Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

HALO 3 : ODST

1 | Zaferle Tamamlanmış Bir Savaşın Ardından

Savaş nihayet 3. oyun ile birlikte son bulmuştu. Ancak gerek HALO 3’ün satış rakamlarında yakaladığı müthiş başarı gerekse fanatiklerinin tatmin olmayışı ve belki de Bungie’nin bu altın yumurtlayan tavuğu öylece kesip atmak istememesi ile başladı HALO 3 : ODST’nin hikayesi.Tamam ! Son yaptığım “belki de” yorumu çok maddiyatçı oldu. Ancak doğrusunu söylemek gerekirse her reklamında “Finish The Fight” sloganı ile kesin bir ifade kullanan ve oyuncuları gaza getiren serinin 3. oyunundan sonra açıkçası ben Bungie’nin daha farklı yapımlarla oyuncuların karşısına çıkacağına çok emindim. Aynı eminliğim Bungie’nin HALO 3 : ODST’yi maddiyatçı bir fikirle duyurduğu yönündeydi.Ancak oyun ile ilgili detaylar ulaştıkça Bungie’nin farklı bir oyun yapma çabası içinde olduğunu söylemek yanlış olmaz.

2008 yılı haziran ayında Xbox’ın önde gelen isimlerinden Don Mattrick, MTV’de ki bir programda Bungie ile yeni HALO oyunları üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu ; Halo Wars, Halo Chronicles ve adı açıklanmayan,E3 2008’de gösterilmesi muhtemel yeni bir HALO projesi… Hatta Bungie resmi sitesinde geri sayım bile başlatmış ancak Microsoft bunu engellemişti.E3’de değil de, oyunun kendine has bir günde duyurulmasını istiyordu. Kim bilir belki de bu şekilde dikkatleri yeni proje üzerine daha rahat çekebileceklerdi.

Bungie topluluğunun ileri gelen isimlerinden Brian Jarrard, HALO 3 : ODST’nin yapımına Mart 2008’de başladıklarını açıklıyor ve ekliyor :

Oyunun yapıma başlanmasında ki sebep ; HALO 2 sonunda Master Chief’siz kalan insanlığın dünyayı nasıl savunduğu merak eden, HALO’nun hikayesini tazelenmesini ve de hikayede daha fazla detay isteyen HALO fanatikleridir”. Bu istek Bungie’nin HALO’yu “temcit pilavına çevirmeme” ideali ile örtüşüyordu, farklı bir bakış açısına sahip olacak olan HALO 3 : ODST duyuruldu ( İlk adı ve çıkış tarihi ile HALO 3 Recon / Ağustos 2009 )

Nintendo Sega Dreamcast Mech Assault Metroid Prime 3 Tomb Raider The Legend of Zelda: Ocarina of Time Mario 64 Sonic Adventure Xbox 360 Wii Playstation Nintendo 64 Playstation 1 CD DLC D-Pad Analog Stick Multiplayer MMORPG Achievements Microsoft Prince of Persia: Forgotten Sands Cosmic Hunter Intellivision Microvision Donkey Kong
Battlefield Hereos Red Faction: Guerilla
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

HALO 3 : ODST Talha Aynacı 9 / 10 oy
KÜNYE
HALO 3 : ODST
+ TAKİBE
AL
2 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
8
OY
4,4
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız