Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Türkiye Espor Federasyonu: TESFED Türkiye Kupası'nı Duyurdu

 
     Türkiye Espor Federasyonu; League of Legends, CS:GO, FIFA 20, Dota 2, PUBG ve Zula oyunlarının yer alacağı TESFED Türkiye Kupası düzenleyeceğini duyurdu.
 
     Vodafone FreeZone ve RedBull sponsorluğunda FDR Ataşehir Oyun Merkezi’nde gerçekleşecek turnuva serisi kasım ayında başlayacak ve yalnızca elektronik spor lisansına sahip oyuncular katılabilecek. Başvuruların çok yakın zamanda duyurulacağı belirtildi.
 
 
 
Türkiye Espor Federasyonu'nun resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuru;

     Türkiye’de espor ekosistemini güçlendirmek için çıktığımız yolda attığımız önemli adımlardan bir tanesini bu yıl hayata geçiriyoruz: TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası.

     Türkiye E-Spor Federasyonu olarak ekosistemdeki önemli bir boşluğu doldurmasını hedefleyerek gelenekselleştirmeyi planladığımız resmî espor turnuvamızın ilkine bu yıl başlayacağız. Vodafone FreeZone’un ana sponsorluğunda ve Red Bull Son Şampiyon sponsorluğunda 6 farklı oyunun yer alacağı TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası için elemeler kasım ayı sonunda başlayacak. Elemeleri geçen takımlar ise aralık ayında FDR Ataşehir Oyun Merkezi’nde gerçekleşecek finallerde boy gösterme fırsatını yakalayacak.
 
     TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nın temelini oluşturacak olan 6 popüler oyun şu şekilde:

- League of Legends
- Zula
- PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS
- Counter-Strike: Global Offensive
- FIFA 2020
- Dota 2

     Türkiye E-Spor Federasyonu tarafından düzenlenen ilk espor turnuvasında yer almak ve kayıtları kaçırmamak için bugünlerde gözünüzü resmi hesaplarımızdan ayırmayın! Yalnızca lisanslı oyuncuların katılabileceği TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası için başvurular çok yakında başlıyor.
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Yeni Mass Effect Oyunu Geliştirilmeye Başlanmış Microsoft Bünyesine Daha Fazla Oyun Stüdyosu Katmayı Planlıyor

Biohesner

15.11.2019 23:14:12

0
surda zulayi gorunce oyuncu oldugum icin kendimden utaniyorum
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)