Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Nintendo Direct (23.01.13) Sunumunda Öne Çıkanlar

 
   Yeni nesil konsolların ayak sesleri iyice duyulmaya başlamışken, Nintendo da kendi kulvarında ilerlemeye devam ediyor. Nintendo Gamecube döneminde yaşanan kırılma noktası sonrasında Nintendo, Wii ile farklı bir çizgide ilerlemeyi tercih etmiş ve bu konuda fazlasıyla başarılı olmuştu. Ancak konsol, Nintendo hayranlarının bile tepkisine neden olmuştu izlediği strateji ile.
 
   Nintendo Wii U'da biraz daha hardcore kesime dönük işler çıkaracağını duyuran Nintendo, Wii U için uzun süredir beklenen ateşleyici duyurulara bugün gerçekleştirdiği Nintendo Direct sunumuyla imza attı:
 
 
Wii U'da Yazılımsal Gelişimler ve Güncellemeler
 
- Sistem Güncellemeleri: Konsol için 2 büyük sistem güncellemesi yayınlanacak. İlkbahar ve yaz aylarında yayınlanacak bu güncellemelerle birlikte kullanıcıların şikayetçi olduğu yavaş işletim sisteminde önemli bir iyileştirme yapılacak ve Wii U için duyurulan Virtual Console dijital platformu konsola gelecek.
 
- Miiverse Akıllı Telefonlarda: Bu ilkbahardan başlamak üzere, akıllı telefon sahibi Wii U kullanıcıları, Miiverse uygulamasıyla telefonları üzerinden bu deneyime ulaşabilecekler.
 
- Wii U Virtual Console:  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Wii U, ilkbahar güncellemesiyle birlikte Virtual Console kavuşuyor. Ancak daha önce Wii için almış olduğunuz oyunları Wii U'da indiremeyecek, indirimli olarak satın alabileceksiniz. Bu yöntem pek çok oyuncunun tepkisini şimdiden çekti bile. Virtual Console açılışında NES ve SNES oyunlarını içerecek. Daha sonra GBA oyunları da oyun yelpazesine dahil olacak. Ayrıca Nintendo, 30. yılını kutlayan Famicom (batıdaki adıyla NES) için özel indirimler ve kampanyalar gerçekleştirecek.
 
Oyunlar
 
- The Legend of Zelda: Wind Waker HD & Zelda Wii U
 
 
   Son yılların en başarılı oyunları arasında yer alan Wind Waker, çıktığı dönem Nintendo hayranlarının dahi tepkisine neden olmuştu cel-shade tarzı grafikleriyle. Ancak ne Twilight Princess ne de Skyward Sword, Wind Waker kadar sevilip bağırlara basılmamıştı. Rüzgarı kontrol ettiğimiz, uçsuz bucaksız bir okyanusa yelken açtığımız macera oyunu HD versiyonuyla 2013 Sonbaharında Wii U sahipleriyle buluşacak! Zelda Wii U ise henüz ilk aşamalarında olarak duyuruldu.
 
- Super Smash Bros. U'dan İlk Görüntüler E3 Fuarında
 
   Nintendo'nun sıradışı dövüş oyunu (dövüş oyunu türüne sığmayacak kadar farklı) Super Smash Bros, Nintendo Wii sürümüyle konsolun en çok oynanan yapımlarından birisiydi. Nintendo 3DS sürümü ile bağlantılı olacak yapımdan ilk görüntüler E3 2013 fuarında gerçekleşecek.
 
- 3D Mario & Mario Kart U da E3 2013'de
 
  
    Nintendo, konsolunu tek başına sırtlamayı bilen yapımlarını sıraladı bugün. Mevcut neslin en başarılı oyunlarından birisi olarak gösterilen platform/macera oyunu Super Mario Galaxy yapımcı ekibi Wii U için yepyeni bir 3D Mario deneyimine kollarını sıvamışlar bile! Eh, Mario Kart'sız olur mu? O da E3'de yapacak çıkışını.
 
- Monolith Software Projesi: X
 
   Nintendo Wii ve son dönemin en değerli J-RPG oyunlarından birisi olan Xenoblade: Chronicles yapımcısı Monolith Software, X kod adlı oyunuyla Wii U sahiplerini mest etti.
 
- Yarn Yoshi
 
 
   Kirby's Epic Yarn, tekstik fabrikasından fırlamış dünyasıyla taraflı tarafsız herkesin ilgisini ve sevgisini kazanmıştı. Aynı ekip bu sefer Yoshi'ye yün yumağını yutturdu.
 
- Shin Megami Tensei X Fire Emblem
 
   Birisi RPG, diğeri strateji türünün öncülerinden. Peki bu iki ayrı dünya tek bir oyunda buluşursa ne olur? Biz de bilemiyoruz. Ama merakla bekliyoruz!
 
- 3. Parti Oyunlar ve dahası
 
 
   Platinum Games, Wii U'ya en çok destek veren firmaların başında geliyor. Bayonetta 2 ve The Wonderful 101, bugünkü sunumda bir kez daha kendilerini gösterdi. Bunun yanında Nintendo, konsolun tablet kontrolcüsünü kullanan, Tv'ye gerek duymayan bir parti oyununun geleceğini de haber etti.

Bu haberin bağlantısı
URL
Nintendo Wii U nintendo direct bayonetta 2 pikmin 3 fire emblem x shin megami tensei yarn yoshi the legend of zelda wind waker hd the wonderful 101 pikmin 3 wii u party wii fit u xenoblade
Haftalık Japonya Satışlarına DmC Damgası PlayStation 4'ün Yapımcı Kiti Özellikleri Sızdı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

_Joe_

24.1.2013 12:23:12

0
bu oyunlar konsol aldırır :D

omeriyibas

24.1.2013 11:24:42

-1
quote:

Orijinalden alıntı: peters Nintendo günümüz teklonojinin ve rakiplerinin etkisinden eski havasını kaybetti.Zaten nintendonun amacı insanlara eğlenceli dakikalar yaşatmak.Aksiyon ve adrenalin diğer konsolların işi.Konsolun geçmişi belli yaptığı etki belli yeri belli.Bence ne xbox yada ps nintendoyla rakip olabilir nede nintendo xbox yada ps le rakip olabilir.Hack mack bunları geçiceksin insanlar bunu birbirlerine hacker lik yapmak için değil eğlenmek için alıyor.
hacklenip oyunları oynayamadıktan sonra, neyin eğlencesinden bahsettiyorsun... 50 pound(150tl)'ye nasıl oyunları satın alabiliriz...

CaSsErDoDo

24.1.2013 11:15:48

0
wii oyunlarını millet yeni aletlerine indiremeyecek ama indirimli olarak alabilecek...Bu resmen dolandırıcılık milleti parasıyla rezil ediyor nintendo.zaten nintendo dediğimiz firma o kadar garip bir firma ki çözebilen yok.bir yandan yenilik yapıyor bir yandan da 50 sene öncesinin zihniyetiyle iş yapıyor

Bowser Zeki

24.1.2013 09:39:31

0
E3 de bomba olucak desenize

BSC Misafiri

24.1.2013 07:58:37

-1
quote:

Orijinalden alıntı: peters Nintendo günümüz teklonojinin ve rakiplerinin etkisinden eski havasını kaybetti.Zaten nintendonun amacı insanlara eğlenceli dakikalar yaşatmak.Aksiyon ve adrenalin diğer konsolların işi.Konsolun geçmişi belli yaptığı etki belli yeri belli.Bence ne xbox yada ps nintendoyla rakip olabilir nede nintendo xbox yada ps le rakip olabilir.Hack mack bunları geçiceksin insanlar bunu birbirlerine hacker lik yapmak için değil eğlenmek için alıyor.
Nintendo geçmişini araştırıp da yazsa didin daha destekli olurdu.

BSC Misafiri

24.1.2013 01:10:24

0
Wii U'nun önüzmüzdeki 2-3 senesinin yapı taşlarını oluşturan oyunlar.tek kelimeyle muhteşem.heyecanla bekliyorum

BSC Misafiri

24.1.2013 01:10:14

0
Tek kelimeyle muhteşem bir sunum oldu.WİİU'nun önümüzdeki 2-3 senesinin yapı taşlarını oluşturan yapımlar ve güncellemeler. konsolu direk aldırır.

peters

23.1.2013 23:44:52

-1
Nintendo günümüz teklonojinin ve rakiplerinin etkisinden eski havasını kaybetti.Zaten nintendonun amacı insanlara eğlenceli dakikalar yaşatmak.Aksiyon ve adrenalin diğer konsolların işi.Konsolun geçmişi belli yaptığı etki belli yeri belli.Bence ne xbox yada ps nintendoyla rakip olabilir nede nintendo xbox yada ps le rakip olabilir.Hack mack bunları geçiceksin insanlar bunu birbirlerine hacker lik yapmak için değil eğlenmek için alıyor.

omeriyibas

23.1.2013 22:32:36

-1
çıkacak oyunlar beni hiç ilgilendirmiyor(oynayamadıktan sonra ne yapayim)... asıl ne zaman açık bırakacaklarda cihaz hacklenicek asıl o merak konusu... sony iki sene evvle 3.41de açık bırakmıştı, acaba nintendo hangi versionda açık bırkıcak... şimdilik yapımcı firmaların gözünü boyamak için açık bırakmadı, ama eminim bir seneye kalmaz konsol satışlarını arttırmak için açık bırakır, birçok kişi cihazı almak için hacklenmesi bekliyor....
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Wii U
+ TAKİBE
AL
16 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız