Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Assassin's Creed 2

1 | Suikastçinin İnancı

Hasan Sabbah ismi söylendiğinde hemen hemen herkesin aklına suikastçileri ve tarihin en güçlü örgütlerinden biri olan Haşaşin Örgütü gelir. Rivayete göre dünyanın en güçlü ordusunu emrinde bulunduran Hasan Sabbah, şüphesiz tarihin tozlu sayfalarında yer alan ve adı hatırlanacak olan önemli şahsiyetlerden birisidir.

Bir çok tarihi belgeye ve romana konu olan Hasan Sabbah'ı son dönemde tekrar gündeme taşıyan yapım ise Assasin's Creed olmuştur. Haşaşin örgütünden çok önemli bir suikastçiyi canlandırdığımız oyunda örgütümüzün başında bulunan Al Mualim, kimilerine göre Hasan Sabbah'tan başkası değildir.
 
Tıpkı Hasan Sabbah ile ilgili anlatılanlarda olduğu gibi oyunda da Al Mualim'in ve suikastçilerinin yer aldığı kalenin arka bahçesinde güzel kızlar, meyveler, havuzlar bulunuyordu. Cennet Bahçesi adı verilen bu alanın bir benzerini de oyunda görme şansına sahip oluyorduk. En azından oyunun bu mekanının Hasan Sabbah'ın kalesine bir gönderme olduğunu söyleyebiliriz.

2007 yılının sonlarında öncelikle konsollarda daha sonraki sene ise PC platformunda boy gösteren Assasin's Creed'in ilk dakikaları, eminim bir çok oyuncuyu terse köşeye yatırmayı başarmıştır. Çünkü oyunun ilk dakikalarında bulunduğumuz mekan yapım aşamasında hiç bahsedilmeyen, medya veya bilgi verilmeyen bir yer idi.

Oyunun hikayesi 2012 yılında başlıyordu. Kendimizi ufak bir barda garsonluk yapan Desmond Miles olarak bir araştırma laboratuvarında buluyorduk. Burada bize ünlü bir suikastçinin kanından olduğumuz ve geliştirilen Animus adlı bir makine sayesinde tarihe açıklık getireceğimiz söyleniyordu. Yapılan açıklama ise oldukça ilginçti. laboratuvarda bulunan doktor bize tarihteki her canlının DNA'sının bir sonraki nesile geçtiğini ve DNA üzerinde yapılan araştırmalar ile atalarımızın başından geçenleri öğrenebileceğimizi söylüyordu. Bizde bu söyleme inanarak Animus'a giriyor ve kendimizi 1191 yılında bulunan atamız Altair olarak buluyorduk. Altair olarak yaptığımız görevler boyunca DNA sistemindeki eksik parçaları tamamlıyor ve eskiden gerçekleşen bu olaylara açıklık getiriyorduk.

yeni nesil gta v grand theft auto v dosya konusu Bölüm Sonu Canavarı Yeni Nesil GTA V Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
FIFA 10 - Demo İnceleme Fragile : Farewell Ruins of the Moon
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

BSC Misafiri

21.7.2010 17:58:20

-1
kendini çok tekrar eden yüksek beklenti doğurup bu beklentinin altından kalkamayan bir oyun!
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Assassin’s Creed 2 7 / 10 48 oy
KÜNYE
Assassin’s Creed 2
+ TAKİBE
AL
22 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
13
OY
6,2
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız