Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

2019'un İkinci Çeyreğinde Tam 11.2 Milyar Mobil Oyun İndirildi

 
Şu günlerde küçük büyük demeden herkesin telefonuyla oyun oynadığını görebiliyoruz. Son ortaya çıkan raporlar da bunu destekler nitelikte; nitekim mobil oyunculuk herkese, her yerde oyuncu olabilme imkanı tanıyor. 
 
App Annie'nin 2019'un 2. çeyrek raporuna göre, Nisan ve Haziran 2019 arasında 11.2 milyar mobil oyun indirildi. En popüler mobil oyun indirme platformu ise Google Play. 
 
Cep telefonu oyunları tüm küresel uygulama indirmelerinin yüzde 35'ini oluşturuyor. Ancak hem Google Play Store hem de Apple App Store kullanıcıları harcamalarının %75'ini oyunlar için yapmış gözüküyor.
 
İlk üç oyun kategorisinde ise arcade, aksiyon ve bulmaca oyunları bulunuyor. En çok harcama yapılan oyunlar ise Honour of Kings ve Candy Crush. Bununla birlikte aylık en çok aktif kullanıcıya sahip oyun sizin de tahmin edeceğiniz gibi PUBG Mobile. 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak GamingBolt player unknown battlegrounds candy crush mobil oyun mobile games google play App Store
Torchlight Epic Games Store'da Ücretsiz TFT Özel Yayıncı Kapışması Bugün 21:00'da Başlıyor!

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)