Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

FIFA 11

1 | Aynısının Çok Daha Fazlası

Kiminin İngilizler, kiminin de Çinliler tarafından bulunduğunu söylediği futbol (hatta Türkler buldu diyen bile var) günümüzde hiç kuşkusuz dünyanın en popüler spor dalıdır. Özellikle ülkemizde bir sohbet sırasında bile “Hangi takımı tutuyorsun” sorusu rahatlıkla sorulur, çünkü herkesin bir takımının olduğu var sayılır ve takım tutmayanlara hayretle bakılır. Bu ülkede futbol maçı izlemeyen erkekleri bazen acayip varlıklar gibi görebiliriz. Futbol tam anlamıyla kanımıza işlemiştir. Özellikle milli maçlarda tüm ülke coşkuya boğulur ve sokaklara dökülür. Peki nedir futbolu bu kadar özel yapan şey? Yıllarca futbol oynamış birisi olarak açıkçası bunun yanıtını verebileceğimi sanmıyorum. Futbola yeteneğimiz olmasa bile futbolu izlemeyi seviyoruz. Futbola yeteneğimiz olmasa da en azından Joy Pad'i elimize alıp sanal alemde takımımızı şampiyon yapmak veya kendi futbolcumuzu yaratıp manşetlere çıkmak için çabalıyoruz. Gerçek ya da sanal; futbol, çirkin görüntülere rastlamadığımızda çok eğlenceli.

Oyunlara ilgi duymaya başladığımdan beri futbol oyunlarını çok severim. Winning Eleven (Pro Evolution Soccer) ve Virtua Striker gibi oyunları çok uzun süre severek oynadım. FIFA serisi ise benim için 1999-2000 yıllarından sonra umursanmadığım, her zaman “dandik” futbol oyunları kategorisine koyduğum bir seriydi. Virtua Striker'ın yeni oyunlarının geliştirilmemesi, Pro Evolution Soccer'ın da eskisi kadar zevk vermemesi (umarım PES 2011'de herşey düzelir ve oyun eski mükemmel haline döner) FIFA 09'dan itibaren bu seriye yüzümü dönmemi sağladı. İşin garip yanı benim için “kötü” olan seri özellikle FIFA10 ile birlikte şok edecek biçimde eğlenceli hale gelmiş ve futbol oyunlarından soğuduğum bir anda hızır gibi yetişmişti. Geceler boyu online alemde yabancılarla yaptığım maçlar veya arkadaşlarımla “Virtual pro” modunda takım ruhunu (her ne kadar o arkadaşlarım bazen seni tribüne bile almamak gerekiyor deseler de) hissettiğim karşılaşmaları unutmam mümkün değil. Bu heyecan biraz da olsa FIFA 2010 World Cup'ta da devam etti. Şimdi serinin 18. oyunu olan FIFA 11'de ve bu seriyi seven oyuncuların çok heyecanlı olduğuna eminim.

     Ekim ayının başında çıkacak olan FIFA 11, EA Sports Canada tarafından geliştiriliyor. Serinin her yeni oyunu gibi FIFA 11'de öncekilerde bulunan eksiklikleri giderme amacında. Özellikle PC oyuncuları bu oyundan çok memnun kalacaklar, çünkü serinin PS3 ve Xbox 360 sürümlerinde kullanılan oyun motoru PC'de de kullanılmaya başlanacak; böylece PC ile konsol sürümleri arasında fark kalmayacak. PC sürümünde online avatarımızı yaratıp dünyanın her tarafından oyunculara karşı mücadele edebilecek ve “leaderboard”da pozisyonumuzu korumak için savaşacağız. FIFA 11'in PC sürümünün konsollardaki kadar kaliteli olacak olması sevindirici, peki bu oyunun önceki oyunlardan farkı ne olacak? EA Sports'un açıklamasına göre önceden şikayet ettiğimiz çoğu şey düzeltilecek.

  Bu şikayetlerin başında da FIFA 10'da bazen "pinpon" oynarmış gibi sürekli A tuşuna basarak karşı kaleye gitmek geliyor. Geliştiricilerin açıklamasına inanırsak artık daha gerçekçi pas sistemi sayesinde (Pro Passing diyorlar) görmediğimiz alanlara rastgele paslar atamayacağız. Yüzümüzün pas atacak oyuncuya dönük olması veya pas atış açımızı daha dikkatli ayarlamamız isabet yüzdemizi arttıracak. FIFA 2010 World Cup'ta pas sistemi daha gerçekçi olmuştu, FIFA 11'de ise en azından onun kadar düzgün olması bekleniyor. Ayrıca FIFA 10'da havadan atılan paslar da futbolcu topu çok geç önüne alıp hareket ediyordu, bu hatanın da düzeltilip World Cup'taki gibi düzgün hale getirilmesi bekleniyor. Paslar konusunda bir başka değişim ise “Virtual pro”da yaşanacak. Bu modda çok gelişmiş bir oyuncu ile yeni başlamış bir oyuncu arasında pas yüzdelerinde de eskisinden daha fazla farklılık olacak. FIFA 10'da bu fark daha çok kendini hız, beden gücü ve şutlarda gösteriyordu, şimdi buna paslar da eklendi. Ayrıca çalım yeteneği düşük olan futbolcu kendi etrafında daha geniş ve daha uzun bir sürede dönerken çalım yeteneği gelişmiş olan bir oyuncu çok daha hızlı ve küçük bir daire çizebilecek. Böylece futbolcusu üzerinde duran ile umursamayan arasındaki farkı arttıran adil bir sistem kurulması planlanıyor.

FIFA FIFA 11 Spor Futbol EA EA sports PS3 Wii Xbox 360 DS PSP PC öninceleme
Pro Evolution Soccer 2011 F1 2010
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Jax T.

11.6.2012 12:01:04

0
quote:

Orijinalden alıntı: johnny_bravo_ oyun ne zaman çıkıyor bilgisi olan varmı ??

mert_özcan

11.6.2012 11:54:30

0
oyun ne zaman çıkıyor bilgisi olan varmı ??

BSC Misafiri

11.6.2012 11:50:25

0
ya fıfa 11de kendi takımımı nasıl kuracam acil bişiler deyin ya cok sabırsızlanıyom

NK_Ultra

1.10.2010 21:37:35

0
Adam doğru demiş futbol hayatın gerçeği.Bende top oynayamam ama severim izlemeyide oynamıyıda.Bu oyun aslında çok önemli.Dünyadaki 2011 teknolojisini yansıtmalı bence.Umarım iyi olur.İyi geceler.

cptn.price

1.10.2010 16:40:33

0
oyun tarihinin en şişirilme oyunu.oynanış 0 yapay zeka 0 oyun çok yavaş millet bundan nasıl zevk alıyor anlamış değilim

12henry14

2.9.2010 23:07:16

0
quote:

Orijinalden alıntı: GencayA PES Libertadores'in lisansını mı almış gerçekten? E iyi de doğru düzgün Güney Amerika takmı yok ki oyunda
san siro'da, amsterdam arena'da libertadores finali oynarız artık

erhandeep

2.9.2010 22:57:32

0
quote:

Orijinalden alıntı: mcbtrcs

Evet verdiğiniz linkte de yazar objektif olmadığı için eleştiri aldığını söylüyor. Daha sonra da okuyucuyla dalga geçer gibi bir inceleme yapmış. Bu da zaten sitenin editörlerinin okuyucuya yaklaşımını gösteriyor. "A few people have claimed recently that they want completely objective and unbiased reviews lacking personal opinion. I have been criticized for using my own feelings and thoughts when writing a review, which I am informed is actually a bad way to review videogames" "Bir kısım okuyucudan objektif incelemeler yapmam gerektiği için eleştiri aldım. İnceleme yazarken kendi duygularımı katmamın kötü bir yol olduğunu söylediler." demiş. Sonra da incelemesinde The story has a beginning and an ending and a middle bit. ve "The battle system is a battle system" gibi sanki dalga geçiyormuşçasına yorumlar yapmış. Son olarak bir çok önde gelen inceleme sitesinde incelemelerin tarafsız olduğunu görebilirsiniz. Tabi ki bu demek değildir ki incelemeler çok monoton, mekanik olmak zorunda. Tabi işin içine ufak tefek yorumlar katılabilir. "Oyunda en beğendiğim yönlerden biri de bu idi", "Bu mod oyunda bir çok kişi tarafından eleştirilecek gibi duruyor" tarzında. Ama bu yorumlar incelemenin büyük kısmını kaplamamalıdır. Tabi bu şahsi fikrim fakat objektif incelemeler okuyucu tarafından taraflı yorumlara göre daha çok beğenilir genelde. Tabi taraflı incelemeler de o oyunun fanları tarafından çok tutulur bu demagoji ve popülizme girer. Tarafsız da hoş incelemeler yapılabileceğini çok uzak değil By_E'nin incelemelerinde görebilirsiniz. Tüm bunları eski bir oyun editörü olarak(Sitenin ismini yazmıyorum, istenirse PMden söylerim) söylüyorum. Bu demek değil ki ben X kişisinden iyi biliyorum, benim dediğim doğrudur. Fakat genel kanı budur. Nasıl ki gazetecilikte objektif haber önemli ise oyun dünyasında da bu durum aynıdır. Nasıl ki objektif haber yapabilen gazeteciler bugün yanlı olanlara göre daha çok isim yapmış ve daha üst seviyelere gelmiş ise, profesyonelce bu işi düşünen editörler de tarafsızlığını korumak zorundadırlar. Türkiye'de oyun incelemesi denince akla gelen ilk sitelerden biri olan Merlin'in Kazanı'nın incelemelerine bakarsanız da bu böyledir daha çok. Tarafsız incelemeler vardır yani. Bu yüzden bu site isim yapmıştır. PS3 Türkiye'de de çok inceleme vardır fakat inceleyen kişi işin içine çok yorumunu kattığı için ilgilenmeyen o türe yabancı insanı sıkar genelde, oyunu anlatmak yerine oyunu övmeyi/yermeyi tercih ettiği için. Bu uzunca yazıyı okuyanlara teşekkür ediyorum fakat, durumu ancak böyle anlatabilirdim.
Hacı editör olduğuna inandım valla şu kadar uzun bir yazıyı bana okutacak akıcılıkta yazmışsın. Tebrik ediyorum. keşke hep böyle düzeyli tartışmalar olsa forumda ne güzel olur.

MenDakkaDukka

2.9.2010 21:18:58

0
quote:

Orijinalden alıntı: SolidRock Bir yerlerden fake kokuları geliyor, tanıdık birine benziyor ama Mert desem, ne desem?..
benim için mi söylüyorsun ?

SolidRock

1.9.2010 06:54:51

0
Bir yerlerden fake kokuları geliyor, tanıdık birine benziyor ama Mert desem, ne desem?..

MenDakkaDukka

1.9.2010 06:27:02

0
forever pes

nburak.com

1.9.2010 05:54:58

0
quote:

Orijinalden alıntı: haki1234 Evet katılıyorum Ayrıca Top kapmaları biraz daha zorlaştırmışsalar oyun kendi adıma çok güzel olacak
İşte FIFAnın sorunu burada..FIFAyı Ps3 çok oynayan biri için sorun değil..o topu kaptırmayacak hızlı hamleleri yaparız ama bir misafi geldi onla oynayalım desek her topunu kaptırıyor..oyuna ilk başta dezavantajlı bakıyor..ama alışsa yani hiç Ps3de FIFA oynamayan arkadaşım 4-5 maç sonra alışıp diryakisi oluyor FIFAnın.. top kapmaları biraz zorlaştırmaları lazım tabi PES kadar değil..defansdan alıpta gol atmasın

Unzerstörbar

1.9.2010 02:16:40

0
Bi sevemedim su oyunu.2008 den beri hep denedim en az 1 hafta oynadim her cikan oyununu, ama Yok olmuyor sevemiyorum

previlla

1.9.2010 02:15:50

0
quote:

Orijinalden alıntı: GencayA PES Libertadores'in lisansını mı almış gerçekten? E iyi de doğru düzgün Güney Amerika takmı yok ki oyunda
Libertadores Kupası için oyunda yer alacak takımlar Boca Juniors River Plate C.D. Guadalajara Morelia Monterrey San Luis F.C. Estudiantes Teco Banfield Colon Estudiantes Lanus Newell's Old Boys Velez Sarsfield Club Bloming Bolivar Real Potosi Cruzeiro SC Corinthians Flamengo SC Internacional Sao Paulo F.C. Universidad Catolica Universidad de Chile Colo-Colo Once Caldas Junior Barranquilla Independiente Medellin Deportivo Cenca Emelec Deportivo Quito Cerro Porteno Club Libertad Nacional Alianza Lima Juan Aurich Universitario Club National C.A. Cerro Racing Montevideo Caracas F.C. Deportivo Italia Deportivo Tachira

batangunes87

1.9.2010 02:03:55

0
FIFA 2010 kapağında Mesut Özil olacakmış heeaaa... O zaman oynamaya zaman ayırmam... Türk Milli takımı dururken Almanyayı seçti. Keşke herkes Hamit Altıntop gibi olsa..

Sonic.Storm

29.8.2010 01:21:25

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri fifa arcade bir oyun olmaktan öteye hiçbirzaman gidemeyecek. arkadaşlarla toplanıp fifa atalım muhabbeti olmayacak. pes bu konuda çok başarılı. herşey gerçekçilik değil insanlar pesten zevk alıyor. cod mw2 de hiç gerçekçi değil. hatta adam öldürürken çıtır çıtır sesler geliyor ama moh u hala eziyor. çünkü oyunda en önemli etken aldığın zevktir. gerçekçilik herzaman 2. 3. plandadır. bunun bir örneğinide nfs shiftte görebilirsiniz. hiç eğlendirmiyor ama yeterince gerçekçi
Yani herkes fifa yı oynarken eğlenmiyor ama gerçekçi olduğu için mi oynuyor? ayrıca son MOH oyununun ne zaman çıktığından haberin var mı?

BSC Misafiri

28.8.2010 15:12:06

0
fifa arcade bir oyun olmaktan öteye hiçbirzaman gidemeyecek. arkadaşlarla toplanıp fifa atalım muhabbeti olmayacak. pes bu konuda çok başarılı. herşey gerçekçilik değil insanlar pesten zevk alıyor. cod mw2 de hiç gerçekçi değil. hatta adam öldürürken çıtır çıtır sesler geliyor ama moh u hala eziyor. çünkü oyunda en önemli etken aldığın zevktir. gerçekçilik herzaman 2. 3. plandadır. bunun bir örneğinide nfs shiftte görebilirsiniz. hiç eğlendirmiyor ama yeterince gerçekçi

.:SyLaR:.

26.8.2010 19:02:20

0
her zamanki gibi süper olacagından eminim

yoney

26.8.2010 16:30:40

0
Cafelerde fifa yok mu? İlginç, ben eskiye oranla çok ciddi şekilde internet cafelerde fifa oynandığına şahit oluyorum, hala fifa olmayan yer olması tuhaf geldi

sxd

20.8.2010 17:40:35

0
ne pes ne fifa benin babam hepsinin basını döver.

naturklich

20.8.2010 17:24:21

0
Şu mekan mı bahsedilen? Benm hiç gitmedim ama harbiden fifa yok.

Firenze

20.8.2010 17:18:09

0
quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

laf mı bu söylediğin?
Evet bir problem mi var?

KRL11

20.8.2010 17:12:40

0
Fifa açık ara önde bence

funkmaster

20.8.2010 16:53:46

0
quote:

Orijinalden alıntı: Firenze

Cafelerdeki apaçilerin eline düşmesindense hiç girmese daha iyi
laf mı bu söylediğin?

Firenze

20.8.2010 16:51:08

0
quote:

Orijinalden alıntı: blckmtaL fifa herzamanki gibi cafe lere dahi giremeyecek
Cafelerdeki apaçilerin eline düşmesindense hiç girmese daha iyi

blckmtaL

20.8.2010 16:42:34

0
fifa herzamanki gibi cafe lere dahi giremeyecek

funkmaster

20.8.2010 16:01:17

0
bakalım PES'e kıyasla nasıl bir oynanışa sahip olacak? İyi olan kazansın.

Musketeer.

19.8.2010 11:44:57

0
quote:

Orijinalden alıntı: Usak_Efesi

pesteki kütük gibi heriflere, olmayan atmosfere ne demeli. Bu sene pes 2010'a sans verdim. Ne yazık ki yine başarılı olamadı bu konuda. Oyunda top top gibi renkler falan her şey iyi de ADAMLAR KÜTÜK GİBİ , HAREKETLER ÖYLE HEM DE SEYİRCİ İLE OYUN ARASINDA CİDDİ KOPUKLUK VAR! Hala düzeltemediler bu salakça sorunu
Farkındamısın söyliyicek hiçbirşey kalmadı tek lafları balon top oda FİFA10'da tamamen ortadan kaldırıldı oynıyan bilir . Boş laflar bunlar ...

Usak_Efesi

17.8.2010 19:35:19

0
quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

fifada ki o balona fizik var diyo galiba arkadaş
pesteki kütük gibi heriflere, olmayan atmosfere ne demeli. Bu sene pes 2010'a sans verdim. Ne yazık ki yine başarılı olamadı bu konuda. Oyunda top top gibi renkler falan her şey iyi de ADAMLAR KÜTÜK GİBİ , HAREKETLER ÖYLE HEM DE SEYİRCİ İLE OYUN ARASINDA CİDDİ KOPUKLUK VAR! Hala düzeltemediler bu salakça sorunu

Musketeer.

17.8.2010 14:37:05

0
[quote]Orijinalden alıntı: BSC Misafiri FİFA ses,grafik,oynananabilirlik ve hemen hemen bütün takımların olmasıyla PES ile kıyaslanamaz ama şu bir gerçekki FİFA'nın pc'de berbat denecek kadar kötü grafikleri vardı umarım FİFA 2011'de PC'de konsollardaki gibi NextGEN grafikleriyle olur o zaman FİFA futbol oyunlarında rakipsiz bir oyun olur , haksızmıyım :) [/quote] [quote]Orijinalden alıntı: Assasinate @erdii2307 ''Gerçek FUTBOL için FİFA , Fantezi Futbol için PES'' [/quote]

BSC Misafiri

17.8.2010 14:33:47

0
FİFA ses,grafik,oynananabilirlik ve hemen hemen bütün takımların olmasıyla PES ile kıyaslanamaz ama şu bir gerçekki FİFA'nın pc'de berbat denecek kadar kötü grafikleri vardı umarım FİFA 2011'de PC'de konsollardaki gibi NextGEN grafikleriyle olur o zaman FİFA futbol oyunlarında rakipsiz bir oyun olur , haksızmıyım :)

Musketeer.

17.8.2010 11:53:50

0
@erdii2307 Bak Erdi kardeş, bu arkadaşlara mantık dahilinde birşey açıklıyamazsın boşver . Bırak daha bikaç ay konuşsunlar FİFA tüm platformları ELE GEÇİRDİ zaten ;) ''Gerçek FUTBOL için FİFA , Fantezi Futbol için PES''

erdii2307

17.8.2010 10:51:47

0
quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

fifada ki o balona fizik var diyo galiba arkadaş
pesteki saçmalarıkları çok beğeniyosunuz heralde. ? konsolda az çok fifa oynadım ve o gün bugün pcde pes oynamıyorum ;) bence deneyin bi sonra konusun. fifanın toplarına balon diyenler pesteki iyi adamların 5. peygamber gibi sahayı turlamasından 25 kişiye çalım atılmasından hoşlanıyo pes amele oyunu olmaya basladı açık açık inş. fifa konsoldaki gibi olur yoksa ps3 alıcam bende.

Musketeer.

17.8.2010 10:46:20

0
@Aerospace @BèRuTTì Tek kendinizi kurtarma yolunuz pc'deki FİFA ancak bu sene o FİFA'da konsoldaki gibi, bakalım ozaman neye 'ok atıcaksınız ....

TheJudas

17.8.2010 03:13:47

0
seviyorum bu oyunu ne lisans sorunu var ne başka bir şey sadece kendilerini geliştirip duruyorlar her zaman benim favorim olucak :)

Jack Rabbit Slims

16.8.2010 18:42:33

0
PES Libertadores'in lisansını mı almış gerçekten? E iyi de doğru düzgün Güney Amerika takmı yok ki oyunda

BèRuTTì

16.8.2010 18:07:35

0
quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace Arkadaş PC bölümündeyiz doğru mu??? Sen pc Fifa ile Pes'i mi kıyaslıyorsun; eğer öyleyse çok komiksin;

fifada ki o balona fizik var diyo galiba arkadaş

Aerospace

16.8.2010 18:05:14

0
Arkadaş PC bölümündeyiz doğru mu??? Sen pc Fifa ile Pes'i mi kıyaslıyorsun; eğer öyleyse çok komiksin;
quote:

Orijinalden alıntı: Assasinate

Tüm liglerin lisansını almış olduğunu varsayalım . Oynanabilirlik FİFA'nın altında Atmosfer FİFA'nın altında top fiziği, animasyonlarda keza öyle . E peki napıyım ben lisansları ozaman :)

BèRuTTì

16.8.2010 18:03:45

0
yazı bi yerden copy pastemi yapıldı �Virtual pro� modunda takım ruhunu ' işaretleri soru işareti şeklinde çıkmış firefoxta [sizer=blue]FIFA 11 Ön İnceleme[/sizer] başlıklar renklimi oluyor bide oyunla ilgilide son kez deniycem fifayı bu yıl malum konsollardakiyle aynı yapıcaz dediler eğer buda eski seriler gibi rezalet olursa pc de ea biter benim için.

onlineadam

16.8.2010 17:06:40

0
nasılsa online oynamayı sevenler fifa serisine devam edecek zaten pes oldukca geride kaldı son dönemlerde

Musketeer.

16.8.2010 14:59:00

0
quote:

Orijinalden alıntı: spydrsmate Kesinlikle Pes değişiklik yapmak istiyorsa ilk önce lisansları alsın bir de çok büyük birşeymiş gibi liberto tores in lisansını aldık diyorlar bırakın Allah aşkına
Tüm liglerin lisansını almış olduğunu varsayalım . Oynanabilirlik FİFA'nın altında Atmosfer FİFA'nın altında top fiziği, animasyonlarda keza öyle . E peki napıyım ben lisansları ozaman :)

XII.Nicksiz

16.8.2010 14:29:14

0
inceleme için teşekkurler

spydrsmate

16.8.2010 11:18:02

0
Kesinlikle Pes değişiklik yapmak istiyorsa ilk önce lisansları alsın bir de çok büyük birşeymiş gibi liberto tores in lisansını aldık diyorlar bırakın Allah aşkına

RED LORD CHE

16.8.2010 10:55:42

0
fifa11 çok iyi olacak buna şüphemiz yok, ama pes'in yeni seririsini oynanış videolarını izledim sanırım bu sonbahar her ikisinide oynayacağız, ama pes her şeyi tam anlamıyla yapmış dahi olsa lisans eksiliğinden ötürü fifa bu senede 1 adım önde gibi görünüyor.

spydrsmate

16.8.2010 02:21:12

0
Ben yaklaşık 5-6 yaşlarımdan beri playstation oynamaktayım ve o zaman ki yıllar için hayatımın en iyi futbol oyunu winning eleven(Pes farketmez oyun motoru tamamen aynı)..Ps3 çıkana kadar da Pes oynamaya devam ettim çünkü ps2 ve pc için Pes ile Fifa arasında kabul edersiniz ki gözle görülür bir fark vardı Pes daha akıcıydı daha zevkliydi daha güzeldi yane . . Ps3 aldıktan sonra yine Pes'le devam ettim aslında Pes 2008 den memnun değildim ama Fİfa 08 'inde gözle görülür başarısızlığı ortadaydı.. Sonra yine Pes09 dan devam ettim ancak artık oyundaki olağan dışı hareketler , aşırı kolay çalımlar , oyunda robotluk , kavgada tekme atar gibi topa vurmalar beni çok sıkmaya başlamıştı açıkçası Fifa08'den dolayı Fifa09 'a ön yargılı yaklaşıyordum fakat alıp denemek istedim ve beni inanılmaz bir derecede sarmaya başladı birgün olsun Pes'i aramadım evet eksikleri vardı ancak oyunda gerçekçilik oyundaki sıcaklık ister istemez sizi sarıyordu.yani beni öyle . Sonra Fifa'dan devam etmeye karar verd

Musketeer.

14.8.2010 12:37:56

0
Bir oyun düşünün OYUNDAN ÖTE ...

westblood

14.8.2010 12:01:37

0
oyunu sabırsızlıkla bekliyorum

mistikkafa2

14.8.2010 10:14:38

0
arkadaşlar pc de aynımı olacak benzermi

BSC Misafiri

13.8.2010 22:31:50

0
robot futbolu oynamak isteyen pesi oynar gerçekclik isteyen ve süper zevk isteyen fifa oynayabilir

synan_synan

13.8.2010 21:30:22

0
fifa 2010 u pc de oynadım(duyduğum kadarıyla diğer konsollarda daha iyiymiş) oynarken baya bi zorlandığım zamanlar oluyordu(pro da oynuyodum,daha sonra wclass a terfi ettim) ve hemen sinirden oyundan çıktığım zamanlarda.pes 2010 u ilk kez kuzenin ps3 ünde kuzenle oynadım bir kaç sefer.bana göre fifanın serisi daha güzel futbolu daha gerçekçi yansıtan bir oyun.öyle bi futbolcuyla alıp bi kaleden bi kaleye hiç yorulmadan gitmek çocuklara göre bi oyun.bu fifada yapamayacağın futbol oynamazsan zevk alamayacağın bir oyun.at messi ye 90 dakika koşsun hemde hiç yorulmadan ne ulan bunlar japon robotlarımı :D.Adam gibi maç oynayacaksan fifa oynuyacaksın.

faho

13.8.2010 21:15:09

0
Virtua Striker serisi benim için her zaman en iyisidir.

Andrés Iniesta

13.8.2010 20:53:29

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri 12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor
Hocam bunu yazarak amacin neydi ?

mcbtrcs

13.8.2010 14:15:39

0
@Bernhard Ben de teşekkür ederim, hemen "kardeşim sana noluyor, burada işi yapan benim seni alakadar etmez" vb. tarzı sataşmaya yönelik küstah cevaplar vermediğiniz için. BSC'de veya herhangi başka bir platformda başarılarınızın artarak devam etmesi dileğiyle. Ha bir de konuyla ilgisi olsun diye söyleyeyim, bu yıl FIFA çok büyük yenilikler kattı oyuna. Rakibi PES ise FIFA'nın geçmiş yıllarda oyuncular tarafından büyük beğeni toplayan özelliklerini (Stamina, ikili mücadele animasyonları vb.) oyuna henüz aktarmış durumda. PES yetişkin oyunu diyen arkadaş için de diyeceğim söz şu, PS Cafe'lere 18 yaş sınırlaması gelsin, yoksa çoluk çocuk kendini yetişkin sanıyor. Ayrıca PES erotizm falan mı içeriyor ki yetişkin oyunu oldu?

pape

13.8.2010 12:05:20

0
güzel inceleme olmuş, yıllardır pes oyuncusu olmama rağmen fifanın world cup oyununun hoşuma gitmesinden dolayı 2 oyunuda alıcam sanırım

Bernhard

13.8.2010 11:21:13

0
Firenze ve AloneAssasin ben de teşekkür ederim arkadaşlar.

AloneAssassin

13.8.2010 10:58:00

0
İnceleme için teşekkürler

Firenze

13.8.2010 10:37:18

0
Bernhard Çok güzel inceleme kardeşim devam et bakma herkeze

Bernhard

13.8.2010 10:26:29

0
(devamı) Yazarlar bence tabi ki de duygularını işin için katacaktır (bu duygular gözlerini kör etmediği sürece) Oyuncularla ortak hislerini oyuna yansıtmalıdırlar diye düşünüyorum. Ne gibi deneyimler ve ne gibi hisler yaşayabileceklerini bilmeleri bence bir öninceleme ve incelemenin en önemli dayanak noktasıdır. Ayrıca tarafsız olarak gördüğünüzü söylediğiniz By_E de sitemizin genel yayın yönetmenidir. O, bizim tarafsız olmadığımızı düşündüğü takdirde yazılarımızın yayınlanmayacağını bilmenizi isterim. Gerçek anlamda yapıcı olma amacındaki eleştirileriniz için "gerçekten" teşekkür ederim, ama ben farklı şekilde düşünüyorum. İlk başta sizin de çoğu kişi gibi yıpratma amaçlı eleştiri yaptığınızı düşünmüştüm ki bu önyargımın nedeni olayların hemen hemen hep böyle olmasıdır.

Bernhard

13.8.2010 10:18:02

0
mcbtrcs Öncelikle sakince ve yıpratmak istemeden eleştiriler yaptığınız için teşekkür ederim. (bunu politik bir dille söylediğimi düşünmeyin lütfen, çok az rastladığımız bir olay) Bu önincelemede (her incelememde olduğu gibi) duygularımı işin içine kattığımı biliyorum ve aslında bunda yanlış birşey görmüyorum. Ben de BSC'den önce yıllarca yazarlık yaptım ve objektiflik konusunda yazarları her zaman rahat bırakmadıklarını biliyorum. Objektiflikten inanılmaz derecede uzak, bir oyuna ve firmaya kin güdecek kadar nefret eden yazarlarla bile konuşmak zorunda kaldım. Yani tarafsız olarak gördüğünüz sitelerde de işler aslında öyle yürümüyor. BSC bu konuda rahat olduğum tek site. " Ben şöyle yaptım, öyle sevdim böyle oynadım gibi yorumlarda bulunmaz" demişsiniz. Bu gibi sözlerle duygularımdan çok anılarımı anlattım ki bunlar hemen hemen her FIFA oyuncusunun yaşadığı deneyimler. Tamamen kişisel olduklarını düşünmüyorum. Diğer oyuncular da bunları yaşayacaktır. Yazarlar bence tab

Esposito Bandolero

13.8.2010 09:33:10

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri 12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor
kardeşim bırakın bu işleri sende bende biliyoruz 2000 yılından beri fifa oynuyor nerdeyse herkes sonradan görme bi pes diye oyun çıkarttınız övüp duruyorsunuz zaten bu heryerde böyle ne zaman yeni bioyun çıksa onun klasmanındaki eski oyun hep küçümsenir

mcbtrcs

13.8.2010 04:06:39

0
quote:

Orijinalden alıntı: Bernhard mcbtrcs tarafsızlık konusundaki yanlış olduğunu düşündüğüm fikirlerine en iyi yanıtı aşağıdaki Final fantasy incelemesi verir sanırım. benim birşey dememe gerek bırakmadılar sağolsunlar. Anlayana http://www.destructoid.com/100-objective-review-final-fantasy-xiii-179178.phtml
Evet verdiğiniz linkte de yazar objektif olmadığı için eleştiri aldığını söylüyor. Daha sonra da okuyucuyla dalga geçer gibi bir inceleme yapmış. Bu da zaten sitenin editörlerinin okuyucuya yaklaşımını gösteriyor. "A few people have claimed recently that they want completely objective and unbiased reviews lacking personal opinion. I have been criticized for using my own feelings and thoughts when writing a review, which I am informed is actually a bad way to review videogames" "Bir kısım okuyucudan objektif incelemeler yapmam gerektiği için eleştiri aldım. İnceleme yazarken kendi duygularımı katmamın kötü bir yol olduğunu söylediler." demiş. Sonra da incelemesinde The story has a beginning and an ending and a middle bit. ve "The battle system is a battle system" gibi sanki dalga geçiyormuşçasına yorumlar yapmış. Son olarak bir çok önde gelen inceleme sitesinde incelemelerin tarafsız olduğunu görebilirsiniz. Tabi ki bu demek değildir ki incelemeler çok monoton, mekanik olmak zorunda. Tabi işin içine ufak tefek yorumlar katılabilir. "Oyunda en beğendiğim yönlerden biri de bu idi", "Bu mod oyunda bir çok kişi tarafından eleştirilecek gibi duruyor" tarzında. Ama bu yorumlar incelemenin büyük kısmını kaplamamalıdır. Tabi bu şahsi fikrim fakat objektif incelemeler okuyucu tarafından taraflı yorumlara göre daha çok beğenilir genelde. Tabi taraflı incelemeler de o oyunun fanları tarafından çok tutulur bu demagoji ve popülizme girer. Tarafsız da hoş incelemeler yapılabileceğini çok uzak değil By_E'nin incelemelerinde görebilirsiniz. Tüm bunları eski bir oyun editörü olarak(Sitenin ismini yazmıyorum, istenirse PMden söylerim) söylüyorum. Bu demek değil ki ben X kişisinden iyi biliyorum, benim dediğim doğrudur. Fakat genel kanı budur. Nasıl ki gazetecilikte objektif haber önemli ise oyun dünyasında da bu durum aynıdır. Nasıl ki objektif haber yapabilen gazeteciler bugün yanlı olanlara göre daha çok isim yapmış ve daha üst seviyelere gelmiş ise, profesyonelce bu işi düşünen editörler de tarafsızlığını korumak zorundadırlar. Türkiye'de oyun incelemesi denince akla gelen ilk sitelerden biri olan Merlin'in Kazanı'nın incelemelerine bakarsanız da bu böyledir daha çok. Tarafsız incelemeler vardır yani. Bu yüzden bu site isim yapmıştır. PS3 Türkiye'de de çok inceleme vardır fakat inceleyen kişi işin içine çok yorumunu kattığı için ilgilenmeyen o türe yabancı insanı sıkar genelde, oyunu anlatmak yerine oyunu övmeyi/yermeyi tercih ettiği için. Bu uzunca yazıyı okuyanlara teşekkür ediyorum fakat, durumu ancak böyle anlatabilirdim.

ßaßeL

13.8.2010 02:13:29

0
genelde en çok oynadığım katagori Be come a legend bayılıyorum buraya yenilikler varmı ekstra kazandığın parayı harcama gibi

DaRBe7

13.8.2010 02:03:07

0
Keşke FIFA 11 PC Oyun içi videosu çıksa acayip merak ediyorum PC 'de nasıl olcak diye :S

Bernhard

13.8.2010 02:01:28

0
mcbtrcs tarafsızlık konusundaki yanlış olduğunu düşündüğüm fikirlerine en iyi yanıtı aşağıdaki Final fantasy incelemesi verir sanırım. benim birşey dememe gerek bırakmadılar sağolsunlar. Anlayana http://www.destructoid.com/100-objective-review-final-fantasy-xiii-179178.phtml

BSC Misafiri

13.8.2010 01:22:50

0
"FIFA FanBoylar"i Mi Desem Artik "Gozu FIFA Askiyla Kor Olan Insanlar" Mi Desem Hemen Arkadasin Ustune Ususmusler Bir Cumle Icin, Yanliz Son Zamanlarda "FIFA Oynayanlar" Arasinda Inanilmaz Bir Dayanisma Ornegi Gozlemledim Bunu Soyleyebilirim:).

mcbtrcs

13.8.2010 00:22:12

0
quote:

Orijinalden alıntı: Bernhard Ön inceleme kavramı ve herkesin bu kavramdan neyi kast ettiği açıktır. Bütün dünyada önincelemeler bu şekilde yapılır. O nedenle bu konuda tartışmaya gerek yok.
Evet ön incelemeler böyle yapılır fakat, inceleyen kişi olaya taraflı bakmaz incelerken. Ben şöyle yaptım, öyle sevdim böyle oynadım gibi yorumlarda bulunmaz. Oyundaki yenilikler anlatılır, görülen teknik eksiklikler söylenir, oyunla ilgili kişisel zevkler işin içine katılmaz. Bir editörün görevi oyunla ilgili bilgi vermektir, oyunla ilgili duygu ve düşüncelerini yansıtmak değil. Çünkü sizin sevdiğiniz bir oyunu çok överseniz, bu durumda o tarzı veya o oyunu pek sevmeyen birine çok itici görünürsünüz ve incelemeyi yaptığınız mecradan soğutabilirsiniz. Kişisel beğenilerinizi incelemede yansıtabileceğiniz tek nokta puanlamadır.

Belluschi_16

13.8.2010 00:18:05

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri 12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor

katliam38

13.8.2010 00:05:35

0
Orijinalden alıntı: BSC Misafiri 12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor abicim annenden izin aldınmı sen bilgisayarı açmak internete girmek için... sen öyle diyorsan öyleyizdir biz çocuguz ve FIFA oynuyorum varmı itirazın .......

kolpaci

12.8.2010 23:38:24

0
bir an önce demoyu çıkartsalarda oynasak PC için söylüyorum ve çok merak ediyorum PC versiyonunu..

Wayward Son

12.8.2010 21:02:49

0
Orijinalden alıntı: BSC Misafiri 12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor Bu kardeşimizin adam olduğunu nerden çıkardınız. 12 yaşındaki kardeşim diyor. Bu yorumu yazabildiyse kendisi maksimum 15 yaşındadır :) Ya da hakkaten yetişkinse hayatında oyun konsolu diye bir kavram duymamış, duymadığı için de Fifa'nın konsol versiyonundan bihaber olarak yaşamını sürdürüyordur:) Kendisini misafir olarak değil, üyelik alarak görmek istiyoruz. Bu eşsiz yorumlarıyla siteyi şenlendirmeli, niye ban'liyosunuz adamı. Güldük eğlendik işte:)

erdii2307

12.8.2010 18:45:37

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri 12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor
Yetişkinler pesmi oynar ? Git bı Mah. De gor 5 yaşındaki cocuk bile pesnoynuyo ;) Fifa yetenek istiyo . Görüpte yanlış algılamak nasıl bı duygu merak ediyorum :)

Firenze

12.8.2010 18:36:52

0
quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

IPsini banlayın bu adamın
Klasik pes cafeci apaçi profili

guitarist999

12.8.2010 18:36:10

0
quote:

12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor BANNNN!!!!!!

Banzai!

12.8.2010 18:32:25

0
quote:

Orijinalden alıntı: quatroxx

iyide ön incelemede birde inceleme diye bir kelime var. Neyse uğraşan arkadaşın zamanına yazık olmuş ama emek vermiş eline sağlık diyelim.
arkadaşım, kafan basmıyor mu ? ön inceleme işte

Jack Rabbit Slims

12.8.2010 17:50:48

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri 12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor
IPsini banlayın bu adamın

MAD MAX

12.8.2010 17:43:46

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri 12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor
Sen hayatın boyunca hep pes oyna inşallah.

BSC Misafiri

12.8.2010 16:25:20

0
12 yasındakı kardesım ıcın mecburen fıfa 11 de alıcaz ama yetıskınler genelde pes oynadıgı ıcın bızım kıtleyı pek ılgılendırmıyor fıfa. zaten genelde cocuklar sevıyor

BSC Misafiri

12.8.2010 15:09:47

0
PESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

SaatliBomba

12.8.2010 14:38:01

0
teşekkürler

SiPAHi_

12.8.2010 14:36:43

0
Fanatik bir pes hayraniyim. Enson Fifayi 94'de oynadim. Gecen hafta kardesimin Fifa 2010 unu alarak oynamaya basladim. Sadece 3 tane normal mac yaptim. Fakat ?Virtual pro? denilen oyun modunda 70 e yakin mac yaptim ve ?Virtual pro? oyun moduna HAYRAN kaldim muhtesem. Karekterin ozelliklerini gelistirmek gercekten zor bir okadarda eglenceli. Cok sevdim. Fifa 2011 i ?Virtual pro? oyun modu icin alicagim.

akankan2

12.8.2010 14:05:08

0
FİFA 2011 süper olacak

Firenze

12.8.2010 13:56:45

0
Bize bedava Her türlü 20-30 saat oynatır oyun en az

.:ZEUS:.

12.8.2010 13:37:20

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri arkadaşlar oyun güzel olacak 125 lira çıkacak
Başka başka Zeki Müren'de bizi görcek mi

BSC Misafiri

12.8.2010 13:33:13

0
arkadaşlar oyun güzel olacak 125 lira çıkacak

phantom_coal

12.8.2010 13:28:09

0
quote:

Orijinalden alıntı: Arda_1905 Koskoca Fifa 11 konusu zaaten vardi 30 küsür sayfalik bunu direk oraya yazsaydin daha mantikli olurdu bence... ne gerek var yeni konuya...
editör haber yaptım işte okunsun diye başlık açmış,bunda ne var anlaşılmayacak.

Andrés Iniesta

12.8.2010 13:22:21

0
Koskoca Fifa 11 konusu zaaten vardi 30 küsür sayfalik bunu direk oraya yazsaydin daha mantikli olurdu bence... ne gerek var yeni konuya...

BSC Misafiri

12.8.2010 13:11:53

0
Pes onları bu sene gecer eminim :)

Bernhard

12.8.2010 12:46:26

0
Ön inceleme kavramı ve herkesin bu kavramdan neyi kast ettiği açıktır. Bütün dünyada önincelemeler bu şekilde yapılır. O nedenle bu konuda tartışmaya gerek yok.

quatroxx

12.8.2010 12:22:14

0
quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

Adı üstünde ön inceleme zaten. Yenilikler falan yani.
iyide ön incelemede birde inceleme diye bir kelime var. Neyse uğraşan arkadaşın zamanına yazık olmuş ama emek vermiş eline sağlık diyelim.

bruttee87

12.8.2010 12:12:32

0
çok gereksiz bi ön inceleme olmuş.

Jack Rabbit Slims

12.8.2010 11:35:18

0
quote:

Orijinalden alıntı: quatroxx Oyunu oynamadan öninceleme olurmu?
Adı üstünde ön inceleme zaten. Yenilikler falan yani.

quatroxx

12.8.2010 11:33:28

0
Oyunu oynamadan öninceleme olurmu?

ceyhunc.

12.8.2010 11:26:36

0
Herkesi doyuracak bir oyun olacağına inanıyorum.

rude.

12.8.2010 11:13:37

0
Fifa , Kaptırdı gidiyor. Mükemmel bir oyun geliyor

BSC Misafiri

12.8.2010 11:11:18

0
Bence FIFA 11 On Inceleme Yapmadan Once En Azindan GamePlay Adina Somut Bir Video Beklenmeliydi Su Anda Sadece Yapimci Sirketin Varsayimlarindan Yola Cikarak Degerlendirme Yapiyoruz. Bu Zamana Kadar Somut Bir GamePlay Videosu Paylasilmamasida Ayrica Bir Ilginctir. Umarimki KONAMInin Bize Gecen Serilerde Yasattiklarini Yasatmazlar.

Haki_Tr

12.8.2010 10:56:57

0
Evet katılıyorum Ayrıca Top kapmaları biraz daha zorlaştırmışsalar oyun kendi adıma çok güzel olacak

Jack Rabbit Slims

12.8.2010 10:56:17

0
İkinci yorumu da ben yapayım madem. Umarım grafik anlamında WC'nin, oynanış bakımından FIFA 10'un üstüne koymuşlardır.

andygarcia

12.8.2010 10:52:54

0
İlk yorumu ben yapayım world cup 'ın üzerine biraz koymuslarsa harika olmustur.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

FIFA 11 Gökhan Yılmaz 9 / 10 oy
KÜNYE
FIFA 11 ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
71 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
16
OY
8,1
PC TEST SİSTEMİMİZ
 • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
 • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
 • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
 • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız