Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

UP

1 | Hayal edilen macera

Gelişen teknoloji ile birlikte bu teknolojin sinema dünyasına yansıması da her geçen yıl daha da fazla oluyor. Gişe rekortmeni filmlerdeki dudak uçuklatan efektlerden başka teknolojinin nimetlerinden en çok yararlanan filmlerin başında animasyon türünde olanlar geliyor. Eskiden çizgi filmler sinemada sık sık boy gösterirken şimdiki yoğunluk ise Animasyon türündeki filmlerin yanında. Bu tür filmlerin en bilinen yapımcısı ise tabi ki Pixar Animasyon Stüdyoları.

Ufak denemeleri saymaz isek Pixar isminin dünyaya yayılmasını sağlayan en önemli yapım şüphesiz 1994 yılında yapılan ve önümüzdeki yaz üçüncü filmi gösterime girecek olan Toy Story’dir. Sadece firmanın değil aynı zamanda animasyon sinemasının da en önemli yapımlarından biri olan Toy Story bu alanda bir çok ödüle de layık görülmüştür. Bu başarıdan sonra ise Bir Böceğin Yaşamı, Monster Inc., Kayıp Balık Nemo, İnanılmaz Aile, Rotatoullie ve Arabalar gibi bir çok başarılı yapım ile Pixar, animasyon sinemasının en başarılı firmalarından birisi haline gelmiştir. Pixar’ın son yapımı ise gene Disney desteği ile beyazperde de boy gösteren Yukarı Bak (UP) oldu.

Yukarı Bak filmi Pixar’ın hemen hemen tüm filmlerinde olduğu gibi oldukça fantastik bir hikayeye sahip. Hayatını balonlara adamış ve balonculuktan geçimini sağlamış olan 78 yaşındaki Carl’ın tek bir isteği vardır o da ölen karısının hayali olan Paradise Falls’a yolculuk etmek. Bu yolculuğa çıkarken çok sevdiği evini de geride bırakmayı düşünmeyen Carl oldukça uçuk bir fikir ile macerasına koyulmaya hazırlanır. Evinin çatısına bağladığı binlerce balon ve yan camlardan sarkıttığı perdeler ile hava akımını da sağlayan Carl’ın hayali gerçekleşmiş ve evi yerçekimine meydan okuyarak hayal ettiği maceraya doğru yelken açmıştır. Bu maceraya başlamadan önce tüm planları kusursuz olarak giden Carl’ın hesaba katmadığı tek şey ise 8 yaşındaki Russel olacaktır.

Evi havalanmadan önce Carl’ı ziyarete gelen Russel biraz da şans eseri hikayemize dahil oluyor. Yaşının da getirdiği efeminelik ile oldukça sakin olan Carl’ın hayatı Russel sayesinde oldukça değişecektir. Gittiği izcilik kamplarında bir çok başarı rozeti ile dönen ve kendisini doğa kaşifi olarak tanımlayan Russel dışında Dug ve Kevin gibi karakterler de maceramıza katılıyor.

Up Pixar Disney Wii İnceleme review
Brave : A Warrior's Tale WET
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Up Ersin Kılıç 7 / 10 oy
KÜNYE
Up ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Editör Notu: Türü sevenlere.
7,4
2.0
9
OY
5,1
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız