Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Epic Games Control'ün Kendi Mağazasına Özel Olması için 9.49 Milyon Euro Ödemiş

 
Epic Games, kendi oyun mağazasını kurduğundan bu yana birçok yayıncı ve geliştirici ile anlaşmalar yaparak oyunların PC'de tamamen veya bir süreliğine Epic Games Store'a özel olmasını sağlıyor. Control de bu oyunlardan biri ve Epic Games'in bu oyunu mağazasına özel olması için ödediği miktar ortaya çıktı.
 
Niko Partners analisti Daniel Ahmad tarafından belirtilene göre, oyunun yayıncısı 505 Games'in ana kuruluşu Digital Bros Epic Games'ten Control için 9.49 milyon euro ödeme almış ve bu ödemenin %55'i 505 Games'e gönderilmiş.

Raporun orijinaline buradan göz atabilirsiniz. İtalyanca.
 
Remedy Entertainment'ın doğaüstü üçüncü şahıs aksiyon oyunu Control Ağustos 2019'da PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıktı. Oyun için ücretsiz Expeditions adlı yeni bir oyun modu ve iki ücretli genişleme planlanıyor. 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Daniel Ahmad Control Remedy Entertainment PS4 Xbox One PC
The Surge 2 Çıkış Fragmanı Indivisible Açılış Animasyonu
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Rocksolidv

23.9.2019 00:51:00

+1
Bu meblağlar epic için para değil ki zaten, adamların fortnite dan günde ne kadar kazandığını araştırın göreceksiniz

BSC Misafiri

22.9.2019 15:01:46

0
Biraz Launcher'a çeki düzen verse, Community eklese Epic'ten çıkmam ki birçok oyuncu da bence öyle yapar. Hem ucuz hem de rekabeti oyunculara fayda sağlıyor. Ama umarım batmaz.

Aksel123

22.9.2019 07:23:14

+4
quote:

Orjinalden alıntı: Gamermn adamalar pcye kalite getirdiler.böyle bir şey lazımdı
Valve için diyosan doğru Epic için diyosan yanından bile geçemez :D

Gamermn

22.9.2019 02:42:44

0
adamalar pcye kalite getirdiler.böyle bir şey lazımdı

Gamermn

22.9.2019 02:41:50

0
adamalar pcye kalite getirdiler.böyle bir şey lazımdı

Locke Lamora

21.9.2019 21:42:02

0
iyi iyi, böyle saçma sapan oyunlara parayı gömsün, batman gibi oyunları bedava dağıtsın ki parası kalmasın epic in. kendine özel çıkaramasa kimse uğramayacak öyle leş bir platform. bu yüzden de zorla kendilerinden aldırtmaya çalışıyorlar. ama işe yaramıyor :) bedavayı alıp uğramıyor kimse. :D

OldReview

21.9.2019 11:29:14

+1
Bir oyunu en başında exclusive bir proje olarak ele alıp, yapmakla, yapımına başlanmış ve yayımlanma noktasına gelmiş bir yapıma para basıp exclusive yapmak aynı şey değil. Birinde çıkacağı platforma özgü tüm nimetleri kullanan ve o platformun felsefesini yansıtan bir oyun yapılırken, diperi multiplatofrm olarak başlanmış, sonrada adeta suni bir şekilde exclusive hale getirilmiş ama özünde multiplatform bir oyun var. Bu açıdan bakınca Epic'in yaklaşımı bence hatalı ve oyunculara zarar veren bir yaklaşım. Ucuza almış olmamız, bize böyle maddi bir mefaat sağlamış olması, ilerde bu özel oyunların fahiş fiyatlardan satılmayacağı anlamına da gelmez, Anno bu konuda güzel bir örnek. Oyuna gelince, bence gayet kaliteli bir yapım, göründüğünden daha fazlası olan bir oyun. O yüzden çöp diyenlere kulak asmayın.

Eeltorm

21.9.2019 01:53:04

+2
Control son zamanda çıkmış en iyi oyunlardan biri oyundan anlamayanların çöp dediğine bakmayın 9/10 bir oyun ayrıca oyundan gerçekten anlayan otoriteler de oyunu baya sevdiler.

mehmetalpertr

21.9.2019 00:19:41

0
quote:

Orjinalden alıntı: 2K Oyunu henüz oynamadım fakat eminim forumdakilerin dediği gibi bir çöp değildir. Yaşı küçük olanlar pek bilmese bile Remedy gibi bir firmanın oyunu ne kadar kötü olabilir. Zaten incelemeleri de oldukça olumlu. Yine de çöp denmesini anlıyorum sonuçta şu an ki oyun kitlesine pek uymayan bir oyun. Saf bir aksiyon oyunu, öyle loot bilmem ne ya da aslında haritası çok büyük ama anlamlı bir şey olmayan açık dünya oyunlarından değil. Quantum Break'de pek tutmamıştı. Günümüzde tek bir şey yapmaya çalışıp onda başarılı olan oyunlar pek tutmuyor. Tabi Quantum Break performans sorunları ile birlikte çıktığı için haksız da değiller. Yine de biz böyle şuna bu kadar milyon vermiş boşa gitmiş para diyoruz. Control'un satış rakamlarını bulamadım fakat eminim çok satmamıştır. Yine de bunu Epic 'aaa Control var' desin oyuncular diye yapmıyor. Kütüphanesini geliştirmek ve haber olmak için yapıyor. Zaten baktığımız zaman Epic Games Store oldukça iyi gidiyor. Demek ki öyle yok boşa gitti, çöp oldu denilecek hamleler değil. Zaten bu kadar büyük firmalar boşa hamle kolay kolay yapmaz böyle miktarları hayrına vermez.
ben oyunu bitirdim.. biraz zor yapmışlar.. harita çok karışık.. başka sorunu pek yok.. güzel oyun .. Gamespot'un verdiği puana ve incelemesine katılıyorum. 8/10 rahat rahat.

2K

20.9.2019 23:01:43

0
Oyunu henüz oynamadım fakat eminim forumdakilerin dediği gibi bir çöp değildir. Yaşı küçük olanlar pek bilmese bile Remedy gibi bir firmanın oyunu ne kadar kötü olabilir. Zaten incelemeleri de oldukça olumlu. Yine de çöp denmesini anlıyorum sonuçta şu an ki oyun kitlesine pek uymayan bir oyun. Saf bir aksiyon oyunu, öyle loot bilmem ne ya da aslında haritası çok büyük ama anlamlı bir şey olmayan açık dünya oyunlarından değil. Quantum Break'de pek tutmamıştı. Günümüzde tek bir şey yapmaya çalışıp onda başarılı olan oyunlar pek tutmuyor. Tabi Quantum Break performans sorunları ile birlikte çıktığı için haksız da değiller. Yine de biz böyle şuna bu kadar milyon vermiş boşa gitmiş para diyoruz. Control'un satış rakamlarını bulamadım fakat eminim çok satmamıştır. Yine de bunu Epic 'aaa Control var' desin oyuncular diye yapmıyor. Kütüphanesini geliştirmek ve haber olmak için yapıyor. Zaten baktığımız zaman Epic Games Store oldukça iyi gidiyor. Demek ki öyle yok boşa gitti, çöp oldu denilecek hamleler değil. Zaten bu kadar büyük firmalar boşa hamle kolay kolay yapmaz böyle miktarları hayrına vermez.

Aksel123

20.9.2019 20:31:36

+9
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Steam çöplüğünün yok olması için ne gerekiyorsa yapılmalı. Yoksa ölene kadar haraç alıp Counter oynatırlar. PC oyunculuğunu Steam batırdı ve HL3'ün sonu oldu
Steam batırdı derken şaka mısın steam olmasa adam gibi bi yer olmazdı niye tonla steam gibi mağaza çıktı sanıyosun herkes aç gözlü bi steam mı sanıyosun burda en büyük hatayı epic yapıyo özel oyun ne sanki pc yerine ps 4 le xbox one konuşuyoruz şaka gibi.

Survival Horror

20.9.2019 19:53:27

0
Güzel hamleydi.Umarım devamını görürüz de ucuza yeni çıkmış oyun almaya devam ederiz.

Jer Aders

20.9.2019 18:58:54

+6
Epic Games in yaptıkları hiç hoş değil ama hâlâ savunuluyor iki platformada çıksın oyunlar pc de exclusive mantığı saçma sonuçta pc bu konsol değil.

BSC Misafiri

20.9.2019 18:43:43

+2
Yazık etmiş.. 40TL verip parama acıyamadım bile. 3 saat sonra o kadar baydı ki bırakıp sildim.. Adamlar 10 milyon basmış, yazık..

Queen Hentai

20.9.2019 17:48:43

+8
İlerleyen aylar içerisinde Shenmue III çöpü için ödenen mebla miktarınıda haber yapmanızı bekliyoruz. Bu çöpler bir harika dostum.

R-10

20.9.2019 16:36:24

+8
Steam çöplüğü demiş

BSC Misafiri

20.9.2019 16:31:29

+8
Steam çöplüğünün yok olması için ne gerekiyorsa yapılmalı. Yoksa ölene kadar haraç alıp Counter oynatırlar. PC oyunculuğunu Steam batırdı ve HL3'ün sonu oldu

Frantic22

20.9.2019 16:19:06

+1
güldüren haber. bu epic games'te harbiden kafa yok. oyun patladı, harcanan paranın yarısı bile kendilerine gelmedi.
  • 1
  • 2
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Control
+ TAKİBE
AL
4 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız