Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Ubisoft, Toronto'da Yeni Bir Stüdyo Açıyor

Ontario başkanı Ubisoft ile gerçekleşen bu ortak projeden oldukça memnun gözüküyor.
Oyun dünyasının önde gelen firmalarından biri olan Ubisoft, Toronto'da yeni bir stüdyo açacağını resmen duyurdu.
 
Toronto'yu sınırları içerisinde barındıran Ontario hükümeti ise bu yeni stüdyo için Ubisoft'a tam 260 milyon dolar ödeme sözü verdi.
 
Ontario hükümet başkanı Dalton McGuinty düzenlediği basın toplantısında Ontario için oldukça önemli olan bu projeden bahsetti. Stüdyo yapımı için de işçi çalıştırılacağını ve bunun bile ekonomide bir artı olduğunu belirten McGuinty, işçi alımlarının kısa bir süre içerisinde gerçekleşeceğini sözlerine ekledi. Basın toplantısında konuşmacı olarak yer alan Uluslararası Ticaret ve Yatırım Bakanı Sandra Pupatello ise Spider Man oyunu ve filminden bahsederek oyun sektörünün ne kadar önemli bir hal aldığını belirtti. 

Tekrar sahneye çıkan McGuinty "Ontario halkının %75'i oyun oynuyor ve bu oynayanlar kesinlikle sadece çocuklar değil. Bu işte çocuk oyuncağı değil, ciddi bir iş. Bu yüzden bu fırsatı oldukça ciddiye almalıyız. Hükümetimiz Ubisoft ile ortak bir çalışma içerisinde. İlk etapta 800 işçi ve 260 milyon dolarlık bir yatırım söz konusu. Bu Ontario için gerçekten heyecan verici bir fırsat" diyerek projenin Ontario için ne kadar önemli olduğundan bahsetti.
 
Daha sonra sahneye çıkan Ubisoft Montreal CEO'su Yannis Mallat ise Ubisoft Toronto için Montreal'da yaptıkları stratejiyi uygulayacaklarını belirtti.  
 
Yapımı ve açılışı ne zaman gerçekleşeceği şu an için belli olmayan Ubisoft'un yeni stüdyosu, yeni oyun ve projeler için oldukça iyi bir hal alacağa benziyor. Bize ise stüdyonun tamamlanmasını ve oyun yapımına başlamasını beklemek düşüyor.
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Ubisoft Ubisoft Toronto Ubisoft's new Studio Dalton McGuinty
Eski Capcom Çalışanı Bedava Oyun Yayınladı ! Lego Rock Band'ta Jackson 5 Şarkısı

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)