Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Assassin's Creed: Revelations

1 | Suikastçiler karşı karşıya

FPS, Spor ve TPS gibi oyun türlerinde multiplayer modlara alışkınız. Bu türdeki oyunlar tasarımları gereği multiplayer modlar barındırmazlarsa bir bakıma eksik sayılıyorlar. Peki ya aksiyon-macera-platform öğelerini içeren Assassin's Creed serisinin multiplayer modlara sahip olmaması bir eksiklik olarak görülebilir mi? Bence bu sorunun yanıtı kesinlikle hayır. Zaten serinin hayranlarının büyük çoğunluğu da Assassin's Creed: Brotherhood'ta multiplayer modları olacağı açıklanmadan önce bu konuda sızlanmadılar. Tabi Brotherhood'ta multiplayer modların olması heyecan vericiydi, ne de olsa hayranlar Assassin's Creed başında daha fazla zaman geçirmek istiyorlardı. Ubisoft'un bu kararı almasında multiplayer oyunlara gösterilen büyük ilginin yanı sıra oyunun ikinci el satışlarını azaltmak ve böylece genel satış adedini arttırmak (ne de olsa multiplayer modları oynayan kişi oyunu satmayacaktı) da bulunuyor. Aslında bu hamlenin Ubisoft için bir bakıma tamamen ticari olduğunu düşünüyorum. İşin garip yanı bu tür ticari hamleler zorunluluktan yapıldığı için genel olarak başarısız olur. Garip bir şekilde Assassin's Creed: Brotherhood'un multiplayer modlar belki çok fazla olmasa da belli oranda başarı elde etti.

Multiplayer modlarda kendinize uygun bir karakteri mutlaka bulacaksınız

Oyuncular şimdi ise 15 Kasım'da piyasaya çıkacak olan Assassin's Creed: Revelations'a hazırlanıyor. Bu oyunun senaryo modunu başta biz Türk oyuncular olmak üzere milyonlarca oyuncu büyük bir merakla bekliyor. Serinin iki önemli karakteri olan Ezio Auditore ve Altair Ibn La'Ahad'ın öyküleri ile ilgili ayrıntılara ulaşacağımız bu oyunun İstanbul'da (zamanının Constantinople'ünde) geçecek olması bizim gözümüzde oyunu daha da özel yapıyor. Senaryo modunda kendimizi kaybedeceğimizi düşündüğümüz Assassin's Creed: Revelations'ın da tıpkı Brotherhood gibi multiplayer modları bulunacak. Yine başta İstanbul'daki mekanlar olmak üzere çok çeşitli yerlerde suikastçilik yapma şansı yakalayacağız. Oyunun multiplayer betasını Playstation 3'e özel olarak yapan Ubisoft bu defa karşımıza daha ayrıntılı modlarla çıkacağının sinyallerini şimdiden veriyor. İsterseniz betaya şimdi yakından bakalım.

Assassin's Creed: Revelations farklı bir multiplayer deneyimi yaşamak isteyen oyuncular için biçilmiş kaftan olacak gibi görünüyor

Betayı açtığımızda Story Mode, Abstergo Training Program, Options, Extras ve Uplay gibi seçeneklerle karşılaşıyoruz. Tabi beta sürüm bizi doğrudan Abstergo Training Program'a yönlendiriyor. Bu kısımdan oyunun multiplayer betasını oynama şansı yakalıyoruz. Siz Animus'un içinde günümüzdeki (2012 olabilir) bir Abstergo çalışanısınız ve yine Assassin'ler ile Templars arasındaki bir mücaleyle ilişkilisiniz. Ubisoft bu konuda çok fazla bilgi vermiyor. Oyunun tam sürümünde level atladıkça bu konuda daha fazla bilgi sahibi olacağız gibi görünüyor. Söylenenlere göre Ubisoft'un amacı hem tek kişilik, hem de multiplayer modlarda iki değişik senaryo sunmakmış. Bence multiplayer modlara da bu türden bir hikayenin eklenmesi çok akıllıca düşünülmüş.

Oyuna ilk olarak Patron Picture'ı seçerek başlıyoruz. Burada ilk aşamada iki seçim hakkımızın olduğunu görüyoruz, daha sonra ise her 5 level'da bir karakter açılıyor ve Level 30'da 6 karakter seçimi olduğunu görüyorsunuz. Burada seçimlerimizi yaptıktan sonra ise multiplayer'ı nasıl oynayacağımızı öğreniyoruz. Yani nasıl adam öldürülür, nasıl düşmanlara fark edilmeden hedefe ulaşılır gibi en önemli şeyleri öğreniyorsunuz. Sonrasında ise Galata, Anioch, Knights hospital adlı 3 haritada suikast yapmaya başlıyoruz.

Bir suikatçiye asla arkanızı dönmeyin. Eğer ondan kaçmak istiyorsanız, koşmaktan başka yollar arayın

Beta'da 4 adet oyun modu bulunuyor. Bunlardan iki tanesi Assassin's Creed: Brotherhood'u oynayanlara tanıdık gelecek olan Wanted ve Manhunt. Revelations'ta yer alacak iki yeni moddan bir tanesi ise Deathmatch. 4 kişiden 8 kişiye kadar oyuncu sayısına sahip olabilen bu modda 10 dakika boyunca pusula veya diğer yardımcı öğeler olmadan sadece rakibinizin resmine bakıp onu öldürmeye çalışıyorsunuz. İsterseniz oldukça eğlenceli olan bu modu ayrıntılarına girelim. Öncelikle moddaki bölümlerin çok küçük olduğunu belirtmeliyim. Eğer bölümler küçük olmasaydı birbirimizi bulmamız çok zor olurdu. Kalabalık ve küçük mekanlar suikastler için oldukça ideal olmuş. Ubisoft bu konuda dengeyi iyi yakalamış görünüyor. Bu moda girerken açık olan 8 karakterde birini seçiyoruz. Bu 8 karakter gibi giyinmiş NPC'ler de (yani oyuncu olmayan karakterler de) alanda bulunuyor. Bu da sizin halktan birisi gibi davranmanıza imkan sağlıyor. Peki ekranda resmi görünen düşmanı nasıl tanıyacaksınız. Öncelikle halktan kişiler sıradan hareketlere sahip. Etrafta resimde gördüğünüz gibi giyinen onlarca kişi olabilir, ama bir oyuncu asla sonuna kadar numara yapamaz; çünkü sizin takip ettiğiniz kişinin de oyundaki 8 kişiden birisini öldürmek için harekete geçmesi lazım. Tabi bunun anlamı birilerinin de sizi takip ettiği.

Assassin's Creed: Revelations Ezio Altair Ubisoft Aksiyon Macera PS3 Xbox 360 PC Multiplayer Beta
Dark Souls World of Warcraft: Mists of Pandaria
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

sahinnn001

10.5.2012 09:46:34

0
arkadaşlar cvp verebilecek yokmu hangi sürümleri almalıyım ac 2 ac brother ve ac revelation special edition mu yoksa ottoman edition mu ? special alırsam yan görev vs bunları download sonradan edebilirmiyim edersemde bu ek paketleri ps3 ün neresinden ediyoruz nete bağlandıktan sonra whats new den mi?

sahinnn001

9.5.2012 13:02:03

0
arkadaşlar ben Assasins Creed serisinin ps3 oyunlarını almak istiyorum box set olarak satışı varmıdır izmirde oturuyorum media markt ta varmıdır acaba? dr store de revelation için şöyle yazmış Daha sonra piaysaya sürülen eklenti paketleri, şimdi tek bir pakette satışa sunuluyor! 1. 1 adet tek kişilik ana görev: "The Lost Archive" 2. 1 adet yan görev: "Vlad the Impaler's Prison" 3. 3 adet skin + kapasite geliştirme 4. Çoklu Oyuncu Modu İçin: 6 adet harita + 7 karakter 5. Sadece PS3 Formatı İçin: "Assassin's Creed 1 tam sürüm oyun" benim internet bağlantım yok (sadece güncellemeleri varsa onu yapabilirim vınn ile bağlanıyorum o bakımdan )ingilizcem de iyi değildir ben şimdi bu oyunun hangisini alayım 1 i var 2 si var revelations var brother var hikayenin en başından oynamak istiyorum hepsini almalımıyım nerden alabilirim türkçe desteği varmıdır? full sürümü (ful güncel hali sanırım dlc li deniliyor) ve box seti varmıdır ? ingilizce zayıf olsada oynanılabilir mi? kısacası bilgim yok ps3 te yeniyim yardımlarınızı bekliyorum ne yapmalıyım

quanch

9.5.2012 12:17:23

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri Assassin's Creed oyunu ps3 te türkçemi arkadaşlar benim ingilizcem zayıf bu oyunu almak istiyorum ingilizce düzeyi nedir. (ingilizcem hiç yok denecek kadar az oynayabilirmiyim alsam acaba?) birde ilk kez alıcam ben bu oyunu revelations tanmı başlayım farkedermi farketmezmi oynayan arkadaşlar yardımcı olabilirmi. ps3 te türkçesi varmı oyunun teşekkürler şimdiden yardımınız için iyi forumlar
Oyunun ps3 platformunda türkçesi yok pc'de ie türkçe alt yazı için bir site çalışmalara başlamış bilgin olsun. Oyun serisinin bu oyunundan başlamak çok büyük eksiklik olur kanımca ama oynamalısın kesinlikle

BSC Misafiri

9.5.2012 12:03:03

0
Assassin's Creed oyunu ps3 te türkçemi arkadaşlar benim ingilizcem zayıf bu oyunu almak istiyorum ingilizce düzeyi nedir. (ingilizcem hiç yok denecek kadar az oynayabilirmiyim alsam acaba?) birde ilk kez alıcam ben bu oyunu revelations tanmı başlayım farkedermi farketmezmi oynayan arkadaşlar yardımcı olabilirmi. ps3 te türkçesi varmı oyunun teşekkürler şimdiden yardımınız için iyi forumlar

ANDREI

27.2.2012 02:03:52

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri orjinal olmassa oynanmıyomu multi
Oynanmıyor.

BSC Misafiri

26.2.2012 23:53:13

0
orjinal olmassa oynanmıyomu multi

Jon Snow

23.1.2012 21:38:37

0
Teşekkürler.

TheMarjinaLs

23.1.2012 21:05:41

0
Oyunu sırf Osmanlı Devleti var diye Limited Edt. aldım.kesinlikle pişman değilim

zipdroid

31.10.2011 16:12:27

0
inceleme için teşekkürler...

AnduriLXx

21.9.2011 23:15:00

+1
arkadaş tr altyazı istedik çok mu şey sanki :S PUFFFF

Kaan Berk

18.9.2011 17:59:42

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri Beta'da türkçe dil desteği yoksa, normal oyundada türkçe dil desteği olmaz. Çünkü Pes 2011'in demosunda türkçe dil desteği vardı.
Pes 2011 PS3 demosunda Turkce yoktu Bence Istanbulda gecen bir oyunun eger Turkce destegi yoksa bu buyuk bir hatadir

volkan_hto

17.9.2011 21:36:19

0
quote:

stun 16.09.2011 19:33:13 gözlerine baktır arkadaşım bende oynadım ...basbayada vardı... hatta başkasından kaçarken.. bi gruba daldımda beni kovalayan kişi başkasını oldurdu..
arkadaşım morph diye bir özellik ve blender diye bir perk var lütfen kaç video izledim kaç forum dolaştım ilk çıktığı günden beri oynuyorum betayı adamlar bunu açıkçana belirttiler deathmatchte benzer npc'niz olmadığından daha gizli olmalısınız diye. ubisoftun resmi beta rehberinde ya da forumunda vardı bu istersen araştır.

stun

16.9.2011 19:33:13

-1
volkan_hto 16.09.2011 17:38:50 gözlerine baktır arkadaşım bende oynadım ...basbayada vardı... hatta başkasından kaçarken.. bi gruba daldımda beni kovalayan kişi başkasını oldurdu..

Mugetsu*

16.9.2011 17:46:51

0
İnceleme için teşekkürler sabırsızlıkla bekliyorum bu oyunu

volkan_hto

16.9.2011 17:38:50

0
"Bu 8 karakter gibi giyinmiş NPC'ler de (yani oyuncu olmayan karakterler de) alanda bulunuyor. Bu da sizin halktan birisi gibi davranmanıza imkan sağlıyor." Yanlış bilgi Deathmatchte oynanabilir karaktere benzer NPCler yok.

ANDREI

16.9.2011 16:36:28

0
Multiplayer modu daha ziyade oyunun korsan kullanımını azaltmak maksatlı bir eklenti gibi.Assassin's Creed adına yakışır bir içeriği de yok açıkçası.Maksat oyunun adını kullanıp, Multiplayer'a merak uyandırarak satış rakamlarını arttırmak.Tamamen ticari amaçlar ki ilk 3 oyunun da önce konsollara,aradan geçen epey zaman sonra PC'ye çıkması da buna başka bir örnek.

MertLIVE

16.9.2011 15:36:21

0
Oyunun multiplayer'ı oyun süresini kesinlikle arttırır.

Tancredi

16.9.2011 15:25:21

0
Ben Brotherhood'un multiplayerini uzun süre zevk alarak oynadım,Revelations'un betasını oynarken de çok zevk aldım,bu oyunun senaryo modu çok iyi evet ama bitirdikten sonra oyunu rafa mı kaldıracağız yani ? Multiplayer özelliği çok büyük bir nimet.

Decepticon

16.9.2011 14:51:49

-1
Brotherhood multi oynamayanlara güzel gelecektir ama ben brotherhood'u 2 ay oynadığın için açıkçası beni sarmadı

Fatal1ty.

16.9.2011 14:07:58

0
TDM modunu öldüren oyun. Hunter modundan farkı yok. Böyle bi oyunda dişe diş kana kan kapışmadıktan sonra sarmaz. Ayrıca at yarışı modu hâlâ yok :D

XrX8

16.9.2011 12:56:48

0
Karakter sayısı çok az brotherhoodda karaktere doymuştuk bu sefer karakter sıkıntısı çekicez anlaşılan

stun

16.9.2011 12:47:52

0
AdemKinq 16.09.2011 11:56:54 kendinden genelleme yapma ben mp yi 3 ay oynadım... Halleluja 16.09.2011 11:37:13 heralde oynamadın :? multıplayerı :? multıplayerda en zevk aldığım yapımlardan birisidir... ya oynayamıyorsunuz.. yada korsancısınız...

CapTain JacK sParOw

16.9.2011 12:34:46

-1
Bna gÖre multiplayer boşuna yapılmış bişe değil oyunu bitirdikten sonra tabikide bu oyunu yine devamnı dilersiniz ama multiplayerla ezio olmadan az da olsa aksiyona gireriz bna kalırsa

AdemKinq

16.9.2011 11:56:54

-3
Açıkçası boşuna uğraşıyorlar. Multiplayer ile çok fazla ilgilenen yok asıl olay singleda

Guest-1E1FC651D

16.9.2011 11:37:13

+7
Sırf para uğruna assasins creed serisine multiplayer koyanlara yazıklar olsun, bu oyun single oynanır

aygun61

16.9.2011 11:31:51

0
Tüm oyunların Video Ön incelemesini yapıyorsunuz keşke bununda zaman ayırıp yapsaydınız. Nede olsa AC de diğerleri gibi popüler bir oyun ve İstanbul'da geçiyor. Son olarak bu oyunda Türkçe olmazsa gidip korsan alıcam. İyice bizi çocuk yerine koydular. Hem Türkiye'de geçiyor hemde yok kardeşim ben Türkçe koymicam diyorsun bu kadarıda pes.

asdol

16.9.2011 11:09:06

0
Yapma be Dostum Ubi yetkileri oyuna Türkçe altyazı ve Türkçe dil desteği koyacağına dair sinyaller veriyordu.En çok talep edilen 10 dil içinde Türkçede vardı ve Birşeyler yapabileceklerini söyluyolardı.Son anda bir Süpriz yapar inşallah Ubi bize Yapmassada zaten İngilizce oynuyacaz.

BSC Misafiri

16.9.2011 10:28:49

+3
Beta'da türkçe dil desteği yoksa, normal oyundada türkçe dil desteği olmaz. Çünkü Pes 2011'in demosunda türkçe dil desteği vardı.

Bl00dyHell

16.9.2011 09:52:59

0
Beta hala devam ediyor mu? Lütfen kaçırdığımı söylemeyin
  • 1
  • 2
  • 3
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Assassin's Creed: Revelations 8 / 10 69 oy
KÜNYE
Assassin's Creed: Revelations
+ TAKİBE
AL
368 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
2
OY
6
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız