Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Minecraft: Education Sürümü Yeni Zelanda Öğrencileri İçin Maori'den İlham Alan Bir Dünyaya Kavuşuyor

 
Adalar anlamına gelen Nga Motu, öğrencilere Maori dilini ve kültürünü öğretmeyi hedefliyor. Minecraft: Education Sürümü, Yeni Zelanda’nın geleneksel kültürü olan Maori kültürünü, öğrencilere sınıflarında tanıtmayı olanaklı hale getirdi.
 
Adalar anlamına gelen Nga Motu, Coromandel merkezli Piki Studios'un oyun tasarımcısı Whetu Paitai tarafından çocuklara Maori dili ve kültürü hakkında bilgi vermek için yapılan bir dünya. Bu dünyada kivi kuşu, devekuşu ve bir yalıyar tarafından korunan yerleşim yeri mevcut. Limanda bir waka hourua çift gövdeli kano var ve hatta kılıçlar bile patu adı verilen kısa kulplar ile değiştirildi.
 
“Biz organik olmayı öğrenmeye, tüm unsurları keşfedebilmemiz gerektiğine inanıyoruz, çünkü yaşamlarımızda hiçbir şey izole değil. Görevimiz herkesin bu oyunları oynayabilmesini sağlamak ve wakadan daha fazlası olduğunu göstermek. Böylece tüm dünyaya nasıl uyduğunu görecekler” diyor Paitai.
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak pcgamer Minecraft Marcus Persson Notch Mojang Specifications iphone ios xbox 360 kinect
Endless Space 2’nin Yeni Güncellemesi Geliyor NBA 2K20'nin İnceleme Puanları

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Minecraft ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
67 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız