Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Rocsktar Duyurdu: GTA 6 Tanıtım Fragmanı Aralık Ayında Geliyor!

 
 
Bloomberg'den Jason Schreier, Rockstar Games'in planlarına aşina olan kişilerle iletişime geçerek Grand Theft Auto VI'nın bu hafta resmi olarak duyurulacağını aktardı. Söz konusu kişiler, duyurunun ardından Aralık ayında Rockstar Games'in 25. yıl dönümünü kutlamak üzere Grand Theft Auto VI için bir fragman yayınlanacağını da söyledi. Bu durum Rockstar Games tarafından da resmi olarak artık doğrulandı.
 
GTA 6'nın yeni fragmanı geçtiğimiz ay bekleniyordu
 
 
 
Rockstar Games tarafından geliştirilen GTA 6 için geçtiğimiz ay büyük bir söylenti vardı. Bu kapsamda oyunun Ekim ayı sonlarında resmi olarak duyurulacağı belirtildi ve yeni fragmanın da yayınlanacağı aktarıldı. Ancak bu söylentilerin içi boş çıktı. Şimdi ise Rockstar Games’in kurucu ortağı ve başkanı Sam Houser bu durumu doğrulayan bir gönderi yayınladı.
 
Sızıntı ve güvenilir bilgilerle beraber karşımıza çıkan Jason Schreier geçtiğimiz saatlerde oyunun artık bu hafta gibi erken bir süreçte resmi olarak duyurulacağını bildirdi. Bunun yanı sıra tanıtım fragmanının ise Aralık ayında geleceğini söyledi. Bu isim oyuncu toplulukları tarafından güvenilir bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bir kez daha doğru bir haberi ortaya çıkardı diyebiliriz.
 
 
 
Bir sonraki Grand Theft Auto oyununun Miami'nin kurgusal bir sürümünde geçeceği ve biri kadın diğeri erkek olmak üzere iki karaktere sahip olacağı söyleniyor. Rockstar Games'in ana şirketi Take-Two Interactive Software daha önce Grand Theft Auto VI'yı 31 Mart 2025'ten önce piyasaya sürmeyi planladığını bildirmişti. Şirketin son üç aylık kazançlarının 8 Kasım'da açıklaması bekleniyor.
 
GTA 6 için birçok söylenti vardı 
 
 
 
Diğer taraftan elbette proje hakkındaki diğer detaylara ve geçmiş söylentilere daha derinlemesine bakacak olursak nitekim yukarıda da bahsettiğim gibi geçtiğimiz ay içerisinde birçok söylentin ortada bulunduğunu söyleyebilir ve bu kapsamda çeşitli sınıflandırmalarla beraber de karşılaşabiliriz. Daha önce Avustralya derecelendirme kurulu tarafından derecelendirilen ve daha sonrasında ise Metacritic sayfasının da açıldığı GTA 6 için birçok söylenti ortada dolanıyordu ve Ekim ayı içerisinde gerçekten de bu oyunun resmi olarak duyulacağına inanılıyordu. Ancak geldiğimiz noktada herhangi bir tanıtımın yapılmadığını görebiliyor ve bu kapsamda oyunun fragmanının Aralık ayında geleceği doğruluyoruz.

Her çıktığı seri oyunuyla beraber döneme damgasını vurmaya hazırlanan ve ilgi çekici bir içerikle beraber bizlere sunulmayı hedefleyen bu yeni oyun için de beklentiler bir hayli yüksek. On yıllar boyunca serinin bir önceki oyunu yani GTA 5 hala oynanmaya devam ediyor ve onun yan oyunu olan çevrimiçi odaklı GTA online modu ise hala kazandırmaya ve şirkete katkı sağlamaya devam ediyor. Nitekim bu kapsamda elbette geliştirici ekip bu oyundan para kazandığından dolayı GTA 6’yı geciktiriyor ve hali hazırda satan bir modelin ortada bulunması sebebiyle bir yük altına girmek istemiyordu. Geldiğimiz noktada geçtiğimiz süreçte oyunun geliştirildiği doğrulandı ve fragmanını ise artık yakında bekliyoruz. Dolayısıyla yakın zamanda oyun hakkında yukarıda da bahsettiğim gibi yeni bir duyuru içeriği daha yolda.
 
Yeni mekaniklerin oyunda yer alması bekleniyor 
 
 

Diğer taraftan GTA 6'nın daha önce oyunlarda olmayan birçok mekaniği ve özelliği bünyesinde barındıracağı söyleniyor ve bu kapsamda bizlere geçmiş raporlardan elde edilen verilere göre burada su mekaniğinin oldukça önemli olacağı vurgulanıyor. Elbette bunun dışında yine yukarıda bahsettiğim gibi iki farklı karakterin burada yer alacağı ve bu karakterlerden birinin kadın diğerinin ise erkek olarak karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Ek olarak su mekaniğinin oldukça gerçekçi bir şekilde karşımıza çıkması hedefleniyor ve bu su mekaniği ile beraber de su sporlarına olan kapsam daha da genişletilecek ve hatta burada yaptığımız hamlelerle beraber suyun dalgalarının değiştiğini görebilecek ve ayrıca sörf gibi değişik sporları ile beraber burada haşır neşir olabileceğiz.

Uzun süredir geliştirme aşamasında bulunan GTA 6 elbette yine sektöre yön verecek yapısıyla beraber bizlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda diğer oyuncular gibi biz de yeni bir duyurunun ve fragmanın yayınlanmasını bekliyoruz. Nitekim GTA 6 fragmanının, ikonik serinin 25. yıl dönümüne denk gelen Aralık ayı başlarında yayımlanacağı artık resmi olarak açıklandı ve oyuncular rahat bir nefes aldı.
 
Jason Schreier güvenilir sızıntı haberlerle ön plana çıkmaya devam ediyor
 
 

Geldiğimiz noktada sizin de bildiğiniz üzere birçok kaynakla beraber çeşitli bilgiler edindik ve birçok söylentinin de bizlere sunulduğunu işittik. Bunun akabinde ise dönem dönem sosyal medya üzerinden bu söylentiler viral halini aldı. Ancak şu an içerisinde bulunduğumuz durumla beraber fragmanı bekliyoruz ve sızıntı haberlerle beraber ön plana çıkan Jason Schreier oyunu bizlere yakında duyulacağı sinyallerini çoktan verdi. Nitekim yayınladığı raporda yukarıda da bahsettiğim gibi bu konuyla alakalı olan farklı farklı kişilerle tanıştığını ve onlardan çeşitli bilgiler alarak duyurunun oldukça yakın olduğunu ve fragmanın ise ilerleyen süreçte yayınlanacağını aktarmıştı. Dolayısıyla birçok kişi ve birçok oyuncu topluluğu bu kişiye güvendi ve bir konuda daha doğru bilgilerle beraber karşımıza çıktı diyebiliriz. Dolayısıyla daha önceki söylentilere ek olarak bu kişinin söylemleri daha fazla ön planda olabiliyor ve güven konusu ile beraber de bu kişi elbette referans olarak gösteriliyor.

GTA 6 projesinin dışında GTA 5'te olduğu gibi yeni bir online modunun olacağı belirtiliyor ve elbette biz de bu modeli oyuncular olarak bekliyoruz. GTA 6'nın online modu ile beraber çıta biraz daha yükseltilmek isteniyor ve hem yeni animasyonlar hem grafikler hem de yeni içeriklerin burada olacağını söyleyebiliyoruz. Nitekim gerçekçi bir açık dünya ile beraber karşımıza çıkmayı hedefleyen ve ilgi çekici ve daha önce görülmeyen mekaniklerle beraber kullanıcıların gözüne girmek isteyen Rockstar Games ekibi bu kapsamda oyunun tanıtım fragmanını şu an için hazırlıyor. Bu aşamada beklentiler bir hayli yüksek olduğu için de elbette tanıtım fragmanının ve oyunun yapısının gerçekten de üst düzey bir modeli muhakkak içermesi gerekiyor.

Çünkü geldiğimiz noktada beklentilerin ve çıtanın bir hayli yüksek olmasından dolayı ve gerçekten de oyun sektörünün bir hayli gelişmesinden dolayı "artık ne yapılabilir" gibi bir durum söz konusu olarak karşımıza çıkıyor ve oyuncular yeni nesil oyunlarla tanıştıktan dolayı da elbette burada daha farklı şeyler bekliyor diyebiliriz. Biz de aynı şekilde burada sektöre yön verecek olan hamleleri olmasının gerektiğini vurguluyor ve serinin önceki oyunlarına bakacak olursak da elbette bu durumun oldukça ön planda olduğundan bahsedebiliriz.
 
Kurgusal Miami'de geçecek 
 
 

Son olarak şunu da belirtmemiz gerekiyor ki yine daha önce çıkan raporlara ve bilgilere göre GTA 6 Miami'nin kurgusal bir versiyonunu bizlere sunmayı hedefliyor ve bu versiyonla beraber de elbette kendimizi daha önce seride yer alan bölgelere doğru adım atmayı bekliyor ve bu kapsamda aynı şekilde geniş bir harita ile beraber de karşılaşmayı umuyoruz.

Bu doğrultuda ben de sizlere sormak istiyorum. Peki sizin GTA 6 projesinden yani oyunundan beklentileriniz nelerdir? Diğer taraftan daha önceki oyunlarda yer alan modellerin gelişmiş versiyonunu mu istiyorsunuz yoksa daha farklı bir modelle ve daha önce hiç karşımıza çıkmayan mekaniklerin olmasını mı istiyorsunuz? Bunları yorumlar kısmında belirtebilir ve dilediğiniz gibi düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde daha önceden çıkan söylentileri de bu kapsamda dile getirebilirsiniz.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Gematsu Grand Theft Auto VI Rockstar Games
Yeni Mass Effect Oyunu için Çeşitli Fragmanlar Yayınlandı Super Crazy Rhythm Castle için Yeni Fragman Yayınlandı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

11.11.2023 10:18:37

0
İzledim ve haklı olduğumu bir kere daha anladım. Bikere oyun grafiksel olarak downgrade yemiş bu cepte, Ne yok biliyor musun fragmandaki vaad edilen yaşayan dünya yok, O canlılık yok.. Fragmandaki yapay zekanın, İnsanların tepkilerinin alakası bile yok gerçek oyunda.. Ayrıca Hikaye modu bomboş bir oyun. GTA 4'ün yanından geçmez hiç yoktan onda fizik vardı, Daha gerçekçi insan tepkileri falan vardı...

Sarohan

10.11.2023 13:51:45

0
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri GTA 5'in İlk Fragmanı ile oyunun alakası yok. Fragmandaki çoğu şey yok. Oyunda yemek dükkanı bile yoktu laa... Ulan ne hayaller kurmuştum GTA 5 için.. Ne GTA San gibi dolu dolu bir oyundu nede GTA 4 gibi gerçekçi bir oyundu. Ne olduğu belli değil...
İlk fragmanın oyun çıktıktan sonra tekrar birebir sahnelerinin yapılmış hali var. Nesi yokmuş bir bak bakalım? Fragmanı izleyip kafanda ne alakasız şeyler kurdun kim bilir sonra oyun çıkınca hiçbiri yoktu dersin.

BSC Misafiri

10.11.2023 09:57:41

0
quote:

Orjinalden alıntı: KristalTürk Temiz ve keskin bir görüntü, yaşayan bir dünya, kalabalık, büyük harita, girilebilir yapıların çokluğu, parçacık efektlerinin bolluğu, karakter animasyonları. Gta 5 gibi olmasın, sınırları zorlasın sistemlerin. Zaten her türlü satacak.
GTA 5 Zaten sınırları zorluyordu o nesil için.. O oyunun PS3'te o kalitede çalışması bile mucize..

BSC Misafiri

10.11.2023 09:57:39

0
RDR 2'deki detay seviyesi GTA 6'da olsa bana yeter...

BSC Misafiri

10.11.2023 09:57:35

0
GTA 5'in İlk Fragmanı ile oyunun alakası yok. Fragmandaki çoğu şey yok. Oyunda yemek dükkanı bile yoktu laa... Ulan ne hayaller kurmuştum GTA 5 için.. Ne GTA San gibi dolu dolu bir oyundu nede GTA 4 gibi gerçekçi bir oyundu. Ne olduğu belli değil...

MaeglinElendil

10.11.2023 06:59:40

0
‘ Diğer taraftan elbette proje hakkındaki diğer detaylara ve geçmiş söylentilere daha derinlemesine bakacak olursak nitekim yukarıda da bahsettiğim gibi geçtiğimiz ay içerisinde birçok söylentin ortada bulunduğunu söyleyebilir ve bu kapsamda çeşitli sınıflandırmalarla beraber de karşılaşabiliriz.’ Allah aşkına lütfen birisi bana bu cümleyi açıklasın

BSC Misafiri

9.11.2023 19:44:20

0
quote:

Orjinalden alıntı: KristalTürk Temiz ve keskin bir görüntü, yaşayan bir dünya, kalabalık, büyük harita, girilebilir yapıların çokluğu, parçacık efektlerinin bolluğu, karakter animasyonları. Gta 5 gibi olmasın, sınırları zorlasın sistemlerin. Zaten her türlü satacak.
söylediklerinin hiçbirisi olmayacak. her gta oyununda olması istenilen şeyler bunlar ve hiçbirisindede olmaz

lextor

9.11.2023 12:38:37

0
Allah'a şükürler olsun şu başlıkların önümüze düşmesinden kurtuluyoruz, Geta 6 ne zaman çıhacah Geta 6 duyurulacak Geta 6 en büyük olacak Geta 6 da gta 6.

JaReD22

9.11.2023 12:32:33

0
Bu oyun rockstar için dönüm noktası olacak triloji faciası rdr port faciası derken firma şöyle bir silkelendi Umarım toparlarlar

KristalTürk

9.11.2023 12:25:03

0
Temiz ve keskin bir görüntü, yaşayan bir dünya, kalabalık, büyük harita, girilebilir yapıların çokluğu, parçacık efektlerinin bolluğu, karakter animasyonları. Gta 5 gibi olmasın, sınırları zorlasın sistemlerin. Zaten her türlü satacak.

venom800

9.11.2023 10:32:57

0
Aynen öyle . Bir de öyle bir başlık atılıyor ki hani dikkat çekmek için olmayacak cümlelerle hazırlanıyor çoğu haber ne yazık ki . Gta4 ile ilgili çıkış zamanlarında ki haber akışını hatırlayanlar varsa resmi açıklamalar gelirdi ve bunlar girilirdi siteye . Şimdi dedikodu da doğru haber de hepsi karman çorman halde siteye giriliyor.

Sarohan

9.11.2023 10:24:24

+1
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Arkadaşlar bu söylenti değil, Resmi açıklama boş yapmayın.
Bu habere söylenti diyen yok zaten neyin kafasını yaşıyorsun ? ondan önceki haberlerden bahsediliyor. Rockstar dan resmi açıklama olmamasına rağmen bir ton asparagas haber yapıldı, durduk yere millet kendi kendine şişirdi de şişirdi oyunu.

BSC Misafiri

9.11.2023 09:57:34

0
Yeni nesil konsollara yapılıyor Allahtan, Şükür Ara nesil bir oyun olmadı. Gerçi Series S diye kanser bir hücre var bu nesilde dur bakalım görselliği ve dünya detaylarını ne kadar ileri götürebilmişler.. Eğer O Unreal Engine Matrix demosu seviyesi bir şey gösterirlerse helal olsun derim..

BSC Misafiri

9.11.2023 09:57:26

0
Arkadaşlar bu söylenti değil, Resmi açıklama boş yapmayın.

venom800

8.11.2023 21:20:46

+1
Onlarca söylenti ve dedikoduyu her ay haber diye buraya koymak akıl işi değil. 2005 yılından beri DH üyesiyim , bir ay içinde dedikodu kazanı gibi onlarca haber falan girilmezdi o yıllarda o yüzden ben gördüğüm şeye bakarım. Daha geçen ay bir dedikodu daha burada yayınlandı, ekim ayında Gta 6 tanıtım videosu geliyor vs vs şeklinde ki bu bir tek Gta ile sınırlı değil, haberlerin bir çoğunda var bu durum. Söylentilerden oluşan bir haber sitesi olmaz yani anlayacağın. Benim bahsettiğim olay işin ne derece kalitesiz hale geldiği. Bu yazıyı yazan arkadaş belki işini yapıyor gibi düşünebilir ama dediğim gibi seneler geçtikce kalite daha da düşüyor...

gamer-x

8.11.2023 20:35:47

0
Game awards ta gameplay ile gövde gösterisi yaparlar ama bakalım bukadar beklentiyi karşılayackmı

Ömer Hayyam12

8.11.2023 19:08:50

0
Eleştirilecek zamanda eleştir ama kaynak sağlamdı Jason Schreir. Ayrıca twitterdan duyuruldu oyun denildiği gibi.

BSC Misafiri

8.11.2023 18:41:54

+1
ya duyurulsa ne olur duyurulmasa ne olur zaten sızıntı videolardan gördüğümüz kadarı ile bilmiyor muyuz sanki yapıldığının gta 6 nıın bu bana çok saçma geliyor abi. resmi olarak fragman yada oynanış yoksa boş bir duyuru zaten bilinen bir şeydi bu

Grafitty-G

8.11.2023 17:42:59

+2
Oyun resmi olarak duyrulalı saatler oldu daha yeni söylenti haberi yapılıyor...

venom800

8.11.2023 17:40:18

0
Son yıllarda BSC ve DH sitesinde bu ve benzeri o kadar çok asparagas haber yayınlanıyor ki ... Resmi bir duyuru olmadığı halde Rockstar ve dolayısıyla GTA vb bir çok firma, oyun ve donanım ile ilgili aslı astarı olmayan haberler giriliyor. Cidden kaliteli diye gördüğüm bir sitenin geldiği nokta üzücü. Hala da bıkmadan bu asılsız şeyleri haber diye siteye koyup durmak ileride sitenin nasıl bir yere dönüşeceğinin habercisi aslında ama diyecek bir şey yok, genel olarak kaliteli içerik yapan sitelerin sayısı zaten günden güne azalıyor .
  • 1
  • 2
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Grand Theft Auto VI
+ TAKİBE
AL
4 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız