Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

BANÜ Espor ve Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi, HADO İşbirliğini Duyurdu!

 
     Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesine bağlı Espor ve Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi HADO işbirliğini duyurdu.
 
BANÜ Espor ve Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin yapmış olduğunu duyuru;
 
"Espor ve Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezimiz Önemli Bir İşbirliğine Adım Attı!
  
     Espor ve Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezimiz, Tokyo merkezli dijital araştırma ve oyun tasarım merkezi The Superhuman Sports Society tarafından oyun ve teknoloji birleştirilerek tasarlanan artırılmış gerçeklik oyunu Hado’nun Türkiye ofisi ile bir araya geldi.

     Makine ve insan ara yüzünün eş zamanlı kullanıldığı, arttırılmış gerçeklik ile fiziki hareketliliği içeren ve geleceğin sporu olarak adlandırılan HADO Japon start-up Meleay tarafından dünyanın ilk AR tabanlı esporu olarak ekosisteme kazandırılmıştır.

     Geçtiğimiz hafta içerisinde HADO TR ofisinde HADO TR Genel Müdürü Koray ERDEMİR ve ekibi ile bir araya gelen Merkezimiz, AR ve giyilebilir teknolojilerin kullanıldığı oyunu deneyimleyerek, geleceğin sporu olarak görülen oyunun eğitim hayatında nasıl kullanabileceğine yönelik spor bilim akademisyenleri ile ortak fikir alışverişinde bulundu.
Önümüzdeki günlerde Merkezimiz ve HADO arasında yapılacak işbirliği protokolü ile AR tabanlı oyunlar ile ilgili ortak projeler geliştirilecektir." 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak BANÜ
BLAST Premier Fall 2020 Showdown Turnuvasında Çeyrek Final Karşılaşmaları Oynandı! Armut, MAD Lions'a Transfer Oldu!

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız