Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Mount & Blade II: Bannerlord'da Krallık Yönetimi

TaleWorlds Entertainment yeni geliştirici blogunda, oyuncuların bir krallığa katılmaları ya da kendi krallıklarını kurmalarının ardından, Mount & Blade serisine tamamen yeni bir ek olan krallık ekranına bakarak, diğer soylularla nasıl etkileşim kurabileceklerini detaylandırdı.
 
Geliştirici blogunun tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz:
 

Mount & Blade oyunlarının ana odağı, daha önce de bahsettiğimiz paçavralardan zenginliklere giden yolculuğun etrafında dönüyor. Oyunda yaptığınız hemen her eylem, zenginliğinizi, prestijinizi ve nihayetinde gücünüzü arttırma çabanız doğrultusunda gerçekleştirilir. Ancak önceki oyunlarımızda, bu yolculuğun, geliştirme sırasında gözümüzden kaçmış ya da üzerinde durulmamış bazı kısımları vardı.
 
Önceki oyunlarımızda yönetim ve krallığınızın lordları ile etkileşim kurmak, belli bir seviyede sabır gerektiren zorlu bir görevdi. Oyuncuya sunulan bilginin yerini saptamak zor olabiliyordu ve mevcut olan etkileşim biçimleri oldukça dar kapsamlıydı. Bu, oyunculara oyun seviyelerinde ilerledikçe daha akıcı ve keyifli bir deneyim kazandırarak Bannerlord’da iyileştirmek istediğimiz şeylerden biriydi.
 
Çözümümüz ise, oyunun tamamen bu yönüne ayrılmış bir ekran (elbette ki mevcut etkileşimleri genişletmek için bazı ek mekaniklerle birlikte!) eklemekti. Krallık ekranı, dört ayrı sekmeye bölünmüştür: Klanlar, Topraklar, Politikalar ve Ordular. Bu sekmeler, oyuncunun doğru kararlar vermesi ve krallığını etkili bir biçimde yönetmesi için ihtiyaç duyduğu neredeyse her bir bilgiyi kapsar. Bu ekran, üzerinde hala çalışmaya devam ettiğimiz ve yeni öğeler eklenen bir özellik, ancak bu haftaki bloğumuzda sizlere gösterdiğimiz hali, oyun tamamlandığında bekleyebileceğiniz haline oldukça yakın.
 
Klanlar 
 
Klanlar sekmesi, ülkenin üyesi olan her bir klan hakkında detaylı bilgiyi gösterir. Bu bilgi, klanın adını, sancağını, nüfuzunu, üyelerini ve topraklarını içerir. Bu ekranda, ülkenin lideri olmak için desteğinizi bir klana sunabilir ya da krallıktan sürülen bir klanı almak için oylama başlatabilirsiniz.
 
 
Topraklar
 
Topraklar sekmesi, ülkenin kontrolü altında olan şehirleri, kaleleri ve köyleri gösterir. Bu sekmede ayrıca nüfuzunuzun büyük bir kısmını başka bir lorddan toprak almak ya da en azından denemek için kullanmanıza olanak veren bir seçenek de vardır. Ancak bu yine de diğer lordın katılacağı bir oylamaya tabiidir ve bu eylemin sonundaki alıcı taraf müdahalenizden pek de memnun olmayabilir. Oylama başarılı olursa, toprağın kontrolünün kimde olacağına karar vermek için ikinci bir oylama başlayacaktır.
 
 
Politikalar
 
Politikalar sekmesi, oyuncuların yeni politikalar önermelerine ya da mevcut olanları yürürlükten kaldırmak için oylama başlatmalarına olanak tanır. Politikalar tüm krallığı etkiler ve kölelere daha fazla koruma sağlayan ya da hükümdarlara daha fazla güç kazandıran yasalar arasında dağılım gösterir.
 
 
Ordular
 
Son olarak Ordular sekmemiz var. Bu sekme sizin, ülkeniz içinde farklı ordular kurup onları yönetmenize olanak verir. Bu ekran size, her bir ordunun, o orduyu oluşturan lordları, ordunun gücü ve uyumu, ordunun mevcut amaçları gibi bilgileri içeren detaylı bir analizini verir. Ülke liderleri bu sekmeler aracılığıyla oyunculara oyunda savaşın stratejik yönleri üzerinde daha geniş yetki vererek ordulara hedefler atayabilir.
 
 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Steam mount blade taleworlds mount & blade bannerlord mount & blade 2
StarSeries i-League Sezon 6 CS:GO Turnuvasında 1. Gün Karşılaşmaları Tamamlandı! İki Rainbow Six: Siege Geliştiricisi Guerrilla Games'e Katıldı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

brkylmz19990102

8.10.2018 21:43:14

0
Acaba modernize etmeye mi çalışıyorlar her sene her sene ... eğer öyle birşey oluyorsa çok yazık olur yani artık kabullendik mount and blade in az gelişmiş hali diye , sürekli 3a oyun oynayacak olan zaten laf atacak senin grafiğine mekaniğine kaçış yok bari çekirdek oyuncularını düşün bir şekilde çıkar artık gerekirse sorunlarla çıksın daha geç çıkmasından iyidir hele bir çıkısında zamanla düzelir . Artık bana bunu bile söylettin taleworld tam sürüm çıkmayan oyunlardan nefret eden birine . ...

MonacoDoom

8.10.2018 20:56:14

0
10 senedir geliştiriyorlar bakalım balon nasıl patlayacak.

2PÁC

8.10.2018 19:13:28

+1
请告诉我们发售日期 請告訴我們發售日期 Please tell us the release date Lütfen satış tarihini bize bildirin 발매일자를 말씀해주세요 palun ütle, et me müüme kuupäev Пожалуйста, скажите нам дату релиза Vertel ons de datum van afgifte Por favor, díganos la fecha de lanzamiento te rog, spune - ne, data de vânzare Bitte sagen sie uns, erscheinungsdatum Parlez - nous de date prosimy podajcie date premiery data premiery, prosze nam powiedziec, моля те, кажи ни, датата на продажбата リリース日を教えてくれ لطفا تاریخ فروش خود را بدانید Dejte nám prosím vedet o datu prodeje Сізге сату күнін білуіңізді сұраймы Per favore, diteci la data di lancio Kérlek mondjátok el mikor jön ki

BSC Misafiri

8.10.2018 13:15:06

+1
HL 2 EP3 etkisi yaratmaya başladı.. Artık çıksa da büyük bir kesimin umurunda olmayacak. Aşırı aşırı erken duyuruldu bu çok büyük bir hata.

fuatX

8.10.2018 09:59:13

0
Kendi sayfasında var zaten ama sen gene de burda paylaş. Bu oyun efsane olacak. İki manadan birinde öyle yada böyle
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Mount & Blade II: Bannerlord
+ TAKİBE
AL
61 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız