Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Röportaj: Maestia

1 | Maestia hakkında genel

Öncelikle röportaj fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bize kısaca Maestia’dan bahsedebilir misiniz?
 
Maestia bir çok özelliğiyle birlikte gelişkin bir MMORPG oyunu. Birbirinden tamamen farklı dört sınıfın karakter gelişimlerini sayıları 1000 aşan, zindanları ve akınların da dahil olduğu 11 farklı bölgeye yayılan maceralarda bulabilirsiniz. Gelişmiş lonca sistemiyle büyük grupları organize edebilirsiniz. Bunun yanı sıra paralı asker sistemi de tekil oyunlarda pek çok seçenek sunuyor. Binek hayvanlarını kullanabilir, hayvanları çağırabilir, el işçiliği ile donanım yaratabilir, çeşitli PvP modlarını deneyebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.

Maestia'yı diğer ücretsiz MMORPG oyunlar arasında farklı kılan nedir?
 
Maestia'daki en ilgi çekici ve eşsiz özellik daha önceden bahsettiğim karakter gelişiminin bir parçası olan Maestone sistemi. Çoğunlukla oyunlardaki sınıflar yetenek setleri bakımından oldukça kısıtlıdır. Maestone sistemi bir yandan Maestone'ları daha özel kılarken karakter gelişimlerini daha esnek hale getirmek için bu genellemeyi bozuyor.

Oyuncular çeşitli aktif ve pasif Maestone'ları canavarlardan toplayabilir. Pasif Maestone'ların dövüş sırasında aktif hale gelme imkanı bulunurken aktif taşlar ise belirli bir kullanım sonunda harekete geçiyor. Şimdi pasif Maestone kullanarak kendi kendini iyileştirebilen ve şimşek büyüsüyle ek hasarın üstesinden gelen bir savaşçıyı örnek alalım. Bu savaşçının yetenekleri rahiplerin çok üzerinde... Her karakter üç adet aktif ve dört adet pasif Maestone taşıyabilir ve oyuncular da kendilerine has oyun stilleri için bunları kullanabilir.

Duyduğumuza göre Maestia’nın iki tip karakter gelişimi mevcut. Bunu kısaca açıklayabilir misiniz?

Evet her sınıf iki farklı yönde yeteneklerini geliştirebiliyor. Askerler “Şövalye” ve “Kara Şövalye” arasında seçim yapabilirken sihirbazlara da “Ateş/Şimşek Ustası” ve ”Buz/Zehir” gibi farklı büyü setleri sunuluyor. Muhafızlar ise “Okçu” ve “Suikastçı” olarak oynanabiliyor. Rahiplerin de müttefikleri iyileştirmek ya da düşmanlara zarar vermek için “Yüce Rahip” ya da “Kara Rahip” olarak büyü yapabilme seçeneği bulunuyor.

Oyunculara nasıl oynamak istiyorlarsa stillerini o yönde belirleme fırsatı vermek istiyoruz. Bahsettiğimiz isimler deneyimli oyunculara karakterlerini nasıl oynayacaklarına dair fikir verebilir. Yeni başlayanlar ise hangi doğrultunun nasıl bir kahramana yönlendireceğini hayal edebilirler.

Amacımız her karaktere savaş alanlarında bir rol vermek ama yine de oyunculara Maestonelar tarafından da desteklenen, kendi karakterlerini seçme ve yaratma özgürlüğü bırakabilmeyi istiyoruz.

Peki ya paralı asker sistemi? Kulağa ilginç geliyor…

Paralı asker sistemi oyunculara maceralarında destek olmak üzere pek çok imkan sunuyor. Öncelikle sahip olduğumuz oyuncu olmayan karakterler farklı zorluklarda ve tüm sınıflarda kiralanabiliyor. İlginç yanı ise oyuncular tarafından yaratılan karakterler. Oyuncuların karakterlerini sunabildiği ya da ileriki on bölümden kiralayabildiği bir oyun içi market sunuyor. Oyuncular karakterlerini kiralayarak sadece DP kazanmıyor, diğer üyeler tarafından oynandığında da yüzde 20 deneyim puanı elde ediyor.

Paralı askerleri kiralamak için üçüncü bir seçenek da bulunuyor. Oyuncular aynı hesaplarında başka karakterlere sahipse, onları dahi kiralayabiliyor. Tabii oyuncular tarafından yaratılan kiralanmış karakterler o sırada aktif kullanım için müsait olmuyor. Ayrıca bahsetmiş olduğum gibi paralı askerleri kiralayan herkes iksir ve kıyamet kehanetlerini otomatik olarak kullanma ihtimaline sahip oluyor.

Oyuncular bu sistem ile nasıl oynamak istediklerini rahatlıkla seçebiliyor.

Özel Röportaj - Dungeons & Dragons: Neverwinter Röportaj: World of Tanks

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Maestia: Rise of Keledus 0 / 10 0 oy
KÜNYE
Maestia: Rise of Keledus
2.0
0
OY
0
DOSYA KONULARI VE TAM ÇÖZÜMLER
29 Aralık 2016 Perşembe
En Etkileyici Assassin’s Creed Videoları Şu sıralar filmiyle gündemde olan Assassin's Creed serisinin en etkileyici videoları derledik. Kaan Bolat
18 Ağustos 2016 Perşembe
Hearts of Iron IV Tam Çözüm ve Rehber Derin oynanış dinamiklerine sahip oyunun tüm detaylarına beraber bakıyoruz. Burak Gezgin
16 Aralık 2014 Salı
2015 Hediye Satın Alma Rehberi Bir oyuncuya yılbaşı hediyesi olarak alınabilecek bazı şeyleri bir arada topladık. Tunahan Başol
17 Kasım 2014 Pazartesi
Yeni Nesil GTA V Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Yeni nesil GTA V hakkında bilmeniz gereken önemli detayları sizler için bir araya getirdik. Tunahan Başol
11 Kasım 2014 Salı
Ücretsiz Bir Şekilde Oynayabileceğiniz En İyi 110 Oyun Ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz en iyi yapımları sizler için derledik. Tunahan Başol
11 Ekim 2014 Cumartesi
Oyunlarda Can Tazelemenin 10 İlginç Yolu Oynarken canımızı artırmak için başvurduğumuz yollardan ilginç olan 10 tanesini sizler için derledik Tunahan Başol
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız