Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Zynga, Türk Oyun Stüdyosu Rollic'i Satın Alıyor

 
 
Geçtiğimiz aylarda Peak'i satın alan Zynga bir başka Türk oyun stüdyosunu daha bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Zynga, İstanbul merkezli mobil oyun stüdyosu Rollic'in hisselerinin %80'ini 168 milyon dolar karşılığında satın alacak. Geri kalan %20'yi ise önümüzdeki üç yıl içinde kârlılığına bağlı hesaplanacak değerlemeye göre satın alacak.

Anlaşmanın 1 Ekim'de yapılması planlanıyor. Bu tarih itibarıyla Go Knots 3D, Flipper Dunk, Onnect - Pair Matching Puzzle, Pixel Shot 3D, Picker 3D, Repair Master 3D, Tangle Master 3D, Water Shooty ve Wheel Smash gibi Rollic oyunlarının kontrolü Zynga'ya geçecek.

Rollic'in oyunları 5 milyondan fazla günlük aktif kullanıcıya ve 65 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip.
 
Zynga CEO'su Frank Gibeau konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Rollic'i satın alarak hyper-casual oyun kategorisine giriş yapmaktan heyecan duyuyoruz. Rollic inanılmaz yaratıcı bir ekip tarafından yönetilen ve 2020'de dünya genelinde en hızlı büyüyen hyper-casual geliştiriciler ve yayıncılardan biri." dedi.
 
Rollic'in resmi websitesini rollicgames.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak gamesindustry.biz Zynga Rollic
Horizon Zero Dawn PC Versiyonundan Oynanış Görüntüleri Microsoft, Xbox Live Gold'u Sonlandırmayı Planlamıyor
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

kutsall1

9.8.2020 21:33:13

0
Emeklemeden batacak bu gidişle Türk oyun yapım sektörü.

Hudson51

6.8.2020 21:55:24

0
Bizden olması apayrı bir gurur ya üstelik bu kadar para hypercasual oyunlar yapan bir stüdyoya yapılıyor hani kazanılan parayı tahmin bile edemiyorum. Böyle daha çok şirketimizin olması dileğiyle.

rcpyksl

6.8.2020 16:49:12

0
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri döviz girmesi hoş ama zynga'nın mobil sektörü agresif bir şekilde tek tek toplaması tekelleşmeye sebep olabilir. alması gereken 1 şirket daha var onu da alırsa tekel oluyor direk. ki eminim görüşüyorlardır.
mobil oyun sektöründe tekelleşme çok maliyetli bir iş ve neredeyse imkansız..bir yazılımcı bir gecede geliştirdiği oyunu ertesi gün tüm dünyaya oynatabilir.bknz flapy bird.. yada 40-50 bin dolar bütçe ile çok güzel oyunlar denenebilir..mobil oyunlarda çok az dinamik , yüksek olmayan grafik beklentileri sayesinde dünyadaki hemen hemen her geliştiricinin kolayca yayın yapabileceği bir mecra.bu yüzden tekelleşme fln için üzülmeye gerek yok bu ülkemiz için çok güzel bir başarı.bu para ile türk oyun sektöründe çok daha büyük paralar kazanabilir satan arkadaş

BSC Misafiri

6.8.2020 16:36:45

0
döviz girmesi hoş ama zynga'nın mobil sektörü agresif bir şekilde tek tek toplaması tekelleşmeye sebep olabilir. alması gereken 1 şirket daha var onu da alırsa tekel oluyor direk. ki eminim görüşüyorlardır.

lextor

6.8.2020 15:12:44

0
Pandemi döneminde zynga bayağı para basmış diye okudum. Adamlar yatırım yapmaya saldırmış. Zeka. Umuyorum bu olaylar oyunların sadece çocuklar için olmadığını gösterir. Ne gerek var oyun yapmaya mantığı kısa zamanda biter. Ve inşallah yapıp satmak istediğimiz oyunlardan a b x v gibi saçma sapan vergiler alınmaya son verilir. Geçen bir arkadaş 100.000 kazandığını 40.000 nini ise vergi verdiğini söylemişti. Yazık.

BSC Misafiri

6.8.2020 14:58:28

0
Hayırlı olsun. Bir yandan Türk firmalarının amerika'ya satılmasına üzülüyorum ama diğer taraftan memlekete döviz girdiği için seviniyorum.

BSC Misafiri

6.8.2020 14:58:23

0
Zynga'da durmadan nixi satın alıyor yav :) Şaka bir yan hrlal olsun,işte böyle böyle üzerine koya koya gelişcez

BSC Misafiri

6.8.2020 13:53:01

0
Helal olsun
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)