Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Final Fight: Double Impact

1 | Insert Coin!


- Aman abi gözünü seveyim son hakkımız, dikkatli harca!
- Formdayım, çok formdayım. Haggarla ezerim kafalarını.
- Fazla motivasyon iyi değil, fazla motivasyon iyi değil! Hedefe kitlen yeter.
- Tamam oğlum, atsana jetonu artık başlasın. Ne kıymetli jetonmuş arkadaş.
- Haydi hayırlısı ile atıyorum, attım!


   Az jeton, çok iş! Birçoğumuzun çocukluğunun geçtiği arcade salonlarının kilit lafı bu olsa gerek. Tek başına bir anlam ifade etmeyen ama arcade makinasi ile birleşince oyuncunun gözünden o an dünyanın en değerli nesnesi haline gelen jetonlar, arcade salonlarının ve bir dönemin gençliğinin önemli bir hatırasıdır.

   Yukarıdakine benzer diolaglara eminim ki yolu arcade salonlarına düşenler, az girmemiştir. Hatta yeni bir jeton almak için çıkışmayan paranın vermiş olduğu stres yüzünden arcade makinası başında heba olan insanları görmüşlüğüm de var. Bir dönem geçliğinin ayıla bayıla oynadığını, uğrana gözünü kırpmadan jeton harcadığı serilerden biri de şüphesiz ki, Final Fighterdır. Kaçırılan kızının peşinden koşan bir baba, o kıza aşık genç bir delikanlı ve o delikanlılın şimdiki tabirle kankasını kontrol etmemize izin veren bu bol aksiyonlu oyun şimdi de orjinaline sadık kalma şartı ile konsollarımızın içinde jetonsuz bir şekilde hayat buldu.

 
  Final Fight: Double Impact giriş yaptığımızda hoş bir süprizle karşılaşıyoruz. Sokağın bir köşesine konumlandırılmış arcade makinesi ve o makinenin yanına sıralanan menü seçeneklerini görmekteyiz. Güzel tasarlanan açılış ekranı buram buram kokan nostajik havası ile arcade salonlarını aşındırmış olanları hemen içine almayı başarıyor.
 
  Ana menüde yeni oyun seçeneğini tıklayarak maceraya girmeden önce, dikkatinizi menüde ikinci sırada bulunan “ Jump In” yazısı çekecektir. Jump In modu sayesinde artık Jessica’yı yalnız kurtarma derdinden kurtulmuş oluyoruz. O an Final Fight oynayan herhangi bir kullanıcya bağlanıp, iki kişi olarak karşınıza gelen sopalı düşmanları tokatlamaya başlıyorsunuz. Eğer o an oynayacak kimse yoksa, tek kişilik modunuzu online girişlere açık bırakıp aksiyona başlayabilir ve bu sayede online olarak oynamak isteyen kullanıcıların oyununuza girmelerine fırsat tanımış olursunuz.

 
  Final Fight’da bizleri yazının başında da belirtiğim gibi 3 farklı karakter bekliyor. Kaslı kolları, iri vücudu ve düşmanları bacak arasına sıkıştırıp yere çakmasıyla ünlü Jessica’nın babası Haggar, seri yumruklar ve tekmelerle donatılmış Jessica’nın sevgilisi Cody ve Cody ile benzer özelliklere sahip onun en sağlam dostu Guy. Her karakter ayrı özellikler ile donatılmış olsa da hepsinin karşılarına çıkan düşmanları rahatlıkla tokatlayabilecek bir yapıya sahip olduklarını söyleyebilirim. İlerleyişimiz sırasında tekme tokat dalmanın dışında düşmanlarımızın üzerlerinden düşen, kesici ve vurduğunda ağırlığından ötürü ses getirecek silahlara da kavuşuyoruz. Bunların bazılarını saymak gerekirse kılıç, bıçak ve demir su borularını söyleyebilirim. Özellikle keskin bıçakları kullanmak yerine direk düşmana doğru fırlatmak, çok daha fazla can götüren bir seri saldırı olarak yapımda sık kullandığımız bir yöntem.

  Düşmanların üzerlerinden ve çevreden sadece kullanacağımız silahlar düşmüyor. Bunların dışında sağlık barımızı arttıran tavuk butu ve meyvenin yanı sıra, toplam puan seviyemizi arttırmaya yarayan altın külçeleri düşmekte. Ne kadar hızlı olabilirsek, düşmanlardan okkalı tokatlar yemeden, sağlık barımızı ve puanımızı yükseltmek için gerekli olan bu tarz itemları da toplayabilir ve yolumuza sağ salim devam edebiliriz.

Final Fight Double Impact Capcom Xbox Live Xbox Arcade inceleme aksiyon
Lead and Gold: Gangs of the Wild West Warhammer 40.000: Dawn of War - Chaos Rising
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

özfeyk

29.6.2010 00:10:23

0
[:'(]

BSC Misafiri

25.6.2010 17:17:25

0
Sonuç olarak grafiklerde bir iyileştirme yok. ayrıca bu oyunu bilgisayar üzerinde emulatörlerden oynamak çok kolay. ve bu oyuna ps3 ortamında onlarca para vermek çok gereksiz. final fight'ın bilgisayardaki emulatörlerden ayrı bir artısı yoksa ps3 ortamında o kadar para verip almaya ne gerek var anlamış değilim.

venom800

2.5.2010 14:15:45

0
quote:

Orijinalden alıntı: OrKo1984 PS2 deki 3D versiyonu çoğu kişi beğenmez ama tam tersi benim çok hoşuma gidiyor. Ara ara canım sıkıldıkça bitiriyorum. Oyunun Story modu 2 kişi oynanmıyor.Story modu yaklaşık 6-7 saatte bitiyor.Autosave yaparak gidiyor oyun zaten.Hikaye Cody'nin kardeşi Kyle'ın üstünden gidiyor. Cody'nin kaçırılmasıyla beraber Kyle'ın abisini bulma çabaları üstüne kurulu Story modu. (Spoiler vermeyeceğim son boss ilk oyundaki hikaye ile bağlantılı bir karakter) Karakter geliştirilerek güzel ve nostalji öğelerine yer verilmiş.Ayrıca çok eğlenceli mini oyunlar var. (Bul karıyı al parayı , araba parçalama , varil kırma vs) Ayrıca normal Final Fight arcade versiyonu da oynayabilirsiniz. Bir de 3D olan versiyonun hikayesiz 2 kişi oynanabilen bir arcade versiyonu var oyunun içinde. 3D olan arcade versiyonunun son bossu SF den Cammy belirteyim Not: Para kazandıkça müzikler satın alıyorsunuz dükkanlardan. Dehşet müzikler var oyunda belirteyim. Beğenmeyenler olsa da bir şans verin çok eğleneceksiniz diyorum.
Arkadaşımızın söylediklerine harfiyen katılıyorum. Evet çoğu kişi FF: Streetwise oyununu sevmez ama bu biraz da ön yargı ile ilgili diyebilirim. Oyunu oynamayan bazı arkadaşlar sırf oyun inceleme sitelerinde verilmiş puanlara bakarak bu oyun hakkında yorum yapıyorlar malesef. Elbette herkez değil aman yanlış anlaşılma olmasın oynayıpta beğenmeyen de elbette var ama benim bahsettiğim durum da hiç azımsanmayacak derecede malesef. Oyunu ben her hafta sonu oynuyorum bıkmada, usanmadan En sevdiğim ikinci FF oyunu diyebilirim (ilki tabiki de ilk FF oyunudur;) ve hikaye modu dışında @OrKo1984 arkadaşımızın da belirttiği gibi tek kişilik veya bir arkadaşınızla oynayabileceğiniz bir arcade mod da bulunuyor, bu modu oynarken aynı ilk FF oyununda olduğu gibi önünüze çıkanı indirip bölüm sonuna ulaşmaya çalışıyorsunuz ve bölüm sonunda da tahmin ettiğiniz üzere bölüm sonu canavarı ile karşılaşıyorsunuz Bana göre eski ve yeninin birleşmesi ile oluşmuş harika bir sentezdir Final Fight Streetwise, bu oyuna hala ön yargı ile bakan arkadaşlarımız varsa onlara FF:SW için bir şans vermelerini öneriyorum. Eğer beat em up türü oyunları ve Final Fight'ı seviyorlarsa bu oyunu beğenmemeleri için pek neden yok.

yado1907

30.4.2010 18:06:13

0
böyle oyunlar sınırsız jeton desteğiyle eski tadı olmuyor eskiden 1 jetonla gidebildiğin yere kadar gitmek daha eğlenceliydi

Or-Chan

30.4.2010 17:55:05

0
PS2 deki 3D versiyonu çoğu kişi beğenmez ama tam tersi benim çok hoşuma gidiyor. Ara ara canım sıkıldıkça bitiriyorum. Oyunun Story modu 2 kişi oynanmıyor.Story modu yaklaşık 6-7 saatte bitiyor.Autosave yaparak gidiyor oyun zaten.Hikaye Cody'nin kardeşi Kyle'ın üstünden gidiyor. Cody'nin kaçırılmasıyla beraber Kyle'ın abisini bulma çabaları üstüne kurulu Story modu. (Spoiler vermeyeceğim son boss ilk oyundaki hikaye ile bağlantılı bir karakter) Karakter geliştirilerek güzel ve nostalji öğelerine yer verilmiş.Ayrıca çok eğlenceli mini oyunlar var. (Bul karıyı al parayı , araba parçalama , varil kırma vs) Ayrıca normal Final Fight arcade versiyonu da oynayabilirsiniz. Bir de 3D olan versiyonun hikayesiz 2 kişi oynanabilen bir arcade versiyonu var oyunun içinde. 3D olan arcade versiyonunun son bossu SF den Cammy belirteyim Not: Para kazandıkça müzikler satın alıyorsunuz dükkanlardan. Dehşet müzikler var oyunda belirteyim. Beğenmeyenler olsa da bir şans verin çok eğleneceksiniz diyorum.

BeyazBüyü

30.4.2010 17:49:49

0
Oyunu geçenlerde live'dan indirip oynadım ancak gamepad ile oynamak hiçte keyifli değil.

Queen Hentai

30.4.2010 17:45:52

0
3D olan versiyonu acayip tırt birşeydi. 2D'ye devam.

mertvontrier

30.4.2010 17:11:48

0
Bu oyunun bir de üç boyutlusu var. Oynayan var mı? Bir de bir şeyi merak ettim. Cody Street Fighter'da neden kelepçeli dolaşıyor? Hapse nasıl düşmüş?

bilkerk

30.4.2010 16:11:02

0
ben de yeni grafiklerle yapacaklar sanmıştım street fighter gibi geçiniz

Öz...

30.4.2010 16:07:49

0
quote:

Orijinalden alıntı: Origami Killer BSC editörü nasıl olunur efsane yorumlarıma ihtiyacı var sitenin
Editör olma isteğin güzel ve umarım olursun ama ufak bir şey dikkatimi çekti ve bir eleştiri yapacağım. Lütfen yapıcı bir eleştiri olarak algıla. Editör olmak için önce bol bol inceleme okumalısın. Mesela bu incelemeye yazdığın ilk mesaj dikkatimi çekti. Online desteği var mı yazmışsın. Eğer incelemeyi okusaydın Online desteği olduğunu bilirdin. Başta da dediğim gibi sadece yapıcı bir eleştiri. Sataşmak için yazmadım.

Origami Killer

30.4.2010 13:45:33

0
BSC editörü nasıl olunur efsane yorumlarıma ihtiyacı var sitenin

BSC Misafiri

30.4.2010 13:41:15

0
Jeton uğruna az para harcamadım ama Haggar ile milleti tokatlamak adına değer.:) Bu arada Erdinç İyikul'un yazılı incelemelerini okumak bile çok keyifli. :)

gamerasi

30.4.2010 13:41:13

0
Psn'den almak lazım. Alır almazda arkadaşları çağırmalı.

Queen Hentai

30.4.2010 13:38:24

0
PS3'de beraber oynamak isteyen varsa eklesin.

basketbol6

30.4.2010 12:58:38

0
Çok güzel oyundu. Tek jetonla hiç bitiremedim ben

faho

30.4.2010 11:14:36

0
20 yıl önce felan, arcade salonunda takılırken,2 dallama; bizden haraç parası, jeton felan istemişti.İyi klavga etmiştik,kuzenimin burnu aldığı kafa darbesi ile kanamıştı,Allah'tan delikanlı yüreği ile vermedik,didiştik kavga ettik.

yesil_ozgur_marti

30.4.2010 11:00:52

0
bu oyun yüzünden ne dayak yemiştim ya atariçiden. kuzu koç değil boğa bu oyun. süper oyundun hala süpersin hagar:))

Wolfbastion

30.4.2010 10:50:51

0
quote:

Orijinalden alıntı: birmezun yaa bu hagar ile cody nin atari versionun ne özelliği varki ignden felan 8.5 alıp editörün tercihi olabiliyor? oyun kıtlıgı var diyemi puanlar böyle havada ucuşuyor bir atasözü var eger durum böyleyse.. -- keçinin olmadıgı yerde koyuna apturrahman çelebi derlermiş
belli bi yaşın üzerindeki herkez için editörün seçimi olucaktır bu oyun :) keçi koyun kuzu arama burda koca bufalo var :)

Gamer10

30.4.2010 08:47:33

0
[8D]yaa bu hagar ile cody nin atari versionun ne özelliği varki ignden felan 8.5 alıp editörün tercihi olabiliyor? oyun kıtlıgı var diyemi puanlar böyle havada ucuşuyor[8D] bir atasözü var eger durum böyleyse.. -- keçinin olmadıgı yerde koyuna apturrahman çelebi derlermiş[8D]

Wolfbastion

30.4.2010 08:18:38

0
atari salonlarının benim için en üst noktası :) puanım olsa direk alırdım ki sırf bu oyun için yakın zamanda puan alıcam sanırım :) inanılmaz dı demosunu oynamak bile duygulandırdı :)

Leingrad

30.4.2010 01:41:24

0
atari salonunda istinasız her bu oyunu oynadığımda hiç tanımadığım birinin (ki genellikle çakal it kopuk olurdu) yanıma yanaşıp "geçiyimi? , geçemediysen geçiyim, öle değil bak böle yapıcan, dur ben geçerim çekil" demesi benim hafızama bu oyundan daha çok kazınmıştır...

blackdreamss

30.4.2010 01:36:29

0
Güzel inceleme

Origami Killer

30.4.2010 00:59:32

0
online desteği varmı
  • 1
  • 2
  • 3
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Final Fight: Double Impact Erdinç İyikul 8 / 10 oy
KÜNYE
Final Fight: Double Impact
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,0
2.0
8
OY
8
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız