Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Square Enix, Mevcut Stüdyoların Hisselerini Satmak istediğini Bildirdi

 
 
Final Fantasy, Kingdom Hearts ve daha fazlasıyla tanınan Japonya merkezli oyun geliştirme ve yayınlama firması Square Enix, yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Geldiğimiz noktada İsveç merkezi Embracer Group, Square Enix'ten Crystal Dynamics, Eidos Montreal ve Square Enix Montreal stüdyolarını satın almıştı. Bu satım alım içerisinde Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain gibi 50'den fazla oyunların hakları da bulunuyordu. Şimdi ise Square Enix, sermaye verimliliğini artırmak mevcut stüdyolarının hisselerini satmak istediğini belirtiyor.
 
Konu ile alakalı konuşan David Gibson çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda şunları söyledi: "Crystal Dynamics ve Eidos'un Embracer Group'a satışı Square Enix için 1. plandı. Şimdi ise 2. plana geçildi ve bu aşamada sermaye verimliliğinin arttırılması planlanıyor.
 
Oyun geliştirmenin artık daha fazla maliyeti bulunuyor. Artık stüdyo konusunda daha seçici olunmalı ve genişleme planlı olarak yapılmalı. Square Enix bu kapsamda hem daha fazla stüdyo elde etmek istiyor hem de mevcut stüdyolarının hisselerini satmak istiyor." Gibson, Square Enix için hisse satışlarının gerekli olduğunu ve ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli paraya sahip olmadığını belirtiyor.
 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Videogameschronicle oyun geliştirme stüdyo
Heaven Burns Red, PC için 10 Ağustos'ta Japonya'da Çıkıyor Despot's Game: Dystopian Army Builder, 15 Eylül'de PC ve Konsollar için Çıkıyor
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

5.8.2022 22:52:40

0
Sony aldı bile o zaman zaten.

BSC Misafiri

5.8.2022 19:05:11

0
umarım nierin hakları nintendo veya sonye geçmez yoksa en sevdiğim seriden mahrum kalırım .

BSC Misafiri

5.8.2022 16:45:58

0
Son bir kaç yıldır affedersiniz bok gibi oyunlar yaptınız zor durumda kaldınız tabi. Biraz özünüze dönseniz iyi yaptığınız şeylerden devam etseniz bu durumda olmazsınız.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Square Enix
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız