığı başyapıtı bitirmenize imkan tanıyor.
 
Layers of Fears, geren bir ortama sahip keşif ve sürükleyici hikaye anlatımına odaklanan birinci şahıs korku hikayesi. Şaşırtıcı hikaye ve oyun yönü ile Layers of Fear, Layers of Fear 2 temelleri üzerine inşa edilmiş yeni bir oyun.
 
Unreal Engine 5 teknolojisi ile geliştirilen bu oyun,Ray Tracing, HDR efekti ve 4K çözünürlüğü destekleyecek bunun yanı sıra en sürükleyici korku deneyimini sunmak için Lumen sistemini kullanacak.
 
Layers of Fears, takıntılarının esiri olmuş sanatçıların hikayelerini keşfetmenize olanak tanıyacak. Eksiksiz ve aynı zamanda tahmin edilemez bir yapı sunacak. Kapsamlı hikaye anlatımıyla sizlere bir ışık tutacak ve genişletilmiş olay örgüsü sayesinde enfes bir korku deneyimini bünyesinde barındıracak.
 
- Şaşırtıcı ve yeni bir hikaye kısmı. Yeni içeriklerle beraber Layers of Fear, Layers of Fear 2 temelleri üzerine inşa edildi 
- Geren keşif ortamı ve sürükleyici hikaye anlatımına odaklanan birinci şahıs psikolojik korku oyunu
- Unreal Engine 5 teknolojisi ile geliştiriliyor: Ray Tracing, HDR ve 4K çözünürlüğü destekliyor
 
- Alan Wake II
 
 
Alan Wake 2, karanlık atmosfere sahip psikolojik bir hikayeye dayalı hayatta kalma korku oyunu. Remedy Entertainment'ın ödüllü 2010 psikolojik gerilim oyunu Alan Wake ve 2021'deki Alan Wake Remastered'ın uzun zamandır beklenen devam projesi.
 
Alan Wake 2023 yılında geliyor.
 
- Minecraft Legends
 
 
Yayıncı Xbox Game Studios ve geliştiriciler Mojang Studios ve Blackbird Interactive tarafından oyunculara sunulacak olan strateji aksiyon macera oyunu Minecraft Legends, 2023 yılında yayınlanacak.
 
Yeni bir aksiyon strateji oyunu olan Minecraft Legends'ın gizemlerini keşfedin. Yıkımın eşiğindeki zengin kaynaklar ve yemyeşil biyomlardan oluşan güzel bir ülkeyi keşfedin. İsitlacı domuzlar geldi! Müttefiklerinize destek olmak ve Overworld'ü kurtarmak için stratejik savaşlarda onlara liderlik edin.
 
Savunmanızı inşa etmek ve domuz istilasını durdurmak için zengin kaynaklarla dolu efsanevi bir ülkeyi keşfedin.
 
Öne çıkan özellikler
 
- Gizemleri Keşfedin
- Dinamik Dünya
- Destansı Savaşlar
- PvP
 
Gizemleri Keşfedin
 
Bu yeni aksiyon strateji oyununda Minecraft Evrenini heyecan verici bir şekilde deneyimlerken Minecraft Legends'ın hikayesini öğrenin. Bir yandan da tanıdık Minecraft dünyasını keşfedin.
 
Dinamik Dünya
 
Hem tanıdık hem de gizemli yüzler burada. Çeşitli yaşamlar, yemyeşil biyomlar ve savunmanızı arttıracak inşa öğeleri... domuz istilasına son vermek için gereken zengin kaynaklarla dolu güzel bir ülkeyi keşfedin.
 
Epik Savaşlar
 
Değerli ittifaklar kurmak için arkadaşlarınızı çağırın ve evlerini korumak için stratejik savaşlarda onlara liderlik edin. Nether'ın yolsuzlukları Overworld'ü yutmadan önce domuz yavrularıyla savaşın.
 
PvP
 
Köyünüzü savunurken ve müttefiklerinizi düşmanları yenmek için yönetirken heyecan verici savaşlarda arkadaşlarınıza meydan okuyun veya onlarla takım kurun.
 
Minecraft Legends, Overworld'ün aç domuzların istilasına karşı birleşme hikayesini anlatan yepyeni bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Efsaneye göre Overworld'ün çetelerini bir araya getirebilir ve evlerini savunmalarına yardımcı olabilirsiniz. Katılacağınız olaylar ne gerçek ne de kurgu; onlar sadece köylüden köylüye (nesilden nesile) aktarılan bir masalın parçası. Overworld'ü kurtarmak için bayrağını kaldıran büyük kahramanın hiçbir kaydı veya kanıtı yok - geriye kalan tek şey güçlü bir efsane.
 
Minecraft Legends, benzersiz bir aksiyon strateji oyunudur. Özünde strateji unsurları yer alıyor ancak temel mekanik, aksiyon oyunlarının sürükleyiciliğinden ilham alıyor. Tanıdık ama birçok yönden yeni Overworld'ü üçüncü şahıs bakış açısıyla keşfedeceksiniz. Barış içinde yaşayan yerleşim bölelerini savunacak ve Nether yolsuzluklarının yayılmasını durdurmak için domuz sürüleriyle savaşacaksınız. Liderlik ettiğiniz her savaşın merkezinde, müttefiklerinizin yanında savaşırken onlara yön vereceksiniz.
 
Ekipten mesaj
 
"Legends henüz bir fikirken, mevcut iki oyunumuz Minecraft ve Minecraft Dungeons ile ellerimizin zaten oldukça dolu olduğunu biliyorduk. Minecraft Legends'ın gerçekten parlamaya ihtiyacı vardı ve oyunu hayata geçirmek için bizimle birlikte çalışan Vancouver merkezli bir stüdyo olan Blackbird Interactive (BBI) ile ortak olmaya karar verdik.  
 
BBI, özellikle strateji türünde zengin bir oyun tasarımı deneyimine ve Minecraft Legends üzerinde çalışan özel bir geliştirme ekibine sahip. BBI'ın güçlerini bizimle birleştirmesi, oyunun benzersiz olmasını olanak sağladı. BBI'daki yetenekli ekiplerle yaptığımız işbirliğinden heyecan duyuyoruz ve bir Minecraft strateji oyununun eğlencesini yaşamanız için sabırsızlanıyoruz.  
 
Minecraft Legends'ın oyunculara sunacağı yeni maceralar için inanılmaz heyecanlıyız ve umarız siz de öylesinizdir. "
 
- Test Drive Unlimited: Solar Crown
 
 
Yayıncı Nacon ve geliştirici KT Racing tarafından oyunculara sunulacak olan yarış oyunu Test Drive Unlimited: Solar Crown, 2023 yılında geliyor. Test Drive Unlimited Solar Crown, yarış ve sürüş deneyimini üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. KT Racing, TDU1 (Test Drive Unlimited) ve TDU2'nin efsanevi oyun geliştiricisi Alain Jarniou, güçlü bir sürüş simülasyonunu oyunculara sunmaya hazırlanıyor. Oyun, geniş, canlı ve gerçek bir dünyayı ayağınıza getiriyor.
 
Başka hiçbir şeye benzemeyen bir sürüş ve yaşam tarzı deneyimi. Yepyeni Test Drive Unlimited, ilk oyunlardan gelen DNA'yı koruyor ve onu modern teknolojilere aktarıyor. İstediğiniz gibi ilerleme özgürlüğüne sahipsiniz. Bunun yanı sıra klasik açık şampiyona konsepti de geri dönüyor. En iyi hayatı sen yaşa. Güneş batana kadar ve hatta sonrasında arkadaşlarınızla yarışın, gezin ve takılın.
 
Şimdiye kadar onaylanan markalar Ferrari, Lamborghini, Porsche, Koenigsegg, Apollo, Dodge ve Bugatti olduğundan, onları sürme ayrıcalığına sahip olmak için gerçekten çok çalışmanız gerekecek. Özelleştirme, yalnızca arabalarınız için değil avatarınız için de geçerli ve her zamankinden daha iyi şekilde karşınızda olacak. Dışarıyı etkilemek için giyinmek zorundasın.
 
KT Racing, TDU1 ve TDU2'nin efsanevi Oyun Geliştiricisi Alain Jarniou, daha iyi deneyim sunmak için sürüş simülasyonu uzmanlıklarını bir araya getiriyor. 1:1 ölçekte inşa edilmiş yepyeni, geniş ve canlı bir gerçek dünya konumunu keşfedin: Hong Kong Adası.
 
- The Wolf Among Us 2
 
 
Bigby, “The Big Bad Wolf” ve Sheriff olarak oynayın ve dedektiflik dünyasına geri dönün. The Wolf Among Us 2, birinci sezondaki olaylardan altı ay sonra başlıyor. New York'ta kış geldi ve yeni bir vaka Fabletown ile NYPD arasındaki çatışmayı anlatıyor. Ona nasıl yaklaşmayı seçerseniz, Fable topluluğunun geleceğini belirleyebilirsiniz.
 
Telltale Games, The Wolf Among Us serisinin ikinci oyunu The Wolf Among Us 2, Bigby ve Snow'u bizlerle tekrar buluşturuyor. İlk oyundaki aktörlerin çalışacağı bu yeni oyun, Unreal Engine grafik motoru ile geliştiriliyor. Oyun PC ve konsollar için yayınlanacak.
 
Oyundan haberler
  
The Wolf Among Us 2: A Telltale Series, 2023'te Çıkış Yapacak
 
Telltale Games, The Wolf Between Us 2: A Telltale Series'in 2023'te PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve Epic Games Store üzerinden PC için çıkış yapacağını duyurdu.
 
2013'te yayınlanan The Wolf Between Us: A Telltale Games Series'in devam oyunu, bölümler halinde yayınlanacak.
 
Devam oyunu için geliştirici ekip daha önce şunları belirtmişti: "2. oyun için çok sıkı çalışıyoruz. Hayranlarımızın inanılmaz sabırlı ve destekleyici olduğunu biliyoruz. Telltale'de olup bitenler hakkında da aklınızda çok soru var. Bunları her gün sosyal medyada görüyoruz.
Sorularınızı zaman içerisinde yanıtlayacağız. Bizleri desteklemeye devam edin."
 
Hikâye kitabı karakterleri gerçek ve New York Şehri'nde aramızda dolaşıyorlar. Masalların sonuna sahip olmayan puslu bir noir dedektiflik dünyasına geri dönerken "Big Bad Wolf" Bigby ve Fabletown Şerifi olarak oyna.
 
- Aliens: Dark Descent
 
 
Yayıncı Focus Entertainment ve geliştirici Tindalos Interactive tarafından oyunculara sunulacak olan gerçek zamanlı strateji taktik aksiyon oyunu Aliens: Dark Descent, 2023'te geliyor.
 
İkonik Alien serisinin ekip tabanlı, tek oyunculu bir aksiyon oyunu olan Aliens: Dark Descent'in sürükleyici yolculuğuna katılın. Moon Lethe'de yeni ve korkunç bir Xenomorph salgınını durdurmak için askerlerinizi gerçek zamanlı olarak yönetin.
 
Büyük ve açık bölgelere sızın ve ekibinizle düşmanları yok edin. Bir butona dokunarak stratejik olarak emirler gönderin. Dikkatli olun, ölümler kalıcı olacak. Yaptıklarınız sizi ve takımınızı kalıcı bir şekilde etkileyecek. Bu dünyada hayatta kalmak ve güvenli bölgeler oluşturmak için mücadeleye başlayın.
 
Komutan sensin. Onlar da senin silahın.  
 
Büyük ve açık bölümlere sızın ve ekibinizle düşmanları yok edin, bir tuşa dokunarak stratejik olarak emirler gönderin. Dikkatli olun, çünkü ölüm kalıcı olduğu için düşmanlarınız sizi avlayamaya can atacak. Yapacaklarınız kısımları sonsuza kadar etkileyecek. Her şeyin kalıcı olduğu bu dünyada hayatta kalmak, kestirmeleri obulmak, güvenli bölgeler oluşturmak ve hareket izleyicileri kurmak için benzersiz yollar oluşturun.
 
Farklı sınıflardan oluşan bir seçki ile takımınızı özelleştirin. Tehlikeli bölgelerde yüksek riskli görevler için askerlerinizi benzersiz yetenekler, bir dizi silah, zırh ve avantajla donatın bunun yanı sıra onları uzmanlaştırın. Yeni teknolojileri araştırmak ve ekibinizi daha da geliştirmek için üssünüzü geliştirin.
 
Kaynaklarınızı akıllıca yönetin ve insanlığın şimdiye kadar karşılaştığı en ölümcül yaratığı alt etmek için riskler alın. Siz ve ekibiniz çok geç olmadan salgını durdurabilir misiniz?
 
- Sürükleyici bir orijinal Alien hikayesinde Facehuggers'tan Praetorian'lara, Alien Queens'den daha pek çok ikonik Xenomorph'lara kadar birçok yaratıkla yüzleşin.
- 5 yıldızdan oluşan ekipler kurun ve seviye atlayın.

Bu haberin bağlantısı
URL
oyun listeleri en çok oynanan oyunlar
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection çıktı! Yeni Assassin's Creed Oyunu Ne Zaman Geliyor? Adı Ne Olacak?
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

2.9.2022 15:59:57

0
Oyunlarin hepsi remastered bunu böyle ps5 almaya değecek oyun yok .. God of War Ragnarok olmasa..

BSC Misafiri

1.9.2022 12:12:38

0
Oyunlarin hepsi guzel olcak diye bir sey yok aralarinda tabikide cöp oyun olacak hepsini oynamak zorunda degilsin

BSC Misafiri

31.8.2022 18:03:09

0
2023 de çıkacak büyük çaplı çöpler

BSC Misafiri

31.8.2022 18:02:11

+1
şu pragmata yı çok merak ediyorum

Sarohan

31.8.2022 16:41:11

0
Güzel bir derleme. En çok beklediğim Suicide Squad tabi ki.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Oyun Listeleri
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız