Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Sıcağı Sıcağına: Black Mesa

18 Eylül 2012 Gökhan Yılmaz 68 İzlenme Sayısı: 28301 Video süresi: 24:42 Sıcağı Sıcağına
Video otomatik başlamasın
URL
Embed
YouTube Kanalımıza Abone Olun

     1998'de çıkan Half-Life'ın yenilenmiş versiyonu Black Mesa'yı uzunca bir süre oynadık ve yorumlarımızı sizlere aktarıyoruz. 8 yıldır geliştirilen Black Mesa nasıl mı olmuş?

Half Life Black Mesa Black Mesa Source PC Steam Sıcağı Sıcağına Sicagisicagina
WoW: Mist of Pandaria Öncesi Hazırlık Ragnarok Online Renewal - Lansman Röportajı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

28.1.2016 23:34:44

0
2016 yılında olmamıza rağmen harika görünüyor.

BSC Misafiri

23.1.2013 01:26:18

0
arkadaşlar oyunun xen ve sonraki bölümleri yok acaba bunun yani blackmesa source nin 2. versiyonunu mu yapacaklar yoksa böyle kalacakmı bir bilginiz varmı?

Akbaba89

26.9.2012 22:48:55

0
Bitmemiş oyunun da incelemesini yapmak çok garip.

Prequel

25.9.2012 23:38:14

0
Yorumları okuyamadım. Seslerle ilgili yorumlar gördüm onla ilgili diyeceğim tek şey sadece başlangıçtaki sesin değişmesine üzüldüm, o efsaneydi benim için. Onun dışında da değişimler görülse de rahatsız etmiyor. Ufak tefek buglar var First Aid Stationlara gidince hafiften üstlerine çıkmamız gibi ama onun dışında oynadığım kadarı mükemmel. Asıl yazacağım şeye gelirsem, o 4.8 puan da neyin nesi? Bu puanları verenler kendilerine nasıl oyuncu diyebiliyor merak ediyorum.

Suprémacy

23.9.2012 15:19:22

0
quote:

Orijinalden alıntı: qabRiéL

cc_lang english yazın konsola.
ayarlara gir zannedersem video bölümünde subtittles diye bir sekme var ordan aç

Fingolfin.

23.9.2012 13:57:46

0
Güzel olmuş, büyük bi HL fanı olduğumdan hemen indirip oynadım, çok hoşuma gitti şahsen, ilk baştaki tren sahnesini bile zevkle izledim, nostalji hissinden mi, yoksa ingilizce anlamamda dolayı o konuda yorum yapamıcam.Ama HL fanlarının indirip oynamasını tavsiye ediyorum, zaten bedava, ayrıca yeni gamerlerdan grafik takıntılı olup hl yi oynamamışlara da tavsiye ediyorum indirip oynasınlar.Ben çok beğendim, ufak tefek hatalar oluyor ama pek sorun yaratmıyor.Ayrıca bazı yerlerin değişmeside, levyeyi bulma yeri gibi, iyi olmuş.Gayet başarılı bir yapım bence, indirip oynayın bir şey kaybetmezsiniz, zaten bedava.

qabRiéL

23.9.2012 12:05:07

0
quote:

Orijinalden alıntı: VenatoR_ Yav ben şu oyunun altyazılarını bir türlü açamadım çıkmıyor.
cc_lang english yazın konsola.

Proximity

23.9.2012 04:42:31

0
Yav ben şu oyunun altyazılarını bir türlü açamadım çıkmıyor.

BSC Misafiri

22.9.2012 20:55:48

0
oyunu sitesinden torrent olarak indirdim setup u kurunca bi kere çalışıyo sonra oyunu bidaha kurup oynamam gerekiyor oyundan çıkınca oyunu bi daha bulamıyorum kısa yolu filan olmuyor ne yapmalıyım

SecurityMJ

22.9.2012 16:12:04

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Telif hakki yuzunden koyma imkani olmadi BMS ekibinin.
onca şeye telif hakkı varken onları kullanmaması garip

alibugra06

22.9.2012 15:30:57

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri Telif hakki yuzunden koyma imkani olmadi BMS ekibinin.
Nasıl yani ? Diğer yüzlerce seslerin telif hakları yok muydu ? Direk kopyalanmış bayağı ses var duyduğum kadarıyla. Özellikle bir diğer özlediğim ses olan HEV Suit'in "minor ... detected", "major ... detected" gibi cümleler kuran kadın sesinin telif hakkı olmayacak da hangisinin olacak? Bence telif hakkıyla ilgisi yoktur sonuçta Source, VALVe'a ait bir şey ve bununla yapılan bir moda telif hakkı yüzünden engel koyacağını veya dava açacağını sanmıyorum.

Suprémacy

22.9.2012 08:58:04

0
bitiyorum bu oyuna be grafikler filan yenilenmiş bayağı iyi olmuş ama source'nin half life 1 de yakaladığı o oynadıkça içine çeken grafikleri yakalayabilmişler mi bilemiyorum.

BSC Misafiri

21.9.2012 23:48:33

0
quote:

Orijinalden alıntı: cinali42 HL, HL2, HL2Ep1, HL2Ep2 ve diğer VALVe oyunlarının her birini severek bayılarak oynarım her birine de para veririm ve helâl ederim. Ancak HL serisine olan hayranlığım kelimelerle ifade edilecek kadar az değil. Ben HL'ı 98'de oynamadım ne yazık ki, yakın bir geçmişte oynadım küçükken tatmışlığımız var tabii ama bitirmemiştim. Ancak ilk oynayıp da bitirdiğimde "ulan öğğ grafiklere bak yaa" gibi ergen yorumları yerine "adamlar ortalıkta doğru düzgün FPS oyunu yokken 98 yılında böyle bir oyun yapmışlar vay be" dedim ve HL2, Ep'ları oynadım, hayranlığım her oyunda katlanarak arttı. Yani şu anda hissettiklerimi yazsam metnin uzunluğundan dolayı kimse okumayı bitirmez. Moddan bahsedersem. İlk duyguğumda heyecanla beklediğim ancak her geçen yılda inancımın bitmeye yaklaştığı bir yapımdı ve gerçek olduğuna şu an bile inanamıyorum. Videoda hertürlü eleştiriye katılıyorum belliki eleştirmenler de büyük HL hayranları. Ancak ekleyeceğim (videoda az eleştirmişler) tek bir şey vardır ki o da First Aid Station'ların ve HEV Charger'ların sesleri... Yani oyunda en önemli en nostaljik seslerden olan sesleri sen git değiştir. Burda ayıp etmişler bence. Tamam oyunun farklı olduğunu belirtmek istemiş olabilirler farklılık yaratmak filan tamam da keşke başka bir şey olsaymış. Gidip E tuşuna bastığımda o özlediğim sesi duyamamak bende nasıl bir hayal kırıklığı yarattıysa milyonlarca HL severe de aynı duyguyu yaşatmıştır. Ancak bu dezavantajla bile puanım 15/10'dan 14/10'a düşer. Yıllarca emek harcanmış ve sonucu gayet güzel olan birkaç yerde orjinallikten uzaklaşmasına rağmen neredeyse resmen bir VALVe oyunu olan bu modun yapımcılarına ne kadar teşekkür etsem azdır. Son birşey eklersem, oyunu hiç oynamamışlara tavsiye -etmem-. Çünkü sağda solda yok MW3, BF3'den bilmemneden daha kötüymüş çağın gerisinde grafikleri varmış gibi yorumlar yapacaklar benim gibilerin sinirlerini bozacaklar. HL atmosferini daha önceden yaşamışsanız veya mantıklı eleştiri yapabilecekseniz kesinlikle tavsiye ederim.
Telif hakki yuzunden koyma imkani olmadi BMS ekibinin.

alibugra06

21.9.2012 19:38:10

+3
HL, HL2, HL2Ep1, HL2Ep2 ve diğer VALVe oyunlarının her birini severek bayılarak oynarım her birine de para veririm ve helâl ederim. Ancak HL serisine olan hayranlığım kelimelerle ifade edilecek kadar az değil. Ben HL'ı 98'de oynamadım ne yazık ki, yakın bir geçmişte oynadım küçükken tatmışlığımız var tabii ama bitirmemiştim. Ancak ilk oynayıp da bitirdiğimde "ulan öğğ grafiklere bak yaa" gibi ergen yorumları yerine "adamlar ortalıkta doğru düzgün FPS oyunu yokken 98 yılında böyle bir oyun yapmışlar vay be" dedim ve HL2, Ep'ları oynadım, hayranlığım her oyunda katlanarak arttı. Yani şu anda hissettiklerimi yazsam metnin uzunluğundan dolayı kimse okumayı bitirmez. Moddan bahsedersem. İlk duyguğumda heyecanla beklediğim ancak her geçen yılda inancımın bitmeye yaklaştığı bir yapımdı ve gerçek olduğuna şu an bile inanamıyorum. Videoda hertürlü eleştiriye katılıyorum belliki eleştirmenler de büyük HL hayranları. Ancak ekleyeceğim (videoda az eleştirmişler) tek bir şey vardır ki o da First Aid Station'ların ve HEV Charger'ların sesleri... Yani oyunda en önemli en nostaljik seslerden olan sesleri sen git değiştir. Burda ayıp etmişler bence. Tamam oyunun farklı olduğunu belirtmek istemiş olabilirler farklılık yaratmak filan tamam da keşke başka bir şey olsaymış. Gidip E tuşuna bastığımda o özlediğim sesi duyamamak bende nasıl bir hayal kırıklığı yarattıysa milyonlarca HL severe de aynı duyguyu yaşatmıştır. Ancak bu dezavantajla bile puanım 15/10'dan 14/10'a düşer. Yıllarca emek harcanmış ve sonucu gayet güzel olan birkaç yerde orjinallikten uzaklaşmasına rağmen neredeyse resmen bir VALVe oyunu olan bu modun yapımcılarına ne kadar teşekkür etsem azdır. Son birşey eklersem, oyunu hiç oynamamışlara tavsiye -etmem-. Çünkü sağda solda yok MW3, BF3'den bilmemneden daha kötüymüş çağın gerisinde grafikleri varmış gibi yorumlar yapacaklar benim gibilerin sinirlerini bozacaklar. HL atmosferini daha önceden yaşamışsanız veya mantıklı eleştiri yapabilecekseniz kesinlikle tavsiye ederim.

rascon

21.9.2012 18:08:37

0
Hiç Half Life ile alakası olmamış -18, -17 bebeler yapım sürecini ve yapım ekibinin kimlerden oluştuğunu bilmeden, hatta şu videoyu izleyip 2-3 kelime birşey öğrenmeden bedavaya indirdikleri oyun için grafik kötü, o kötü bu berbat diye yorum yapmazlarsa iyi olur. En azından şu videoyu izledikten sonra ahkam keserlerse, oyunun hayranlarına kendilerini güldürmemiş olurlar. Gelelim oyuna. Videoda ki düşüncelerin tamamına katılıyorum. Bir tek hikaye ile ilgili bazı eksiklikler var. [spoiler=0093805794]Bildiğiniz gibi oyunun başında yol açtığımız felaketin sebebi deney başlamadan önce gözlemlediğimiz teknik aksaklıklar vesaire değil. Bizzat Dr. Breen'in yönetici Keller'e verdiği Xen'den gelen kristal (İttiğimiz aletin ucundaki kristal). Yani oyun aslında hain Breen ile Combine'ın ortak komplosu ile başlıyor ve biz bunu 2. oyundan sonra öğrendik. Aslında Dünyanın istilası şans eseri değil planlı bir şekilde yapılmış. Sonrası malum. Oynayıp görüyorsunuz. Tabi yeni bilmeceler ve sırlarla beraber.[/spoiler] Sonuç olarak eklenen diyaloglarla hikayeyi daha iyi kavrıyoruz. Bazı unuttuklarımızı hatırlıyoruz.

SecurityMJ

21.9.2012 17:49:42

0
duygulandım

Çağdaş

20.9.2012 22:12:11

0
Oyunu kendi sitesinden indiriyorum ama çok yavaş iniyor :/

Machiavelli.

20.9.2012 17:50:16

0
quote:

Orijinalden alıntı: toj_blok

Bir konuşmayı öğrende gel kıro.

qabRiéL

20.9.2012 10:27:54

0
quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345

Oyunun grafikleri MW3 bile daha iyi Adama bak
Oyunun grafikleri MW3'den bile daha iyi mi yoksa, MW3 bile BM'den daha iyi mi? Ne dediğiniz anlaşılmıyor ki.

brightlord

20.9.2012 02:28:26

0
İlk oynadığımda tren sahnesi yüzünden bırakmıştım.Sonra yükledim ve sabırla bekledim.Sonunda tren son durağına ulaşmıştı.

acheron

20.9.2012 01:47:49

0
oha haberim bile yoktu. efsane dönmüş efsane. ulan hl1 diyince nerelere gidiyor aklım hey gidi. ortaokulda falandım ilk bu meşhur olduğunda, o zamanlar korka korka oynardım oyunu bi yandan tırsar bi yandan da ilerlerdik video bana da açılmadı on takla da atamayacağım açmak için youtube kanalı fikrine +1

iamburak

20.9.2012 01:32:03

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri ci men dediğiniz adam neci ben hala bilmiyorum :)
Oyun dünyasındaki en büyük sırlardan biri olmaya devam ediyor Hala daha kimse ne olduğunu çözebilmiş değil

Okisht

20.9.2012 01:25:28

0
hala grafik diyen var. bu oyunun amacı grafik değil, sadece günümüzde daha oynanabilir hale getirilmiş grafik sayesinde. bu oyunun hikayesi amacı bambaşka.

tniaskrad

20.9.2012 01:23:53

0
şöyle bir Half-Life vs. Black Mesa karşılaştırma videosu var.

UzmaN345

20.9.2012 01:21:31

0
quote:

Orijinalden alıntı: qabRiéL

Adama bak.
Oyunun grafikleri MW3 bile daha iyi Adama bak

BÖCCÜK ♂

20.9.2012 01:20:02

0
Eyvallah razi hemen izliyorum.

UzmaN345

20.9.2012 01:18:19

0
quote:

Orijinalden alıntı: Mobile Prof.

GTX 570 140, 135, 170, 235, 300 fps arası gidiyor. En düşük 135 fps görüyorum.
YA Dostum CrossFire ve SLI Böyle Crackli ve bazı oyunlarda CF devreye girmiyor veya satirk sorunu oluşuyor... GTX680 Alma zamanı geldi ama 5850CF GTX680 %20 gerisinde %20 fark içinde 700tl yakın bir para vermek istemiyorum artık CF desteğini beklicez...

qabRiéL

20.9.2012 00:09:09

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri oyun iyi değil ne yazık ki lütfen milleti yanlış yönlendirmeyelim...
Adama bak.

Mobile Prof.

19.9.2012 23:44:10

0
quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345 5850 CrossFire var oyunda takılmalar oluyor ve full ayar yapınca 30 kareye kadar geriliyor oyun oyunda stabillikte bir sıkıntı var umarım kısa zamanda çözerler bizde rahat bir bicimde oynarız
GTX 570 140, 135, 170, 235, 300 fps arası gidiyor. En düşük 135 fps görüyorum.

BSC Misafiri

19.9.2012 22:48:12

-1
hl1'ide bitirdim bunu da; ama grafikler günümüz fps oyunlarına nazaran daha iyi olabilirdi.

BSC Misafiri

19.9.2012 22:42:32

-2
oyun iyi değil ne yazık ki lütfen milleti yanlış yönlendirmeyelim...

UzmaN345

19.9.2012 21:06:40

0
5850 CrossFire var oyunda takılmalar oluyor ve full ayar yapınca 30 kareye kadar geriliyor oyun oyunda stabillikte bir sıkıntı var umarım kısa zamanda çözerler bizde rahat bir bicimde oynarız

BSC Misafiri

19.9.2012 20:30:08

0
ci men dediğiniz adam neci ben hala bilmiyorum :)

TehErozbey

19.9.2012 20:06:06

-1
quote:

Orijinalden alıntı: fat304h Daha fazla var beyler http://progteknoloji.tk
Bize ne bundan?

billiejean

19.9.2012 20:01:29

+1
Daha önce bitirdiğim bir oyundu,bu sefer 27 yaşında bir fizikçi olarak kendimi Gordon Freeman gibi hissediyorum:D:D

fat304h

19.9.2012 19:26:05

0
Daha fazla var beyler http://progteknoloji.tk

Klack

19.9.2012 18:54:36

0
quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

55000 mesaj atmışsın hepsi boş
ahahahahahaha

Sam.Fisher

19.9.2012 18:41:11

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri açık ara bu senenin en iyi oyunu bence
Seninin en iyi oyunu olma potansiyeli var ama resmi olarak mod olarak geçtiği için VGA'nın falan vereceğini sanmıyorum...

[__Zahid__]

19.9.2012 18:08:55

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri Çevredekilerin kafasına varil atsan birşey olmuyor. Gordon cisimleri telepati ile kaldırıyor, merdivenleri tutmadan çıkabiliyor ama konuşamıyor :D Animasyonlar grafikler geçen nesilden kalma. Günümüzde birçok oyun rahatsiz edici loading yapmıyor ama half life gibi eski oyun oyunun orta yerinde bekletiyor.
55000 mesaj atmışsın hepsi boş

BSC Misafiri

19.9.2012 17:13:17

+1
açık ara bu senenin en iyi oyunu bence

BSC Misafiri

19.9.2012 17:13:13

0
xen bölümleri ve multiplayer ne zaman geliyor bilen var mı ?

T-MAC*1

19.9.2012 13:59:33

0
Levyeyi o ilk beklediğim yerde bulamayınca acayip tırsmıştım "Lan acaba eksik dosya falan mı var ki" demiştim kendi kendime :D

nik bulamadım idare et

19.9.2012 13:10:02

0
ne zaman oynayabilecez black mesayı bölümler baştan sona aynı dimi ?

Mobile Prof.

19.9.2012 13:02:25

+1
10 üzerinden 11 puanlık oyun. Eski günlere gittim. Çok içten bir inceleme olmuş. Teşekkür ederiz.

BSC Misafiri

19.9.2012 12:53:52

-5
Çevredekilerin kafasına varil atsan birşey olmuyor. Gordon cisimleri telepati ile kaldırıyor, merdivenleri tutmadan çıkabiliyor ama konuşamıyor :D Animasyonlar grafikler geçen nesilden kalma. Günümüzde birçok oyun rahatsiz edici loading yapmıyor ama half life gibi eski oyun oyunun orta yerinde bekletiyor.

Guest-9663839A4

19.9.2012 12:45:53

0
ben tam olarak anlayamdim şimdi bu half life modumu yoksa steamdan indirip half life gerek olmadan oynuyo muyuz?

Blart

19.9.2012 11:04:31

0
Oyun gerçekten çok güzel olmuş. Müzikleri harika baya gaza getiriyor. Yalnız ilk defa bir Half Life oyununda 6 kişi ilerliyoruz:).Ben ,4 güvenlik görevlisi, bir tanede bilim adamı gidiyoruz:).Yanımdaki güvenlik görevlileri canavar gibi uzaylıları gördülermi kurşuna diziyorlar:). Son olarak yapanın gerçekten eline sağlık çok güzel bir iş çıkarmışlar.

Dubst3p

19.9.2012 10:07:19

0
ahh ahh eskiden az mı okuldan kaçıp internette bunları oynardık gerçekten mükkemel bir inceleme olmuş şuanki oyunlara taş çıkartır gerçekten :)

Çağdaş

19.9.2012 08:54:21

0
quote:

Orijinalden alıntı: Gordon_Freman

Utandım.
Neden :)

dasdacik

19.9.2012 07:00:49

0
beni derinden etkilemiş fps oyunudur doom 2 de olmasa en iyi fps oyunumdu diyebilirim

dasdacik

19.9.2012 06:58:21

0
beni derinden etkilemiş fps oyunudur doom 2 de olmasa en iyi fps oyunumdu diyebilirim

BSC Misafiri

19.9.2012 05:36:12

+3
20 yaş altı yeni oyuncular bu oyuna yorum yazmasada bizde cevap vermek zorunda kalmasak ne iyi olur...

BSC Misafiri

19.9.2012 05:35:50

-8
8 yılda yapa yapa bunu mu yapmışlar? Grafikler, animasyonlar birçok şey çağın gerisinde. PC'de başka oyun diye abartılan bir oyun.

TehErozbey

19.9.2012 01:22:40

-1
quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş Half life 2 yerine direk bunu sunsalardı :(
Utandım.

tylor

19.9.2012 01:19:24

+1
yapanın ellerinden öpmeli. son yılların tüm türler dahil en iyi oyunu olmuş.

BSC Misafiri

19.9.2012 01:16:38

0
levye orda değildi hiç olmadı 11:25

BSC Misafiri

19.9.2012 01:16:32

0
Çok Güzel Anlatmışınız Bilgisayar Topladıktan Sonra Steamdan Satın Alıcağım Direk Özledim Oynamayı

huseyincarnege

19.9.2012 01:05:20

-1
EVSANE geri dönmüşde haberimizyok hecanla indiriyorum

Çağdaş

19.9.2012 00:43:12

-2
Half life 2 yerine direk bunu sunsalardı :(

Aksel123

19.9.2012 00:36:15

0
bu video gördüm eski günleri hatırladım neydi o günler :D eskisinden daha güzel olmuş.

maxelll

19.9.2012 00:33:05

0
quote:

Orijinalden alıntı: byhtk

evet ya ıdm var bende mecbur indirmek zorunda kalıyorum açmıyor sitede videoları?[chrome kullanıyom]
bende chromeplus var acılıyor ama tam ekranda yalnızca ses geliyor goruntu yok.

byhtk

19.9.2012 00:28:57

-1
quote:

Orijinalden alıntı: Not Today! Şu playerı değiştirseniz artık. Youtube dh kanalı açıp videolarınızı mı yayımlasak ne yapsak.
evet ya ıdm var bende mecbur indirmek zorunda kalıyorum açmıyor sitede videoları?[chrome kullanıyom]

FOX-BytkN

19.9.2012 00:18:32

0
hemn izliyoruk :D

Not Today!

19.9.2012 00:17:50

+1
Şu playerı değiştirseniz artık. Youtube dh kanalı açıp videolarınızı mı yayımlasak ne yapsak.

Morgue

19.9.2012 00:12:49

+1
Tablette izleyebilsek çok güzel olacak sevgili yönetici..

Faramir

19.9.2012 00:10:58

+1
Güzel inceleme olmuş. Teşekkürler..

iamburak

19.9.2012 00:09:32

-6
Sonunda gelmiş hemen izliyorum

kalbinihack

19.9.2012 00:00:27

+1
keyifle izledim half life gelmiş geçmiş en iyi etkileyicilige sahip oyunlardandı.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Black Mesa Source 5/10 28 oy
KÜNYE
Black Mesa Source
+ TAKİBE
AL
20 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
2
OY
7,5
PC TEST SİSTEMİMİZ
 • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
 • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
 • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
 • Sabit Disk 128GB SSD
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız