Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Valve ve Beş Yayıncı Firmaya Avrupa Komisyonu Tarafından Para Cezası Kesildi

 
Avrupa Komisyonu, PC oyunlarına Steam'de coğrafi engelleme uyguladıkları için Valve ve beş yayıncı firmaya para cezası kesti.
 
Valve dışında Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media ve ZeniMax (Bethesda) ceza aldı.
 
Avrupa Komisyonu'nun belirttiğine göre yayıncı firmalar Valve ile birlikte anlaşarak Avrupa Ekonomik Alanı içerisinde bulunan kullanıcıların coğrafi konumuna göre bazı PC oyunlarının sınır ötesi satışlarına kısıtlama getirdi ve bu da Avrupa Birliği antitröst yasasına aykırı.
 
Valve'a 1.6 milyon euro, Bandai Namco'ya 340 bin euro, Capcom'a 396 bin euro, Focus Home'a 2.8 milyon euro, Koch Media'ya 977 bin euro ve ZeniMax'e 1.6 milyon euro para cezası verildi. Toplamda 7.8 milyon euro civarı.
 
Valve bu cezaları doğru bulmadığını ve itiraz edeceğini açıkladı.
 
Avrupa Komiseri başkan yardımcısı Margrethe Vestager, bu tür kısıtlamaların Avrupalı tüketicilerin AB Dijital Tek Pazar faydalarından ve AB'deki en uygun teklifle alışveriş yapma fırsatından mahrum ettiğini dile getirdi. 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Eurogamer
F-Zero ve Star Fox Tasarımcısı Nintendo'dan Ayrıldı Naughty Dog'un Yeni Oyunu Orta Çağ Fantastik Temalı Değil (Güncelleme)

Namikal

20.1.2021 17:38:06

+3
Bu tür kurallar Bulgaristan gibi fakir Avrupa Birliği ülkelerine bölgesel fiyatlandırma yapabilmek için vardı diye hatırlıyorum. Ama mantıken Avrupa Birliği mantığına aykırı bölgesel fiyatlandırma zaten, Avrupa Birliğinin direk tek bir bölge olmasını istiyorlar muhtemelen ne açıdan bakılırsa bakınsın. Ama olan fakir ülkelere olur Valve boyun eğerse muhtemelen.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)