Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Supraland'e Başlamadan Önce Bilinmesi Gereken 8 Şey

 
Supra Games tarafından oyunculara sunulan bulmaca macera keşif ve metroidvania oyunu Supraland şu anda PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC platformunda bulunuyor. Aksiyon ve macera öğelerinin yanı sıra bulmaca platform öğelerinin de harmanlandığı bu yapım, oyunculara zevkli bir deneyim sunmayı hedefliyor.
 
Supraland'de bulmacaları çözecek, kötüleri alt etmeye çalışacak, yeni görevler üstlenecek ve büyük bir bölgeyi keşfedeceksiniz. Oyun tam bir sandbox türünü yansıtıyor diyebiliriz. Oyuncuyu Supraland dünyasına atan bu yapım, serbest bir deneyim sunuyor. Her şey sizin keşfetmenizle tetikleniyor ve ilerliyor.
 
Oyun eğer ilginizi bu aşamada çektiyse gelelim bilmeniz gereken 5 özelliğe. Bu listemizde sizlere Supraland'e başlamadan önce bilinmesi gereken 5 şeyi derledik. İşte listemiz:
 
1- Bir çeşit Metroidvania oyunu
 
 
Supraland, özellikle bulmacalar, keşif, savaş ve Metroidvania olmak üzere oyun türlerinin ve öğelerinin bir karışımını oyunculara sunuyor. Oyuncular bir yandan açık dünyayı keşfederken bir yandan da Metroidvania (aksiyon ve macera türünün karışımı) öğelerinin oyunda yer aldığını görebiliyor.
 
Oyunun bizlere sunduğu ilk ana görev ise suyu neden kapattıklarını bulmaktan geçiyor. Bunun için mavi krallığa doğru yol almanız ve kuyunun neden erişime kapandığını bulmanız gerekiyor.
 
Bu oyunda nasıl ilerlediğiniz size kalmış durumda. NPC'lerin çoğuyla konuşabilir, olay hakkında bilgi sahibi olabilir ve her köşeyi keşfedebilirsiniz.
 
2- Oyunda bolca anahtar ve kapı bulunuyor
 
 
 
Supraland'de ilerlemek için etkileşim kurmanız gereken bolca kapı ve anahtar bulunuyor. Oyunun başlarında biraz platform becerisi gerektiren yollardan ilerlemeniz gerekiyor. 
 
İlerlemek için yeni alanlar açmaya yarayan birçok anahtar bulunuyor. Bu anahtarlara ulaşmak için kayaların ve uçurumların arasından geçmeniz gerekiyor.
 
3- Gizli alanlar ve hazine sandıkları 
 
 
 
Supraland'in en çok keyif veren yönlerinden biri de oyunun birçok gizli alanı oyunculara sunmasından geçiyor. Gizli bir alana rastladığınızda oyun bunu bize gösteriyor. Bu da oyun boyunca gizli alanların bolca olduğunu ortaya koyuyor.
 
Örnek vermek gerekirse oyunun ilk yer altı görevinde, alev püskürten kırmızı bir boruya denk geleceksiniz. Buradaki vanayı kapatırsanız, buradaki gizli alana ulaşabilirsiniz.
 
4- Yükseltme öğeleri
 
 
 
Supraland oyunculara bol miktarda yükseltme seçeneği sunuyor. Bu yükseltme seçenekleri özellikle oyunun erken dönemlerinde ortaya çıkıyor. Oyunun başında ana köyde, madeni paralarla, silah hasarını ve hareket hızınızı arttırabileceğiniz yükseltmelerin dükkandan alınabileceğini öğreniyoruz. 
 
5- Düşmanlar yeniden doğuyor
 
 
 
Maceranız boyunca sizi alt etmeye çalışan bolca düşmanla karşılaşacaksınız. Oyunun başlarında, bu canavarlar genellikle iskeletlerin farklı sürümleri olarak karşınıza çıkacak. Bu iskeletler, kolayca kılıcınızla alt edilebiliyor.
 
Supraland'deki aksiyon kısmı, oyunun en zayıf öğesi olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü düşmanları alt etmek için genellikle saldırı düğmesine art arda basmak yetiyor. Ancak alt ettiğiniz düşmanlar kısa bir süre sonra tekrardan ortaya çıkıyor. Bu yüzden oyun boyunca bu duruma dikkat edin.
 
6- Kırmızı meyveleri kaçırmayın
 
 
 
Savaş sırasında biraz hasar aldığınızda kırmızı meyvelerle kolayca iyileşebilirsiniz. Bu şifalı meyveler oyunun hemen hemen her yerinde bulunur. Ekranın sol üst kısmında sağlık barınız bulunur. Bu oyunda sağlık kalplerle gösterilir. Oyunun başlarında gerçek bir sağlık çubuğunun kilidini de açabilirsiniz.
 
Oyunda düşmanlar oldukça fazla hasar verir. Bu nedenle şifalı meyveleri kaçırmayın.
 
7- Zıplama öğeleri
 
 
 
Supraland oyunculara çeşitli öğeler sunuyor. Bu öğelerden biri de haritanın birçok yerinde bulunan zıplama noktaları. Bu noktalar inanılmaz derecede güçlü olup sizi belirli yerlere kolayca geri fırlatır. Köye çabucak geri dönmeniz gerekiyorsa bu parlayan mavi öğeyi kullanmanızda fayda var.
 
8- Küpler
 
 
 
Oyunda karşılaşacağınız en büyük araçlardan biri mor küpler. Bu güç küpünün kilidi, ilk birkaç mini görevi tamamladıktan sonra sizlere sunulacak. Bu küpleri hemen hemen her yerde ve herhangi bir zamanda oluşturabileceksiniz. 
 
Küpleri, kendinize platform oluşturmak, bulmacaları çözmek ve en önemlisi erişilemeyen yükseltme öğelerine ulaşmak için kullanabilirsiniz.
 
Bu listemizde sizlere Supraland'e başlamadan önce bilmeniz gereken temel oyun özelliklerinden bahsettik. Oyuna giriş yapmadan ve maceraya atılmadan önce listeye göz atmanızda bir yarar var. 
 
Bu özellikler dışında eklemek istediğiniz oyuna dair önemli ve bilinmesi gereken bilgiler olduğunu düşünüyorsanız yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Bu yorumlar, oyunu oynamak isteyen oyunculara da yardımcı olabilir. 
 
Oyun şu anda Steam yaz indirimleri kapsamında yüzde 60 indirimli bir şekilde 12,80 TL'den satışa sunuyor. Normal fiyatı ise 32,00 TL. Ek olarak 15-30 saat arası bir oynama süresi sunan demo da mevcut.

Bu haberin bağlantısı
URL
Supraland çıkış tarihi steam fiyatı ne zaman macera bulmaca keşif birinci şahıs aksiyon
God of War Ragnarok'tan Yeni Haberlerin 30 Haziran'da Geleceği Bildirildi Blade Runner: Enhanced Edition için Yeni Bir Fragman Yayınlandı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

omeri7

20.7.2022 19:02:02

0
Benim çocuk bu oyunu istedi satın aldım. Kullandığım bilgisayar bu windows yüklü - Core i5 - AMD Radeon HD 6700 serisi ekran kartı var. Burada 512mb diyor ama 4gb yazıyor dxdiag'da. - 18GB ram yükselttim - 1TB SSD disk taktım - Dxdiag'da directx 12 yüklü görünüyor. Oyun FPS 4 veriyor. Başlatma seçeneklerinden bazı ayarlar yaptım. Directx 12 ile açmıyor DirectX 11 ile açıyor ama yinede FPS 4 Bu FPS'yi arttırmanın yolu nedir? [link]https://support.apple.com/kb/SP623?locale=tr_TR[/link]

legendwarior3

25.6.2022 23:36:36

0
game pass'te de var.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)