Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

CSI Deadly Intent

1 | 5 Bölümlük bir dizi

TV'de yayınlanmaya başlamasından itibaren CSI dizisi çok kısa sürede kendisine büyük bir hayran kitlesi toplamayı başardı. Bu tarz dizilerin en önemli özelliği, bölümlerin birbirlerine sıkı sıkıya bağlı olmamasıdır. Arada 3-4 bölüm kaçırsanız bile, diziye devam edebilirsiniz. Bu sebeple bu tarz diziler daha çok kişi tarafından izlenebiliyor. CSI bu konuda en çok seyircisi olan bir dizi. Öyle ki, ana diziden ayrı bir çok farklı versiyonla da yayına devam ediyor.

Deadly Intent, dizinin formatına çok yakın bir oyun deneyimi sunuyor. Çözmeniz için 5 ayrı dava sunuyor size. Her dava, birbirinden bağımsız ve her biri bir dizi bölümü gibi başlıyor ve bitiyor. Bölümlerin başında, kısaca size olayın özeti sunuluyor ve kendinizi cinayet mahalinde buluyorsunuz. Yapmanız gereken, etrafı araştırmak, ipuçlarını toplamak ve topladıklarınızı laboratuvarda incelemek. Bu sayede yeni ipuçlarına ulaşıyorsunuz ve olayı çözmeye çalışıyorsunuz.

Oyunda birden fazla yerde bulunmanız gerekiyor. Her bölüm, cinayetin işlediği mekanda başlıyor. Hemen görgü tanıklarıyla konuşuyorsunuz ve mekandaki delilleri toparlayıp numaralandırıyorsunuz. Ardından merkeze giderek bulduklarınızı inceliyorsunuz. Daha sonra morga gidip cesedi inceleyen doktorun fikirlerini alıyorsunuz. Bu arada gitmeniz gereken yeni yerler çıkıyor ve bu mekanlarda da araştırma yapıyorsunuz. Arada şefin odasına gidiyor ve ondan tutuklama izni veya arama izni alıyorsunuz. Daha sonra bir şüpheli bulursanız, sorgulama odasında sorguluyorsunuz. Bütün bölümler genelde bu sırada ilerliyor. Karışık gibi gelse de, aslında değil. İlk bölüm oldukça kolay. Sizi oyuna alıştırıyor. Bir kere alışıp da neyin nerede olduğunu öğrendiğinizde, sonraki davalarda herşeyi çabucak halledebiliyorsunuz.

Merkez binasındaki laboratuvar bölümü, iki kısımdan oluşuyor. Sol tarafta bilgi işlem odası, sağ tarafta da medikal kısmı var. Sol tarafta parmak izi, ses ve video kayıtlarının incelenmesi gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Sağ tarafta ise DNA testleri, mikroskop incelemeleri, döküman incelemesi gibi işlemler yapıyorsunuz. Bu işlemler her bölümde belirli bir sırayı takip ediyor. Birini yapıp bitirmeden, bir diğerine geçmeniz pek mümkün olmuyor. Oyunda bu tarz bir serbestliğin olması daha iyi olabilirdi. Ama herşey çok lineer ilerliyor ve bu da oyunu çok basit yapıyor.

Etrafı, karakterimizin gözünden görüyoruz. Serbestçe ilerleme şansımız yok. Sadece etrafa bakarken çıkan oklarla o yöne doğru ilerleyebiliyoruz. Bulunduğumuz yerlerde, sağa sola bakmamız mümkün. Ama aşağı yukarı bakamıyoruz. Aslında bakmamıza da gerek olmuyor çünkü sağa sola kafamızı çevirdiğimiz esnada, önemli kısımlara otomatik odaklanılıyor. Genelde görmemiz, bulmamız gereken cisimler, bize gösteriliyor.

CSI: Deadly Intent PC Wii DS xbox360
Borderlands Football Manager 2010
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

13.9.2010 14:39:20

0
bu oyunun çözümüzü bulan yok mu?

Mottcalem

22.11.2009 10:42:23

0
Fahrenheit gibi bir oyun mu acaba?

gyükseltürk

22.11.2009 10:35:37

0
1-2 bölüm sonra sıkacağını biliyorum ama yinede indiriyorum.

Mertcan.

22.11.2009 10:06:22

0
Oyun özenerek yapılmış gibi görünüyor fakat grafikleri günümüze oranla biraz geride kalmış gibi , zevk verecektir oyun ama kısa sürede sıkacağını düşünüyorum. Bilgiler için teşekkürler.

Hyperkin

17.11.2009 19:47:33

0
bu oyunun çok kolay olduğunu duymuştum ama?

acorpse

17.11.2009 14:10:12

0
tam arkadaşlarla beraber oynanacak bir oyun... grafikler cidden rezalet ama o kadar da önemli değil bence bulmacalar arasında...

LA_LkrS2flyHT

17.11.2009 12:09:24

0
pc de olmasada xboxdsa bu oyun hosuma gidiyor grafik için az verdiginizi dusunuyorum incelemeniz için teşekkür ediyorum
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

CSI: Deadly Intent Murat Şen 7 / 10 oy
KÜNYE
CSI: Deadly Intent ÇOKLU PLATFORM
Editör Notu: Türü sevenlere.
7,0
2.0
11
OY
5,9
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız