Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Resmileşti: Zynga, Türk Oyun Şirketi Peak'i 1.8 Milyar Dolara Satın Aldı

 
ABD merkezli oyun şirketi Zynga'nın Türk oyun şirketi Peak'i satın alacağına yönelik iddialar bugün itibarıyla resmiyete döküldü.

Zynga, Peak'i 1.8 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Anlaşma ile sadece ortaklık yapısı değişen Peak, faaliyetlerini ekibinde ve yönetiminde hiçbir değişiklik olmadan kendi markası altında sürdürerek bir Türk şirketi olarak kalmaya devam ederken, hisselerini 1,8 milyar dolara Zynga'ya devredecek.
 
Peak tarafından belirtilene göre "10 yıl önce dünya çapında bir teknoloji şirketi kurmayı hayal eden Peak ekibi hayallerini gerçekleştirdi ve Türkiye tarihinin en değerli şirketlerinden birini ortaya çıkardı."
 
"Anlaşmanın ülkemiz için belki de en güzel yanı, yepyeni başlangıçların da habercisi olması. Çünkü Türkiye tarihinde, bu kadar küçük bir ekiple, bu kadar kısa sürede yaratılan bu boyutta bir değer yok. Tüm tarihimizin sayılı şirketleri arasına giren Peak, bunu sanatla, mühendislikle, ürün uzmanları ile, pazarlama ekibi ile, kullanıcı deneyimi ekipleri ile, büyük veri, bulut sistemleri, iş analizi ekipleri ile başardı. Tüm takım birlikte çalışmaya devam edeceği için, bunun yeni başlangıçların habercisi olduğunu söylemek mümkün."
 
Zynga resmi web sitesi: zynga.com
Peak resmi web sitesi: peak.com

Bu haberin bağlantısı
URL
Zynga Peak
Codemasters Dünya Ralli Şampiyonası Oyun Lisansını Devralıyor Paradox Interactive Yeni Stüdyosu Paradox Tinto'yu Barselona'da Açtı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

TRkronos

2.6.2020 01:31:23

0
1.8 milyar dolar ha! Neyse bir şey demicem anlayan anladı.

Ellie_Williams

1.6.2020 23:59:49

0
Ne diyeyim, ilginç başarı.

encuni

1.6.2020 21:15:47

+2
neden bızdende bı cd project cıkmasınki

BSC Misafiri

1.6.2020 18:15:34

0
Peak Türkçe sayfası yok sanırım. Oyunlarına baktım ikisi de aynı tür. Sade ve basit oyunlar reklamda yok sanırım ayrıca bildirim göndermek için de bir izin istemedi. Bu türü seven çok demek bana hitap etmedi ama sade ve reklamsız, bildirimsiz olması hoş.

Jack Rabbit Slims

1.6.2020 17:30:39

+1
Altı üstü kutu patlatma oyunu ya, inanılmaz. Ben bu oyunu yapayım desem daha önce milyon benzeri yapılan oyunu niye yapayım, ne anlamı var der bırakırım. Adamlar 1.8 milyar kazandı. İnanılmaz gerçekten, tebrik ederim ama çok kıskandım. Bazı insanlar çok şanslı oluyor ve girişimciliğinin ödülünü müthiş büyük alıyor. Dediğim gibi ben bunu yapayım desem, kaç yıldır olan bir konsept millet neden oynasın der bırakırım, yapılmamış bir şey yapmaya uğraşırım.

fatihpos

1.6.2020 17:28:23

0
Arkadaş rakamlara bakarmısın?

BSC Misafiri

1.6.2020 17:21:16

+1
Güzel bir başarı, hayırlı olsun. Ama asıl başarı biz onları satın alsaydık olurdu

BSC Misafiri

1.6.2020 16:49:00

0
Umarım yeni değerler yaratılan yeni yatırımlar gelir

BSC Misafiri

1.6.2020 16:02:14

0
Hayırlı olsun.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)