Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Hideo Kojima ve Yoji Shinkawa İlerideki Projeleri Hakkında Konuştu

 
 
Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan oyunlarından olan Death Stranding'in yaratıcısı Hideo Kojima ve Metal Gear serisinin ana karakterini tasarlayan Yoji Shinkawa, ilerideki projeleri hakkında konuştu. Famitsu dergisine röportaj veren ikilinin röportajı oldukça uzun ancak öne çıkan bölümleri aşağıda bulabilirsiniz.  
 
Kojima ve Shinkawa'nın öncelikli isteği birlikte bir manga çıkartmak. İkili Death Stranding'in içerisinde oldukça fazla silah olduğunu ve bunlardan bazılarının mecha olduğunu söyledi. Bu yüzden daha fazla mecha tasarımı üretebilmek için Kojima, üzerinde çalışabilmesi için Shinkawa'ya bazı mecha tasarımları verecekmiş. Kojima ise, Shinkawa'nın bu tasarımları ile bir film üzerinde çalışmak istediğini söyledi. 
 
Bu tarz mecha tasarımlarını oyuna aktarmanın fazla iş gücü gerektirdiğini düşündükleri için bir anime yapmanın daha kolay olduğunu söylediler. Ayrıca Death Stranding'e insanların neden "garip" dediklerini anlamadıklarını, kendilerinin garip bulmadıklarını ve Death Stranding'e göre çok daha garip şeyler yapmak istediklerini söylediler.
 
Kojima, Kojima Productions'ın birden fazla büyük oyun üzerinde çalışmayı planladıklarını açıkladı. Büyük oyunların yanı sıra episodik olarak ve sadece dijital olarak yayınlanan küçük oyunlar da yapmak istediklerini ekledi. Bunu başarabileceğinden emin olmasa da büyük bir oyun üzerinde çalışmaya devam ederken, küçük oyunlar geliştirip yayınlayabileceğini umuyor.
 
Ayrıca Kojima, Star Wars'ta Poe karakterine hayat veren ve bu yılın sonlarında Dune filminde Leto rolünü oynayacak olan Oscar Isaac'in, Kojima Productions'ı ziyaret ettiğini ve oyunlara büyük saygı duyduğunu açıkladı.
 
Son olarak ise Kojima, Death Stranding'in en fazla övgü topladığı işi olduğunu söyledi. Sonuç olarak toparladığımızda, Kojima gerçekten çok fazla şey yapmak istiyor. Umarız kaliteli işlerle önümüzdeki süreçte de kendisini görebiliriz.
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak DualShockers Oyun kojima ilerideki projeler yeni oyunlar anime manga film kojima ne yapacak Hideo Kojima ve Yoji Shinkawa İlerideki Projeleri
New York Oyun Ödüllerinde Yılın Oyunu Ödülünü The Outer Worlds Kazandı The Sims 4: Tiny Living DLC'si Satışa Sunuldu
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Mutlak.Sıfır

24.1.2020 14:30:45

0
Bir kapıcının sıhhi tesisatçıyı çağırmasıyla başlayan olaylar silsilesi...

TheNewAtilla

24.1.2020 14:28:07

+1
Kapıcı oyunu güzel olur. Nerede o eski komşuluk ilişkilerinden yola çıkarak Şaka bir yana aaa psikolojik korku oyunu yapsınlar vr’a. Oynayan delirsin falan

Mutlak.Sıfır

23.1.2020 18:53:29

+2
Kargocu oyunundan sonra bu sefer de sıhhi tesisatçı oyunu yapabilir bence, güzel de olabilir.

OldGamers86

23.1.2020 16:31:22

0
Aralıklarla ovelim, özlettirmeyin.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Oyun Endüstrisi ÇOKLU PLATFORM
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız